SPARTA BIJ IN EEN VERLIES VACUÜM Heinz Schilcher is nog niet brutaal BH— )n r owalik: Wij zijn cupfighters Na twee maanden Ajax: Supporter oorzaak van Ajaxvertraging „Advocatenrekening te hoog Proces tegen Angela Davis Veiling van boerderij uitgesteld werd net voorkomen Directeur moet als duizendpoot fungeren Gewonden bij nachtelijke rel in Beek Chauffeurs rijden weer Deens ontvoerder gearresteerd Winst Delta-LIoyd wellicht lager Lagere rente op spaardeposito's 11 OINSDAG 28 SEPTEMBER 1971 R' gin va Ch? (OTTERDAMVoor de Rotterdamse eredivisieclub Sparta en zijn manager-coach Elek Schwartz lodiian er morgenavond in het stadion Feijenoord gigantische belangen op het spel. Wanneer Levski- go artak, de Bulgaarse bekerhouder, de Rotterdammers zou elimineren uit de strijd om de Europa Cup li it Sparta in een vacuüm terecht. Op het nationale front behoeven de Spartanen zich immers l aafcn illusies te maken, omdat geen enkeie ploeg nog kans heeft gezien de hegemonie van Feijenoord Ajax te doorbreken. 's hele beleid is gericht op in het internationale club- t kopbal. Vandaar dat de Rotterdam- JSSefs een trainer aan zich bonden met grote internationale ervaring en itatie. Haalt Sparta morgen de ede ronde niet, dan wordt de po- van de beminnelijke Elek walwartz wel bijzonder precair en von!t *iet niet uitgesloten worden :ht dat Sparta in de nationale r_1! petitie zal terugvallen. :;J oewel Elek Schwartz aan de voor examen de indruk ver mi; wi ld van zijn 1 een ontsPannen man te zijn, be- W de Roemeen terdege hoe enorm ngrijk het voor hem is dat Sparta Ch$ zware eerste ronde doorkomt. De score die de Rotterdammers 16 jember op de doorweekte Bulgaar- j adem bereikten is in elk geval een inkejegen uitgangsstelling voor de re- ij ne i. liste W. j tan ui /olj ZWAAR iemand in het Sparta-kamp durft echter aan een hoopgevende spelling te wagen. Elek tCMwartz: ..We zullen het ontzaglijk Zie ar krijgen. Ik ben zeer teleurge- fia dat in sommige perscommenta- Levski is afgeschilderd als een naakke ploeg. Laat ik u zeggen dat di niet de mening is van de interna- h ale voetbalexperts. 'i.. houd nog altijd vol dat dit Bul- U1 se team een van de beste Euro- Hietploegen is. Heel wat beter zelfs de tegenstander van Ajax, Dvna- Dresden. Enkele Bulgaarse spelers noem om taktische redenen per slot van rekening toch een beetje thuis." Dries Visser, de lakonieke lin kervleugelverdediger van Sparta, voorziet dat zijn opponent Panov hem zwaar aan de tand zal voelen. Visser: door Richard Matthijsse „Ik zal een consequente mandekking op hem moeten toepassen. Hij is le vensgevaarlijk. Ik hoop hem met steun van de anderen volledig uit te kunnen schakelen." VISSER Dries Visser (22), nu bezig aan zijn derde seizoen, heeft zich de reputatie opgebouwd keihard te zijn. Vorig sei zoen toen hij in een wedstrijd tegen Haarlem wat al te grof attaqueerde, kostte hem dat een schorsing van twee wedstrijden. Visser, die ook viermaal in Jong Oranje uitkwam. „Toen ik nog bij Xerxes speelde, was ik lang zo hard niet. Bij Sparta ben ik echter helemaal veranderd. Daar heerst een heel andere mentali teit. Wil je je in het hedendaagse voetbal kunnen handhaven, dan moet je er hard tegen aan gaan. Als een doorgebroken speler alleen namen verkeren in een schit- nde vorm. w* TECHNIEK [na; ij hebben dat in de eerste wed- nop jd op briljante wijze gedemon- jerd. Op het vrijwel onbespeelbare lieten zij fabelachtige