eijenoord bij negen REGIS OVION .KRAAKT' FEDOR DEN HERTOG Dreigementen VVCS in kort geding Kozakken Boys hield schade beperkt: 0-2 Rotterdammers missen tegen Olympiakos recordscore van Benfica Post-Sercu won de Londense zesdaagse Britse kranten verschijnen weer Hagemeijer neemt Blondel over OAS beschuldigt Nederland van hulp aan Portugal Matthieu Pust j ens verovert leiding in bergklassement DONDER DAG 23 SEPTEMBER 1971 )0P ROTTERDAM Feijenoord •ft als eerste Nederlandse club seizoen de tweede ronde van Europa Cup-toernooi bereikt. )e knallende finale van het Rot- »rdamse schuttersfeest tegen jlympiakos Nicosia is echter uit bleven. De formatie van Ernst appel heeft gisteravond de icht naar het Europap-Cup- ecord van het Portugese Benfi- a, dat in 1965 tegen Stade Dude- inge uit Luxemburg in twee ntmoetingen een doelsaldo van 8—0 neerzette, niet kunnen venaren. Feijenoord bleef ste en op 17 treffers. De 8 doel- unten tegen de kampioen van yprus van vorige week, werden isteravond door nog eens 9 ge- olgd. Voor de tweede, overweldigende ze- op het team van trainer Ron adley legde aanvoerder Rinus Is- ël met een hattrick kort na rust de De overige schutters waren an Hanegem (2 maal), Posthumus (2 aal), Hasil en Wery. Gewoonste zaak 'Wat moet ik hier nu nog over zeg- in. Ik geloof dat het publiek zijn zin •ft gekregen." Ernst Happel accep- jrde de overwinning van Feijen- ird als de gewoonste ,zaak van de •ld, wat het natuurlijk ook was. Over het optreden van Hans Pos- ius zei de Wener: „Deze wed- jd is geen maatstaf om een speler beoordelen. Iedereen heeft kunnen dat hij de gemakkelijkste kansen loeidè en dat hij in moeilijker litie wel succes had. Meer wil ik er liet over zeggen. Ik hoop, dat we in Ie volgende ronde Inter Milan zullen reffen". Ron Bradley, zo trots op de disci- die hij sinds zijn komst op Cy rus bij de amateurs van Olympiakos leeft ingevoerd, heeft tijdens het lendaagse verblijf in Zeist toch re- elraatig voor schoolmeester moeten pelen. Bradley: „De avond na de erste wedstrijd in Rotterdam zijn we laar Amsterdam geweest. Alle spe- ers hadden opdracht om zich om elf jut weer bij de bus te verzamelen. Op dat tijdstip miste ik er nog twee. De heren kwamen diep in de nacht •t een taxi in Zeist aan. Ik weet dat zij dat nooit meer zullen iken. Ik wil en ik eis een professio- instelling van mijn spelers. Als zich niet volledig op een belang- :e wedstrijd willen .concentreren iven we niet aan een Europa Cup- looi mee te doen". Teleurstellen cl Bradley was over de 90 uitslag •leurgesteld. „Ik had gehoopt, dat et dit keer beter zou gaan dan zeven agen geleden. Die hoop is ijdel ge leken. Maar na een trainingskamp an slechts een week kan je geen vonderen verwachten. We zijn er anuit gegaan te voorkomen, dat ""eijenoord het record van Benfica uist tegen ons zou overnemen. DEN HAAG Krachtige drei gementen als „solidariteitssta- king" en „revolutie" zijn giste ren in de strijd geworpen tijdens de behandeling van het kort ge ding, dat de Vereniging van Con tract Spelers (VVCS) tegen de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond (KNVB) voor de Haag se rechtbank heeft aangespan nen. In het zoveelste geschil rond de sanering van het betaalde voetbal zal vice-president mr. G. Philipse volgende week vrij dagmorgen