De ....ste benen van deze winter de Bijenkorf De actueelste De speciaalste De beroemdste De voordeligste Ondanks waterprobleem toch Poelpolder heeft nu wasdag in de Rijnstreek ontmoetingscentrum Aktie tegen huisvesting gastarbeiders Hazerswoude Alphense politie stuurde container met vuil terug MODESHOW dames-en kindermode, schoenen- en lederwaren A. Hoort, Dames- en kindermode, Kleijne, Schoenen en lederwaren, nette meisjes voor inpakwerk nette jongens voor de bakkerij M' Hudson DUET NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 28 SEPTEMBER LISSE Burgemeester Berends heeft het ontmoetingscentrum in de Poelpolder officieel geopend met een ruk aan de scheepsbel. De 4500 be woners van de wijk hebben nu een eigen ontmoetingsplaats van allerlei aktiviteiten. De voorzitter van de stichting zet te de ontwikkeling van de plannen uiteen. Burgemeester Berends wees. er in een toespraak op dat omlig gende gemeenten de Poelpolder een gigantisch objekt noemden, wat het ook inderdaad is. De polder zal in snel tempo worden afgebouwd. Nog dit najaar wordt begonnen met de bouw van 250 woningen. De openingsbijaenkomst werd be sloten met een serenade van muziek vereniging „Trou moet Blycken". HAZERSWOUDE Burgerlijke stand. Geboren: Anna M., dv. v. d. Heijden, Jan en v. d. Vis. Trijntje M.; Cindy, dv. v. Kins, Wilhelmus Joh. en Manuputty, Talitha S.; Jo hannes J., zv. Wortman, Leonardus Joh. B. en Zuidwijk. Magdalena C.; Claudia E. A„ dv. v. d. Voort, Jo seph I. en Koekenbier, Agahta Th. M. OndertrouwdStorre. Bernardus Joh. en Van Nierop, Johanna M. Getrouwd-" Groen, C. en Vos kamp. Hubertina D. W.; de Koning, George P. M. en Kraan Jacoba C. M.; Plaisier. Johannes P. en Ver meulen, Gerarda; Van Dijk, Gerar- dus J. en Lagas, Trijntje; Locker, George Chr. en de Vries, Marina Corn.; Voskuilen, Marinus, en Hel mus. Alma; Steenwijk, Arie en Grit, Jantje. Overleden: Verheul, Hendrik (86). Vit de BOLLENSTREEK LISSÈ De harddraverijvereni- ging Lisse en Omstreken heeft de dag van de' draverij tot een waar festijn bestempeld door met mede werking van de ponyclub Poeleway donderdagmorgen van 9 tot 12 uur op het parkeerterrein van Keuken hof aan de Stationsweg ponnyren- nen te organiseren. Er hebben 38 ponyrulters ingeschreven. De ponyclub „Poeleway" zal 's mor gen met een groot aantal ruiters acte de présence geven bij het hij sen van de harddraverijvlag op het Vierkant. Na de vóórselectie, die al om 9 uur begint, zal om half 10 worden begonnen met de afval wedstrijden van 2 groepen. Om de 2 a 3 minuten zullen de ruiters tegen elkaar in de baan gaan. LISSE Jaarmarkt Bollenstreek. Maandagmorgen om 5 uur waren de standhouders al bezig om de jaarmarkt Bollenstreek in de Ka naalstraat op te zetten. Burgemees ter Beerends heeft deze eerste jaar markt Bollenstreek geopend. De heer L. Tibboel, voorzitter van ALVERHA en het Oranje-comité riep een wel kom toe aan het bestuur van de Ver. van Huisvrouwen, de markt- commissie, de bestuursleden van de Harddraverij vereniging en de voor zitter van het hoofdbestuur van de Markthandel. Burgemeester Berends dankte de marktmeester L. van der Voort, die weer bij uitstek de juiste man op de juiste plaats bleek te zijn. RIJNSTREEK Vanochtend kon men by het waterleidingbedryf „De Rijnstreek" nog niet met zekerheid zeggen dat er vandaag weer onbe perkt water uit de kraan zou vloeien in Alkemade, Lcimuiden -en Rjjnsa- terwoude. De breuk in een transportwaterlei- ding in de Frederikspolder te Hoog- made, kan niet zomaar worden her steld. Vandaar dat er een noodwater- leiding komt, waaraan druk wordt gewerkt. Het waterleidingbedrijf doet al hel mogelijke de bevolking toch van wa ter te voorzien. Hiervoor rijden sinds gisteren, tankauto's. Vanochtend kon men de inwoners van de dorpen een kwartier langer water geven dan men van plan was. Zolang de nood- leiding niet klaar is. blijven de tank auto's rijden. De bevolking neemt het alles nogal lakoniek op. „De reactie en de mede werking die wij van het publiek krij gen, is voortreffelijk", aldus een woordvoerder van het