VERHOGING BELASTING JJKT ONONTKOOMBAAR c.i ri 3è Spanjaarden (75) staken bij Nij verdal-Ten Cate Fonds voor bestrijding van luchtvervuiling Spaarbank in discrediet door mala fide agenten 2 moderne theeglazen I r I I Voor 1973 gat van 800 miljoen voorspeld Uit de Haagse hof geplukt voor ton alles goed en wel Uit solidariteit met landgenoot Vakcentrales Ministerie vraagt naar motief premieverhoging Beroep Waver op 1 december in Raad van State femina lMahoy' d n' Protest tegen te duur gemeentehuis ,Ruvsdael" weg bon 9 DONDERDAG 14 OKTOBER 1971 Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een verdere verzwaring van de belastingdruk dit jaar 0,8 procent lijkt ook in de komende jaren onontkoombaar. De verwachting is dat ook in 1972, ondanks de aangebrachte beleids- mbuigingen, de uitgavenstijgingen van de overheid weer enorm tullen zijn. Er zullen daarom dekkingsmaatregelen in de vorm van pen verzwaring van de belastingdruk moeten worden getroffen om e te verwachten tekorten terug te dringen. Dit sombere toekomstperspectief 'r prong er gisteren in de financiële leschouwingen van de Tweede Ka- ;taer nadrukkelijk uit. Uit het debat ileek ook dat de Kamer grote moeite ieeft met het voornemen van de re- [gering de wiebeltax te verhogen van >.i irie tot vijf procent en een deel van ie opbrengst daarvan te reserveren •oor het wegwerken van het begro- lingstekort. WD en DS'70 hebben ierwaar tegen de verhoging op zich f en de KVP wil niet en zij vindt iaarmee de linkse oppositie aan haar zijde dat de opbrengst wordt aan gewend ter dekking van het begro- 1 tingstekort. NOG GROTER GAT De onontkoombaarheid van een be- Bstingdrukverzwaring in de komende jaren werd het duidelijkst aan de or- e gesteld door de financieel-eco- nomisch expert van de fractie van 16, drs. De Goede. Hij onthulde dat dit moment berekeningen worden «maakt waaruit blijkt dat stijging ran de netto-relevante uitgaven voor 1973 rond de 3200 miljoen gulden zul len bedragen. De groei van de bud- itruimte op basis van de zes pro mts norm bedraagt echter niet meer in 2,4 miljard gulden, zodat er voor 1973 een gat dreigt van 800 miljoen jlden. Dit gat kan nog oplopen tot 2 mil- gulden, wanneer de regering beloften waarmaakt. De heer De e berekende dit als volgt: in 1973 zal een eerste aanzet worden ge- om de belastingvrije voet op te :en. De kosten daarvan moeten jraamd worden op 500 miljoen gul- In 1973 ook zal een aanvang ;ten worden gemaakt om de voor dien van de commissie van Soes uit voeren inzake belastingfaciliteiten ir de zelfstandigen. Wanneer deze irstellen voor de helft worden ge oreerd zal daarmee een bedrag loeid zijn van 250 miljoen gulden. heer De Goede neemt bovendien ..ai» dat in 1973 een begin zal worden foeffifeVt met hèt geven van facilitei ten voor het spaarloon, waarmee dan rond 100 miljoen zou zijn gemoeid. Tenslotte is het waarschijnlijk dat in I 1.973 de afbraak van de omzetbelas ting op bedrijfsinvesteringen wordt doorgezet: kosten 400 miljoen gulden. Deze bedragen bij elkaar opgesteld zouden een tekort opleveren van twee miljard gulden. HOGERE BELASTING De woordvoerder van D'66 verbond hieraan de conclusie dat het volstrekt onjuist is dat er in de toekomst spra ke zou kunnen zijn van belastingver laging: „Ik geloof daar niets van. We moeten de burgers zelfs vertellen dat de belastingen nog drastisch zullen stijgen. Hard voor Drees, hard voor Geertsema, hard voor Wiegel, maar het is zo", aldus drs. De Goede. Ook bij de regeringsfracties klonk deze bezorgdheid over de toekomst door. De financieel-economische expert an de KVP-fractie drs. Notenboom zei althans „de indruk te hebben dat het beslag op de begrotingsruimte in 1973 om en nabij de drie miljard gul den zal zijn". In dit verband hield hij een pleidooi „het volk zo spoedig mo gelijk op de hoogte te stellen, zodat