Jonge choreografen over schouder tonen ballettverk ÉMÉ TV-commentaar SEIKO De krant kunt u niet missengeen dag! ilversum III wint het landelijk tenminste) van piratenzenders Veel tassen te dragen Krantenlezer kontuur in om ii VRUOAG 15 OKTOBER 1971 Van een onzer redacteuren HILVERSUM Landelijk gezien luisteren er meer mensen naar [ilversum 3 dan naar de piratenzenders Veronica of radio-Nordsee. )e luistercijfers zijn voor de drie zenders resp. 30, 25 en 14 procent, legen procent heeft geen voorkeur en 22 procent luistert naar geen an de drie. Hilversum 3 boekt landelijk eveneens de meeste sym- athie: 42 procent, tegen Veronica 41 procent en Nordsee 31 procent. Uit een onderzoek dat in opdracht Radio-Veronica is verricht onder Nederlanders door de NV Neder- ildse Stichting voor Statistiek blijkt it 66 procent van de radioluisteraars ironica goed kan ontvangen; 12 ocent heeft een matige ontvangst 22 procent ontvangt Veronica tcht of niet. 80 procent van de luis- raars kan Hilversum 3 goed ont- ingen- Onderscheid Vandaar dat in het rapport onder leid wordt gemaakt tussen de ant- oorden van luisteraars die zich in goede ontvangst van Veronica iogen verheugen en degenen die een itige ontvangst moeten betreuren. wordt echter niet of nauwelijks feening gehouden met het grote ver- hil in uitzenduren tussen bijvoor- >eld Hilversum 3 en radio-Veronica. Hilversum 3 zendt van zeven uur 's itends tot twee uur 's nachts gedu nde vier dagen van de week en gedurende 24 uur gedurende rie dagen van de week. de andere twee: 74 procent vindt dat zij de beste programma's brengt te gen Nordsee 67 procent en Hilversum 3 57 procent. Lidmaatschap Landelijk gezien zou men Hilver sum 3 het meest missen als deze zen? der zou worden opgeheven. In gebie den waar goede ontvangst van de twee piraten kan worden bereikt is 61 procent tegen opheffing van Ve ronica, 55 procent tegen opheffing van Hilversum 3 en 30 procent tegen opheffing van Nordsee. Tien procent zou lid willen worden van Veronica als die een normale omroepvereniging zou worden. 24 procent waarschijnlijk, 13 procent waarschijnlijk niet, 41 procent zeker niet en 12 procent weet het niet. De animo om lid te worden is het grootst in de groep van 15 tot 26 jaar. Recht Jongeren Dat is ook opmerkelijk omdat ver- t de grootste aanhang van Veronica vinden is onder jongeren van -26 jaar,' een leeftijdsgroep die loet worden gerekend tot de „lichte" levisiekijkers. Hilversum 3 concur- ert 's avonds niet mee naar de aan- cht van deze groep. In gebieden waar Veronica duide- kan worden ontvangen, trekt ze procent van de luisteraars tegen irdsee 25 pröcent en Hilversum 3 22 ocent. Beste muziek een open vraagstelling (d.w.z. snneer de ondervraagde zelf zijn itwoord kan formuleren) vindt 86 ocent dat door radio-Nordsee de ste muziek wordt uitgezonden. Ve- ijica: 81 procent en Hilversum 3 60 ocent. „gesloten vraagstelling" (de ge- aagde heeft de keus uit gegeven igelijkheden) komt Veronica er met ar programma's gunstiger af dan 67 procent van de mensen die vin den dat Veronica moet blijven, zeg gen dat, omdat ze vinden dat deze zender veel prettige muziek heeft ge bracht in de loop van zijn bestaan. 