Fiesta Gitana beleeft NVSH blijft op vijftiende verjaardag m^° en tv Die Zauberflöteals een bont sprookje Kamer tot KLM: meer geld, minder herrie Kurfing echt?enotc kontuur in Avignon emisanasleep H. Koops jubileert bij Wereldomroep ii i i man veraacm van Zeven Nederlandse Edisons toegekend Man verdacht van Stewardessen worden groot fSÉifri EMBB DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1971 cT «I O Van een verslaggever JTRECHT Fiesta Gitana is zo- nlg een traditie geworden, dat dit lanse zigeunerfecst dit jaar zijn de lustrum viert. Ondanks de anse naam is Fiesta Gitana een lerlandse aangelegenheid, ontstaan het brein van de Haagse musico- H. J. da Silva, die indertijd zelf Spanje toog, daar een aantal zi- ner-artisten contracteerde en van artiesten een ensemble maakte, enorme successen in ons land ktc. lirect na elke tournee ging ieder is weegs en een vast ensemble is terreweg het interessantste onder- l dat de televisie gisteravond te den had, zat in „Kenmerk". Er rd een nabetrachting verzorgd de Memisa-Actie en de bezwa- die daartegen naar voren zijn ge- cht. De heer Middelkoop van de ■vormde Zendingsraad had bezwa- tegen de vorm van de actie en bezwaren werden gedeeld door de ir Schoenmakers van de Missie- ad, Deze had gehoopt, dat de AVRO Duys, of wie dan ook, de moed zou iben gehad, omstreeks elf uur, toen delijk was geworden dat de actie i succes was, meer informatie te ien. Nu kun je daar tegenin bren- n, dat er weinig moed meer nodig wanneer gebleken is dat de centen \nen zijn, maar het blijft een mooie k, dat iemand die toch blij moet n met de opbrengst, de ogen niet it voor minder mooie bijprodukten zo'n actie. Nog mooier was het, hij graag meer informatie had len zien. Want het is bij de grote acties van laatste jaren toch wel ongeveer zo oeest, dat ze zijn gevoerd op basis i zeer weinig voorlichting. Je kunt js wel zeggen, dat er geen infor- Itie mag doorkomen om een actie een goed einde te brengen. Behal- dan de informatie die „appelleert i de allereerste nood", zoals Henk lêr het noemde. Het zou ons daarom t verbazen, wanneer aan een vol- nde tv-actie een nog luisterrijker artiesten zou zijn verbonden en n nog warmere presentator dan tys, als die te vinden zou zijn. Tegenover dat alles stond natuur- k de uitspraak van de heer Mikx in Memisa, dat je zieke en ver lakte mensen niet Iverder hoeft te lp en. Met andere woorden: het is ist goed, dat deze acties worden ge- wrd, zoals ze worden gevoerd, om- l je er primaire nood mee kunt iIgen en daarna kunnen we dan al- 1 nog verder zien. De vraag is wel, daarmee ook de werkelijkheid in ïuiskamers is weergegeven; of de ;ers naar Duys en de gevers voor fctie verder zullen kijken dan dat iijke Avondje; of ze inderdaad er zullen zien. C. J. L. Van onze radio- en t.v.-redactie 3ILVERSUM In de oorlogsjaren ireef Henk Koops als distributie- ibtenaar en lid van het verzet in :sen stukjes voor het illegale blad ouw. Hoezeer hij toen al journalis te van wanten wist, blijkt uit het t dat hij op 1 oktober zijn 40-jarig urnalistenjubileum viert. Tevens zal dan bij de Wereldomroep in het ver staan. Henk Koops zette in 1931 na twee ar onderwijzer te zijn geweest, als -jarige zijn eerste stappen in de umalistiek als verslaggever bij Het >lk. de krant die hij op diverse indplaatsen ook na de oorlog weer ikele maanden diende. Al spoedig werd hij toen benoemd It perschef van de pas opgerichte e~eldomroep. kwam daar vervol- ns in de internationale nieuws- enst en bracht het van chef afde- ig gesnroken woord en reportage t hoofdmedewerker produktie-coör- natie Dit wil zeggen dat hij voor Ie afdelingpn van het bedrnf