Renault helpt Rusland met bouw fabrieken Bezoek Nixon aan China begin volgend jaar ligoureuze vertraging van ziekenhuisbouw nodig' Saigon stelt gevangenen in vrijheid Agnew papieren is VN tijger Ministers studeren nu op leegstaan huizen Op ruilverkaveling niet extra bezuinigd Schmelzer vraagt geen clementie oor Maria Fransen ekaapte Jumbo og in Havana Vrachtwagens en babyvoeding Kamer wil waken voor het groene hart van Holland Israël: eerst Phantoms, dan pas overleg Escalatie van geweld in Noord-Ierland Kissinger: geen gesprek over Vietnam Tarieven soms 200 gulden per dag T rombosedienst geautomatiseerd Peking: Amerika nu uit Formosa VS kernnroef gaat door DONDERDAG 28 OKTOBER 1971 O PEN HAAG Minister Schmelzer jitenlandse zaken) zal niet bij de anse autoriteiten aandringen op mentie voor de Nederlandse Maria ansen, die in Frankrijk tot gevan- Bisstraf is veroordeeld omdat zij als ster meereed in een auto waarin 7 hasjiesj was verborgen. „Evenmin in Nederland kan in Frankrijk de voerende macht invloed uitoefenen rechterlijke uitspraken", zegt de windsman in antwoord op vragen n het pacifistisch socialistische veede Kamerlid Van der Spek. Maria Fransen werd deze zomer tot maanden onvoorwaardelijk en half jaar voorwaardelijk veroor- eld, hoewel zij steeds ontkende iets t de gesmokkelde partij hasjiesj te ken te hebben. Minister Schmelzer ;ent hierbij aan dat zij tegenover rechter niet heeft ontkend te we- dat zich in elk geval een beetje sjiesj in de auto bevond. )e heer Schmelzer zal „om voor de ad liggende redenen" ook niet vol- m aan het verzoek van het kamer- om aan de Franse regering een antie aan te bieden voor de 40.000 nc invoerheffing op illegaal inge- irde hasjiesj, die Maria Fransen rendien nog moet betalen. De heer li der Spek had daa'rom gevraagd, dat het meisje dit bedrag niet kan irengen. en dus kans loopt, na ir straf te hebben uitgezeten op- uw een jaar in de cel terecht te men :w YORK (EFE) De Jumbo van de American Airlines, die iandag werd gedwongen naar Ha- ïa te vliegen terwijl het toestel lerweg was van New York naar ;rto Rico, bevindt zich nog steeds het vliegveld „Jose Marti" bij de baanse hoofdstad. ITolgens een woordvoerder van de nerican Airlines wordt het uitstel i het vertrek door de Cubaanse toriteiten geweten aan het bezoek premier Kosygin van de Sowjet- lie aan Cuba. PARIJS (UPI, AFP, Reuter) De Sowjet-Unie en Frankrijk hebben gisteren een verdrag voor economische samenwerking ge tekend, waarbij de Fransen de Russen zullen helpen bij het vervaardigen van goederen, van zware vrachtwagens tot baby voeding. Onder het tien jaar du rende verdrag mag Rusland fa brieken bouwen in Frankrijk. De overeenkomst was het eerste belangrijke succes voor de Russische partijleider Leonid Breznjew, die mo menteel op bezoek is in Parijs. Het economische verdrag dat door beide partijen het grootste ooit door Mos kou gesloten wordt genoemd, werd ondertekend door de Franse minister van financiën en de Russische minis ter van handel. Tegelijkertijd werd door de Re- nault-autofabriek een overeenkomst ondertekend. waarbij Frankrijks grootste autofabriek 240 miljoen dol lar zal investeren in de bouw van een zeer grote vrachtwagenfabriek in de Oeral, aan de rivier de Karna, onge veer 800 km ten oosten van Moskou. De Russen beweren dat dit de groot ste fabriek ter wereld wordt. ggn te doen, nu de winsten bedreigd worden door stakingen, maar onder druk van de regering werd het ak koord toch ondertekend. Babyvoeding Zonder te wachten op de publikatie van het economische verdrag, plaat sen Russische handelsfunctionarissen een order bij een Franse optische fa briek over de bouw van een filiaal in de Sowjetunie en onderhandelen zij over de levering van babyvoeding. Verwacht wordt dat het verdrag zal leiden tot de spoedige bouw van een Russische raffinaderij en een staalfabriek, iets waartegen de Fran se industrie zich had verzet op grond van het feit