staaltjes verfijnde techniek zien. En dat tooftoeh wel wat zeggen onder derge- omstandigheden die voor hen er vreemd en voor ons doorgaans tan naai zijn". ïaclfet zit de Spavta-coach nog altijd ko0 beetje dwars dat er zo vaak ver- kingen worden getroffen tussen 'Sparta onder Kessler en het van nu. ..Mën heeft mij on- als een intellectueel betiteld die ontwikkeling in het hedendaagse tbal niet meer heeft gevolgd Ik ook altijd maar over schilder- rköst praten. KUNST at zijn boulevardpraatjes In die pt wordt ook over Jacky Kennedy Soraya geschreven. Ik heb nooit ;d dat ik een intellectueel ben. leb altijd tijd gehad om veel te over kunst. Ik interesseer me kunst- en geschiedenis, at mag ik toch zeker wel, is het Ik ben er trots op dat ik als irige nog een topclub als Sparta trainen. Vraag maar aan doel- Doesburg hoe intensief ik hem handen neem. Dat geschrijf miin leeftijd is stiilloos. Michel- ilo was 70 toen hi> de fresco's de Sixtijnse kapel schilderde. En had ook niemand commentaar MANDEKKING lek Schwartz zal morgenavond het mogelijke Sparta-elftal de ia insturen, Het 2iet er namelijk r uit dat de blessure van Klijnjan, jerman en Bosveld genezen ver- 1 zullen worden. Schwartz: „Wij en trachten onze verdediging ge- te houden en aan te sluiten —fineer dat nodig is. We weten nu rechtsbuiten Panov razendsnel is j .dat Kirilov over een doedelijk schot y hikt. "e'zia 'ettemin h°op ik dat we. de Bul- to kunnen verrassen. We spelen DRESDEN De directeur sportie/, die Ajax sinds gisteren officieel zoekt, moet een duizend poot zijn. De man zal straks zich gaan belasten met bijna alle za ken, die de af deling betaald voet bal van de Amsterdamse vereni ging aangaan. Hij zal zich echter nadrukkelijk niet met de techni sche aangelegenheden bemoeien. Voorzitter Jaap van Praag, die tot nu toe bij Ajax een aantal nauwelijks te verenigen functies binnen de club uitoefende: „Het bestuur wil zeer bewust een aan tal zaken gaan delegeren. Van ons vergt het te veel kijd. We hebben sterk behoefte aan een directeur-sportief, die ik vooral geen manager wil gaan noemen. Zijn taak zal voor het 'grootste deel op het administrative en organisatorische vlak liggen." Ajax heeft de Zuidamerikaanse kampioen Nacional voorgesteld een wedstrijd voor de wereldbe ker in Europa te spelen. Daarmee reageert de Amsterdamse vereni ging na lange tijd weer eens offi cieel op de voortdurende smeek bede van de Uruguayse club om voor de veel bezongen wereldcup alsnog in actie te komen. Het bestuur van Ajax heeft in een brief aan de Europese voet balorganisatie, de UEFA, voorge steld de strijd in één wedstrijd te beslissen. De Amsterdammers eisten daarbij dat het duel in Europa plaats vindt. Ajax-voor- zitter Jaap van Praag: „Dit is geen nieuw voorstel Xan ons. In het begin van de onderhandelin gen hebben we aan Nacional de bereidheid op dit punt al eerde? naar voren gebracht." onze speciale verslaggever DRESDEN Het gezelschap, t Ajax in de eerste ronde van op de doelman afgaat, moet je hem neerleggen. Dat is de consequentie van professionalisme. Ik zal me ech ter niet meer zo gauw laten gaan als vorig jaar. Door schade en schande wordt een mens wijs." KOWALIK Janusz Kowalik, met Lex Schoen maker de topscorer in de eredivisie is erop gebrand zich tegen de Bulgaren te revancheren voor zijn matig optre den zondag in de wedstrijd tegen Ex celsior. Kowalik, die om politieke redenen de reis naar Sofia niet