Huurbelasting DIAKEN MOET GEMEENTE 'ïï'T'ir OVERVRAGEN NIET Reclassering spoediï een vereniging Predikanten: trouw niet eind december Advocaten boos op minister Van Agt Dagblad De Tijd blij (voorlopig) bestaan 2 moderne theeglazen waarschuwt tegen kramphouding Dr. Jager Puzzelhoek Minister vraagt bedrijven niet te snel te ontslaan JoodseRussin stervend in strafkamp niet over situatie in Vaticaan spreken Kamerlid wil vondeling leggen legaliseren Oistraeli niet naar Londen Een woord voor vandaag Leger des Heils doet niet mee PAK verliest in Lelvstad ""BH COMMENTAREN Imago VVD Ibona C.I Van Agt laat zich nog niet uit over Drie van Breda BER0EPINGSW1 (Vervolg van pag. 1) Bedenkingen 'tegen verbeterings plannen bleek eigenlijk alleen het Kamerlid De Beer (V\TD) te hebben. Hij vreesde dat deze plannen een on verantwoord beslag zullen leggen op de beschikbare arbeidskrachten zodat de nieuwbouw in de knel komt. De noodzaak om tot een of andere vorm van huurbelasting te komen werd van de zijde der regeringspar tijen te berde gebracht door ir. Cor- neRssen (KVP). Hij zei het onjuist te- vinden dat een deel van de woning- bouwsubsidies terecht komt bij men sen. die er gelet op hun inkomen geen recht op hebben: „Wij erkennen dat het afromen van deze subsidies ge makkelijker lijkt dan het in de prak tijk is maar wij horen toch graag van de minister wanneer hij met maatre gelen op dit punt denkt te komen", aldus ir. Cornelissen. Het KVP-Kamerlid gaf minister Udink ook in overweging, de indivi duele huursubsidie verder uit 'te brei den. Een maximum-bedrag van 900 gulden dat ter beschikking wordt ge steld vond hij te weinig: „Dit zou met enkele honderden guldens opgetrok ken moeten worden. De heer Vellenga (PvdA) bepleitte een huurbelasting in de vorm van een doorstromingsheffing op alle huurwoningen. Hij taxeerde de op brengst van deze heffing in 1972 reeds op zo'n honderd miljoen gul den. INKOMENSGRENS Het PvdA-Kamerlid bepleitte ook hét instellen van een maximum inko mensgrens aan het verkrijgen van subsidies voor eigen woningen. Naast deze voorstellen dienden de linkse combinatie een aantal amendementen in, die het mogelijk moeten maken het woning bouwprogramma op te voeren, oude woningen te verbeteren en een hogere premie uit te keren bij gedwongen verhuizing uit af te bre ken woningen. UTRECHT (RU): gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen H. M. J. Kinderdijk en J. H. J. Terwindt; Amsterdam (UvA): gepromoveerd tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen E. J. Mijnheer en L. van Zekst. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Waarom Paulus juist de diakenen waarschuwt, om niet verzot te zijn op veel wijn, hoorden de gereformeerde diakenen gisteren van dr. Okke Jager: omdat de diake nen, meer dan predikanten en ouder lingen. het gevaar lopen tot het geest rijk vocht hun toevlucht te nemen om maar de schijn te wekken, ent housiast te blijven. Dr. Jager waar schuwde de diakenen voor een krampachtige ernst en voor een wet- ticismc. De Hilversumse predikant sprak op de tachtigste centrale diakonale kon- feren'tie van de gereformeerde kerken over de grenzen van het diakonale appèl op de gemeente onder de titel „Wanneer is het welletjes?". Dr. Jager adviseerde de diakenen, om zichzelf en de gemeente niet te overvragen. Het kan soms zelf diako- naal zijn, om mensen, die al te zelf- opofferig zijn, af te remmen. De dia kenen moeten ook hun ambt niet te zwaar op de gemeente laten drukken, maar de gemeenteleden erkennen in hun eigen verantwoordelijkheid. Het diakonaat is geen last, maar een lust. De gemeente mag doen, wat haar hart haar ingeeft. God heeft de blij moedige (spontane) gever lief. Wees dr. Jager zo elk radikalisme in het diakonaat af (het radikalisme vervangt het evangelie door het laatste oordeel, zei hij), anderzijds voerde hij wel een pleidooi voor de radikaliteit