uitspraak doen. De WCS eiste bij monde van mr. F. H. Kernkamp vernietiging van het KNVB-besluit, dat door de sanering getroffen spelers verbood in het ama teurvoetbal in actie te komen, wan neer zij een claim tot schadevergoe ding hadden ingediend. Alleen zijn, die vrijwillig afstand van die aanspraak op een compensatie-uitkering hadden gedaan, zijn tot nu toe gerechtigd in de „liefhebberscompetitie" uit te ko men. Degenen, die wel aan de ver goeding vasthouden kunnen vol gens de KNVB tenminste dit sei zoen niet spelen, omdat dit in strijd zou zijn met de amateurbepalingen. Een groep van ongeveer 25 spelers, die vorig seizoen nog met hun inmid dels tot het amateurvoetbal veroor deelde vereniging als semi-prof in de tweede divisie uitkwamen, hebben deze competitie nog geen officiële wedstrijd gespeeld. Hun collega's, die ook de status van semi-prof hebben verloren, hebben hun claim onder druk van de bond ingetrokken. De werknemersorganisatie binnen het betaalde voetbal, de WCS, wil via het kort geding bereiken, dat de „ge saneerde" voetballers alsnog over zo wel een schadevergoeding als toe stemming voor het amateurvoetbal kunnen beschikken. Mr. Kernkamp, namens de WCS: „Van het begin van de saneringspro cedure af is duidelijk geweest, dat de maatregelen tegen de betrokken clubs ook voor de spelers zouden gelden. De WCS heeft dan ook talloze keren, zowel mondeling als schriftelijk, bij de KNVB aangedrongen de konse- kwenties voor de spelers te overzien. Nu blijkt, dat de spelers, die zich blijven inspannen voor de schade claim, getroffen zijn door het feitelijk van de voetbalbond. LONDEN Peter Post en z'n BeJ- sche ploegmaat Patrick Sercu, heb- •en de Londense zesdaagse gewon- fn. De eindstand was: 1. Post-Sercu 441 punten, 2. Gow- ind (Engeland)-A. van Lancker lelgië) op één ronde, 501 pnt.; 3. F. fenningerE. Spahn (Zwitserland) péén ronde, 243 pnt.; 4. RenzPoff en (West-Duitsland) één ronde, 217 nt.; 5. J. Stevens (België)-Gilmore Australië) één ronde, 171 pnt.; 6. Bug- #hl (West-Duitsland)-Porter (Enge- and) twee ronden, 123 pnt.; 7. Hoban Bngeland)-Kemper (West-Duitsland) 3 ronden, 261 pnt.; 8. Loeveseyn-De Wit (Nederland) 4 ronden, 444 pnt. In die opzet zijn we geslaagd; dat is tenminste, naast de ervaring die we verzameld hebben, een positief punt. Verder zijn er nu alleen maar zorgen, omdat tijdens de wedstrijd vier van mijn spelers geblesseerd zijn geraakt. Zondag starten we in de Griekse competitie. In een ongunsti ger positie kunnen we daaraan nau welijks beginnen." Zelfs de bloedserieuze voorberei ding, waaraan Bradley zich de afge lopen week op het KNVB-sportcen- trum in Zeist heeft gewaagd, kon de Cyprioten dus geen nieuwe debacle besparen. Zegt de ambitieuze Engels man: „Die voorbereiding moet wanneer de blessures genezen zijn voor ons straks in de Griekse compe titie profijt opleveren. Mijn doel is om dit seizoen niet als laatste op de ranglijst te eindigen. Wij wisten tevoren, dat we tegen Feijenoord twee keer geen schijn van kans hadden, maar dat heb ik de spe lers nooit verteld. Wij zijn niet naar Nederland gekomen om te verliezen, maar om te voetballen. Mandekking Voetballen. De gebruinde Cyprioten zijn er opnieuw nauwelijks aan toe gekomen. Al moet gezegd, dat de or ganisatie van elftal zeker