De Christelijke Pers Gewapend verzet tegen zending in West-Irian Niet nerveus worden van dubieus krantengeschrij P DS. G. BOER VRAAGr EMERITAAT AAN 2 moderne theeglazen I I Meer subsidie voor onderwijs Tragi-komedie Woonbelasting r- Classes schrijven herv. synode: Patriarchaat van Konstantinopel in gevaar Wapenrace tussen blank en zwart in Amerika Een woord voor vandaag bon BEROEPINGSWERI) Van een onzer verslaggevers WASSENAAR De Chris tian and Missionary Alliance maakt melding van spanning en groeiende tegenstand tegen het zendingswerk in het Baliem- gebied in het binnenland van West-Irian. De tegenstand is van dien aard, dat vijf pastores en alle christenen van de Wet-vallei dit gebied hebben ver laten, evenzo twaalf inlandse predi kers van het gebied van Semenagaik. De ongelovigen oefenen een voort durende druk uit op de christenen om terug te keren tot heidense prak tijken. Enkele maanden geleden wer den vier christenen gedood in de Sabyn-vallei bij een actie om de christenen schrik aan te jagen. Ook ds. G. Kuyt, zendeling van de gereformeerde gemeenten, die dit jaar een nieuwe post gesticht heeft in Nipsan, heeft voortdurend met grote moeilijkheden te kampen. Begin sep tember is hij opnieuw aangevallen door een groep mannen van een na burig dom. Het regende pijlen. Het leven van hem. zijn vrouw, kinderen en Papoea-helpers werd ge red door een piloot, die juist in de buurt was. HU voerde een uur lang duikvluchten uit en wist zo de aan vallers op een afstand te houden tot de politie arriveerde. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De regering bereidt een subsidieregeling voor ten behoeve van schoolbegeleidingsdiensten. In de komende jaren zal de subsidie in deze sector geleidelijk worden uitgebreid. De ministers van onderwijs, cultuur en volksgezondheid hebben dit mee gedeeld in antwoord op vragen van Kamerleden. Zij zeggen dat het werk van de schooladviesdiensten zeer be langrijk is voor een goed verloop van de schoolloopbaan van het kind. In schooladviesdiensten werken deskun digen van verschillende richtingen samen (pedagogen. psychologen, maatschappelijk werkers, artsen, enz). Het is de bedoeling om voorrang te geven aan de schooladviesdiensten In de oostelijke mijnstreek in Limburg' en in oostelijk-Groningen. Deze ad viesdiensten worden reeds nu gesub sidieerd omdat veel kinderen in deze gebieden extra aandacht nodig heb ben. Al naar da geweest 175 attractieve stands prachtig antiek speelgoed dagelijks 5 modeshows HOUTRUST DEN HAAG Bijbelgenootschap vraagt kwart miljoen AMSTERDAM Het Nederlandsch bij belgenootschap is onder zijn vrien den een actie begonnen om 250.000 gulden bijeen te brengen vóór drie projecten in Tsjechoslowakije, Ethio pië en Indonesië. Het NBG wil het Tsjechische bij belcomité helpen aan papier voor 40.000 bijbels (kosten 60.000 gulden). In Ethiopië wil men de kosten voor zijn rekening nemen van 8.000 bijbels in het amharisch (52.000 gulden). Verder wil het NBG bijpassen als in 1972 de nieuwe Indonesische bij belvertaling van de pers komt: 35.000 bijbels voor vier gulden per stuk. Zuid-Vietnam is een van de zwaarst geteisterde landen van Azië. Het is voor een buitenstaander vrijwel onmogelijk zich een voorstelling te maken van de schade, die de oorlog daar op elk gebied heeft aangericht. De problemen zijn zo overweldi gend groot geworden, dat men zich afvraagt of een normale wijze van leven in dit ongelukkige lang nog wel mogelijk zal worden in deze eeuw. In elk geval zal het staken van de strijd nog lang geen vrede betekenen voor Zuid-Vietnam. Als men ook maar even denkt aan het leed van de Zuidvietnamese bevolking, dan