GEEN KERKTORENS IN DE MERENWIJK ezinszorg krijgt nieuwe school AGENDA Kerken zullen bereid moeten zijn nieuwe vormen mogelijk te maken Gemeente Leiden huurt 'Gerzon* Basisgroep Oor-oog- hart-mond Manusjes Afstand Ds. Hortcnsius: „Is de afstand tussen de Merenwijk en de stad in dit opzicht wel zo groot? In de studen tengemeente bijvoorbeeld bestaan toch ook al intensieve contacten en er zijn stadswijken waar zich der gelijke verhoudingen ook aan het ontwikkelen zijn. Catechisaties en gesprekskringen zijn hier en daar gemeenschappelijk, tussen refor matorische kerken maar ook met rooms-katholieken. Wat wij hier doen, is in alle bescheidenheid voortbouwen op wat elders in de stad al aan de gang is. Het gebeurt hier alleen wat geprononceerder". Een van de doelstellingen van de Gemeenschap der Kerken is, dat wat door de kerken gezamenlijk gedaan kan worden ook inderdaad gezamenlijk gebeurt. Gezocht moet worden naar een vorm van samen werking waarin de gemeenschap- door S. J. de Groot pelijke verantwoordelijkheid een zo breed mogelijke basis krijgt. Is er in de Merenwijk, als men samen al aan één tafel zit, nog wel sprake van samenwérking? Er is nauwelijks een inniger vorm van samenléving denkbaar. De beteke nis daarvan moet u, door de haast gewjjde rust waarmee u dit sa- men-op-weg-gaan wilt omgeven, niet verkleinen. Hier lijkt een van het begin af ongedeelde gemeen schap van christenen te ontstaan. Kan die op den duur, naast de ver trouwde structuren, niét een min of meer eigen leven gaan leiden? Pater Van Well: „De Gemeenschap van Kerken en de daarin samen werkende kerken hebben duidelijk gekozen voor een oecumenisch pas toraat. Wij weten ons als pastores ook verantwoordelijk voor leden van andere kerken. De eerste en eigenlijke opdracht van de kerken is, de bijbelse boodschap te ver kondigen en te vertegenwoordigen in de menselijke samenleving, de boodschap van verlossing, vrijheid NIEUWE LtiDSE COURANT ZATERDAG 9 OKTOBER 1971 Ïgerl ni iat e h n 1 te v i t LEIDEN De Interkerkelijke Gezinszorg krijgt een nieuwe school. Dit zei (le voorzitter van de school, ds. H. J. Achterberg, gistermiddag op de receptie t.g.v. het 25-jarig bestaan van de school, koHij deelde in de aula van hel Rijnlands Lyceum mee dat het minis- lerie een terrein van 3600 vierkante meter bij bet Haagsche Schouw heeft toegezegd. der chaff tijd het gymi Gi jaarv id ei !V :on- lig vas, er eigt t is scht nen van atl Het plan om een nieuwe school te' [aan bouwen bestaat al G jaar maar i, omdat er, geen geschikt terrein niet tot uitvoer worden ge- 'I «'acht. Hel is niu vrijwel zeker clat in met de bouw kan worden be- x onnen. Een- groot aantal sprekers na deze mededeling het estoelte om de school maar vooral K)k mej. T. Schuyt, directrice, lof e te zwaaien. In haardankwoord wees mej. ichuyt op het belang van lessenbun- lëling in de nieuwe school. In de 'ord ja; iur wc una- voor iale 8 ja; Forumavond bejaardenwerk LEIDEN Het Comité open be- lardenwerk houdt voor instellingen i particulieren, die zich op dit ter- in bezighouden/ dinsdag om 7.45 .-ar een forumavond in één van de alen van de Zuiderkerk aan de lammenschansweg. Na een inleidend 'oord van de presidente, mevrouw W. E. Swart-Obenhuijsen, zal een fo- len oj rum waarin zitting hebben deskundi- fen uit de kring van het Diensten- •entrum, de gemeentelijke dienst 'oor Sociale Zaken, het Bureau luisvesting en de inspectie op de be- aardenoorden in Zuid-Holland de 'amvezigen van repliek dienen. Het orum staat onder leiding van me vrouw Van Nienes, directrice van ■•Rijn en Vliet". oude school 'moeten veel leren bui ten de deur worden gegeven". Onder de vele geschenken, d'ie cle directrice in ontvangst nam, waren onder meer een stencilmachine, twee fonduestellen en een barbecue-set. 