gezamenlijk kan worden gezocht naar ombuigingen en nieuwe wensen". De heer Notenboom zei ervan, overtuigd te zijn dat de ontwikkeling voorlopig r.iet zonder een jaarlijkse stijging van de belastingdruk in goede banen ge leid-kan worden. COMBINATIE Ook dr. Vermaat (ARP) wierp op dat „gezien de huidige tendenzen, in 1973 de belastingen niet structureel verhoogd moeten worden". De CHU- financieel-expert drs. Van der Mei poneerde „dat zowel de dekking als de uitgavenontwikkeling een voor werp van extra zorg moeten worden, waarmee het kabinet zich in de ko mende jaren intensief zal moeten be zighouden. Ter oplossing zal een com binatie moeten worden gevonden van een verhoogde dekking (belasting drukverzwaring-red.), een voortgaan de kritische bezinning op de uitgaven ontwikkeling en een mogelijk ver der op een maatschappelijk verant woorde wijjse toepassen van het pro fijtbeginsel", aldus de heer Van der Mei. Tegen een verdergaande belasting drukverzwaring had vooral de heer Joekes (WD) ernstige bezwaren. Hij citeerde uit een begrotingsanalyse van de Amsterdamse hoogleraar prof. Goedhart dat de gecombineerde druk van belastingen en premies op de pri mair verdiende inkomens volgend jaar gemiddeld 47,5 procent zal be dragen, een stijging van 3 procent sinds verleden jaar en van bijna 14 procent sinds 10 jaar geleden. Prof. Goedhart concludeert hieruit onder meer dat de lange duur van de af wenteling op „overig inkomen" en op het volume van de overheidsbestedin gen wijst in de richting van een fun damentele onevenwichtigheid uit hoofde van het nagestreefde groei tempo in de collectieve sector. De markt is machtiger dan de overheid. De heer Joekes had hieraan weinig toe te voegen. WIEBELTAX De voorgenomen verhoging van de wiebeltax van drie tot vijf procent en aanwending van een gedeelte van de opbrengst daarvan voor de dekking van het begrotingstekort riep moei lijkheden op in de Kamer. Drs. No tenboom (KVP) herhaalde nog eens dat het kabinet voor de dekking van het begrotingstekort beter had kun nen kiezen voor het niet laten door gaan van de inflatiecorrectie. Daar naast bleek, hij bezwaren te hebben tegen de aanwending van de op brengst van de wiebeltax voor dek king van het tekort. In dit verband sprak hij van het „gefrustreerd" zijn van de wiebeltax. WD en DS'70 daarentegen bleken grote bezwaren te hebben tegen de Zo ziet de medaille van de Rampen brigade eruit, die van nu af aan zal worden toegekend aan militairen, die in dienstverband daadwerkelijk heb ben deelgenomen aan hulpakties bij rampen. Oppositieleider Den TJyl, zelf eens portefeuillehouder van economische zaken, in gesprek met minister Lang- man, die thans 's lands economie be heert, tijdens de politieke beschou wingen in de Tweede Kamer. verhoging van de wiebeltax. De heer Joekes (WD) sprak van de meest omstreden belastingmaatregel van dit jaar. Hij vreesde vooral dat in de hui dige aarzelende conjunctuur de ver hoging van de wiebeltax als een r*m zal gaan functioneren. Hij eiste daar om van minister Nelissen (financiën) in de loop van februari en vervol gens om de drie maanden een kort overzicht van de dan geldende con juncturele vooruitzichten aan de Ka mer. Mochten de vooruitzichten te genvallen dan zou onmiddellijk beslo ten moeten worden tot een terug draaiing van de wiebeltax. „KNEUTERDIJK"' Ook dr. Vondeling (PvdA) bleek grote bezwaren tegen de wiebeltax te hebben, vooral nu deze maatregel wordt aangewend om het begrotings tekort te dekken. „Zelden is er zo geknoeid op de Kneuterdijk als de laatste maanden", aldus de heer Von deling. Scherp viel hij de CHU- staatssecretaris van financiën, mr. Scholten aan, die de maatregel heeft ondertekend. „Ik begrijp niet dat een gewetensvol wetgever als onze oud collega Scholten, deze fiscale koehan del met zijn handtekening bekrach tigt", aldus de heer