van het diakonaat. Je kunt als gemeente net zo min een beetje diakönaal zijn, als een vrouw een beetje zwanger. U bent als diake nen vaak veel te bescheiden. U mag niet alleen priester zijn, maar moet Van een onzer verslaggevers IJSSELMUIDEN De predikanten J. van Rootselaar en J. Vlijm van de hervormde gemeente te IJsselmuiden (bij Kampen) hebben op trouwlustige jonge mensen in hun gemeente het beroep gedaan niet in de laatste week van december te gaan trouwen. Zij deden dat in „Ons Kerkblad", het van de hervormde gemeente IJssel muiden uitgaande periodiek. Ieder jaar weer geeft de maand de cember in Nederland een hausse te zien in huwelijkssluitingen. Dat zijn de zogenaamde belastinghuwelijken, die in de laatste maand van het jaar gesloten worden, omdat men dan een betrekkelijk groot bedrag van de be lastingen terugkrijgt. Wanneer de partners beiden werken, kan dat in vele gevallen wel tot zo'n duizendgul den oplopen. Behalve op de gemeentehuizen, waar men die plek vaak nauwelijks verwerken kan, geven decemberhu- welijken ook in menige pastorie ze nuwachtige toestanden. „Van een huwelijksstop. zoals wel gezegd is, is in IJsselmuiden geen sprake", aldus ds Van Rootselaar. „We hebben in het stukje vriendelijk verzocht als het even kan niet in de laatste week van december te trou wen. We moeten dan immers ook al veel preken maken voor al die feest dagen." Enkele jaren geleden heeft een Hummelose predikant zich tot zijn (hervormde) gemeente gewend met de vraag de trouwlust aan het einde van het jaar wat te bedwingen. KWARTET I TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter). H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. modegek, 3. geest van de rijstcultuur, 6. rivier in Rusland, 9. tegen, 10. lyrisch gedicht, 12. voorvoeg sel, 13. handschoenenleer, 15. leger, 17. harde klap, 19. vordering. 21. op geen enkele plaats, 25. holte in een muur, 26. doortochtgeld, 27. linie, 31. jon gensnaam. 32. vangwerktuig, 34. zilver boordsel. 36. kolfhamer. 38. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 39. pookljzer. 41. water in Friesland, 42. stuk stof. 43. soort, 44. woonboot. Verticaal: 1. ventilator, Z bijb. figuur, 3. plaats in Belgié. 4. radio omroep (afk.), 5. meisjesnaam, 7. soort hond, 8. vlakte maat. 10. selderij. 11. achten. 14. schil derkwast, 16. koude en droge wind in het Z.O. van Frankrijk, 18. landbouw werktuig, 20. plaats in de N.O.P. 22. bui tenhaven, 23. tijdrekening, 24. zang stem, 28. pro, 29. voorzetsel, 30. wissel borgtocht, 31. schaapkameel, 33. hijs werktuig, 34. bitter vocht, 35. dwaas, 36. snijwerktuig, 37. eiekenschors, 40. volksnaam van de kauw. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. satan, 5. imago, 10. ar. 11. klarinet, 13. fase. 15. e.o. 16. trilgras, 20. Ido, 22. nee, 23. sta, 25. ernst, 26. kefir. 27. red. 28. eik, 30. aga, 31. meerkool, 34. AP. 35. stee, 37. kengetal. 41. L.S. 42. sloep, 43. dolik. Verticaal: 1. saffier. Z ara. 3. aker, 4. nL 5. Ir. 6. mier. 7. An, 8. geestig, 9. oto, 12. alle. 14. stonde, 17. inter, 18. gekko. 19. asfalt, 21. drempel. 24. arabesk. 29. ikat, 32. enge. 33. oslo. 34. aks. 36. Eli. 38. no. 39. e.p. 40. ad. ook als koning hulp eisen en als pro feet de gewetens scherpen, aldus dr. Jager. Christenen zijn schuldig elkaar lief te hebben. Juist de welgestelden hebben dan veel schuld. Het is liefde loos, wanneer we ieder maar mét zijn eigen geweten te rade laten gaan. Juist de rijken moeten geholpen wor den Zij moeten leren anderen te hel pen, hun offer te brengen, niet alleen van geld, maar ook van hun vrije tijd. Het appel van het diakonaat moet, zo besloot dr. Jager, zo wijd zijn als de gemeente, zo hoog als de hoop en zo diep als de liefde. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer J. de Boer uit Den Haag op. dat de centrale diakonale konferentie wel tachtig jaar oud is, maar nog steeds fris is en zich in een opmerkelijke belangstelling van de jongeren mag verheugen. De directeur van het algemeen dia- Van onze soc.