meemaakte, geeft S]3arta een goede kans naar de tweede ronde door te dringen. Kowa lik: „Je merkt aan alles dat we zeer geconcentreerd zijn voor deze wed strijd. Sparta is een echte cupfighter en wat dat betekent heeft Ajax twee maal aan den lijve ondervonden." Het ziet er inmiddels naar uit dat de tribunes van het stadion Feijen oord akelig leeg zullen blijven. Er zijn nog maar enkele duizenden kaartjes in de voorverkoop verkocht. Sparta heet nu eenmaal geen Feijen oord. SAN RAFAEL (RTR) Het proces tegen de militante negerin Angela Davis is verschoven naar 1 november om haar advocaten de tijd te geven een verzoek in te dienen het proces in een andere plaats te doen houden. De advocaten denken aan San Fran cisco omdat „de inwoners van San Francisco het minst bevooroordeeld zijn ten aanzien van de verdachte". Angela Davis wordt beschuldigd van ontvoering, moord en samenzwe ring op grond van een wet die stelt dat een ieder die medeplichtig is aan een misdaad in gelijke mate schuldig is als de misdadigers zelf. Ze zou de wapens hebben geleverd die op 7 augustus van het vorig jaar werd ge bruikt toen twee gevangenen de rechtszaal wilden bezetten van de districtsrechtbank in San Rafael. Van Wijk en Heringa 5 procent dividend DEN HAAG Het winst saldo van Van Wijk en Heringa, onderdeel van de EMS-groep, heeft in 1970 329.000 bedragen tegen 38.000 in 1969. Voorgesteld wordt een dividend van 5 pet. Over 1969 werd het di vidend gepasseerd. Behalve de verkoop van het com plex Huis ter Duin, waarvan in het jaarverslag 1969 reeds melding werd gemaakt, werden in 1970 onroeren de goederen verkocht met een tota le netto-opbrengst van ongeveer 1,5 min., waaronder het complex de Vliet-Rapenburg in Leiden. De opbrengst lag 756.000 hoger dan de boekwaarde. Ultimo 1970 bedroeg de taxatiewaarde van de nog aanwezige onroerende goederen 3,45 min., te gen 12,45 min. eind 1969. DRESDEN De bedeesdheid, waarmee Heinz Schilcher zich aan het begin van dit seizoen bij Ajax aandiende, is nog volop aanwezig. Zijn bescheidenheid, onzekerheid bijna, is kenmerkend voor het optreden tot nu toe in Amsterdam van de jonge Oostenrijker. Zowel in het veld als daarbuiten, privé. Schilcher voelt zich nog nadrukke lijk de „vreemdeling" en gedraagt zich daar ook naar. De schroom blijft hem achtervolgen. En dat, terwijl Ajax' andere Duits-sprekende speler, Horst Blankenburg, zich inmiddels al heeft aangepast. het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen voor de wedstrijd tegen Dynamo Dres den begeleidt, heeft gistermid dag op het vliegveld van de Oostduitse stad aanzienlijke ver traging opgelopen. Oorzaak van het niet geprogram meerde oponthoud vormde de onwe tendheid van een Rotterdamse sup porter. die op een vraag van een douanebeambte vrolijk 400 (zwarte) Oostduitse marken naar voren tover de. De 51-jarige Cor van Meerkerk trok door zijn opvallende uitrusting (een rood-witte hot-pants, een feest- muts, pruik, ijsmuts en klompen) toch al de volledige aandacht van de strenge grensbeambten. Van Meer kerk: „Ik heb in Rotterdam geld ge wisseld Ik wist niet dat je die mar ken in Oost-Duitsland niet mocht in voeren. Daarom heb ik onmiddellijk gereageerd op hun vraag en het geld aan die mensen laten zien. Ik ben me van geen schuld bewust. Toen ik naar de Europa Cup-finale in Londen ging, kon ik toch ook zomaar geld meene men. Daar heeft toen niemand iets van gezegd". Dank zij de bemiddeling van de