Lstrumenten orden steeds nauwkeuriger De Super Stereo. kontuur in ftficfnon Advertentie-inkomsten dagbladen weer gedaald Mahalia Jackson staakt tournee door Europa Wezenloos Televisiespel over Willem I DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 1 Tentoonstelling in RAI (•F n onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Uw gewicht t op grammen nauwkeurig, uw ngte tot in duizendsten van illimeters, alles kan gemeten irden op de tentoonstelling •t instrument' die gisteren in nsterdam begon. En wie wil »ten of hij koorts heeft kan op onopvallende plaats een ge- gurd strookje plakken dat van verandert als het warmer ordt dan 38 graden celcius. )at interesseert natuurlijk nie- ind, uw gewicht in grammen is iterhaald zodra u een broodje eet, u ligt bent u al gauw een paar ide millimeter langer dan als u at, en voor koorts zijn er slimmere ■rmometers. Maar een machinebou- r kan geweldig geholpen zijn met l strookje dat hem vertelt of een laiend onderdeel warmer is ge est dan 38 graden (of 280 graden, zijn er in soorten). Kiezen Techniek en wetenschap hangen n meten aan elkaar, en daar zijn «estal instrumenten voor nodig. De derzoeker die aan elektronenspin- jnantie doet kan nu eenmaal niet duimstok langs zijn spinnende jktronen leggen en door zijn oogha- kijken of ze resoneren. Vaak zijn instrumenten duur, meestal moet uit verschillende gekozen worden, dus wil de gebruiker eerst infor- itie. Die wil elke fabrikant hem t leveren, maar toch is het prettig alles eens naast elkaar te zien an. Dat gebeurt dan elke twee jaar de tentoonstelling „het instru- nt". Daar staat op netto meer dan hectare standoppervlak een ize van wat driehonderd fabrikan- en importeurs hebben aan te bie- L Verkocht wordt er weinig aan de Qduizenden technici en onderzoe- rs die naar de RAI komen, uit de igde kontakten komen later pas stellingen voort nadat de gegevens g eens rustig zijn overwogen, en de nsen met de begroting in over stemming gebracht. Populair 5en snel populair geworden terrein meetactiviteiten is de verontrei- ging van water en lucht, en bij een ndeling door de RAI blijkt dat de lustrie daar duidelijk op inhaakt, ilsprekend is een door TNO ont- kkeld apparaat dat eens per half het SÓ2-gehalte van lucht meet, ;t daarop een bordje „verkocht aan gemeentelijk energiebedrijf Dor- echt". Het klassieke beeld van de in die de stand van wijzertjes op n metertjes aan het aflezen is, rigt langzaam te verdwijnen. Beds meer instrumenten zijn voor- n van elektronisch oplichtende cij- ■s waarvan de resultaten direct nnen worden overgeschreven als ze niet door het apparaat zelf op een strook worden afgedrukt. Wel urder, maar wat nauwkeuriger en b1 efficiënter, verzekeren de ma- og verder gaat het inschakelen computers bij de verwerking, n mooi voorbeeld is een systeem n Philips waarin tot dertig gas- romatografen aan een computer angen". Een gaschromatograaf is n apparaat dat mengsels van min meer vluchtige stoffen in hun on- rdelen scheidt. Toepassingen wor- n gevonden in de hele chemische istrie, tot en met waterleidingbe- ijven die willen weten waar dat laakje aan het water vandaan mt De apparaten leveren in hun assieke vorm een strook papier af, aarop een pen een soort heuveltje kent voor elke verschillende stof. grootte van het heuveltje geeft de «veelheid aan, en de plaats van het suveltje verschaft