51 procent vindt dat Veronica na elf jaar uitzenden het recht heeft gekre gen te blijven. Van de luisteraars die vinden dat Veronica moet verdwijnen beroept 32 procent zich op een internationale re geling en 22 procent vindt dat alle niet-officiële commerciële zenders moeten verdwijnen. De nieuwe tassenmode voor het komende winterseizoen. Op de foto van- links naar rechts: schoudertas met overslag van „patchwork", zoals het „lupjeswerk" heet van verschillende kleuren leer, dat zo in de mode is. Het fotomodel draagt een bruine rundleren ceintuurtas. Op de voorgrond een beugeltas van kunststof en rechts een ronde schoudertas met rits. Vanavond te zien «DERLAND I EO en VARA 9.05 uur De wind blaast, waarheen hij wil; programma voor de jongeren 120 uur Jeruzalem, brandpunt der geschiedenis, discussie. .20 uur Twee voor 12, quiz .00 uur De Ombudsman .25 uur Martin Brozius, amuse mentsprogramma .05 uur Een klein uur TJ DERLAND 2 NCRV uur De koerier van de keizerin, tv-film i uur Per Ongeluk (2), tv-film ||.21 uur Waar of niet...., amuse mentsprogramma 1.00 uur Farce Majeur |25 uur Een milde dood, documen- I taire Vanavond te horen ILVERSUM I KRO 150 uur Muzikale talenten. 150 uur Zonder grenzen, over mis sie en zending uur Verzoekplatenprogramma {•00 uur Voetlicht op: cabaret, show en musical |.50 uur Goal, muzikaal sportpro gramma ILVERSUM 2 VPRO en VARA D3- 20.30 uur VPRO-Vrijdag, geva rieerd programma 030 uur (NOS) Barokmuziek 1.00 uur Israëlisch Filharmonisch Orkest met solist -f.20 uur Moderne koormuziek ROTTERDAM Maandagavond komt in het Nieuwe de la Mar-thea- ter in Amsterdam de jaarlijkse pre sentatie van de Stichting Danscontact van het werk van jonge choreografen, gemaakt in opdracht van het ministe rie van cultuur, recreatie en maat schappelijk, werk. In samenwerking met de Rotter damse Kunststichting was die presen tatie donderdagavond In de Rotter damse Schouwburg en zoals altijd zijn wij er vol verwachting heen ge gaan: een goede, jonge Nederlandse choreograaf is in de balletwereld iemand, die men terdege in het oog dient te houden. Van het getoonde werk beviel ons Escape van Manja Siebrecht op mu ziek van André Jolivet het best. Ge dichten van Hans Lodeizen, gezegd door Joop Admiraal maakten Manja Siebrechts bedoeling duidelijk: ont snappen uit de eenzame wereld van de realiteit naar de liefdevollere we reld van de droom. Eigenlijk doet zo'n gedicht, al wordt het nog zo mooi gezegd, aan een ballet afbreuk. Net of de choreo graaf de literatuur te hulp moet ne men om aan zijn publiek duidelijk te maken wat de bedoeling is. Die steun heeft Manja Siebrecht voor haar bal let niet eens nodig: haar danstaal is duidelijk en zij heeft tegenover de realiteit op het podium heel knap haar gedroomde wereld getoond in een film van Hans van den Busken, welke film niet anders te zien geeft dan een prachtig duet van de beide hoofdroldansers, maar dan een heel ander duet dan zij op het podium dansen. Het programma begon jnet Kolmon van Tonny Asselbergs, een merk waardig klank-, licht- en bewegings spel van Tonny Asselbergs, met cos- tuüms en lichaamsbeschildering van Jan Asselbergs, op muziek van Lalo Schifrin met allerlei motor- en ande re verkeersgeluiden. Het hëd goede beweging en een aantrekkelijk duet. Kast I, II en III van Mieke van Hoek, het eerste deel op muziek van Frangois Bayle, het tweede zwijgend en het laatste op muziek van Jacques Bondon bevatte een aantal soms wat luguber aandoende dans- en geluids grapjes. De wat kryptische titel A Quive ring Leaf asks the Wind dekte een werk, waaraan Louise Frank. Daniël Nieman en Mark den Hertog samen hebben gewerkt, op muziek van Tony Scott, Shinichi Yuize en Hozan Yamamoto. Het begint met een wat overgevoelig duetje en net als het pu bliek denkt dat er niet eens zo heel veel aan schijnt te zijn, gaat het over in een enorme grap, een „Zwanen- meer-kolder". waarin een zwaan ge schoten wordt en zelfs panklaar ge plukt en de jager zijn eigen kruis