pro- ammamateriaal aanwijst, verant- oordelijk is voor vorm en inhoud 'n alle gesoroken woord dat over de shele wereld wordt uitgezonden en lf diverse bijdragen daarvoor in de Merlandse po F.ngelse taal schriift. et dubbele jubileum zal met een re- iptie worden gevierd. Fiesta Gitana dan ook nooit geweest: telkens moest de heer Da Silva naar Spanje om voor ieder Fiesta Gitana een „bemanning" te contracteren. En ie r'ere keer werd het een gezelschap top-artiesten, die in Spanje als solis ten ieder voor zich grote bekendheid hadden en die als zo oorspronkelijk mogelijke vertegenwoordigers golden voor de zang en dans van de Spaanse zigeuner, de flamenco. Dat derde Fiesta-Gitanalustrum werd woensdagavond gevierd in de Stadsschouwburg in Utrecht, waar de tournee ditmaal aanvangt. Vanavond begint een serie voorstellingen in het Congresgebouw in Den Haaf, op 6 ok tober begint een cyclus in De Doelen in Rotterdam en de tournee wordt afgesloten met een serie in de Kleine Komedie in Amsterdam die maandag 15 november begint. Het programma had ditmaal twee stijlen, die beide karakteriestiek zijn. Allereest de Andalusische stijl: zeer beheerst, gespannen, introvert, tot het uiterste ingehouden en strak gedanst. Verder de veel minder geciviliseerd aandoende oorspronkelijke zigeuner stijl, die buiten de Spaanse civilisatie is gebleven. Beide boeiend, de eerste door de waardigeid en etiquette in de dans, de tweeede door een zeer grote mate van virtuositeit. Virtuositeit kenmerkt ook de Anda lusische stijl, maar daar komt die niet zo sterk naar buiten, blijft zij bedwongen en gedisciplineerd. Zoals altijd viel het zeer kunstige voetenwerk op, vooral bij de man nen. Ook de vrouwen tonen dit „zapa- teados" maar bij hen is het spaarza mer. In de danskunst is „zapateados" voor de vrouw een discussiepunt: sommigen achten dit in strijd met de goede smaak en vrouwelijke waar digheid. Er zijn ditmaal veertien artiesten in Fiesta Gitana, van wie de danser en choreograag Curro Velez een oude bekende is. Hij is ook de ziel van het ensemble, samen met Loli Flores, die dit jaar de grote prijs Pastor Imperio van de stad Cordoba verwierf, een uitzonderlijke onderscheiding voor een flamenco-danseres. Prachtig is ook de zanger Narajito de Triana, met een mooie, zuivere siijl er een volle stem Het schouwburgpubliek beloonde het vijftiende Fiesta Gitana met een ovatie HANS W. LEDEBOER DEN HAAG De NVSH mag voorlopig radio- en tv-program- ma's blijven uitzenden. De ver eniging houdt haar zendtijd tot dat de Kroon heeft beslist over het verzoek van de NVSH om alsnog zendtijd toegewezen te krijgen. De oorzaak hiervan is, dat de vice- president van de Raad van State, dr. L. J. M. Beel, de tenuitvoerlegging heeft geschorst van de beschikking van ex-minister Klompé (erm), waar bij aan de NVSH per 1 oktober a.s. zendtijd werd ontzegd. Volgens dr. Beel zou het ontnemen van zendtijd per die datum voor de NVSH oneven redig nadeel met zich brengen in ver houding tot het voordeel van de om roep bij onmiddellijke tenuitvoerleg ging van de beschikking. Voortzetting van de uitzendingen van de NVSH kan, aldus dr. Beel, in de schema's van radio en tv worden ingepast, zonder wezenlijke schade aan de be langen van de omroep. Bij de radio was al tot 20 december rekening ge houden met de uitzendingen van de NVSH en bij de televisie zal de ver eniging zonder bezwaar een keer in de acht weken zondagavond na het programma van anderen kunnen worden ingelast. De beschikking van ex-minister Klompé kwam voor de NVSH onver wacht. De vereniging zei redelijker wijs te hebben mogen veronderstel len, dat de beschikking pas zou afko