WEEKAGENDA Beslissing Leidse Baan drie maanden uitgesteld —mnbomen in Oegstgeest staan miserabel bij 11 r Eenstemmig profiel nieuwe commissaris oningen Yernèdepark worden afgebroken IN DECEMBER KOMT NOTA UIT Raad Leiderdorp Burgerlijke stand van Leiden Katwijkse kunstenaars missen werkruimte Minister Geertsema hoorde wensen over opvolging mr. J. Klaasesz Aardappel tegen zeeziekte Messcher's Modehuis Enorme lichtboei aangespoeld Niets extra's voor overschakeling op aardgas OBER) pJWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 OKTOBER 1971 derai vekf ie VOORSCHOTEN Burgemeester 2 in wethouders van Voorschoten heb- Kn de bewoners van de woningen de In ^ern®dcpark schriftelijk mee- IIDERDORP Maandag 25 ok- om acht uur vergadert de ge braad. Agenda: Voorstel tot het men van subsidies uit het oul- »nds over 1971; Voorstel tot het ten van gronden uit het grond- (complex Zijlhof) ten behoeve het gymnastieklokaal aan de ipan, de stichting van; a: een tlassige openbare school voor ge in lager onderwijs aan de Wild- b: een tweeklassage openbare irschool aan de Lijnbaan; Voor tel tot het verhogen van de bij drage aan Den Haag voor beschik baarstelling van een cultureel jon gerenpaspoort aan Leiderdorpse jan- Voorstel tot wijziging van de «besluiten inzake verkoop van •"keironden aan de Alg. Woninbouwver. ham leiderdorp voor de bouw van 140 in di Woningwetwoningen en 90 premiewo- wtl rangen; Beschikbaarstelling van een b"1 krediet van f 10.500 voor het opslaan van de stenen en het verwerken van o™ het zand .afkomstig vam de recon- studiewerken Acacialaan-Erica- laan; overeenkomst van grondruil I®" met de rk parochie De Menswording; ;si« Vaststelling van saneringsplan voor de dr. Van Rhijnstraat en omgeving; het Van Leeuwenpark en omgeving, k de bebouwing Hoofdstraat-Jaagpad tegenover het pand Hoofdstraat 103 en voor de Doeslaan en omgeving; Verpachting van het visrecht in de Stroomsloot en de Doespolderwete- ring aan de Hengelaarsbond voor Lei- den en omstreken; Krediet voor de ieldJ|aanschaffing van een geluidsinstal latie in de raadszaal; Subsidiëring van de Kath. Stichting voor Geeste lijke Gezondheidszorg voor Leiden en Omstreken; Vaststelling van de huur prijs van een mobiel lokaal aan de Splinterlaan; wijziging van de ope- K(4 aingstijden van de Doesbrug; Sub sidie aan het Kraamcentrum van het Groene Kruis voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest over 1970; Kre diet ten behoeve van de aankoop van 100 exemplaren van het boekje Leiderdorp in Oude Ansichten; Sub sidie aan de werkgroep Kinderopvang tussen twaalf en twee te Leiderdorp ten behoeve van de inrichting van ren overblijfgelegenheid in de speel zalen aan de Dennenschans. Openingstijden Doesbnug: van 15 april tot 15 oktober; ma. t.m. vr: 7.00 tot 11.00 en 13.00 tot 19.00 uur; za 8-00 tot 11.00 en 16.00 tot 19.00 uur; 10.00 tot 12.00 en 17.00 tot 19.00 u.: van 15 oktober tot 15 april: ma lm. vr: zonsopgang tot 11.00 en 13.00 uur tot zonsondergang; za: zonsopgang' tot 11.00 en 16.00 tot zonsondergang; zo: niet geopend. gedeeld dat hun woningen niet meer hersteld kunnen worden en te zy- ner tyd worden afgebroken. B en W nodigen de bewoners uit voor een wijkavond op dinsdag 2 november om te trachten in goed overleg te komen tot het oplossen van problemen. Nadat de dienst openbare werken de woningen afgekeurd had is nu ook het definitieve oordeel van de Nationale Woningraad binnen. Dit is eveneens negatief. Het „karkas" ver toont ernstige gebreken, vooral ont staan door het gebruik van onjuiste specie. Reparatie is niet verder meer mogelijk. Het college geeft de bewoners de verzekering, dat zolang er geen an dere woonruimte beschikbaar is, zij de woningen niet behoeven te ver laten. Vrijkomede woningen worden, echter dichtgespijkerd. LEIDEN Geboren: Rossano Adriano, zn v P Mandas en M Meer- tens; Jan Jacobs, zn v J J C Mulder en P Vigeleyn Nikijuluw; Bernardus Johannes Leonardus, zn v L A van der Lans en M G van Kempen; Simone, dr v R J A van der Stok en W M A Caspers; Anton, zn v H J P Hoogenboom en