In 1973 lotto in Nederland legaal Kremlin wijst vijf Britten uit Streng arrest in het leger vervalt Tweemiljoenste naoorlogse huis trieste mijlpaal Waarom zijn die formidabele Kela tapijttegels niet in de winkel te koop? 1 Hiroliito Opnieuw slechts twee clubs in UEFA-Cup fpperceremornemeester: Wim Kanwie is dat? Man bekent poging tot vergiftiging Initiatiefnemers Geurtsen en Van Schaik: ZATERDAG 9 OKTOBER 1971 ÏJEt Van onze Haagse redactie EX HAAG Oog in oog zat Ta- hi Usami, opperceremoniemeester de. keizerlijke huishouding in Ja- gistermiddag op een persconfe- ïie rhet Jos Hagers, een journalis te 1942 geboren in het kamp Bras- (Sumatra) en enige overlevende de ongeveer zestig baby's daar. e vertelde hem dat met de vraag cie keizer nog van plan was enig aar te maken ten aanzien van de htoffers der kampen, die slechts zeer geringe schadevergoeding ben ontvangen. et antwoord was simpel: „Wat betreft is deze zaak geregeld." En ir, toen zij vroeg of de keizer o.oit ioond had te betreuren wat er in. (kampen is gebeurd: „ïn een oorlog n nu eenmaal van alles gebeuren." iVaarna Jos Hagers, vasthoudend, Jprmeerde of de keizer iets bekend _s van de wens van Wim Kan om dagboek te overhandigen. De op- ïeremoniemeester hoorde de naam voor het eerst. Wist van niets, ir, als die meneer Kan dat zo ig wilde, dan mocht hij zijn dag- i in kasteel Oud Wassenaar, waar iëër Usami logeert aan hem bren- en dan zou hij, indien daartoe leiding was, wel zien dat het de er bereikte. ia de Japanse ambassade, vertelde ïeer Asami, was aan het keizerlijk ïlschap wel doorgegeven, wat de lerlandse kranten over het ko- id keizerlijk bezoek schreven. 1 kan dus veronderstellen, dat de es van Wim Kan niet bij de knip- waren.... ver de onvriendelijke stemming "ederland was de keizer wel inge- t, vertelde de heer Usami: „Maar keizer wilde naar Nederland en pt dat zijn bezoek zal uitmonden betere betrekkingen tussen beide len". r is nooit gedacht aan uitstel of èl van het bezoek. De keizer wil deze reis zijn jeugdherinneringen alen en was gisterochtend in een Jende stemming, toen hij in Ne- Ictnd aankwam. iadrukkelijk ontkende de ceremo- meester, dat enige waarschuwing dc zijde der Nederlandse rege- is ontvangen. De Japanse veilig- risdienst had in de berichten uit Ierland, ook niets gevonden dat te ontrustend was. kt de keizer hier lijfelijk gevaar lopen wilde de heer Usami niet nemen. Evenmin geloofde hij, dat bezoek schade aan de relaties Een Nederland en Japan zou kun- berokkenerf. Hij is wel moe maar dgeluimd, zei de opperceremon le tter. Voor zijn vertrek zal de kei- vandaag op Huis ten Bosch een prek hebben met de Leidse biolo- de professoren Vervoort en Holt- Vanuit de lucht gecontroleerd door helikopters en begeleid door een cordon motorrijders ging de keizer lijke stoet gisteren met een vaart van 140 km/uur over de rijkswegen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De tweemil joenste na-oorlogse woning die minister Udink maandag in Apeldoorn met enig feestelijk vertoon in gebruik stelt, vormt in feite een wat trieste mijlpaal. Want ook nu nog moet geconsta teerd worden dat er in ons land zowel een kwalitatief als een kwantitatief woningtekort be staat, waarvan niet met zeker heid gezegd kan worden, dat dit tekort spoedig tot het verleden zal behoren. Een van de belangrijkste oorzaken, dat de woningnood ook nu nog een schrijnend probleem vormt, is wel de voortdurende onderschatting door al die jaren heen van de werkelijke woonbehoefte. PROGNOSES Prognoses op grond waarvan een woningbouwprogramma werd samen gesteld bleken steeds weer fout te zijn, zodat ieder woningbouwpro gramma dat erop gebaseerd was om de achterstand in te halen min of meer de mist in ging. Het tekort aan woningen werd vlak na de oorlog op rond 100.000 