kan men slechts met gevoelens van woede de tragi-komedie gade slaan, die morgen in Zuid-Vietnam wordt opge voerd. Generaal Ngoejen Van Thieu laat zich opnieuw tot president kiezen. Hij heeft er voor gezorgd dat hij geen tegenstanders heeft, als is hij dan zo edelmoedig geweest de Zuidvietnamese kiezers het recht toe te kennen hun stembiljet ongeldig te verklaren. Alsof na alle manipulaties van president Thieu het stembiljet nog wel enige geldigheid zou bezitten. Het is niet te grof om te stellen dat Thieu nooit boven het peil van een miserabele dictator is uit gekomen. Hij heeft er een wezenlijk belang bij om de oorlog zo lang mogelijk te rekken. Na een serie coups kwam deze rooms-katholieke militair in het overwegend boeddhistische Zuid-Vietnam aan de macht. Om de Amerikaanse publieke opinie zand in de ogen te strooien liet hij zich daarna ook nog eens tot president kiezen, wat hem dankzij de actieve steun van de Verenigde Staten zonder al te veel moeite lukte. Dit spel van 1967 wordt thans herhaald. Het verhaal van de advertentie over de woning van de Amsterdamse wethouder Kuypers kan beter dan welk geval ook dienen als illustratie van een pleidooi voor het instellen van een heffing voor mensen die in verhouding tot hun inkomen te weinig huur betalen. De heer Kuypers is sedert 1 september van het vorig jaar wethouder van Amsterdam (met o.a. het probleem van de doorstroming in zijn porte feuille nog wel). Dat levert hem per jaar zo'n 50.000 gulden op. Toch woont hij nog steeds in een zeer goedkoop huis van ongeveer 130 gulden per maand. Een anonymus heeft nu per advertentie en buiten de wethouder om dit huis ter ruiling aangeboden uiteraard om het schrijnende van dit en dergelijke gevallen in de openbaarheid te brengen. De heer Kuypers erkent dat er iets mis is, maar hij wijst erop dat hij er erg naar zijn zin woont en daar in de buurt zijn sociale contacten heeft. Bovendien noemt hij (terecht) het wethou derschap als alle politieke banen een ongewis bestaan. Hij is over een paar jaar beslist niet zeker van dit inkomen. Beiden, de opsteller van de advertentie èn de wethouder, hebben in hun argumentatie gelijk. De opsteller van de advertentie omdat zulke gevallen sociaal gezien schrijnend zijn (omdat er öf mensen in een krot of ver boven hun draagkracht moeten wonen); de wethouder omdat hij zonder het GOIVIIVIENTAREN Men is er in Washington niet gelukkig mee dat Thieu een bedenkelijke regie-fout heeft gemaakt. Hij heeft zijn mogelijke tegenstanders zo openlijk uitgeschakeld, dat hij de enige kandidaat is ge bleven. De Amerikaanse regering begrijpt dat zelfs de grootste politieke fantast nu niet zal kunnen beweren dat de presidentsverkiezingen in Zuid- Vietnam op democratische wijze zijn verlopen. Vier jaar geleden is dit fabeltje door de Ameri kaanse propaganda-machine nog wel met een be hoorlijke mate van succes verspreid. Ondanks het wangedrag van Thieu laat Washington hem toch maar de tragi-komedie der presidentsverkiezingen opvoeren. Hij wordt ken nelijk nog steeds een bruikbare figuur gevonden. Aan Zuidvietnamese generaals, die wellicht van plan zouden zijn om deze dictator via een staats greep kwijt te raken, zoals men zich in Zuid- Vietnam in 1962 bevrijdde van de dictator Diem, heeft de Amerikaanse regering laten horen dat in dat geval alle Amerikaanse steun aan Zuid-Viet nam zal worden stopgezet. Thieu heeft dus niets te vrezen. In feite is hij opnieuw door de Amerikaanse regering tot presi dent van Zuid-Vietnam benoemd. Hij wil de oorlog voortzetten tot de eindoverwinning is bereikt, zo heeft hij keer op keer laten weten. Dat betekent dat Thieu