in de eerste, fase, aanzienlijk beter klopte dan tij dens de eerste confrontatie. Wat on wennig pretendeerde de dreumes zelfs 'n soort mandekking in de laat ste lijn toe te passen. Kennelijk geïnspireerd door het spelletje, dat MW zondag in de Kuip hardnekkig demonstreerde, had ook Olympiakos een „fuik" opgezet. Brad ley had zijn minst slechte opruimers in het centrum van de afweerlinie geposteerd. Juist daar bleek de bewegingsvrij heid van de gretige Feijenoord-aan- val toch weer vrij beperkt. Toch was het na de eerste helft al 5—0. Eert score die toen al in geen verhouding stond tot de kansen en mogelijkhe den. Precies als vorige week in de eerste wedstrijd werd de dappere Vassiliou al na enkele minuten voor de eerste keer verslagen. Door Van Hanegem. Het amusementsprogramma kon be ginnen. Gulden schoten van Hasil, Wery en Posthumus (twee maal) til den de stand naar 50. Het meest opmerkelijke in het elf tal van Feijenoord was de plaats in het centrum van de aanval, die door Hans Posthumus werd bezet. De ex- Harderwijker (VVOG) debuteerde vo rig seizoen met één treffer in het vriendschappelijk duel tegen Celtic in de hoogste formatie van de Rotter dammers. Sinds die tijd is hij in de vergetel heid (lees B-elftal) verdwenen. Totdat de stugge schutter zich nauwelijks twee weken geleden weer eens op kwalijke wijze in het nieuws presen teerde. Tijdens het duel DWS-B Feijenoord-B werd hij wegens na trappen van de Amsterdammer Goedhart van het veld gestuurd. Slachtbank Olympiakos kon voor Posthumus evenwel nauwelijks als een „serieu ze" tegenstander worden betiteld. Ook niet als de ploeg, waartegen hij zijn werkelijke waarde voor Feijen oord kon bewijzen. Daarvoor komen de Cyprioten, die jaarlijks op de slachtbank van het Europa Cup-toer nooi worden gelegd, te veel tekort. Terecht kan dan ook aan het nut van dergelijke wedstrijden in de eerste ronde worden getwijfeld. door Gerrit den Ambtman Bradley echter: „Wij hebben een schat aan ervaring opgedaan. On danks de zware nederlagen. Feijen oord bezit een elftal van wereldklas se. Daarvan kunnen we alleen maar leren. Het gemak waarmee deze ploeg bijvoorbeeld combinaties neerzet, be tekent steeds weer een les voor mijn zo individualistisch ingestelde spelers. Daarnaast is ons verblijf in Neder land erg waardevol geweest. Wij heb ben op echt gras en twee keer per dag kunnen trainen. Daar krijgen we dit seizoen geen kans meer voor." Olympiakos reikte ook dit keer niet verder dan een handvol goede be doelingen. De onmacht, het gebrek aan inzicht, conditie en techniek wer den door de Rotterdammers hooghar tig en genadeloos afgestraft. Geen tien Feijenoord showde en liet vooral na de rust „trucs" zien, waartoe in „nor male" wedstrijden geen mogelijkheid Hans Posthumus, weer eens opge steld in het eerste van Feijenoord, kijkt gespannen zijn harde kopbal na. Doelman Vassiliou is de situatie dit keer echter meester. Uiterst links: Lex Schoenmaker. is. Het wekte zelfs de irritatie van de moedige Cyprioten op. Het leidde kort na de hervatting tot twee straf schoppen. Aanvoerder Rinus Israel, eindelijk eens verlost van zijn taak als vrije verdediger, en meer aanval ler dan ausputzer, plaatste de bal twee keer feilloos in dezelfde hoek naast de wanhopige, dolgedraaide Vassiliou. Israel ook