KLIMAAT DAT BRANDT SCHIEP UITBUITEN Record aantal klachten over smog en slank Gehuwde priester in bisschoppensynode Begroting van 5 min, voor Geref. kerken V ertrouwensartsen kindermishandeling Van der Stoel voor Pax Christi: Morgen weer kans op smogvorming Jan van Rheenen overleden Radio Nordsee ziet no«> af van kort geding Kind ongedeerd na val van 12 meter Prof. Smits nam afscheid Een woord voor vandaag Voedselvoorraad voor noodgevallen BEROEPÏNGSWEKl Rusland blijft N.-Vietnam steunen Tito naar VS Puzzelhoek O DEN HAAG De ministerraad is akkoord gegaan met een instelling van vertrouwensartsen om daardoor tot een betere signalering en behan deling van gevallen van kindermis handeling te komen. Bij gebrek aan praktische ervaringen op dit punt wordt binnenkort met een proef van een jaar begonnen met vertrouwens artsen in de arrondissementen Am sterdam, Rotterdam, Arnhem en Gro ningen. De vertrouwensartsen zullen voor ieder toegankelijk zijn die in aanraking komt met gevallen van kindermishandeling en in verband daarmee behoefte heeft aan overleg en advies. De vertrouwensartsen zul len deze gevallen registreren om een beter inzicht te krijgen in de ver breidheid van de kindermishandeling. Daarbij kan een beter beleid worden gevoerd als de omvang van deze mis handelingen vast komt te staan. De ministerraad heeft met haar beslis sing voorstellen gevolgd van de spe ciale interdepartementale commissie kindermishandeling, die als vervolg op de instelling van de vertrouwens artsen onderzoeken aanbeveelt naar de verbetering van de behandelme thode. Een begeleidingscommissie zal de gegevens uit de proef nader uit werken. Zaterdag hield Pax Christi Neder land in Utrecht een studieconferen tie over Europese veiligheid". We zien hier van links naar rechts mr. M. v. d. Stoel, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, dr. P. H. J. M. Houben, staatssecretaris van de Na- tianele Commissie Ontunkkelings- strategie-'70-'80, prins Claus, voor zitter van de N.C.O. en staatssecre taris van buitenanlsde zaken drs. Th. E. Westerterp. UTRECHT De initiatieven van de regering van Willy Brandt hebben voor Europa een nieuwe situatie geschapen. Brandt kan fa len als gevolg van de vrees van de DDR om zijn burgers te veel aan een vrij verkeer met de Bondsrepubliek bloot te stellen, maar ook als gevolg van de onverantwoordelijke oppositie van de CDU- CSU. Het klimaat dat hij geschapen heeft moet echter zolang hij nog aan het bewind is, gebruikt worden voor verder reikende initia tieven voor de Europese veiligheid, waarin ons land zeker een rol kan spelen. Aldus een hoofdindruk uit een rede die PvdA's oud-schaduwminister voor buitenlandse zaken, mr. M. van der Stoel, zaterdag hield op een studie conferentie van Pax Christi. Deze roomskatholieke vredesbeweging slaagt er over het algemeen het best in om prominenten onder zijn gehoor te krijgen, dat werd zaterdag wel be wezen door de aanwezigheid van prins Claus, van minister van defen sie H. J. de Koster en van staatsse cretaris drs. Th. E. Westerterp. Mr. van der Stoel bepleitte een snelle aanpak van het vraagstuk van de overbewapening van Europa. Hij merkte op dat Moskou aanvankelijk alleen wenste te spreken over reduc tie van buitenlandse troepen in Euro pa, maar nu akkoord gaat met de formule, dat zowel vreemde als natio nale strijdkrachten in het onderhan delingsproces worden betrokken. Nu ziet men echter weer aarzeling aan westerse kant vanwaar juist het i- nitiatief tot dergelijke besprekingen was genomen. Aarzeling „Met name in de kring van militai re deskundigen van de NAVO bestaat een zekere aarzeling omdat men de militaire sterkte van het westen reeds zo bescheiden acht dat van enigerlei reductie geen sprake zou kunnen zijn. zelfs wanneer deze verminderingen zouden worden gecompenseerd door soortgelijke vermindering in het Oostblok", aldus mr. Van der Stoel. Hij stelde daar echter tegenover, dat wie zich zorgen maakt over het effect van de troepenvermindering