FBO dringt sectie-bestuur binnen Manchester U stuit Sheffield SPARTA BIJNA VERRAST Sport-allerlei 1 Schalke loopt weer wat uit UVS laat Gouda op eigen tactiek struikelen i *- Lit COURAN1 MAANDAG 4 OKTOBER 197] BUNNIK De clubs ver enigd in de Nederlandse federa tie van betaald voetbalorganisa ties zullen mr. B. van Vloten, mr. J. Hogewoning (voorzitter, resp. bestuurslid van de FBO) alsmede mr. G. W. Kernkamp van de FC Utrecht kandidaat stellen voor het bestuurslidmaat schap van de sectie betaald voet bal van de KNVB. Aangezien in alle drie gevallen sprake is van enkele kandidaatstelling houdt dit in, dat zij alle drie zullen worden opgenomen in het be stuur betaald voetbaL De nieuwe kandidaten nemen de plaatsen in van de heren K. Hartman, Arn P. M. van der Ven, beiden niet herkiesbaar en competitieleider Thijs Jansen, die wel herkiesbaar was. De heren Van Vloten en Hogewoning moeten hun functies in de FBO ter beschikking stellen. Tijdens de alge mene vergadering van de FBO die zaterdag in motoresto te Bunnik werd gehouden, stelden de afgevaardigden zich unaniem achter het beleidspro gramma van het betaalde voetbal, dat het FBO bestuur eerder heeft uitge bracht. Nader is gebleken dat voordat de clubs in de FBO-vergadering tot de unanieme beslissing kwamen de he ren Van Vloten, Hogewoning en Kernkamp voor te dragen voor een plaats in het sectiebestuur betaald voetbal een aantal verenigingen al de kandidatuur van de heer Jansen offi cieel hadden gesteld. Desondanks blijft diens herverkiezing uiterst twijfelachtig, gezien de eensgezind heid van de clubs zaterdag in Bunnik bij hun besluitvorming. De zelfde af gevaardigden zullen namelijk op de vergadering betaald voetbal bij de bestuursverkiezing him stem uitbren gen. Niets nieuws Jos Coler, voorzitter van het be taalde voetbal, was allerminst onder de indruk van dit beleidsprogramma. „Er staat in feite niets nieuws in", was zijn reactie. „Het is een kopie van onze eigen plannen en ik zal het dan ook naast me neer leggen. Het beleid wordt gevormd door degenen die het beleid moeten voeren: Het be stuur," het vermoedelijke niet her- verkiezen van competitieleider Thijs Jansen noemde hij een nare zaak, te meer daar hij in de laatste vergade ring van het betaalde voetbal een dringend beroep had gedaan bij het aanwijzen van nieuwe bestuurskandi- daten overleg te plegen, zodat de voor te dragen personen tevoren duidelijk kon worden gemaakt wat er van hen zou worden verwacht. „Desondanks is er in het geheel geen contact geweest. „Ik zie in geen van de drie heren een nieuwe competitieleider", betoog de hij. „Men vergeet zo gemakkelijk dat Thijs Jansen 's zondags om zeven uur in de morgen al in contact staat met de consuls en vreselijk veel werk moet verrichten om de competitie goed te doen verlopen. Ik beschouw het geheel als een onvriendelijke ges te jegens het sectiebestuur. Als er in de toekomst op een dergelijke wijze moet worden gewerkt voelen de mee sten van ons als bestuurslid er weinig voor ons volgend jaar te laten voor dragen voor herverkiezing". In zijn openingswoord pleitte de heer Van Vloten voor een professio nele structuur in de KNVB. Met be trekking tot het Nederlandse elftal zei hij: „Enerzijds wordt toegejuicht, Detailpunten dat het Nederlandse elftal op weg is naar deelneming aan het wereldkam pioenschap 1974 in München, maar anderzijds blijft van het grootste be lang, dat dit niet ten koste gaat van de nationale competitie". Op het