Vondeling. Hij lichtte toe dat de wiebeltax uitslui tend is bedoeld als een conjunctureel instrument. De opbrengst ervan zou geblokkeerd moeten worden. We glijden nu de voor-Sinter- klaasjestijd in. De eerste borstplaat en speculaasjes heb ik al gezien. Nog even en de schoentjes worden weer gezet met de wortel voor het paard- op-het dak. De traditionele ruil- transactie wil, dat de wortel de vol gende ochtend is veranderd in een stuk snoep. En daarmee zitten alle zich ver antwoordelijk voelende ouders al di rect voor het'blok. Er is er geen, die het niet weten kan: snoep mag voor de kinderen lekker zijn; het heeft funeste in vloed op het gebit. Vandaag een zoete sabbel en mor gen en overmorgen en dan tenslotte het gaatje in de kies.... Het is niet zo, dat een suikerknab bel altijd direct een pijnscheut ver oorzaakt. Dat gebeurt pas als het kwaad 'al een poosje doorgewoekerd heeft. Daardoor is het juist zo moeilijk de verwachte snoepheerlijkheid niet te laten opdagen. Niet moeilijk zou het zijn wanneer alle ouders het verstandig ouder schap bedreven en collectief de snoep uit de schoentjes banden. Maar wat overkomt Pietje die op school aankomt met een verrukt ge zicht, dat hij een zakje gezonde no ten in de schoen heeft gevonden, terwijl Marietje-van-het-tafeltje- achter-hem triomfantelijk een knots van een lolly omhoog houdt? Pietje gaat af als een gieter Zou het nu niet een idee zijn, dat juf of meester, of de ouders zelf eens het initiatief namen om samen te bespreken hoe de gevaarlijke tijds zone rond de feestdagen door te zei len? Om alternatieven voor de wortel- snoepruil te verzinnen? Waren het niet Ot en Sien die van een winter wortel een karretje maakten en ver hoogde dat de winterwortel niet tot een waardevol ding? Misschien zal het paard van Sinterklaas het voor taan met een snee brood moeten en wordt de winterwortel dan ruil object. Aan het echte paardevoer, een pluk hooi, kan de stadse mens nu eenmaal niet komen, maar het ima- naire paard zal van ons brood niks krijgen. En waarom niet het huishouden een tijdje ontappelen en die appels dan als schoengave weer invoeren, met de attractie dat er een sluitap- peltjeswonder van kan worden ge maakt? Een keer rommel in een wedstrijd wie zijn noten zo kan splijten, dat er nog een bootje van te maken is. lijkt ook niet gek. Het nare is, dat het allemaal meer moeite kost, terwijl we juist steeds streven naar een moeitelozer leven. Hoewel... die moeite komt toch wel met de eerste pijntjes en zeker wan neer de eerste kies getrokken moet worden. iHet is nu de tijd er eens over te denken! We leven toch in de eeuw der alternatieven. Een tien, een grif fel en een zoen van de juffrouw voor wie de oplossing vindt. Getuigenis (2) Deze zes hervormden komt de grootste lof toe voor hun moed om in deze tijd, deze getuigenis te geven. Door Zijn genade en gedreven door Zijn Geest wezen zij ons de weg, hoe een kerk en kerkmens moet zijn in deze roerige wereld van allerlei twij fels en verwarringen. Als gerefor meerd kerklid vind ik het jammer dat onze voormannen zwijgen, want ook onze gereformeerde kerk ver keert in diezelfde noodsituatie. Enke le van onze voormannen zijn gewoon bezeten door steeds weer te pas en te onpas te wijzen naar dit aardsmessia- nisme zoals omschreven in deze brief. Ik ben even bewogen met de vele ongerechtigheden in deze wereld als deze zes. Zij zien het gevaar, dat men Bijbelsche woorden zo ontleedt, dat men niet meer de stem van God hoort, maar alleen eigen stem en vi sie. (Van een onzer verslaggevers) ALMELO Bij het produktiebedrijf Indië van de N.V. Koninklij- Textielfabriek Nijverdal -TenCate in Almelo zijn 75 Spaanse ar- Maasland A. Noordam (Vervolg van pag. 1) Garanties geëist Een ander verlangen van de vak centrales is, dat duidelijke garanties worden verkregen, dat ook de niet aan CAO's