wil doorgaan tot Zuid-Vietnam in een knekelveld is veranderd. Zo lang Thieu als president in Saigon heerst, kan men dan ook geen geloof hechten aan de fraaie uitspraak van president Nixon dat hij met betrekking tot Zuid-Vietnam 'een vredesplan' wil realiseren. Of hij moet de vrede van het kerkhof bedoelen. woord te noemen zich beroept op de woon- vrijheid. Iedereen kan trouwens wel voor het geval van de wethouder of vergelijkbare gevallen argumenten bedenken: de school waar de kinderen erg aan gebonden zijn om wat voor reden dan ook, misschien een oude moeder of een ziekelijk fami lielid in de buurt waar juist omdat het in de buurt is wat hand- en spandiensten kunnen worden verleend. Ook is het mogelijk dat nu in welstand levende mensen met zorg de pensioen gerechtigde leeftijd tegemoet zien, omdat de pen sioenvoorziening onvoldoende is en zij nu (voor straks!) blij zijn met de goedkope woning. Het zou onjuist zijn als echter iemand of het nu een wethouder is of niet, gedwongen zou kunnen worden zich in het openbaar van deze overwegin gen rekenschap te geven, want dat zou weieens een aantasting van de privacy kunnen zijn. Daar om moet zo'n advertentie geen startschot worden voor een actie die mensen zou dwingen dingen te zeggen die zij voelen als te horen tot de privé- sfeer. Aan de andere kant mag die privésfeer ook nooit een argument zijn waar ieder achter kan wegschuilen om zijn te goedkope woongerief te rechtvaardigen. Een koppeling van werkelijke woonkosten aan het inkomen zoals minister Udink dat wil, is de oplossing. De wethouder (als ieder ander) mag dan blijven zitten waar hij zit omdat hij er dubbel en dwars voor betaalt zolang het inkomen een bepaald niveau houdt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Zowel de clas sis Assen als de classis Hoorn van de hervormde kerk heeft zich tot de synode gewend over de verklaring die deze heeft uit gegeven aangaande het weekend Kosmokomplot op Kerk en We reld. De classicale vergadering van Assen had haar breed moderamen opge dragen zich hierover tot de synode te wenden met het verzoek „om in de toekomst zulke nerveuze handelingen te voorkomen." Het lijkt nu wel of de rust is weergekeerd, aldus het breed moderamen van de classis tot de sy node, „en men zou de zaak als afge daan kunnen beschouwen totdat zich een nieuw geval voordoet waardoor de gemoederen bewogen worden, ho pend dat kerk en gelovigen dan meer op hun hoede zullen zijn en zich niet laten opjagen door dubieus kranten geschrijf." Beter zou het echter volgens de brief namens de classis Assen zijn om een aantal mensen de opdracht te ge ven eens grondig te analyseren welke rol het ochtendblad De Telegraaf in onze samenleving vervult. „Wij zijn van mening dat uit een oogpunt van geestelijke volksgezondheid deze ana lyse een dringende eis is," aldus de brief die ondertekend is door de prae- ses ds. R. Pomp te Beilen en de scriba ds. B. Jager te Roden. De classicale vergadering van Hoorn heeft met ruime meerderheid besloten een brief aan de hervormde synode te schrijven om haar veront rusting te uiten over „het feit, dat het moderamen van de generale synode op grond van een leugencampagne In een deel van de pers gemeend heeft haar afkeuring te moeten uitspreken over de opzet van het weekblad Kos mokomplot. De actie van dat deel van de pers is volgens de vergadering „geenszins een incident maar een be langrijke schakel in een doelbewust beleid dat erop uit is, de invloed van de kerken die in het kader van de ontwikkelingssamenwerking pleiten voor structurele economische en maatschappelijke veranderingen te breken." De taak van het moderamen van