-economische redactie DOETINCHEM Minister Boer- sma heeft een ernstig beroep gedaan op het bedrijfsleven om bij beslissin gen omtrent ontslag van personeel zich niet te zeer te laten leiden door korte termijn-overwegingen en de ri sico's van het bedrijf niet te snel en te eenzijdig af te wentelen op de werknemers. De minister van sociale zaken deed het beroep in een toespraak bij de opening van het nieuwe gebouw van het centrum voor vakopleiding van volwassenen in Doetinchem. De be windsman zei alle begrip te hebben voor de problemen die de bedrijven op het ogenblik het hoofd moeten bieden. Maar afgezien nog van de eisen verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven met betrekking tot het verschaffen van zoveel mogelijk ze kerheid qua werkgelegenheid, noem de de bewindsman het voor de mees te bedrijven van het grootste belang om met het oog op de personeelsvoor ziening in perioden van toenemende personeelsbehoeften een interne ar beidsreserve beschikbaar te hébben. De bewindsman stelde met voldoe ning vast dat de „scholing voor reke ning van derden", waarbijde werk- konaal bureau, dr. J. van Klinken, vertelde de diakenen, dat het afgelo pen jaar voor het wereldiakonaat een jaar vol spanning en bewogenheid is geweest, vooral door het besluit, om hei anti-racisme-fonds van de we reldraad van kerken te steunen. Te genover de dankbaarheid van sommi gen stond, dat anderen hun bijdrage hierom Introkken. Ook de politieke spanningen in het Nabije Oosten en in Pakistan baren het bureau zorgen. In Pakistan zitten de mensen van het gereformeerde werelddiakonaat voor een groot deel juist in het grensge bied. ROME In de bisschoppen synode is uitgebreid gepraat over de rechtvaardigheid in de we reld, daarbij is vaak ook de recht vaardigheid in de kerk betrok ken, maar één onderdeel was vol komen taboe: de rechtvaardig heid in het vatikaan. Volgens het Franse dagblad Le Monde zou het vatikaan de slechtste werk gever in Italië zijn. Het vatikaan heeft veel leken in dienst, onder wie ook" vrouwen, maar hun fundamentele rechten als werk nemers zijn niet erkend. Vrijheid van vereniging en van vakbond bestaan in het vatikaan niet. De lagere cate gorieën van werknemers in het vati kaan. die dikwijls niet van Italiaanse nationaliteit zijn, genieten géén enkel sociaal voordeel. Hun overwerkuren worden niet betaald. Ontslag gaat zonder meer in terwijl er geen sprake is van anciënniteitsrechten. Men werkt over het algemeen van 9 tot 15 uur. hetgeen veel vrije uren overlaat maar de vatikaanse werknemers ;s het verboden een tweede betaald baantje erbij te hebben. Dit verbod wordt overigens in royale mate over schreden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De overheid moet, in navolging van Frankrijk, het te vondeling leggen van baby's legalise ren. Zij moet een gelegenheid schep pen dat moeders hun pasgeboren kin deren ergens legaal kunnen afgeven onder volstrekte anonimiteit. Dit zou mPHHHV bijvoorbeeld kunnen door in zieken- gevers hun personeel op een centrum huizen posten in te richten die dag en laten bijscholen, steeds meer in de nacht open zijn. Dit bepleitte het belangstelling van het. bedrijfsleven KVP-4camerlid Van Schaik bij de be komt te staan. handeling van de begroting van justi- tie in de Tweede Kamer. De heer Van Schaik meende voorts dat het aparte strafartikel over het te vondeling leggen moet worden afge schaft. „De algemene strafbaarstelling wegens in hulpeloze toestand brengen van een persoon is volgens het ka merlid voldoende. Op dit terrein ligt voor de justitie een duidelijke kans om een positieve bijdrage te leveren aan de oplossing van de complexe problemen die onder andere aan het vraagstuk van de abortus of liever het ongewenste kind