zorgde ervoor, dat Feijenoord al na negen minuten in de tweede helft de eindstand van het eerste duel kon bereiken. Met een ga ve kopbal liet hij de achtste treffer op het telraam aanbrengen. Van IHanegem schoof Feijenoord naar 90. En daarna begon de2Roter- damse jacht op het record van Benfi ca. Happel zette Laseroms (in eerste instantie „gepasseerd" door Van Dui- venbode) voor Israel en Romeijn voor Schneider in. De dubbele cijfers bleven uit, on danks verwoede pogingen. De 100, die tot nu toe wel Manchester Uni ted (tegen Anderlecht), Ipswich Town (Floriana le Valetta), Leeds United (Sky og Lyn) en Benfica (Stade Du- delange) haalden. Olympiakos Nicosia Feyenoord 0—9 (0—5), gespeeld in Feljenoord-stadion Rot terdam 3: Van Hanegem 0—1, 14: Hasil 0—2, 23: Wery O—3, 24: Posthumus 04, 40: Posthumus 0—5. 47: Israel (strafschop) 0—6. 53: Israel (strafschop) 0—7, 57: Israel 0—8, 69: Van Hanegem 0—9 Scheidsrechter Hor vat (Joeposlavtë). Toeschouwers 37.500. Olympiakos: Vassiliou; Kokos, Sotirakis, Partasides Constantinou; Plerldes, Argy- rou. Ashlous; Markou, Esthyniades, Lym- bouris. Feijenoord: Treytel: Schneider (Romeyn). Israel (Laseroms). Van Duivenbode: Hasil. Jansen. Van Hanegem: Wery, Schoenma ker. Posthumus. MouiiJn. LONDEN (AP) De Britse lande lijke dagbladen, die de afgelopen vier dagen in verband met een ar beidsgeschil niet zijn verschenen, hebben hun publicatie vanmiddag weer hervat. Ochtendbladen zullen morgen weer verschijnen. WERKENDAM De speelwijze van Kozakken B. was er gisteravond op gericht om de schade tegen ere divisieclub NAC tot het minimaal te beperken. Dit lukte redelijk, want de wat tegenvallende Bredanaars vonden pas twaalf minuten na de thee voor de eerste keer een gat in de hechte defensie van de Werkendam mers. Het zonder Graauwmans en Bish voor de dag komende NAC zou tenslotte met 20 aan het langste eind trekken. Met de uitblinkende Henk de Jong in de achterste lijn en Teus Blokland op het het middenveld gaven de gast heren hun tegenstanders weinig ruimte, al had men niet te klagen toen een poging van Van Dijk voor langs het doel ging en Vermeulen de paal trof. Kozakken Boys beperkte zich hoofdzakelijk tot plaagstootjes, waarbij een schot van Tinus van der Heuvel feitelijk het enige gevaar voor De Jong betekende. Na de hervatting waren in beide teams wijzigingen aangebracht. Ko- AMSTERDAM Hagemeijer en Co's Handelmij. gaat het Franse bedrijf Blondel overnemen. Met deze investe ring is Fr. frs 4.5 min (bijna 2,8 min) gemoeid. Blondel, gevestigd in Rosny sous Bois, een plaats in de onmiddellijke omgeving van Parijs, is een onderne ming die zich in het bijzonder toelegt op de import en distributie van huis houdelijke artikelen. In deze branche is het bedrijf een belangrijke impor teur. Bij Blondel werken 70 personen. Naast een uitbreiding van de interna tionale handelsorganisatie in het alge meen, wordt Hagemeijer door deze overneming de mogelijkheid geboden de afzet van industriële produkten in Frankrijk te vergroten. zakken Boys had Leo Leeggangers het veld ingestuurd voor Klaas van der Heuvel, terwijl „Torres" van Vu ren mocht opdraven voor Leen den Breejen. Trainer Ben Peeters had bij NAC Van Dijk uit het team gehaald. Voor hem speelde Rislic mee. Dit be tekende voor het ook nu sterkere