de synode was in deze situatie geweest „ontmaskering van het gebeuren", maar inplaats daarvan, aldus het schrijven, werd een onduidelijke ver klaring uitgegeven. „Wij vragen nu de leden der synode Delegatie van Herv. Wereldbond naar N. Ierland BRUSSEL (Belpro) Deze dagen brengt een viermansdelegatie van de Europese afdeling van de hervormde wereldbond een bezoek aan Noord- Ierland op uitnodiging van de presby teriaanse kerk daar. Onder hen is prof. dr. G. E. Meuleman van de vrije universiteit te Amsterdam. uit te spreken dat het moderamen een beleidsfout heeft gemaakt toen men besloot 2ich tegen de opzet van Kos mokomplot te richten, inplaats van de leugencampagne in de pers te ont zenuwen". Aldus de brief van de rui me meerderheid van de klassikale ver gadering. Zij voegen eraan toe dat een belangrijke minderheid geen vrij moedigheid heeft de brief te onder schrijven, maar vraagt met te meer klem volledige openheid van zaken ten overstaan van de hele kerk. ISTANBOEL (EPD) Het Turkse ministerie van onderwijs heeft de sluiting gelast van de theologische hogeschool van het orthodoxe pa triarchaat van Konstantinopel op het eiland Heybeliada voor Istanboel. Kerkelijke kringen beschouwen deze maatregel als het begin van een al gemene aanval op het voortbestaan van het patriarchaat op Turkse bo dem. Men vreest, dat de sluiting ge volgd zal woren door de sluiting van meer scholen, de uitwijzing van bis schoppen en demonstraties voor de residentie van patriarch Athenagoras aan de Gouden Hoorn, waar zich in februari al een bomaanslag heeft voorgedaan. SPARTA (Reuter) Gouverneur Jimmy Carter van de Amerikaanse staat Georgia heeft de staatsrecherche opgedragen een onderzoek in te stel len naar een bewapeningswedloop in het klein die in het plattelandsdistrict Hancock tussen zwart en blank aan de gang is. De zaak begon toen voor de zes politiemannen in vaste dienst van het 9.000 inwoners tellende Sparta tien machinepistolen werden gekocht. De tegenzet kwam van de onlangs opge richte jachtclub van negers, „Han cock Sporting Rangers", die 30 soort gelijke wapens bestelde. Voorzitter van de club, tevens districts alge- yaardigde, John Mccown zegt. dat zijn vereniging uitsluitend recreatieve doelstellingen heeft, maar dat zij is opgericht door hem en andere zwarte functionarissen nadat de blanken de politie vooi7agen van de machinepi stolen. Mccown dreigt met een boycot van de door blanke gedreven zaken in het district als de kwestie niet wordt opgelost en wijst erop dat tweederde van de bevolking uit ne gers bestaat. Christus spreekt in zijn Bergrede ook over vasten. Het is merk waardig dat wij op dat punt niet naar hem schijnen te luisteren Er wordt soms heel mooi gesproken over de Bergrede navolgt maar dan wordt dit punt maar al te vaak vergeten. Waarom vragen we ons zo. weinig af wat vasten eigenlijk is\ Christus heeft er toch over gesproken. Wat is vasten? Alleen maar op een gegeven moment iets nit eten? Ik geloof dat de Heiland dit woord veel ruimer bedoelt Vasten is je zelf iets ontzeggen, opdat het werk van Christus ii de wereld voortgang kan vinden. Wij denken zo vaak aan vaster als iets voor ons zelf, om er. geestelijk beter van te worden, m< het moet juist gericht zijn op die ander. U ontzegt zich een nieu we jurk, opdat een Koreaanse wees naar school kan gaan. W| stellen de aanschaf van de ijskast uit, opdat de nieuwe kerk ge bouwd kan worden. We slaan een maaltijd over, opdat een hon gerig kind in een streek waar hongersnood heerst zal.eten. Dat is het vasten waar Christus over spreekt. Komen we daaraan toe? We lezen vandaag; Psalm 130. We lezen morgen: Jesaja 401—11. 