AJAX DEKLASSEERT NAC Uitslagen F Sport-allerlei LET OP UW ZAAK 179.50 Fantasieloze wedstrijd UVS-De Musschen I Sclialke alleen op kop na misstap Bayern M LU Q LU Goede start van de Philidor-teams E IS le« Matige generale vollevbalsters Honkballers naar Spanje Ajax gaat niet in hoger beroep Twee records voor ZIAN NIEUWE LEIOSE COURANT MAANDAG 20 SEPTEMBER Eredivisie UVSDE MUSSCHEN 11. De weinig fantasierijke aanvallen vi De Musschen en UVS en een strenge scheidsrechter waren de ingr diënten van een matte wedstrijd. De Rotterdammers, met als be* spelers Van der Most en Van Driel. maakten het de Leidse ploeg ni moeilijk. Maai door het slechte plaatsen en het gebrek aan killer moest UVS met 1 punt genoegen nemen. Dat de Leidenaren een punt kre gen was te danken aan een hands bal van Verheij in de 30e minuut. Verheij viel, bij een poging de bal weg te werken uit het 16 meter ge bied, op de bal en raakte deze met de hand. Scheidsrechter Van Reenen zag daarin aanleiding een strafschop toe te kennen. Désar schoot hard in de rechter hoek 1-0. De lange spitsspeler Van der Most en Van Driel waren de enigen die t UVS trachtten moeilijk te maken. Fantasieloze aanvallen steeds op rechts gaven de persoonlijke bewa ker van Van der Most, Rol en de goed meekomende Lardé weinig moeilijkheden. Het in kopduels sterkere De Mus schen kreeg na een aanval, waar een hoekschop uitkwam, de kans de stand gelijk te brengen. Na een goed genomen hoekschop van Van Driel kopte Van der Most de bal feilloos in de Leidse touwen 1-1. In de laatste 45 minuten was het LOl Hertc winst hel geen I tols a droevig te zien hoe beide ploeg maar raakschoten. Subtiel uit; voerde aanvallen gingen de mist door slecht gerichte schoten. De laatste tien minuten wa voor UVS. Koren, die een goe wedstrijd speelde, stond na een s alleen voor doelman Elembaas maj n werd vastgehouden. Scheidsrecht Van Reenen had kennelijk niets zien en liet doorspelen. Dit incidt v' had het slecht coördinerende U dat n op winst kunnen zetten. De mee naar voren gekomen Bal hoven zaaide paniek voor het i mein van Eienbaas na een rende voorzet in de laatste mintj UVS: Sloos; Lardé; Rol; Balkhoven; Lagendijk; Koren; stens; Verver; Holl; Hendrikse. De Musschen: Elenbaas; Verschoor; Verheij; Schouten; wens, vervangen in tweede door Van Dijk; Debbers, na een t sure vervangen door Vermei Den Otter; Junte; Van der Mcj Van Driel. Hillegom-SJC 3-1 HiUegom toonde zich een klasse beter dan de Noordwij kers en heeft van meet af aan de scepter ge zwaaid. Het kwam in de 10e minuut op een voorsprong dankzij een tref fer van Lumondoing op maar nog voor rust maakte Van der Leede er weer 2-1 van. Houtzager be zorgde Hillegom de derde treffer. HVV-VVSB 1-1 De puntenverdeling van VVSB en HVV was precies wat beide ploegen verdienden. WSB voor het voor treffelijke werk van de verdediging en HW voor een bijna niet te stui ten aanvalsdrift. Kees Oostdam bracht in de eerste helft zijn ploeg verrassend op een voorsprong. Suc ces had HVV in de 20e minuut toen de Haagse rechtsbuiten de ver op gedrongen Hans Heemskerk passeer de. Kranenburg-ESTO 1-1 In de eerste helft wisten de Bode gravers via Wirn Lamie een voor sprong te