H E van der Vos; Anuschka Anita Antoinette, dr v W H Steenvoorden en M M Otgaar. Overleden: C de Ridder, 7 aug 1903, man; W A van der Pol, 29 dec 1898, man; IJ Glastra van Loon. 2 feb 1885, weduwe van R de Vries; M van Diik, 10 apr 1895, man; J van den Bosch, 16 sep 1877, weduwe van S Cok; F Fuchs, 23 mei 1901, echtgen van T J Selier; J M van Marle, 9 okt 1905, man; J M Weezenaar, 22 jan 1899, weduwe van S Rutteman; P Moole- naar, 2 okt 1887, man; C Star, 6 sepf 1892, echtgen van S C Bulk. ACAD. EXAMENS LEIDEN Kand. ex. cult, antrop.: mej. L E Visser (BUthoven), mej. G Kars (Rotterdam). VOORSCHOTEN Stroopwafel- aktic. De gezamenlijke Voorschoten- se padvindersgroepen houden zater dag een stroopwafelaktie ter verste viging van hun kassen. OEGSTGEEST Wie in Oegstgeest door de Apolio- laan rüdt, krygt de indruk dat de houten sprieten die daar langs de weg in slagorde staan opgesteld, deel uit maken van een openbare kunstexpositie. Niets is echter minder waar. De grillige houten stengels zün heuse bo men. Ze zün er enkele jaren geleden ter verfraaiing van de nieuwbouw geplant, maar in plaats van uit te groeien tot robuuste groenknotscn blijven ze in de groei ste ken en kwijnen ze langzamerhand weg. De Apollolaan is niet de enige plek in Oegstgeest waar het niet zo goed gaat met de bomen. De gemeente wil het er niet bü laten zitten. Ze heeft door de rjjks- tuinbouwconsulent voor tuinaanleg en onderhoud een onderzoek in laten stellen naar de oorzaak. Bü dit onderzoek is gebleken dat de oorzaak moet worden gezocht in de minder gunstige grociomstandig- heden, namelyk een tekort aan water maar vooral een gebrek aan lucht. Die frisse lucht wordt de bomen ont nomen door dichte bestratingen en soms ook gaslekka- ges. Ondergronds delen deze lekkages gevoelige klap pen uil. Ook de droogte van de laatste jaren, de pekel die bij de gladheidsbestrüding wordt gebruikt en be strijdingsmiddelen leveren hun aandeel in de misère. Oegstgeest wil zo snel mogelük de straatbomen er weer boven op helpen. Nodig is dan dat op plaatsen waar de trottoirbreedte te gering is een ander soort tegel wordt ingebracht. Wanneer het vermoeden bestaat dat er te weing zuurstof in de grond zit (wordt gemeten met een zuurstofmeter) dan zuilen in de nabüheid van de bomen ventilatiekanalen worden aangelegd. Een bü- komstig voordeel van deze kanalen is dat in een pe riode van droogte op eenvoudige wyze water bü de boomwortels kan worden gebracht. Gedacht wordt in dit geval speciaal aan de bomen in de bebouwde kom waar door een volkomen dichte bestrating de bodem- vcntilatie ernstig wordt belemmerd. B en w hebben inmiddels de raad voorgesteld gelden voor de gezondheidszorg van de laanbomen in Oegst geest ter beschikking te stellen. (Van onze redacteur provinciale staten) DEN HAAG De aanleg van de Leidse Baan (secundaire weg 16) zal worden stopgezet tot door de provinciale staten van Zuid-Holland op 27 januari 1972 een beslissing is genomen over het al dan niet doorgaan met de realisering van deze nieuwe ver binding tussen Den Haag en Lei den. In de Statenvergadering werd vanochtend het besluit ge nomen om de bespreking van deze geruchtmakende wegaanleg drie maanden uit te stellen. Drs. J. W. de Graaf (PvdA) begon de bespreking van de aanleg van de Leidse Baan direct al met vuurwerk door namens PvdA, PPR, PSP, D '66 en enkele andere statenleden een motie in te dienen, waarin gevraagd werd dit punt van de agenda af te voeren en in een vergadering in januari opnieuw aan de orde te stel len, zodat de statenleden meer tijd zouden krijgen de ingekomen stuk ken van de verschildlende actiegroe pen nader te bestuderen. Voorts drong de heer De Graaf er op aan dat G.S. spoedig aan overleg beginnen met de Nederiardse Spoorwegen en de NZH om lot een integrale studie te kunnen komen over (je alternatieve functies van het openbaar vervoer. Stopzetting van alle nog te beginnen werkzaamheden aan de Leidse Baan, uitstel van de hiervooi* te voteren gelden en het voorlopig niet meer gunnen van werk aan deze weg waren de slot- eisen, die