4 j i ZOETERMEER Ds. G. Boer, hervormd predikant te Zoeter- meer, heeft op medisch advies vervroegd emeritaat aange vraagd. Hij is 58 jaar. Ds. Boer werd vooral bekend door de drie jaar, dat hij de leiding had van de gereformeerde bond. Hij volg de in december 1966 wijlen prof. dr. J. Severijn op. Eind 1969 dwongen gezondheidsredenen hem reeds, om de (voor ieder die een nieuwe abonnee opgeeft) Met houders in 4 frisse kleuren oranje-paars-groen-geel Leuk om eens anders thee te drinken Ik geef op als T nieuweabonnee: bataatt: O.par kwartaal par maand A! s beloni ng voor mijn aktiviteit I I ontvang ik 2 theeglazen. g De nieuwe abonnee krijgt onze I Ikrant veertien dagen gratis. -■ - Melkprijs „stunters" met actie bedreigd DEN HAAG Er is een actie op komst tegen de „stunters" met melk prijzen. De CMC/Melkunie, welk concern zeer grote belangen heeft in de verkoop van consumptiemelk in het westen van het land, zal niet werkeloos Wijven toezien nu de eigen afzet van consumptiemelk daalt door het stunten van anderen. Dit bleek uit de woorden van direc teur drs. C. Timmer in de leden- raadsvergadering van de CMC in Den Haag. Over de aard van de tegenactie wilde de heer Timmer zich (nog) niet uitlaten. Het stunten met melkprijzen be lemmert, aldus de heer Timmer, de normale commerciële verhoudingen. Het gevolg is een daling van de ver koop bij de leveranciers die zich niet voor deze verkopen lenen en, als ge volg van minder service, duidelijke verbruiksdalingen in sommige stads delen. KWARTET I TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Durdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P Ester, G. J. Brinkman J van Hofwegen. voorzittershamer aan ds W. L. Tuk ker van Groot Ammers over te dra gen. In deze jaren stelde de gereformeerd bond zich onder de leiding van ds Boer telkens in actuele kerkelijk! kwesties niet onduidelijk op. De ont wikkeling in de hervormde kerk ver vulde hem met grote zorg, met nam< wat hij signaleerde als vervreemdin van het reformatorisch belijden en ondermijning van de presbyteria! structuur van de kerk. Ds. Boer werd in 1913 te Bode graven geboren. Sinds 1943 diende hij achtereenvolgens de gemeenten Eemnes-Buiten, Putten. Gouda. Lun- teren. Huizen, Katwijk aan Zee er Zoetermeer als predikant Het lig: in de bedoeling, dat ds. Boer als bijstand in het pastoraat in Zoeter meer zal blijven werken, zolang vacature duurt. NED. HERV. KERK Beroepen: te Bruchem-Kerkwijk et te Zetten-Andelst:. J. Maasland t Wilsum. Beroepbaar: kand. P. Berg kotte. Utrechtseweg 192 .Oosterbeek GEREF KERKEN Beroepen: te Drachten: B. Berends te Enschede. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Rotterdam-W.: J.| Brons te Veenendaal. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Slikkerveer: J. C. vs Ravenswaay te Arnhem; te Terwolde] H. Ligtenberg te Genemuiden. NED. HERV. KERK Afscheid: van Harlingen: W. F. Kuil. ber. te Uithulzermeeden. Intrede: te Klazienaveen-Zwarte- meer: P. Feenstra uit Durgerdarrn te Bennekom: C. W. Corts uit Vianen; te Wirduim (Fr.) A. Verstraten uit Ede; te Hijkersmilde: H. van Goslinga uit Rijnsburg: te Beverwijk; D. Verhoef uit Biddinghuizen; te Haarlem (geest, verz. diac. tehuizen): A.J. Kromhout uit Houtrijk; te Harfsen: G. Griffioen uit Nuenen; te Colijnsplaat: E. G Boesenkool uit Ommelanderwijk; te Hillegom: H. L. Boonstra uit Haar lem; te Warns: G. Nagel, kand. te U- trecht; te Woudsend: kand. M. Haus- mann uit Utrecht: te Echteld: kand. J. Slob uit Langerak; te Stavenisse: H. A. Samsom uit Breukelen; met in gang van 1 oktober is emiritaat ver leend aan J. A. Vor, die reeds af scheid heeft genomen