men nadat het nieuwe kabinet was geformeerd (minister Klompé nam de beslissing toen zij demissionair was) en er over had kunnen nadenken. Tenuitvoerlegging van de beschikking per 1 oktober zou voor de NVSH on overkomelijke moeilijkheden met zich hebben gebracht, omdat al voorzie ningen waren getroffen voor uitzen dingen na die datum. De NVSH was tegen de afwijzende beslissing van minister Klompé bij de Kroon in be roep gegaan en had de vice-voorzitter van de Raad van State om schorsing van de tenuitvoerlegging gevraagd. Brand in sunermarkt Van een verslaggever DEN BOSCH De Bossche brand weer heeft gisteravond uren nodig gehad om de brand in de supermarkt Van de Oetelaar op het industriecom plex in Den Bosch onder de knie te krijgen. De schade wordt voorlopig geschat op 800.000 gulden. TILBURG Die Zauberflöte is een rasechte volksopera. Daarom moet niet de vrijmetselaarssymboliek in het verhaal, maar de bonte sprook jessfeer worden benadrukt. Zo onge veer moet regisseur Peter Ustinov ge dacht hebben, toen hij voor de Ham- burgse Staatsopera Mozart's Zauber flöte ensceneerde. Ustinov geeft hiervan iets te ken nen, wanneer hij in het programma de Zauberflöte een ouderwets sprook je noemt. „Wanneer het een diepere betekenis heeft moet iedereen het er zelf maar uithalen. Ik zal het ook proberen, maar ik zal nooit weten of het succes heeft en zo zal het ook u vergaan, zo zijn meesterwerken nu eenmaal", aldus Ustinov. Van deze opvatting heeft het pu bliek profijt kunnen trekken toen de Hamburgse Staatsopera gisteravond AMSTERDAM De jury voor de Edisons populair 1971 - 1972 voor grammofoonplaten, die in de periode 1 september 1970 15 september 1971 in Nederland zijn verschenen, heeft 7 Edisons toegekend voor Ne derlandse en 14 voor buitenlandse produkties. De Edisons zullen op het Grand gala du disque populair, vrij- oag 25 februari 1972 in het RAI con grescentrum in Amsterdam worden uü gereikt. De bekroonde Nederlandse platen zijn: Brass united Classics in brass; Focus, In and out of focus; Lenny Kuhr, De zomer achterna; Rogier van Ottf.rloo, zijn medewerking als arran geur en dirigent aan diverse platen zoals Rita Reys, the Rivels, Gerard Cox e.a., Wim Overgaauw, Don't dis turb; Herman van Veen, Herman van Veen in Carré/Amsterdam en John Wocdhouse, Woodhouse festival. De bekroonde buitenlandse platen zijn van: Charles Aznavour, Non, je n'ai rien oublie; Joe Cocker en Leon Russel, voor hun totale bijdrage aan de popmuziek geconcretiseerd in het album Mad dogs an englishmen; Mi chel Colombier, Wings; Perry Como, It's impossible; Creedence Clearwater Revival, voor hun gehele oeuvre Jesus Christ Superstar Album; Janis Joplin, Pearl; Carole King, Tapestry; Hilde- gard Knef, Portrait in musik, John Lennon, John Lennon/Plastic Ono Band; Randy Newman, Randy New man Live. Rock and Roll classics se rie: Velvet underground, Loaded; To ny Williams, Tony Williams Lifetime en Yes, The Yes Album. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De KLM zal haar uiterste best moeten doen om de geluidshinder tot een mi nimum te beperken. De Tweede Kamer heeft dit de luchtvaart maatschappij in niet mis te ver stane bewoordingen te kennen gegeven toen zij er gisteren in grote lijnen mee instemde dat de rijksoverheid het aandelenkapi taal in de KLM met 200 miljoen gulden uitbreidt. De regering stelt zich bovendien garant voor een krediet van 200 miljoen gul den. Deze steunverlening, die nodig is om de KLM in de komende jaren een redelijke bestaansmogelijkheid te verschaffen legt naar de mening van de Kamer op de luchtvaartmaat schappij de morele plicht het vraag stuk van de geluidshinder