UAA1 Geneesmiddel te veel een onbekende zaak Luipaardbont is gevlekt konijn Conflict ïog slechter Rijnwater onoverkomelijk voor waterleidingbedrijven Kant en klare 4 kunsthars vnlpasta Haven van Amsterdam wordt gediscrimineerd'" Verontrusting l)ij PvdA over welzijnsbeleid Industrie wil meer voorlichting Meeste Britten tegen de EEG 7 DONDERDAG 28 OKTOBER 1971 (Vervolg van pag. 1) [jet is dan ook begrijpelijk dat de iring alles in het werk stelt om deze steeds groter wordende j werklozen overal waar zulks jijk is, werk te vinden. De over- Jtomst die de Holland-Amerika f vorig jaar met de Indonesische ing sloot waarbij deze Neder- rederij als eerste rederij ter fid het recht verwierf om cruise ten in de Indonesische archipel te i voor rijke toeirsten, bood de .ing in Djakarta uiteraard een e kans om voor enige Honderden Indonesiërs een werkgelegen- te reserveren op de schepen. De jichtigheid die toch wel het Ne- inds-Indische bewind destijds :htte, is door de huidige Indone- bewindslieden kennelijk niet fcht genomen. Sprookjesachtig jendeel. De mogelijkheid om op t schepen lonen te verdienen die jeleken bij de ambtenaren-sala- sen in het land sprookjesachtig j werd zelfs aangewend om jon- tiui die ten koste van veel geld dt ]udie aan de Middelbare School _joid hadden en zelfs al op uni- siteiten studeerden, voor deze i te interesseren. de eerste maanden die voor gecontracteerde Indonesische ïngeren ook al niet zonder moei- Jkheden zijn verlopen, werden zij fin tenslotte in Rotterdam uitge- Tuifcl door de dames en heren van Indonesische ambassade in Ne- rland, nadat zij die in de lounge de „Rotterdam" hadden be- rs" van Indonesië in den ■eemde waren geroemd; velen van n konden zich echter niet los ma- >n van het gevoel door hun eigen gering aan de Holland Amerika jn te ,zijn verkcoht als „djongos" end en door hen als „djongos" en !|j t werd voor hen te veel. 1 opdracht van de Indonesische j hebben de Indonesische am- fcdes in Den Haag en Washington kt overleg met de directie van de |and-Amerika Lijn over deze In dische bedienden geadviseerd, om lelhamels te ontslaan. De werkge- liheid voor Indonesiërs op buiten- Jse boten moest behouden blijven. ■OME (Rtr) Alle ambtenaren lome van het Italiaanse ministe- [van buitenlandse zaken zijn gis- rond door hun vakverenigingen jepen tot een staking op van- en morgen. De vakverenigingen I, dat de ambtenaren van buiten- |se zaken evenveel salaris krijgen ambtenaren van andere mi- 5 in Rome. Van onze redacteur wetenschappen ROTTERDAM Bijna iedereen gebruikt af en toe geneesmidde len, samen geven we er elk jaar een miljard gulden aap uit, maar we weten er als publiek eigenlijk erg weinig over. Het onderwijs beéteedt geen aan dacht aan medische zaken, wie zich ziek voelt krijgt van zijn dokter als dat nodig is een recept dat hij niet kan lezen en vaak erg weinig in formatie, hij vraagt zelf ook niet veel, de apotheek levert hem pillen of wat dan ook in blanco verpakking met als enige mededeling "mevrouw Jansen, driemaal daags een tablet" Aan de groeiende voorlichtingsbe hoefte en in het algemeen de integra tie van het geneesmiddel in onze sa menleving was gisteren de jaarlijkse openbare vergadering gewijd van de stichting Voorlichtingscentrum van de farmaceutische industrie. Bijsluiter (Van een onzer verslaggevers) [OTTERDAM Van het ongezonde, vuile en weinige water dat het ogenblik door de Rijn stroomt kunnen de vijftig waterleiding- tijven die daarvan afhankelijk zijn alleen nog maar drinkwater iken door alle technische zeilen bij te zetten. De bedrijven werken de top van hun kunnen. „Een slechter jaar dan dit zouden we niet Ucunnen", waarschuwde voorzitter ir. G. Kopf van de Internatio- je werkgemeenschap van Rijnwaterleidingsbedrijven (IAWR). j moeten zorgen dat de „kwali- van het Rijnwater om te begin niet nog verder terugloopt, de lo- van industrieel afvalwater moe orden gedwongen tot zuivering, ie verplichting moet door de teiten scherp worden gecontro- de boodschap die de