hij in zyn motie had \cr- weefd. Het college van GS verklaarde zich, na een korte schorsing, akkoord met de gestelde eisen uit de motie. Zo spoedig mogelük zullen GS hel ge sprek openen over alternatieve func ties van het openbaar vervoer, ter- wÜI over de gehele Leidse Baan- problematiek in december een nota zal verschenen. Op 27 jan. 1972 zullen de prov. sta ten in een speciale vergadering uit voerig zich beraden over het al dan niet realiseren van de Leidse Baan. Na deze toezeggingen trok de heer De Graaf zün motie in. GEMEENTE ZOETERWOUDE k burgemeester van Zoeterwoude maakt ■r voldoening aan het bepaalde in •rtikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke jWening bekend, dat de gemeenteraad "'l zijn besluit van 30 september 1971 1830 op grond van artikel 21 van ''noemde wet heeft verklaard, dat een 'herr.mir.gsplan wordt voorbereid voor- (en gebied gelegen tussen de Zwetsloot «n de grens met de gemeente Hazers- joude en omvattende de percelen ka dastraal bekend gemeente Zoeterwoude, ««tie B nrs. 2666. 887, 888, 889 en 890. ^n en ander volgens de begrenzing. *°als die op de bij dit besluit behorende Weening in rode lijn is aangegeven. ^rierwoude. 18 oktober 1971. De burgemeester van Zoeterwoude, J. A DETMERS KATWIJK „Bij de opening van dc expositie van de kunstenaars van „De Oude Pastorie", zeiden burge meester Vermeulen en wethouder Haasnoot te zullen onderzoeken of er een mogelijkheid was de kunstenaars een geschikt onderdak te verschaffen. „Nu een jaar later is daar nog niets' van te- rechtgekomen". Kunstschilder Jan Noordhuis één van de mensen die in de pastorie werken, betreurt dat het bij een toezegging heeft moeten blijven. Het plan was, lessen schilderen en boetseren aan amateurs te geven, en een cultureel centrum te stich ten, waar de Katwijkse kunstenaars kunnen werken. Ook wilde men een vaste expositieruimte ver wezenlijken. Dit alles schijnt nog steeds niet mo gelijk te zijn. Kunstenaars als Jan Noordhuis, Corry van Egmond, Petra van Dijk, Stoffel Winter, Bart Bavelaar en anderen wilden deze zomer in het centrum van Katwijk een expositie organiseren. Gefiacht werd aan de ruimte van W oningwetwoningen in Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente heeft overeenstemming bereikt over de bouw van ongeveer vüftig woningwetwoningen in „Noord - Hofland", op een terrein ten westen van de bestaande 302 etagewoningen. Het is nog niet bekend of de bouw in handen zal zijn van één van de plaatselijke woningbouwverenigin gen, of dat de gemeente opdracht geefster is. Om de nodige voorbereidende werkzaamheden te kunnen verrich ten stellen b. en w. de raad voor een aanloopkrediet van f 24.000 beschik baar te stellen. De heer R. van Vleuten (links) van het actiecomité hood van morgen voor het begin der Statenvergadering in het ge- houw van de Eerste Kamer op het Binnenhof aan gedepu teerde R. Eysink 39.373 hand tekeningen aan anti aanleg Leidse haan. NOOEDWIJKERHOUT Het raadslid voor de VVD, de heer J. W. van Leeuwen, die als lid met advi serende stem door de gemeenteraad aan het bestuur van de R. K. Wo ningbouwvereniging „St Anonius van Padua" was toegevoegd, is be noemd ot bestuurslid van die ver eniging. Er moet nu een ander lid worden benoemd. het vroegere „Kleine Winkeltje" in de Badstraat. Ook is gesproken over de vorige winkel van De Gruyter, die nog steeds leeg staat. Beide plannen stuitten bij de ge meente op bezwaar. De kunstenaars hebben deze zomer in Warmond ge- exposeerd. Burgemeester Vermeu len noemde indertijd de oude pastorie een zeer tijdelijk, ge ïmproviseerd cultureel centrum. De groep gaf schilderles aan twintig belangstellende kinderen in een ruimte van 4x5 meter. Men is hiermee gestopt in verband met gebrek aan mogelijkheden. De enige ruimte in het gebouw die enigszins geschikt zou zijn is de zolder, die echter lek is en tochtig en daarom in het afbraakplan voorkomt. Waar zullen de kunstenaars heen moeten als de pastorie is afge broken? Misschien in het oude politiebureau aan de Tramstraat? Er is bij de opening van de ex positie van vorig jaar gesproken over: „een grote ruimte, misschien wel in het te conserveren stukje Oud-Katwijk" (Van onze redacteur prov. staten) DEN HAAG Voorzichtig werd vanochtend in de vergadering van de provinciale staten van Zuid-Hol land het .profiel" getoond van de nieuwe commissaris van de koningin in Zuid-Holland. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftüd zal mr. J. Klaasesz, de hui dige commissaris, op 1 april 1972 zün ambt neerleggen. Om dc verlan gens van de statenleden te horen was minister Geertsema van bin nenlandse zaken naar deze vergade ring gekomen, waar door drs. J. Borgman (PvdA) namens het senio renconvent een „profiel" van dc toe komstige commissaris werd getoond. Als belangrijkste voormwaarden werden gesteld dat de opvolger van mr. Klaasesz ten minste 10 jaar zijn ambt moest kunnen bekleden, m.a.w. hij moet hoogstens 55 jaar zijn. voorts achtte hij bekwaamheid en be kendheid met lagere publiekrechte lijke lichamen als gemeenten, water schappen e.d. van essentieel belang. Een maatschappelijke en politieke geëngageerdheid moest volgens het „profiel" duidelijk aanwezig' zijn, hoewel de kandidaat niet direct een politiek verleden behoeft te hebben. Minister Geertsema, die zich dank baar toonde voor deze voorwaard en- lijst, benadrukte dat hij beslist geen lijst met kandidaten reeds in zijn binnenzak droeg, wat hier en daar was gesuggereerd. Door de PvdA werd gevraagd of een verkiezing niet mogelijk zou zijn, wat de minis ter ontkende, daar hiervoor binnen de eerste en tweede kamer geen overeenstemming was. Wel achtte hij de vorm van sollioitatie als bij het verkrijgen een hoogleraarschap nut tig. (Hierbij kan een kandidaat ook door andere personen naar voren worden geschoven, zonder dat hij zelf gesolliciteerd heeft. Het verlangen van de PvdA om een commissaris uit politieke ge- LEIDENWORMERVEER Nadat het motorschip „J. Henry Dunant" dinsdagmiddag in Wor- merveer had afgemeerd, kwam omstreeks zeven uur het Jeugd Roode Kruis van Wormerveer aan alle gasten een cadeautje aanbieden, vervaardigd door een mavo-school te Zaandam. Ook leerlingen van de muziek school „Bella Musica" kwamen aan boord. Onder leiding van Gert Vreeling brachten zij een aardig programma ten gehore. De Wormerveerse gemeenschap liet biscuit en ansichtkaarten be zorgen door enkele kinderen, die de kaarten desgewenst ook schre ven en naar de brievenbus brach ten. Gistermorgen om acht uur ver trok de „Dunant" om acht uur al naar Harderwijk via Amster dam en het Flevomeer. Het was een prachtige tocht met vrij veel zon. Om één uur ging de boot midden „op zee" voor anker om de opvarenden rustig van hun lunch te laten genieten. De ploeg verplegend personeel van zaal drie klaagde over last van zee ziekte. De kok vond er een re medie voor: hij hing de verpleeg sters een aardappel om de hals. „Dan ruik je land en gaat het vanzelf over". Om vier uur meerde de boot af in Harderwijk. De stemming was uitstekend. LEIDEN/GOUDA Voor de verpleegden van Solglyttis de jaarlijkse vakantiereis naar Duits land met een handicap begonnen. Gistermorgen om half tien ver trok hun schip, de „Prinses Ire ne", van de Roomburgerweg op weg naar Emmerik. Als gevolg van de sterke wind moest het gesleept worden. Na enige uren bereikte de boot Gouda, waar men voor de Julianasluis moest wachten. Er was een sluisdeur kapot en het schip kon niet pas seren voordat het euvel verhol pen was. De stemming aan boord had niets te lijden onder deze te genslag: men hoopte vandaag toch Emmerik te bereiken en keek alvast uit naar „de dag van morgen". BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON 22095 NOORDWIJK Vanmorgen is een enorme lichtboei, vermoe delijk door de storm losgeslagen in de Nieuwe Watenveg, op het strand ten zuiden van de Langer- velde Slag aangespoeld. Het takelbedrijf Blansjaar zou in de loop van de middag het gevaarte weghalen. Bos park Ter Wadding voor vrij wandelen VOORSCHOTEN In het afge lopen jaar heeft de provincie de buitenplaats „Ter Wadding" aange kocht. B en W stellen de raad