gegevens over de K>rt stof. Maar het kost heel wat kenwerk van een dure en schaarse lalist. De computer kan er dertig aan, en houdt nog tijd over om de apparaten te bedienen ook. De getal letjes komen overzichtelijk op een rijtje te staan. Computermeisje De computer is trouwens toch in opmars in fabrieken en laboratoria, vooral sinds hij via telefoonlijnen door verschillende gebruikers tegelijk kan worden bediend vanaf „termi nals" (computers spreken nu eenmaal Engels in deze wereld). Een terminal 'bestaat in zijn simpelste vorm uit een schrijfmachine waar de opdrachten op getypt worden en die even later het resultaat van de berekeningen te rugmeldt. Maar er zijn ook beeld buisstations, waarop de computer (elektronisch) veel sneller kan terug praten, en voor grafieken en tekenin gen is er de „data plotter". Zo'n tekenende computer vervaar digde het zomers geklede meisje dat dit bericht illustreert een verkoop grapje van de Britse „Computer In strumentation Ltd", dankbaar overge nomen door importeur Koopman Co. Het is trouwens iets meer dan een grapje, want deze terminal heeft een paar boeiende bijzonderheden die hier worden gedemonstreerd. De computer produceert (in code via de telefoonlijn) cijfertjes die de pen van de plotter punt voor punt vertellen waar hij nu heen moet. Dat is een erg langdurig proces, vooral omdat een telefoonlijn nu eenmaal niet ont worpen is om codecijfertjes te verstu ren en dat dus vrij langzaam doet. Maar deze terminal ondervangt dat met een beperkt eigen elektronisch verstand, dat hem in staat stelt op drachten te verwerken van het type „trek een lijn van punt A naar punt B" zonder dat alle tussenliggende punten hem „voorgezegd" hoeven te worden. De centrale computer kan met minder cijfertjes volstaan, en zo wel meisjes als nuttiger zaken komen sneller op het papier te staan. De tweede bijzonderheid is dat de opdrachtgever binnen bepaalde gren zen nog met de computer kan over leggen welke bijzonderheden er op de tekening moeten. In dit geval infor meerde het apparaat na de opdracht „teken eens een meisje" met de vraag „hoe wil je haar hebben?" Dat sloeg op diverse stadia van ontkleding waarin zij „leverbaar" was en op de gewenste grootte van de tekening. Hierbij dan het meisje-in-bikini bij wijze van compromis. De jurk stond haar trouwens slecht. MÜNCHEN (Reuter, UPI) De Amerikaanse zangeres Mahalia Jack son lijdl aan een hart- en vaatziekte. Zij heeft haar Europese tournee ge staakt. Dit staat in een communiqué dat is uitgegeven door het Ameri kaanse legerziekenhuis in München, waar de zangeres is opgenomen. Ma halia Jackson zal waarschijnlijk per vliegtuig naar de VS worden terugge bracht voor verdere behandeling. Elijkens het bulletin is er geen spra ke geweest van een hartaanval, maar eerder van een vernauwing in de kransslagader bij het hart. De toe stand van Mahalia Jackson werd gis teren .bevredigend genoemd. HILVERSUM In het zondag avond programma van Koos Posterne (Nederland 1, kwart over negen) zal worden gesproken over het onder werp: plastische chirurgie. De chirur gen dr. P. Lichtveld, dr. B. D. de Jong en dr. R. P. Hermans zullen over dit onderwerp informatie ver schaffen. Ook zullen mensen bij wie gebreken zijn verholpen aan het woord komen. Later in het program ma zullen kiikers de gelegenheid krijsen per telefoon nadere inlichtin gen te vragen. Graetz