's-Avonds was er een feest met medewerking van Sempre Avanti. LEIDEN Hoewel het definitieve huurcontract nog moet. worden gete kend, is het vrijwel zeker, dat de gemeente het pand aan de Brcc- straat, wagrin voorheen Gerzon was gevestigd, gaat huren. Het is de bedoeling, dat de boven verdiepingen, na een grondige op knapbeurt en enige verbouwingen, geschikt worden gemaakt voor het onderbrengen van afdelingen, die door ruimtenood het stadhuis moeten verlaten. Omdat de Breestraat tenslotte in eerste instantie een winkelstraat is, overweegt de gemeente de beneden verdieping aan een derde te verhu ren, waarbij ondermeer aan de hore- casector wordt gedacht In élk geval wordt uitgekeken naar een „commer ciële gegadigde". Promenade-concert LEIDEN Ik betwijfel of zij, die een promenadeconcert verkiezen bo ven een serieus symfonie-concert, dal doen in de hoop zoveel mogelijk Bruckner-symfonieën te zullen ho ren, Wat dat betreft, hebben de bezoe kers van het K. O.-promenadecon cert van gisteravond waarschijnlijk meer van hun gading gevonden tij dens het gedeelte vóór de pauze: Mo- zarts ouverture Die Zauberflöte, wat slordig aanvankelijk door het Resi dentie Orkest onder Van Otterloo ge speeld, en Beethovens nog heel jeug dige eerste pianoconcert op.15. Stephan Bishop speelde zijn solo partij in laatstgenoemde stuk met glans en technisch onberispelijk, maar een tikje lyriek had. er wel bij mogen komen al wist hij van de fi nale een succes te maken. Dirigent en orkest, concertmeester was toen Noske, namen hun begeleidende taak zeer ernstig.en sloten zich nauwgezet bij de solist aan. Bruckners zesde symfonie in A vormde 't zwaartepunt van de avond, Walta nam hier het concertmees terschap waar. Afgezien van het feit dat Bruckner in dit programma wat verdwaald leek, heb ik van de uit voering zeer genoten. We worden met Bruckner niet verwend, de zesde heb ik in Leiden zelfs nog nooit be luisterd. Mocht het eerste deel in metrisch opzicht eerst nog wat schommelend klinken, over het ge heel was het een schitterende reali satie, met name in het adagio en in de finale, fraai van kleur en dynami sche opbouw. Een woord van lof kómt de koperblazers toe. Dr. J. van der Veen Kik houdt open luiis LEIDEN Maandagavond tussen 8 en 1 uur houdt KIK („Kollectief en Individueel Kreëren") in de kapel van het K. en O.-gebouw, Oude Vest 45, open huis voor jong en oud. On der meer zal te zien zijn welke mo gelijkheden KIK alzo biedt boet seren, pottenbakken, emailleren, sol deren, timmeren, schilderen, praten, lezen enz. Zaterdag 9 oktober KATWIJK Triumfalorkerk, 8 u.: órgelconcert Gerard Akkprhuis, mim.v. Abble de Quant, fluit. Zondag 10 oktober Kreatief Sentrum. Breestraat, 8.30 u. nam.: „Peter en Adriaan", clowneske theatershow. Maandag 11 oktober Miiseym Volkenkunde, 8 uur: dr. - S. Kooijman over 'Een zuidzeereis'. Rij ri'l. Lyceum Oegstgeest, 8.15 uiir: Nieuwe Komedie met 'De Kneeri'. Rapenburg, 1CK 8 uur: amateurfotogra- fen. Raadhuis, half 8: gemeenteraad. Dinsdag 12 oktober Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecewtrale; Steérischuur 5, 8 tot 8,30 uur: spreekuur huisvesting werknede jongeren. De Zevensprong (Noord), 8 uur: con cert jeugdorkest Zürich. Rijksmuseum Oudhedfen, 8 uur: drs. L. P. Louwe Kooijmans over 'Jagers uit de midden-steentijd in het gebied van .de huidige Noordzee'. Woensdag 13 oktober Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur so ciale raadsvrouw. Zuiderkerk, 8 uur: concert Jeugdorkest Zürich. Gehoorzaal. 8.15 uur: msuical Porgy and Bess. j Schelpênkadcfl. 8 uur: Natuurhist. Ver., dia-avond. FILMS LIDO: „Wat zien ik". 18 jr., 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. STUDIO: „Tristana", 14 jr., 2.30, 7 en 9.15 u„ zo 2,30, 4.45 7 en 9.15 u. CAMERA „Slompie, de olifant" ,*,l., zaterd.- en woenSd.