nemen. Na rust een aan vallend Kranenburg met zes man dn de voorste linie. Een dubieus doel punt zou ESTO noodlottig worden. Middenvoor Kloor kreeg de bal in buitenspelpositie aangespeeld maar de treffer werd als een geldig doel punt geteld. Rypwetering-SJZ 0-0 Rijpwetering. zonder Sjors ten Cate maar met de opvallend rustige doelman Borst, heeft geen kans ge zien SJZ van zich af te houden. Het was Sjaak Slingerland (voor rust schoot hij evenals Zonderop tegen de lat) die met twee fraaie doelpunten SJZ aan een beslissende voorsprong hielp. Rijpwetering kwam in de slotfase nog goedkoop aan een tegentreffer toen Van Teylingen, in een poging de Rijpweteringspeler V. d. Zwet te oritwijken, langs Feng- ler kopte. VTL-ASC 0-2 ASC ontpopte zich als een betere kansenbenutter. Dat bewees het in de 22e minuut toen bij een van de luttele misgrepen van achterspeler Verbruggen direct hard werd toege slagen. VTL heeft slechts af en toe van zich kunnen afbijten. VTL te kende het eigen vonnis toen Veld- huyzen in hét strafschopgebied een overtreding beging. De toegewezen penalty werd feilloos benut. Westerkwartier-Warmunda 2-5 Tegen Westerkwartier werd niet minder dan vijfmaal gescoord en voor de Warmonders is dat geen geringe prestatie. Bert Hartveld nam, gebruikmakend van de veelvuldig toegepaste buitenspelval van Wes terkwartier, de eerste treffer voor zijn rekening. Voor ryst scoorde Kievits nog tweemaal na voorberei dend werk van Thijssen en Hart veld. Na rust kwam Westerkwartier terug tot 3-2 maar in het laatste kwartier spurtte Warmunda weer weg. Kievits en Zwetsloot tilden de stand naar 5-2. Alphia-Monster 1-1 Een technisch sterker Alphia dat geen vuist kon maken tegen het met meer inzet spelende Monster. Rin gel steijn maakte het doelpunt voor Alphia en Bertvest dat van Monster. Alphen-VEP 3-3 Sensatie in de tweede helft toen Alphen met een 3-0 voorsprong dacht er te zijn. De Alphense doel punten gemaakt door Klaas de Bruin, gaven Alphen het gevoel heer en meester te zijn over VEP. VEP, dat zich niet liet intimideren door de tegenslag pakte Alphen in drie minuten tijd verschrikkelijk. Blunders in de verdediging gaven De Groot, Kroon en Sluis reële mo gelijkheden binnen 180 seconden de stand gelijk te maken, hetgeen dan ook voortreffelijk gebeurde. Altior-Concordia 3-1 Een leuke wedstrijd met veel en goed voetbal. Van der Hoorn en Ouwerkerk lieten Altior met een 2-0 voorsprong van de rust genie ten. Na rust bracht De Groot de stand op 2-1. Het leek er toen op dat Altior zijn kruit had verscho ten. Maar een kwartier later kreeg Concordia geen poot meer aan de grond. 1 Minuut voor het eindsig naal nam Sluis, na een handsbal, een strafschop die de stand op 3-1 bracht. U DO-Flamingo's 1-1 Doelpunten in de tweede helft voor UDO van Cor Strijk. Flamin go's doelpunt, na een verdedigings- fout in de UDO-defensie door Lut. Een goede wedstrijd waar de pun ten eerlijk verdeeld werden. Spel. Lisse-Quick Steps 3-2 Lisse kwam na een half uur spe len via Henny Ransdorp op 1-0. Na de thee kwam een agressiever Lisse binnen de lijnen; binnen 25 minu ten wist het de voorsprong op te voeren tot 3-0. Willem Mooyenkind scoorde nummer twee, waarna Frans v. Gerven een verkeerde uittrap van de Q.S.