maakt supec-radio's met subliem stereo-geluid. Door middel van een automatische afstemming is elke gewenste zender onder handbereik... Druk op de knop dan gaat een grandioze wereld van geluid voor u open. Dan komt alle techniek tot z'n recht die Graetz in deze radio's heeft toegepast De vorm geving geeft nog een ekstra dimensie aan de prachttoestellen die u geleverd krijgt inklusief 2 geluidsboxen. Leg uw oor te luisteren bij de erkende Graetz handelaar. En ontdek het zelf. Stereo in 1971 is Graetz. 100% Nederlandse garantie door „Graetz (Nederland)" garantie-zegel. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De adver tentie-inkomsten bij de dagbla den zijn in de eerste helft van dit jaar opnieuw gedaald. De terug gang bedroeg ten opzichte van dezelfde periode in 1970 zelfs 6 De woensdagavond zal hoogstwaar schijnlijk ook in het nieuwe seizoen niet worden opgeheven uit zijn kar akteristieke wezenloosheid. De ver plaatsing van Kenmerk naar achterin de avond lijkt een verbetering te zijn, omdat de inweek- en voorwasperiode tussen zeven en acht uur niet erg geschikt is voor een actualiteitenru briek. Aan het ggeven dat die perio de weer wel geschikt is voor het uit zenden van vrolijke stof voor het hele gezin inclusief de kinderen, is echter evenmin recht gedaan. In plaats van actualiteiten van de kerken zijn actualiteiten van de regio gekomen. Je kunt moeilijk van de Jeugd vragen dat ze zich nog even voor bedtijd zal interesseren voor de verbreding van de Zuidliihburgse Mergelroute. Uit het bovenstaande zou misschien kunnen blijken dat de woensdag davert van de actualiteiten, maar dat is nu ook weer niet waar. Een doodnormale actualiteitenrubriek blijft afwezig. Het leek er gisteren op dat het journaal het gat wilde opvul len. In de Rijnmond gold wederom fase 3 van luchtverontreiniging en smogvorming. De gemeenteraad van Vlaardingen zou in spoedvergadering bijeenkomen om de situatie te bespreken en het journaal had een direkte verbinding met het gemeentehuis. Dat was een kostelijk initiatief dat echter in het journaal van acht uur niet veel meer opleverde dan de mededeling dat de vergadering aanstonds zou beginnen. Dat klopte in ieder geval want na het weerbericht werd de verbinding nogmaals tot stand gebracht om de kijker te tonen dat de vergadering inderdaad begonnen was. Uit dat al les viel af te leiden meer dan goede wil was geweest maar dat de Vlaardingse gemeente raad nu eenmaal pas om kwart over acht met vergaderen begint. procent. Het bedrag liep terug van 96.8 naar 90.9 miljoen gul den. Van het totaal bedrag dat door Nederlandse adverteerders werd uitgegeven 220.6 mil joen) kreeg de dagbladpers een aandeel van 42.2 procent tegen 44.3 procent in 1970. Aan televisie-reclame werd daar entegen opnieuw meer geld uitgege ven. Het bedrag steeg met 57 miljoen gulden of 15 procent. Daarmee steeg het aandeel van de tv-reclame in het uitgegeven advertentie-bedrag tot meer dan 25 procent. Vorig jaar was het tv-aandeel in het reclamebudget nog 22.7 procent en in 1967 nog slechts 16.4 procent. Het bedrag dat in de eerste helft van dit jaar aan reclame voor merkartikelen en -diensten werd uit gegeven gaf een zeer geringe stijging te zien van nog geen volle procent. Het bedrag steeg van 218.5 miljoen in de eerste zes maanden van 1970 tot 220.6 miljoen. Deze cijfers staan vermeld in het overzicht