gebonden inkomens aan de matiging bijdragen. In het plan. wordt voorgesteld aan cao-onderhan delingen de eis te verbinden, dat de overige werknemers dezelfde overeen te komen verbetering zullen krijgen onder controle van de ondernemings raad. Voor werknemers in bedrijven zon der CAO zouden afspraken in de Stichting van de Arbeid moeten wor den gemaakt, evenals voor beoefe naars van vrije beroepen en zelfstan digen, voor zover zij hun inkomsten niet verwerven op basis van een overeenkomst (zoals bijv. de artsen), waarvoor verbetering eveneens aan algemene normen zouden moeten worden gebonden. Claim op ruimte Ook willen de vakcentrales voorko men dat de marge tussen reële inko mensverbetering en stijging van de arbeidsproduktiviteit tot een verrui ming van de ondernemingswinsten en van de investeringsmogelijkheden leidt. Om te bereiken dat deze marge ten goede komt aan collectieve voorzie ningen, wordt in het vakbewegings plan gepleit voor een claim op de volledige produktiviteitsruimte, in ruil waarvoor zij bereid zijn bij de looncompensaties voor prijsstijgingen de invloed der indirecte belastingen buiten beschouwing te laten. De looncommissie van de Stichting van de Arbeid komt vanavond bijeen om zo mogelijk een unaniem stand punt ovèr de matigingsmogelijkheden te formuleren, zoals enkele weken ge leden in het gesprek tussen regering en georganiseerd bedrijfsleven werd afgesproken. In de commissie hebben, behalve de drie vakcentrales ook loondeskundigen van de centrale werkgevers-, middenstands- en land bouworganisaties zitting. Getuigenis (3) Nu eens geen zwevend en onver staanbaar rapport van onze hervorm de synode, maar een stoer Getuigenis in een niet-mis-te-verstane-taal van mensen die eindelijk onze roep om een levend getuigenis hebben ge hoord. Mijn hartelijke dank aan de heren prof. dr. G. P. van Itterzon, prof. dr. H. Jonker, prof. dr. G. C. van Niftrik, mevr. mr. Van Ruler-Hamelink, dr. W. Aalders en ir. v. d. Graaf. Lezers, heeft u al gereageerd? U kunt uw sympathiebetuiging zenden aan: Mevrouw Van Ruler-Hamelink, Koningslaan 38, Utrecht. Vlaardingen C. v. d. Meer ke Textielfabriek Nijverdal beiders in proteststaking gegaan- De Spanjaarden willen hiermee hun solidariteit tot uitdrukking bren gen met een landgenoot die, nadat hij ontslag had genomen, met de afdeling personeelszaken in een loon-admini- stratief conflict was geraakt. De chef personeelsvoorziening die van de Spanjaard, de 30-jarige Enrri- que Gonzalez enige klappen in het gezicht kreeg, hee*t bij de politie aangifte wegens mishandeling ge daan. Het heeft bij de Spanjaarden kwaad bloed gezet dat hun collega vervolgens door een groot aantal po litiemensen uit het pension Casa Cor tina is gehaald. ONTSLAG Enrrique Gonzalez nam vorige week vrijdag ontslag. Hij wilde in de buurt van Amsterdam gaan werken. Volgens de regels zou het ontslag over 14 dagen ingaan. Maandag meldde de Spanjaard zich op de afde ling personeelszaken. Hij wilde onmiddellijk uitbetaling van de hem toekomende gelden en loon, pensioenpremies en vakantietoe slag, omdat hij het te omslachtig vond er 160 kilometer voor terug te reizen. Volgens de afdeling Derso- neelszaken was dat administratief niet mogelijk; het geld zou wel nage stuurd worden. Naar bij de Stichting Buitenlandse Werknemers in Almelo een (Spaanse) soc'aal assistent vertelde, heeft zijn landgenoot de chef personeelsvoorzie ning enkele tikken in het gezicht ge geven nadat deze hem bij de arm had gepakt om hem het kantoor uit te zetten. POLITIE In de loop van dinsdag verscheen de politie in het pension Casa Cortina. Volgens de Spanjaarden waren ze met negen man, maar de politie zelf spreekt van vijf a zes. Ze pakten de koffers van Enrrique Gonzalez en na men hem mee naar het politiebureau voor een verhoor. De Spanjaarden zijn door deze ingreep nogal veront waardigd. „Wij hebben een ander karakter en een ander temperament dan de Nederlanders, maar wij zijn ook mensen," Uit protest hebben de 75 Spanjaar den van de fabriek Indië (waar ver der nog 225 Turken en 800 Nederlan ders werkzaam zijn) gisteren niet ge werkt. 