Vondst van 60 kg hasj heim overleg Venuzuela- itillen „nonsensverhaal" Tilontuur in Uriqnon ommentaar Groot aantal doden in druk weekendverkeer Wetenschapsbeleid vraagt schema van prioriteiten Propaganda voor kernproeven bij Alaska 7 MAANDAG 27 SEPTEMBER 1971 n) een ogtê soon Brokken was zondagavond. >t eerst sinds lange tijd weer net een wat je noemt knusse le knuffelde Henk Molenberg :enbrij zou gaan vervaardigen zijn beurt weer allerlei dien- knuffelde. Fred Kaps ver ten paar toeren en Corry zong n Fries wiegelied. Ze kreeg paar Friezen wel aanmerkin- haar uitspraak, maar het iiir knapperde er niet minder Het lm verbazing hebben gewekt Van Swol en Mustapli in dit programma opgeno- ren geweest. Dat was niet het Urekt voor de show gaven ze ting aan ouders die hun kin- digean seksuele voorlichting moe- rzien. Je zou kunnen zeggen dit programma zich bij de (speelde, al werd dit decor- '.vallig niet in beeld gebracht. Van Swol vulde de rol van verdediger die welwillende <n van de heer Mustaph moest stoppen. Dat ging dan onge- een manier waarbij de heer kwam te spreken over de die de jeugd tegenwoordig de heer Van Swol zei dat dat modern was. Verder werd er ie kinderen" gesproken als het en 17-jarige ging. Als dat s kwam dan wilden de heren in een hartelijk gelach uit- n.a.v. „kinder"-uitlatingen die aren gehoord. We zijn be naar de waarderingscijfers en 17-jarigen aan dit pro- seven. >st gehandicapte zendgemach- dit weekend was onge- het IKOR-CVK. Die heeft kend, op zondag een half uur tegenover Floris. Er zat dus, naaide vrezen, geen hond gekeken htigtnaar het eerste deel van Jona, iictti die werd geschreven door 'ykman en werd geregisseerd ;s Odufré. De titelrol was be- Luc Lutz. Er was zelfs spra- een dubbele handicap. Iedere zou deze musical in zijn ge- tben uitgezonden, maar als je luch n half uur hebt, dan moet je Allemaal zeer vervelende was het alleen maar omdat rdait/jet eerste deel moeten zien te *0 kfeu tot de volgende keer. Dan et ofee 0p de totale produktie te- verkomen. n he uche orte opmerking tenslotte over ereld of geen wereld" (NOS). beien vooropstellen dat het zeer istens de aandacht te vestigen op wegen die op internationaal zijn ingeslagen om de grote en van de wereld baas Het is alleen wel zo dat we oei hebben dat de televisie tal fasen heeft overgeslagen, ■wijl Van Langeraad meldde er om gaat alle problemen in enhang te begrijpen en daar- 1 jf te gaan, zaten wij nog te op een uitzending hoe je een ig probleem op lokaal terrein oereld kan helpen. Bijivoor- smog in de Rijnmond. De ig van gisteravond kreeg iets «oor zich uitschviver^van de in: nu er niet kan worden k gemaakt welke industrieën nond zouden moeten stoppen gevolgen dat zou hebben, in de aandacht op een groep n die internationaal en niet- aan de zaak gaan werken, st intrigerende dat in de uit- werd gezegd, kwam van mi- Brauw. Die vroeg zich af op ment de geleerden hun resul- handen zullen geven aan de Dan is de tijd van de pro- •lling voorbij en kan er aati /en worden gewerkt. Van een verslaggever AMSTERDAM -Het op veel plaatsen nog aanlokkelijke na- zomerweer heeft het afgelopen weekeinde een hoge tol aan men senlevens geëist. WINSUM De 32-jarige meelhan delaar J. *J. H. Willems uit Deest is zaterdag in Winsum met zijn wagen uit de bocht gevlogen en tegen een boom terechtgekomen. De man werd gedood. APELDOORN In het Apel- doorns-Dierenskanaal is, zaterdag de 13-jarige Carla Teerds uit Apeldoorn