IAWR ar gisteren begonnen jaarverga- had voor de twintig miljoen die opgewerkt Rijnwater drinken en de overheden die de situatie verantwoordelijk Nieuwe stoffen tnauwend is dat er door verbeter- nderzoektechnieken telkens nieu- themische stoffen in het Rijnwa- vorden ontdekt waar niemand op kend had, waarvan niemand ook evolgen kan overzien, t koolstoffilters van een waterlei- bedrijf de laatste zuiverings voor leidingwater werden in Duitse centrale laboratorium in sruhe vijftig chloorhoudende or- sche stoffen geïsoleerd waarvan voorkomen in Rijnwater onbe- was. En wat er door het filter de leidingen in ging weet me ld. mate van zuivering van riool- fvalwater voordat het in de Rijn t, loopt langs het stroomgebied 1 uiteen. In Zwitserland passeert lelft eerst een zuiveringsinstalla- n West-Du itsland 60 procent en ederland 40 procent (in het oog ide voorbeelden zijn Arnhem, legen en Rotterdam, waar de rio- irect in de rivier uitmonden). iar in Nederland zijn we in ieder 1 zo ver dat de zuiveringscapaci- nu sneller groeit dan de vervui- zei minister Drees in zijn ope- srede. In Zwitserland is een wet ehandeling die de zuivering bin- tien jaar voor 100 procent ver- it stelt. Frankrijk ankrijk neemt in het overzicht droevige plaats in het heeft stukje Rijn niet nodig voor de kwatervoorziening maar gebruikt wel als afvalput, onder andere zout (het zoutgehalte ligt in Eol- am nog steeds boven 300 milli- i chloride per liter), ankrijk is ook niet aangesloten de IAWR. en neemt in de Raad Europa een afwijzend standpunt ■n opzichte van de Europese con- ie voor de bescherming 'van in- ationale wateren, waaraan in atsburg wordt gewerkt. 5t ontwerp van die conventie stelt land verantwoordelijk voor het niet, zet niet uit, scheurt niet. nodeloos ongefust Zóudèri maken). Maar de commissie vond na ernstig beraad de huidige situatie toch beter. Wetswijziging Maar het probleem bestaat wel de gelijk, zei een representant van de industrie: de Nederlandse bijsluiter is namelijk, anders dan in het buiten land, zuiver voor de arts bestemd. De wetgever wil namelijk maar één ge schrift bij het geneesmiddel zien, waar alle informatie op staat. Er zou een vereenvoudigde bijslui ter voor de patiënt moeten komen, maar daar is dan toch wetswijziging voor nodig. Die zou er best eens kun nen komen in het kader van de EEG- integratie, Nederland staat internatio naal gezien alleen met zijn huidige standpunt. Dat vond mr. Goudsmit helemaal niet' erg. Maar als het vanwege de Europese gedachte moest veranderen, dan was hij daar ook niet bang voor. En zo bleef het probleem onopgelost en voor een deel onuitgesproken. Duisternis Want op de achtergrond speelt ook de gedachte mee dat een bijsluiter een soort publiciteit voor de fabri kant is, waarmee hij het verbruik wel eens zou kunnen willen stimule ren. En aan de kant van de arts spelen ook de laatste resten mee van het oude beeld van de alwetende genees heer, die zijn alwetendheid mede handhaaft door zijn handelen in duis ternis (of blanco verpakkingen) te hullen. De discussie duurt voort. In een praatje-vooraf kwam daar een oud zeer aan de orde waar al jaren wat vruchteloos over gepraat wordt, de „bijsluiterkwestie". Volgens wettelijk voorschrift móet de indus trie verpakte geneesmiddelen voor zien van een medische gebruiksaan wijzing, de „bijsluiter" die alle voor de arts belangrijke gegevens bevat; waar het middel voor dient, wanneer het juist niet gebruikt mag worden, de dosering, bijverschijnselen. Volgens een ander wettelijk voor schrift moet de apotheker die het middel aflevert eerst die bijsluiter er weer uit halen en weggooien, zulks tot verdriet van de fabrikant die ook de patiënt graag zou willen voorlichten. Ono verzichtelijk Het gesprek hierover tussen fabri kanten, overheid, artsen en apothe kers is niet altijd even overzichtelijk geweest en de communicatiestoornis zette zich ook gisteren rustig voort. Mr. C. J. Goudsmit, voorzitter van de Geneesmiddelencommissie, legde uit dat het