tén grondslag liggen, aldus de heer Van Schaik. LONDEN (Reuter) Het ministe rie van cultuur in Moskou heeft geen toestemming gegeven voor een toer- nee door Engeland van de Russische violist David Oistrach. Waarschijnlijk is de maatregel een vergelding voor de uitwijzing van 105 Russische func tionarissen uit Engeland. Van een verslaggever DEN HAAG Veel advocaten zijn verontwaardigd en ongerust over het recente antwoord van minister Van Agt (justitie) op vragen van het Tweede-Kamerlid Wiebenga (PSP) over de rechtsbijstand aan financieel weinig of niet draagkrachtige cliën ten. Dat staat in een brief die de algemene raad van de Nederlandse orde van advocaten aan minister Van Agt heeft gestuurd. De minister had gezegd, dat de ver goeding door de overheid voor rechts hulp aan minder draagkrachtigen „niet onredelijk - laag is". De heer Wiebenga had juist gevraagd deze vergoedingen zo snel mogelijk te ver hogen, omdat zij volgens hem onvol doende zijn. De minister kwam tot zijn conclu- MOSKOU (RTR) De 27-jarige joodse Russin Sylvia Zalmanson, die in een Russisch werkkamp een straf van tien jaar uitzit omdat zij betrok ken zou zijn geweest bij een poging tot vliegtuigkaping in Leningrad, is stervende. Dit heeft de 24-jarige joodse verpleegster Ruth Alexandro- witsj, die onlangs uit hetzelfde kamp is ontslagen, in een open brief meege deeld. Ruth vertrekt vandaag met haar vader en haar verloofde naar Israël. Volgens Ruth verliest Sylvia haar gehoor en kan-zij niet eten. „Het le ven ontvliedt haar niet met de dag maar met het uur". Premier Meir en minister van bui tenlandse zaken Abba Eban van Is raël hebben een beroep op de Sowjet- Unie gedaan Sylvia vrij te laten en haar toestemming te geven naar Is rael te emigreren. BERLIJN (DPA) De Interduitse 'gesprekken ter uitwerking van de Berlijnse vier-mogendhedenovereen- komsten zijn gisteren op beide ni veaus voortgezet. „Van goedertierenheid en recht wil ik zingen", begint Psalm 101. Maar hij zingt maar niet zo in het algemet Koi goedertierenheid en recht. Hij zingt van Gods goedertierenh recht. Onze tijd spreekt veel van recht. In Amerika vecht 00i negers, geholpen door blanken, voor hun burgerrechten. Li in c enigde Naties spreken over de rechten van de mens, de vi ezii den over de rechten van de arbeiders. Laten we dankbai dat onze tijd meer oog gekregen heeft voor de verdrukte onze tijd weer het verband gevonden heeft tussen de beide e den: Goedertierenheid en recht. Laat recht weg en u houdt a< maar genadebrood en liefdadigheid over. Laat goedertie weg en het recht wordt een juridisch systeem dat aan 5 geen plaats meer gunt. Maar toch is dit niet genoeg. Zij gr bij elkaar, maar zij moeten gezocht worden waar zij al 01 vinden zijn: in God. We lezen vandaag: Johannes 14:1-6, ena JL 'Cd (Van eeii onzer verslaggevers) AMSTERDAM De vier be staande reclasseringsverenigin- gen zullen op korte termijn op gaan in één organisatorisch ver band. Hiermee wordt gestalte ge geven aan een op 29 juni jl. uit gegeven intentieverklaring, waarin de bereidheid tot samen gaan werd uitgesproken. Verder overleg zal de organisatorische vorm gaan bepalen, die de nieu we organisatie zal krijgen. 9 en 10 oktober j.l. hebben in Noordwijk besprekingen plaatsgevon den tussen het Nederlands Genoot schap tot Reclassering, de Protestants Christelijke Reclasseringsvereniging, de Katholieke Reclasseringsvereni ging en de dr. Meyersvereniging. De eerstgenoemde drie verenigin gen houden zich bezig met reclasse ring op levensbeschouwelijke of alge mene grondslag, terwijl de dr. Meyersvereniging over het algemeen delinquenten krijgt toegewezen, die wat moeilijker benaderbaar zijn en die een intensiever begeleiding nodig hebben. Het nieuw te vormen organisatori sche verband zal, aldus de heer Schaafsma van de Prot. Chr. Reclas seringsvereniging, geen zuilen meer kennen, maar delinquenten