voor zich bereid te verklaren om ingeval van openstelling van het bij de bui tenplaats behorende bos, mee te werken aan een gebruiksregeling, waarbij niet alileen het achterstal lige onderhoud van het bos, maar ook het normale onderhoudswerk ten laste van de gemeente komt. Het bos is van betekenis voor het landschap en zal als vrije wandel gelegenheid een belangrijke funktie vervullen, met name voor de wijk Noord-Hofland. De kosten worden op f 18.000 per jaar geraamd. VOORSCHOTEN Gemeentese cretaris In verband met zijn be noeming tot hoofd van de inspectie gemeentefinanciën van het ministerie van binnenlandse zaken heeft ge meentesecretaris A. Eveleens per 1 januari ontslag gevraagd. VOORSCHOTEN Knipmolen B. en W. stellen de raad voor een kre diet van f 5.540 beschikbaar te stel len voor restauratie van de Knipmo len. De molen werd volledig gerestau reerd, waarvoor in 1970 een bedrag van f 22.890 beschikbaar werd ge steld. Bij de uitvoering van de werk zaamheden bleek echter dat meer moest worden vernieuwd dan eerst werd aangenomen. Woensdag 20 oktober Gehoorzaal, 12.45 uur: pauze-orgelcon cert J. van Tuyl. volkshuls, 10 tot 12 en 2 tot 4 uur: vakantieklups. Donderdag 21 oktober Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, het tropische dennenbos en zijn dynamiek. Gehoorzaal. 8.15 uur: Rott Philharmo- nlsch Orkest, medew. van Harre Rulse- naars cello en WILlem Brons plano. Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O., lezing met beeld- en muziekopnamen over „China zo groot als Europa", prof. dr. E. Zürcher. Volkshuis, 10 tot 12 en 2 tot 4 uur: vakantieklups. Vrijdag 22 oktober Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met GRIMM-lgheden. Volkshuis, 10 tot 12 en 2 tot 4 uur: vakantieklups. Burgerzaal stadhuis. 8 uur: Dag Ver. Naties, prof. dr. E. Zürcher over „China in de internationale betrekkingen". Mede werking trio Veronica Stelnbach fluit. Marjolein Hennes viool en Frank den Herder cello. Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 tot 9.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.: Jazz- zolder Hot House, kwartet Harry Verbe- ke. 7.45 uur: feestavond ledingen te benoemen, werd aange vallen door de VVD, die geen ex treem gericht persoon als kandidaat wilde zien. Door de meeste staten leden werd beaamd, dat deze post niet een parkeerplaats voor ex- ministers mocht worden. Over enige tijd zullen de fractie voorzitters zich persoonlijk met minister Geertsema kunnen verstaan, omdat men het niet juist achtte namen in het openbaar te noemen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Lc.rdirois van landbouw en tuinbouw heeft vandaag in de Tweede Kamer mee gedeeld niets extra's meer te kun nen doen voor tuinders, die hun be drijven van stookolie op aardgas overschakelen. Hij zag geen reden tot wijziging van de bestaande rege ling. Extra maatregelen zouden weer grote problemen met zich meebi en- gen, aldus de minister. Volgens hem kan het aardgas goed concurreien met de stookolie. Overigens verloapt de overschakeling, die van belang is om de luchtverontreiniging tegen te gaan bevredigend. De minister had geen bezwaar tegen onderhandelin gen met Roemenië en Bulgarije over het probleem, dat deze landen de tomaten tegen dumprijzen verkoDen. De Nederlandse tuinders worden hierdoor sterk benadeeld. De minis ter wilde de onderhandelingen ech ter overlaten aan de tuinder zelf, omdat de bedrijven in Nederland niet van dc staat zijn. Zaterdag 23 oktober Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium met GRIMM-igheden. LAK-theater Levendaal: „Theater nu". Marjolein Brlër, Mlel Cools, zelf werken met materiaal, toneelgroep Proloog, thea- terdlenst. workshops, toneelgroep Wlm Zomer, Peter en Adriaan en groot slot feest. Kapel Schepp'ngskerk Leiderdorp, des middags receptie bestuur zangvereni ging Excelsior, 75 Jaar. Zondag 24 oktober FILMS LIDO: „Wat zien ik". 