-mïddag om 2.30 u„ zondagmiddag om 2 en 4.15 uur; „Le Souffle au Coeur", I8j r„ dag. 7 en 9.15 u„ bovendien do. vr, ma, dl om 2.30 u.; nachtvoorst: „Chappaqua", 23 30 u. LUXOR: „De vrouw van de priester", 14 jr., 2.30, 7 en 9.15 u., zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 u. TRIANON: „Blue Motie", 18 jr., 2.30, 7 en 9.15 u„ zaterd. en zond. 2.15, 4.30, 7 en 9:15 u. REX: „Klngkong escapes", 18 jr., 2 30, 7 en 9.15 u„ zond. 2.15, 4.15, 7 en 9 u. Apotheken Apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48, tel. 21060. Dokters dienst NOORAwijk Dokter 'C H G Gou- drlaan. Nieuwe Zeeweg 37; tel. 2330. en hoop door God in Jezus Chris tus". Ds. Hortensius: „Ons pastorale plan is niet geënt op een bepaald model, dat elders in het land al is toege past. Waar men ook komt, overal vindt men nieuwe gebieden waar deze dingen volop in de belangstel ling staan. Er is een zoeken naar nieuwe vormen. De vraag is: in welke vormen kan de kerk met haar boodschap nog gestalte krij gen in de nieuwe stad, waar het allerminst vanzelfsprekend is, dat de mensen op de oude manier wil len verdergaan. Je moet anderen niet nadoen maar proberen, je eigen vormen daarvoor te vinden. Hoewel je met de vormen en erva ringen van anderen natuurlijk wel je voordeel kunt doen. Wat er in de Merenwijk aan de gang is, is dus zeker niet uniek. In het land is er veel meer in beweging dan wij denken. In de Merenwijk is het aantal ge mengde huwelijken hoog. Dat geeft aan het oecumenisch pastoraat een bijzondere betekenis. De pater en ik praten heel veel met elkaar hoe wij het gaan doen en wat er moet gebeuren om in die richting verder te komen. Wij besteden er uren aan. Dit samengaan kan niet het resultaat zijn van eindeloze theolo gische discussies". Pater Van Well: „Daar zouden we eenvoudig geen tijd voor hebben". Ds. Hortensius: „Wij zijn gewoon be gonnen. En nu beleven en vieren wij het. Tot onze verwondering. De reacties van de bewoners zijn posi tief en erg bemoedigend.' Elke zon dagmorgen is er een oecumenische dienst. De ene zondag gaat de pa ter voor en de andere zondag ik. Of een ander". Dat geschiedt in de kantine van de bouwonderneming in de Meren wijk. De liturgie wordt de bezoe kers ter hand gesteld. In elke dienst wordt ook het avondmaal (eucharistie) gevierd. Ieder beleeft dit op zijn eigen wijze. Pater Van Well: „De mensen die er nu wonen zijn heel belangrijk voor de opbouw van de Merenwijk. Zij vormen de basisgroep. Vanuit die groep zullen deze vormen van kerk-zijn zich moeten gaan ont wikkelen". Ds. Hortensius: „Dat moet zich in een zekere stilte en rust voltrek ken. Wij moeten niets hebben van leuzen als „Van Leiden begint de victorie". Niemand hoeft ons aan te staren omdat hier zulke revolutio naire dingen zouden gebeuren. Het gaat er-alleen om, dat de verkondi ging'van Tiet evangelie iri eigen be- levingsvormen kan geschieden. Het is niet met zekerheid te zeggen of dit op den duur allemaal zo blijft. We zetten dit niet dwangmatig door. Je hebt natuurlijk wel het vertrouwen dat je dit zo zult kun nen blijven beleven. Aan de prin cipiële uitgangspunten willen we zo lang mogelijk vasthouden. Een groeiend aantal mensen zal dit zélf moeten aanvaarden. Maar dat kan alleen als je er eerst mee begonnen bent en het zelf eerst hebt beleefd. Blijf je als kerken niet beneden de maat. als je de mogelijkheden zoals ze hier op je afkomen, niet aan grijpt? Wij «oeken naar nieuwe vormen maar zonder de bestaande kapot te maken. Wij willen het contact met onze „achterban" ook niet verliezen. Daar zullen wij ons ook moeten verantwoorden. Wij willen geen nieuwe soort kerk". Pater Van Well: „Voor ons is primair dat het besef dat wij als christenen bij elkaar horen, groeit. Er ontstaat een nieuw gezicht op elkaar, een nieuwe mentaliteit. Er is een dui delijke herkenning". Ds. Hortensius: „Dat sluit differen tiatie in de