Nederlandse reisleider werden de problemen later opgelost. De voorsprong van de Westduitser op Heinz Schilcher lijkt kostbaar. De moeilijke rol van ausputzer in de Amsterdamse formatie is nu al door regisseur Stefan Kovacs aan Blan kenburg gegeven. Het zal Schilcher (24) zijn plaats In het eerste elftal kosten. Temeer, omdat de aanstaande rentree van Wim Suurtóer op de rechtervleugel van de verdediging juist hèm zal treffen. Ajax had het in eerste instantie allemaal anders ge programmeerd. Heinz Schilcher im mers is aanvankelijk als de opvolger van Velibor Vasovic, de organisator, de meesterlijke leider, naar voren ge schoven. De „wankele" koop van de Oosten rijker (geen Ajax-voorman heeft hem bij SK Sturm Graz bewust zien voet ballen: zelf zegt hij: „Het was een grote verrassing voor mij, dat juist deze club me wilde hebben. Ik heb nooit met iemand van Ajax voor de transfer over een contract gesproken) heeft tot nog toe teleurstellend weinig rendement opgeleverd. Niet verwon derlijk, overigens. Schilcher werd een slachtoffer van de door blessures gedwongen experimenten van Kovacs. Hij speelde als ausputzer, voor stopper, vleugelverdediger en mid denvelder, maar hem werd nauwe lijks tijd gegund in één bepaalde po sitie naar „evenwicht" te groeien. Naast de gigantische overgang van de nog puur amateuristisch ingestelde semi-profclub SK Sturm („Alleen de trainer was in full-time dienst") naar het in vele (spel)opzichten zo doorge winterd professionele Ajax, bleken ook de eerste contactlijnen met de nieuwe collega's nogal warrig en vol storingen. Het taalprobleem, bijvoorbeeld, houdt vooral bij de „stille" Schilcher vaak gelijke tred met de ontwikke ling van de persoonlijkheid in het veld. Een man als Vasovic wist dat wonderbaarlijk snel op te vangen. De Joegoslaaf compenseerde die „achter stand magnifiek door de „voetbaltaal" te spreken. Vasco werd vlug geaccep teerd en groeide binnen korte tijd uit tot een persoonlijkheid. Ruim twee maanden Ajax hebben Heinz Schilcher aan het twijfelen ge bracht. Zijn start in het „geharde" professionalisme, dat Ajax bedrijft, is daardoor aanzienlijk minder floris sant geweest dan hij in eerste instan tie gehoopt had. Een bekentenis: „Ik had eerlijk gedacht, dat ik in die eerste periode veel beter zou spelen. De vorm, het niveau van vorig sei zoen heb ik nog lang niet bereikt." Stefan Kovacs weet dat. Omdat hij zelf als een wild-vreemde eens Am sterdam binnen zwom. Hij zegt: „Heinz heeft het verschrikkelijk grote nadeel, dat hij zich direct al in een elftal van wereldklasse moet waar maken. Topniveau Onmiddellijk is van hem, en te recht. een topniveau verlangd. Maar de omschakeling van de ene ploeg naar de andere, van het ene naar het andere land is geen proces van een paar dagen. Dat vergt weken, maan den zelfs." In die paar maanden lijkt het eer ste dopl van Heinz Schilcher naast Kovacs op de spelersbank te liggen. Hem heeft de kleine Roemeen nog alleen een positie in de laatste lijn, als reserve toebedacht. Kovacs weer: „Schilcher is in ieder geval geen mid denvelder. Zijn kracht ligt in de de fensie. Misschien als ausputzer, toch, maar nog meer als vleugelverdediger. door Gerrit den Ambtman En juist op die plaatsen is de concur rentie erg groot. Blankenburg heeft zich voorlopig als de beste laatste man gemanifesteerd." Schilcher speelde in Oostenrijk als ausputzer. Een positie, die in het sta tische speltype, dal in