Leiden vraagt opschorting van werk aan Leidse Baan LEIDS WATER NOG DIT JAAR BETER 'De Hoeksteen' sluit de tent Aanleg Leidse baan gaat gewoon door Naaktliggers ontvluchten Noordwijk WEEKAGENDA Tocli geen geld voor restauratie schouwburg? JMQCÜjSSOTim boi lid H NCRV-uitzending van 'Jubilate' Puzzelprominenten MINISTER DREES IN ANTWOORD: Scholencomplex Noord-Hofland nu voltooid Straatverlichting wordt beter Burgerlijke stand van Leiden lEUWfc Ltiübt LOuKANl 3 DINSDAG 5 OKTOBER 1971 was\ LEIDEN Het gemeentebestuur van Leiden heeft er vandaag bij pro- ~e \inciale staten op aangedrongen de gtvoering van de al aan de gang ir H'Uxijnde werkzaamheden voor de Leid- Baan op te schorten. Leiden wil. teers- en vervoersonderzoek voor de Leidse agglomeratie en het onder ioek van NS, NZH en HTM bekend zijn zodat deze mèt de al ontwikkel- jl 3e gedachten over een nationaal park in de besluitvorming kunnen I worden betrokken. ik h vannacht viel het besluit voor dit Leidse initiatief toen B. en W. zonder en nige discussie een motie van de God 'eer Van Dam <PvdA) overnamen en elfs nog een aantal overwegingen nn de motie toevoegden. Zo gaf wethouder Kret er de voor keur aan provinciale staten naast een aantal andere in de motie genoemde jvenvegingen onder meer te laten weten, dat het Leidse wegennet niet s berekend op de Leidse Baan, aan- ;ezien niet gelijktijdig rijksweg 11 wordt aangelegd, die de rijkswegen 4 en 44 met de Leidse Baan moet gaan verbinden. Ook wil Leiden de nieuwe plannen voor een railverbiinding eerst bestudeerd zien. Omdat morgen de betrokken com missie van provinciale staten over de Leidse Baan vergadert en op 22 ok tober de zaak door de provinciale staten zelf wordt besproken, werd vannacht besloten, dat vandaag nog de brief met het Leidse verzoek moest worden verzonden. VVD'Stoelen leeg De raadsvergadering was óók be gonnen met een brief en wel één van de heer Portheine (VVD), die mee deelde, dat zowel hij als zijn drie fractiegenoten om uiteenlopende re denen verhinderd waren de vergade ring bij te wonen. De heer Portheine benutte deze ge legenheid door de voorzitter er aan te herinneren, dat er nooit is vastge legd, dat de raad elke maandag zou vergaderen, wat tegenwoordig door de vele schorsingen en lange discus sies het geval is. Hij stelt daarom voor terug te keren naar de geldende regel van eens in de drie weken ver gaderen op maandagavond met een eventuele uitloopmogelijkheid naar de middag van de volgende maan dag. Ook bepleit de heer Portheine invoering van een spreektijdbeper king en hij ageert tegen het toevoe gen van nieuwe punten aan de agen da, vlak voor een raadsvergadering. B. en W. besloten de brief in pre advies te nemen. Tweespalt in PAK De afwezigheid van drie VVD-ers deed overigens gisteravond en van nacht de balans niet in het voordeel van de in het PAK samenwerkende fracties doorslaan, mede doordat er een ernstige tweespalt ontstond in de PAK-gelederen. De heer Kuyper (D '66) liet bij het debat over de schouwburgmotie van de heren Van Aken en Dirks (PvdA) een volkomen ander geluid horen. Dat verdroot zijn PAK-genoten tenslotte zozeer, dat zij na enige schorsingen het niet op een stem- ming lieten aankomen „omdat ieder een van tevoren wel kan inzien, hoe de stemverhoudingen liggen", aldus de heer Van Aken. Zijn motie om onverwijld architect O. Greiner op dracht te geven voor het maken van een schetsontwerp voor restauratie van de schouwburg, kwam dus niet in stemming. Eerst wil men afwachten welk standpunt de staatssecretaris in neemt ten aanzien van het Leidse „reserve-potje", va,n f 10,4 miljoen, waaruit onder meer de schouwburg- restauratie zou worden betaald. Schouwburg in de knel Het is niet ondenkbaar, dat de ge noemde