wonin gen geschat. Dit lijkt betrekkelijk ge ring in verhouding tot de 92.000 wo ningen die in de oorlog werden ver woest en de 51.000 die zwaar werden beschadigd en het feit dat er in de oorlogsjaren nagenoeg geen enkele woning werd gebouwd. Voor de oorlog kende ons land ech ter een aanzienlijke woningvoorraad. De leegstand bedroeg niet minder dan 80.000 woningen waarop men kon terugvallen. LANGZAAM Terwijl de woningproduktie slechts langzaam op gang kon komen liep de woonbehoefte in de eerste naoorlogse jaren pijlsnel omhoog. Veel mensen traden in het huwelijk, het geboorten- cijfer liep omhoog en het sterftecijfer omlaag en mensen die min of meer gedwongen samenwoonden zochten naar een eigen woonruimte. Het wo ningtekort liep hiermee in 1949 op tot ruim 250.000 woningen. In de vijftiger jaren toen de wo- ningbouwproduktie wat geordender kon verlopen werd de totale jaarlijk se produktie opgevoerd tot ongeveer 55.000 woningen - per jaar. Het wo ningtekort nam echter niet af. In het midden van de vijftiger jaren werd daarom een andere politiek gevolgd. HOOPVOL Het bouwprogramma werd opge veerd tot 90.000 per jaar. Het tekort daalde daarmee tot beneden de hon derdduizend. Medio 1962 toen de één miljoenste na-oorlogse woning gereed kwam waren de verwachtingen hoop vol gestemd. Met een voortzetting van de woningbouwproduktie met ongeveer 85.000 per jaar zou het te kort met ongeveer 15.000 a 20.000 per jaar worden ingehaald. Ruim voor de zeventiger jaren zou er dan géén wo ningnood meer bestaan. Het was ook de tijd waarin liberale bladen en ook liberale kamerleden zich te weer gingen stellen tegen de Van onze Haagse redactie DEN HAAG De ministers De Koster (defensie) en Van Agt (justi tie) hebben de Kamer voorgesteld het streng arrest in het leger af te schaf fen. Streng arrest betekent eenzame op sluiting in een cel voor maximaal veertien dagen. De ministers achten zo'n straf uit de tijd. Zij' verwijzen hierbij naar de beginselenwet gevan geniswezen, die'geen ruimte laat voor volstrekte afzondering bij de tenuit voerlegging van vrijheidsstraffen. Zij verwachten op grond van een proef die bij enkele onderdelen is ge nomen, dat de afschaffing geen nade lige gevolgen voor de handhaving van de krijgstucht met zich mee zal bren gen. In afwachting van het tijdstip, waarop de Kamer het voorstel aan neemt, zal in beginsel in de krijgs- MOSKOU (Reuter, UPI, AP) De Sowjetunie heeft gisteren Britse diplomaten en een En- Ise zakenman uitgewezen als ^resaillemaatregel voor de uit- jzing van 105 Russen uit En- Uand. 'endien mogen tien Engelsen die üienteel in Engeland zijn, maar 1 plar> waren naar de Sowjet-Unie u? te keren, niet terugkomen. D:- ssische regering heeft gisteren de 'tse ambassadeur in Moskou. Sir u\Killick, laten weten dat de Brit- "linister van buitenlandse zaken, Sir Alec Douglas-Home, niet welkom is in de Sowjetunie. Home zou be gin volgend jaar een bezoek brengen aan Moskou. Nadat Engeland veertien dagen ge leden 105 Russen het land uitwees, stond wel vast dat de Russen op een of andere manier wraak zouden ne men. Gisteravond was het zover. De Engelse ambassadeur werd telefonisch naar het ministerie van buitenlandse zaken ontboden. Hij moest er cm acht uur zijn. De diplomaat liet echter weten, zo zei hij gisteren tegen verslaggevers, dat hij zat te eten en niet voor half negen kon komen. macht geen streng arrest meer wor den gegeven. iHet wetsontwerp loopt vooruit op een algehele herziening van de krijgstucht die in studie is. De ministers zijn met hun voorstel afgeweken van een advies van een commissie van commandanten, juris ten, en artsen, die het streng arrest als krijgstuchtelijke straf wel wilde handhaven, maar het stringente cel lulaire karakter ervan wilde verlich ten. Het wetsvoorstel