dat de Franse technologie superieur is. Louvre Breznjew onderhandelde gisteren twee-en-een-half uur met zijn gast heer, president Pompidou en bezocht het Louvre en het oude huisje, waar Wladimir Lenin in ballingschap heeft geleefd. Van onze parlementaire redactie DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren aangedrongen qp krachtiger maatregelen om te voorko men dat het groene hart van Holland verder versnipperd wordt. Zij deed dat bij de behandeling van de begro ting van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening. De meeste partijen waren het er over eens dat een verdere aantasting van de centrale open ruimte onaan vaardbaar is. Op het ogenblik lijkt deze ontwikkeling nauwelijks te ke ren. Kleinere gemeenten breiden zich snel uit met het gevolg dat hoge flat gebouwen het landschap beheersen. Ir. Tuijnman (WD) merkte op dat je zo langzamerhand wel van een „groen hartinfarct" kunt spreken. Het debat spitste zich voojal toe oo de mogelijkheden om deze ontwikkeling te keren. Knowhow Renault, dat al eerder hielp met de modernisering van een Russische autobusfabriek, zal de knowhow, de machinerie en andere uitrusting leve ren. Twee Amerikaanse auto-indus trieën hadden Russische verzoeken om te helpen bij de ontwikkeling van de fabriek in Karna afgeslagen. Ook Renault voelde er niet veel voor om dergelijke grote investerin- )EN HAAG Minister Van t (justitie) bekijkt met minis- Udink (volkshuisvesting) imenteel de mogelijkheden om t nodeloos en provocerend ïgstaan van woningen te voor men. Minister Van Agt denkt trbij aan de bepaling die in heit dat een woning tijdelijk worden verhuurd aan land die daarmee geholpen zijn, it overleg heeft een zeer hoge iriteit. aldus minister Van Agt eren tijdens de begrotingsbehan- ng van justitie. Minister Van Agt ie zich nog niet uitspreken over reiding van het strafrecht tegen een alvorens de Hoge Raad uit- iak in een lopende kraakzaak ft gedaan. oals bekend bepaalde de Hoge id in februari van dit jaar dat het ken van een leegstaand huis geen vredebreuk oplevert omdat niet gebruik van dit huis kan wor- gesproken. In de lopende kraak- ire concludeerde de advocaat eraal Remmelink recent dat een leegstaand huis juridisch als lo- moet worden beschouwd zodat raken wel sprake kan zijn van lo- lvredebreuk. Als de Hoge Raad hiermee eens is dan geeft dit een dvat om het kraken tegen te gaan in dat geval heeft minister Van zo bleek gisteren geen behoefte uitbreiding van het strafrecht op punt. aat de Hoge Raad hier niet mee akkoord dan is, aldus de minister, tot mijn spijt onvermijdelijk om een spe ciaal strafartikel tegen het kraken in te voeren. De dreigende escalatie rond het kraken waarbij eigenaren het recht in eigen handen nemen (knok ploegen). maakt dan ingrijpen van de overheid noodzakelijk, aldus de minister. De liberaal Geurtsen die met de dreiging van een motie op een apart strafartikel tegen het kraken had aangedrongen, merkte bij interruptie op dat het voor hem onwaarschijn lijk is dat de Hoge Raad nu in een andere lijn zal beslissen dan zij in februari heeft gedaan. De Hoge Raad gaat wel eens om, maar niet op zo korte termijn, aldus de heer Geurt sen. Minister Van Agt verklaarde voorts dat een ambtelijke werkgroep de mogelijkheden van verbetering van de rechtsbijstand zal onderzoe ken. De socialist Roethof had aange drongen op een volksverzekering hiervoor. De heer Van Agt kondigde ook aan dat een aparte staatscommis sie zou worden ingesteld om over een grondige herziening van de rechter lijke macht voorstellen te doen. RAWALPINDI (AP) De Pakis taanse regering heeft opnieuw een krachtig protest ingediend bij de In diase regering tegen de voortdurende beschieting van Pakistaans grondge bied. In het protest worden de Indiase striikdrachten beschuldigd van be schietingen met mortieren en zware veldartillerie van het Oostpakistaanse grensgebied. WASHINGTON (AP) De Ameri kaanse vice-president