Korfbal Rusland woedend na Britse actie Merenwijkers willen snel voorzieningen autonama katwijk LUCkymeaf VN veroordelen Israëls optreden in Oost-Jeruzalem Lady Fleming voor rechtbank in Athene Reybroek eerste in Canada Uit Je RIJNSTREEK nette meisjes voor inpakwerk nette jongens voor de bakkerij UPI mag in. Chili blijven' Asfaltfabriek en sleepboot zinken in Oosterschelde Pelting niet in VN als Taiwan lid blijft 1 wee recorc voor ZIAI> Mahalia weer ernstig ziek Chauffeurs t pruimen hef ij niet: StakinP] NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 27 SEPTEMBER LEIDEN In het afgelopen weekeinde hebben twee bewoners van de Merenwijk (J. A. A. van Well, Arendshorst 76 en mevrouw M. Groenen dijk-Zitman, Arendshorst 161) adhesiebetuigingen verzameld voor een open brief aan B. en W. In de brief wordt herinnerd aan de ope de bij eenkomst van 9 september gedane toezeggingen voor de realisering van de noodzakelijkste voorzieningen, zoals een openbare telefooncel, openbaar vervoer (met name een busdienst voor de schoolkinderen) en een nood- winkel met aangepaste openingstijden voor de werkende huisvrouwen. Tot op heden zijn geen activiteiten waargenomen, die erop wijzen, dat men serieus met deze zaak bezig is, aldus de intiatiefnemers van de brief. NOORDWIJK Zoals wy vorige week meldden heeft de geref. jeugd van Noordwyk-Binnen by de kerk aan de Vinkenlaan een eigen ontmoe tingsplaats in gebruik genomen. Het jeugdhuis voorziet in een grote be hoefte. Door de slechte accommoda tie moest allerlei werk worden af geremd. Daaraan is nu een eind ge komen. AARLANDERVEEN Aan het begin van de bazaar van D.S.S., die vrijdag en zaterdag gehouden werd, maakte de vereniging eerst een rond gang door Aarlanderveen. HAZERSWOUDE Om het kon- takt met de leden in stand te hou den hield de kiesvereniging van de CHU een ledenvergadering. Ook wa ren aanwezig de raadsleden J. Ver- weij (wethouder) en E. van Elderen. Men is voornemens meer van derge lijke vergaderingen te beleggen. HAZERSWOUDE De Vredes- weekactiviteiten in Hazerswoude/ Koudekerk werden zaterdagavond besloten met een voettocht, waaraan 125 personen deelnamen. ALPHEN Doordat hij in de berm van de weg geraakte viel de 45-jarige A. F. uit Woubrugge op de Woubrug- seweg met zijn bromfiets. Hij brak zijn rechterpols.. De 17-jarige G. G. uit onze ge meente kwam, doordat hij omkeek, op de Westkanaalweg ook met zijn brommer in de kant terecht en viel ook. ALPHEN Een 45-jarige huisvrouw uit onze gemeente werd in een wa renhuis op heterdaad betrapt, toen zij goederen wïllde meenemen zonder te betalen. Bij een onderzoek kwam uit, dat zij zich daaraan reeds bij herhaling had schuldig gemaakt. In haar woning werd voor een bedrag van f1500 in beslag genomen aan linnengoed en gebruiksartikelen. ALPHEN De gemeenteraad ver gadert donderdagavond 30 september om half acht. De zeven en twintig punten tellende agenda vermeldt o.m.: Onderzoek van de geloofsbrief van de heer G. Blaauw; wijziging bouw verordening; voorbereidingsbesluit voor een terrein ten zuidoosten van de Maasstraat; aankoop Gouwsluis- seweg 48 met korenmolen van A. Walraven; aankoop Herenweg 109, 111 en 113 van J. Vos; vergoeding inkomstenbelastingschade aan C. J. van Niekerk; verkoop industrieter rein aan de Kalkovenweg aan Van Loo en Steeds te Utrecht; verkoop bouwterrein aan de Oudshoomseweg aan D. van der Vennen; uitgifte in erfpacht van industrieterrein aan de Kalkovenweg aan garagebedrijf Braam Nieuwkoop; verbouw open bare lagere school Koningin Juliana, Van Aerssenstraat 1; verhoging markttarieven; verlenen van subsi