die op grond van hun levensbeschouwing de voorkeur geven aan een reclasse- ringsambtenaar van hun eigen over tuiging zullen daarin zeker tegemoet gekomen worden. Volgens de heer Van Zeist van de dr. Meyersvereniging is de voornaam ste doelstelling van de nieuwe ver eniging het samenbundelen van des kundigheid, mankracht en werkwij zen. Verwacht wordt, dat wanneer de nu nog bestaande versnippering op dit gebied ten einde is, een efficiënte re werkwijze mogelijk zal zijn, wat ten goede zal moeten komen aan de cliënten" van de reclassering. BETERE COÖRDINATIE „Eén organisatie zal vanzelfspre kend tot een beter gecoördineerde rayonverdeling kunnen komen dan vier. Het personeel van de vier ver enigingen zal ook efficiënter kunnen worden ingezet, wanneer alles door één centrale instantie geregeld wordt. gali De heer Schaafsma verwach eg al, dat de werkbegeleiding va Inav sen, die een veroordeling ac ^eri rug hebben en die nu weer ,rej- werk zijn, een verbetering zal gaan. Hierdoor hopen de iom> alf erkl heei at li e on inge Is b rillei Nee' den bei ;n 1 ringsverenigingen het prevent ;n_ fect te verhogen. Ook verwat arv dat het gespecialiseerde werk dr. Meyersvereniging in geïnlj w verband zeker zo goed tot zi; ,zal komen als tot nog toe. hme LEGER DES HER I Het Leger des Heils, dat i reclasseringsafdeling heeft, deelnemen in de nieuwe orgafcrer Het Leger des Heils is een inf met rechtspersoonlijkheid en E classeringsafdeling is daar maar een onderdeel van, zodi sluiting bij de nieuwe organist leen al op die gronden moei li opleverde. Bovendien, zo zei een woord! van het Leger, moet voor dj stantie reclassering hand in gaan met evangelieverkondigii Leger des Heils meent dat hieij de nieuwe organisatie onvol waarborgen zijn. De gebruiken bestaande samenwerking, zal I doorgaan. sie door het op de begroting voor de ze vergoedingen uitgetrokken bedrag te delen door het aantal advocaten in Nederland. De algemene raad van de orde van advocaten stelt dat dit cijfer een „volkomen onjuist inzicht geeft in het probleem". In bepaalde delen van het land krijgen de advocaten namelijk jaarlijks veel meer toevoe gingen dan het landelijk gemiddelde. Deze raadslieden moeten zoveel van hun tijd en energie aan de „pro-deo praktijk" geven, dat het niet mogelijk is een redelijk inkomen te verwerven, aldus de brief. Van een verslaggever LELYSTAD De 3.253 bewoners van de „nieuwe stad" Lelystad heb ben gisteren een nieuwe adviesraad gekozen. Deze raad gaat de bestaande commissie van advies vervangen en krijgt meer bevoegdheden dan die commissie. Het is de bedoeling dat Lelystad op den duur een gemeente raad krijgt. Aan de verkiezingen namen zes partijen deel. Tussen haakjes het aan tal zetels na de verkiezingen van 1969. In dat jaar waren er 7 zetels te verdelen, deze keer 13. PAK (PvdA, D'66, PPR) 6 (4), Com binatie christelijke partijen (AR, CHU) 4, (2), KVP 1 (1), GPV - (-), DS'70 - (-), WD 2 (-). Uit de adviesraad zal een dagelijks adviescollege worden gekozen, dat de plaats inneemt van een college van B en W in de gemeente. De VVD heeft zich er menigmaal over beklaagd dat zij zuchf onder de last van een ongunstig imago. Om een recente uitspraak van de heer Geertsema te citeren: „Zij zou zich meer bekommeren om de wensen van de "haves" dan om die van de „have nots". Hoe kan die beeldvorming ontstaan? De VVD kan dicht bij huis blijven om dat te weten te komen. Wat het VVD-Tweede-Kamerlid mr. A. Geurtsen bij de behandeling van de justitiebegro ting over het kraken van leegstaande woningen heeft gezegd, klopt heel aardig met dat imago. Ook hij sprak uit dat tegen knokploegen die ge kraakte panden willen ontruimen moet worden op getreden, maar hij vroeg er tegelijk aandacht voor dat die knokploegen ontstaan wegens de gekrenkte rechten van de huiseigenaren. Zo'n uitlating ver- goeilijkt niets, maar er is minstens sprake van