waterleiding bedrijf. Ondanks de moeilijkheden met de watervoorziening was het gisteren in AJkemade toch wasdag. Deze „natio nale gebeurtenis" ging gewoon dóór (zie foto). ALKEMADE Geboren: Jacque line, d v J Haazebroek en.E van der Horst. Ondertrouwd: N Bolleboom en A W M Vink; R Thuis en M E van Rui ten. Gehuwd: P G H Veelenturf en T J M van der Meer; J C Colijn en C A van Tol; L T van Velzen en H P Heemskerk. ALPHEN De politie is gisteren opgetreden tegen de chauffeur van een container, die op de illegale stortplaats in Aarlanderveen, waar over al veel te doen is geweest, wilde gaan storten. De korpschef van de gemeentepolitie Alphen, waaronder Aarlanderveen ressorteert, zei, dat besloten is de stortingen niet meer toe te staan „in afwachting van de beslissing op de aangevraagde ver gunningen". Het terugzenden van de container geschiedde onder veel bij val van de toegestroomde Aarlander- veners. De chauffeur van de contai ner legde zich bij het politie-optre- den neer. Intussen is door een en ander de problematiek voor de gemeente al leen maar toegenomen, want het is bekend, dat de aanschaffing van een vemietigingsinstallatie voor het vuil dat in verscheidene vormen wordt geproduceerd, een findneieel onhaal bare zaak is. ook al zou men dit re gionaal wensen te doen. Dan zou de overheidskraan royaal open moeten en dat zit er onder de huidige om standigheden niet in. Later kwam nog de eigenaar van het containerbedrijf. de heer Jannes Vos, die getracht heeft het politie- cordon te doorbreken of het vuil in een sloot te deponeren, maar men wist hem ervan te overtuigen dat dit weinig zin had. HAZERSWOUDE Ongeveer veer tig bewoners van de Dorpsstraat te Hazerswoude-dorp hebben in een brief burgemeester en wethouders en de leden van de raad verzocht, huis vesting van buitenlandse gastarbei ders in het perceel Dorpsstraat 173 niet toe te staan. De ondertekenaars vrezen dat de leefbaarheid sterk wordt verminderd als er buitenlandse gastarbeiders worden gehuisvest. De heer A. Pannebakker, directeur van de N.V. Handelskwekerijen, die Vit de RIJNSTREEK HAZERSWOUDE Waldkappel. Burgemeester J. ten Heuvelhof die het afgelopen weekeinde met wet houder P. A. Th. v. d.~ Werf en an dere Hazerswouders, een bezoek bracht aan Waldkappel, kondigde daar de oprichting in Hazerswoude aan van een vereniging ter bevor dering van de Europese samenwer king, die ook de vriendschapsban den met Waldkappel zou moeten uitwerken. De vereniging zou een afspiege ling moeten zijn van de burgerij. Een dergelijke vereniging bestaat in Waldkappel al enige tijd. Burgemeester Huth overhandigde zijn Hazerswoudse collega een „ver- zusterings"-oorkonde. ALPHEN Het win terprogramma van de Historische Vereniging voor Alphen a.d. Rijn en omstreken ziet er als volgt uit: 18 oktober lezing van prof. dr. H. v. d. Linden uit Oegst- geest over: De geschiedenis van het Hoogheemraadschap Rijnland; 29 no vember lezing van de heer G. A. W. Boerkool over: Een tocht langs de historische IJsselsteden; 13 december ledenvergadering; 17 januari lezing van dé heer J. H. Kruizinga over: Kent u Amsterdam?; 13 maart cau serie met dia's door de heren L. Spreij en M. H. Rijnsburger over: Uit Alpheus verleden. Eind juni 1972 de jaarlijkse zomerexcursie. De vereniging had op 31 december 1970 een ledental van 158. Secretaris is drs. R. W. Bonnema, Celebesstr. 7. volgens de Dorpsstraalbewoners acht gastarbeiders onderdak zou gaan verschaffen, zei dat er alechts twee buitenlandse werknemers worden gehuisvest. Academische examens ROTTERDAM Econ. hogeschool Geslaagd voor doet. ex. rechtsgeleerd heid: D G J Peters, Voorburg. WAGENINGEN Landbouwhogeschool Geslaagd voor ingenieursexamen land huishoudkunde: H W F C Donkersloot, Voorburg: voor plantenveredeling: A F L M Derks (met lof), Scheveningen; voor levensmiddelentechnologie: T C M van Leeuwen, Den Haag. Dies ofwel de verbazingwekkende Mercedes Hier is eeii ervaring die u alle dagen bij ons kunt opdoen. U stapt in een Mercedes Diesel. En vraagt u verbaasd af u wel in een diesel zit. Zo zacht