van Culem- burg1. GEREF. KERKEN Afscheid: van Berkel: A. J. van Sluys wegens emeritaat; van Gronin gen N-O.: J. v.d. Zanden, ber. te Al melo; van Poortugaal: I. Vergeer we gens benoeming tot geest. verz. Wolf- heze. Intrede: te Bussum: R. Strijker uit Uitrecht-O.; te Barneveld- J. Rads- taak uit Berkum: te Maassluis: A. v.d. Woude uit Lisse; te Hellendoorn: J. D. Cremer, kand. te Amsterdam, EVANG LUTH. KERK Intrede: te Alkmaar: J. Mbstert uit Rotterdam. ALG. DOOPGEZ. SOC. Intrede: te Utrecht: J. Nooter uit Den Haag. J. Z' ,sten heei kozi ,vol{ J. pen D volf Rijs twe hu\ Ki F i,G' Als lezer van de Rotterdammer zou ik gaarne de krant blijven lezen! Thoten D. Quist Daar ik al bijna 40 jaar uw krant lees, zou ik niet graag het Christelijk dagblad willen missen, al zou het meer geld moeten opbrengen! Ik zou toch de chr. krant de voorkeur geven. Zuid-Beijerland M. W. Eruvk-Blan- ken Ondergetekenden zullen het zeer op prijs stellen en ten hoogst belangrij ke zaak vinden, als het bestuur van de Stichting Chr Pers. alles doet om de Protestants Christelijke krant te behouden! Bum A. Kramer G. W, Kramer-Kranendonk Mede namens mijn vrouw stem ik volkomen in met de inhoud van de door u geplaatste advertentie om de onafhankelijkheid van de chr. dag bladpers zo zuiver mogelijk te hand haven Sterkte bij uw strijd hiervoor. Middelburg A. Beeftink Natuurlijk moet de chr. pers blij ven bestaan. Het is onze plicht (of opdracht) om een afzonderlijk geluid te laten horen. Maar dit moet dan ook duidelijk klinken. M.i. heeft de chr pers veel te weinig tegen de ver wording der laatste jaren haar stem laten horen. Een chr. krant is niet alleen een commercieel orgaan. Het moet stelling nemen „Sterker door strijd" - „Toont ruggegraat". Ridderkerk T. van Mourik We willen niets liever dan dat de Rotterdammer blijft bestaan, des noods hoger abonnementsgeld. Bijna 50 jaar lees ik de krant als Rotter dammer en daar hoort de krant bij van dezelfde naam. Houdt moed, God zegene U. Vlaardingcn S. van Duin De chr. krant moet blijven. In deze tijd van vervlakking is het zo nodig, dat ook in de krant Gods Woord richtsnoer blijft. En "erhoogt u zono dig het abonnementsgeld. Wij christe nen anno 1971 kunnen dit kleine offer toch wel brengen? Dan is er met Gods hulp en onze inspanning toe komst voor de chr. krant. Zuidland Mevr. Coomans-Wander Standvastig blijven in tegenspoed, hoeveel ons dat ook kosten moet, geen eigen krant meer is niet goed!! Rozenburg J. de Booy Natuurlijk en uiteraard is het noodzakelijk, dat de prot.-chr. krant, desnoods gellundeld in één, blijft. Maassluis J. van Haringsveldt Naar aanleiding van uw adverten tie van zaterdag in uw courant wil ik reageren om beslist een chr. dag blad te lezen, de Rotterdammer waar ik niet bulten kan. YlaardLngen P. Snijders-v.d. Valk De Rotterdammer lezen wij al 26 a 27 jaar, dus ga je wennen aan zo'n blad. En ofschoon nog steeds op het zelfde standpunt staand wat het zon dagvoetbal betreft en het verslag hiervan in de krant, ben ik ook ont vankelijk voor de goede dingen die toch ook steeds nog aanwezig zijn. Men mist ze in de andere bladen en ook zouden wij niet steeds gecon fronteerd willen worden met dubbel zinnige advertenties of zeg maar nog juister, advertenties welker bedoelin gen geen raadsel meer zijn. En zo zeg ik: de Rotterdammer is als dagblad voor ons nog het meest gewenste. Nieuw-Lckkerland K. Gelderblom Als christen en helemaal als predikant ben ik eenvoudig voor chr. pers. Niet alleen dienen we onze (ook financiële) krachten tot hej; uiterste in te spannen om een christe lijk dagblad voor Nederland te laten blijven verschijnen, maar