voorgestelde beleidspro gramma had de algemene vergade ring slechts kritiek op detailpunten. De belangrijkste punten uit het pro gramma zijn: Doorstroming van amateurvoet bal naar betaald voetbal en omge keerd teneinde een spanningselement terug te brengen bij wedstrijden van de lager geklasseerde clubs in de eerste divisie.. O Recettedeling. Dit punt zal echter pas aan de orde worden gesteld in dien de financiële positie dit tot een absolute noodzaak maakt., Beperking aantal transferable spelers tot 18. Jeugdplan Nederland., Veldverlichting, waarvoor echter nog geen pasklare oplossing is., Subsidiëring exploitatietekorten met een 100 pet. aanvulling op de recette welke nodig is om minimaal betaald voetbal te kunnen spelen en een aanvulling tot 35 pet. op het niet gerealiseerde deel van de begrote bruto-recette. 9 Licentie betaald voetbbl, die een organisatie die in staat van faillisse ment komt automatisch wordt ont nomen. Instelling van een raad voor advies voor het betaalde voetbal waarin ver tegenwoordigers zitting hebben van de NSF, de ministeries van CRM en justitie, de gemeenten, de KNVB en de FBO. De FBO verzet zich er cate gorisch tegen dat ook de spelers via de vereniging van contractspelers erin worden opgenomen. Als nieuwe bestuursleden van df. FBO werden de heren H. J. Choufoer en A. G. Wit gekozen in de vakatures C. C. Hilbrink en A. H. Schreuders. ROTTERDAM Een hoogst merkwaardige wedstrijd, giste ren op Spangen. Vrijwel nie mand, die het voor mogelijk had gehouden dat FC Groningen viermaal gelijk gespeeld en drie maal verloren tot dan toe) het Sparta zó moeilijk zou maken dat de Rotterdammers uiteindelijk bijzonder gelukkig mochten zijn met het behaalde gelijkspel (33). Geen wonder, want bij het ingaan van de rust leidden de Groningers met 01 en slaag den er vervolgens in, via 11 tot 1—3 uit te lopen. Een gebrek aan voldoende zelfbeheersing (te weinig rust in de ploeg om vak kundig deze gunstige voorsprong te consolideren) leidde er toe dat een furieus Sparta tenslotte toch nog langszij wist te komen. In feite danken de Spartanen het aan een slechte eerste helft dat zij in zulke grote moeilijkheden raakten. Uit de aard der zaak was het een vanzelfsprekende aangelegenheid dat FC Groningen in die periode van het standpunt uitging dat de nadruk al lereerst moest liggen op het voorko men van tegenpunten. En het deed dit, met Martin Koe man als alomtegenwoordige vrije verdediger, opmerkelijk bekwaam. Met Henk Oosterwold als permanente schaduw van Nol Heijerman, Henk Cornells voortdurend in de buurt van Janusz Kowalik en Jan Schipper als de man, die de taak had de altijd lastige Jörgen Kristensen af te stop pen, had dit FC Groningen voldoende afweer opgesteld om te voorkomen dat Sparta met ver doorgevoerde ac ties tot diep in het Groningse doelge bied zou kunnen doordringen. En wat Sparta ook probeerde met snelle een-twee's, aanvallen over de vleugels of door het centrum het blééf een naarstig zoeken zonder enig resultaat. Kenmerkend voor de zelfbewust heid, waarmee FC Groningen zijn te genstander „opgesloten" hield, was een uitspraak, later, van trainer Ron Groenewoud: „Achteraf bezien zijn er in die eerste periode veel mogelijkhe den geweest om ook aanvallend wat meer te laten zien". Daarbij doelde hij op het feit dat aanvallers als f'eter Eimers en Bjarne Jensen veelvuldig achter werden ge houden om de risico's van een Spar taanse doorbraak tot een minimum terug te brengen. Het