dat land ge propageerd wordt, veel minder „klas- sa" vereist dan in Nederland, bij A- jax, waar zelfs en vooral de vrije verdediger veel in het centrum moet komen. Schilcher: „Als vrije verdediger heb je vooral in dit elftal een verant woordelijkheid. Als je op die plaats een fout maakt is het in negen van de tien gevallen een doelpunt. Op het middenveld valt een misser veel min der op. Daar let het publiek veel meer op de goede dingen. Daarom vind ik zelf, dat ik tegen NAC vorige week zondag mijn beste wedstrijd in Nederland heb gespeeld. Ik heb desondanks nog geen echte kans gekregen me volledig waar te maken. De wisselingen in het elftal vind ik begrijpelijk. Maar ik besef ook, dat een club als Ajax je geen half jaar de tijd geeft. Ik ben in Oos tenrijk een keer van club veranderd. Toen had ik een half seizoen nodig om weer op het oude niveau te ko men. Bij Ajax bestaat de selectie uit achttien spelers. De concurrentie is veel 'groter. Daarom weet ik. dat ik het .erg moei lijk zal krijgen." Kloof De kloof tussen het Oostenrijkse en het Nederlandse voetbal bleek voor Schilcher groter dan verwacht De verschillen zijn enorm. De uitblinker daar, blijft hier al in de grauwe mid delmaat steken. Schilcher: „Ik gold in Oostenrijk als een bikkelharde speler. En hier krijg ik te horen, dat ik for ser moet optreden. Daarnaast ligt het tempo in een normale competitewed- strijd aanzienlijk hoger, de scheids rechters zijn een stuk beter en de taak van ausputzer is heel anders. In Oostenrijk is een verdediger veel nadrukkelijker aan zijn plaats gebonden. Hij komt veel minder op. Iedere plaats in een elftal als Ajax is er veel zwaarder dan in een Oosten rijkse ploeg." Veel praten Schilcher heeft zich met een door hem moeilijk te onderdrukken beze tenheid op de aanpassing bij Ajax gestort. Zijn studie chemie, die nog minstens drie jaar vergt, heeft hij aan de kant geschoven om in Neder land zijn kwaliteiten als voetballer te ontwikkelen. „Bij de training leer ik al ontzettend veel. Wat Cruyff en Keizer dan presteren is ongelooflijk. Ook door veel praten hoop ik me sneller te kunnen aanpassen". Schilcher vraagt tijd en geduld. Stefan Kovacs wil hem die geven. Zegt de Roemeen: „Iedereen moet hem een paar maanden tijd gunnen. Dat is toch normaal. Hij bezit in ieder geval voldoende kwaliteit. Schilcher moet alleen sneller reage ren. Een verdediger hoeft niet in de eerste plaats op een schoonheidsprijs af te gaan. Hij moet snel kunnen bouwen, niet aarzelen. Een resoluut optreden is een eerste vereiste. En juist dat moet Schilcher nog leren. Als verdediger mag je geen bedenk tijd nemen". Schilcher kent zijn belangrijkste manco op dit moment. Tegen PSV bijvoorbeeld eiste zijn spel zaterdag in de eerste helft (na rust werd hij vol gens afspraak door Swart vervangen) voortdurend correctie. Door Hulshoff met name. Schilcher: „Ik moet nog teveel kijken voordat ik beslis of ik een bal kort of lang moet spelen. Wie eenmaal een tijd in een bepaald team staat, weet hoe zijn medespelers op een situatie reageren. Voor mij is dat allemaal nieuw. Daarom lijkt alles wat ik doe nog onzeker Als straks Suurbier weer volledig terug is, zal het nog lastiger voor mij zijn. De concurrentie wordt voor iedereen groter. Maar dat is weer belangrijk voor het elftal als geheel". Heiintz Schilcher, juichend na het eerste en tot nog toe enige doelpunt dat hij scoorde voor Ajax in de wed strijd tegen