die in kosten restauratie rieten dak boerderij Steekterweg 49; overnemen van baten en lasten van de geliqui deerde stichting „Stichting Oud Al phen en omgeving". ALPHEN Ten behoeve van de bouw van 92 eengezinswoningen wenst de heer D. van der Vennen van de gemeente aan te kopen enige ten noorden van de Oudshoornseweg gelegen percelen bouwgrond ter grootte van ongeveer 14.100 m2 voor een bedrag van f 1.400.000. ALPHEN Molen naar gemei n- te. De korenmolen van Walraven, zoals die in de wandeling genoemd wordt, staande aan de Gouwsluis- seweg 46. is een veel gefotografeerd en geschilderd object. Maar, schrij ven burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad, de stet ds slechter wordende staat van deze molen vervult ons met zorg. En het behoud van de molen, die op de monumentenlijst voorkomt, acht net college van groot belang. Na lang durige onderhandelingen heeft de eigenaar, de heer A. Walraven, zrch bereid verklaard de molen, het woonhuis en de daarbij behorende opstallen en erf, aan de gemeente te verkopen voor f 105.000. De ver werving van de bij de molen be horende eigendommen is voor de gemeente van belang voor de rei li- sering van het bestemmingsplan Prins Hendrikstraat. Het college deelt nog mee te zijner tyd een voorstel te zullen doen inzake net uitvoeren van de herstelwerkzaam heden. ALPHEN De N.V. van Loo en Steeds, gevestigd te Utrecht wenst van de gemeente te kopen een aan de Kalkovenweg gelegen perceel industrieterrein, ter grootte van ongeveer 1644 m2 tegen f 45 per m2. De N.V. wil op dit terrein een gebouw stichten voor het opslaan van fotografisch materiaal er hard- plastics. Corso Rijnsburg nu naar Hiittental RIJNSBURG/Hüttental In Hüt- tental, de Duitse gemeente waarmee Rijnsburg vriendschapsbanden on derhoudt, viert men van 2 tot en met 10 oktober de Hüttental-Rijnsburger Blumenfestwoche 1971. Hoogtepunt zal zijn het bloemen corso van Rijnsburg, juist terug uit Keulen, dat door Hüttental zal rij den. Flaralia in Nieuwveen treftpunt voor velen NIEUWVEEN De jaarlijkse Flo- ralia-expositie van de openbare ba sisschool is weer een groot succes geworden, mede doordat behalve planten ook allerlei andere zaken waren te bewonderen zoals klei- en bakwerk, van peulvruchten gemaak te reliëfs, kruissteek-borduurwerk van de 86-jarige heer J. Bander, ka rakterpoppen van Gerda Roest uit Bilderdam en stukjes handenarbeid van mevrouw J. Kollen. Ook was er weer een inzending van de Os- novnasola in Secovlje (Slovenia). De uitslag van de plantenkeuring is: begonia's; 1. Karin v.d. Ham, 2. Henk Stichter en 3. Joke Rooden- burg; cölleus: 1. Ton van Amerongen 2. Ton Braam en 3. Edwin Schreu- der. De expositie had een grote belang stelling werd een trefpunt voor vele Nieuwveners. Voor direkt gevraagd Hoog loon. Aanmelden dagelijks Fa. H. van Tongeren, Noordstraat 1, Katwijk aan Zee. Telefoon 01718-15544. ALPHEN Forse verhoging. Als gevolg van de voortgaande stijging van lonen en prijzen is de verhou ding tussen de inkomsten en uit gaven van de weekmarkt sinds de laatste tariefsherziening van 23 februari 1969 aanzienlijk versitch- terd werd en voor 1971 zullen 'voor de weekmarkt op f 17.870 geraamde uitgaven naar verwachting slechts tot f 11.500 door de inkomsten kun nen worden bestreden. Voor 1972 dreigt een nog groter tekort. Het tarief is nu f 0,60 per strekkende meter en het college stelt voor dit te verdubbelen en op f 1,20 le stel len. Een globale peiling door de marktcommissie onder de kooplie den heeft aangetoond dat er wor deze forse verhoging begrip bestaat yxBP voor beter vlees VOOR DINSDAG 28 EN WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1 KG KARBONADE5.28 1 KG MAGERE RUNDERLAPPEN 6.48 1 KG BORSTLAPPEN4.98 U/2 ONS HAM van 1.28 voor 0.98 U/2 ONS SNIJWORST van 1.13 voor 0.75 100 GRAM BIEFSTUK1.39 P.v.d.A. adviseert A.R. e bij raadslidkeuze BENTHUIZEN In verband met het bedanken van de heer M.C. van Hoeven als raadslid, heeft de Party van de Arbeid de A.R. geadviseerd de heer Lievaart als opvolger aan te wyzen. De A.R. heeft echter laten weten dat de heer Lievaart als nummer tien op de lijst voorkomt. Ook wil men van de P.v.d-A. vernemen waar om de kandidaten, resp. de nummers 4 t.m. 9 op de lijst, minder geschikt zouden zijn voor een raadszetel. Gevraagd wordt een schriftelijke opsomming van de tekortkomingen van deze kandidaten. „Uit de aard der zaak kan uw visie op de capaci teiten van bedoelde zes kandidaten •objektiever zijn dan ons oordeel", zo zegt de A.R. 'Snuffelpalen' in de regio-Leiden LEIDEN Uit een antwoord van B en W op vragen van het raadslid Dirks op het gebied van de milieu hygiëne blijkt, dat in de gewestraad binnenkort een voorstel voor de op- rinchting van meetstations aan de orden komt. Leiden neemt binnenkort met een aantal andere gemeenten op initiatief van het gemeentebestuur van Gouda deel aan een bespreking met het provinciaal bestuur over een aantal facetten van de milieuhygiëne. Wat Leiden betreft, delen B en W mee, dat de ontwerpregeling voor het instellen van een raad voor de mili euhygiëne binnenkort aan de ge meenteraad wordt voorgelegd. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Dinsdsg 28 september: hoog water 8.34 en 21.06 uur, laag water 3.59 en 16.23 uur. Akkoord met bewoners van Noordwijkerweg KATWIJK Het gemeentebestuur heeft oen akkoord bereikt met de eigenaars van de panden Noordwij kerweg 18 t.m. 34, in het bestem- gingsplan „Schutterswei". Het ak koord omvat de volgende vier punten: Achter genoemde percelen legt de gemeente een vier meter brede weg aan, waarvan het hart op de tegen woordige erfscheiding komt te liggen; de eigenaren van de percelen stellen voor c'eze wegaanleg een strook van 2 meter breedte beschikbaar; de ge meente geeft de garantie, dat elk der eigenaar-gebruikers van de percelen in de toekomst een garage aan deze weg mag bouwen; de eigenaren ma ken Je noordelijke erfscheiding 2,50 meter korter ten behoeve van de uit ritten voor garages van aangrenzen de percelen. WARMOND Pachtontbinding. B .en W. hebben de raad, die dins dag vergadert, onder meer voorge steld over te gaan tot nachtontbin- ding van gronden in de Zwanburger- polder, verpacht aan mevrouw C. M. Overdevest en de heer Breedijk. De overeengekomen schadeloosstelling bedraagt f 290.949.-. Amsterdam Pernix heeft tegen Allen Weerbaar onnodig in de slot fase de winst laten glippen. Na een half uur spelen in de tweede helft hadden de pupillen van Jan v. d. Kaay een veilige 5-3 voorsprong weten op te bouwen. Het laatste aanvalsvak van Kees de Rooy ging in plaats van rustig aanvallen te veel risico's nemen, waardoor Allen Weerbaar de kans kreeg toch nog gelyk te maken. Op het gravel-veld moest Pernix zich duidelijk aanpassen, toch wist Jacob Bakker uit een strafworp ge lijk te maken 1-1. De teams deden in deze wedstrijd niet veel voor elkaar onder. Na met 2-1 te zijn achtergekomen, wist in valler Paul Mekking gelijk te maken. Vlak voor rust kwam Allen Weer baar toch nog met 3-2 aan de lei ding De eerste minuut in de tweede helft leverde Pernix de gelijkmaker op. Pernix dat nu duidelijk sterker werd, wist binnen 10 minuten een 3-5 voorspomg te nemen. Flip v. d. Kooy en Jacob