op de westelijke verdedigingspositie zich ook rekenschap dient te geven van het politieke feit, dat naarmate de (Vervolg van pag. 1) Naast de traditionele smog, die voorspelbaar is zodra het najaarsweer zacht en zonnig is, had Rijnmond in het weekeinde ook weer te kampen met verhoogde concentraties zwavel- dioxyde. Enige meetpunten sloegen door tot ver boven de medisch als maximaal toelaatbaar beschouwde grens van Fase drie ingetrokken ROTTERDAM Maandagochtend heeft het openbaar lichaam Rijn mond waarschuwingsfase drie inge trokken. Dc zon is weg, het is gaan waaien cn er is regen gevallen. Dit zjjn gunstige omstandigheden. De smog is hierdoor verdwenen. De stroom van klachten, die de afgelo pen dagen bij de meld- en regelka- mer binnenkwam, is opgehouden. En kele mensen bellen het alarmnummer i.v.m. stank, die hier en daar nog is waar te nemen. Rijnmond handhaaft wel fase twee, omdat morgen weer zon wordt ver wacht, waordoor mogelijk opnieuw smog zou kunnen optreden. Een delegatie onder leiding van de wethouders van sociale zaken en volksgezondheid van Rotterdam, de heer G. Z. de Vos, is vanmorgen naar Den Haag vertrokken voor een gesprek met de minister van volksgezond heid. dr. L. B. J. Stuyt, over de situa tie in het rijnmondgebied met betrek king tot de luchtvervuiling. OSS Jan van Rheeenen, schrijver van meer dan dertig boeken en tal loze artikelen over dieren, is in de nacht van zaterdag op zondag in een ziekenhuis te Oss overleden. Hij is 61 jaar geworden. De heer Van Rheenen woonde in een boerderij te Heesch bij Oss. Ja cobus van Rheeenen werd in Den Haag geboren. Hij begon zijn loop baan als journalist. Later wijdde hij zich geheel aan het schrijven over huisdieren. Zijn speciale liefhebberij was de kynologie. Hij werd na een val, waarbij hij zijn heup brak, opgenomen in het ziekenhuis. De heer Van Rheenen zal donderdag om 12 uur te Heesch wor den begraven. 500 microgram per kubieke nieter één meetpunt steeg zelfs tot boven de 1000. Ook ontstond het sluipende en op de lange duur de gezondheid ondermijnende ozon-gas en kwam het PAN (peroxvacylnitraat)-cocktail voor dat prikkeling veroorzaakt op de ogen en slijmvliezen. Ozon veroorzaakte gisteren in enige plaatsen in Rijn mond een blauwe damp, die ook na de smog aanwezig bleef. De luchtvervuiling in Den Haag, Delft, Rijnwijk én Leidschendam wordt in verband gebracht met de hoge schoorstenen die de laatste tijd in Europoort zijn gebouwd. Deze schoorstenen hebben tot doel de vuile gassen in de hogere luchtlagen te spuien, waarna ze later elders in het land in, volgens industrieëlen. „ac ceptabele" concentraties neerslaan. Kennelijk, zo wordt in Rijnmond aangenomen, heeft gisteren de zwak ke zuidelijke wind de vuile gassen naar Den Haag en omstreken ge bracht. In Utrecht klaagden tientallen be woners van de nieuwbouwwijk Ka naleneiland over chloorlucht die neus en mond prikkelde. Eén van de kla gers kreeg van het openbaar lichaam Rijnmond te horen dat het mogelijk is dat deze vorm van smog uit het Waterweggebied afkomstig was. Daarmee herhaalde zich de situatie van vorig jaar, toen zelfs op de Ut rechtse heuvelrug smog, afkomstig uit Rijnmond, voorkwam. In Rijnmond zelf hadden met name Vlaardjngen- west en -zuidvan dc vuile lucht te lijden, evenals Maassluis. Honderden mensen in Rijnmond, zo bleek bij politie en kranten, hebben zich in het weekeinde opnieuw geër- gers aan de moeilijke bereikbaarheid van de centrale meld- en regelkamer van Rijnmond. Zaterdag was slechts één telefoonlijn beschikbaar en toen spuiden 350 mensen hun grieven. Gisteren werd in allerijl extra per soneel aangetrokken. Volgens een woordvoerder van Rijnmond betekent elke telefoonlijn meer, een stijging van ongeveer 300 klachten. „We zou den eigenlijk een apparaat ter be schikking moeten hebben zoals Me- misa en Open het Dorp hadden, om eens te testen waar de grens ligt." Naast klachten over smog, kwamen gisteren bij Rijnmond ook weer tele foontjes binnen uit het hele Rotter damse gebied van een penetrante stank, aangeduid als kattepies-lucht, die afkomstig is van de Roode Vaart in Brabant. Over de onhoudbare situatie bij de Roode Vaart heeft gisteren de vereni ging voor milieubeheer en leefbaar- KWARTET I TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe- Leidse Courant D.^rdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman J. van Hofwegen. tijd voortschrijdt de aandrang in de VS op terugtrekking van een aan zienlijk deel van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa toeneemt. „En is het vanuit het standpunt van de NAVO niet beter om de ver mindering van de Amerikaanse troe pensterkte in Europa te doen plaats vinden in het kader van een akkoord met het Warschaupakt over weder zijdse vermindering van militaire sterkte, dan te moeten ervaren dat een eenzijdige Amerikaanse troepen- vermindering plaatsvindt zonder compenserende troepenverminderin gen in het Oosten?" vroeg hij. Stimuleren Mr. Van der Stoel, die meent dat Nederland hier krachtig voor moet ijveren, noemde nog een punt waar zijns inziens haast bij is: de ratifica tieprocedure van het non-prolifera tieverdrag. Niet alleen Nederland zelf moet hier spoedig toe overgaan maar ook zijn Euratompartners België, Luxemburg, Italië en de Bondsrepu bliek zien te bewegen zich snel bij het verdrag aan te sluiten. En met name de Duitse Bondsrepubliek. „De huidige zwakke meerderheid in de Bondsdag zal wel voor ratificatie te vinden zijn. Maar de oppositie van CDU-CSU wellicht na de verkie zingen in 1973 weer regeringspartij maakt bezwaar, omdat door de ratifi catie van het non-proliferatieverdrag de weg naar een Europese kernmacht wordt afgesneden, althans zoland het niet tot een federaal Europa is geko men" zo waarschuwde hij. Amerikaanse troepen De tweede spreker de heer H. Neu- man, directeur van het Nederlands instituut voor vredesvraagstukken, meende dat voor Europa de tijd is aangebroken om zich te beraden of het nog langer Amerikaanse troepen in zijn midden wenst of niet. „Er is geen afzonderlijke Europese wilsdaad voor nodig om ze weg te krijgen", zo zei hij, „maar wél om ze te houden." De heer Neuman kwam hiertoe na weergegeven te hebben hoezeer het strategische wereldbeeld voor de VS aan het veranderen is. Kennedy moest nog rekenen met twee en een halve oorlog namelijk met Rus land, China én een of andere bevrij dingsoorlog in de derde wereld, maar thans wordt aangenomen dat een ge lijktijdige aanval, van China en Rus land onmogelijk is geworden. Vandaar de steeds sterker worden de druk uit de Amerikaanse senaat tot troepenvermindering uit West- Europa. De heer Neuman somde wel een aantal argumenten pro en contra een Amerikaanse aftocht uit Europa op, maar zei niet hoe de balans voor zijn mening uitviel. Reacties heid west-Brabant een telegram ge stuurd aan de Tweede-Kamerleden die worden gevraagd zich met de meeste spoed op de hoogte te stellen. Door het afsluiten van het Haring vliet is er in verschillende Westbra bantse wateren geen stroming meer waardoor deze volgens de vereniging „verstopte open riolen" zijn gewor den. De commissie bodem, water en lucht van Rotterdam heeft eind vori ge week in een rapport over de smog van de afgelopen weken, geconclu deerd dat een herhaling van de situa tie alleen voorkomen kan worden als de industriële vestigingen in Rijn mond nog strengere emissiebeperkin gen worden opgelegd. De weersomstandigheden waardoor de smogverschijnselen ontstaan, zul len zich volgens de commissie blijven herhalen. Uit het onderzoek van de commissie blijkt dat er in de week van 20 tot 26 september een geringe toeneming was van het aantal aan vragen voor opneming in het zieken huis voor astma- en emfyseempatiën- ten, vergeleken bij de twee voorgaan de weken. In die twee voorgaande weken was het aantal patiënten toch al hoger door de heersende influenza, zo heeft de GG en GD in Rotterdam vorige week laten weten. PvdA-leden van de Tweede kamer komen deze week, samèn met