voorziet voorts in de invoering van verzwaard arrest voor alle militairen, terwijl het nu alleen op soldaten en onderofficieren kan worden toegepast. Bij verzwaard arrest moet een soldaat of onderoffi cier na het gewone werk overdag, de avond en de nacht doorbrengen op een arrestantenkamer terwijl de offi cier op zijn kamer moet blijven. Van een verslaggever DEN BOSCH De door de rijks politie gearresteerde 36-jarige chef monteur J. H. R. uit Den Bosch heeft na een moeizaam verhoor gisteren bekend, te hebben getracht zijn vriendin, de 27-jarige mejuffrouw A. V. te vergiftigen met het landbouw- vergif thallium. Omtrent het motief, en de wijze waarep de vergiftiging heeft plaats gevonden, tast de districtsrecherche van de rijkspolitie nog steeds in het duister. Omdat de man regelmatig diep in de put blijkt te zitten, wordt hem door de rechercheurs zoveel mo gelijk rust gegund. Mejuffrouw V., aanvankelijk opge nomen in het ziekenhuis in Den Bosch en later overgebracht naar U- trecht, is zoals gemeld buiten levens gevaar. Minister Udink heeft onmiddel lijk de telefoon gegrepen en de voorzitter van de R.K. woning bouwvereniging St. Joseph te Apeldoorn opgebeld toen hij op 5 oktober in de krant las, dat de toekomstige bewoners van negen flats hun verhuizing moesten uit stellen. omdat men de flatruim ten beschikbaar wilde houden voor de plechtige opening van de tweemiljoenste woning. Minister Udink heeft verzocht de mensen er direct in te laten trekken. Dit is zijn antwoord op vragen van de kamerleden Schaefer en Voortman (beiden PvdA). socialistische eisen om het accent te leggen op de bouw van woningwet woningen. Het particuliere initiatief zou een belangrijker rol kunnen gaan spelen, wat er in feite op neergekomen zou izijn dat de woningbouw voor een niet- gering deel in handen zou zijn geko men van speculanten. In die tijd gin gen er ook stemmen op de woning bouw af te remmen, omdat de wo ningnood een prachtig werkverschaf fingsobject leverde. GEEN REM Al spoedig werd het echter duide lijk dat er van een afremming geen sprake kon zijn. Het woningtekort nam niet af. maar handhaafde zich en dreigde zelfs groter te worden. De lichtelijke paniek, die hierdoor ont stond legde de basis voor de plannen van oud-minister Bogaers. Onder zijn bewind werd de pro duktie opgevoerd tot 125.000 wonin gen per jaar. Ook bij deze prognose ging men er echter vanuit dat het tekort spoedig ingelopen zou worden, volgens de prognose zelfs in 1972, een jaar na het gereedkomen van de tweemiljoenste woning en een jaar ook nadat besloten werd het bouw programma op te voeren tot een ni veau van 135.000 woningen per jaar in 1975. GROTER Ook deze prognose kwam niet uit, omdat de woningbehoefte groter bleek en omdat onverwachte factoren een rol hebben gespeeld. Het huidige woningtekort wordt namelijk groten deels veröbr'zaakt door' het" sterk 'gé- stegen aantal huwelijken, vooral op jongere leeftijd, een groter aantal al leenstaanden dat een woning wenst en het langer zelfstandig blijven wo nen van bejaarden, die vroeger bij zoons of dochters introkken. Dit alles resulteerde in een aan zienlijke daling van de gezinsgrootte en van de gemiddelde woningbazet- ting. Hoe groot het werkelijke tekort moet worden geschat is niet bekend. Winst is in ieder geval dat er thans geen verwachtingen meer worden uitgesproken, maar dat meer het ac cent wordt gelegd op een opvoering van de woningproduktie en het doen van onderzoekingen naar de werke lijke woningbehoefte. MIDDENPOSITIE Overigens is het tempo waarmee in Nederland wordt gewerkt om het te kort in te halen in vergelijking met andere landen nog niet erg groot. Ons land neemt een middenpositie in. In 1970 werden er in Nederland 8,9 wo ningen per 1000 inwoners gebouwd. In Zweden bedroeg dit 13, in