snort de motor. Zö soepel reageert hij op het gaspedaal. En het interieur blijkt volledig identiek aan de over eenkomstige benzine-typen van Mercedes. Verrast constateert u dat een Mercedes Diesel een gewone Mercedes is. Maar dan met een ongekend stille en actieve diesel motor, goed voor 130 km/u. Verbazing wekkend, niet? Even verbazingwekkend als uw eerste tankstop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter-tank vol. En u kunt weer zo'n 700 kni voort. Dat is Diesel GT... van Mercedes! Geïnteresseerd? Een (lange!) proefrit is een kwestie van nu even bellen! Mercedes-Benz Diesels 00 omwille van comfortabele zuinigheid N.V. L.I.A.M., Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710-4 45 45 ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V., Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710-51855 AUTOMOBIELBEDRIJF DO. VAN NIELEN, sub-deafer van Rooyakkers N.V. Oegstgeest, Alphen ad. Rijn, Wilhelminalaan 13-17, tel. 01720-69 41/28 84 LEIDERDORP Schaken. In een vriendschappelijke ontmoeting schaakten gisteravond in de kantine van de Touwfabrieken leden, van het 2e en 3e tiental van de Leiderdorpse Schaakvereniging tegen het bijna voltallige le en 2e tiental van 1 De Leiderdorpers wonnen de strijd met 11-6. LEIDEN Een 16-jarige brom fietser kwam gisteren op de Voor- schoterweg in botsing met een per sonenauto. waarvan de bestuurder geen voorrang veneend?. Met o a. een zware hersenschudding moest het slachtoffer naar bet A Z. wor den gebracht. Achter het pand Cobetstraat 46 brak brand uit in een schuur. Toen de brandweer arriveerde bleek een buurtbewoner met een tuinslag het vuur al onder controle te hebben. Een bromfiets die in de schuur stond verbrandde. Waar u getoond zal worden Wij hopen u op één van. de 2 avonden te mogen verwelkomen- Woensdagavond 29 september ..Dorpshuis" te Valkenburg. Donderdagavond 30 september Zaal Ontmoetingskerk. Nieuwe Duinweg 64. Aanvang 8 00 uur. Rijnstraat 74 Telefoon 13871- Van Egmondstraat 3 Telefoon 13176. Kaarten verkrijgbaar a 2,25 incl. consumptie, bij bovenstaande adressen en aan de betreffende zalen. Voor direkt gevraagd Hoog loon. Aanmelden dagelijks Fa. H. van Tongeren, Noordstraat 1, Katwijk aan Zee. Telefoon 01718-15544. Actueel is dit seizoen de niet doorzichtige panty (opaque, noemen ze dat), vaak knaLvan kleur en zónder verschil tussen Het nieuw-klassieke modebeeld vraagt om pantiés met naad: onze '.Shadows) kosten 4.9 broekje en heen. Danlon bij voorbeeld, 4.50 Met onze orlon multicolour kniekousen van 5.95 over zo'n opaque panty voert u de laagjesmode tot in de per fectie door. Voor benen met probleempjes hebben we elegante oplos singen. Natuurbjk de beroemde Libelle supp-hose kousen en panties en Bloch panties van 19.25-25.50 En ook de nieuwe lycra massagekousen /panties: 't Een bij 't ander: van Le Bour- get is er een panty met kanten broekje en bijpassende kanten soft beha, samen 17.95 en van Hanes, de beroemde Amerikaan hebben we opaque panties 13.95. met bijpassende boot- hals-bodysuit van 45.- De vraag: panty of kous? wordt actueel nu er perfecte jarretel- loze kousen 2ijn, met heel zacht verstelbaar elastiek in 't boord. Hébben we vanLeBourget ('top souple') 5.95 en van Ergée 3.95 Als we een merk in huis halen, is dat omdat er vertrouwen in hebt. En dan zorgen we ook dat u altijd al bun nieuwste series in alle modekleuren en alle maten bij ons zult vinden: Forming 3 sterren kousen vanaf 5.90, panties vanaf 7.95 Speciaal voor a.s. moeders hebben we Hudson panties voor 5.95 en 'voor de grote maten Jovanda panties supérieur EL 4.50 en Le Bourget 7.95 Prijs winners-maar alleen le keus-van bekende merken. Fantasie panties van 4.95 als Prijswinner 2 voor 5.- Opaque panties 60 denier van 6.50 als Prijswinner 2 voor 7.- Orlon over-de-knie-kousen van 8.95 als Prijswinner 5.95 Orlon kniekousen met ingebreid dessin van 6.95 als Prijswinner 3.95 Jovanda steunkousen met naad als Prijswinner 2 paar 10.- Afd. Kousen, parterre Le Bourget ^jw/IWMlA

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4