grondig aan te pakken De regering van haar kant zal erop moeten toezien dat de nodige stappen in die richting worden on dernomen. „De KLM moet zich goed realiseren dat zij voor haar voortbe staan van de gemeenschap afhanke lijk is. Daarom moet zij de irritatie die zij bij de gemeenschap opwekt beperken", aldus de heer Pors (DS'70). De PSP-er Wiebenga toonde zich een tegenstander van de uitbreiding van het aandelenkapitaal, die volgens de luchtvaartmaatschappij gebruikt moet worden voor vlootvernieuwing, wil zij kunnen blijven concurreren. ,.Wij behoren niet tot de partij, die meezingt in het koor, dat Nederland ten koste van alles moet meevliegen", zo motiveerde hij zijn verklaring dat hij tegen zal stemmen. Van een correspondent SCHIPHOL Stewardessen die bij Air France solliciteren zullen voortaan drie centimeter langer mogen zijn willen zij in dienst genomen kunnen worden; 1,75 meter in plaats van 1,72. Ook in Frankrijk is de jeugd namelijk langer geworden. Bij vrijwel alle luchtvaart maatschappijen wordt de hand gehouden aan strenge restricties ten aanzien van gewicht en leng te der stewardessen. Bij de KLM mogen deze gastvrouwen aan boord al jaren langer zijn dan bij Air France, (1,76 meter), maar daar staat tegenover dat ze niet kleiner mogen zijn dan 1,58 me ter. Bij Air France wordt geen minimum-lengte genoemd. Omgekeerd is het bij .Tapan Air Lines! Deze maatschappij stelt als enige restrictie een minimum lengte van 1,52 meter. Bij Pan American kan men kennelijk de langste gastvrouwen aantreffen. Bij deze maatschappij komen meisjes voor de functie van stewardess in aanmerking als ze minimaal 1,60 meter zijn en maximaal 1,78 meter. Van een verslaggever HEEMSKERK De 26-jarige,- vrouw, die dinsdagavond dood in de keuken van haar flat in Heemskerk werd gevonden, blijkt gewurgd te zijn. Dit is vast komen te staan na sectie. De politie heeft haar man, de 31-jarige Mario R., aangehouden, om dat hij van de moord verdacht wordt. De verdachte heeft nog geen verkla ring afgelegd, omdat hij toen hem de inhoud van het sectierapport meege deeld werd, volledig instortte. in het kader van het 10-jarig bestaan van de Tilburgse Stadsschouwburg Die Zauberflöte opvoerde. Die Zauberflöte kwam als een bont sprookje op de planken. Voortreffe lijk geënsceneerd en in deze aantrek kelijke entourage wisten solisten, koor en orkest een succesvolle uitvoe ring te brengen. Niet in de laatste plaats was dit te danken aan de Neu- renbergse dirigent Hans Gierster die op het laatste moment de ziek gewor den Bernhard Klee moest vervangen. Aan het Filharmonisch Staatsorkest ontlokte hij een virtuoos licht klank beeld dat zowel kleur als sfeer bezat. Van de solisten, die in de ensembles zeer vaardig op elkaar inspeelden, trok vooral Judith Beckmann als Pa- mina de aandacht. Indrukwekkend was ook de vertolking van Hans So- tin (Sarastro); een bas met een ruige sonoriteit. Meredith Zara was als koningin van de nacht wel in staat tot ragfijne coloraturen, maar haar stem bleef toch te ijl om de kwaadaardigheid van de koningin waar te kunnen ma ken. Datzelfde gold hoewel in minde re mate voor Wener Hollweg (Tami- no), die met zijn verrassend lichte tenor een enkele keer in moeilijkhe den kwam, maar die over het geheel genomen toch overtuigde. William Workman (Papa Geno) tenslotte ont popte zich als een soepel zingende en acterende bariton. De Hamburgse Staatsopera voert vanavond in Tilburg Pucchini's Tosca op, morgen Die Zauberflöte, terwijl het gezelschap zondagavond in Den Haag met Die Zauberflöte afscheid neemt. H.E. Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV 19.00 uur NCR V-kinderkoor 19.15 uur Leger des Heilskwartier 19.35 uur Solisten, koren en orkesten 21.50 uur Orgelconcert door Feike Asma 22.50 uur Informaties over het toe risme 23.15 uur Licht platenprogramma HILVERSUM II AVRO 20.05 uur Het Radio Filharmonisch Orkest 20.50 uur Ynske, hoorspel 22.55 uur Nieuwe chansons 23.20 uur Concert voor piano en orkest Vanavond te zien NEDERLAND I VPRO 19.05 uur Campus-laatste maal 20.21 uur Jonge Amerikaanse toeris ten in Amsterdam, film 20.40 uur Festival in Mexico 21.35 uur Achter de linies, filmver slag uit Noord-Mozam- bique 22.15 uur De VPRO in het seizoen 1971/1972 22.35 uur (CVK/IKOR) Reportage over de Holloway-vrou- wengevangenis NEDERLAN II NOS en TROS 19.10 uur Van gewest tot gewest 20.21 uur Cartouche, film MARY STEWART 55 Tussen de verspreide rode brokstukken van de linker kant zag ik waar de oude postweg zich over de top van de heuvels had geslingerd achter de pijnbomen en de steenstortingen. Maar de nieuwe weg sneed door de steile rode klip als een witte streep. „Les Assassins." En in de blauwe verte de Middellandse Zee. Toen de Riley de top bereikte schakelde ik over, en gleed de wagen met een zucht de lange helling af naar het reusachtige, slordig verspreide Marseille. Wij begonnen langzaam aan de laatste ruk. Links van de weg zag ik, een paar meter voor me uit, waar de oude postweg weer op de hoofdweg uitkwam, een groen pijn- bosje. Wij gleden er langs en naar omlaag. Ik veronderstel dat ik het had moeten zien aankomen, maar ik erken dat dit niet het geval was. Ik kon geen enkele reden bedenken waaromRichard Byron de pa troon van de „bistro" niet zou geloven, en voort zou ijlen naar Marseille in de hoop mij te achterhalen. Maar na tuurlijk had hij hem niet geloofd. De grijze Bentley gleed te voorschijn uit dat pijnbosje, en sloot geluidloos achter mijn wagen. Er was niets aan te doen, natuurlijk. Zelfs al was ik niet zo moe geweest, dan had ik nog niet' kunnen verwachten dat ik zonder voorsprong en zonder een bof je hem zou kunnen ontkomen. Ik was ver slagen, en ik wist het. Ik zou rustig meegaan. Zonder veel aandacht voor iets anders dan dat ik hoofdpijn had en blij zou zijn, niet meer te hoeven rijden en uit de zon te komen, daalde ik de lange helling naar Marseille af, alsof er geen grijze wagen achter mij be stond, en geen woedende man daarin, die nu allengs een uitgebreide rekening met mij te vereffenen had. In een minimum van tijd waren we in de voorsteden van Marseille. De hoofdweg loopt misschien drie kilome ter of nog meer tussen rijen vervallen huizen en groeze lige winkeltjes door, waar het pleister en de verf in slier ten bijhangen, en waar beeldjes van kinderen in vodden, en afschuwelijke straathonden samen in het afval van de goten spelen. Weldra beginnen de tramlijnen, en begint het stadsverkeer op te dringen. Vrachtwagens, muildie ren, karren in alle soorten en kleuren, auto's van allerlei jaargangen en nationaliteiten de hele wereld op wielen schijnt door de smalle straten van Marseille te' rijden, toeterend, schreeuwend, en dringend. Ik stuurde werktuiglijk door dit alles heen, schakelde over, stopte, week uit, verrichte al die snelle handelingen welke nodig zijn om een voertuig min of meer onbescha digd door deze ongelooflijke chaos te laveren. Achter mij, als een schaduw, de grote grijze Bentley, die uitweek en stopte en weer gas gaf op mijn hielen, nooit meer dan tien meter achter me, nooit minder dan vier. Ik nam zelfs niet de moeite op hem te letten, behalve voorzover ik op alles zou letten wat mij zo dicht op de hielen zat, om het de nodige signalen te geven. Ik was op. Ik probeerde niets meer. Mijn slapen klop