NAC. Van een verslaggever BAARLE-NASSAU De vei ling van de bezittingen van de boerenfamilie Bruurs in Baarle Nassau is gisteravond niet door gegaan, nadat op het laatste moment met de schuldeisers (de familie Van der Broek) overeen stemming bereikt was. Het akkoord hield in dat de familie Bruurs de 120.000 gulden aan proces kosten zal betalen, waarbij zij echter aantekende bezwaar te zullen maken tegen de hoogte van deze nota. De familie Bruurs zal de nota voor leggen aan de deken van de orde van BEEK Een ordinaire scheldpartij tussen Ambonese bezoekers van de Palladium-bar aan de Burg. Janssen- straat in Beek en enkele jongelui uit dit plaatsje is gisternacht uitgegroeid tot een veldslag. Rijkspolitiegroepen uit heel Zuid- Limburg hadden ruim een uur nodig om de rust te herstellen. Daarbij werd één rijkspolitieman, wachtmees ter C. A. Fax, uit Stein ernstig en drie andere licht gewond. Zaterdagavond kregen enkele jon gelui uit Beek het aan de stok met Ambonese bezoekers van de bar. De Ambonese jongelui (uit Geleen) moes ten het onderspit delven en werden op straat gezet. Zondagavond keerden de jongelui uit Geleen terug naar de Palladium-bar. Opnieuw ontstond er een ruzie waarbij het totale interieur van de bar sneuvelde. Nadat de haastig gealarmeerde po litie de vechtende jongelui naar bui ten had gewerkt, verschenen uit ver scheidene richtingen nog ongeveer honderd Ambonezen die zich in het gevecht mengden en de rijkspolitie in het nauw dreef. Het politiebusje werd op zijn kop gezet en de mannen kre gen slagen te incasseren. Terwijl de politiemannen op straat de jongelui uit elkaar probeerden te drijven, gooide een knokploeg van de bar vanaf het dak met pannen naar de relschoppers. Eerst nadat een tien tal waarschuwingsschoten werden ge lost, verspreidde de groep Ambonese jongelui zich. Het resultaat van de vechtpartij: één zwaar gewonde wachtmeester, drie licht gewonde po litiemannen, een tiental licht gewon de jongelui, 4 beschadigde politiewa gens. Van een verslaggever GRONINGEN De vijftien chauf feurs van het transportbedrijf firma M Visser en Zoon in Zoutkamp, die in de nacht van zondag op maandag in sraking zijn gegaan, omdat de di rectie zich niet aan de cao-beroeps- geederenvervoer zou hebben gehou den, zijn gisterochtend weer aan het werk gegaan. De Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel en de Algeme ne Christelijke Bond van Vervoers personeel hebben met de directie overeenstemming bereikt, waarbij o.a. werd toegezegd dat niet rancuneus zal worden opgetreden tegen de per soneelsleden, die gestaakt hebben. De d -.ectie van de firma Visser heeft toegezegd zich voortaan aan de cao te zulicn houden. HADERSLEV De Deense politie heeft een echtpaar gearresteerd in verband met de ontvoering van de directeur van de Tuborg bierbrouwe rij, Viggo J. Rasmussen op 14 augus tus. De man heeft inmiddels bekend dat hij de ontvoering van Rasmussen voor wiens vrijlating de Tuborg- maatschappij een losgeld van 1,8 mil joen Deense kronen (240.000 dollar) had betaald uitgevoerd. advocaten in Breda, mr. P. Rassers. Volgens de advocaat van de familie Van der Broek omvat de rekening het werk van hemzelf, drie andere advo caten, enkele notarissen en de deur waarder gedurende de vijf jaren dat de procedure tussen de twee families (over een stuk grond van zeventig are) nu al duurt. De advocaat van de familie Bruurs vindt het bedrag ech ter veel te hoog. De