verdronken. Ze zat in een door haar moeder bestuurde wagen. De auto raakte in een slip en kwam in het kanaal terecht. De moeder en een 12-jarig zusje konden worden gered. LEENS Op de kruising van de provinciale autoweg in het Groningse Leens is de 46-jarige mevrouw B. Nube-Janninga uit Een rum zaterdagmorgen verongelukt. Ze werd met haar bromfiets geschept door een personenwagen. - ROERMOND Terwijl hij op de rijbaan liep is de 78-jarige heer Thijssen zaterdagavond op de rijks weg Roermond-Venlo geschept door een personenwagen en overleden. MEERLO Het 19-jarige meisje A. M. B. Gooren uit Meerlo is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen toen ze in de mist in Horst bij Nijmegen werd aangereden door een tegemoetkomende auto. SNEEK In de nacht van vrijdag" op zaterdag is de 25-jarige K. van dei- Velde uit Jutrijp op de weg van Lemmer naar Sneek ter hoogte van het Prinses Margrietkanaal met zijn wagen van de weg afgeraakt en tegen een boom gebotst. De auto brak in twee stukken. De bestuurder was op slag dood. ALBLASSERDAM Op het z.g. klaverblad Oudenrijn is de 27-jarige instrumentmaker A. J. de Jager uit Alblasserdam bij een botsing om het leven gekomen nadat hij vermoede lijk de macht over zijn stuur verloren had. BEUNINGEN In dichte mist is zondagochtend de 23-jarige C. G. H. Peters uit Weurt in deze plaats met een landbouwtractor van een dijk ge kanteld en om het leven gekomen. KOLLUM In zijn woonplaats Kollum is de 18-jarige O. J. Bosma zaterdag, toen hij op een bromfiets reed. door een auto geschept en later op de dag overleden. WONSERADEEL In Kievitshor- ne (gemeente Wonseradeel) is de egen BR scalws 'opr 10-195: A.s. theologen Bonn gebruiken het meeste drugs BONN Bij de gebruikers van drugs aan de universiteit van Bonn staan de theologische studenten aan de top, onder hen is het mëeste ge bruik van deze middelen geconsta teerd. Direct na de „theologen" ko men' op deze ranglijst de beoefenaars van de gedragswetenschappen en de filosofie. De rij wordt gesloten door a.s. natuurwetenschapsmensen, onder wie vooral landbouwkundigen in de dop gemiddeld het minst van drugs gebruik maken. m een verslaggever HAAG Het Neder- ministerie van buiten zaken en het Antillenhuis de berichten, die vorige ferschenen in de Venezo- pers, tegengesproken. Een oerder van buitenlandse sprak zaterdag van een ïsverhaal", terwijl een van het Antillenhuis irde, dat de hele zaak uit it was gegrepen. Venezolaanse dagblad „El schreef dat Curagaose politici jeheim overleg hadden ge- et de Venezolaanse regering mogelijkheid van de eilanden groep een met Venezuela geassocieerd vrijstaat te maken. Er zou met name zijn gesproken over het sluiten van een cultureel en economisch verdrag. „Er is geen sprake van geheim overleg", aldus de zegsman van het Antillenhuis. „Twee jaar geleden al zijn door beide regeringen werkgroe pen geïnstalleerd, die tot taak hebben de samenwerking op cultureel en economisch gebied nader te bestude ren. Deze werkgroepen komen regel matig bij elkaar in Willemstad of Ca racas". Volgens een woordvoerder van bui tenlandse zaken heeft minister Schmelzer helemaal geen recent be zoek aan Suriname gebracht, zoals het Antilliaanse dagblad „Amigoe di Curagao" schreef. 