Dene marken elf, in Frankrijk negen, en in West-Duitsland 7,8. België en Enge land staan met 6,9 en 6,6 onderaan. Daar staat tegenover dat in Neder land vooral in de laatste jaren grote nadruk is gelegd op de kwaliteit van de woningen. Er worden thans vrij wel geen huizen meer gebouwd zon der centrale verwarming, gemiddeld bevatten onze na-oorlogse woningen ruim vijf vertrekken per woning (in clusief de keuken), hetgeen meer is dan in andere Europese landen West-Duitsland 4,3, Zweden 3,9, Frankrijk 3.5). De gemiddelde woon- oppervlakte van de totale nieuwbouw steeg van 58 vierkante meter in 1962 tot 69 vierkante meter in 1970. Tja, da's 'n goeie vraag. Kela tapijttegels zijn immers zó goed, dat ze het best ver dienen om in eerste klas winkels verkocht te worden. En tóch doet Kela dat niet. Wij verkopen uitsluitend rechtstreeks aan U. Zonder tussenkomst van groot- en detailhandel. Werkt uitsluitend maar prijsver hogend, nietwaar? Maar - zo horen wij U peinzen - hoe zit het met de garantie en de service? Géén zorg! Wij garanderen de Kela tapijttegels voor jaren en jaren. En wij leggen ze indien gewenst bij U thuis. Dat kunnen wij doen: want Kela tapijttegels zijn onmiskenbaar van kwaliteit en niet met andere - gewone - tegels te vergelijken. Nog meer over Kela Kela tapijttegels zijn verkrijgbaar in 2 formaten: in 49 x 49 cm; en 24y2.x 241/2 cm. En: kamerbreed. Prijzen vanaf: 22,40 per m2; inklusief 14% BTW. Géén geld. En er zijn maar liefst 60 dessins en kleuren. Effen, gestreept, sterrenbeeldenmotieven, geblokt, schotse ruit, er zijn zelfs 100% wollen Kela tapijttegels. De kleu ren? Grijs, lila etc. etc. Kortom: er zijn 1000-1 mogelijkheden. Ik wil, zonder enige verplich ting nadere informaties over de probleemloze Kela tapijttegels. In gesloten envelop opsturen naar: Hoofdkantoor N.V. Carpet Center - Holland. Machtigingsnummer 252, Soest. Telefoon (02155) 89 95. Géén postzegel plakken. (firma)naam adres plaats - telefoon i 2 los. Zonder ondertapljt, zonder plakken of te lijmen. Geen snijverlies bovendien! Krult niet. Krimpt niet. Gewoon: probleemloos. Probleemloos .ook in onderhoud. Een schroeiplekje bijvoorbeeld, schrapt U er met een scherp mesje in een oogwenk af. Ook koffie-, limonade- en praktisch alle andere vlekken verwijdert U door de tegel éven onder de kraan te houden. En Kela tapijttegels houden de warmte binnen en de kou buiten. Overigens: de achterkant van de tapijttegels zijn voorzien van een speciale stof die fijn stroef is. Dus: zowel op gladde als ruwe vloeren legt U Kela tapijttegels veilig en onberispelijk. Kela los te leggen tapijt- tegels zijn al toegepast in: Achterkamers Boetieks Cara vans I Discotheeks J Eetkeukens Foyers Garderobes Hobby kamers Internaten Jachten Kantoren Liften MuseaNacht clubs Overlopen Plafonds Restaurants Supermarkets Trappen Uitgangen Vergader zalen I Wachtkamers Zonne terrassen. Kom naar de showroom Ja, kom naar één van onze showrooms, en ga met eigen ogen zien dat Kela tapijttegels een volkomen nieuwe manier in vloerbedekking is. De showrooms zijn dagelijks geopend van 9 tot 18 uur; vrijdags tot 21 uur. Zondags gesloten. Wees welkom. gjKela tapijt laat r over zich lopen Uitsluitend verkrijgbaar in de showrooms: Soest: van Lenneplaan73, Groningen: Steentilstraat 33, Eindhoven: Heezerweg 75. 