Spiro T. Ag new heeft gisteren gezegd, dat de Verenigde Naties een papieren tijger en een „propaganda-klankbord voor links" zijn geworden. Hij voegde daar echter aan toe dat het Amerikaanse lidmaatschap van de volkerenorganisatie nog steeds nuttig is omdat „het goed is lid te zijn van het clubje van de ander". De vice-president zei dat de Ver enigde Staten hun financiële bijdra gen aan de Verenigde Naties, het di plomatiek belang dat Washington aan de volkerenorganisatie hecht en het Amerikaan^ systeem voor hulp aan het buitenland opnieuw in overwe ging zullen nemen. Agnew verklaarde dat de algemene vergadering maandagavond een slechte beslissing had genomen door Nationalistisch China uit te sluiten en Peking toe te laten. „Volgens mij zullen wij steeds min der een positie van overwegend be lang aan die organisatie toekennen totdat er een meer evenwichtige bal ans onder de lidstaten naar voren komt", aldus Agnew. De vice-president zei niet te gelo ven dat het komende bezoek van Nixon aan China, dat een onderdeel vormt van het streven van de Ameri kaanse regering om de betrekkingen met de Chinese Volksrepubliek te normaliseren, de oorzaak is geweest van de beslissing van de algemene vergadering om Taiwan uit te sluiten. ..Het was al lang voordat de presi dent zijn bezoek aankondigde duide lijk dat de rood-Chinezen aan invloed wonnen", zo zei Agnew. De Amerikaanse vice-president zei verder dat de pogingen van de Ver enigde Naties om internationale crises tot een oplossing te brengen steeds JERUZALEM (UPI, AP, Reuter) Israël heeft Amerika verzekerd, dat het niet verder deel zal nemen aan besprekingen over de heropening van het Suezkanaal, totdat er meer Phantomstraaljagers zullen worden geleverd, zo is gisteren uit diploma tieke bronnen in Jeruzalem verno men. Twee Britse soldaten werden gisteren gedood toen een bom van de terro risten een Britse observatiepost ver nielde. BELFAST. (AP) Noordierse guerrillastrijders hebben in de nacht van gisteren op vandaag enkele kilo meters buiten Belfast een politieman gedood en een tweede ernstig ge wond. Terwijl in Belfast leger en rebellen in gevecht gewikkeld waren, werd de politie gewaarschuwd dat even buiten Belfast een schuur in brand stond, twee politiemannen werden er heen gezonden die de brand hielpen blus sen. Toen de mannen naar huis terug keerden. werden zij plotseling met automatische wapens beschoten, zo deelde een woordvoerder voor het hoofdburo van politie later mee. Een van de politiemannen was op slag dood. De ander werd gewond, maar kon nog over de radio om hulp verzoeken. Toen soldaten op de plaats van de overval arriveerden waren de aanvallers al verdwenen. WASHINGTON (UPI. Reuter) President Nixon zal niet dit jaar naar Peking reizen, maar begin volgend jaar, zo is gelijktijdig in Pe king en Washington meegedeeld. Een precieze datum voor de histo rische reis zal voor 1 december worden bekend gemaakt. De voor bereidingen verlopen naar tevredenheid, zo heeft Nixon's adviseur Henry Kissinger, die juist uit China- is teruggekeerd, verklaard./ Kissinger noemde het een 'pijnlijke toevalligheid' dat hij in Peking was, terwijl de VN besloten Taiwan te ruilen voor China. ren die een geschiedenis van vriend schap hebben gehad Dit proces is te gen geen enkel ander land gericht", aldus Kissinger. „In dit kader past het niet, in de besprekingen de rela ties van beide gesprekspartners met andere landen te betrekken." „Wij, noch de Volksrepubliek Chi na, vinden dat wij verantwoording over onze betrekkingen met andere landen dienen af te leggen", zei hij. (Van onze soc.