76-jarige S. D. Bos uit Sneek zater dagavond bij een botsing op de rijks weg om het leven komen. Zijn vrouw,, die naast hem zat is ernstig gewond in een ziekenhuis te Sneek opgeno men. BROUWERSHAVEN Bij het oversteken van dé weg is zaterdag avond de 74-jarige M. van de Kloos ter in zijn woonplaats Schudde- beurs (gemeente Brouwershaven) door een auto aangeredèn en overle den. ROTTERDAM De dames C. Visser en T. Riekwel, beiden uit Rotterdam zijn op slag gedood toen hun wagen te Tessenderioo (Belgisch Limburg!) werd aangereden door een vracht auto. De 77-jarige mevrouw C. Buy- tendijk, die eveneens in de auto zat, moest ernstig gewond naar een zie kenhuis worden vervoerd. WASSENAAR De 62-jarige J. M. L. Lausberg uit Wassenaar is op de rijksstraatweg in Wassenaar om het leven gekomen toen hij met zijn fiets probeerde over te steken en geschept werd door een passerende wagen uit Den Haag. Sinione de Beauvoir aangeklaagd PARIJS (Reuter) De F,ranse schrijfster Simone de Beauvoir (63) is in staat van beschuldiging gesteld wegens vbelastering van de politie in artikelen die zij schreef voor de Idiot International, een links waarvan zij eens de leiding had. De beschuldigingen zijn tegen haar ingebracht door de staat, en zijn van dezelfde aard, als die welke in juni tegen Jean Paul Sartre (66) zijn inge- ciend. Deze hèeft onlangs een links persbureau opgericht ter bestrijding van de volgens hem door regering en politie bedreven onderdrukking. Van onze redacteur wetenschappen DEN HAAG In het weten schapsbeleid moet een prioritei tenschema bestaan, op grond waarvan bij de universiteiten zwaartepunten van' onderzoek kunnen worden aangewezen. Dit meent de Raad van Advies voor het Wetenschapsbeleid (RAWB) in een voorlopige nota over de finan ciering van onderzoek aan universi teiten en hogescholen. Om de nota was enkele jaren geleden door de toenmalige minister Veringa gevraagd. Volgens de RAWB moeten kostbare projecten worden getoetst aan het landelijk wetenschapsbeleid; minder kostbaar onderzoek moeten de uni versiteiten in landelijk overleg coör dineren. Om dat mogelijk te maken moet men aah elke universiteit of hogeschool een centrale research- commissie van vijf tot zeven man worden ingesteld die locaal de situa tie kan overzien. Momenteel wordt niets gecoördineerd en weinig ge toetst. De RAWB gaat er van uit dat on derzoek ook in de toekomst een be langrijke plaats aan de universiteiten moet innemen, omdat ze anders hun onderwijs- en opleidingstaak niet goed kunnen vervullen. Minister De Brauw van weten schapsbeleid en wetenschappelijk onderwijs heeft de nota gepubliceerd ten behoevevan de discussie over déze zaken. Hij wil binnenkort gaan overleggen met betrokkenen, om doelmatiger structuren te scheppen voor organisatie en financiering van universitaire onderzoek. Vanavond te zien NEDERLAND I AVRO 19.05 uur Daddy Longlegs - toppop special 19.30 uur Boekje open, jonge men sen ontmoeten hun favoriete schrijver (I) 20.21 uur Peyton Place 21.10 uur Henk Elsink NEDERLAND II KRO 19.05 uur Wij heren van Zichem, tv-feuilleton 20.21 uur Verloren Noormannen, film 21.10 uur Alias Smith en Jones, tv- serie 22.25 uur Pianoconcerten van Mo zart 22.55 uur (RKK) Synode Rome 1971 Vanavond te horen HILVERSUM I EO en NCRV 19.00 uur Gewijde muziek 19.25 uur Reformatie en reveil, le zing 19.40 uur Het woord aan het woord, lezing 20.00 uur Hnsel und Gretel, sprookjesopera 21.38 uur Nederland-waterland, klankbeeld 21.58 uur Jazz-time 23.00 uur NCRV-Vocaal Ensemble HILVERSUM II NOS 19.35 uur (RVU) 2500 Jaar monar chie in Perzië 20.15 uur Mijn leren is spelen, dis cussie 20.45 uur Minder bekend buiten lands repertoire 21.40 uur