vormen zeker niet uit. Het is mogelijk, dat er mensen ko men die dit niet zo kunnen zien en meemaken. Dan moet er ook voor hen ruimte komen. Toch hopen we dat het verlangen naar deze nieu we beleving van het christen zijn in déze samenleving sterk zal blij ken te zijn. Maar nogmaals, de be woners zelf zullen dit moeten dra gen. Daarom gaan we op 21 okto ber ook met hen praten óver de opzet van ons werk. Ons is opge dragen, ons pastoraatzo oecume nisch mogelijk op te zetten. Het is ons nog niet helemaal duidelijk, op. welke manier wij onze taak vorm moeten geven. Wel hebben wij een pastoraal plan gemaakt. Maar, het zijn nog maar grote lijnen." Aan de Gemeenschap van Kerken in Leiden nemen de volgende kerken deel: de Baptistengemeente (als waarnemer), de Doopsgezinde Ge meente, de Evangelisch Lutherse Gemeente, de Geref. Kerk, de Her vormde Gemeente, de Oud-Katho lieke Kerk, de Remonstrantse Ge meente en de Rooms-Katholieke Kerk. Het pastorale plan van pater Van Well en ds. Hortensius is de kerke raden van de deelnemende kerken en de Gemeenschap van Kerken nu ter bespreking aangeboden. De beide pastores stellen zich hierin de kerk voor als een profetische gemeenschap, die strijdt tegen al les wat een „menselijke toekomst" in de weg staat. Zoals Israëls pro feten en Jezus Christus zelf ook deden. Alleen in het dagelijks le ven van mensen en gemeenschap pen kan de boodschap van verlos sing, vrijheid en hoop gehoord worden en gestalte krijgen. Daar om moeten de leden van de kerken gemobiliseerd worden, toegerust en geholpen. De Bijbel inspireert tot het dienen van de Heer en van de samenleving; de blijde boodschap is voor de hele schepping. Bijbelse inspiratie vraagt een vertrouwelij ke omgang met de Bijbel, bewust wording en volwassenwording in geloof, hoop en liefde en persoon lijke en gemeenschappelijke bele ving daarvan. Wie de Heer en cle samenleving wil dienen, moet die samenleving en haar noden ook kennen. Hij mag de sociale, econo mische, politieke en ethische vraagstukken niet uit de weg gaan. De bewustwording daarvan, op grond van het evangelie, moet lei den tot een persoonlijke en geza menlijke bijdrage in de leniging van 'individuele en maatschappelij ke "hodën. Via de catechese voor kindéren, gesprekskringen, actie groepen, liturgische groepen en persoonlijk pastoraat worden de leden toegerust tot deze dienst. Hoe wordt de kerk in de Meren wijk, tegen deze principiële achter grond nu een levend organisme? Pater Van Well: „Er komt volgens ons plan een algemene kerkelijke Merenwijk-raad. Met vertegen woordigers van de in deze wijk wonende leden van de kerken die bij de gemeenschap van Kerken zijn aangesloten. Die raad is het oog en het oor, het hart en de mond van de kerkelijke gemeen schap in de wijk. Hij is de plaats, waar de verlangens én noden van de mensen worden gehoord. Het centrum, van waaruit alles gedaan wordt om de leden van de kerken te activeren. De raad kiest uit zijn midden een aantal mensen die met de beide pastores de pastorale bestuursraad vormen. Zij hebben een beleidsbe palende functie. Samenstelling, verkiezing, werkwijze, zittingsduur en verantwoordelijkheden worden statutair geregeld. De bestuursraad vormt werkgroepen voor specifieke taken, zoals de catechese, de pasto rale zorg, dienstbaarheid en actie en liturgie, beheer en financiën en communicatie. Vóór 31 december wordt een voorlopige algemene kerkelijke Merenwijk-raad geko zen met een zittingsduur van een jaar." In de Merenwijk wonen ook mensen die geen kerkelijke bin ding hebben, maar niet onverschil lig staan tegenover de Bijbel en Jezus Christus. Is er voor hen ook plaats in dit plan? Pater Van Well: „Er zal naar een vorm gezocht moeten wordèn, dat hun stem binnen de algemene raad duidelijk kan worden gehoord. Het moet ook mogelijk zijn, dat zij di rect