-doelman in een doelpunt wist om te zetten. In de slotfase gi Lisse in dé verdediging, P. Kap] hof en Frans Mol maakten e doelpunt. VELO-Teülingen 0-2 Een slechte wedstrijd leverde lingen toch nog de volle winst Een voorzet aan Henny Zoet, beheerst 0-1 scoorde. Vlak voor rust werd het 0-2 toen Frank Dam Henny Zoet opnieuw in ling bracht. Rijswijk N-Van Nispen 0-1 In de eerste uitwedstrijd heeft Nispen in het laatste kwartier ro een doelpunt van Gerard v. d. Me de volle winst in de wacht kunne slepen. In deze aantrekkelijke wei strijd zijn beide ploegen afwisselea in de aanval geweest. LFC-VUC 3-1 Cocky van Weerlee was de gra man. Onvermoeibaar danste hij i een harlekijn tussen de VUK-ve dedigers door en hij was het ook die LFC in de 17e minuut voorsprong zette. Goede combii resulteerden in de 30e minui een gelijkmaker van Arts. 60e minuut rehabiliteerde IFC door feilloos in de <rechterh< schieten: 2-1. Peter* van Laar! scoorde uit een strafschop 3-1. PapendrcchtLugdunum 22 In het begin een sterker mum dat door doelpunten van acker en Van der Starp nam. Blunders van doelman beek leverde Papeundrecht door del van Ter Louw en Bergsma doelpunten op. Een meer in de val spelend Papendreoht en een al in het begin beter voetballend dunum deelden naar verhouding punten. AarlanderveenRodegraven 12 Pas in de 60e minuut kwam eerste doelpunt. Piet van Leeui schoot hard in. Bodegraven ki daarna terug en scoorde vijf ten later, uit een strafschop, 11. laatste doelpunt werd ook uit strafschop geboren. Monster—TAW 0—2 Ondanks dat TAW niet zo als vorige week wist het Monster wil op te leggen. Een strafschop door Dick Bleay vakkundig in M doel gekiept. In de tweede hét maakte TAW Monster kansloos doa een treffer van Redtinga. Een diende overwinning van TAW. De standaardteams van de voel; balverenigingen uit de afdeling Le den boekten de volgende resultaten Klas I: Randstadsport-Oranie Groe 2-1. LDWS-St. Bemardus 2-3, Al phense Boys-SVLV 1-0. Stompwijli' DOSR 2-0. Klas 2: ZLC-KRV 1-1 Meerburg-Leidse Boys 0-1, MM0 VNL 2-1, Unitas-VNA 1-0. Vijfhonderd wandelaars liepen in Voorhout VOORHOUT De najaarsfeest* zijn achter de rug. Eén van de hoog tepunten was de wandeltocht. Ht bestuur van de Oranjeverenigiti vierde het vijfentwintig jarig jubi- leum en organiseerde extra attrac ties, die ook dankzij de middenstavi een groot succes werden. Woensdag avond begonnen de feesten met lampionoptocht waaraan duizeti kinderen meededen. Burgemeester StoLwijk, de betö wethouders en de gemeente se cretaril huldigden het bestuur van de Oran jevereniging in verband met het zü; veren jubileum en „St. Cecilia' bracht een serenade. Aan de zaterdag gehouden wan deltocht over 10 km deden bij» vijfhonderd mensen mee in leeftijd variërend van 12 tot 70 jaar. De vis wedstrijd trok 90 deelnemers. Hel mast klimmen werd ook een succes- Een draaiorgel uit Lelden zorgd< zaterdag voor de muziek. LEIDEN Zaterdag 18 september begon voor Philidor I en II, en pas gepromoveerde derde tiental 1*1 nieuwe schaakseizoen. Philidor I wv de uitwedstrijd tegen het Amster damse Watergraafsmeer voorlopig met 6-3 (eindstand zal wel 7-3 wor den). Het tweede