boog om de oren krijgt. Ton Lutgerink had zich met zijn Where Action is voor een onmogelij ke opgave gesteld. Wat de dansers deden op het toneel hing af van ge luiden die het publiek voortbracht en die door René Barten elektronisch Van een medewerker AMSTERDAM Een schoudertas moet men kunnen dragen. Wie met stüf opgetrokken schouder gaat lopen of zich in zijn normale soepele bewe gingen belemmerd voelt, kan er beter moet men een schodertas kunnen niet aan beginnen. Maar eigenlijk dragen, want hu is het summum van mode. Alle jeugdige soepele modellen •met zijzakjes en kleppen worden als schoudertas gedragen, vrijwel alle keurige klassieke damestassen hebben een verstelbare riem, zodat ze als hand- en als schoudertas kunnen die nen. In het algemeen zijn de modellen meer diep dan breed. De geklede tassen zijn keurig glad en sterk, het sportieve genre is een en al soepel heid. Het materiaal is chevreau of nappa of de kunststoffen tegenhan- Soms vraag je je af of je zit te kijken naar een informatief program ma of naar een drama. Het zijn meestal niet de slechtste programma's waarin zulke branchevervagingen plaats grijpen. Gisteravond gebeurde het in het VPRO-programma Na mens Han Hokke, krantelezer". De heer Hokke had het zich in het hoofd gezet dat zijn krant. Het Vrije Volk, niet uit zijn woonplaats zou mogen verdwijnen en daarom begon hij een actie. Het verhaal eindigde met het stopzetten van de actie en met de aankondiging van een nieuwe, dit maal ten bate van de Volkskrant. Daartussen lagen talloze frustraties. Het enige lichtpunt voor de arme Hokke bestond uit een bezoek aan de redactie van het dagblad De Tijd, waar hij dan tenminste nog kennis kon maken met een aantal landgeno ten die van hetzelfde vuur bezeten waren als hijzelf. Hokke was ervan uitgegaan dat een krantenlezer zeg genschap moet hebben over wat er met zijn krant gebeurt. Vanuit deze gedachtengang had hij een ingezonden stuk geschreven naar Het Vrije Volk. Het werd niet opge nomen. Daarop belde hij een paar kennissen met wie hij een actiegroep had willen vormen, maar hij zat al- Zeen op de plaats van samenkomst toen het zover was. De anderen wa ren verhinderd. Hij plaatste toen maar een advertentie in Het Vrije Volk en vijftig reacties waren zijn deel. De advertentie bleek niet zijn geplaatst in de Rotterdamse en Arn hemse edities van zijn krant We za gen Hokke kontakt leggen met een van zijn medestanders en tenslottte toch nog een gesprek voeren met een redacteur van Het Vrije Volk: Frits van der Poel. Hoofdredacteur Wig- bold wilde slechts achter gesloten deuren spreken. De heer Kloos, com missaris van de Arbeiderspers, over tuigde Hokke er tenslotte van dat er niets meer aan te doen is, waarop deze dan ook zijn vrienden bedankte en zijn actie staakte. We hebben de gang van het pro gramma wat uitvoerig weergegeven, omdat nogal pijnlijk duidelijk naar voren kwam, dat onbereikbare auto riteiten zich overal schuil houden, ook in de toppen van een socialistisch dagblad. Het is te gek dat een ex-tv- man als Wigbold, niet onder het oog van de camera wil spreken, of ten minste voor de camera wil zeggen waarom hij dat niet wil. Het is niet na te gaan hoeveel zin en hoeveel onzin Hokke's actie bevatte, maar duidelijkwas wel dat hij volstrekt integer probeerde iets te doen. Het televisieprogramma zou dan ook aan zienlijk minder onthullend zijn ge weest wanneer iemand hem had uit gelegd (Van der Poel deed een po gingwaarom het niet kon zoals hij wilde. Nu kwam er een mateloze arrogantie over, doordat de man na uwelijks kansen kreeg van de