deelnemen aan de werkgröe- p'erï. Voorop staat de samenwer king van allen die zich voor de opbouw van de Merenwijk als leefgemeenschap verantwoordelijk weten." Als je zo hoort van werk- actie en gespreksgroepen, blijft de eigenlijke functie van de kerk dan nog wel de eerste? Maakt de kerk zich niet te druk op het „horizon tale" vlak? Komt zij in uw plan niet op terreinen van anderen die, als dat gewenst is, onmiddellijk deskundigen kunnen inzetten? Een algemeen wijkcomité bijvoorbeeld, culturele verenigingen, gemeente lijke diensten, particuliere organi saties en het Maatschappelijk Con tactorgaan. Ds. Hortensius: „Het zit niet in onze opzet, van alles en nog wat aah te pakken. Wij zoeken bewust samen werking met andere organen en willen niemand voor de voeten lo pen. Maar als kerk heb je nu een maal bepaalde mogelijkheden om mensen in beweging te krijgen. Dat kan via de kerkdiensten, de catechese, gespreksgroepen en jeugdwerk. Wij willen bij de op bouw van deze wijk alleen maar present zijn en beschikbaar. Dat werd van meet af aan ook van ons verwacht". En pater Van Well: „Als mensen het evangelie echt hebben gehoord, blijven ze toch niet passief. Als het goed is, gaan zij zich betrokken weten bij de maatschappelijke vragen en zich er naar hun aard en vermogen ook voor inzetten. Wij hebben in de eerste plaats die gebieden op het oog waar nog niets gebeurt en waar het gevoel leeft dat er toch iets zou moeten gebeu ren. De kerk kan dan het initiatief nemen. De geschiedenis van de kerk toont ook wel aan, dat dit helemaal niet nieuw is. Denk maar eens aan de ziekènzorg. Als het eenmaal van de grond gekomen is en anderen staan klaar het over te nemen, dan moet de kerk het kun nen loslaten. Wij moeten ons hier zeker niet gaan opwerpen als een machtsinstituut". Worden de pastores geen mana gers of, nog erger, manusjes-van- alles? Ds. Hortensius: „Wij nemen "in dit geheel uiteraard een belangrijke plaats in, maar onze aandacht en zorg zal zich in grote mate moeten richten op de pastorale dienstver lening aan individuele mensen. Er zullen dus deskundigen op het ge bied van de schoolcatechese, 'ge spreksgroepen en actiegroepen worden ingeschakeld. De aanstel ling van een vormingsleider is in een later stadium dan ook niet on denkbaar. Wij weten ons ook niet alleen verantwoordelijk voor de le den van onze eigen kerk; we zijn er in niet mindere mate voor de leden van de andere kerken. En dan zijn er verder nog de ménsen die niet bij een kerk horen. De kerken zijn geroepen tot dienst aan de samenleving". Hebt u er enig idee van, hoe de „stadskerkeraden" zullen reageren op dit Merenwijk-project? Ds. Hortensius: „Ik geloof dat onze opdracht ons voldoende ruimte geeft. De kerken zullen bereid Ook pater Van Well onder het gehoor van dominee Hortensius. moeten zijn, een nieuwe kerkelijke structuur voor de Merenwijk mo gelijk te-maken. Hier kan het. en dat kunnen wij niet negeren. Hoe de relatie van dezegemeenschap kerkordelijk en kerkjuridisch tot de verschillende kerken moet zijn, is qns nog niet helemaal duidelijk". U beiden ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet? Pater Van Well: „In het studenten pastoraat heb ik een goede voorbe reiding gehad. Ik woon hier nog maar net en voel me er nu al thuis. Er zal veel op ons afkomen als wij met open ogen en oren de ontwikkeling van deze wijk volgen, maar ik zie er wat in". En ds. Hortensius: ,,Het is boeiend en inspirerend. Wat wij nu beleven heeft en houdt zijn waarde. Elke week overleggen' we met elkaar wat ons te doen staat. Wij blijven dan niet in het louter praktische steken. Praten heel veel over de achtergrond en de fundering van ons werken". o— Er komen in de Merenwijk geen wedijverende kerktorens. Op de foto van de kerkdienst bij dit vèrhaal zit pater'Van Well onder de Woord-bediening