gevolg hiervan: Gerard Hylke- ma stond ganegnoeg geïsoleerd in ver vooruitgeschoven positie. Een vrijwel zo léék het onmogelijke opgave om het de op buitenspel mikkende Rotterdamse verdediging erg lastig te maken. Maar daar vergiste Sparta zich in. zoals bleek rond de veertigste minuut Plotseling was daar een dieptepass van Wim van der Heide op rechts naar de snel opkomende Eimers, die de bal snel voortrok. Sparta's verde diging aarzelde één ogenblik, net vol doende voor de snelle Hylkema om langs Gerrit ter Horst te glippen en Pim Doesburg geen schijn van kans te geven (0—1). Elek Schwartz over dit moment: „Een afschuwelijke blunder". Maar hoe dan ook, het eerste bewijs was geleverd dat Hylkema terecht door Groenewoud als de man was ingezet die als eerste opdracht had voortdu rend te storen. De ex-hockey'er deed dit met een niet aflatende ijver en zou later in de tweede helft nadat bij Sparta de voor Nol Heijerman in gevallen Arie van der Sluis de einde lijk attente Kowalik een vrijwel niet te missen kans had geboden (1—1) uitgroeien tot dé man bij FC Gronin gen Janusz Kowalik (juichend op de achtergrond) heeft Sparta's eerste doelpunt gescoord. Koudijzer, die kort daarvoor was ingevallen voor de gewonde Hans Eijkenbroek, loopt achter de bal aan. Ron Groenewoud over hem: „Velen hebben er sceptisch tegenover ge staan dat ik blijf geloven in de capa citeiten van Hylkema. Aan het eind van het vorig seizoen gingen er stem men op om zijn contract niet meer te verlengen. Daar heb ik me heftig te gen verzet. En zonder nu te willen beweren dat Hylkema er al is, heeft hij ditmaal toch wel bewezen, van waarde te zijn. Goed beschouwd was hij toch ook de maker van het tweede doelpunt Hij was al helemaal langs Walbeek, toen hij werd gevloerd, waarna Koe man de toegestane strafschop kon be nutten. En hoe knap .en beheerst nam Hylkema het derde doelpunt voor zijn rekening uit die schitterende pass van Schipper tussen Walbeek en Ter Horst door! Natuurlijk is het spijtig dat we die voorsprong van 13 uit handen ga ven. Zowel het tweede doelpunt, van Koudijzer, als het derde, Van der Sluis, waren ernstige verdedigings- fouten. Maar goed, het bewijs is gele verd dat er mogelijkheden in de ploeg zitten. Als Hylkema wordt aan gespeeld zoals ditmaal zal dit de of fensieve kracht zeker vergroten". Een dik tevreden Groenewoud dus. •zonder te verdoezelen dat er in tac tisch opzicht (bijvoorbeeld de bal na een voorsprong langer in bezit hou den) nog wel het een en ander moet groeien. Veel minder content was begrijpelijk Elek Schwartz, die op merkelijk openhartig verklaarde dat Sparta „verschrikkelijk slecht had gespeeld." Vervolgde hij: „Vooral bij het der de doelpunt van FC Groningen voel de ik me tien jaar ouder worden. Dat Hans Eykenbroek, die natuurlijk de grote man in de achterste vier is, moest uitvallen, waardoor er op slag paniek ontstond, is géén excuus. Toen LONDEN FC Den Haag kan zich spiegelen aan Chelsea, ook een club die ten koste van een Luxemburgse vereniging oogt naar Europese voetbalglorie. Chelsea namelijk won zaterdag voor de Engelse league met 31 van Wolverhampton Wanderers, FC Den Haag's komende tegen stander. Dat gebeurde nog wel bij de Wolves thuis. Een mooi vöorbeeld voor de Hagenaars, die wat produktiviteit betreft nog wat bij de Londenaren ten achter liggen, getuige Chelsea's 130 zege op Jeunesse Hautcharage woensdag jl. tegenover FC Den Haag's gelijkspel (22) met Aris Bonneweg. Chelsea