lectrobouw opnieuw ten onrechte in opspraak Rij nstreek water wordt verbeterd m 'Leiden verpaupert' V Films in Leiden 1 Noodbrug aan de kampers gas haarden Veilige oplossing EEN ZOEN VOOR IEDERE KLANT alles COMMENTAAR TT 1 7 1 rI a I Steenstraat tegen wandelnota cli Gemeente Leiden Voorbereidings- besluit Gevaarlijke soevenirjacht ATTENTIE v. d. WATER Busdienst (17) naar Wassenaarseweg DOE MET ONS ZAKEN, DAT BESPAART U ETTELIJKE KNAKEN Lm lm A u AJf» Vondellaan 45 - Leiden Tel. 01710 - 44545 Sloop aan de Korevaarstraat W.W. 70 jaar Burgerlijke stand LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1971 tus in voegt wie is wonlei \B en W. vcm Leiden Regeling tast goede naam van Leiden niet aan LEIDEN Het personeel van de Electrobouw Leiden N.V. heeft ?ze maand alleen al in de Potgieterlaan bij vier gezinnen onder jke reigementen van afleveren van verbouwde apparatuur trans- ^Jormators in beslag genomen. Uitgerekend in deze straat waar de bevolking tot de sociaal zwakkeren moet worden gerekend is deze andelwijze met een dergelijke intimidatie gepaard gegaan dat de lachtoffers hun namen liever niet genoemd willen zien in deze ragen. Zou de burgemeester als hoofd van de politie al het moge- ijke willen verrichten om ervoor te zorgen dat aldus ontvreemde toeva ransformators weer bij hun eigenaars terugkomen? Dit vroegen de em a, wdsleden Kuyper, Walle en Verboom enkele weken geleden aan Heilai en w" c0'le£e heeft nu op deze vragen geantwoord. iactie) gaat gebed kdleo jker" idagen ober. gs. Vo evis S ds. E ht, ds s. J. K zullen avond nicrof# icties )beno Op 12 januari 1970 heeft oe raad S®™! (Kloten zich te verenigen met de ;eling inzake de omschakeling i de netspanning in het 127 Volt- erzorgingsgebied van de Eleklri- -71 teitsfabriek. Ten aanzien van de Ma erbruikers van elektriciteit in •oonhuizen geldt als regel, dat de /ijziging van de verbruiksappara- :n voor rekening van de Lichtfa- rieken wordt uitgevoerd, met on er meer als beperkende bepaling, at de bij hem aanwezige trar.s- irmatoren van 127 op 220 Volt ratis aan de Lichtfabrieken wor- en afgestaan. Deze bepaling maakt IStC 'ee' uit van op maart 1970 met de Electrobouw Leiden N.V. gesloten overeenkomst ten behoeve van de wijziging van de netspan ning. De betrokken verbruikers van elektriciteit ontvangen tijdig voor de ombouw van de directeur van de Stedelijke Fabrieken van Gas eri Elektriciteit een circulaire waarin opgenomen een uitgebreide inior- matie omtrent de ter zake door de gemeente getroffen regeling. Het innemen van de transfor matoren moet in de eerste plaats worden gezien als een maatregel, diè onmisbaar is voor een veiiig elektriciteitsgebruik. Een niet aan gepaste transformator zou bij de verhoogde netspanning de stroom doen omvormen tot een spanning van 380 Volt met alle gevolgen van dien. Van een aantal minder gangbare verbruiksapparaten is door het niet beschikbaar zijn van de hiertoe noodzakelijke onderdelen ombouw niet mogelijk. In deze bijzóndere gevallen worden ingenomen trans formatoren, nadat deze door een technische bewerking zijn aange past aan de verhoogde netspanning, aan de desbetreffende verbruikers van zodanige apparaten uitgereikt. Deze absoluut veilige oplqssing houdt voor de gemeente een bespa ring in op de ombouwkosten. Bij de vaststelling van de vergoedings regeling ten behoeve van de Elec trobouw Leiden N.V. is met dit ge bruik van transformatoren rekening gehouden. Het overgrote deel van de ingenomen transformatoren komt ter beschikking van de Stede lijke Fabrieken. Als rechtsgrond van de regeling moet gezien worden, dat de ge meente aanbiedt de huishoudelijke apparaten geschikt te maken voor gebruik van elektriciteit met een netspanning van 220 Volt, zonder dat hieraan voor de desbetreffende verbruikers kosten zijn verbonden, mits de bij hen aanwezige transfor matoren