tiental bracW eveneens de beide winstpunten naa-* huis door tegen „Kijk Uit" uit IJmui- den goed uit te kijken (6V*-3V«). Voor een leuke surprise zorgde het derdf tiental; het won zoals het wilde me1 6V2-3V2 de uitwedstrijd van de on berekenbare Utrechtse Studenten. als alk Fee ker bas one 2 da{ Me Pu: ter hel lett koi alg bij pla Stc K van letie We lope ont Rus mei mei AMSTERDAM Ben Peeters, de trainer van NAC, wachtte bij het verlaten van het Ajax-speelveld, op de Amsterdamse aanvoer der Johan Cruijff. Peeters feliciteerde de Ajacied met een vriende lijk schouderklopje. Peeters later; 'Het is natuurlijk geen nieuwe constatering, wanneer ik zeg, dat je hem als tegenpartij toch niet kan houden als hij eenmaal gaat. Cruijff speelde een geweldige wedstrijd. Vandaar. Doelman Nieuwenhout van de Volewijckers stompt de bal weg boven de springende Rob van de Bol (6) en Loet Kwist (16). LONDEN Lijstaanvoerder Sheffield United heeft zaterdag in de eerste divisie van de Engel se league geen misstap begaan. Het nog ongeslagen Sheffield won de uitwedstrijd tegen Leicester City slechts met 10, maar dat was onvoldoende om de voorsprong van twee punten op Manchester United te behou den. Het winnende doelpunt in het duel tussen de clubs, die vo rig seizoen pas naar de hoogste klasse promoveerden, werd vier minuten voor tijd gescoord door Alan Woodward. Bij Manchester United was George Best bijzonder op dreef. De Ierse in ternational droeg met zijn drie tref fers veel bij tot de zege van 42 op West Ham United. Ook veteraan Bobby Charlton was in vorm. Hij had een groot aandeel in de produktie van Best en nam zelf het vierde doel punt voor zijn rekening. Derby County gaf een punt prijs "oil Chelsea (1—1) en staat nu derde met drie punten achterstand op Shef field. Daarna volgt Leeds United op vier punten. Leeds speelde weer voor het eerst thuis nadat het drie wed strijden op vreemde velden moest spelen als straf voor ongeregeldheden bij een duel in het vorig seizoen. Li- verpcoi werd met 10 het slachtoffer door een treffer van de Schotse inter national Peter Lorimer in de 70e mi nuut. Landskampioen Arsenal heeft nog altijd de goede vorm niet te pakken. Nu verloren de Londenaren met 1—2 van Everton in Liverpool. In de 14e mmuui gaf Derek Johnson Everton de leiding. Joe Royle vergrootte de voorsprong in de 31e minuut en twee minuter voor de rust schoot Ray Kennedy voor Arsenal raak. Londe- naw Peter Storey ontving een waar schuwing. Bundesliga Sohalke '04 heeft alleen de leiding genomen in de Bundesliga. Dat is het voornaamste resultaat van de compe titiewedstrijden van zaterdag. Terwijl Sch.'.lke zelf met 2—0 won van Wer- de- Bremen en daardoor het punten totaal op twaalf bracht (uit 7 wed- ZEVENAAR Het Nederlandse damesvolleybalteam, dat donderdag in Italië de eerste wedstrijd voor het tornooi om het Europees kampioen schap speelt, had zaterdagavond in Zevenaar een matige generale. Van Frankrijk kon maar ter nauwernood in vijf sets met 3—2 ge wonnen worden. De cijfers waren: 15—11 18—16 8—15 915 15—2. In de laatste set stond Nederland zelfs nog met 0—11 achter. De beste speelsters waren Annie Geertsema (DVQ en Marga Willerase (Bekker- veld). Annemieke van der Horst (Haag '68) raakte aan een voet ge blesseerd en coach Ger Spijker vreest dat zij de eerste wedstrijd in Italië niet mee kan spelen. DEN HAA VG— Het Nederlands honkbalteam, dat onlangs in Italië vooi- de.