-economische redactie) TRECHT Een rigoureuze temporisering van de ziekenhuisbouw noodzakelijk, omdat de miljarden verslindende bouwplannen el- &r in toenemende mate dreigen te overlappen. Deze conclusie trok [voorzitter van de Nederlandse Unie van Ziekenfondsen, de heer Hendriks, gisteren op de unievergadering in Utrecht. unie-voorzitter maakte bekend de ziekenhuistarieven in 1972 op- {w en wel met ongeveer 20 p.ro- zullen stijgen. Het gemiddelde Itarief in de laagste klasse komt op 100 gulden. Er zijn nu al zic- ihuizen die ver boven dat gemid- le uitkomen. Sommige tarieven jen al dicht bij de 200 gulden per Fantasieloos fet grootste bezwaar van de heer idriks tegen het pakket nieuw- fcvplannen is dat darze vlannen {trekt fantasieloos gijn gericht op Jnogelijke situatie in de jaren 1980 ?85. „Ze houden geen rekening met de hand liggende verschuivingen Pt behandelingspatroon, jok vraagt niemand zich af of de henhuizen die we vandaag bouwen 1985 nog wel bemand kunnen wor- met personpel en dat terwijl nu [die reden al bedden leeg staan." |e ziekenhuizen worden aan de ld van vuistregels gebouwd. Zo gaat men in Nederland uit van een behoefte van vijf bedden per duizend inwoners. „Maar. aldus de heer Hen driks. eind 1968 beschikten we al over 5,41 bedden per duizend en intussen bouwen we maar door." Hij stelde verder vast dat de bege leiding van de bouw en de controle op de omvang van de investeringen door de overheid onvoldoende is. Ook meent hij dat de bijna volstrekte autonomie van het ziekenhuisbestuur duidelijk de neiging tot overbesteding in de hand werkt. Nationaal plan De unie-voorzitter toonde zich voorstander van een nationaal plan dat het mogelijk moet maken dat alle sectoren in de gezondheidszorg opti maal op elkaar inspelen en dat op den duur een verschuiving zal be werkstelligen van de duurdere naar de minder dure voorzieningen. In dit verband deelde hij méde dat het be stuur van de unie ernstig overweegt, al dan niet samen met anderen, op korte termijn een wetenschappelijk verantwoord onderzoek naar het be- fioeftepatroon in Nederland te laten instellen. Eigen risico Tenslotte keerde hij zich fel tegen de plannen van de regering met be trekking tot de invoering van een eigen risico in de ziekenfondsverzeke ring. Het becijferen van het risico per individu of gezin zou wel eens zoveel kunnen gaan kosten, dat daarmee een groot deel van de baten van de eigen bijdragen te niet zou worden gedaan. Afgezien daarvan is nog nooit vastge steld dat er bij ziekenfondsverzeker den sprake is van overconsumptie. „En als dat zo zou zijn'', aldus de heer Hendriks, „dan kan de verzeker de daar zelf weinig aan doen: na het passeren van de huisarts wordt de invloed van de patiënt op het verloop van de verdere behandeling nihil. Geen prikkel In een systeem waarin geen enkele prikkel tót zuinigheid zit, niet voor de patiënt maar bepaald ook op geen en kele wijze voor de medewerkers is het al te dwaas de weg van de minste weerstand te kiezen en zeer eenzijdig de verzekerde aansprakelijk te stel len," aldus de heer Hendriks. Kissinger kon de verslaggevers niets zeggen ter opheldering van de geruchten over een machtsstrijd in China. Hem waren geen verschillen opgevallen in de personen die hij al op zijn eerste, geheime bezoek in juli had ontmoet. De meeste tijd van zijn verblijf in China was besteed aan de technische voorbereidingen voor de komst van Nixon. Tsjoe was het met hem eens dat er sinds juli geen ontwikkelingen waren voorgekomen die van ingrij pende invloed kpnden zijn op de kon- krete aspekten van Nixons komst. Voordat Nixon naar Peking gaat zal een Amerikaanse delegatie ter plaatse de allerlaatste voorbereidingen tref fen. Vietnamese kwestie Volgens Kissinger zal Nixon niet met de Chinezen praten over de be trekkingen met de Sowjet-Unie, evenmin als hij op zijn latere reis naar Moskou over de betrekkingen met China zal praten. Hij zal niet trachten in Peking een oplossing te zoeken voor de Vietna mese kwestie, dat dient in onderhan delingen met Hanoi of door middel van het „Vietnamiseringsprogramma" te geschieden. In jaar 2000 tien weken vakantie GENÈVE In een studie van de Internationale unie van officiële reis organisaties wordt gezegd, dat iedere arbeider tegen het einde van