Gamma van Alpha en Bèta 22.55 uur Metro's Midnight Music AMSTERDAM De rijks politie op Schiphol heeft zater dag de 20-jarige Canadees D. E. J. R., zoon van een Canadese ambassadeur in een Afrikaans land, gearresteerd omdat hij in zijn bagage zestig kilo hasjiesj vervoerde. De jongeman, die met een diploma tiek paspoort reisde, zal samen met WASHINGTON Om Amerika's zwaarste ondergrondse kernproef al ler tijden te verdedigen bedrijft de Commissie voor atoomenergie (AEC) geen voorlichting, maar propaganda, heeft Senator Mike Gravel uit Alaska verklaard. Als dat de bestaande wet ten niet schendt, moet de wet worden veranderd om het publiek te bescher men, meent hij. Dc onderaardse kernexplosie van vijf megaton in een gebied waar ge regeld aardbevingeh ontstaan kan volgens critici een natuurramp ver oorzaken. Toen hierover in Alaska hoorzittingen werden gehouden, wer- den daarvoor tientallen deskundigen van de AEC overgevlogen, aldus Gra vel, maar tegenstanders moesten 'hun eigen reiskosten betalen. Wie niet kon komen en daarom de AEC om een officieel verslag van de zitting vroeg, kreeg nul op het rekest. Haar ambte naren en volksvertegenwoordigers van Alaska werden op kosten van de AEC voorgelicht tijdens luxueuze ex cursies naar het vermaakcentrum Las Vegas. De AEC heeft overigens bakzeil moeten halen toen zij in een verkla ring „een buitengewoon positieve verzekering" wilden geven dat de proef geen aardbeving zal veroorza ken. Het ministerie van defensie meende dat de heren het nooit zo ze ker konden weten, en gaf opdracht in de verklaring alleen te schrijven dat een aardbeving „hoogst onwaar schijnlijk" zou zijn. Zoals bekend heeft het Amerikaan se Congres de beslissing over het doorgaan van de proef geheel aan president Nixon overgelaten. een vriend, de 22-jarige student R. P. uit Hamilton (Canada), vanochtend voor de Amsterdamse officier van justitie worden voorgeleid. Met deze arrestatie heeft de rijks politie op Schiphol een van haar grootste hasj-vondsten gedaan. De twee Canadezen, die van Kara chi kwamen en via Amsterdam en. Parijs door wilden vliegen naar Ca nada, werden volkomen toevallig uit gekozen door de op Schiphol aanwe zige veiligheidsmensen voor een con trole van de koffers. In verband met het gevaar van ka ping van vliegtuigen gelden op Schip hol nog steeds strenge controle- en veiligheidseisen, waaronder het ne men van regelmatige steekproeven met het onderzoeken van de bagage van de reizigers. Toen de twee jongens, die dachten vanwege hun diplomatieke paspoor ten zomaar te kunnen door lopen, werden uitgekozen om hun bagage te laten onderzoe ken, bleek dat zij geen enkele moeite gedaan hadden de partij hasjiesj te verbergen: er was alleen maar een laagje plastic over gedaan. Bij de fouillering van R. kwam een regu te voorschijn van nog drie koffers, die in de bagageruimte van het vliegtuig zouden worden vervoerd. Ook de,ze drie koffers bleken boordevol hasjiesj te zitten. De koffers waren dichtge plakt met een scherp ruikende lijm soort vermoedelijk om eventuele hasj- honden, waarover de rijkspolitie op Schiphol beschikt, om de tuin te lei den. Geen tip „Het was volkomen toevallig dat de ze twee jongens uitgekozen werden voor een bagage-controle. We hadden helemaal geen tip gehad, dat er zich juist in hun koffers iets strafbaars zou bevinden. Wat betreft die diplo matieke paspoorten; wij zijn bij de politie niet meer zo, dat wij eigenaars van dit soort papieren