ook dienen we de Heere vurig te bidden, of Hij ons wil bewaren voor de ramp van het verlies van een chr. dagblad. Het zou een goede zaak zijn, als alle ambtsdragers zich in deze houding opstellen, tot een voorbeeld voor al len, die zich naar de naam van Chris tus noemen. Waarschijnlijk is het moeilijker ons hart standvastig te la ten zijn in voorspoed dan in tegen spoed. Zolang wij de voorspoed (om nog niet eens te zeggen: de zegen) mogen genieten van een chr. dagblad, zal ons hart de proef van standvas tigheid uit dankbaarheid glans rijk behoren te doorstaan. En dat niet in eigen kracht, maar in een leven dicht bij God en naar Zijn Woord. Ooltgensplaat Drs. A. W. Meeder De Christelijke krant moet blijven!! Oud-Beijerland T. Meeldijk Natuurlijk moeten wij een Christe lijke krant houden in Nederland. Bij na 50 jaar lezen wij „De Rotterdam mer". Oud-Beijerland A. Schipper Wij willen onze Christelijke krant behouden. Vaardingen Van t' Hof Wiebes De Protestant Christelijke krant moet blijven bestaan. Bolnes T. v.d. Berg Antwoord, moet de Christelijke Cou rant blijven: „ja". Boskoop Mevr. Mijnhoef-v.d. Beek Mevr. De Swart-v.d. Wel De Protestants-Christelijke krant MAG NIET verdwijnen. Nleuwcrkerk A. van Mourik Beter één positief christelijk dag blad, dat wel acht slaat op allerlei stroming, doch niet meewaait met mode-winden. Utrecht D. J. Couvéé em. predikant Wij Nederlandse christenen hebben het voorrecht om een chr. pers te be zitten, waar vele andere nationalitei ten naar verlangen, deze moet dus blijven. De chr. courant biedt ons dit, je wordt niet alleen koud door het dagelijks gebeuren, rampen enz. maar je vindt er ook warmte door het evangelie. Sterkte toegewenst bij uw besluit. God zegene U. Rozenburg N. Bagijn Ik heb in een krant gelezen dat de Kwartetbladen 's morgens zouden gaan verschijnen. Is er nu echt geen mogelijkheid om ze als avondblad te handhaven? Ook wij willen dat de christelijke krant blijft, al 50 jaar lang lezen wij de Rotterdammer, en zouden hem niet graag missen. Er is maar één antwoord1: blijven blijven aub blijven. Verhoogt de abonnementsprijs desnoods met het dubbele. Voor alle genotsmiddelen is er geld in overvloed. Zou dan het allernodigste in deze tijd, onze chr. krant, verdwijnen? Juist in deze tijd is ze zo broodnodig. Rotterdam H. en S. E. v. Vliet Als een E.O". kans ziet om een er kende omroepvereniging te worden en als het Reformatorisch Dagblad bestaansmogelijkheden heeft, zou dan de protestants-christelijke krant moeten verdwijnen? Dan zeggen wij volmondig: neen! We zullen ons zeker moeten reali seren, dat het behoud van de christe lijke krant financiële offer(tje)s zal vragen. Doch als wij gezamenlijk de handen ineen slaan, zal het zeer ze ker wel lukken om haar te behouden. Meer dan ooit moet de stem van het evangelie in deze tijd gehoord wor den. We hebben indertijd de school strijd gevoerd en we zullen nu, zij het op een andere wijze, de strijd om de christelijke pers moeten voeren. Wij zien belangstellend naar verdere plannen van Uw comité uit. Den Haag D. van Zanten Ik kan U gerust meedelen dat er heel veel lezers zijn die de Nieuwe Leidse niet willen missen als christe lijk dagblad. En de abonnementsprijs kan nog wel wat hoger. Rijnsburg VV. A. v. d. Mey Wij. die jarenlang de Nieuwe Haagse Courant lezen, stellen wél veel prijs op het behoud van een christelijk dagblad. Eveneens stellen wij zeer veel prijs op 't behoud van de Evangelische Omroep. Den Haag L. en D. Bertsch Laat de christelijke krant blijven. We betalen graag meer! Alphen a. d. Rijn Fam. Vergunst

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2