de ge meenteraden van Vlaardingen, Schie dam. Maassluis en Rotterdan en de Rijnmondraad, bijeen om gezamenlijk een plan op te stellen om tot een verbetering van de situatie in het Waterweggebied te komen. Ook de commissaris der Koningin in Zuid-Holland zal bij deze bijeen komst worden uitgenodigd. Volgens vertegenwoordigers van de PvdA, die zaterdag een bezoek brachten aan het Rijnmondgebied, moet de bestrijding bij de bron worden aangepakt. Wel zei hij: „Degenen die zich in Europa alvast willen indekken tegen de mogelijkheid van een Amerikaan se aftocht lokken aan de - overzijde reacties uit die de aftocht juist ver haasten" (Hij doelde daarmee op het hier en daar levende verlangen naar een Europese kernmacht). „En als het alleen om de financiën gaat'", zei de heer Neuman, „dan be twijfel ik of de extra inspanning die de ministers van defensie van de Eurogroep vorig jaar december op zich hebben genomen voldoende zal zijn om de Amerikanen hun geduld langer te doen bewaren dan tot de eerste fase van een eventueel gesprek met de Russen over een wederzijdse en evenwichtige vermindering van de strijdkrachten". Prof. Simons adviseur voor grondwetszaken DEN iHAAG Prof. dr. D. Simons zal met ingang van 16 oktober wor den benoemd tot regeringscommissa ris voor de grondwetsherziening. Hij krijgt tot taak minister Geertsema (binnenlandse zaken) bij te staan bij de grondwetsherziening die in de ko mende vier jaar gestalte moet krij gen. professor Simons is momenteel hoogleraar in het staats- en bestuurs recht te Rotterdam. Hij is lid van de WD. SOEST De twee jaar oude Ben nie Bunink is in Soest van een hoogte van twaalf meter van een galerij ge vallen. Het jongetje kwam in een ro zenstruik terecht en bleef daardoor ongedeerd. DEN HAAG De leiding van Radio Nordsee International zal voorlopig geen kort geding aanspannen tegen het dagblad „De Telegraaf" naar aan leiding van het verhaal in deze krant dat het zendschip „Mebo 2" van Radio Nordsee wordt gebruikt voor spio- nageactiviteiten. Kort na de publika- tie had de raadsman van Radio Nord see. mr. N. J. Geleijnse gezegd op korte termijn een kort geding te zul len aanspannen. „Wij zien daor voorlopig vanaf, om dat allereerst van belang is dat de Nederlandse regering een onderzoek instelt aan boord, van de „Mebo 2", zoals Meister en Bollier hebben ge- eist in een brief aan premier Bies heuvel en minister Geertsema," zo verklaarde directeur John de Mol van de Exploitatie Maatschappij Radio Noordzee, maandag. De Zwitsers stellen deze eis omdat zij wensen te worden gerehabiliteerd van de „op hen geworpen blaam als zou er aan boord van de „Mebo 2" worden gespioneerd. AMSTERDAM Zaterdagmiddag gaf prof. dr. Jos Smits van Waes- berghe, hoogleraar in de wetenschap van de muziek in de middeleeuwen aan de universiteit van Amsterdam zijn afscheidscollege met een rede over „De muzische mens en zijn mo toriek." Voor prof. Smits berust elke muzi sche beweging op een ingeschapen fysiek tempo, dat in principe maar weinig variatie kent, aantoonbaar uit de literatuur en de archeolo gie van meer dan vijfduizend jaar. Voor hem staat het vast, dat de nor male mens wanneer hij spreekt door middel van woordkeus, accentuatie, spreekpauzes e.d. een innerlijke, bio logische secondenklok volgt. Dit is aanwijsbaar met door hem ontworpen geluiddruk-grafieken. Bovendien is deze geluidsindruk overdraagbaar en wij luisteren volgens de biologische secondenklok van de spreker. In alle ware poëzie, in elk goed proza is dit te beluisteren; het maakt ook de kracht uit die het gesproken woord op een ander uitoefent. In de (vocale en instrumentale) muziek is het al niet anders. Na deze door een groot gehoor aandachtig beluisterde rede kwam prof. Bruin, voorzitter van de facul teit, de scheidende hoogleraar de dank van de Universiteit overbrengen en meedelen dat aan prof. Smits nog de leeropdracht verstrekt was in de middeleeuwse palaeografie; en zijn opvolger, prof. dr. Chr. Maas vertel de, dat