Bouw ontmoetingscentrum begint volgende maand De Rank' geopend BOUWCOMMISSIE KATWIJK A/D RIJN: Raad Benthuizen over burgerzinlening Promenat Het is voor de gehele gemeenschap Stijging GEMEENTE ZOETERWOUDE GEMEENTE LEIDERDORP Certificaat Burgemeester ging rond met de collectebus Centrum Katwijk aan Zee Luxe drive-in woningen te koop MUSICA DE NON VAN MONZA De commissaris in Leiderdorp DE NUTSSPAARBANK NEEMT DE GUNSTIGSTE PLAATS IN NUTSSPAARBANK fc Lfc üSfc COURANT DONDERDAG 14 OKTOBER (Door Henk Kamies) KATWIJK AAN DEN RIJN De heren G. Wassens (voorzitter) en J. Dijkstra van de bouwcommissie heb ben maar één wens, namelijk dat het toekomstige ontmoetingscentrum niet alleen door de gereformeerden wordt gebruikt. ,&et centrum is voor ieder een. Alle verenigingen, ook de katho lieken en degenen die niet kerkelijk zijn gebonden, kunnen van ons ont moetingscentrum gebruik maken. En wij hopen dat het gebeurt", zeggen ze. Eindelijk zal het er dan van ko men. Volgende maand hoopt men met de bouw te kunnen beginnen, van een ontmoetingscentrum, dat on getwijfeld een aanwinst zal zijn voor het verenigingsleven. Er komt een grote ontvangstruimte met bar en vestibule, één grote zaal voor 250 personen, zes kleinere zalen voor al lerhande aktiviteiten en een kosters woning ter vervanging van wat eigenlijk geen woning maar een on derkomen is. De koster woont op de bovenverdieping van de oude, ver bouwde pastorie, waar het lekt en tocht, kortom, waar het allerminst prettig wonen is. Op de benedenverdieping vergade ren tot nu toe de jeugdverenigingen. Een andere mogelijkheid om bijeen komsten te houden ontbreekt. En dat, nu er juist een florerend verenigingsleven is. Er zijn o.a. ne gen jeugdclubs en verschillende vrouwen- en mannenverenigingen. Een ontmoetingscentrum is dan ook geen luxe. Het zal er nu van komen. Er wa ren er die de hoop bijna hadden op gegeven dat het al jaren bestaande plan zou worden gerealiseerd. Zo zal het er volgend jaar uit zien. Rechts de kerk, waarvan de ingang iets naar links wordt verplaatst. Het gebouw links is het ontmoetingscentrum, dat met het kerkgebouw wordt ver bonden. Er zijn zes kleinere lo kalen, waarvan er 3 verdiept liggen en waar de andere drie lokalen bovenop worden ge bouwd. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE .Vrijdag 15 oktober: hoog water 0.40 en 13.11 uur, laag water 8.54 en 21.07 uur. BENTHUIZEN „Maak een einde aan de slepende kwestie van de uit breiding van de schoor', vroeg de heer Van Noort (AR-CH), gisteravond dringend aan de raad", want nu kost het duizenden guldens aan brieven, rapporten enz. De verlangde juris prudentie is te kostbaar, het gaat niet om de knikkers maar om het spel". Aan de orde was de vraag of de burgerzinlening van ƒ150.000 voor de uitbreiding van de school al of niet geannuleerd moet worden, om dat de gemeente de bank heeft toe gezegd het bedrag 1 oktober op te nemen. Omdat er voorlopig nog niet gebouwd kan worden heeft de ge meente een groot renteverlies. Wet houder Rensinik wilde niet met de opneemdatuim .marchanderen", maar de wethouder van onderwijs en financiën, de heer Gommerse, was naar de bank gestapt, om te vragen of het bedrag gezien de moeilijke financiële omstandigheden van de gemeente, niet later kon worden op genomen. Hij kreeg voorlopig uitstel tot 1 februari 1972, waarvoor de raad hem dankbaar was. De heer G. H. Barendrecht had weer een brief aan de raad ge schreven waarin hij volgens hem onjuiste handelingen van de ge meente aan de kaak stelde. Aan de hand van ambtelijke rapporten pro beerde wethouder Gommerse de brief te weerleggen, waarbij hij opmerkte nog te kort wethouder te zijn om zich de zaak eigen te maken, en nog afhankelijk te zijn van het ambte lijke apparaat. Waarom op een foto copie van de bouwvergunning van de school de datering overgeplakt was zou hij nog uitzoeken. De heer Seybel nam het de heer Barendrecht kwalijk dat hij weer aan het schrijven geslagen was en burge meester Keyzer vond dit „destruk- •tieve elementen in onze samen leving". De