probleem eigenlijk niet bestond. Als de arts namelijk (in het potjeslatijn) op het recept zet dat de bijsluiter moet worden meegeleverd gebeurt dat gewoon. De enige denkbare wijziging is het omkeren van de regeling: de bijslui ter laten zitten tenzij de arts voor schrijft dat hij er uit moet (bijvoor beeld omdat de gegevens de patiënt schoonhouden van „zijn" stuk rivier met de verplichting de eventuele schade aan stroomafwaarts gelegen landen te vergoeden. Ook Oostenrijk, dat een zelfde relatie met de Donau heeft als Frankrijk met de Rijn, is in het geheel niet enthousiast over zo'n financiële regeling. De IAWR is in toenemende mate bezorgd over de verwarming van de Rijn, gezien de plannen voor twintig nog te bouwen elektriciteitscentrales langs de rivier. Die centrales gebrui ken het Rijnwater voor koeling, waarna het daardoor warm geworden water weer wordt geloosd. In een gis teren aangenomen resolutie wordt ge pleit voor een plan voor warmtebe lasting door koelwater. Als dat niet gebeurt dreigen er ernstige moeilijkheden: toename van algengroei en verrottingsprocessen, en grote moeilijkheden voor de drinkwa terbereiding. Koeltorens Voorzitter Kopf: bij een kerncen trale horen gewoon koeltorens, die voorkomen dat de afvalwarmte in de rivier terechtkomt. De eerste Duitse nucleaire centrale heeft daar in ieder geval al grond voor gereserveerd. In Zwitserland mogen nieuwe centrales geen warm water afvoeren. Deze geluiden zullen bij de Neder landse elektriciteitsproducenten met gemengde gevoelens zijn opgevangen. In het Arnhemse hoofdkwartier stelt men zich voor, het de komende dertig jaar nog zonder koeltorens af te kun- DOE-HET-ZELVERS ATTENTIE! Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebruiksgereed, geen verlies van. resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas. noem maar op. en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelij k voor de handen. Krimpt Koningin Juliana, premier Osswald van Hessen en prins Bernhard zijn getuigen van een historische Romein se paardenrace in de omgeving van Dillenburg. ti In emmertjes van 1 kg f 8.55.2 kg fl5.30,5kgf29.95, bij dhz-, verf-, ijzer waren- en bouwmaterialenhandel. Van onze parlementsredactie DEN HAAG „De Amster damse haven is in wezen gezond en we zijn niet van plan een on gunstige ontwikkeling over ons te laten komen. Het zit Amster dam echter tegen. Fusies en con centraties vallen de laatste tijd in het nadeel van Amsterdam en in het voordeel van Rotter dam uit. Er is zelfs sprake van een „uitkleden" van de Amster damse haven". Aldus de commissie-havenbeleid Amsterdam die gisteren de ernstige Amsterdamse situatie heeft voorge legd aan de vaste commissie voor verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer met het oog op de behande ling van de begroting volgende week. De commissie havenbeleid bestaat uit de werknemersleden van de on dernemingsraden van de verschillen de Amsterdamse havenbedrijven Te genover ons verklaarden zij, dat er in de Amsterdamse haven een sfeer van ongerustheid bestaat. Men ziet het verkeerd gaan. Vanuit deze achter grond opereert de commissie haven beleid. De stemming in de haven is: stoppen of doorgaan. Discriminatie De ongerustheid betreft de positie van de Amsterdamse haven in het algemeen en de teruggang bij het stukgoedvervoer. De havenwerkers dringen in de eerste plaats aan op een duidelijke omschrijving van een nationaal zeehavenbeleid. Er moet gestreefd worden naar een goede ar- beidsverdeling, gericht op de toe komst, tussen het Scheldebekken, Rotterdam, de Eemshaven en Am sterdam. Er zijn echter, zo verzeker den de Amsterdammers, aanwijzin gen van discriminatie. Tussen de vorige regering en de ge meente Amsterdam zijn overeen komsten gesloten over een aantal in frastructurele werken. Voorbeelden: de ringweg rond Amsterdam, de aan leg van de Hemtunnel en de verbete ring van het Amsterdam-Rijnkanaal. Het gaat hier niet om vage toezeg gingen. Maar onbegrijpelijk is, dat de afspraken door de