deze eeuw tot tien weken betaalde vakan tie zal genieten. Hieraan wordt ech ter toegevoegd, dat exotische vakan ties op verafgelegen plaatsen voor meest en hunner toch een droom zul len blijven. Volgens de studie zullen tegen het. jaar 2000 in de sterk geïndustrialiseer de landen betaalde jaarlijke vakan ties van zeven tot tien weken regel zijn. Dc Amerikaanse Unie voor de burgel(jke vrijheden heeft een fede rale rechtbank verzocht een einde te maken aan de ongrondwettige po litieke surveillance en intimidatie van vreedzame groeperingen en bur gers door de directeur van het fede rale recherchebureau (FBI), Edgar Hoover. „Onze betrekkingen met de Volks republiek China zijn erop gericht een einde te maken aan de wederzijdse isolatie van twee grote volkeren", zei Kissinger tot de pers. „Wij beginnen aan een proces, een regeling te vinden tussen twee volke- Van .een verslaggever ZWOLLE De trombose-dienst van het ziekenhuis De Weezenlanden in Zwolle is als eerste ter wereld ge heel geautomatiseerd. Omdat te be reiken heeft de Zwol^ internist dr. J. Visser twaalf jaar lang moeten zoe ken naar de mogelijkheid van een computerprogramma voor het bepa len van de doseringen voor patiënten die anti-stollingsstoffen nodig heb ben. Op het computerprogramma in Zwolle zijn ongeveer 1550 patiënten uit Zwolle en omgeving aangesloten. Het programma van de Zwolse arts is zo elastisch van opzet dat het vol gens hem gemakkelijk door andere ziekenhuizen kan worden gebruikt en zelfs de mogelijkheid van een lande lijke gecentraliseerde anti-stollings- zorg opent. Dc vinding heeft in bin nen- en buitenland al grote belang stelling getrokken. Hoofd secretariaat prinselijk paar: Mr. Warmenhoven Van een verslaggever DEN HAAG Met ingang van 1 december is benoemd tot hoofd van het gezamenlijk secretariaat van prinses Beatrix en prins Claus mr. J. T. Warmenhoven, die de opvolger wordt van mr. H. J. baron van As- beek. De mutatie is een gevolg van de wens van het prinselijk paar om tot een zekere roulering in de vervulling van deze functie te komen. Baron van Asbeck had de functie sedert 1 april 1967 vervuld. Mr. Warmenhoven is in 1932 in In donesië geboren, vertrok na de oorlog naar Nederland, studeerde rechten aan de VU, ging in militaire dienst, deed het attaché-examen van de bui tenlandse dienst en werkte op de am bassades te Parijs, Boedapest en Tu nis. Sinds augustus werkt hij op het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag. Nieuw begin Kissinger zei dat beide landen er kenden dat er veel onderlinge ge schillen testonden en dat noch Was hington. noch Peking pretendeerde dat deze alle konden worden opgelost of zelfs maar behandeld zouden kun nen worden. De beide landen geloven dat er een mogelijkheid bestaat van „een nieuw begin... voor de betrekkingen tussen onze twee volkeren", aldus Kissinger. „Wij konden niet verwachten dat wij alle problemen zouden kunnen oplossen. Wij spreken over het begin van een proces en zijn van mening dat het bezoek hierin een nuttige rol kan spelen", zo zei Kissinger. onvruchtbaarder waren geworden. Als voorbeeld voor deze ontwikke ling wees Agnew op de crisis in het Midden-Oosten en zei dat de vooruit gang die in deze kwestie was bereikt, het gevolg was van onderhandelingen tussen de grote mogendheden en niet van de bemiddelingspogingen van de Verenigde Naties. „Ik t»en geneigd te zeggen dat de Verenigde Naties in sommige opzich ten niet meer zijn dan een papieren tijger, met een trend naar een steeds groter wordend steriliteit", aldus Agnew. Ik geloof dat in ons land de ge middelde burger door de facade van macht begint heen te kijken van waarachter de Verenigde Naties zijn opgetreden, en inziet dat de organisa tie eigenlijk in het geheel geen macht heeft", zo voegde hij eraan toe. SAIGON (AP) De Zuidvietna- mese regering heeft bekendgemaakt, dat zü zondag 618 Vietcong krijgs gevangenen zal vrijlaten. In de hele oorlog zijn