van het Am sterdamse bureau voor budgetten- controle. DAMESBLADEN Voor de damesbladen (Margriet, Li- belle, Eva. Prinses) was de eerste helft van dit jaar nog dramatischer. Hun advertentie-inkomsten daalden met liefst 12 procent (van 31.4 naar 27.7 miljoen gulden) in verhouding tot het totale reclamebudget een terug gang van 14.4 naar 12.6 procent. De familiebladen (Nieuwe Revu, Panorama en Televizier) boekten een inkomsten-verbetering. Het bedrag steeg zelfs met 30 procent van 5.8 miljoen gulden naar 7.5 miljoen. Ook de radio- en tv-bladen incasseerden een verbetering, van 16.99 tot 17.7 miljoen gulden (4 procent). In de cijfers van het bureau voor budgetten-controle zijn niet de per soneelsadvertenties opgenomen. Vanavond te zien NEDERLAND I TROS 19.05 uur Gilbert in Person: liedjes programma 19.30 uur Omnibus, magazine 20.21 uur Een sjtukske Nederland, amusementsprogramma uit Limburg 21.10 uur Misdaden uit Hartstocht, tv-serie 22.00 uur Wij, dierenvrienden, film 22.45 uur (CVK/IKOR) Ik wanhoop nooit aan een kind, documentair pro gramma NEDERLAND II EO. VPRO EN NOS 19.05 uur Koor- en gemeentezang uit Zwolle 19.40 uur Jan Zwart-herdenking 20.45 uur De twintiger en dertiger jaren, documentaire film 21.30 uur Lucia III, Cubaanse speelfilm 22.25 uur Ter visie, parlementair en politiek weekoverzicht 22.50 uur Europese kampioenschap pen volleybal Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV 19.00 uur Zingen met Cecilia 19.15 uur Leger des Heilskwartier 19.35 uur Solisten, koren en orkes ten 21.50 uur Orgelconcert door Feike Asma 22.50 uur Toeristische rubriek 23.15 uur Platenprogramma HILVERSUM H AVRO 19.35 uur (IKOR) Agenten van Ver andering, gesprek 20.05 uur Mozartdag van de Neder landse Mozartvereniging, pianokwar tet 21.45 uur Stationcall: Italië, klank beeld 23.20 uur Beroemde soloconcerten HILVERSUM De NOS-televisie zal zondagavond (Nederland 2, vijf over half tien) en gedramatiseerde documentaire uitzenden over het le ven van koning Willem I (17721843). Deze produktie door de NOS en de BRT samen vervaardigd in het kader van het 25-jarige bestaan van het Belgisch-Nederlands cultureel ak koord. Voor de documentaire werden op vele plaatsen in Nederland en België opnamen gemaakt. In het legermu seum in Leiden, in de Mozes en Aaronkerk in Amsterdam, op paleis 't Loo in Apeldoorn, in het openluchtmu seum in Arnhem, in Gent, Brussel, Waterloo en Delft. De gedramatiseer de gedeelten zullen worden gespeeld door MaxCroiset (koning Willem I), Elisabeth Andersen (prinses Wilhel- mina), Fons Rademakers (stadhouder Willem V) Gijsbert Tersteeg (Willem Bilderdijk). Het scenario en het com mentaar werden geschreven door Wim Zaal. De regie is in handen van de Belgische regisseur Roland Verha- vert. Zuivering verwacht in leger van Irak BEIROET (UPI) Het ontslag van de Iraakse vice-president en minister van buitenlandse zaken zal volgens waarnemers in Libanon gevolgd wor den door een zuivering in regering en leger van Irak. MARY STEWART 61 Toen waren we plotseling binnen, weg van de istraat, in een klein, prachtig ingericht restaurant, waar de tafeltjes aan de kant stonden in aparte boxen, zacht jes verlicht door lampen aan de muur. Ik ving een ver warde glimp op van tafellakens, en glaswerk en zilver, en een grote toef gele bloemen, toen zat ik comfortabel op een brede, met rood fluweel beklede bank