overdonderde tegen de verwachting in Wolverhampton volkomen. Het gevaar kwam daarbij van drie zijden: van Tommy Baldwin, Peter Houseman en John Hollins. Elk scoorde eenmaal. De Wolves konden daar slechts één doelpunt van Jim McCalliog tegenover stellen. Het belangrijkste nieuws was dat Manchester United flonkerend en wel de achterstand op het leidende Sheffield United verkleinde door de koplopers op eigen terrein met 20 te verslaan. Een typisch flamboyant doelpunt van George Best zes minu ten voor tijcl waarbij de Noordier- se tovenaar de bal ergens bij de mid denlijn oppikte en in een rush langs een handvol verdedigers bracht plus een goal van Alan Gowling de den de krachtsverhouding recht. Daarmee is Manchester United de eerste ploeg, die het pas gepromo veerde Sheffield United een neder laag heeft toegebracht. Op de rang lijst is Manchester United tot op een punt genaderd: 17 tegen 18 punten. Na de nederlaag van Sheffield Uni ted is Derby County de enige club, die nog zonder nederlaag is. County behield de derde plaats met een 10 zege in de uitwedstrijd tegen New castle United. De club heeft nu 16 punten, één meer dan Manche er Ci ty, dat een nuttige 2—0 ui ;ge op West Bromwich Albion boel Bundesliga Op de negende speeldag van de Westduitse Bundesliga heeft Schalke '04 eens te meer bewezen een waar dig lijstaanvoerder te zijn. Zonder de geblesseerde Libuda won het elftal uit Gelsenkirchen in eigen stadion met 40 van Hertha BSC Berlin. Op vallend in het spel van Schalke '04 was de beweeglijkheid van het elftal. Geen speler liet zich door zijn rug nummer verplichten op een bepaalde plaats te blijven, waardoor- de Berlij- ners, die lood in hun schoenen leken te hebben, eenvoudig werden wegge speeld. De naaste concurrenten van Schal ke, Borussia Mönchengladbach en Bayern München, leden zaterdag puntenverlies. Bekerhouder Bayern München kwam thuis tegen VFB Stuttgart niet verder dan 22, ter wijl Borussia Mönchengladbach in de uitwedstrijd tegen FC Köln met 34 ten onder ging. LEIDEN UVS heeft Gouda met z'n eigen tactiek om de oren geslagen. In het begin werd er aan beide zijde rommelig gespeeld. Het was Gouda, dat het eerst aan een goede opbouw van de aan vallen kwam. Vooral wanneer de linker vleugel in het spel werd betrokken ontstonden er moeilijke situaties voor het UVS-doeL Zo slaagde Frans Noordermeer er bijna in een fout van Thijs Balk- hoven in een doelpunt om te zetten. Zoals vaak. viel ook nu het doelpunt aan de andere kant. Een snelle uitval van UVS geleid door G. Hendrikse bracht Jan Verver in een vrije positie; zonder een moment te aarzelen nam hij de bal ineens op zijn slof, onhoudbaar voor Leen Bezem 10. Gouda geprikkeld door deze ach terstand, verhoogde het tempo. Het trio Frans Noordermeer, Henk den Dijker en Piet v. Muilen slaagde er keer op keer in gevaarlijk door te breken, maar faalde in de afwer king. In de tweede helft wist Piet Muilen na een solo Hans Brouwer in goede schietpositie te brengen, die laag en hard de bal. achter Wijnand Sloos schoot 11. UVS, dat beter ging spelen, ver zuimde meer felheid in het spel te brengen, waardoor Gouda steeds met snelle uitvallen gevaar voor het UVS- doel wist te stichten. Hans Brouwer, die enkele keren goed werd gelan ceerd, faalde in de afwerking. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Door te ver opdringen van de laatste Goudalijn wisten Leo Holl en Jan Verver door te stoten. Al trachtte Joop de Jong onheil te voorkomen, hij slaagde er niet in deze aanval te onderbreken: met een strak schot van Jan Verver kon UVS toch nog de beide punten in Leiden houden. Walbeek de opengevallen plaats in nam raakte iedereen in de achterhoe de zijn kop kwijt. Onbegrijpelijk. En wat Dries Visser mankeerde, was me helemaal een raadsel. Destijds tegen Brugge speel de hij uitstekend. Maar sinds zijn blessure is hij het zelfvertrouwen he lemaal kwijt. Dat ik toch nog een beet jee gelukkig ben was te danken aan de ongelofe lijke inzet, waarmee die achterstand werd weggewerkt. Menig elftal zou er de brui aan hebben gegeven. Kijk, dat tekent toch wel weer het goede moreel in de ploeg". De wedstrijd in Keulen had alle aspecten van een grimmige prestige- slag. Een keihard duel, dat zozeer op de emoties van de 24.000 toeschou wers werkte, dat de bierflesjes over het veld vlogen. Het verschil bedroeg nooit meer dan één doelpunt: 11 door Hemmersbach en Netzer, 22 door Lefevre en Flohe, 33 door Scheermann en opnieuw Netzer. Het tweede doelpunt van Scheermann, gescoord in de 81ste minuut, bracht de beslissing. Bij Bayern Münchgn was de span ning eveneens te snijden. Nadat de doelman van VFB Stuttgart een niet geplaatste strafschop van Gerd Mül- ler had gekeerd, namen de gasten het initiatief. Het werd 01 door Hand- schuh en 02 door Frank. Beide ma len maakte de nationale doelman Sepp Maier geen sterke indruk. Door een tempo-verhoging hal verwege de tweede helft slaagde Bayern München de dreigende nederlaag (die de eerste van het seizoen geworden zou zijn) af te wenden. Suehnholz en Roth zorg den voor de doelpunten. De stand is nu: 1. Schalke 04 16 pnt., 2. Bayern München 14 pnt., 3. VFB Stuttgart 12 pnt., 4. Borus sia Moenchengladbach 11 pnt. SJZ-Warmunda 1-2 Een goed combinerend Warmunda heeft in Zoeterwoude een verdiende overwinning behaald op een wat ste vig op de man zittend SJZ. Het beginoffensief was duidelijk voor Warmunda. Binnen 20 minuten wist het een verdiende voorsprong te nemen. Hans Thijssen bracht uit twee goede voorzetten van Bert Hartveld de stand op 0-2. Met deze stand brak ook de rust ami. SJZ, dat zich aan de druk van War munda wist te onttrekken slaagde er een kwartier voor tijd in een tegendoelpunt te scoren. S. v. Klink redde daarmee de eer. Alphen-Quick Steps 3-1, rust 1-1 Een eerste helft waarin Quick Steps na 15 minuten de leiding nam. Frits van Geen zorgde ervoor dat Alphen met een gelijke stand de kleedkamers kon opzoeken. De laatste 10 minuten waren voor Ykermaat Net ingevallen voor Bloodhoofd bracht hij Alphen mét een kopbal op 2-1. Na een solo van hem, liet Alphen met een over trokken overwinning van 3-1 het eindsignaal van scheidsrechter Bak ker over zich heengaan. UDO-Altior 0-4, rust 0-1 Een harde wedstrijd waar Altior drie doelpunten als het ware ca deau kreeg. Dat UDO geen punten heeft kun nen maken was gewoon pech. Tot driemaal toe schoten de Leidenaren tegen de lat. En een hoekschop kaatste via de binnenkant van de paal weer het veld in. ONA-LFC 0-3, rust 0-1 Een sportieve wedstrijd waar LFC ONA volkomen heeft overklast. Het, eerste doelpunt was van Hoek die de bal uit een moeilijke hoek in de hoek van het doel plaatste. Na rust scoorde Laarhoven, na een misgreep van de ONA-doelverdediger, het tweede doelpunt. Het laatste doel punt werd door Van der Linden in het doel gemikt. Het was een „from- meldoelpunt." RUpwetering-ASC 2-1, rust 1-0 Met de 3 oktoberfeesten nog in de benen speelde ASC