's Middags verschenen er drie wel op het werk. Bij Nijverdal-Ten Cate verwachtte men gisteren dat de avondploeg wel weer voor een groot deel aan het werk zal gaan. De Spanjaarden zelf deelden gistermiddag mee pas weer te zullen beginnen, wanneer hun collega al het hem toekomende geld heeft ontvangen. Zij aanvaarden daarbij het risico van ontslag. Ook de vak- bondén (evenals een geestelijke raadsman, een pastoor) zijn in het conflict gemoeid. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De regering wil binnenkort een fonds vor men, waaruit bedrijven die in vesteringen willen doen om de luchtvervuiling te verminderen, kunnen putten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van milieuhygiëne en volksge zondheid zal er tussen de 25 en 35 miljoen gulden in het fonds worden gestort. Minister Stuyt (milieuhygiëne en volksgezondheid) zal de Tweede Ka mer binnenkort voorstellen de gel den voor dit fonds uit een speciale Van een verslaggever DEN HAAG Het ministerie van economische zaken heeft de autover zekeraars een nadere motivering ge vraagd voor de drastische verhoging van de premies. De aanvankelijk overgelegde cijfers hebben het mini sterie namelijk niet overtuigd van de noodzaak. De nadere inlichtingen zijn nu op het ministerie ontvangen en worden bestudeerd. Volgens het bureau Voorlichting, schadeverzekeringsbedrijf tonen de nadere gegevens aan dat de verho ging van de premies minimaal nood zakelijkheid is en dat het volle effect pas in 1973 voor de verzekeraars merkbaar zal worden. Van een verslaggever DEN HAAG Maandag 1 novem ber zal de afdeling voor bestuursge- schillen van de Raad van State de derde asielaanvrage van de Ameri kaan Ralph Waver behandelen. De aanspraak die Waver maakt op de status van vluchteling is tweemaal door de Kroon afgewezen. Waver is daarom in beroep gegaan bij de Raad van State. Gewoonlijk gaat er veel tijd overheen voordat de Raad van State een dergelijk beroep in behandeling neemt, maar het schijnt dat staatssecretaris Grosheide van' justitie heeft aangedrongen op een snelle afhandeling. Waver mag tot half december niet worden overgeleverd aan de Ameri kaanse marine-autoriteiten op bevel van de Haagse rechtbank. Tegen dit overleveringsverbod loopt nog een be roep van de staat, die meent verplicht te zijn Waver over te leveren op grond van het NAVO-statusverdrag. Wanneer de verblijfsvergunning van Waver na 15 december niet wordt verlengd, zal misschien een nieuw kort geding tegen de staat nodig zijn. milieubelasting te verkrijgen. Deze belasting zal worden geheven op de milieuvervuilende bedrijven, volgens het principe „de vervuiler betaalt". Omdat het nog wel even zal duren voordat deze belastinggelden binnen zullen zijn, en minister Stuyt er naar streeft het fonds voor 1 januari 1972 (de datum, waarop de wet op de luchtverontreiniging volledig van kracht wordt en veel bedrijven zul len worden gedwongen investerin gen te doen om de emissie van ge vaarlijke stoffen te beperken) te realiseren, wil hij een beroep doen op de overheidsgelden. Hoe de procedure zal gaan lopen van bedrijven, die van dit fonds ge bruik willen maken, is op het minis terie nog niet bekend. Gedacht wordt aan het inschakelen van een onafhankelijk accountantsbureau, dat zal nagaan of een bedrijf finan cieel inderdaad niet in staat is de luchtvervuiling verminderende inves teringen te doen. ROME (DPA) In de eerste acht maanden van dit jaar zijn in Itslië meer dan duizend personen aagen- houden wegen shet verhandelen of gebruiken van verdovende middelen. Naar het Italiaanse ministerie