tegen de muur, en duwde Richard Byron me een glas in de hand. Mijn hand trilde, en zijn hand sloot zich daar omheen, hield die vast tot ik voldoende zelfbeheersing had her kregen om het glas naar mijn lippen te brengen. Ik besefte, als heel uit de verte, dat zijn stem erg vriendelijk klonk. Hij zei: „Drink dat op. Dan zul je je beter voelen." Ik slikte er iets van naar binnen. Het was een- sterk drankje, en het scheen in mijn mond en keel te explode ren en te verdampen in een prompte geurige warmte, zo dat ik even hijgde en naar adem snakte, maar daarna haalde ik gelijkmatiger adem en bemerkte ik, dat ik de schokkende snikjes, die mij kwelden, kon onderdrukken. „Leegdrinken", drong Richard Byron aan. Ik gehoor zaamde hem, en lag achterover tegen de dikke kussens met gesloten ogen, en liet mijn lichaam helemaal ont spannen bij de doordringende warmte van het drankje en de geur van voedsel, wijn en bloemen. Mijn beenderen leken wel te zijn gesmolten, en ik voelde me wonderlijk tevreden, daar zo achteruit te liggen tegen het zachte fluweel, met dat gedempte licht op mijn oogleden, zonder iets te doen, zonder ergens aan te denken. Ik was kalnl en volslagen lijdelijk, en de gruwel van opkomende hys terie was bezworen. Nog steeds op diezelfde afstand zonder dimensie hoorde ik hem Frans spreken. Ik nam aan dat hij eten bestelde. En na een tijdje hoorde ik bij mijn elleboog het gekletter van zilver, ik opende mijn ogen en zag de grote glinste rende serveerboy met hors-d'oeuvre met de kelner er over heen gebogen. Richard Byron zei iets tegen hem, en zonder af te wachten tot ik iets zei, bediende de man mij van het blad. Ik herinner mij nog de fraai gedrevën zil veren schalen, elk met zijn last van verfijnde kleuren. er was ansjovis, en glanzende zilveren visjes in rode saus, en pikante boter opgerold in blaadjes verse sla; er was kaviaar en tomaat en olijven, groene en zwarte, en kleine goud-roze paddenstoeltjes en cresson, en boontjes. De kelner schepte mijn bord vol, en vulde een ander glas met witte wijn. Ik dronk een half glas zonder iets te zeg gen, en begon te eten. Ik was me bewust dat Richard By ron me aankeek, maar hij zei niets. De kelners hingen om ons heen, de gangen verschenen, verrukkelijk en smakelijk, en de lege borden verdwenen als door toverij. Ik herinner me rode koningspoon, op een of andere manier met citroenen toebereid, en een sappige goudbruine kip waar de truffels uitstroomden, die om ringd was met kleine doperwtjes, daarna een schuim van ijs en slagroom met een scheutje kirsch en^ussen dit al les door de heerlijke, zachte streling van de wijn. Hierna, tot besluit abrikozen en' grote blauwe druiven, en koffie. De kelner nam de zilveren filtertjes weg, en verdween, zodat wij alleen in ons hokje achterbleven. De likeur dreef in haar eigen geur in de reusachtige, weerschijnende glazen, en even keek ik daar lui naar, genietend van de rijke fluwelige gloed, toen leunde ik achteruit tegen de kussens en keek om me heen met de blik van een zieke, die juist is ontwaakt uit de eerste, lange, natuurlijke slaap nd een verdoving.. (Wordt vervolgd) tentoonstelling voor het moderne gezin 175 attractieve stanas MAANDAGMIDDAG iedere bezoeker(ster) een uniek geschenk (genodigden uitgezonderd) HOUTRUST DEN HAAG 170: Verbaasd keken alle aanwezigen de krijgshaf- 'iat'me'n'van Fatty aan, doch toen