reserve moet worden ge bruikt om de Leidse begrotingstekor ten kleiner te maken en daarmee zouden dan alle plannen alsnog op losse schroeven komen te staan, zoals B. en W. in een uitvoerige schriftelij ke uiteenzetting aan de raad moesten meedelen. Over een maand is waar schijnlijk meer bekend. Intussen zal als gevolg van een aanvaarde motie van de heer Ham (KVP) een delegatie worden samen gesteld uit de Leidse raad, die gaat praten met de betrokken Kamercom missie. Wethouder Duyverman moest bij afwezigheid van wethouder Harmsen het leeuwenaandeel van het uiteen zetten van het standpunt van het col lege voor zijn rekening nemen. Beroepsonderwijs Bij de behandeling van het voor stel inzake het beroepsonderwijs nam het college een voorstel van me vrouw Van Seeters (Pvda) om lijsten op te stellen van de scholen, die öf beter in Leiden óf beter in de omge ving kunnen worden gesitueerd, over. Bij de behandeling van het driejarenplan voor de Schooladvies dienst bleek na stemming alleen het college tegen een voorstel van de heer Van Peype (PvdA) te zijn, dat het opnemen van de financiële con sequenties in de begroting-1972 beoogt. NOORDWIJK Bij een voorstel jom 150.000 beschikbaar te stellen d „..om het van Leiden betrokken water Me fluorideren, brachten verscheidene steeFaa(Js,eden g'st<?ravond de slechte 76nj kwaliteit van het Leidse water ter DlgOt »»ke- l(fS^ De waarnemend directeur* van de 0p bedrijven, de heer De Kluyver, gaf Ihrist «en toelichting. Het water van de •en L.D.M. is afkomstig uit Rijnlands boe- houd) zem, maar als gevolg van de droogte moet Rijnland bij Gouda water uit de Rijn inlaten. Dit water is van slechte kwaliteit. Leiden heeft echter maat regelen genomen, dat de gebreken aan het water nog dit jaar worden opge heven. Deze gebreken betreffen al leen de smaak cn de kleur. Bacterio logisch levert het water geen gevaar op. Fluor is vergif, zei de PPR-verte- genwoordiger Schelvis. Andere raads leden bleken fervente voorstanders van fluoridering. Voor Noordwijk ligt het probleem ingewikkeld, omdat Noordwijk aan Zee en het deel van Noordwijk-Bin- nen gefluorideerd Noordwijks water krijgen en de rest van Noordwijk- Binnen ongefluorideerd Leids water. Na ampele discussie werd het voor stel van B. en W. aangenomen met de stemmen van de PPR-vertegenwoor- digers Schelvis en De Ridder tegen. Uitdrukkelijk werd toegezegd, dat de vraag: Stoppen met fluorideren of niet? aan de raad zal worden voorge legd als binnen zes maanden geen fiat op het krediet van f 150.000 zou zijn verkregen. Een heet hangijzer was het voorstel tot vaststelling van bijdragen in de aansluitkosten op het elektriciteits net. Het verschil tussen hetgeen een r LEIDEN Zoals bekend heeft de lCtu<} minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk besloten per 1 januari 1972 het overheidssub sidie aan de Nationale Federatie •oor Huishoudelijke en Gezins- ^oorlichting in te trekken. Dit iesluit is genomen zonder enig overleg, noch met de Nationale Federatie, noch met het gemeente- 'et ll bestuur, noch met het bestuur van de Plaatselijke Stichting. Er is door het bestuur van de plaatselijke stichting Leiden op alle mogelijke manieren getracht het voorlichtingswerk van „De Hoeksteen" in het belang van zovele vrouwen in Leiden en wijde omstrekén te behouden. Al deze pogingen zijn mislukt. Bovendien zou door de voortzetting van het werk in eigen beheer afgezien van de vraag of dit financieel mogelijk zou zijn het recht op wachtgeldvergoeding voor het per soneel in gevaar gebracht worden. Daar het de gemeente Leiden on mogelijk is zonder rijkssubsidie dit werk doorgang te laten vinden en gelet op de rechtspositieregeling van het personeel, heeft het be stuur van dc plaatselijke