* negende maal het Europees kampioenschap behaalde, speelt zon dag 2f september een demonstratie- wedstrijd in Spanje. Ter gelegenheid \an de stadsfeesten in Barcelona kimt het Nederlands team zondag morgen op de montjuich uit tegen het Spaanse team. strijden) verspeelde Bayern München in eigen huis volkomen onverwacht een punt tegen het laag gerangschikte Aiminia Bielefeld (1—1). De 22.000 toe.1 chouwers lieten hun teleurstelling dan ook duidelijk blijken. Na zeven minuten leidde Arminia door een treffer van Stegmayer. Gerd Müller «con alleen nog maar voor de gelijk maker zorg dragen. Landskampioen Borussia Mön- chengladbach blijkt nu de juiste vorm weer te pakken te hebben ge tuige de fors uitgevallen zege op MSV Duisburg: 5—1. Doelpuntenma ker? voor Borrusia: Ludwig Müller (2), Wloka, Heynckes en Le Fevre. Borussia is nu derde met een achter stand van drie punten. Eenzame laatste is nu Hannover '90, dat met 1—2 van FC Kaiserslau- tern verloor. Bij de rust stond Han nover nog voor. Arminia Bielefeld en Rot Weiss Oberhausen hebben vier punter., een punt meer dan Hannover, verzameld. Van onze sportredactie AMSTERDAM Ajax gaat niet in hoger beroep tegen de tegen Piet Keizer en Johan Neeskens uitgespro ken straffen. Ajax, dat in de dagen voor het „proces" in Zeist voortdu rend het „niet accepteren van de uit spraak van de tuchtcommissie" aan kondigde omdat deze commissie nog niet bevoegd zou zijn, besloot zater dagavond het toch maar op de schorsingen van één wedstrijd te houden. Voorzitter Jaap van Praag: „Wij blijven nog steeds bij ons stand punt, maar begrijpen ook dat we aan de ander kan winig kunnen doen. Wij zien de straf tegen Piet Keizer ook als een soort „barbertje moet hangen." Als een rehabilitatie voor de strafzaak tegen Cruijff. Dat hebben we althans ook begrepen uit de woor den van Jos Coler. Het blijft echter wel een moeilijk verteerbare zaak. Ook dat de tuchtcommissie de tenlas telegging heeft veranderd en spreekt van een „keel omklemmen" van Kei zer. Was dat inderdaad zo geweest dan zou Keizer voor meer dan een duel geschorst moeten zijn. Dat Kei zer er met een lichte straf is afgeko men is, hoewel Van Praag dat niet vertelde, natuurlijk een van de be langrijkste gronden voor Ajax om van het hoger beroep af te zien. Ben Peeters erkende met zijn ge baar de rol, die de superieure Johan Cruijff speelde in de duidelijke 50 nederlaag van zijn NAC. Want hoe wel Cruijff slechts éénmaal scoorde één minuut voor tijd bekroonde hij zijn werk met een fraaie treffer; zijn eerste pas in deze alweer zes weken oude competitie was hij zonder meer de man, die het alter natieve Ajax bezielde. Die het zo ogenschijnlijk zwaar gehandicapte Ajax naar een onwaarschijnlijke goe de vertoning leidde. Johan Cruijff, getooid met de aanvoerdersband, was gewoon de verklaring voor de 50. Een viertal voor zichzelf sprekende feiten: Johan Cruijff was welhaast na drukkelijker dan ooit op het veld aanwezig. Hij gooide