heer Van Noort zag het juist als konstruktief, omdat de be doelingen goed waren en hierdoor duidelijkheid geschapen is. De grond van het winkelcentrum is opnieuw verkocht onder dezelfde voorwaarden als een jaar geleden, omdat de tijd voor goedkeuring door G.S. te kort was. De zaak kan nu opnieuw beginnen. De burgemeester antwoordde de Rijk pleegt discriminatie In 1965 begon het bouwfonds met f 3000, op dit moment beschikt men over f 68.000. Door middel van subsi dies en akties zal dit bedrag nog worden opgevoerd. In 1970 was de bouwprijs f 397.656, nu is dat opgelo pen tot f 436.272. „Dat betekent een stijging van f 38.000 in één jaar, en wie weet wat het t volgend jaar zal zijn. Het is De burgemeester van Zoeterwoude maakt ter voldoening aan artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van vrijdag 15 oktober 1971 gedurende een maand ter gemeente secretarie. afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het bij besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van 11 augustus 1971, G.S. nr. 761 goedgekeurde besluit van de raad d.d. 28 januari 1971 nr. 1923, strekkende tot vaststelling van de eerste herzie ning van het bestemmingsplan „Zonne- gaarde". Aangezien tegen genoemde herziening noch bij de raad noch bij Gedeputeerde Staten bezwaren zijn ingekomen, is ten deze niemand bevoegd tegen de onder- werpelijke herziening beroep in te stel len bij de Kroon. Zoeterwoude, 8 oktober 1971 De burgemeester voornoemd, J. A. DETMERS SPREEKUUR BURGEMEESTER In verband met het werkbezoek van de Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland aan de gemeente Leider dorp op 25 oktober aanstaande, vervalt op die datum het spreekuur van de bur gemeester. Deze foto toont de geref. kerk van Katwijk aan den Rijn. Het gebouw staat er in zin geheel op. Dat was mogelijk, nu de be bouwing naast de kerk is afge broken. Links van de kerk komt nu het ontmoetingscentrum. daarom nu of nóóit. De stijging per jaar is hoger dan de exploitatie-op brengst", aldus de heren Dijkstra en Wassens. Naast de gereformeerde kerk heeft men 800 m2 grond ter beschikking, waarvan 575 m2 zal worden be bouwd. Dank zij het feit dat de on derhandelingen over de grondaan koop met het gemeentebestuur rond zijn, kan er worden begonnen. Het ontwerp is van de heer Sam van der Meij van het plaatselijke ar- chitektenbureau Verloop Van der Meij. Voor de bouw is overeenstem ming bereikt met het bouwkundig aannemingsbedrijf Ouwehand Zn. NV te Katwijk. Volgend jaar augustus, als een nieuw verenigingsseizoen begint, hoopt men het gebouw in gebruik te kunnen nemen. Er worden de komende tijd akties gevoerd, die het nodige geld moeten opbrengen. Want al krijgt men sub sidie, men zal zélf nog méér geld op tafel moeten brengen. Eén van de belangrijkste middelen om geld bijeen te krijgen is de ver koop van certificaten. De heer Was sens laat mij er één zien. Keurig uit gevoerd. Alleen de prijs die er op staat zal vermoedelijk nog worden gewijzigd. Het ligt in de bedoeling dat niet alleen leden van de Gereformeerde Kerk in Katwijk aan den Rijn zo'n certificaat kopen. Dóór middel hiervan kan een ieder bouwgrond aan de kerk verkopen; per certificaat één vierkan te meter. Verder wordt gedacht aan een le ning, waarbij men toch te allen tijde over het geld plus rente kan blijven beschikken. Zaterdag 27 november is de trekking van een grote loterij, die wordt gehouden tijdens de bazaar met rad van avontuur, rommelmarkt en diverse spelen voor kinderen. De bouwcommissie wil niet alleen de ruim achthonderd leden van de Gereformeerde Kerk in „Rijn" bena deren. Ook Katwijk aan Zee en de nict-gereformeerden worden erbij betrokken, mede dank zij een zgn. bouwkrant die zal worden uitgege ven en waarin alles over het toe- KATWIJK AAN DEN RIJN De bouwkosten van het ontmoe tingscentrum worden geraamd op ruim f 400.000. Het is wel aardig te weten voor welk bedrag de oude Geref. kerk in 1891 werd aanbesteed: f 9000. In 1927 werden de vleugels aan gebouwd voqr f 18.800. krrmstige ontmoetingscentrum