NAC een verbetering. Ristic bezorgde Ottevanger veel werk en zou in de twaalfde minuut een vrije trap van Ad Brouwers met zijn hoofd afron den: 01. Kort daarna leek dezelfde speler te gaan scoren, maar Tamaris wist no» redding te brengen. Het was slechts uitstel van executie, want na ruim een half uur werkte Pogrzeba de bal na een voorzet van Brouwers voor de tweede keer achter Ottevanger: 0—2. Meer succes zou NAC niet meer hebben in deze oefenwedstrijd tegen Kazakken Boys, dat in Arie van der Eist en Hank de Jong de beste spe lers had. De Papendrechtse scheids rechter arbiter Van der Sluis had deze sportieve wedstrijd voortreffe lijk in handen. Achthonderd kijkers waren er getuige van. ADDIS ABEBA (AFP/AP) De Organisatie van Afrikaanse Eenheid heeft in een communiqué de Navo- landen, waaronder ook Nederland, beschuldigd van het leveren van ge vechtsvliegtuigen aan Portugal voor de oorlog in de Portugese kolonie Mo zambique. Het gaat hier om Italiaanse Fiat- G-19-toestellen, die in West-Duits land in licentie worden geassem bleerd. Nederland levert voor deze toestellen de elektronische appara- Zij dreigen door hun houding tus sen de kade en het schip te vallen. De ene hand van de KNVB laat we ten, dat er gesaneerd moet worden en dat diverse clubs terug moeten naar het amateurvoetbal. Met de andere hand wordt gesteld, dat getroffen spelers niet mogen uitkomen, voordat ze hun schade-claim hebben inge trokken. Dat is een onredelijke eis. Daarom kan de vakvereniging deze mensen niet aan hun lot overlaten. Als er niet een zeer spoedige oplossing komt, dan kan de WSC haar leden oproepen tot een solidariteitsstaking. De gehele Nederlandse voetbalwereld komt dan flink op de tocht te staan". Haastige jacht Het geschil tussen de KNVB en de WCS lijkt de laatste ronde in de volgens mr. Kernkamp „haastige jacht" naar sanering van de betaalde sector. Pas op 2 september, drie dagen voor de eerste competitiezondag van de amateurs, is tijdens een bijeen komst van het bondsbestuur de sectie betaald- en zondagamateurvoetbal gesteld, dat de betrokken ex-profs niet mochten spelen als hun schade claim niet was ingetrokken. Ruim vijftig spelers hebben daarop de voor hen in de saneringspot gere serveerde gelden genegeerd en zijn gaan voetballen. Vier dagen na die bijeenkomst gaf de KNVB een circu laire uit met de visie van de ama teursectie op de affaire en schreef daarin, dat een uitkering uit de sane ringspot de amateurstatus van de spelers zou aantasten. Mr. Kernkamp: „De haast waarmee dit alles is gebeurd, heeft veroorzaakt dat de spelers nu in dit werpennest zijn geraakt. Het bondsbestuur en de sectie amateurs zijn niet gerechtigd, deze spelers uit te sluiten, daarom is het speelverbod onreglementair en onrechtmatig". Heilig beginsel De KNVB, die als tegenpleiter mr. W. E. Haak pas dinsdagmiddag heeft opgeroepen (waardoor het kort geding bijna tot een latere datum was opge schort), wilde vooral haar toch al zo door intriges aangetaste amateurre glement beschermen. Mr. Haak: „De KNVB heeft nooit gezegd, dat de spelers dit seizoen al op een plaats in het amateurvoetbal èn op een schadevergoeding konden rekenen. Zij hadden de keuze uit drie mogelijkheden: in de eerste plaats over te gaan naar een andere betaal de club. ten tweede met hun club