Bakker scoorden beiden uit een doorbraak. Pernix dat hierna de kans kreeg om door te drukken verzuimde dit. LEIDEN Ons Eiland schynt aan een sterk seizoen te zjjn begonnen. Onder leiding van de sinds kort aangetrokken trainer Cees Somme- ling gaat het spel steeds meer cres cendo. Tegen GKV behaalde het wel een krappe 3-2 overwinning maar de overwinning is eigenlijk geen mo ment in gevaar geweest. Koos den Os wist na 10 minuten de score te openen. Hij ook wist de stand na 20 minuten op 2-0 te brengen. Na een tegendoelpunt van GKV kon Piet Beekman vlak voor rust de stand naar 3-1 tillen. De tweede helft leverde een doel punt op van GKV. Het derde aan valsvak van Ons Eiland kreeg niet die ruimte om tot een goed gericht schot te komen. Zonder al te veel inspanning wist Ons Eiland de voorsprong te behouden. Rotterdam In het treffen tussen TOP en Velocitas is laatstgenoemde club wel byzonder goed op schot ge weest. Invaller Arie Meerburg opende al in de eerste minuut de score. TOP kwam eigenlijk tegen de verhouding in aan een 3-1 voorsprong. Direct na de vakkenwisseling kwam Velocitas alweer gelijk. Ge rard van Poelgeest scoorde eerst uit een goed genomen vrije bal en even later trof een afstandschot de roos. Carel Hooyer bepaalde de rust stand op 4-3 door een strafworp te benutten. Na de thee had Velocitas een kwartier nodig om naar een veilige 7-3 voorsprong uit te lopen. Arie Meerburg Jan Bruins en Gerrit v. Rijn namen deze doelpunten voor hun rekening. TOP slaagde er wel in de achterstand terug te brengen tot 7-5 maar Arie Meerburg be paalde de eindstand op 8-5. Lcidschendam SEV is er niet in geslaagd Fiks de eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen. Dat dc overwinning met slechts een doelpunt verschil ten gunste van Fiks uitviel hebben dc Oegstgeeste- naren aan zichzelf te wyten. Het spelpeil was niet al te best al moet gezegd worden dat Fiks de overwin ning met recht opeiste. Binnen tien minuten was de stand al 2-2. Jakob v. Berken en Hans van Sprang hadden Fiks tot twee maal toe de leiding bezorgd. Evenzovele malen kwam SEV te rug. Trieneke Paauw zorgde voor 3-2. Hierna haperde er iets in de Fiks-gelederen. SEV wist naar een 5-3 voorsprong uit te lopen. Dank zij twee afstandschoten van Hema Tobé brak de rust met 5-5 aan. Direct na de hervatting schoot Trie neke Paauw vrij bij de korf num mer 6 in. SEV wist de achterstand weg te werken en zelfs een voor sprong te nemen. Een sterk spelend Fiks kon in de slotfase door doel punten van Jack v. Berken (afstand) en Fred de Gruil (afstand) de winst naar zich toetrekken. VERENIGDE NATIES (UPI, AP, Reuter) De Veiligheids raad van de Verenigde Naties heeft zaterdagavond bijna una niem van Israël geëist, dat het de status van het bezette deel van Jeruzalem niet verandert en dat het alle reeds genomen maatregelen in die richting on gedaan maakt. Ook de Verenig de Staten steunden de eis. Van de vijftien leden van de Vei ligheidsraad steden veertien voor de eis, die door Somalië werd inge diend. Alleen Syrië onthield zich van stemming. Het was de derde keer, dat de Veiligheidsraad een reso lutie aannam, waarbij van Israël wordt geëist het karakter van Oost- Jeruzalem, dat tijdens de juni-oorlog van 1967 op Jordanië werd veroverd, niet te wijzigen. De Russische ambassadeur Malik liet tijdens het langdurige debat, dat aan de stemming vooraf ging weten, dat Israël zich schuldig maakt aan „Hitlerisme'f en dat de bezetting van Jeruzalem een „chiminele en afzich telijke diefstal is van de Arabische landen". „U kunt agressieve misda den niet verdoezelen", riep hij de Is