stichting zich zeer tot zijn spijt ge noopt gezien het gehele werk per 1' januari 1972 stop te zetten. Overigens is besloten de plaatselijke stichting voorlopig niet op te heffen teneinde te kunnen bezien of bepaalde activiteiten bij andere instellingen kunnen worden onder gebracht. fOORDWIJK Op het strand en jl de duinen te Noordwijk hebben tich enige tijd geleden tonelen voor gedaan, waarbij naakte meisjes en paarden van een plaatselijke manege houder waren betrokken. Een en an der zou zijn verwerkt in een repor tage in „De Lach". Naar aanleiding van deze publi- katie had de prot.-chr. fractievoorzit ter G. Vogelaar vragen gesteld aan iVom oepe de burgemeester. Naar zijn mening is het overgrote deel van de Noordwijk- se bevolking en van de gasten niet van een dergelijke ontkleedpartij ge diend. Burgemeester Bonnike meende, dat de vraag of het gebeurde aanstotelijk voor de eerbaarheid is, niet zonder meer ter beoordeling van de politie ligt. Ten aanzien van dit punt bestaan wel degelijk richtlijnen. Een zaak als deze komt echter slechts zelden voor. Volgens informatie van de burge meester was bij het maken van de reportage geen publiek aanwezig ge weest. Ook waren de opnamen voor het artikel in „De Lach" genomen zonder voorkennis of 'medeweten van de manegehouders, de heren Meeu wenoord. De politie oefent op het strand en in de duinen een intensief toezicht op naaktliggerij uit, doch van deze zaak heeft zij niets geweten en ook niets gezien. De heer Oostdam (kvp) signaleerde naaktliggerij aan Langevelderslag en meende hierin 'geprik' te zien van de zijde van naturisten. De Noordwijkse politie heeft in zeker veertig gevallen proces-verbaal opgemaakt. De naakt liggers 'vluchten' nu naar andere plaatsen. KATWIJK Woensdagavond worden in de Triomfatorkerk op namen gemaakt van het Katwijks Christelijk Mannenkoor „Jubi late", dirigent Sander van Ma rion, voor een uitzending in de serie 'Com nu met sangh' van de N.C.R.V. Organist Addie de Jong zal het koor begeleiden. De eerste uitzending is op 31 oktober om 9 uur en de tweede uitzending op zondag 23 januari. Voorts zullen woensdag 13 en donderdag 14 oktober in de Nieur- we Kerk opnamen worden ge maakt voor een 'nieuwe l.p. van hei mannenkoor van liederen die bij het laatste concert in de sporthal werden gezongen. Als begeleider treedt dan op Klaas J. Mulder uit Kampen. Academische examens LEIDEN, 4 oktober Rijksuniversi teit. Doet. ex. Duitse taal- en letter kunde: de heer A J Pouwels (München) c.l.; kand. ex. Duitse taal- en letter kunde: de heer W A van Dommelen (Rotterdam). ar Dinsdag S oktober I Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 5, 8—8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende Jongeren. Zijlsingel 2, 8 u.: Evangelisatiecen- ftrum, film „Het Athene van India". Woensdag 6 oktober Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekurr sociale raadsvrouw. Garenmarkt 1. 5 tot 7 uur: spreekuur sociale wetgeving. Foyer Den Burcht, 8 uur: algemene ver gadering Ons Grunnegerlaand. Vrijdag 8 oktober Boshuis, achter Hof laan 76, 7 tot 9.30 uur nam.: ruilbeurs voor verzamelaars. Rapenburg 24. 10 tot 3 uur nam.: Jazz- tolder Hot House, Bas Schop en Leo Meijer (kwintet). FILMS LIDO: „Wat zien ik", 18 Jr., 2.30, 7 en *13 zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 U. STUDIO: „Joe", 18 jr., 2.30, 7 en 9.25 U„ zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 U. LUXOR: „Le souffle au coeur'', 2. 7 en 9.30 u., za en zo 2. 4.30, 7 en 9.30 u. CAMERA: „Vier rakkers en een oude Jeep", a.l., za en wo 2.30 u., zo 2 en 1.13 u.; Getting straight", 18 jr.. elke avond 7 en 9.15 u.. do vr ma di 2.30 i! nachtvoorst. „More", 18 jr., 23.30 u. REX: „Kingkong Escapes". 