ten en ik voelde me alsof er een zwaar gewicht op mijn schouders drukte. Mijn hersens zouden hebben geweigerd te overdenken wat er verder stond te gebeuren, zelfs al had ik ze daartoe willen aanzetten. En zodoende merkte ik het mirakel niet eens op, toen het plaatsgreep. Ik bemerkte het pas toen het geleidelijk tot mijn ver sufte zintuigen doordrong dat mijn spiegeltje geen grijze wagen weerspiegelde. Er was enkel een kar met een muildier, en daarachter niets voor zover ik kon zien. (Wordt vervolgd) Smidje Verholen en de veedieven van Texas TELEVISIE VAVAVÖSïI nederland i NOS: 18.45 (K) iPp en Zip. STER: 18.50 <K) Reclame NOS: '8 55 (K) Journaal. STER: 19 00 (K) Reclame. VPRO: 19.05 (K) CAMPUS laatste maal, een collage van muzikale en visue le hoogtepunten. STER: 19 55 IK) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Re clame VPRO: 20.20 Vraagge sprekken met jonge buiteland- se toeristen ln Amsterdam 20.40 (K) Festival ln Mexico, m. 21.35 <K) Achter de linies, nimverslag uit Noord-Mozam- clque. 22.15 (K) De VPRO in net seizoen ,7i-'72. NOS: 22 30 •KI Journaal. CVK/IKOR: «35 23.20 (K) Vrouwengevan- Senls, filmreportage. Nederland ii NOS: 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K) Reclame NOS: 18.55 (K) Journaal STER: 19.00 IK) Reclame. NOS: 19 05 Den Haag vandaag. 19 10 (K) Van Seest tot gewest. 19.50 (K) Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. STER: 19.55 <K) Reclame NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. TROS: 20.21 (K) Cartouche, avonturenfilm NOS: 22.20-22 25 IK) Journaal. 18.00 Kleur: Fabeltjeskrant IJ05 Kleur: De perikelen van fenelope Pitstop. Jeugdfeullle- l°n (2) 18 27 Jonger dan Je cenkt, programma voor oude re kijkers 19.05 Horen en zien. Programmaoverzicht 19 25 Kleur: Filmreportage van een vlucht over Nederland. 19 40 Hier spreekt men Nederlands. 19-43 Mededelingen 19 45 Nieuws 20.10 Europa nu: de Europakroniek van Omer Gra- wer. 20.25 Please, Sir! tv-serie 20.50 Kleur: Verover de aarde, wetenschappelijke serie 2140 Kleur: Première, nieuwe films 22.20 Nieuws. RADIO Hilversum I. 402 m. NCRV (18.30-18.41 Nieuws). 19.00 (S) Kinderkoor met De Speel- groep. 19.15 (S) Muziek van Het Leger des Hells. 19.30 Op de man af, praatje. 19.35 (S) Bekende solisten, koren en or kesten. 21.50 (S) Kerkorgelcon cert. 22.20 Avondoverdenking 22.30 Nieuws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 Actuele infor matie over het toerisme. 23.15 (S) Licht platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. AVRO 18.00 Nieuws: 18.11 Radiojour naal; 18.20 Uitzending van het GPV; 18.35 Uit welk program ma is dit? 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Me mo: pas verschenen theologi sche en aanverwante liter atuur. AVRO: 20.05 (S) Radlop- hllh. orkest met solist. 20.50 Ynske. hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Ra diojournaal. 22.55 (S) Dichter bij de muziek: nieuwe chan sons. 23.20 (S) Beroemde solo concerten (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende Woord. 7.16 (S) Badlnerie: klassieke en semi-klassleke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten: 8.00-8 10 Nieuws.) 8.25 Overweging. 8 30 Nieuws. 8.32 Voor de huls vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de vrouw.) 9.40 Schoolra dio. NOS: 10.00 Europera: het speelplan 1970-1971: operamu ziek (opn.). KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Me dedelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededelingen t.b v. land- en tuinbouw; 12 30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00-13.05 Raden maar14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Musiesta: licht muziekprogramma. TROS: 14.55 (S) Verzoekpro gramma van klassieke- en mo derne muziek. 