raëlische afgevaardigde Josef Tekoah. kabinetsberaad meegedeeld. Israël, zo werd daar aan toegevoegd zal zijn beleid ten aanzien van de stad niet wijzigen en evenmin de resolutie van de Veiligheidsraad in overweging ne men. Het voor morgen vastgesteld over leg tussen de leiders van de nieuwe Arabische Federatie, waarin Egypte, Lybië en Syrië verenigd zijn, is volgens het semi-officiële Egyptische dagblad Al Achram verschoven naar oktober. Het uitstel blies geruchten nieuw leven in, als zou het Lybische staats hoofd Gaddafi kortgeleden bij een ernstig auto-ongeluk betrokken zijn geweest. De geruchten zijn in Tripoli officieel tegengesproken, maar een feit is, dat Gaddafi al enkele dagen niet meer in het openbaar is versche nen. SANTIAGO (UPI) President vador Allende van Chili heeft gistj ren zijn besluit herroepen om het b: reau van het Amerikaanse persb reau UPI in Chili te sluiten. Allende kwam terug van zijn 1 sluit na een onderhoud met de direj teur van UPI in Latijns Amerill William MacCall. MacCall zou bij d gesprek hebben toegegeven, dat „onjuist nieuws had verspreid van invloed is geweest op de intern tionale betrekkingen van Chili". In een verklaring van de Chilei regering wordt gezegd, dat het opt® den van Martin Housemann, de otf van het gebouw van UPI in Santiaj „onaanvaardbaar" geweest is. Nj meegedeeld is of men Housemann I verzoeken Chili te verlaten. Waarif mers achten het waarschijnlijk, hij vervangen zal worden. President Allende maakte op september bekend, dat het bure van UPI in Santiago gesloten worden. Ze wilde Panagoulis bevrijden Belediging O O Deze antwoordde, dat Israël niet voornemens is zijn politiek inzake Je ruzalem te veranderen en dat de Russische beschuldiging van „Hitleris- me" „een belediging is voor de nage dachtenis van zes miljoen joden, die door de nazi's zijn vermoord". Waar op Malik reageerde: „U vergeet, dat wij twintig miljoen mensen hebben verloren om de joden van de onder gang te redden". De Israëlische regering heeft giste ren met een krachtig „nee" gerea geerd op de resolutie van de Veilig heidsraad. „Israël" zal doorgaan met de deelname aan de ontwikkeling van de stad Jeruzalem", zo werd in een communiqué na het wekelijkse J MONTREAL De Belg Guido Rey-/ broek heeft de ronde van nieuw Frankryk gewonnen. Reybroek ver dedigde zyn leiderstricot in de vyfde en laatste etappe met succes. Het eerste gedeelte van de laatste rit leverde een triomf op voor de Ita liaan Zandegu die de sprint van het voltallige peloton won. Tweede werd de Belg Eric Leman, derde zijn land genoot Daniel van Rijckegem. Rey broek zelf werd in de sprint vijfde, pal achter de Italiaan Marino Basso. Het tweede gedeelte werd gewonnen door onze landgenoot Jan Janssen, die de Belgen Van Cooningsloo en Van Neste in de sprint achter zich liet. Reybroek eindigde in het peloton. STUTTGART De Nederlandse amateurrenner Van Stralen heeft in Stuttgart een internationale wieler wedstrijd over honderd kilometers ge wonnen. De Belg Ludo van der Lin den werd tweede, onze landgenoot Adrie Duyker derde. VLISSINGEN In de monding van de Oosterschelde, bij het derde werk- eiland, het „Noordland", zijn een drijvende asfajtfabriek en een zee sleepboot gistermorgen gezonken. Er hebben zich geen persoonlijke onge vallen voorgedaan. De drijvende asfaltfabriek „Jan Heijmans" van de Bitumarin NV te Zaltbommel bevond zich gistermorgen zonder verklaarbare oorzaak, in zin kende toestand. De toegeschoten zee sleepboot „Themi IV" van de firma Dijkhuizen uit Vlissingen begon on middellijk water uit het schip te pompen. Even later kantelde