nog nooit zoveel krijgs gevangenen tegelyk vrijgelaten. Het zijn of Zuidvietnamese communisten of Vietcong mannen, maar geen Noordvietnamezen. De vrijlating betreft amnestie ter gelegenheid van de aanvaarding van een tweede ambtstermijn door pre sident Nguyen Van Thieu. Verwacht wordt, dat president Thieu maandag, op Zuid-Vietnams nationale feestdag, een nieuw vredesvoorstel zal doen. Van de gevangenen zijn 442 in goe de gezondheid en 176 invalide. Zij zullen in alle delen van het land in kleine groepjes worden vrijgelaten om naar hun dorpen te kunnen te rugkeren. Bovendien zullen 2.284 gezonde Vietcong gevangenen en 36 invaliden overgeplaatst worden „op eigen ver zoek" naar het Chieu Hoi programma. Dat wil zeggen, dat zij propaganda zullen maken voor de regering. Zij zullen Vietcong mannen voorstellen over te lopen en zich over te geven en zij zullen geallieerden inlichtingen verstrekken. De Zuidvietnamese regering heeft ruim 8.000 Noordvietnamese krijgsge vangenen en circa 28.000 Vietcong ge vangenen in handen. HONGKONG (AFP) China zal druk uitoefenen op de Verenigde Sta ten opdat ze hun troepen terugtrek ken van Formosa en uit de Straat van Formosa, zo schreef vandaag het Pekings volksdagblad in een hoofdar tikel over „De bevrijding van Formo sa". Hoewel Formosa door de wereld verstoten is bij stemming in de Ver en'gde Naties, blijft Amerika het be zet houden met het argument dat de status van het eiland nog niet is vast gesteld. Maar „Formosa moet terug keren in de schoot van het moeder land", aldus het volksdagblad. WASHINGTON (AP) President Nixon heeft toestemming gegeven voor het houden van een ondergrond se kernproef op het eiland Amchitka in de Aleoeten, nabij Alaska. Het tot ontploffing te brengen wapen zal een kracht hebben van vijf megaton (vijf miljoen ton tnt). Een datum voor de proef is officieel nog niet bekend, maar volgens inge wijden wordt hij op 4 november ge houden. Motie PvdA verivorpen o (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De motie van de PvdA om twintig miljoen gul den extra te bezuinigen op de ruilverkavelingswerken is giste ren door de Tweede Kamer ver worpen. Vóór deze motie stem den de PvdA, D'66, PPR en PSP. De helft van het bedrag was be stemd om het experiment met de grondbank nog meer kans van slagen te geven. In de motie werd tevens een land bouwbeleid voorgesteld, waarin voor al het accent werd gelegd op de ver groting en rationalisering van de be drijven. Bepaalde elementen spreken ons zeker aan, zei de heer L. M. de Bekker namen de KVP. maar de be zuinigingen op de ruilverkaveling zouden niet verantwoord zijn en af breuk doen aan de herstructurering van het Noorden. Het kostte gisteren nog enige moei te voordat de Tweede Kamer (met de stem van de heer Koekoek tegen) de b'egroting van landbouw en visse rij aanvaardde. De PvdA wilde na melijk het artikel aanhouden, dat be trekking heeft op de verhoging van de collegegelden. Reden: het betref fende wetsontwerp was nog niet bij de Tweede Kamer ingediend, laat staan behandeld. Minister Lardinois beloofde onmiddellijk met een aan vullende begroting te komen, wan neer het wetsontwerp zou worden verworpen. Met deze belofte was drs. J. M. den Uyl tevreden. Hierna kwam VVD-fractielelder H. Wiegel met het verzoek aan de oppositie om toch een amendement in te dienen op het artikel met de post voor de ruilverkavelingen. Nu heeft men een alternatieve begroting, aldus de heer Wiegel, en nu laat men het bij de eerste en beste keer er al bij zitten. Mevr. drs. G. Brautigam legde uit, dat om technische redenen de PvdA de voorkeur had gegeven aan een motie. De indiener van de motie, de heer A. J. Voortman voegde de heer Wiegel toe: U geeft er blijk van on voldoende het landbouwdebat te heb ben gevolgd, wat te begrijpen is als niet-specfallst. Antwoord van de WD-èr: „Dat Is onzin. Hierop ant woord ik niet."

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11