79 lilt» I74 m 53 159 163 I7o (Vervolg van pag. 1) Minister-president Biesheuvel heeft meegedeeld „dat de Nederlandse re gering dit incident ten zeerste be treurt". „De Nederlandse regering", zo voegde hij eraan toe, „blijft volledig verantwoordelijk voor de veiligheid van de keizer." Er zal echter geen wijziging komen in het programma. Aanvankelijk was het de bedoeling de kapotte ruit direct te vervangen, maar daar bleek geen tijd voor te zijn geweest, want toen de keizerlijke stoet 's avonds Huis ten Bosch verliet om een bezoek te brengen aan de Japan se ambassade in Wassenaar zat de „ster" nog steeds in de voorruit. De auto is eigendom van het ministerie van justitie en zal vandaag worden vervangen door een andere limousine met gepantserd glas wanneer een be zoek wordt gebracht aan Amsterdam en aan paleis Soestdijk. Zoals bekend zal burgemeester Samkalden niet aan wezig zijn in Artis, maar wel de re ceptie in het Okura hotel bijwonen. Burgemeester Samkalden heeft twee maal een Amsterdamse delegatie naar Japan geleid en zegt het „een tekort aan hoffelijkheid" te vinden nu weg te blijverj. Aan de lunch die de keizer zal heb ben met koningin Juliana zal prins Bernhard niet aanzitten. De Prins be vindt zich bij de Nederlandse strijd krachten in Duitsland. Reeds een jaar geleden werd dit programma voor de Prins vastgesteld. De ontvangst die dc keizer tot nu toe in ons land te beurt is gevallen wordt door buitenlandse correspon denten „koel en Spartaans" genoemd. En is zeer in tegenstelling tot die in de landen in Europa die de keizer tot nu toe heeft bezocht. Het is niet de bedoeling dat de kei zer zich zal uitlaten over de reacties die zijn komst in ons land heeft ver oorzaakt. Dit heeft de heer Shima, op perceremoniemeester van de Japanse keizer, op een persconferentie gezegd. Volgens hem is de keizer weinig on der de indruk gekomen van de pro testen in verschillende landen tegen de rol die hij zou hebben gespeeld tij dens de Tweede Wereldoorlog in Ja pan. Hij zei verder dat koningin Juliana geen uitnodiging van de Japanse kei zer zal ontvangen voor een tegenbe zoek aan Japan. Dat dit wel is ge beurd met koningin Elisabeth van Groot-Brittannië heeft als reden dat deze uitnodiging al vier jaar ge leden is gedaan. Over de circulerende berichten dat Hirohito zou aftreden, zei de opper ceremoniemeester dat volgens de hui dige Japanse grondwet keizer Hiro hito niet kan aftreden. DEN HAAG De Kamerleden Geurtsen (VVD) en Van Schaik (KVP) hebben gisteren een initiatief-wetsontwerp ingediend om ca sino's en de lotto in Nederland mogelijk te maken. Het voorstel houdt eveens een belangrijke uitbreiding van de mogelijkheden voor kienen en winkelacties in. Zij rekenen op alle stemmen van hun eigen fracties, van die van D'66 en van DS'70, alsmede op zeker de helft van de PvdA-fractie, terwijl een goot aantal leden van de protes tants-christelijke fracties waarschijn lijk tegen zullen stemmen. De ver wachting is dat begin 1973 de Lotto kan worden ingevoerd, terwijl in de zomer van dat jaar het.eerste balletje in het eerste legale Nederlandse ca sino kan rollen. „De weerstanden tegen de invoe ring van speelbanken zijn nog groot, wij hebben respect voor de principi ële overwegingen van de tegenstan ders. Zij worden echter niet gedwon gen mee te doen en wij mogen daar om vragen tegemoet te komen aan De Italiaans-Amerikaanse opera zangeres Anna Moffo geeft volgende week enige concerten in Nederland. Anna Moffo, die op 27 juni 1935 werd geboren is niet alleen mooi. Zij heeft ook nog een doctorstitel in zowel ji- losofie als muziekwetenschappen. de wensen van de voorstanders", al dus mr. Geurtsen. Hij wees erop dat elk jaar een aan zienlijk bedrag, geschat op 50 mil joen gulden, de grenzen overgaat voor de Duitse Lotto en de buitenlandse casino's, zonder dat Nederland daar veel rendement van heeft. Het wetsontwerp voorziet in de in stelling van een raad van het casino wezen waarin algemene toeristenor ganisaties (ANWB, VVV), onafhanke lijke deskundigen èn ambtenaren zit ting hebben. Deze raad moet de re gering adviseren over de soorten spe len (roulette, kaartspelen, dobbelspe len) die een speelbank moet bieden, welke vergunningen die bank moet hebben en waar de casino's zullen ko men. De