regering Biesheu vel niet worden overgenomen. Dat blijkt uit de begroting voor verkeer en waterstaat. De ringweg, zo liet de commissie havenbeleid in het besloten onder houd met de Kamerleden weten, is van enorm belang voor het goederen vervoer. De meerjaren investeringen, ge pland door Amsterdam voor het oos telijk havengebied, verliezen een stuk van hun waarde, als het obstakel Hembrug niet tijdig wordt opge ruimd. Echt kwaad zijn de leden van de Amsterdamse ondernemingsraden over de temporisering van de werken van het Amsterdam-Rijnkanaal. Zij zeiden tegen de Kamerleden: de on gelijke behandeling ten opzichte van de Rijn-Schelde verbinding, waarvoor de plannen zijn gehandhaafd, wekt de indruk, dat een overeenkomst met België zwaarder weegt, dat een soort gelijke afspraak met Amsterdam. Wil Amsterdam gelijke kansen krijgen bij 'de ontwikkeling van de duwvaart, dan zal er meer moeten gebeuren dan in de begroting staat. Besnoeiing subsidies De situatie in de Amsterdamse ha ven is ongunstig. Daarom is het on begrijpelijk, dat besnoeid wordt op de subsidies voor de arbeidersfondsen (het gaat hier om een soort egalisatie fonds voor onproduktieve dagen). De herziening van het subsidiebe leid brengt het voortbestaan van de fondsen in gevaar. Gevolg: vooroor logse verhoudingen toen de havenar beider moest zien in de kroeg aan zijn werk te komen. Aangedrongen is verder op een spoedig uitsluitsel over de Amsterdamse Voorhaven. Anti-democratisch Het besluit van de V.N., de Albane se resolutie aan te nemen, moet m.i. worden gezien als een uiting van an ti-Amerikaanse gezindheid De reso lutie betrof immers niet alleen de toelating van communistisch China, doch tevens de uitstoting van een kleine lid-staat, n.l. nationalistisch China en dit laatste maakt het on weersprekelijk, dat deze resolutie als anti-democratisch moet worden be stempeld. Hierdoor faalt minister Schmelzer in de verdediging van het Nederland se standpunt, want ook de fcouding van Nederland in deze zaak was anti democratisch en anti-Amerikaans. Dit was, zo bij de onthouding van stem ming over de voorafgaande Ameri kaanse resolutie (welke resolutie ge richt was op bescherming van een klein land) en dit was zo bij de stem ming over de Albanese resolutie, waarbij Nederland meezong in het anti-Amerikaans gestemde koor der VN. De door minister Schmelzer ge noemde pretentie van de regering van Taiwan kan natuurlijk niet in het minst een verklaring zijn voor het Nederlands standpunt, want hierte genover staat de communistische ex pansie van het rijk van Mao (de mi nister zal toch niet willen beweren dat deze wel in de lijn van het Ne derlandse standpunt ligt). Den Haag H. van Bloois Ander gedragspatroon (6) Het zij mij vergund te reageren op hetgeen ds. H. J. Smit in deze rubriek heeft geschreven naar aanleiding van mijn bijdrage over de zondagsviering. Neen, wij vieren de zondag niet omdat wij het niet wagen 2000 jaar kerkgeschiedenis overboord te gooien. Wat verkeerd is moet men beslist overDoord werpen, al is het om zo te zeggen 5000 jaar oud. Men vraagt: „Toon mij een tekst, die de zondagsviering gelast?" Ik kan u wel bewijzen dat de viering van de rustdag op zondag, de eerste dag der week dus, geheel in overeenstemming is met de Heilige Schrift. Het vieren van de zevende dag als Sabbath was speciaal gegeven voor Gods ieigen uit verkoren volk, onder het oude ver bond, omdat dit bij dat völk paste. Maar voor Gods uitverkoren volk on der het nieuwe verbond, dat uit alle natiën zal worden vergaderd, is de Sabbathsviering gegeven in een vorm, die voor dat volk passend is. Er trad een gewichtige verandering in, die samenhangt met de verhouding van Werkverbond en Genadeverbond, nl. dat in het Nieuwe Testament de rust dag niet meer op de zevende dag, maar op de eerste dag der week ge houden werd. Een expresse ordinantie om niet meer op de zevende, maar op de eer ste dag der week te rusten is niet gegeven, maar de apostelen hadden dit een vanzelfsheid gevoeld, en zij kwamen samen op de Dag des Heren, en wij lezen van de usantie de eerste dag der week te vieren: „Op elke eerste dag der week legge een iege lijk van u iets bij zichzelven weg" (1 Cor. 162), en Johanes ontving de Openbaring van het laatste Bijbel boek op de Dag des Heren (Openb. 