be grip. Helaas wordt verder in het betoog van de heer Geurtsen node gemist een soortgelijke analyse van de oorzaken van het kraken zelf. Die oorzaken zijn: het duurzame tekort aan nieuwe en het onre delijk langdurige leegstaan van veel bestaande wo ningen. Als de heer Geurtsen eens met dat laatste zou beginnen, dan zou misschien worden bereikt dat eigenaren hun panden niet alleen maar ongeb.iiikt mogen laten om er een wat hogere prijs voor te kunnen bedingen en dan zou er op de duur weinig meer te kraken overblijven. Dan zouden er ook geen krakers meer zijn tegen wie moet worden op getreden met een nieuwe bepaling in het wetboek van strafrecht, waarvoor de heer Geurtsen met zo veel inzet heeft gepleit. En dan zou er ook weer wat minder reden voor zijn, de VVD ervan te verden ken dat zij zich aan de belangen van de „have nots" weinig gelegen laat liggen. (voor ieder die een nieuwe abonnee opgeeft) Met houders in 4 frisse kleuren oranje-paars-groen-geel Leuk om eens anders thee te drinken Ik geef op als nieuweabonnee: ^natm: straal: I plaats: s- betaalt: D.per kwartaal par maand I A!sbeloningvoormijnaktiviteit I Iontvangik2theeglazen. m Denieuweabonneekrijgtonze I krant veertien dagen gratis. I Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Het dagblad De Tijd zal, in ieder geval voor lopig, blijven bestaan. Dit blijkt uit een communiqué, dat het bestuur van de VNU, de uitgeef ster van De Tijd, gisteren onder het personeel van het dagblad heeft verspreid. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van Agt (Justitie) heeft gisteren in de Tweede .Kamer nog eens benadrukt vóór een regeling betreffende de voorwaarde lijke invrijheidstelling van levens lang gestraften te zijn. Ilij zei dit bü de begrotingsbehandeling van Jus titie in reactie op hetgeen de Kanier naar voren had gebracht over de drie tot levenslang veroordeelde Duitse oorlogsmisdadigers in Breda. De minister wilde zich verder over deze zaak nog niet uitlaten omdat de drie een gratieverzoek hebben ingediend waarbij de normale proce dure zal worden gevolgd. Deze procedure houdt in dat de betreffende rechterlijke instantie ad vies uitbrengt over het gratieverzoek. Daarna zal het kabinet zich beraden over het rapport dat over de gratie aan de koningin moet worden uit gebracht. Minister Van Agt verklaarde zich bereid te zijner tijd deze zaak in de commissie van justitie van de Twee-; de Kamer te bespreken. Hij wees erop dat het, gezien de momentele gang van zaken met de gratieverzoe ken, beter is om ook in de Kamer niet uitgebreid over deze zaak te spreken. In dit communiqué staat, dj beraad over de toekomst van f voorlopig voortgezet wordt wachting van de mogelij kh< de oprichting van een bedi voor de pers en eventuele an< geringsmaatregelen zouden bieden." Verder schrijft het VNU-1 dat inmiddels op korte ten extra verhoging van de aboi prijzen zal worden doorgevoel prijsverhoging is, volgens hi bestuur, „duidelijk noodzakeli; Evenals in mei van dit ja! de VNU bekendmaakte op k( mijn de financiering van het gevende dagblad te willen wordt ook in het gisteren uit communiqué, geen termijn gt Ook wordt niet gesproken ove tuele noodzakelijke afvloeiing personeelsleden van De Tijd. Noch bij de VNU, noch bij rectie en hoofdredactie van was men gisteren bereid coi te leveren op deze nieuwe oi lingen in het bestaan van De IIERV. KERK Beroepen: te Twello: P. Wal Niéuwdorp (Zeeland). Bedankt: voor Alblasserdam Steenbeek te Nunspeet; voor gen: P. v. d. Veer te Muiderber GEREF. KERKEN (VRIJ Beroepen: te Veenendaal: R stra te Driebergen. Beroepen: te Zaandam in c< tie met Krommenie: C. Bijl te sum. Bedankt: voor Dokkum: P. 1 te Rozenburg. CHR. GEREF. KERK1 Beroepen: te Rotterdam-C. hage te Den Haag-C. CHR. GEREF.KERKEN Intrede: op 28 okt.: te m veer. kand. G. C. van der 4 Apeldoorn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2