van maakte, ziin in diezelfde periode 374 kg hasjiesj en marihuana, 106 kg morfine, 76 kg opium, 14 kg cocane, 5 000 'sd-tabletten en een pond heroi ne in beslag genomen. PROEVEN op de Femina. Héérlijk, zo'n "mondelinge" kennismaking met tal van produkten. Doen! w III Van onze correspondent ARNHEM De bevolking van Ede is in opstand gekomen tegen de plannen van zijn ge meentebestuur voor 25 miljoen een nieuw gemeentehuis te bouwen. Een comité, waarin veel voor aanstaande Edenaren zitting heb ben, heeft voor zaterdag een protestmars uitgeschreven waar bij b en w een enorme hoeveel heid handtekeningen zal worden overhandigd. De Edese bevolking vindt de plannen van hun bestuurders veel te luxueus. Bovendien vinden de Edenaren het onzin dat in het nieuw ont worpen stadhuis maar 200 van de 400 Edese ambtenaren kun nen worden ondergebracht .Voor hetzelfde geld bouw je een stadhuis waar ze alle 500 in kunnen. AMSTERDAM „Als er ge gronde redenen aanwezig zijn of als men kan aantonen, dat onze voormalige agenten verkeerde voorlichting hebben gegeven bij het afsluiten van een post, dan brengen wij planten, die hun spaarregeling opzeggen, slechts geringe kosten in rekening. Maar wij willen niet de dupe worden van enkele malafide agenten". Van een verslaggever AMSTERDAM Een Engelse kunsthandelaar heeft gisteren op een veiling bij Mak van Waay in Amster dam een paneel van Salomon Jacobz van Ruysdael, „figuren op een vlet op een rivier", gekocht voor 355.000 gul den. Deze prijs was volgens de vei lingmeester een uitschieter. Neder landse particulieren kochten een „zelfportret met panamahoed" van Max Liebermann en „een bloemperk in de tuin te Wannsee" van deze schilder voor respectievelijk 75.000 en 80.000 gulden. (voor ieder die een nieuwe abonnee opgeeft) Met houders in 4 frisse kleuren oranje-paars-groen-geel leuk om eens anders thee te drinken lk geef op als nieuweabonnee: straal: betaalt: □■per kwartaal par maand I Alsbeloningvoormijnaktiviteit I Iontvangik2theeglazen. De nieuweabonnee krijgtonze <krant veertien dagen gratis. Mijn naam g Dit zegt de heer J. Hessing, procu ratiehouder en in de dagelijkse gang van zaken de eerste man van de Eindhovense Disconteringsbank te Geldrop. De bank is dezer dagen in opsraak gekomen doordat klanten bij annulering van hun spaarplan niets terugkregen. Van het tot dan toe gestorte bedrag plus de rente werd in een aantal ge vallen een identiek bedrag aan admi nistratiekosten afgetrokken. Vcor de Consumentengids en de Vara-televi- sierubriek „Koning Klant" was dit aanleiding aandacht aan deze kwestie te besteden, echter op een manier, die allerminst de instemming had van de heer Hessing. HETZE Dqze wijt de zijns inziens eenzij dige presentatie aan een hetze van vier door hem malafide genoemde agenten in Amsterdam en omgeving. De Geldropse procuratiehouder toon de zwart op wit betalingsbeloften die deze agenten hebben ondertekend wegens verplichtingen tot teruggave van provisies. Provisies, die zij inden bij het afsluiten van ondeugdelijke posten. De heer Hessing liet de schriftelijke bewijzen zien van twee gevallen, waarin het bestaan van mensen die een spaarregeling waren aan«e«»aan en waarvoor de agent pro visie had geïnd niet kon worden aan getoond. zelfs na onderzoek bij de burgerlijke stand. Ook sloten de agenten ondeugdelijke posten af, bijv. bij bekenden, die na betaling van een of enkele termijnen het spaarplan annuleerden, maar waarbij de agent de provisie al had opgestreken. In deae zaak zal het laatste woord wel niet gezegd zijn. Enkele van de malafide genoemde agenten voelen zich in hun goede naam aangetast en overwegen een kort geding. Ook wil len zij via de officier van justitie in Den Bosch een onderzoek laten in stellen over de gang van zaken bij de bank in Geldrop.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9