altijd maar zonder meer laten passeren. Daarvoor heeft de politie overal ter wereld toch wel te slechte ervaringen opgedaan met mensen, die op deze paspoorten reizen. Op Schiphol gelden in ieder geval beslist geen uitzonderingsre gels wat betreft controle en dergelij ke van houders van diplomatieke paspoorten", aldus een woordvoerder van de Amsterdamse rijkspolitie. De officier van justitie zal vanoch tend beslissen of de twee Canadezen in voorarrest moeten blijven en of zij in Nederland berecht zullen worden. MARY STEWART 58 Na enige tijd besefte ik dat ik op weg was naar de haven - ik kon de masten zien en de glans van een meeuwevleugel en het flikkeren van vroege neonlichten aan het einde van de straat. Ik aarzelde. Iedereen heeft van die verhalen gehoord over Marseille, die verdorven stad... en was de haven niet^ de buurt waar die verdorvenheid samenhokte? Aan mijn •linkerhand was een straat, en ik bleef staan op mijn wandeling, en keek er in. Toen liep ik de richting van de haven uit zonder nog een seconde te aarzelen. Want daar stond hij, mijn vijand, en aarzelde net als ikzelf op de andere hoek van .die straat, die, zoals ik later ontdekte, regelrecht naar de Canebière leidde: - ik had in zover gelijk gehad. Ik dacht niet dat hij me had gezien, maar de jacht was •weer begonnen, en ik stevende naar de oude haven van- Marseille zonder verder stil te staan bij de zonden die daar tierden. Ik geloof dat ik op dat ogenblik het aanbod Van een gratis reisje naar Buenos Aires haast dankbaar begroet zou hebben. Op het punt waar de straat uitkwam op de haven, aar zelde ik opnieuw. Het was hier zo open. De oude haven was een uitgestrekte, open ruimte, met een wirwar van tramlijnen en spoorbanen, aan drie zijden begrensd "door huizen en restaurants, die hun opzichtige neonlichten uitdagend lieten flikkeren tegen de zonsondergang. Het water in de haven lag tjokvol met bootjes van allerlei soort en kleur, en in het ambergouden licht wiegde en deinde het mastenbos temidden van het ijle net van hun touwen. Ik aarzelde slechts een seconde, lie^> toen dwars over het open plein op het dichtstbijzijnde groepje mensen gf, in de hoop daarin te kunnen verdwijnen, en op een of andere wijze de overkant van het plein te bereiken. Er stonden daar een twintig a dertig mensen te lachen en te praten, tussen, de spoorlijn en de rand van de kade. Ik bereikte hen en mengde me onder deze groep, negeerde een dringende uitnodiging van een paar zeelui, die ken nelijk avondpermissie hadden, en zocht mijn toevlucht, achter een familiegroepje, papa, mama en twee jongetjes in matrozenpakjes met rode pompoenen op hun mutsen. Ik gluurde naar de hoek van de straat die ik zojuist uit was gekomen. Hij was er niet. Toen ontdekte ik waarom al deze mensen hier op de kade verzameld waren. Een oude schipper, met helrode wangetjes, een massa witte haren op zijn gezicht, en vochtig glimmende,, zinnelijke oogjes, verscheen eens klaps op een korte loopplank, die naast ons op de kade leidde naar de achtersteven van een motorboot, die in de diepte vastgemeerd lag. „Hierheen!" schreeuwde hij. „Hierheen voor het Cha teau d'If!" Tegelijk dook een andere oude man, wiens baardharen iets minder wit en wiens ogen daarentegen nog iets zin nelijker waren, op als Concurrent in de volgende boot. „Hierheen!" gilde hij. „Hierheen voor het Chateau d'If!" Dé rij, die angst noch voorkèür toonde, draaide zich' om als één man en begon over beide