18 jr., 2.30, 7 en 9 u. elke dag, zo 2.15, 4.15. 7 en u.; nachtvoarst. ,De wellustelingen". U jr.. 11.30 u. TRIANON: Blue Movie, 18 Jr., 2.30, 7 en 9.15 u.. zond 2.15, 4.30, 7 en 9.15 u. Apotheken Zulder-apotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23533. De apotheek Voorschoten is dicht, de apotheken Leiderdorp en Oegst- geest zijn open. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokte'- taadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot tondag 24 uur. Sociëteit Twcntwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en tóndagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 11123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maai 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 20460; voor informatie te lefoon 33921. Musea Acad. Inst, mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 ep 13.30—17 uur, zon. 10—18 uur, kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 3—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber. dg. 10—17 uur. zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.39—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde eu Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.00—11.30. 15.0U—17.30. 18.30—20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. "Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Dlaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7tot8 Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.45—19.30 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uui lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo., vrij. en zat. van 15—15.30; di. en do. van 18—18.30 uur. AnnakUniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endégeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 1C.30 uur; zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllniek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis ..Rijnoord": dagelijks (ook ln het week end): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur, van 14.00—14.45 uur, van 18.00—19.00 uur: 3e klas: van 14.00—14.45 uur. van 18.00—19.00 uur; kraamafdeling: van 16.00 —17.00 uur, van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgenoten; kinderafdeling: van 15.00—15.30 uur, van 18.00—18.30 uur al leen voor ouders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang op de kinderafdeling. NOORDWIJK Sole Mio klasse- pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's a- vonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van l tot 3, dinsdag van l tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. Uitslag puzzel 18 september: Tien gulden: mevr. J. Hortensius- van der Arend, Fred. Hendrik laan 29, Oegstgeest; vijf gulden: mej. A. J. Botermans-van der Zwart, Dahliastraat 8e, Katwijk a. d. Rijn en K. van der Plas, Sperwerlaan 8, Katwijk aan Zee. Puzzel 25 september: Tien gul den: C. Spierenburg, De Sitterlaan 1, Leiden; vijf gulden: mej. W. Bakker, Crocusstraat 4c, Katwijk a. d. Rijn en N. van der Bruggen, Neptunusstraat 25, Sassenheim. Kerkeraden ontmoeten elkaar LEIDEN Op 21 oktober v.erga- dert de Evang. Lutherse kerkeraad met de kerkeraad van de Gerofor- meerde Kerk te Leiden, in het kader van de wederzijdse ontmoeting. De bedoeling is dat men van beide kanten tot de conclusie komt dat de verschillen te klein zijn om langs elkaar heen te leven. Het embleem van de Apollo 8. Deze eek bij elk Shell-station, dat in net teken van de Apollo-actie staat. Gratis bij 20 liter benzine of 2 Shellina Premix. Elke week nieuwe. Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche. ALPHEN Wethouder J. C. Duin kwam gisteren met zün personenauto in botsing met een auto, waarvan de bestuurder door het rode verkeerslicht reed. Het gebeurde op het kruispunt Oranje NassausingelWillem de Zwijger - laanKennedy laan. De ravage was enorm, maar beide bestuurders werden slechts licht gewond. De wethouder liep een scheurtje op in zijn linkerschouderblad en kreeg wat lichte kneuzingen. kleine middenstander moest betalen en wat een groot-gebruiker verschul digd was. vond de heer De Geus te gering. Als de raad dit voorstel zou aannemen, bleven er onrechtvaar digheden bestaan. Nadat wethouder Den Otter nog had betoogd, dat de tariefschaal geen wet van Meden en Perzen is, werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen van de heren De Geus, Vogelaar, Jansen, Alkemade en Oostdam tegen. DEN HAAG De verbreding van rijksweg 4 vormt geen remedie voor het probleem van de overbelaste we gen tussen de Haagse en Leidse agglo meraties. Aldus minister dr. W. Drees in antwoord op vragen vanuit de Tweede Kamer over het vraagstuk van" de verbindingen tussen Leiden en Den Haag. Minister Drees stelt daiarin, dat het beleid er in het algemeen op gericht is de noodzakelijke uitbreiding van de wegencapaci'teit waar mogelijk te verkrijgen door verbreding van be staande wegen en niet door aanleg van nieuwe wegen. In het onderha vige geval betekent dit, aldus het antwoord, dat de rijksweg 4 in de toekomst wordt verbreed. De rijksweg 4 door Wassenaar en de provinciale weg Leidschendam Voorschoten kunnen echter niet ver breed worden zonder dat aan het woonmilieu grote schade wordt toe gebracht. In het antwoord zegt de minister niet van plan te zijn om zijnerzijds de aanleg van de Provinciale weg 16 opnieuw aan de orde te stellen. Hij wijs er op, dat de provincie tot deze aanleg heeft besloten en dat de re gering destijds daarmee heeft inge-! stemd, Wel is minister Drees voorne- dorpskem van Leimuiden Rioleringsplan voor de LEIMUIDEN Om te komen tot een volledige aansluiting van de ou de dorpskern op de rioolzuiverings installatie, is het noodzakelijk een rioleringsplan hiervoor op te stellen. Aan de raad wordt geadviseerd de Nederl. Heide Mij. een plan te la ten maken, waarvoor de kosten p f15.000 worden geraamd. B. en W. vragen de raad ook een subsidie te verstrekken van f 80.000 voor de bouw van het gemeen schapscentrum „Het Spant" en hier voor een geldlening van f 150.000 te garanderen. mens t.z.t. met het college van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland van gedachten te wisselen over de mogelijkheid het openbaar vervoer te bevorderen. VOORSCHOTEN Het scholencomplex aan de Thor- beckewegAdmiraal de Ruyter- singel in Noord-Hofland is nu voltooid. Er zijn zowel een open bare als een protestants-christe lijke en een rooms-katholieke basisschool in ondergebracht alsmede een drietal kleuter scholen. Wethouder Esselaar gaat aanstaande vrijdagmiddag om half 5 het complex (waar van een deel al enkele jaren in gebruik is) officieel openen. LEIDEN Teneinde de verkeers geleiding langs de doorgaande ver- keersroutes om de gemeente te vergemakkelijken wordt de witte kwikverlichting in fasen vervangen door een natriumverlichting, die een geel licht uistraalt. De noordelijke omleidingsroute (Oegstgeesterweg- Willem de Zwijgerlaan) is reeds ge heel voorzien van deze verlichting. Het ligt in het voornemen de zuide lijke omleidingsroute, gevormd door Haagweg, Churchilllaan, Voorscho- terweg en Europaweg, eveneens op deze wijze te verlichten. Voor het verbeteren van de verlichting van het gedeelte Haagweg tussen de afrit Waddingerbrug en de Church illlaan is een plan in voorbereiding, zodat de Churchilllaan nog resteert. De verlichting langs die laan zal worden vervangen door armaturen, geschikt voor een natriumlamp. De verlichting van de Koning straat voldoet niet meer aan de eisen. Sedert de opening van de Groenoord- hal is de