18 Jr., 2.30, 7 en 9.15 u zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 U. STUDIO: „L'enfant sauvage", 14 Jr.. 2 30, 7 en 9.15 u.; zo 2.30, 4.43, 7 en 9.15 CAMERA: „Death in Venice", 18 jr., 2.30, 7 en 9.15 u.: zo 2.30, 4.45, 7 en 9.25 u.: nachtvoorst, vr en za 11.30 u. „The Performance". LUXOR: „Er druipt bloed in het huis". 18 Jr.. 2.30. 7 en 9.15 U.: zo 2.30. 4.43, 7 en 9.13 u. (middagvoorst, van 2.30 u. vervalt voor dc kindervoorstelling „Se- bastiaan en Monseigneur"). TRIANON: „Blue Movle", 18 Jr.. 2 30. 7 en 9.15 u.; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. REX: „Zwoele zomernachten', 18 Jr.. 2 30, 7 cn 9.15 U.; zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u nachtvoorst, vrij za 11.30 „Vreemde neigingen". Apotheken Apotheek Van Driesum, Lange Mare 110. tel. 20406. De apotheken Voorscho ten en Leiderdorp hebben ook dienst. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doofduln, Rijndijk straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het DIaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. EllzabeUi ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenbigs- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor Informatie tele foon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 oktober—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon geslo ten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.0014.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30, 15.00—17.30, 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. DIaconessenhuls: klasse I dag. 11.00 12.00 uur, 13.15—14.00 uur. 18.25—19.30 uur; klasse II en klasse III dag. 13.15— 14.00 uur, 18.45—19.30 uur: kinderafde ling dag. 14.15—15.00 uur, 18.30—19.15 uur. Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 1415 en van 18.45—19.30 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraam afdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.4519.30; 2de klas: van 11.30-12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 1516, dl. en do. van 18—18.30 uur. Annakllniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kliniek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 1315 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis „Rljnord": dagelijks (ook in het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; 3e klas: van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur; kraamafdellng: van 16.00—17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgeno ten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.0018.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klasse-patiën ten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Rijksmuseum voor volkenkunde, Steen straat 1. tentoonstelling „Tlderlda. van Eskimo tot Groenlander", een beeld van het leven en bedrijf van de Eskimo's ln Oost-Groenland, toen en nu; met film en dia's, dagelijks van 10-17, zon en feestdagen van 13-17, 3 oktober ge sloten. Academiegebouw, ln de week van 9—17 uur: tentoonstelling werk van Gerda Edens (wandkleden en textlelobjecten), van 24 september—21 oktober. Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys: schilderijen Henrlëtte van Traa en grafiek José Calslna, van 24 sept. tot 15 okt., dinsd. t.m. zondag 2—8 uur. WASSENAAR: Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen Hennle Bal en ke ramiek Gert de Rijk, tot 9 oktober, maand, t.m zaterdag van 10—17 uur, dinsdagavond van 8—10 uur. Rapenburg 73: textlelobjecten Gerda Edens. tot 20 oktober. Galerie Van der vllst, Botermarkt 3: schilderijen van Ploos van Amstel, van 1—31 oktober, dlnsd. t.m. zat. 8—6 uur: Gemeente-archief. Bolsotkade: Lelden, dl', wis uw binnenstad Tot 22 oktober. Tot 5 november: expositie van etsen en tekeningen van Trees Zwetsloot-van Kesteren in de openbare bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Belnumstraadt 2 te Lelden. LAK-centrum, Levendaal 150: fotowerk studenten, tot 30 oktober. De Lakenhal: tentoonstelling Tabakora- ma (geschiedenis van de tabak en van het roken, samengesteld door Nlcmeljer Ned. Tabacologisch Museum t.g.v. 150-jarlg be staan), tot 28 november, dag. 10 tot 17 uur. zon. 13 tot 17 uur, na 1 nov. 10 tot 16 en 13 tot 16 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3