loopplanken te lo pen. Het zag er naar uit alsof ik, beroofd van mijn dek king, hoog en droog achter zou blijven. Ik wierp een blik op de hoek van de straat, net op tijd om daar Richard Byron te zien opduiken, die even om keek over zijn schouder en zich toen omdraaide om het plein te overzien, maar naar de kade keek hij niet; hij zag de andere kant op naar de drukte van de Canebière. (Wordt vervolgd) Smidje Verholen en de veedieven van Texas 167; Ezechiël Bottenbrook hief zijn schroefsleutel op en deed deze met een for midabele snelheid neerko men op de fraai geondu- leerde schedel van Franse Sjarl. Doingklonk het en Sjarl stortte ter aarde, niet van plan voorlopig nog deel te nemen aan het vuurgevecht. „Drie min een is tweezei oude Ezechiël tevreden. Hij had goed rekenen geleerd op school en had uit de si tuatie afgeleid, dat er nu nog maar tvjee boeven over waren, die over een vuurwapen beschikten. „En nou op zoek naar de miertaljeur", vervolgde Ezechiël. „Die schutter verdient ook een klap op zijn test". Voorzichtig kroop en sloop hij tussen de onderdelen van de grote soepblokjesmachine door en hij zocht net zo lang tot hij vlak achter de onvermoeibaar schietende Kaart truc-Willem lag, die zich een plaatsje had gezocht onder de hydraulator van de turbinische centrifugaalcondensor. Willem lag met zijn onfrisse kouse voetjes naar Ezechiël toe en deze vond dat helemaal geen pretje, weshalve hij zich ijlings, de neus toekneep„Die knaap mot zijn stelten 'es was sen", neuzelde Ezechiël. „Maar misschien is een reiniging met wat electrische stroom ook wel geschikt voor dit doel. Ja, dat lijkt me een goed idée. Kijk 'es an, daar heb je een schakelkasten daar lopen draden heen. Dat zullen wel stroomdraden zijn, want er staat een bordje bij 'Pas op! Gevaar lijk!' Nou, dat is dan precies wat ik voor dit electrotechnische reinigings proces nodig hebVoorzichtig wurmde Ezechiël een van de draden los ~-n hij zorgde er wel voor het blanke koper niet aan te raken. Vervolgens bracht hij de draad langzaam maar zeker naar Willems reeds gemelde on frisse kousevoetjes toe. Nu, wat er gebeurde toen de vonk oversprong, dat laat zich wel raden! Kijk maar eens op het plaatje "ld I. NOS: 18.45 (K) De eskrant. STER: 18.50 (K) B NOS: 18.55 (K) Jour- TER: 19.00 (K) Reclame. •19.05 (K) Daddy Long- QPPop special. 19.30 (K) open: jonge mensen hun favoriete r„hrT' a) STER: 19.55 (K> e. NOS; 20.00 (K) Jour- TER: 20.15 (K) Reclame. ,a.wi> 20.21 (K) Peyton Place, „tic fo 9 Henk Elsink: liedjes W ft T?ces 2210 (K) AV" )en tu Tclevizier Magazine. 13.00 (K) Journaal. TE- 23.C5-23.35 E.H.B.O. - les and de weerman. 19.45 Nieuws. 20.10 Langs Streuvel's wegen: programma tg.v. Streuvels' ge boortedag, 100 jaar geleden op 3 oktober as. 21.00 Het souter rain. tv-spel. 21.45 Festival van Vlaanderen. 22.20 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP I. Wolfgang Amadeus Mozart Concert voor plano en orkest in Bes gr.t. ICV 595. II. Qustav Mahler Symphonie nr 9 in D gr.t. l" VOO racht, an 9 van mc >nd II. NOS: 18.45 (K) eitjeskrant. STER: 18.50 cjame, NOS: 18.55 (K) raf SI. STER: 19.00 (K) Re- KRO: 19.05 wij, Heren rep! Ichem, Vlaamse TV- STER: 19 55 (K) Re- 20.00 (K) Jour- 20.15 (K) Reclame. "•21 (K) Verloren Noor film over de Vlkln- Groenland. 21.11 <K) an h en Jones, TV-se- mnd 12® <K) Omroeporkest en KRO/RKK: 22.55 Syno- gesprekken. 1.25-23.30 (IC) Journaal! F. Cr^re economie. 