verkeersintensiteit in deze straat aanzienlijk verhoogd. Een plan voorziet in de plaatsing van 18 lichtmasten met een lichtpunthoogte van 6.50 m. Ter verbetering van straatver lichting van het gedeelte van de Vijf Meilaan tussen de Vijf Mei- brug en de Churchilllaan is ook een plan ontworpen. Dit voorziet in het aanbrengen van 18 dubbelarmige en 4 enkelarmige lichtmasten in de middenberm van deze laan. De licht masten zullen een lichtpunthoogte hebben van 10 m. De straatverlichting van de wijk, begrensd door de Koninginnelaan, Herenstraat, Kastanjekade en Lam menschansweg bestaat uit 34 giet ijzeren lantaarnpalen met een licht punthoogte van 4 m. Er is een plan ontworpen voor algehele verbetering van deze verlichting. Het voorziet in de vervanging door 42 lichtmasten met een lichtpunthoogte van 4 m. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag 6 oktober: hoog water 3.5416.16; laag water 12.16 (springvloed). Tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde. Steen straat 1, tentoonstelling „Tlderida. van Eskimo tot Groenlander", een beeld van het leven en bedrijf van de Eskimo's in Oost-Groenland, toen en nu; met film en dia's, dagelijks van 10-17, zon en feestdagen van 13-17, 3 oktober ge sloten. Academiegebouw, ln de week van 9—17 uu(: tentoonstelling werk van Gerda Edens (wandkleden en textielobjecten), van 24 september—21 oktober. Rapenburg 94, galerie 't Duivenhuys: schilderijen Henriëtte van Traa en grafiek José Calslna, van 24 sept. tot 15 okt., dinsd. t.m. zondag 2—8 uur. WASSENAAR: Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen Hennie Bal cn ke ramiek Gert de Rijk, tot 9 oktober, maand. t.m. zaterdag van 1017 uur. dinsdagavond van 8—10 uur. Rapenburg 73: textielobjecten Gerda Edens. tot 20 oktober. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: schilderijen van Ploos van Amstel, van 1—31 oktober, dinsd. t.m. zat. 9—6 uur: Gemeente-archief, Bolsotkade: Lelden, dit wès uw binnenstad, Tot 22 oktober. Tot 5 november: expositie van etsen en tekeningen van Trees Zwetsloot-van Kesteren in de openbare bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Beinumstraadt 2 te Leiden. LEIDEN Geboren: Abraham Maarten Johan, zv A Durieux en J Taal; Raymond, zv T Wigmore en G Beaux; Cornelia Johanna, dv H van Beele en D W Ouwehand; Cin derella Manuela Antonia Adriana, dv H Piket en P G Zuurmond; Floris Willem Jaap, zv F van Veen en M A den Hollander; Astrid Maria, dv K Tisseur en C H M van der Gugten; Anneke Elisabeth, dv C Klootwijk en E Gortzak; Bart Jan, zv C A Wester duin en E M Sanders; Roger Romano Dieter, zv D W Krayczyrski en A P E Landman; Evelyn, dv A I Schaddé van Dooren en M van Keimpema; Edwin Jacobus, zv J Laterveer en E T W Altorf; Robbie, zv H A de Zwijger cn J B Louwrier; Liesbeth Forra, dv L A van der Toorn en F L Roolker; Nathalie Maria Johanna, dv J F Kessels en M W Zonneveld. Gehuwd: H Stouten en M J G Vlemmings; P van de Geijn en M M A Verhoeven. Overleden: S Struijk, 5-1-1968, doch ter; G F van der Ploeg, 28-8-1908, man; M Neuteboom, 27-11-1894, echtgen. van W C Plezier; G M Jel- gersma, 31-1-1891, echtgen. van P Timmers; S A Bekooij, 5-11-1902, vrouw; L van Es, 12-11-1890, man; A W Grootenboer, 16-9-1923, echt gen. van W P Polak; L C de Mooij, 25-9-1971, zoon; W G Monkhorst, 8- 11-1909, man. LEIDEN Openbare les. Met het uitspreken van een openbare les, ge titeld: „De ontwikkeling van de neu- ropathologie in 100 jaar", heeft dr. G. Th. A. M. Bots vanmiddag het ambt van lector in de neuropathologie aan de Leidse universiteit aanvaard. De neuropatholoog houdt zioh bezig met het morfologisch, en vooral micros copisch onderzoeken van ziek zenuw weefsel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3