Bruursen had den jaren geleden de grond van twee Belgen gekocht, die zich echter bij die verkoop niet hielden aan het con tract met de pachter van de grond. Van der Broek, die het eerste koop recht had. VAn der Broek begon een proces, dat uiteindelijk tot de uit spraak leidde dat Van der Broek ge lijk had. De familie Bruurs kreeg een dwangsom van 400 gulden opgelegd voor elke dag dat zij de grond niet overdroeg. De overdracht bleef uit, en uiteindelijk bleek de dwangsom opge lopen te zijn tot 650.000 gulden. De Bredase rechtbank besloot vorige maand in kort geding dat grond en opstallen van de familie Bruurs moesten worden geveild. De befaamde componist-dirigent Aram Chatsjaturian kwam gisteroch tend op Schiphoj aan. Hij bezoekt ons land voor een optreden als gastdiri- gent met het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest. AMSTERDAM De Delta-LIoyd verzekeringsgroep heeft in het eer ste halfjaar van 1971 een bevredi gende produktie van nieuwe verze keringen zowel bij het levensverze keringsbedrijf als bij het schadever zekeringsbedrijf bereikt. De resulta ten van het schadebedrijf vertonen een daling in vergelijking met 1970. De voornaamste oorzaak hiervan ligt in de autosector, waar ook de Delta-LIoyd niet aan een algemene teruggang van de bedrijfsresultaen in deze branche is ontkomen. De re sultaten in het levensverzekerings bedrijf geven een lichte verbetering te zien. De steeds voortgaande loon- en kostenstijgingen drukken de resulta ten. De hoge rentestand en de be langrijke stijging van de interestba ten vormen hiervoor geen voldoende compensatie, aangezien daartegen over een toeneming hoewel min der groot dan in 1970 staat van •iet voor verzekerden beschikbaar te stellen bedrag aan winstdeling. Voorzover thans te beoordelen is, zal over geheel 1971 de winst lager zijn dan over 1970 (de voor verde ling beschikbare winst was toen 18,4 min.). Verwacht wordt, dat het mo gelijk zal zijn het dividend op het zelfde niveau (1970: 2,80) te hand haven. AMSTERDAM De Algemene Bank Nederland heeft met ingagg van 1 oktober a.s. de rentevergoe ding op de spaardeposito's verlaagd. De Amsterdam-Rotterdam bank heeft deze rentetarieven op het ogenblik in studie en zal op korte termijn hierover berichten. De rente op een spaardeposito met drie maanden opzegging heeft de ABN met een kwart procent ver laagd tot 4,75 pet. De overige rente vergoedingen zijn alle met een half procent gedaald en bedragen per 1 oktober: 5 pet. voor een spaardeposi to met zes maanden opzegging, 5,5 pet. met een opzegging van 12 maan den, 6,5 pet. met 24 maanden, 6,75 pet. voor drie jaar vast, 7 pet. voor vier of vijf jaar vast en 6,5 tot 7 pet. voor spaardeposito's met oplopende rentelooptijd voor twee, drie of vier jaar. De rentevergoeding op spaar boekjes en spaarrekeningen blijft on veranderd 4,5 pet. AMSTERDAM In een bungalow in Bennebroek is voor meer dan 100.000 gulden aan schilderijen, zilverwerk en Chinees porselein gestolen. De inbraak moet in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn gepleegd. De dief of dieven waren binnengekomen door verbreking van een deur. De diefstal werd zaterdagochtend door de huishoudster ontdekt. De schilderijen waaronder een Jan van Goyen en een Gabriël Metsu, werden met lijst en al meegenomen. De bewoner, de Zwitserse ir. O. A. Schneider (59), ligt al enige tijd in een ziekenhuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11