is op genomen. Het zal nog een jaartje behelpen zijn, maar dan is aan alle vergader- ellende een eind gekomen en kunnen de verenigingen hun bijeenkomsten houden in een aan deze tijd volledig aangepaste accommodatie. Een 19-jarige Leidenaar werd ter zake van diefstal van een caravan in Voorschoten en verschillende geval len van oplichting veroordeeld tot vijf maanden en twee weken ge vangenisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk; er was achit maanden geëist. KOUDEKERK De nieuwe school „De Rank" heeft de ge meente danig in de 'financiële' nesten* gewerkt. De bouw kosten van ca. 1,5 miljoen gulden gaan namelijk uit boven de norm-uitkering, die de gemeente van de rijksover heid via de onderwjjsuitkering ontvangt. Reden voor burge meester Van der Linden om tijdens de officiële opening gistermiddag flink stoom af te blazen. „De rijksoverheid vindt het blijkbaar niet nodig lagere scholen te bouwen", aldus con cludeerde de burgemeester, die de aanwezigen voorhield, dat „grotere gemeenten veel beter af zijn. De onderwijsuitkerin- gen aan de kleinere gemeen ten zijn relatief veel geringer, de rijksoverheid pleegt pure discriminatie!" De gemeenteraad stuurde daarom al een protestmotie aan het ministerie van onderwijs met het verzoek zo gauw mo gelijk aan deze discriminatie een eind te maken. De heer Van der Linden had het ver moeden, dat iedereen „dit financiële gezeur", zoals hjj het uitdrukte, morgen wel weer vergeten zou zijn. Om dat te voorkomen had hij met ge meentebode L. de Wil een stunt bedacht. Aan het eind van zijn speech vroeg hij voor zitter P. van Heusden toe stemming met een collecte bus te mogen rondgaan, om op deze wijze te trachten de on derwijs last van f 55.000, die dit jaar extra drukt op de be groting van de gewone dienst, enigszins te verlichten. De burgemeester kreeg onder grote hilariteit zijn zin. Voor zitter Van Heusden was de eerste, die de collectebus van de burgemeester onder zijn neus kreeg geduwd. Ind.: grote woonkamer met balkon, open keuken, toilet en groot terras (5 4.3 m), 3 slaapkamers, badkamer met 2e toilet, grote zolderruimte met dakkapel. Prijs f 87.500,Oplevering plm. aug. 1972. Hypotheek tot 90 pet. mogelijk. Verdere Inlichtingen MAKELAARDIJ O.G. J. v. d. PLAS Hoorneslaan 48 Katwijk aan Zee Telefoon 16367 heer Seybel op zijn vraag nu toe stemming tot de bouw van de win kels te geven, dit niet te doen omdat hij op dit moment de wet precies moest navolgen. De heer Van Noort vond ook dat er niet begonnen mocht worden als de goedkeuringen er nog niet waren, „om geen moeilijkheden te zoeken". De commissievergaderingen zijn voortaan openbaar. De heer Seybel was hier een groot voorstander van, maar de heren Van Noort en Leune vroegen zich af of het uitdiepen van de problemen niet te moeilijk voor het publiek zou zijn. Het voorstel werd zonder stemming aangenomen. ZATERDAG - MAANDAG - DINSDAG 8 UUR: KOUDEKERK Koudekerk heeft gistermiddag z'n nieuwe chr. lagere school „De Rank" officieel „in gewijd". Een groot gezelschap had gevolg gegeven aan de uitnodiging van het bestuur van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs om de opening bij te wonen. In zijn welkomstrede liet voorzitter P. van Heusden de voorbereidingen tot de bouw, die teruggaan tot 1966, nog eens de revue passeren. Op 18 februari van dit jaar werd de eerste paal geslagen; 31 augustus reeds kon de (voorlopig) 8-klassige school worden opgeleverd. Hoofdonderwijzer W. Visser bekende dat het be denken van originele openingshandeling niet eenvoudig was, totdat één der onderwijzeressen, mevrouw Van der Schans, voorstelde terug te grijpen naar een gebruik uit de 17e eeuw. In die tijd verzorgden „duistere figu ren" het onderwijs. „Mensen", aldus de heer Visser, „die nergens anders voor geschikt waren, dus maar naar het onderwijs (of wat daar voor doorging) gingen". Wanneer de kinderen zich niet geheel naar de zin van deze „zeebonken" gedroegen, mochten ze hun hand ophouden om er hardhandig een fikse afstraffing op te krijgen met „een vogeltje". Gedachtig aan zo'n handel wijze verzocht de heer Visser burgemeester C. M. van der Linden om een „vogel" te gooien door een plastic afscheiding naar één der gangen, waarop een aantal kinderhoofden was getekend. Deze krachtsinspanning ging de burgemeester, in de starthouding van een honk balwerper, goed af, waarmee de opening een feit was. In zijn openingsspeech complimenteerde de burge meester het schoolbestuur en het personeel met dit fraaie schoolcomplex. Met op rijm gestelde toespraakjes boden 4 leerlingen twee luidklokken aan, waarvoor het geld door het oudercomité was bijeengebracht. Op de foto: Burgemeester Van der Linden verricht de officiële openingshandeling door „de vogel" door de afscheiding naar één der gangen te werpen. LEIDERDORP Op maandag 25 oktober hopen de commissaris van de koningin, mr. J. Klaasesz, en zyn vrouw een bezoek aan Leiderdorp te brengen. Het programma: 9.00 uur: aan komst bij raadhuis; 9.05 uur: Open bare raadsvergadering; 10.15 uur: Ontvangst op bureau gemeentewer ken. Bezichtiging expositie over groei der gemeente; 11.00 uur: Ver trek naar „Leijtenrode"; 12.00 uur: Vertrek naar L.O.I.; 12.05 uur: Ont vangst in L.OJ.-gebouw. Aperitief in directiekamer, lunch in kantine, voorlichting over bedrijf en bezichti ging van enkele onderdelen; 15.00 uur: Vertrek naar in aanbouw zijnd overdekt zwembad; 15.05: Ontvangst door bestuur van zwembadvereni ging „De Does"; 15.30 uur: Korte rondrit door enkele nieuwe wijken; 16.00 uur: Opening van de juist ge reedgekomen accommodatie van R.C.L. in het in aanleg zijnde sport en recreatiepark „De Bloemerd"; 16.30 uur: Vertrek naar het atelier van de kunstenaar Rien van der Nat; 17.00 uur: Vertrek. KATWIJK De stichting „In de rechte straat" organiseert op donder dag 28 oktober 7.45 uur een hervor mingsavond in de Chr. Geref. Kerk aan het Duinrustplein. Ds. Boogaard, predikant van de Gereï. Gemeente te Leiden houdt een referaat. De op brengst is voor de Spaanse zending en voor de stichting „In de rechte straat". KATWIJK De gemeenU commissie voor verfraaiing heelt gisteravond in het gemeentehvii ziggehouden met een eerste k werk. Als de raad het goed vind het beeldhouwwerk komen ten den van de Boulevard, op het tje bij Savoy. Het kunstwerk stelt een vrou figuur voor die het gezicht nat zal wenden. Het wordt niet op sokkel geplaatst. Drie artistii^c i voerde banken zullen rond ïl'St dat vier meter hoog is, worden Vermoedelijk zal het kunstwt naam „Promenade" krijgen. Het vervaardigd van Grieks natuur uit de provincie Macedonië. De houwer B. Jonker uit Haarlem schepper van het beeldhouw Hij gaf gisteren inlichtingen ove produkt, dat, als het gereed halve ton zal gaan kosten. De leden van de commissie too zich bijzonder enthousiast. Zij den gecor\fronteerd met een formaat van het kunstwerk, vond de eenvoud en eerlijkheid merkend. Het ligt in de bedoeling in t tien van dergelijke kunstwerke Katwijk te plaatsen. Met een standplaats van het rijdend bijkantoor bij U in de buurt brengt de Nutsspaarbank haar service tot vlak bij Uw deur. In dit volwaardige spaarbank-kantoor kunt U terecht voor alle spaarbank zaken. DIT RIJDEND BIJKANTOOR ZAL STARTEN OP MAANDAG 18 OKT. Om aan deze service-uitbreiding een feestelijk tintje te geven, kunt U reeds op VRIJDAGAVOND 15 OKT. bij het rijdend bijkantoor terecht, standplaats Thorbeckeplein. U kunt dan het kantoor vrijblijvend be zichtigen en elke inlegger ontvangt een aardige attentie. Tevens ontvangt-elke 10e inlegger een sxtra premip. SPAARAKTIE Vanaf de start tot en met 29 okt. 1971 ontvangt iedere nieuwe spaarder, die zich op een van onze kantoren of aan het rijdend bijkantoor meldt (bij een inleg van tenminste 10,een spaarpremie van 5, voor Alphen aan den Rijn en omstr. Hooftstraat 30 Tel. 01720-3347 Kantoren: Koudekerk a. d. Rijn, Dr. Vlaanderenlaan 19. Zwammerdam, Brugstr. 2 edee azim erke Dek chap erzi! 'ate; n tst dnb ervi 1 chi< ideg er 1 2.00 'ate eid abri ebr ick tax ond let 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4