prof. Smits ook nog de op dracht had ontvangen om met steun van ZWO een aantal middeleeuwse muziektheoretische tractaten uit te geven Mr. Jansen van het Ministerie van CRM bracht de dank over van de regering voor alles wat prof. Smits voor het culturele leven in Nederland aan organisatorisch werk had gedaan. „Verzamelt u geen schatten op aardezegt de Here JeziNu maar verzamelt u schatten in de hemel", voegt Hij er aan tó b Wat bedoelt Hij met schatten in de hemel?" Goede daden, el 21 oprécht leven, het houden van de wet? Maar waarom zouden de aardse schatten iets heel anders zij v dan de hemelse? Ik geloof dat Christus helemaal geen ondeii l! scheid maakt. Hij spreekt in dit moment van de Bergrede ow w ons bezit. k Er zijn mensen die zo spaarzaam zijn, dat ze alsmaar zitten v te potten. Ze zitten op hun bezit als een kloek op haar eiere Maar dan op eieren van steen, die nooit zullen uitkomen. Dl v wordt ons bezit een schat op aarde. m w Maar we kunnen ook ons bezit zien en dat is volop bijbels d als van God gegeven. Neen, als Gods eigendom dat wij moeti k beheren. De aarde is des Heren, en al wat daarop is, dus oo y ons bezit. h God .wil dat wij het investeren in mensenlevens. Het is ons gea E ven om er mee te werken voor Gods Koninkrijk. Dan wordt eëh schat in de hemel. We lezen vandaag Jesaja41:8-16. ROME Op de bisschoppen synode in Rome heeft bisschop Maxim Hermaniuk van Winni peg geëist dat de synode zich duidelijk zal uitspreken dat zo wel de ongehuwde als de gehuw de priester 'echt christelijk en katholiek is'. Hij meent dat het aan de landelijke bisschoppen conferenties moet worden over gelaten hoe het een en ander zaï worden verwerkt^ Bisschop Hermaniuk brak tijdens de derde algemene vergadering van bisschoppen in Vaticaanstad een lans voor de gehuwde priester. Deze bis schop van Oekraïnse ritus zei dat de roeping tot het priesterschap niet af komstig is van de kerk, nog minder van het kerkelijk leergezag, maar van de Heilige Geest. In de kerk van het oosten wordt deze roeping zowel aan gehuwden als aan ongehuwden gegeven, aldus de bisschop. Van een verslaggever DEN HAAG Biscuits, babyvoed- sel in blik, melktabletten, peulvruch ten over het algemeen geconcen treerde voedingsmiddelen zullen de bestanddelen zijn van een voedsel voorraad die de Nederlandse regering in Rotterdam wil opslaan. De levens middelen worden als een extra-gift geschonken aan het wereldvoedsel programma. Deze instelling van de Verenigde Naties heeft dan, als er ergens op de wereld een ramp gebeurt, de levens middelen bij de hand als noodhulp. De Nederlandse regering, die ook de bosten van opslag betaalt, wil voor dit project een a twee miljoen gulden uittrekken. Op den duur wil het dit soert hulp opnemen in de normale Nederlandse bijdrage aan het wereld voedselprogramma. Volgende maand zal het directorium van het WVP be slissen of het Nederlandse aanbod kan worden aanvaard. Tegen deze visie liet kardinaal aartsbisschop Zouggrana van Ouaga dougou in Opper,, Volta zich uit. Ne als op het tweede Vatikaanse concili verdedigde hij het celibaat. Zijn Afri kaanse ambtgenoot kardineaal Max lula van Kongo-Kinshasha veschildi met hem van mening. Hy zei het ce libaat hoogstens niet zo verenigbaa te achten met de Afrikaanse mentali teit. De patriarch van Anteochië her innerde aan de 2000 jaar oude tradi tie van, de gehuwde en ongehuwdf priester en betreurde de toon waar mee over het celibaat werd gedebat teerd. Kardinaal Alfrink liet zich tij dens zijn interventie niet uit over he; celibaat. Hij sprak slechts over he wezen van het priesterschap, kardi naal Doepfner van München-Freysini en voorzitter van de Duitse bisschop penconferentie verklaarde zaterdag avond dat men er beter aan d( „geen spectaculaire en overdrew verwachting te koesteren ten aanzi( van de synode". De problemen priesterschap en rechtvaardigt zijn volgens hem zo moeilijk daarvoor niet in een paar weken t; een oplossing te vinden is. NED. HERVORMDE KERK Beroepen: te Zaandam, P. B. Polvliet te Tilburg. i Bedankt: voor Bioemendaal (wijl gem. Aerdenhout), H. W. van Hoi straten te Middelharnis. Aangenomen: naar Badhoevedoj drs. E. J. Alberts te Oostvoorne. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Scherpenisse, A. Hoogerland te Werkendam. Bedankt: voor Utrecht, J. van Hi ren te Amersfoort; voor Amsterdi Noord. IJsselmonde en voor Wal denburg, C. de Ruiter te Nunspeet.. GEREF. KERKEN Benoemd: tot wetensch. hoofdi dew. (O.T.) aan de theol. hogeschi te Kampen, H. H. Grosheide te I hoorn, die deze benoeming aann; Beroepen: te Den Dolder, kandidi L. Wieringa uit Amsterdam, dit dr beroep heeft aangenomen. Iu Mechelen gestolen schilderijen terecht Podgorny in Hanoi Van een verslaggever BRUSSEL De negen schilderijen die in de nacht van woensdag op donderdag uit de Sint Janskerk in Mechelen werden gestolen, zijn onbe schadigd in Brussel teruggevonden. De politie heeft twee arrestaties verricht in verband met de zaak. In de auto van de arrestanten werden de schilderijen gevonden. Tot de doe ken behoort een „Christus aan het kruis" van Rubens. De totale waarde van de schilderijen, die inmiddels naar Mechelen zijn teruggebracht, wordt geschat op zeven miljoen gulden. Van een verslaggever LUNTEREN De gereformeerde synode heeft de begroting 1973 voor het landelijke werk vastgesteld op rond vijf miljoen gul den. Deze krappe begroting werd aanvaard, omdat de synode het door de dalende kerkelijke inkomsten niet verantwoord achtte meer te vragen. In verscheidene plaatsen blijven vakante predikantsplaatsen onbezet, omdat de verhoging van de kerkelijke bijdragen ver beneden de kostenstij gingen blijven. Men verwacht een verdere daling van de inkomsten om dat de randkerkelijkheid toeneemt. Ook in de tegenstellingen binnen de gereformeerde kerken ziet de synode een oorzaak van de vermindering van de inkomsten: men geeft dan niet meer voor bepaalde doeleinden uit verontrusting over of bezwaren tegen het gevoerde beleid. Er zal dan ook geen nieuw werk worden begonnen omdat men niet weet of men het in de toekomst wel kan financieren. De synode heeft daarom geen direc teur benoemd voor het gereformeerd toerustingscentrum dat in oprichting is. Deze beslissing viel met 51 tegen 17 stemmen. Er komt wèl een opvol ger voor ds. P. B. Suurmond als pre dikant in algemene dienst voor de evangelisatie (51 tegen 19 stemmen). Men zal geen predikant in algemene dienst te Antwerpen aanstellen (42 tegen 23 stemmen). De Vrije Univer siteit te Amsterdam kreeg met de hakken over de sloot een vierde stu dentenpredikant: 36 tegen 34 stemmen. MOSKOU (AP) De Russische president Podgorny heeft enkele uren na zijn aankomst in Hanoi, op nieuw verklaard, dat de Sowjet- Unie Noord-Vietnam en de Vietcong blijft steunen- Podgorny werd enthou siast ontvangen. Podgorny voerde het woord tij dens een receptie voor de Russische delegatie do®r de Noordvietnamese president Ton Due Thang. „In uw strijd tegen de Amerikaan se agressors zien wij een deel van de internationale slag tussen socialisme en imperialisme, tussen de krachten van vrede en sociale vooruitgang enerzijds en de krachten van de reac tie en oorlog anderzijds", aldus Pod gorny. BELGRADO (Reuter) President Tito van Joegoslavië zal in de tweede helft van deze maand een bezoek aan de Verenigde Staten brengen en be gin november naar Canada doorrei zen. Dit is zaterdag in Belgrado offi cieel meegedeeld.Tito gaat op uit nodiging van president Nixon en gou verneur generaal Roland Michener van Canada. 10 12 13 Zandloper puzzel Vul horizontaal in: 1. Kolfhamer, 2. soort grove tarwe, 3.: noodlot. 4. begrip, 5 keurig, 6. medeklin- ker, 7. medeklinker, 8. donkere zolder in molens. 9. duurzame bouwstof, 10. draagstuk, 11. schoenvorm, 12. kleine huidopening. Bij juiste oplossing leest men verti caal 13 de naam van een beroep. Oplossing vorige puzzel 1. 1, 2. ijk, 3. spa, 4. toer, 6. epode, 6. raster. LIJSTER

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2