tegen een hard en snel Rijpwetering. Pas in de tweede helft kon een technisch be ter spelend ASC door een bal van Boers gelijkkomen. Het winnende doelpunt van Rijpwetering was een cadeautje van de Leidse verdedi ging. Bij een vrije trap kaatste de bal tegen het muurtje en kwam in het ASC-doel terecht. Van Nispen-WSB WSB, dat in de eerste helft het meest aan de bal is geweest, moest toch toestaan, dat Van Nispen na 25 minuten een voorsprong wist te nemen. Henk Wittepian schoot uit een vrije trap onhoudbaar in. De tweede helft gaf het publiek de nodige spanning. Met een fraaie kopbal kon Bart v. d. Ploeg gelijk maken. Toch slaagde Van Nispen er dankzij een doelpunt van Henk van Maris in een voorsprong te nemen. De strijd leek gestreden. WSB dacht er anders over. Aad Oostdam wist twee fouten in de Van Nispen verde diging in evenzovele doelpunten om te zetten. Foreholte-Concordia 3-0 In dit duel heeft Concordia het spel gemaakt, maar de doelpunten kwamen van Foreholte. Tegen de verhouding in nam Foreholte door een doelpunt van John v. Dijk de leiding. Na 55 minuten bleek Concordia door een treffer van Peter van Kam pen een geslagen ploeg. John van Dijk bracht een kwartier voor tijd de stand nog op 3-0. Hillegom-Full Speed 1-0 Een beter spelend Hillegom, vond op zijn weg een in vorm groeiende doelman Spiero. Full Speed heeft aan hem te danken, dat de uitslag niet groter is uitgevallen. Het enige doelpunt viel na een half uur spelen in de eerste helft. De Groot lanceerde Jan v. d. Leede, die niet faalde en onhoudbaar in schoot: 1-0. RÜswyk-SJC 0-0 Het eerste puntje is binnen, maar tegen een ook niet groots spelend Rijswijk heeft SJC geen sterke in druk kunnen achterlaten. In de eerste helft wist SJC een klein overwicht op te bouwen, maar ver der dan een afgekeurd doelpunt van Jos v. d. Berg kwam SJC niet. Spel. Lisse-Laakkwartier 2-2 Laakkwartier opende met een af standschot van H. Noordman de score. Nadat Frans v. Gerven tegen de onderkant van de deklat had ge schoten, moest Theo Boot zijn doel man te hulp komen, om onheil te voorkomen. Gerard v. Beek die een fraaie solo ondernam zag deze on derbroken door hands van een der Laakkwartierverdedigers. De scheidsrechter gaf een strafschop, die door Wim Mooyenkind onhoud baar achter M. de Jong werd ge schoten. In de tweede speelperiode nam H. Bartels de bal ineens op z'n slof: 1-2. Lisse kwam een kwartier voor tijd, dankzij Wim Mooyenkind, toch De Postduiven-Teylingen 1-3 Een snel opgelopen achterstand heeft Teylingen niet van slag kun nen brengen. Teylingen, dat er lang zaam beter in begon te komen, wist na een half uur spelen door een doelpunt van Henny Zoet op gelijke voet te komen. De Postduiven, die zich beperkten tot verdedigen, moesten vlak voor de rust toestaan, dat Jan Boekei zijn ploeg aan een 1-2 voorsprong hielp: 1-2. Met deze stand brak ook de rust aan. De Postduiven namen direct na de aftrap het spel in han den, maar een af werker werd er no de gemist. In de laatste minuut kwam Teylingen door een doelpunt van Henny Zoet nog op 1-0. VTL-Vredenburch 2-4 Voor VTL heeft het er geen mi nuut ingezeten dat de ploeg tegen Vredenburch de winst in eigen huis zou kunnen houden. Daarvoor Speelde Vredenburch een te' goede partij en zette VTL daar te weinig spelinzicht tegenover. Achterhoedefouten in de begin periode zetten VTL al snel op een 0-2 achterstand. Siem van der Lin den wist voor rust uit een vrije trap zijn ploeg nog een tegentreffer te