meegaan naar de amateurs of een aanvraag voor schadevergoeding in te dienen. Bij de KNVB zijn zo een 700.000 amateurs aangesloten. Als de ex- profs met een schadevergoeding op zak zouden gaan spelen, dan zou er een revolutie onder de amateurs uit breken. De hekken zullen dan weg vallen. Nu zijn er al spelers, bij het Limburgse KVC Oranje, bijvoorbeeld, die weigeren tegen deze gesaneerde spelers uit te komen. Een zuivere amateurstatus wordt door de KNVB als een „heilig" beginsel beschouwd". GERRIT DEN AMBTMAN De tyfoon „Xess" is donderdag morgen vroeg over Taipei, de hoofd stad van Taiwan, geraasd. Vele men sen worden vermist en tientallen huizen zijn vernield of beschadigd. tuur, Frankrijk bouwt het onderstel, Italië de romp en Engeland de motor. Volgens de organisatie, die zich voor deze informatie beroept op het Portugese dagblad Diaro de Noticias, zijn sinds 1966 veertig van deze toe stellen aan Portugal geleverd. Het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag ontkent de beschul diging. „Deze berichten zijn al eerder door het Argola-vcomité verspreid. Alles wat wij erover kunnen zeggen is, dat ze gewoon niet waar zijn." BRIANCON De 22-jarige Parijzenaar Regis Ovion is een waar wereldkampioen. In een overweldigend decor van vier Alpenreuzen onttroonde Ovion op de zevende dag van de Ronde van de toekomst onze landgenoot Fedor den Hertog als leider in het algemeen klasse ment. Met een pure winst van 13 minuten en 50 seconden nam Ovion revanche voor de nederlaag, die Den Hertog hem zaterdag in de rit van Albi naar Mende had toegebracht. Ovion, wiens faam tot aan de we reldkampioenschappen in Mendrisio "og maar nauwelijks tot de interna tionale wielerwereld was doorgedron- 8en, nam de gele trui van Den Hertog over met een voorsprong van 7 min. en 41 sec. Het zag er in Briancon naar "it. dat de Ronde van de toekomst i97* zijn defin:tieve winnaar had ge- wegen. Joop Middclink mocht dan Wel na de finish bemoedigend zeggen, "at men niet gek op moet kijken als Fedor den Hertog een van de komen de dagen weer als vanouds gaat vlammen, erg overtuigend klinkt het niet. Middelink immers wist nu, evenals °e gehele karavaan wie deze Ovion Zijn erelijst van dit seizoen zegt al genoeg: winnaar van een tijdrit op de Puy de Döme, winnaar van een berg- l'ldrit in de Grand Prix Wilhelm Teil >n Zwitserland, winnaar van de Rou te de France, winnaar van een etappe •J) Parijs-Vierzon Ovion is een man, die zich in de bergen goed thuis voelt. En het gevolg van de rondp van de toekomst kent alleen nog maar ber gen. Nederland had een ontstellend slechte dag achter de rug. Ook de eerste plaats in het algemeen ploe- genklassement was door de Fransen „gekraakt". Alleen Matthieu Pustjens had voor enige genoegdoening kun nen zorgen door op de toppen van de Col de Labouret, de Col de St Jean, de Co] de Vars en de Col d'Izoard voorlopig het predikaat „bergkoning" te veroveren. Ineenstorting Op de eerste drie toppen kwam hij als eerste door, op de Izoard, de toe gangspoort tot het door hoog optore- nende Alpenreuzen ingesloten Brian con was hij door Ovion los gereden en werd daar tweede. Voorlopig hoeft Pustjens zich weinig zorgen te ma ken. Zijn voorsprong in het bergklasse ment is mede dankzij de ineenstor ting van de Oostenrijker