van dominee Hortensius. Straks eten zij samen brood en drinken zij samen de v/ijn. Met het groepje wijkbewoners dat op deze nodiging is afgekomen. De Heer is enig en Hij is één. Brood en wijn zijn niét alleen maar symbool. Hier wordt het mys terie zichtbaar. En elke deelhebber beleeft dit op zijn eigen wijze en in gemeenschap met de anderen. Dat gebeurt nu op .zondagmorgen in de kantine van Elementu'm. Het kan niet worden opgesloten in ruim ten onder weidse triomfbogen. Over een poosje verplaatst7het zich naar de aula van een school. En nog later naar één centraal ge bouw. Naar de pastores hopen en verlan gen met allen die zich door Christus' verschijning laten aantrekken. Als een teken van de: diepst moge lijke verbondenheid. OEGSTGEEST Deze ambulan- cewagen van f 40.000 is de jongste aanwinst van de NV Prins en Van Delft. Tot de uitrusting behoren de nieuwste beademingsapparatuur en drie soorten verlichting, terwijl de auto zo is geconstrueerd, dat een zgn. Belzer-apparaat kan wórden ver voerd, wat er op neerkomtdat het transport van levende organen aan merkelijk rustiger kan gebeuren dan tot nu toe. In plaats van maximaal zes uur kan het transport nu 72 uur duren zodat niet meer met onverant woord hoge snelheden 170 km. Modern ziekenvervoer was geen uitzondering! behoeft te tvorden gereden. De wagen biedt plaats aan twee liggende en vier zit tende patiënten, die tijdens de rit kunnen worden behandeld. (Foto NLC Wim Croese) LEIDEN Ons Grunnegerlaand. Het Grunnegerlaand hield haar 49ste jaarvergadering. Voorzitter Fbkkema werd herkozen; in de vacature, ont staan door het bedanken van de pen ningmeester, kon nog niet worden voorzien. Er is een jubileumcommis sie benoemd in verband met het na derende gouden jubileum. 'De Parelvissers' LEIDEN De heer A. J. Jonge- leen, oud-voorzitter van de „Stich ting tot exploitatie van bejaarden centra in Leiden" zal vrijdagmiddag 22 oktober om 4 uur aan het Bizet- pad in Zuidwest het flatgebouw de Parelvissers openen. Het gebouw telt 138 bejaardenflats. LEIDEN „Hierbij nodigen wij u uit tot deelneming aan de eerste oecumenische dienst in de Meren wijk op zondag 5 september. De ls 0£r beide pastores zullen in deze dienst Otgei van verkondiging en viering van S Va dc eucharistie voorgaan". Dat kregen de bewoners van Arends horst enige weken geleden in hun brievenbus. Een brief van dominee H. Hfvtensius (geref.) en pater J. 2 fcm A. A. fan Well, die op voordracht van de Gemeenschap van Kerken in Leiden zijn aangesteld om in deze wijk-in-aanbouw de pastorale zorg op zich te nemen. hei Wat op andere plaatsen het resultaat van een langdurig proces of het eind van een lange weg kan wor den, werd in de Merenwijk, waar M|: 20.000 mensen, van overal vandaan, gaan wonen, het uitgangspunt. laa irJc hebt elkaar als christenen her kend en als "bevestiging daarvan ga jb je ook samen op de ene Heer en op Zijn opdracht oriënteren. Dan wordt het verkondigen en ontvan gen van Zijn heil in woord en sa crament een gemeenschappelijke beleving". Zo zien de pastores van de nieuwe stad die Merenwijk heet dat. En hun nog maar prille ervaringen met elkaar en met de nieuwe be woners hebben hun hoop versterkt dat hier voor de Kerk kansen lig gen om te groeien naar nieuwe vormen. m In de tweekamerflat van' pater Van Well aan Arendshorst hebben zij met ons over hun pastoraal plan gepraat. uit maa 13 W Staat deze nieuwe gemeenschap van christenen niet erg ver af van de „traditionele en historisch be paalde" kerk in de stad? Opening flatgebouw e voE'ke week overleggen zy met elkaar ;t El over de praktische opzet van hun gemeenschappelijk werk en steken zfj 3e h samen af naar de diepe motieven. Dominee Hortensius en pater Van Well (in overhemd). van Rot var [wai 1 mai pa iek" van

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3