bezorgen. Vlak na rust veerde de VTL-aan- hang nog op toen Jonge jan met een kopbal gelijkmaakte maar daarna stortte de VTL-achterhoede als eei kaartenhuis in elkaar. Ver brugge en Van der Zeeuw zetten Vreden-' burch op een riante voorsprong. Aarlanderveen-Waddinxveen 1-2. Een wedstrijd, die hard maai sportief werd gespeeld. Waddinx- veen opende onmiddellijk met een groot offensief. Na 20 minuten schoot; Hans de Bruin raak: 0-1. Vijf minu ten later maakte Piet van Leeuwen gelijk. Na de thee bracht Van der Wal de stand op 1-2. Xerxes-Roodenburg 0-4 Met snelle uitvallen en een sterke verdediging lieten de Leidenaren Xerxes geen mogelijkheden scoren. Door blunders in de Rotter damse verdediging, vooral van doel man Van Dijk ging Roodenburg met een 0-2 voorsprong naar de kleed kamers. Doelpunten van Koos van Es en Hans Hannaard na misgrepen van Van Dijk. In de tweede helft ging Rooden burg verdedigen. Maar door gebruik te maken van het verrassingsele ment (uit de verdediging pijlsnel oprukken) wist Roodenburg (Hans Hannaard en Ooyendijk) een 0-4 zege te behalen op een zwak en traag spelend Xerxes. VELO-DOCOS 1-0 40e Minuut uit een strafschop Piet Swinkels 1-0. Paraat-Alphia 2-1 20e Minuut J. Simonis 1-0, 55e minuut Bos 2-0, 75e minuut Van Amsterdam 2-1. Prettige en spor tieve wedstrijd. LEIDEN De standaardteams van de voetbalverenigingen uit de afdeling Leiden boekten de vol gende resultaten: Klas I: Oranje Groen-WO A 3-0, Weteringse Boys- St. Bernardus 3-1, Randstadsport- SVOV 0-2, LDWS-DCSR 7-2, Al- phense Boys-Stompwijkse Boys 1-3. Klas 2-' Leidse Boys-KRV 1-2, ZLC- VNL 1-1, MMO-VNA 4-0, Kickers- Unitas 4-0. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM, 1 oktober De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag lulden heden: Dollars 3.32—3.40. Ponden 8.25—8.45, B. Frcs. 7.05—7.25, DM 100.50—102.50, Den. Kr. 45.2547.25, Lires 53.50—56.00. Escudo's n.85—12.45, Can. Dlrs. 3.28—3.38, Fr. Frcs. 62.00— 64.00. Zw. Frcs. 84.00—86.00. Zw Kr. 65.7S-67.75, Nor. Kr. 48.00—50.00, Os. Sch. 13.80—14.05, Peseta's 4.80—5.05. Faillissementen (Opgegeven door Van der Graaf en Co NV, Amsterdam) UITGESPROKEN Mevr. de Wed. K. H. Brauwer-Maier, Narcislaan 22, Wassenaar. Cur. mr. A. W. G. M. Daverveldt, Prlnsenweg 72, Wasse naar. F. II. Kamer, h/o Shoe Cash en Carry Schevenlngen. pr. Burg. Keijzerlaan 4. Leidschendam. z. Keizerstraat 163, Scheve nlngen. Cur. mr. W. Taekema, Koningin negracht 27, 's-Gravenhage. A. Cuveller. kleinhandelaar ln electro- technlsche machines en verbrulkstoestel- len, tevens handelaar in gereedschappen. Nieuwe Rijn 57, Lelden. Cur. mr. J. C. A. Raval, Plantsoen 65. Lelden. Assufah N.V., verzorgen van hypothe ken, financieringen, enz., 2de Sweellck- str. 134, '-Gravcnhage alsmede haar dl- rekteur R. T. Koopman. Prof. Kamer- llnghplantsoen 63. Voorschoten. Cur. mr. R. V. Kist. Nassaulaan 4. 's-Gravenhage. W. den Admlrant, Schoolstraat 2. Wasse naar. Cur. mr. J. Groen, van Stolkweg 29. 's-Gravenhage. J. Pardon, winkelier ln grammofoonpla ten, Korbootstraat 55. 's-Gravenhage. Cur. mr. P. A. Wackle Eljsten, Koninginne gracht 27. 's-Gravenhage. W. Karg, Ieplaan 4. 's-Gravenhage. Cur. mr. G. Keizer. Anna Paulownastraat 25a, 's-Gravenhage. VERNIETIGD L. Gartsman. h/o Dry Cleaning Service Leo, v/d Neerstraat 88, 's-Gravenhage. Na gedaan verzet. P H. M. Frauenfelder. h/o Café Passé Par tout. Herman Costerstraat 250. 's-Gra-

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10