Mitteregger. die vlak onder de top van de Izoard van zijn fiets viel en in een zieken huis opgenomen moest worden, groot genoeg om het even vol te houden. De Fransman heeft bovendien wel andere zorgen aan zijn hoofd dan het bergklassement, dat zal voor hem wel bijzaak zijn Nog een leidende positie bleef in het bezit van een Nederlander, name lijk die in het sprintklassement. De witte trui van Jo van Pol kwam niet in gevaar omdat zijn concurrenten niet in de beslissende ontsnapping za ten en bovendien omdat Pustjens zo vriendelijk was die spurt van de ze vende dag even te winnen. Voor het overige was het een en al mineur aan de finish in Briancon, waar een kille wind de toch al door de ontberingen geteisterde coureurs eens te meer deed huiveren. Er wa ren er maar een paar, die er weinig last van hadden. Het minst van allen Regis Ovion. Koorts Fedor den Hprtog, die twee nachten last had gehad van koorts, bekende: „Ik zat onderweg kapot als een em mer. Zelden heb ik het in mijn wie- lerloopbaan zo moeilijk gehad". Vol gens zijn zeggen had Den Hertog het vooral in het begin van de rit, waarin het onmiddellijk na de start in Digne omhoog ging, zeer moeilijk gehad. „Ook al omdat ik een beetje force had gedaan, een paar gaten dicht had gereden". Toen had Fedor de beslis sende ontwikkeling gemist. In de klim naar de voor de tweede catego rie meetellende maar weinig impone rende Col du Labouret had hij de demarrage van zijn grootste concur rent niet kunnen beantwoorden. Pustjens die deze dag vrij mocht koersen, had nog tegen Den Hertog gezegd, dat deze aan zijn wiel moest meegaan toen Ovion. zijn landgenoten Duchemin en Bois-Hardy, de Oosten rijker Steinmayer en Mitteregger en de Spanjaard Andrade demarreerden. Maar Fedor kon niet. „Ik dronk steeds maar wat en dan ging het weer even. Maar meegaan met Pust jens? Dat was me teveel." Slag gevallen De Limburger, die zich pas goed thuisvoelt als de weg stijgt, sprong als enige Nederlander en kwam als eerste over de top. In de afdaling voegden Ovion, Duchemin, Bois-Har dy, Steinmayer en Mitteregger zich bij hem en de slag was gevallen. Nie mand kon dit zestal meer achterha len. Integendeel. Het verschil met de rest van het veld werd steeds groter. Op de Col St. Jean (54 km) was het al bijna drie minuten op net peloton. Na 76 km al 4.5 minuut, bij de ravi taillering in Jauziers na ruim 100 km zelfs 6 minuten 10 sec. Even liep de winst door toedoen van Den Hertog en de eveneens verraste Spanjaarden terug tot 5.30, maar in de klim van de Vars werd duidelijk dat Den Hertog zijn trui zou gaan verliezen. Op de top (116 km) kwam Pustjens voor de derde keer als eerste door gevolgd door zijn vluchtmakkers. Een groep met Den Hertog, Van Dongen en Kuiper lag op 7.15, het peloton op 7.35. Nog een keer verzette Den Her tog zich tegen de komende nederlaag in de afdaling. Hij draaide zijn grootste verzet en kwam terug tot op 5.25. In de lange klim van de Izoard tenslotte sloeg Ovion zijn slag. Onbereikbaar Ze was nauwelijks begonnen toen de Fransman alleen verder ging. In een stijl zoals de Franse wielerwereld sinds de gTote dagen van Jacques Anquetil niet meer heeft gezien be gon Ovion aan de slachting van de concurrentie. Duchemin probeerde hem te volgen, Mitteregger wierp zich in zijn spoor, Pustjens