ging er al gauw een daverend gelach door op. Het weergalmde duizend voudig door de oude spe lonken en gangen en kla terde vrolijk omhoog. „Hou op! Ik heb het niet meer!" gierde Billie de Licker. „Nou het knokken is afge lopen, komt Humpie Vet zak binnen!" „Hou je mond!" gelastte Fatty streng. „Dacht je soms, dat ik niet durfde? Haha, man netje! Ik was al lang bin nen geweest, als ik wat harder had kunnen lopen! Maar mijn brede en ge- Smidje Verholen en de veedieven van Texas TELEVISIE! VA>;AVÖYI> EDERLAND I NOS: 18.45 (K> HP en Zip. STER: 18.50 (K) iclame. NOS: 18.55 (K) Jour- STER19.00 (K) Reclame S: 19.05 (K) Gilbert in -on: liedjesprogramma. <130 (K) Omnibus, maandelijks ^agazine STER: 19.55 (K) Re- lame. NOS: 20.00 (K) Jour- JMI. STER: 20.15 (K) reclame. rROS: 20.21 'n Sjtukske Ne derland: amusementsprogram ma uit Gulpen (Limburg) 21.10 ■X) Misdaden uit Hartstocht, V-serle. 22 00 WIJ, dieren benden. film. NOS: 22.40 (K) journaal. IKOR/CVK 22.45-23 15 Pp Ik wanhoop nooit aan een F'nd: documentair program ma. _N"ederland II NOS 18.45 (K) Fabeltjeskrant. STER: 18.50 (K) .Reclame. NOS 18.55 (K) Jour- 1. STER: 19.00 (K) Reclame. 19.05 Koor en gemeente- 5 uit Zwolle. 19.40 Orgel- ncert - Jan Zwart herden- *lng- STER: 19.55 (K) Reclame. OS: 20.00 (K) journaal. •*ER: 20.15 (K) Reclame. VPRO: 20.20 (K) Berichten uit zomer 20.45 (K) De twlnti- en dertiger Jaren, docu- taire film. 21.30 Lucia III, Cubaanse speelfilm. NOS: 22.30 >K) Journaal. 22.35 (K) Ter Vi- parlcmentalr en politiek koverzlcht 23.00-23.20 Re- rtage Europese Kamploen- wnappen Volleybal voor heren w Milaan. België - Nederlands 18.00 (K) "heltjeskrant. 18.05 <K) De perikelen van Penelope Pit stop, Jeugdserie 18 25 Tiener- klanken. 19.05 Horen en -zien, programma overzicht 19.25 Po litieke Tribune 19.40 Hier spreekt men Nederlands. 19.43 Mededelingen. 19.45 Nieuws. 20.10 Please, sir!, tv-serie; 20 35 (K) Willem I, documentaire film 21.30 (K) Première, nieu we films. 22.10 Nieuws. IC vmo 1 I'S HOM) Hilversum I 402 m. NCRV (18.30 Nieuws) 19.00 Zingen met Cecilia; volksmuziek. 19.15 Mu ziek van Het Leger des Heils. 19.30 Op de man af. praatje. 19.35 (S) Bekende solisten, ko ren en orkesten (opn). 21.50 (S) Kerkorgelconcert. 22 20 Avond overdenking. 22.30 Nieuws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Informatie over het toerisme. 23.15 (S) Licht platenprogram ma. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nieuws; 18.11 Radiojour naal; 18.20 Uitzending van DS'70; 18 35 Uit welk program ma is dit? 19.25 De gesproken brief. 19 30 Nieuws. IKOR: 19.35 Agenten van Verande ring. gesprek. AVRO: 20.05 (S) Mozartdag van de Nederlandse Mozartvereniging: Concertge bouw Planokwartet. 21.45 Sta tioncall: Italië klankbeeld. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Radiojournaal. 22.55 Informatief programma uit Parijs. 23.20 (S) Beroemde so loconcerten (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. KA 1110 1 «OR6E1V (VRIJDAG 1 OKTOBER) Hilversum I 402 m. KRO. 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badlnerie: klassieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32 - 7.40 Actualiteiten; 8.00 - 8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor ae huls vrouw. (9.00 - 9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw) 9.40 Schoolradio. NOS: 10.00 (S) Europera: operamuziek. KRO: 11.00 Nieuws. 