in, belastte zich voortdurend met vrije trappen en hoekschoppen. Johan Cruijff zorgde voor talloze openingen, speelde onzelfzuchtig. Vijf minuten voor het einde kon hij al zonder te veel risico het vierde Ajax- doelpunt scoren. Hij deed het niet. Dick van Dijk kreeg in nóg betere positie de bal. Johan Cruijff organiseerde. Voort durend gaf hij aanwijzingen en kwam overal waar nodig assisteren. Hal verwege de tweede helft ontfutselde hij als laatste man van de Ajax- ploeg(!) NAC-spits Stanly Bish de bal. Johan Cruijff had als (traditionele) bewaker Frans Vermeulen bij zich. Cruijff klopte hem zo overduidelijk, dat Ben Peeters niet anders kon zeg gen dan: .Vermeulen heeft echt niet slecht gespeeld. Ik kan beslist niet ontevreden over hem zijn, hij heeft Cruijff zo goed mogelijk tegenstand geboden, maar ja Cruijff is nu een maal niet te houden. Gehandicapt Tegen deze de Ajax-ploeg bezie lende Johan Cruijff moest NAC het volledig afleggen. Een NAC, dat voor de strijd in Amsterdam nog enige hoop op een verrassend resultaat kon hebben. Ajax immers zou niet het echte Ajax zijn. Kon het door de omstandigheden niet zijn. Ajax moest immers zwaar gehandicapt aan het karwei met NAC beginnen. Het Ajax-elftal van Stefan Kovacs was een .alternatieve' formatie. Het miste niet minder dan vijf internatio nals: de voor één duel geschorste Piet Keizer en Johan Neeskens, de gebles seerde Sjaak Swart. de van zijn( ope ratie herstellende Wim Suurbier en de door een infectie ook noodge dwongen op de tribune zittende Ger- rie Mühren. Een aderlating, die voor nagenoeg iedere ploeg catastrofale gevolgen zou hebben. Echter niet voor Ajax, dat al eens eerder met een spottend genoemd B-elftal in de Rotterdamse kuip Feijenoord voor de KNVB-beker wipte. Ook nu, tegen NAC, bleek Ajax ondanks alle som bere perspectieven, over méér dan voldoende veerkracht te beschikken. Méér nog dan de meest optimistische Ajacied ooit had gedacht. Niet voor niets had het Ajax-bestuur speaker Willem Steenbergen (die van de sportcommissie van de Wielerunie) opgedragen om vóór de aanvang van de wedstrijd het publiek om ,alle mogelijke steun' te verzoeken. Het verzoek werd er zelfs sentimenteel voor ingekleed. Compleet met ver wijzing naar de tienduizenden, die Ajax op de avond van de tweede juni van dit jaar in het Londense Wembleystadion zo daadwerkelijk steunden in het gevecht om de Euro pa Cup. Stefan Kovacs eerlijk: „Ik heb in de zorgen gezeten. Zeker na vrijdag avond. toen Keizer en Neeskens wer den uitgeschakeld. Met de toch al aanzienlijke lijst van niet beschik bare spelers en de moeilijkheden van de afgelopen weken zag het er niet zest uit". Ook Kovacs had op een ander vlak dan het bestuurs-verzoek aan het publiek maatregelen ge troffen. Op disciplinair niveau. De beimnnelijke, weinig dctatorale Roe meen verbood iedere speler op straffe van een geldboete tijdens de wed strijd in discussie te gaan met de scheidsrechter. ,Dat kunnen we op dit ogenblik niet meer hebben. Ik wil dat gesjor en getrek aan die scheidsrechter niet meer. Eén man mocht in noodgevallen die discussie aangaan: de aanvoerder. Maar ook hij moest dat niet geëmotioneerd doen, rustig dus". Kovacs verbod