droeg zijn voor een klimmer wel wat vele kilo's manhaftig mee. Ovion was weg en was onbereikbaar. Boven, temidden van een steen woestenij, werd pas duidelijk hoe de Fransman huis had gehouden. Pust jens kwam door het wegvallen van Mitteregger (in de karavaan dacht men al aan een ieuwe affaire 'Simpson') op 4.30 als tweede door, daarna Duchemin en Bois-Hardy op 6.10, vervolgens Steinmayer, Andrade, Hubschmidt Hava en de meege- sprongen Cees van Dongen op 8.10 en pas na 12 minuten en 20 seconden kwam de gele trui van Den Hertog in zicht. In de afdaling kreeg Ovion vleu gels, en vergrootte zijn winst nog. „Hij heeft revanche genomen," zei Fedor den Hertog terwijl hij vanuit de verte toekeek hoe de Fransman in de gele trui werd gehesen. Of Fedor nog hoop koesterde om terug te kun nen komen, werd er gevraagd. Het antwoord was klassiek: „Weet ik veel." Dank zij Cees van Dongen, die in de klim van de Izoard zijn falende kopman had moeten achterlaten (ik ben in mijn eigen tempo verder ge gaan en heb in de afdaling geen risi co's genomen, aldus Van Dongen) en de goed rijdende Kuiper bleef de schade voor Nederland in het ploe- genklassement tot een achterstand van ruim 'drie minuten op Frankrijk beperkt. UITSLAGEN WIELRENNEN Zevende etappe: 1. Regis Ovion (Tr) 5 38 23 (met bon 5.38.08); 2. Pustjens (Ned) 5.43 33 (met bon 5 43.23)3. Duchemin (Fr) 5 46.26 (met bon 5 46.21); 4. Bolshardy (regm Fr) 5.47.01; 5. Steinmayer (Oost) 5 48 45 6 Hubschmid (Zwits) 5.48 53; 7. Hava (TsJ) 5.50.40 8 Van Dongen (Ned) zt; 9. Melero (Sp) zt; 10 Perez Soliva (Sp) zt: 11. Den Hertog (Ned) 5.52.41: 12 Martin (Fr) zt; 13. Andrade (Sp) zt; 14 Thalmann (Zwlts) 5.S2.45; 15 Ruch (WDld) zt; 16. Hradzira (Tsj) zt; 17 Nogues (reg Fr) zt; 18. Tocker (Zwits) zt; 19. Huelamo (Sp) 5.55.44; 20. Kui per (Ned) zt. Algemeen klassement: 1. Regis Ovion (Fr) 30.27.32 2 Den Hertog (Ned) 30.35.13 3 Hava (TsJ) 30.40.13; 4 Thalmarvn (Zwlts) 30 41 29 5. Melero (Sp) 30 43.16; 6 Perez-So- 11 va (Sp) 30 44 17 7 Hrazdlra (TsJ) 30.4.55; 8. Pustjens (Ned) 30.46.47 9. Nogues (reg. Fr) 30.48 11; Duchemin (Fr) 30.50.38. 11 Stein mayer (Oost) 30 53.20. 12 Stockcr (Zwi) 30 54.19, 13 Bols Hardy (Fra reg) 30.54.29, 14. Vavra (TsJ) 30.57.30 15. Huelamo <Sp> 30 58.22. 16. Hubschmid (Zwl) 30 50.01. 17. Van Dongen (Ned) 31.00 51, 18. Kuiper (Ned) 31.12.27, 19 Martin (Fr) 31.13 13, 20. Algue- sparses (Fr) 31.14.05. 24. Van Pol (Ned) 31.21.05. 29. Schür (Ned) 31.27 27. De strijd werd gestaakt door Mitteregger (Oost), Ri- cheux (reg Fra), chabran (Rhone Alpen) en Podesta (Fr). Puntenklassement; 1 Hubschmid (Zwi) 73 pnt., 2. Ovion (Fr) 61 p. 3. Van Pol (Ned) 50 p. 4. Hava (TsJ) 49 p 5 Hrazdlra (TsJ) 47 p. 6 Den Hartog (Ned) 42 p Dag-ploegen- klassement: 1. Frankrijk 17.17.34, 2. Neder land 17 26 li. 3. Spanje 17.34.01, 4 Zwitser land 17.36 23, 3. TJechoslowaklJe 17 39 06 Algemeen klassement: 1. Frankrijk 9151.28, 2 Nederland 91 54.34, 3 Spanje 92.0311. 4 Tsjechoslowaklje 92.22.29, 5. Zwit serland 92.26.39. Bergklassement: 1 Jpustjens (Ned) 99 pnt; 2 Ovion (Fr) 72 pnt: 3. Steinmayer (Oost) 64 pnt; 4 Duchemin (Fr) 31 pnt; 5. Perez Soliva (Sp) 30 pnt. De Oostenrijker Mitte regger. die uitgeput de strijd staakte. Is naar het ziekenhuis overgebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13