krant, waarvoor hij nota bene het vuur uit zijn sloffen liep. C. J. L. gers ervan, die moeilijk van echt zijn te onderscheiden. Ook patchwork van slang of krokodil is erg ,in'. Allerlei tinten bruin, vooral de heel donkere en ook uitgepoest leer met een soort vlammenmoties erin. vormen de grote hoofdschotel van het seizoen. Donker rood, grijs en zwart nemen een be scheiden plaats in. De herentas is in opmars. Modieuze pakken heben geen zakken in de pantalon, de jaszakken extra vol prop pen is niet het summum van elegance. MARY STEWART 74 „Dus hadden we gelijk. Tot dusver klopt het. Het is maar heel weinig, Charity, maar het is iets. Ik vraag me alleen af, in welk verband die meneer Marsden zou kun nen staan tot de vermiste echtgenoot van Loraine, Jean Zus-of-Zo, die op zo'n gunstig ogenblik opdook?" „Als hij opdook." „Als hij opdook, zoals je zegt." Eensklaps rechtte hij zijn rug. „We zullen gauw genoeg weten, of dat deel van het verhaal waar is; ik heb iemand die bezig is dat in ParijS te onderzoeken. Dat begint ook aardig van belang te worden." Hij lachte. „Enfin, wie weet wat je nog meer gezien en gehoord hebt? In dit tempo zullen we de zaak nog voor het aanbreken van de dag opgehelderd hebben - lang voor het dag wordt, liefje, want je ziet er moe uit, 'en geen wonder. Ga mee iets drinken, en dan zullen we een plekje zoeken om te zitten, terwijl jij me alles ver telt." „Waarschijnlijk zal ik Jiet wel allemaal door elkaar halen", zei ik, „omdat er natuurlijk heel wat is gebeurd voordat ik echt op de dingen begon te letten. En ik be twijfel of ik voor vertelster in de wieg gelegd ben. Maar ik zal mijn best doen." Ik begon hem dus te vertellen wat ik me kon herinne ren: David en de hond, mevrouw Palmer en haar verhaal over het proces-Byron, de tocht naar Nlhies en Davids reactie op de aanwezigheid van zijn vader. De rit huis waarts, en Davids halve vertrouwelijkheid en zijn vreemde, kinderlijke aandringen, dat ik Loraine Bristol helemaal niets zou vertellen. Het brokstuk van het ge sprek dat ik die avond in de slaapkamer van Loraine had opgevangen. En overal de aanwezigheid van meneer Marsden - die Loraines sigaret aanstak, die rondhing in het duister aan de voet van de Rocher des Doms, die naar Nimes reed in de bus, die de volgende morgen met David naar de tuinen ging... Richard Byron luisterde zwijgend, trok lijntjes met wijn die gemorst was op het tafelblad, het hoofd gebogen en het voorhoofd gefronst. „Nu begrijp je", zei ik tot besluit, „waarom ik me zo onnozel gedroeg als ik heb gedaan. Het drong niet eens tot me door, dat. David haar verfoeide, toen hij er zo de nadruk op legde, dat zijn naam niet dezelfde was als de hare. Ik dacht alleen maar dat ik jou van hem af moest houden. Ik - ik was nogal dol op David", eindigde ik slapjes. Hij wierp mij een blik toe die me het bloed naar de wangen joeg, en ging weer door met zijn tekening op het tafelblad. „Ja David", zei hij langzaam. „We komen steeds weer terug op David. En de oude vragen: waarom hij zo, zon der een woord is weggegaan; wat hij op dit ogenblik denkt van die gruwelijke nacht; waarom hij bang is, mij te ontmoeten.... Weet je wel dat bij mij zelfs de gedachte is opgekomen dat zij hem misschien ook al uit de weg hadden geruimd, totdat ik die anonieme brief uit Parijs kreeg." „Anonieme brief?" „Ik kreeg er dozijnen", zei Richard kortaf. „De gebrui kelijke vuiligheid, die altijd begint te stromen wanneer een moordproces het riool openzet. Deze was in Parijs gepost, en degene die hem schreef, kende mij klaarblij kelijk, en kende David, en had hem