werkte tegen NAC. Zoals het alternatieve elftal ook taktisch de opdracht uit voerde. Kovacs: „Er moest gevarieer der worden gespeeld. Niet alleen kort spel, waarop een verdediging zich ge makkelijk instelt, niet alleen ook dieptespel. Er moest een combinatie van beide komen". Ajax, dat op de open gevallen Plaatsen opereerde met Schilcher, Suurendonk, Arnold Müh ren, Arie Haan en Johnny Rep, was met Cruyff als inspirator dat fanta sierijke elftal. Er waren weer de ge vaarlijk opkomende verdedigers (Schilcher scoorde na een vlotte aan val met Haan ook het derde doel punt), de talrijke wisselingen die de NAC-verdediging voor onoplosbare problemen stelden en er kwamen kan sen, waarvan overigens maar een fractie werd benut Johan Cruyff: „Ik datcht dat we een goede wed strijd hadden gespeeld. Tweemaal drie kwartier lang", Cruyff stond daarin niet alleen. Ben Peeters: „Vooraf heb je misschien enige hoop, dat het tegen een gehandicapt Ajax misschien mogelijk is een punt te pakken, maar zelfs dit gehandicapte Ajax heeft nog zoveel klasse in zich, dat wij daar duidelijk tekort komen. NAC heeft niet eens slecht gespeeld, al werd er na 30 wat slordiger ge speeld." Met Johan Cruyff telde de Ajax- formatie nog een tweetal opmerke lijke spelers, verdediger Barry Huls hof en vooral Arnold Mühren. Voor de eerste maal trad de ex-Volendam- mer voor een volledig competitieduel aan. Hij deed dat met de zelfverze kerdheid van een routinier. Daan Schrijvers, toch niet zo maar de eer ste de beste verdediger moest bij voorbeeld vol afgrijzen toezien hoe Mühren de bal tussen zijn benen doortikte. Mühren legde ook met een aatal vlijmscherpe passes de basis voor Ajax' opmerkelijke verdubbe ling van zijn doelpuntenproduktie. Want hoewel Suurendonk en Haan aanvankelijk nog de door hem ge- schaPen mogelijkheden onbenut lie ten, was het (hoe kan het anders?) Johan Cruyff die er in de 16e minuut wel van profiteerde. Cruyff, die op doelman De Jong afstormde, werd echter door Daan Schrijvers onderuit ghaald, waarna Van Dijk de toege kende strafschop benutte. Van Dijk rondde kort na rust een andere pass op maat van Mühren zelf af: 20. Kovacs over Mühren: „Zijn passes waren juweeltjes. Hij spaelde beter dan ik had durven hopen". Barry Hulshoff was verdedigend de rots waarop Ajax dreef. Want ook al stond Horst Blankenburg als laatste man voor doelman Stuy, het was Hulshoff, die als dominerende coör dinator optrad en tegelijk de NAC- sPits Bish aan banden legde. Huls hoff, opnieuw in de lucht niet te verslaan, zorgde bij de schaarse NAC-aanvallen voor de nodige rust FeijenoordMVV 2—0 FC Utrecht—Go Ahead 3—3 Telstar—DWS 1—1 Volendam—NEC 0—1 FC Den Bosch- -PSV 0—7 Ajax—NAC 5—0 FC Twente—FC Groningen 4—2 FC Den Haag Excelsior 3—0 Vitesse=iSparta 0—6 Feijenoord 6 6 0 0 12 IB—2 Ajax 6 4 2 0 10 10—1 Sparta 6 4 1 1 9 19—5 NEC 6 A 0 2 8 9—6 FC Twente 6 3 2 1 8 6-4 FC Den Haag 6 3 X 2 7 9-7 DWS 6 3 1 2 7 7-6 MW 6 3 1 2 7 7-6 Telstar 6 2 3 1 7 6—5 PSV 6 3 0 3 6 13—4 NAC 6 2 2 2 6 6-10 FC Utrecht 6 2 1 3 5 8-0 FC Groningen 6 0 4 2 4 4—7 Volendam 6 1 2 3 4 4—11 Go Ahead E. 6 1 1 4 3 9-12 Excelsior 6 0 2 4 2 0—6 FC Den Bosch 6 0 2 4 2 2-14 Vitesse 6 0 1 5 1 1—15 Zaterdag: PSV—Ajax. Zondag: Feijenoord—Vitesse. MWFC Utrecht, Go Ahead Eagles—Telstar. DWS— Volendam. NEC—FC Den Bosch, NAC—FC Twente, FC Groningen—EC Den Haag, Ex celsiorSparta. Eerste divisie Helmond Sportde Graafschap 2—1 Fortuna VI.