11 03 Voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mede delingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00 - 13.05 Raden maar...) 14 05 Schoolradio. 14.30 (S) Licht muziekprogramma (opn). TROS: 14.55 Verzoekpro gramma van moderne en klas sieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Disco Drive In: De showbusiness op de korrel ge nomen. 17.00 Aktua/Sportkom- pas: (Sport)nieuws, reportages, kommentaren en muziek. NCRV: 18.00 NCRV en Bloc. Hilversum II 298 m. AVRO: 7 00 Nieuws en ochtendgymna stiek. 7.20 Das met een gaatje: lichte grammofoonmuziek en reportage s met om 8.00 Nieuws, om 8.11 Radiojournaal en om 8.30 De groenteman. NOS: 9 00 Internationaal spec trum: klassieke orkestmuziek (opn.). (Om 9.35 Waterstanden.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nieuws.) 11.30 Volksmuziek uit Bulgarije. 11.55 Beursberich ten. NOS: 12.00 Blik op de we reld: Informatief programma. 12 30 Voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13 00 Nieuws. VARA: 13.11 Ac tualiteiten. 13.25 (S) Planoreci tal (opn.). EO: 14 00 Ruimte: gewijde muziek, lezingen en een korte overdenking. NOS: 15 00 (S) Aspekten van de ka mermuziek 15.40 Toeristische Informatie. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: lichte muziek met reportages, interviews, enz 16.00 Nieuws, om 17.55 Me dedelingen. Hilversum in 240 m. VARA: 9.00 Nieuws. 9.03 De Eddy Bec ker Show. NCRV: 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11 00 Nieuws.) 12.04 Nieuws. 12.03 Nieuwe platen. NOS: 13.00 Nieuws. 13 03 Jan Corduwener Show met o a. Europees Popparlement. 14.00 Nieuws. 14.03 De Herman Stok Show. 15.00 Nieuws. 15.03 De Eddy Becker Show. 16.00 Nieuws. 16.03 - 18.00 Top-30. (17.00 Nieuws TEI.EI l.NIE HOKGElVfl spierde figuur staat mij niet zo'n grote snelheid toe als de smid heeft!" „Die smid heeft dat zaakje anders maar fijn opgeknapt," zei Billy Licker. „Hij moest ons nou maar eens precies vertellen hoe alles zich precies heeft toegedragen." „Juist," zei Fatty, die nu een potlood en opschrijfboekje te voorschijn haalde. „Vertel op, Verholen. Jij bent een belangrijke getuige in deze zaak. Ik zal alles pffff precies noteren voor het proces verbaal." En toen vertelde smidje Verholen alles weer opnieuw, precies zoals wij het al op de plaatjes gezien hebben. „Heel aardig gedaan. Verholen snrrrrk," snoof Fatty, toen hij gereed was. „Dat had ik je niet gauw pffff kunnen verbeteren." „Nu moet jij de zaak overnemen, Fatty," vervolgde de smid. „Dat had ik zelf niet beter kunnen doen, zeg je. Probeer het dan toch maar en breng de boeven naar de gevangenis in Cowtown." „Juist, juist," snoof Fatty. „Dat wordt dan van dat echte vakwerk voor de politie. Ik neem alles wettig in beslag en de boeven moeten zelf die kist van dr. ir. Blikmans dragen. De koeien, die pfff hier nog in de stal staan, horen aan Andy Malone toe, hè? Welnu pffff, die mogen Slim en Billie snrrrk meenemen. Daar gaat-ie dan." De plichtsgetrouwe Fatty bond de boeven aan elkaar en leidde ze met vaste hand naar zijn jeep toe. Smidje Verholen ging het portret van zijn voorvader halen en daar ging de stoet. De boeven waren er naar aan toe, dat was duide lijk. Ze begrepen het maar al te goed: hun spel was uit weer 7e OVER koeve DAfcÊU IK M&T WiUTEft VAKAUns&A?. FERDNAND PI B

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 17