16.00 Nieuws. 16 03 (S) )De showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Ak- tua/Sportkompas: (Sport- )nieuws, reportages, enz. NCRV: 18.00 NCRV en Bloc. (18.19-18.29 Uitzending van de PSP. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en Och- tengymnastiek 7.20 Lichte grammofoonmuziek met repor tages en interviews en om 8.00 Nieuws, om 8.1.1 Radiojournaal en om 8.30 De groenteman. NOS: 9.00 internationaal spec trum: moderne muziek (Om 9 35 Waterstanden.) AVRO: 10 00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: (11.00 Nieuws) 11.30 (S) Festival van schwetzingen 1971: Sopraan en piano 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Populair program ma over ontwikkelingshulp. 12.40 (S) Licht orkest (gr.). 12.50 Recht en slecht, praatje 13.00 Nieuws VARA: 13.11 Actuali teiten. 13.25 Nederlandse com ponisten spelen eigen werk (opj.) 13.50 (S) Omroeporkest (opn EO: 14.OD Ruimte: maga zine met gewijde muziek, le zingen en een korte overden king NOS: 15.00 (S) Aspekten van de kamermuziek (opn.) 15 40 Toeristische informatie uit blnne- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: lichte muziek met reportages, Interviews, enz. 1I6.O0 Nieuws; 17.55 Mededelingen. de 12 00 ïten. Hilversum III. 240 m. VARA: 9 00 Nieuws. 9.03 De Eddy Bec ker Show. NCRV: .10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws) Nieuws. 12.03 Nieuwe platen NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Jan Corduwener Show met o.a. Europees Popparlement. 14 00 Nieuws. 14.03 De Herman Stok Show, met o.a. Top Tien lp'S. 15.00 Nieuws. 15.03 De Eddy Becker Show. 16 00 Nieuws. 16.03-18.00 Top-30 (17.00 Nieuws). 164 De krachtig ge bouwde smidje Verholen trok kennelijk véél te hard, want plotseling weerklonk er een schorre kreet. Een huiveringwekkend gekraak werd hoorbaar in het rots hol en even later kwam een onvoorstelbaar grote hoe veelheid stukken steen, kluiten zand en andere rom mel naar beneden vallen. Temidden van dat alles viel de grootste brok van allemaal, namelijk een ze kere sheriff Fatty „Hellepgilde Fatty tijdens het vallen. En toen deed die slimme smid het enige, dat nog gedaan kon worden. Hij greep de touwladder, die gelukkig op zijn plaats was blijven zitten en rende er zo hard hij kon mee in de richting, waarin Fatty viel. Zijn plannetje lukte, want zie de touwladder vormde nu een weliswaar smal, maar toch stevig vangnet. Patsmet een doffe slag sloeg Fatty tegen de strakgespannen touw ladder aan. „Au Mijn buik!" brulde de onversaagde sheriff, die met één voet tussen een paar sporten van de ladder bleef hangen en zinloos rond zwaaide door de ruimte. „Hou je toch kalm, domme dikzak snauwde de smid. „Wees blij dat je er zo goed afgekomen bent „Wat je maar goed noemt, snrrrrk tierde Fatty. „Denk jij soms dat ik hier voor de lol met mijn kop naar beneden hang Vooruit, laat me van die ladder af I" En nu hielp het noodlot een handje mee, want precies op dat moment gaf de oude touwladder de strijd op om krakend te breken. Nogmaals slaakte Fatty een doffe gil en voor de tweede maal stortte hij naar beneden. Met een daverende slag belandde hij op de oude plapken zoldering van het verborgen kamertje „Nou is de touwladder gebroken en kunnen we niet meer terug ook jammerde Fatty, die het arresteren van veedieven maar een ongezellige en 'verdraaid ongezonde bezigheid vond '«SOEDË. M0Rt£W K^amg?- M jiGLASÏDJC-- (MSPGCTÉUt? HCEFr &EB6U5-KU v komt mokéêiJ.' DAT HAb IK H£M NlLT I PEJi MOBII-DFOOKJ MOGretJ ZËr&GEH' FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 15