—de Volewijckers 0—1 EindhovenHeerenveen 20 Fortuna SCRoda JC 12 SC Cambuur—Wageningen 10 Blauw Wit—SVV 2—1 DFC—FC VW 1—1 HVCAZ '67 0-9 PEC—Heracles 2—2 Veendam—Willem II 43 Eindhoven Heerenveen Haarlem Volewijckers AZ '67 Blauw Wit FC VW Wageningen SW Veendam RODA JC Cambuur HVC Heracles Fortuna SC Fortuna VI De Graafschap Willem H PEC Helmond Sport DFC 10—5 11—4 13—5 8—5 8—5 7—6 13—9 8—5 U—13 12—14 2 3 8 5—10 1 3 7 11—9 3 2 7 9—8 2 3 6 12—11 2 4 6 9-10 2 4 6 6—8 3 3 5 6-8 1 4 3 8—10 3 4 5 10—17 2 5 4 8—14 3 4 3 4—10 Zondag: De Graafschap—Fortuna VI.. De VolewijckersEindhoven, Heerenveen—For tuna SC. Roda JC—SC Cambuur. Wagenin gen—Blauw Wit, SW—DFC. FC VVV— HVC. AZ'67—Haarlem, Heracles—Helmond Sport, Willem 13—PEC. DE HAAG In het Haagse Zui- derparkbad hebben zaterdagmiddag twee ploegen van ZIAN even zovele Nederlandse records verbeterd. Bert Bergsma (2.01,5), Eddy de Wit, Erwin Metz en Victor Nihot maakten op de 4 x 200 m vrije slag voor jongens onder 16 jaar een tijd van 8 min. 47,4 sec, een nieuw Nederlands adspiran- tenrecord. Het oude stond met 8.58,6 sinds 26 juni van dit jaar ook reeds op naam van ZIAN. Ook op de 5 x 50 m vrije slag voor jongens onder 16 jaar was ZIAN suc cesvol. Hier kwamen Bert Bergsma (26.0), Cor Schouten, Peter van Os, Eddy de Wit en Victor Nihot tot 2 min 17,1 sec. Het oude record stond op 2.20,3 eveneens van ZIAN, sinds 30 mei 1966. bert Bergsma, tot voor kort lid van de IJsel, was sinds 16 sept. gerechtigd uit te komen voor zijn nieuwe vereniging ZIAN. Provinciale hoofdklas DEN' HAAG De damcompetitle In de provinciale hoofdklas, die de vorige week van start Is gegaan, bracht de belde Haag se vertegenwoordigers de volle winst. GO- NA versloeg het Delftse DOS met de voor lopige cijfers 11—7 terwijl RDG 2 het Rljnsbnrgse RDC met een 12—8 nederlaag naar buis stuurde. Uitslagen: VDV (Vlaardlngen) - CDR 14—VDV (Vianen) - EDV 8—12; GONA - DOS 11—7 voorlopig: Het Oosten 2 - PDV 2 12-8: RDG 2- RDC 12-8. De internationale gewichtheffe deratie heeft Zuidafrikaanse deelne mers niet toegelaten tot het toernooi om de wereldtitels, dat in Lima wordt gehouden. Rusland heeft in het Dynamosta dion te Moskou een vriendschappelij ke voetbalwedstrijd tegen India met 5—0 gewonnen. Bij de rust was de stand reeds 3—0. De man die houdt van kombineren en variëren is natuurlijk kind aan huis in de herenmodezaak tussen Botermarkt en Breestraat. Daar vindt hij pantalons in alle prijzen en in elke kwaliteit. Daar vindt hij een enorme kollektie jeks en kolberts van sportief tot gekleed. Hij zal er dit najaar naast velvet en corduroy verrassend veel tweed vinden. Het tweed kolbert, het romantische kolbert, dat doet denken aan open haardvuren, pijproken en wandelen door de bossen in topmode. De moderne man en de romantische man vinden bij C A het kolbert dat ze zoeken en deze week bovendien als extraatje een „handwoven" Harris tweed kolbert voor S24

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10