de fa briek boven op de sleepboot, waarna beide vaartuigen zonken. De zeskoppige bemanning van de sleepboot wist tijdig van boord te ko men. De wachtsman, die op de asfalt fabriek aanwezig was, kon zich even eens tijdig redden. ATHENE (Reuter) Van daag staat lady Amalia Fleming, echtgenote van de ontdekker van de penicilline, sir Alexander Fleming, voor een militaire rechtbank in Athene terecht, be schuldigd van samenzwering tot het bevrijden van de Griekse politieke gevangene Panagoulis. De 62-jarige lady Fleming, die in Griekenland is geboren en zowel de Griekse als de Britse nationaliteit heeft, werd op 31 augustus met twee mannen en een vrouw'door de mili taire politie in Athene gearresteerd. De 32-jarige Panagoulis werd tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld wegens poging tot moord op premier Papadopoulos in augustus 1968. In juni 1969 slaagde hij er in, uit de militaire gevangenis in Boyati, ten noorden van Athene, te ontsnap pen, maar hij werd na vier dagen ge vat. Volgens de aanklacht deelde Pana goulis in september 1970 zijn moeder mee, dat hij weer wilde vluchten, met behulp van een cipier, Bekakos. Paspoorten Mevrouw Panagoulis benaderde een vriend van haar zoon, Androus- sopolos, die op zijn beurt de hulp van lady Fleming inriep. De broer van Panagoulis, Efstathios, die in Rome woont, kwam twee keer met valse Italiaanse paspoorten in het afgelopen jaar naar Athene en organiseerde de bijzonderheden van de ontsnap ping. Hij betrok de Grieks-Ameri- kaanse vrouw Athina Psychoyou in het komplot en lady Fleming intro duceerde de Amerikaanse student John Skelton daarin. .De ontsnappingspoging zou op 31 augustus worden ondernomen. Maar PEKING. HONGKONG (Reuter) De Chinese Volksrepubliek heeft op nieuw laten weten niet te zullen toe treden tot de Verenigde Naties, in dien Taiiyan lid blijft van de volke renorganisatie. Zoals bekend wil Amerika thans de Chinese Volksrepubliek met haar meer dan 700 miljoen inwoners wel toelaten tot de VN, maar streeft Was hington er tevens naar Taiwan (Na tionalistisch China) als lid van de VN te handhaven. de politie, die de groep schadu' arresteerde allen behalve lady ming buiten de gevangenis i zij op Panagoulis wachtten. Ledy ming werd later bij haar flat in centrum van Athene gearresteerd. Een bijzonder militair tribunaal de zaak behandelen. Journalisten 1 gen speciale passen en degenen bij de zitting aanwezig zullen mc zijn, zullen gefouilleerd worden. Verwacht wordt, dat de Nobelpi winnaar-medicijnen-1945 en oud-cLW lega van haar man, prof. Ernst-Bc Chain, maandag ten gunste van Fleming zal getuigen. Zondag is Fletcher, hoogleraar aan de unive jj] teit van Oxford, in Athene aangel men om het proces bij te wonen waarnemer namens de collega's 1 lady Fleming (zij is arts) en h vrienden in Groot-Brittannië. Het proces zal vermoedelijk twee drie dagen duren. IAR eed; nn ika; klas STEENWIJK Het Haagse Z!'al heeft bij de opening van het nie be 25-meterbad de Westdijck in St 'a wijk twee nieuwe Nederlandse e fette records gevestigd. Bert Bergsma, Eddy de Wit, Pi de van O.