daar gezien. Natuur lijk bevatte hij ook een hoop scheldwoorden - enfin, dat doet er niet toe, wel?" „Richard, wat gemeen!" Wordt vervolgd) werden verwerkt. Een dergelijk ex periment vereist een perfecte weer klank, een goede actie van het pu bliek en een harmonisch samenspel tussen dansers en publiek. Daarvan kwam vanzelfsprekend weinig te recht. In plaats van „action" gaf het publiek slechts aanleiding tot een wat traag verlopende geschi "'der is, al wa ren er ook wel aantrekkelijke „gil lers". Als extra-toegiftje Dubbeltrio van Margriet Franken op muziek van Henk Badings en Collage van Lucas Hoving op muziek van Reinier Bou ten. 1 HANS W. LEDEBOER Momma Modern Masters of Time 'n briljant stukje Japan ~'lL-A Smidje Verholen en de veedieven van Texas Hilversum I. 402 m. KRO: 1130 Nieuws 16.41 Actualitei ten; 18.50 (S) Au...Ditle: muzi kale talenten; 19.50 zomier- jrenzen: over missie en zen ding; 20.00 verzoekplatenpro- gramma; 22.00 (S) voetlicht op: cabaret, show en musical!; 2.25 Overweging; 22.30 Niéuws; 22.38 Den Haag van daag; 22.50 (S) Goal...! muzl- caa" sportprogramma met kommentaren. etc.; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VPRO: ».00 Nieuws; 18.20-18.30 Uitzen ding van D'66 en om 20.00 Nieuws; NOS 20.30 (S) Muziek uit de Barok (opn.); VARA: 21.00 (S) Festival van Salzburg 1971: Israëlisch Filharmonisch Orkest met solist; 22.55 Mede delingen; 23.00 Nieuws; 23.10 Actualiteiten; 23.20 Moderne toormuzlek van Nederlandse componisten (gr.); 23.55-24.00 Nieuws. vanavond Nederland I. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant; STER 18.50 (K) Reclame; NOS; 18.55 (K) Journaal; STER: 19.00 (K) Re clame; EO: 19.05 De wind blaast. waarheen hij wil voor de Jongeren; 19.20 (K) Je ruzalem, brandpunt der ge schiedenis, gesprekken; 19.50 Tenslotte; STER: 19.55 (K) Re clame: NOS: 20.00 (K) Jour naal; STER: 20.15 (K) Reclame; VARA: 20.20 (K) 2 voor 12. quiz; 21.00 (K> De Ombuds man: 21.25 Martin Brozius. amusementsprogramma; 22 05 Een klein uur: U: presentatie van mensen en hun meningen: NOS: 22.45-22.50 (K) Journaal Nederland II. NOS: 18.45 (K) De Fabeltjeskrant; STER: 18.50 (K) Reclame; NOS 18:55 <K) Journaal: STER: 19.00 (K) Re clame; NCRV: 19.05 (K) De koerier van de keizerin, tv- film: 19.30 (K) Per Ongeluk, tv-fllm (2)STER 19 55 (K) Reclame; NOS: 20.00 (K) Jour naal; STER: 20.15 (K) Reclame; NCRV: (K) Waar of niet waar. a.usementsprogramma; 21.00 Farce Majeure, satirisch programma: 21.25 (K) Een mil de dood, documentair pro gramma; NOS: 22.15 (K) Jour naal; 22.20 Den Haag vandaag: 22.25-22.55 (K) Uit de Kunst België Nederlands. 18 00 (K) Fabeltjeskrant; 18.05 Volksuni versiteit: Technisch en weten schappelijk Engels; 18.40 <K) Veronlque. tekenfilmserie voor de Jeugd; 18.45 Helemaal van streek: 19.20 Programma overzicht voor de komende week: 19.33 Keurig Frans - Zoeklicht; 19 39 Mededelingen en de Weerman: 19.45 Nieuws; 20.10 Panorama; 20.55 (K) De zes vrouwen van Hendrik VIII: Anna Boleyn (2); 22.25 Nieuws; 22.30 Inspraak 71. GRAMMOFOONPLATEXPRO- GRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18 - 20 UUR Wolfgang Amadeus Mozart: I. Fragmenten uit „Die Ent- führung ais dem Serail"; li. Fragmenten uit „Die Zauber- flöte". Ktilio HILVERSUM I. 402 m. TROS: 7.00 Nieuws 7.02 (S) Lichte grammoloonmuzlek en actualiteiten (7.30—7.41 en 8.30—8.41 Nieuws) 10.00 ver- «ekplatenprogramma (10.30-10.53 Nieuws) 11.55 Mededelingen 12.00 Route - Af amusements- torlsme* (12.16 - 12.26 Over heidsvoorlichting; 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 - 12.41 Nieuws) 14.00 Steiger -B: Radio show (15.30 - 15.33 en 17.30 - 17.32) Nieuws) 18 00 Licht muziekpro gramma voor Bejaarden. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek 7.20 (S) Z.O.: gevarieerd programma (Om 7.33 Van de voorpagina; 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.11 Actualiteiten; 9.35 Water standen; 10.05 Voor nu en la ter: gesprek over sociale pro blemen) 10.30 (S) Zaterdag In formatie: muziek en Informa tieshow (Om 11.00 Nieuws) 13.00 Nieuws 13.11 Actualiteiten 13.23 VARA-Varia 13.25 (S) Dit Is het begin...: jongerenpro gramma NOS: 14 20 Bond van wetsovertreders, discussie 14.45 Frans - Duits - Engels: luister programma 15.30 De komende week in het nederlandse mu ziekleven 16.00 Nieuws 16.03 NOS-Jazz 16.30 inzet: program- ma over amateuristische mu ziekbeoefening 17.00 Lichte grammofoonmuziek DE VRIJE GEDACHTE: 17.15 Wie is en wat wil de Vrijdenkersom- roep. lezing VARA: 17.30 (S) Melodiéën Express 17 55 Mede delingen. HILVERSUM III. 240 m. NCRV: 7.00 Nieuws 7 02 Pop Station (8.00 Nieuws) 9.00 Nieuws 9.03 Pers vers 10.00 Nieuws 10.03 Muziek bij de koffie (11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws 12 03 Elpee Pop 13.00 Nieuws 13.03 verzoekplaten- programma (14.00 en 15.00 Nieuws) 15.30 Meisjeskoor Sweet Sixteen en licht Instru mentaal sextet 16.00 Nieuws 16 03—18.00 Sportshow: sport en muziek (17 00 Nieuws) "televisie; morgen TELEIAC: 9.30 Technisch en Wetenschappelijk Engels -les 3 10.00 Het kan verkeren - les 1 (herh); 10.30 Elementaire Economie - les 3 11.0011.30 Studeren - les 1 (herh.) NOS: 16.00 Journaal AVRO: lfi.0217.35 (ged. K): jeugdpro gramma. België - Nederlands. 14.15—15.00 Trefpunt: gesprek over actuele problemen 16.00—17.45 volksuniversiteit. 183: Om ieders nieuws gierigheid maar meteen te bevredigen: het haaide al lemaal niets uit. O ja, smid- je Verholen ging braai naar het landelijke postkantoor tje van Cowtown en daar gaf hij enkele uitgebreide telegrammen op. Daar be greep de plichtsgetrouwe postdirecteur, die tevens de functie van brievenbestel ler vervulde, niet veel van. Tenslotte kwamen in Cow town zulke moeilijke tele grammen niet zo dikwijls voor. Maar goed. de smid stelde zich dus in verbin ding met Enkhuizen. Me- demblik en Vlaardingen. Wie weet waren er daar nog nabestaanden op te duiken uit oude registers, doopboeken of archieven. „Als er nog familieleden bestaan, dan geef ik ze ieder een kwart van de schat", dacht de smid. „Dat komt ze wel toe vind ik, ook al hebben Teeuw, Harmen en Geurt hun aandeel duizend keer nagelaten aan mijn voorvader". Eilaas, de moeite van de smid zou allemaal tevergeefs zijn, want enkele weken later werd hem door dezelfde, nog steeds zo plichtsgetrouwe postdirecteur een aantal antwoord- telegrammen uit Nederland overhandigd. De inhoud van die telegrammen luid de nagenoeg gelijk: „Hebben onze nasporingen moeten staken. Van de bedoelde personen zijn in onze archieven geen levende nabestaanden meer te vinden. Blijk baar zijn de families uitgestorven". En deze hoogst belangrijke telegrammen waren ondertekend door de actieve gemeentesecretarissen van de mooie steden Enkhuizen, Medemblik en Vlaardingen „Meer kan ik niet doen," zuchtte de smid toen. „Nu schijnt alles werkelijk voor mij te zijnWat was er intussen met die schat gebeurd? Wel, die hadden Sambo en hij natuurlijk naar huis gedragen. Het was een hele vracht en toen ze bij de ranch aankwamen, riep Andy Malone verbaasd: „Wat zeulen jullie daar in vredesnaam met je mee? Is dat Hugo de Groot in de boekenkist?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 17