3950. lbune. Ketfrig en: Zoeklicht, cultureel 19.39 Mededelingen Hilversum I. 402 m. NCRV 18.30-18.41 Nieuws. E.O.: 19.00 Gewijde muziek. 19.25 Refor matie en reveil, lezing. 19.35 Muzikaal Intermezzo. 19.40 Het Woord aan het woord, lezing. 19.55 Mededelingen. NCRV: 20.00 (S) Hënsel und Gretel, sprookjes-opera van Humper- dinck (gr). 21.38 Nederland- Waterland. klankbeeld 21.58 (S) Jazz-Tlme. 22.20 Avondover- deniklng. 22.30 Nieuws. 22.40 Li- terama over boeken, schrij vers en toneel. 23 00 (S) NCRV- Vocaal ensemble 23.23 (S) Pia norecital. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. AVRO 18,00 Nieuws. 18 11 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind u door..., praatje. 18.30 (S) Die Czardas- fürstin. operette v. Këlmën (uitvoering in verkorte vorm). 19.30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: 2500 jaar monarchie in Perzië. NOS 20.15 Mijn leren is spelen, dis cussie 20.45 Minder bekend buitenlands repertoire. 21.40 Gamma van alpha en beta. NVSH: 22.10 Sextant 22.30 Nieuws 22.40 Mededelingen. AVRO: 22.45 Radiojournaal. NOS: 22.55 (S) Metro's Mid night Music: licht muziekpro gramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en nu). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum lau- damus. 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de hulsvrouw (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Bijbelse verkenningen 10.15 Geestelijke liederen. 10.20 (S) Omroep orkest met zangsolls- tcn. (11.00-11.03 Nieuws). 11J5 Voor de zieken. 11.55 Medede lingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 WIJ van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar....) 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Interlo kaal: muzikaal middag-maga- zlne. (16.00-16.02 Nieuws) 17.00 Overheidsvoorlichting. KRO: 17.10 Voor de kleuters. 17.15 Hall: jeugdprogramma. Poli tieke Partijen: 18.19 Uitzending van de CHU. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtengymna- stiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje (gr) 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). 8.30-8.33 De groenteman) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uit gebreide reportage. 9.35 Water- sian-ea. 9.4U Muziek uit de Middeleeuwen en Renalssaln- ce. AVRO; 10.00 Pour les en- fants. 10.10 Arbeidsvitaminen, (li.uu Nieuws) 11.30 Voor de vrouw (Om 11.55 Beursberich ten) 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Venkeersmagazine. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Den Haag vandaag. l3.3o Muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.05 Bop- thema's en swirigsessions. 14.30 (S) Eurolight: omroeporkest van de SUddeutscher Rund funk. 15.00 Van ta-ta tot toia,e taal: het leven in de taal. AV RO: 15.10 Muzlekmiddag, waar in om: 15.10 (S) Nieuwe gram mofoonplaten met' toelichting; 16.00 Nieuws, 16.03 Alertl op het vlak van muziek en maat schappij 16.25 (S) Kerkorgel concert; 16.51 (S) Overijssels Kamerkoor met koperorkest. 17.3D Brabant Journaal. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 in. VARA: 9,00 Nieuws. 9.03 Plaatjes voor de pep. 10.00 Nieuws. 10.03 Licht platenprogramma. 11.00 Nieuws. 1103 Een opvallende vrolijke gevarieerde visitie (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 De Eddy Becker Show (14.00 Nieuws) 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix: gevarieerd pla tenprogramma. (17.00 Nieuws). TELEVISIE MOKOIN FSRDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7