1 10). En van meet af heeft de kerk des Heren zich aan deze hei lige usantie gehouden, omdat zij leef de uit het Genadeverbond. In het Werkverbond kon het niet anders of de rustdag moest aan het eind der week komen, eerst na vol brachte taak kan de mens van de rust genieten, maar in het genadever bond heeft Christus alles gedaan. Hij heeft „volbracht", de rust wordt ge schonken en verkwikt door die rust gaat de mens tot zijn wekelijkse ar beid in, de eerste .dag der week is hem de dag der ruste geworden. Ooltgensplaat P. Bom LONDEN (Reuter) Volgens een opiniepeiling, die gisteren aan de vooravond van de stemming in het Lagerhuis werd gepubliceerd, is 49 procent van de Britten tegen toetre ding tot de EEG. 30 procent wil wel aansluiting en 21 procent heeft geen mening. Ondanks het persoonlijke verzet is 84 procent van mening dat Engeland toch lid zal worden van de Europese gemeenschap een ge dachte, die volkomen gedeeld wordt door premier Edward Heath. Uitstervende diersoorten taboe voor Peter Voorn Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Hoedenontwer- per Peter Voorn, wiens collecties dltijd voornamelijk bestaan uit mo dellen van bont, heeft besloten principieel geen bont meer te ge bruiken, afkomstig van luipaarden, tijgers en andere uitstervende diersoorten. Hij gaat daarbij niet zover al? prinses Beatrix, die geezgd heeft dat ook het dragen van imitaties van deze bontsoorten, afgeraden moet worden, omdat deze de be hoefte zouden scheppen aan het „echte" produkt. Peter Voorn brengt in zijn collec tie hoeden, die weliswaar sprekend lijken op hoeden van luipaard- of tijgerbont, maar die in werkelijk heid gemaakt zijn van konijnebont, dat bedrukt is in een gevlekt des sin. Als extra hommage aan deze mei uitsterven bedreigde diersoorten brengt Peter Voorn brede stola's van konijnebont, met incrustaties in de vorm van tijgerkoppen. Overigens schijnen er nog genoeg niet-uitstervende diersoorten te zijn om Peter Voorn aan een uitgebrei de, fraaie bontcollectie te helpen. Voor zijn winterassortiment maakt hij gebruik van het bont van bever, nerts, lam, vos, wasbeer en konijn. Andere door hem gebruikte mate rialen zijn: fluweel, jersey, vilt, nappa en wildleer. Wat betreft zijn bonthoe den is Peter Voorn dit seizoen afgestapt van de enorm grote Russische bont mutsen en heeft hij gekozen voor de (grote) baret, die achterop het noofd of schuin boven een oor wordt gedragen, voor de nauw om het hoofd sluitende gedrapeèrde turbans, asymmetrische kleine ba retten en de langzamerhand al zo bekende „schoffie"-petten met gro te klep. Verder zijn er veel alleraardigste jersey-baretten, vaak met bijpas sende sjaals en stola's. Op z"n best blijft Peter Voorn die tegenwoordig ook voor de be kende Franse bontontwerper Chombert werkt in de bonthoe- den: prachtige modellen van in de modetinten geverfde vos, sportieve baretten van het goedkopere konij nebont, indrukwekkende hoeden (waarvoor eigenlijk het Franse woord chapeaubeter op zijn plaats zou zijn, dan het gewone woordje „hoed") met brede randen, versierd met wuivende struisveren of halve-meterslange fazantveren. Niet enthousiast konden wij zijn over de serie modellen van zilver en goudkleurig chroomleer. Peter Voorn mag dit „enorm goede" mo dellen vinden, wij vonden het de minst geslaagde exemplaren uit zijn overigens geslaagde collectie. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het bestuur van de PvdA is verontrust over het welzijnsbeleid van de rege ring-Biesheuvel. De directe re den van deze verontrusting is de begroting van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. Daarom organiseert de PvdA zater dag in Utrecht een protestbijeen komst, waar onder meer een aantal vertegenwoordigers van het welzijns werk het woord zullen voeren. Het partijbestuur wijst erop dat op geen enkele wijze een oplossing woedt geboden voor de steeds ernsti ger wordende financiële moeilijkhe den van de buurt- en clubhuizen en de vrije jeugdvorming. Ook biedt de begroting geen enkele oplossing voor de financiële positie van de oers. De kunstzinnige vorming blijft sterk verwaarloosd en de mu ziekscholen zien hun financiële moei lijkheden toenemen. Bovendien, aldus de PvdA, blijft het nationaal sportbe leid in de mist. Ernstig is ook dat de bewindslieden van CRM zonder overleg met de be- trokkehen ingrijpende beleidsombui gingen tot stand brengen. De toepas sing van het profijtbeginsel betekent dat minst draagkrac'ntigen van een aantal ontplooiingsmogelijkheden worden afgesneden. Het bestuur van de PvdA meent dat de alternatieve begroting van de PvdA. D'66 en PPR binnen de gren zen van de financiële mogelijkheden een aanzet vertoont voor een ander welzijnsbeleid. Ton van Duinhoven zal de tekst van zijn afspraakje met zijn eigen vrouw in „In de oksel van je arm" moeten veranderen. Hij spreekt na melijk af in de lounge van hotel Des Indes. Des Indes is niet meer. Pats boem dicht! Van de ene dag op de andere. Des Indes, voor de buitenwacht een statig bolwerk, maar eerlijk is eerlijk, ik heb er zoveel gekke din gen meegemaakt, dat de statigheid me wel eens ontgaan is. Zoals op die avond, dat de presi dent van Argentinië Frondizi er tij dens zijn staatsbezoek het contradi ner voor koningin en prins gaf. We hadden een verdekt plekje ge kregen ergens boven, waardoor we net de binnenkomst der gasten kon den zien. Eerst arriveerde de President en zijn vtouw, prachtig in statietoilet. Er moesten mantels en avondcapes worden afgenomen en dat gebeurde allemaal in een nogal nerveuze sfeer, want blijkbaar was men iets verlaat. Iedereen draaide in een kleine kring rond en daarbij wurmde iemand zich zo onhandig uit zijn jas dat mevrouw Frondizi een regel rechte klap in haar gezicht kreeg.... Ze had nauwelijks tijd om zich kwaad te maken, want daar zoefden de deuren al open en traden de gas ten binnen En dan die keer, dat een ambassa deur van een Afrikaans land zijn geloofsbrieven moest gaan overhan digen. ook in rok. Het escorte stond al klaar en hij schreed door de hal het plechtige ogenblik tegemoet.... Gekke dingen toen zag ik het.... achter aan zijn nek stak een rare wiek van zijn das Wat doen? Hem laten gaan en het figuur doen slaan? Waarschuwen? Vooruit maar, alle moed bij elkaar en de excellentie achterna ge stoven Het was een boom van een man en op mijn tenen met bibberende vingers trachtte ik 's mans das cor rect 'te bevestigen. Er was echter een of ander mankement en het lukte niet. Daar hij steeds zenuwachtiger werd en niet stil stond en mijn ar men lam van het reiken werden, kwam er een paniektoestand, die tenslotte werd opgelost door een ka mermeisje met strikgaven. En de vreselijke keer, dat ik er heb geluncht met de vrouw van een Franse ambassadeur. Er moest tij dens dt maaltijd een verhaal uitko men en ik had tot in finessess de zaak geregeld. Was zelfs zover ge gaan op slinkse wijze een fles rode wijn van de eigen wijngaard van de ambassadrice te veroveren en had die keurig op temperatuur laten 'brengen. Die zou de verrassing van het uur worden...! Hel&as, laat het goede mens nu vis prefereren... en een lekker droog wit wijntje kiezen... Al verzon ik er nog snel een spe ciale groenteschotel na, die wel rood verdroeg, de mop was weg. Na dat alles doorworsteld te heb ben kwam mijn laatste vuurwerk. Geheimzinnig onder tafel had ik een hele vooraad sigaretten versierd. Met en zonder mondstuk, pittige gauloises en zachte Egyptische Naar mijn idee zou ze seen keus kunnen maken of ik had het voorra dig.... Maar ze sloeg minzaam mijn offer te af... o nee, ze rookte nooit, ten zij.... zo'n charmant klein sigaartje- als ik dat had? Ik had het niet. Punt uit! I

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7