Kamerleden denken hierbij aan .Scheveningep, Zandvoort, En schede, Arnhem en Valkenburg of Maastricht. Maar een onderzoek door het Nederlands Economisch Instituut zal de beste plaatsen moeten aanwij zen. De vergunning om speelbanken te exploiteren wordt gegeven aan een landelijke stichting, waarin toeristen organisaties, Vereniging van Neder landse Gemeenten en deskundigen zitting hebben. De stichting zal onder meer de geschatte netto-opbrengst van rond veertien miljoen moeten verdelen. Het Nederlands Bureau voor Toerisme en het Koningin Wil- helmina Fonds zullen hiervan kun nen profiteren. De opbrengst zou ver der gebruikt kunnen worden ter fi nanciering van grote toeristische pro jecten, zoals een kunstmatig zeebad en om gemeenten te doen afzien van de heffing van toeristenbelasting. De Kamerleden vinden de invoe ring van de Lotto noodzakelijk mede omdat de opbrengst van de toto steeds minder wordt, vorig seizoen al negen miljoen minder dan twee jaar geleden. Volgens het wetsontwerp moet de voetbaltoto met de exploita tie van de Lotto worden belast zodat de opbrengsten ten goede van de sport komen. De Kamerleden willen voor de toto zelf de verplichte registratie laten vervallen. „Er zijn bedenkelijke aspecten verbonden aan het feit dat daar anderhalf miljoen adressen, ge sorteerd op geboortejaar, aanwezig zijn", aldus de toelichting. Volgens het wetsontwerp zullen voorts de loterijen die winkeliers rond de feestdagen of in de vakantie organiseren vrij komen, mits het prij- zentotaal minder is dan 10.000 gul den en er minstens tien winkeliers aan meedoen. Voor het kienen zal door verenigingen ook automatisch een vergunning (maximaal 2x per jaar) worden verkregen mits het prij- zentotaal beneden de 5.000 gulden blijft en er niet teveel kienavonden tegelijk worden georganiseerd. ZÜRICH (ANP) De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft besloten tot het toernooi om de UEFA-beker voor, 1972/'73 opnieuw slechts twee Nederlandse verenigingen toe te laten. Het toelatingsschema is overigens, vergeleken bij dit seizoen, wel enigszins gewijzigd. Rusland, Turkije, Noorwegen, Griekenland. Denemarken en Engeland kregen toestemming één ploeg meer in te schrij ven. Nederland dat een kwartfinalist in de Runners-Up Cup (FC Twente) had een halve finalist bij de bekerwinnaars (PSV) en de winnaar van de lands kampioenen (Ajax) echter niet. Voor de landen, die ruimere inschrijvingsmogelijkheden kregen, hebben Spanje (van 4 naar 3), Joegoslavië, Portugal, Frankrijk, Schotland en België (allen van 3 naar 2) een 'veer' moeten laten. In het volgende toernooi mogen West-Duitsland, Engeland en Italië vier ploegen inschrijven, Spanje drie, IJsland, Luxemburg, Malta,Cyprus, Finland. Ierland. Noord-Ierland en Albanië één ploeg en de overige landen twee. Nederland bevindt zich daardoor in het gezelschap van o.a. Denemarken, Noorwegen, Oostenrijk. Zweden, Zwitserland en Tsjechoslowakye. In het toernooi, dat nu aan de gang is, heeft Nederland na de eerste ronde nog een honderd procent score (FC Den Haag en PSV) net als Hongarije (Vasas en Ferencvaros). Schotland (Dundee, Aberdeen en St. Johnstone). Noorwegen (Rosenborg), Joegoslavië (Dinamo OFK en Zelezjnicar), Rusland (Spartak Mos kou). Polen (Zaglebie Walbrzych en Legia), Roemenië (Rapid Boekarest en UT Arad) en Griekenland (Panionos). Van de landen die volgend jaar met meer dan twee ploegen mogen inschrij ven, werden in de eerste ronde al een of meer teams uitgeschakeld. Spanje (vier) raakte Celta de Vigo en Atletico de Madrid kwijt, Engeland (3 beker houder Leeds United) 'verloor' Leeds en Southampton, Italië en West-Duits land lieten een ploeg in de eerste ronde achter, respectievelijk Napoli en de Hambuifjer SV.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9