- en Cor Schouten zwommen voc 4 x 100 meter vrije slag (heren) iiseni minuten en 56.4 seconden. Het zij: record stond met 3.57 eveneens«tie. naam van ZIAN. Op de 10 x 100 meter vrije (jengens onder zestien jaar) 2 een ploeg van Zian 10 minuten seconden. Het tiental verbeterde oude record, dat sedert een week 11.26 ook op naam van ZIAN st met 10.4 seconden. Een poging van Ton van Kloi (Haarden) om zijn nationale re 14.12.8) te verbeteren mislukte. K oester tikte aan na 4 minuteifj 1G.4 seconden. Ook de aanval ZIAN op het Nederlandse record 50 meter (jongens onder 16 jaar) lukte. De ploeg noteerde 2.17.7 bleef daarmee 0.6 secondende bi het record. M MÜNCHEN Mahalia Jackson, dc wereldberoemde Amerikaanse gospel zangeres, is ernstig ziek geworden toen zij een toernec door Wcst-Duitsland maakte. Ze is met storingen in dc bloedsomloop in een hospitaal in München opgenomen. De negerzangcres, die van plan was ook een bezoek aan Zwitserland te brengen, heeft de laatste jaren een slechte gezondheid. Ze is hartpatiënte. Mahalia Jackson is 59 jaar. LONDEN, MOSKOU (AP. Reuter, UPI) Dc betrekkingen tussen Groot Britannië en de Sowjetunie zijn aanmerkelijk verslechterd door het Britse besluit om 105 Russische functionarissen, die in Engeland werkzaam waren, tot ongewenste personen te verklaren. In een fel protest heeft het Kremlin geëist dat de maatregel wordt herroe pen. Anders staat ons niet anders te doen dan passende tegenmaatregelen te treffen, aldus de Russische nota, die gisteren aan de Britse ambassa deur in Moskou werd overhandigd. De staf van de Britse ambassade in de Russische hoofdstad bestaat uit 40 diplomaten en 38 employees. Er wordt rekening mee gehouden dat een groot aantal van hen de Sowjet unie binnenkort zal moeten verlaten, aangezien de Engelse regering niet van plan is het besluit tot uitwijzing van de 105 Sow jetfunctionarissen in te trekken. De Britse minister van buitenland se zaken, Sir Alec Douglas Home, die zich in New York bevindt hoopt deze week een gesprek te hebben met de Russische minister van buitenlandse zaken, Andrej Gromyko. Het Britse ministerie van buiten- landze zaken heeft bekend gemaakt dat Douglas Home zich twee keer per brief beklaagd heeft bij Gromyko over Russische spionageactiviteiten in Engeland, en wel op 3 december 1970 en op 4 augustus van dit jaar. Gro myko heeft gedaan of hij de brieven nooit heeft ontvangen. Van een onzer verslaggeefsi GRONINGEN Het volt; personeel van de firma Visse: Zoon in Zoutkamp staakt 1 an 0 daag. De vijftien chauffeurs, )EN in dienst zijn van dit vervo il pr bedrijf leggen het werk Harsen met volledige instemming vain dez respectieve vakbonden. ogler, De staking is volgens de heer Jong van de Nederlandse Bond 111 Vervoerspersoneel het gevolg var 'P, „schandelijke beleid, dat de f erdat Visser voert ten opzichte van chauffeurs". vers De heer De Jong meent trouv 'ingei dat deze staking in Zoutkamp eens het teken zou kunnen zijn Indere andere chauffeurs in het noordei j. a. eveneens het werk neer te lei euwis; „Op veel plaatsen in het noo de V1 wordt de cao voor het beroepsgo partj renvervoer niet nageleefd, maa pngrij: situatie, zoals die bij het bedrijf igressi ser bestaat, is wel uniek", aldu ssjef heer De Jong. isen h Volgens de bonden licht men b n ^aa firma Visser drastisch de hand ,ae m de c.a.o.: de werknemers wordt an: laag ingeschaald, waardoor ze he! op nimum basisloon ontvangen, er ™'aard geschrapt in de overuren, di ®er m chauffeurs maken, zij krijgen geen onkostenvergoeding, de ii oei c.a.o. voorgeschreven waardering! 'r §og mie is nog altijd niet vastgesteli Prseve andt Al deze grieven brachten de viln van ganisaties de Algemeen Chris 6 heil' ke Bond van Vervoerspersoneel '1 het 1 Nederlandse Bond van Vervoer gebeur soneel ertoe op 24 augustus jtiek l ultimatum te stellen, dat op 4 'tijpoli' tember afliep. Nu blijkt dat hel nier gei drijf gedane toezeegineen nie' komt. heeft men de stakine, die september op het laatste nrit werd afgelast, alsnog laten doorgJ Pe rad f^n m S W.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4