van 127 op 220 Volt gratis aan de Lichtfabriekeii worden af gestaan. Het staat de verbruikers vrij om van deze regeling geen ge bruik te maken. In dat geval zullen echter de ombouwwerkzaamheuen door een erkend installateur en voor eigen rekening moeten wor den verzorgd. B. en W. zien in de ombouwrege- ling, die zonder enig onderscheid wordt toegepast, geen enkele reden om te veronderstellen, dat hier door de goede naam van Leiden zou worden aangetast. Door de wijze, waarop de vraagstellers heb ben gemeend deze vraag te moe ten formuleren zou dit .ten aanzien van de Electrobouw Leiden N.V. wel het geval kunnen zijn. „Dat deze vennootschap nu andermaal en opnieuw ten onrechte in op spraak is gekomen, achten wij te betreuren". is van onze oudste firmant, die nu zéstig jaar in het vak zit. wel wat veel gevraagd Hij biedt U in de zaak liever JUBILEUM AANBIEDINGEN grote maten honde manden (voordeel) 16,97 aquarium-meubel winkelprijs 365,00 297,50 25 vroege tulpen: rood, mooi soort 4,45 hamsterkooi, kompleet met molen en hamstèr 19,95 blik zuiver hondevlees; liter, normaal 1,25 0,69 moderne, witte kanarie- kooi v. 24,50. nü voor 19.75 60 jaar in 't vak dat wekt vertrouwen... weet heeft Open brief aan raad Het ingezonden stukje in de Leidsc bladen van gisteravond over de bouw van een tijdelijke voetgan gersbrug by de Rijnkade tij dens het aanbrengen van de nieuwe Singelbrug onderschrij ven wjj van harte. De afsluiting van deze verbinding is voor de be woners van de Zylsingelwyk te ingrijpend. Eerlijk gezegd kunnen wy niet begrijpen dat daarin niet is voorzien voordat de afsluiting werd aangekondigd. Wy vinden dat de kosten van een noodbrug hier geen rol mogen spelen. Als de afsluiting nu een paar weken duurde, was het wat anders. Voor de auto's moet er een nieuwe Singelbrug komen. Daarvoor is wel geld. De voetgangers hebben ook hun rechten! fiSïDEN De winkeliers en res- ranthouders van de Steenstraat •ben zich n.a.v, de wandélncrta tot en W en de leden van de gemeente- ad gewend. „Gehoord de antwoorden van wet- rouder Kret zijn B en W tot de con- lusie gekomen dat: het totale plan een gezonde visie list op het winkelgebied; i het verkeer een grotere chaos tege- noet gaat; de bereikbaarheid van Leiden voor de kust- en bollenstreek te moeilijk wordt; er geen redelijke alternatieve op- Dssingen gegeven zijn voor parkeer ruimte. Wij zijn van oordeel dat dit plan 'erworpen dient te worden. *ds LEIDERDORP De Leiderdorpse Damvereniging heeft de eerste com petitiewedstrijd. tegen Lisse 2, met 12—8 gewonnen. t op v, ge tc.) P dure De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeente secretarie (Breestraat 92) vooreen ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 6 september 1971. waarbij is verklaard, dat een herziening van het geldende be stemmingsplan wordt voorbereid voor het op de tekening Gr. St. 4204 nader aangegeven gebied, on geveer begrensd door de Leidsc Invalsweg, de Constantijn Huy- inslaan, de Leeghwaterstraat en e door te trekken Warmonderweg. Leiden. 17 september 1971. De Burgemeester voornoemd. echt iegn end twi an h n, za itie die in h ALPHEN De burgerij heeft de Zeskampers gister avond spontaan bij en in het raadhuis gehuldigd. Captain Ad van Ommen zei dat hij er de laatste maanden wel eens aan twijfelde, of men nog wel meeleefde. Toen de ploeg, op het raadhuisbordes verscheen, kreeg zij een da verende ovatie. Met name Ria Rietveld kreeg aller blik ken op zich gevestigd. Het was een aardig moment toen enkele peuters haar bloemen aanboden. De gelukbren gende joke,r had ze naast zich staan. Burgemeester Gal las sprak de Zeskampers toe. „Wat hebt u ons in de hek senketel, in de slag van Essen, in spanning laten zitten". De burgemeester sprak een reeks bedankjes uit en noemde o.a. het comité Zeskamp, de NCRV-televisie- ploeg, Barend Barendse, mevrouw Van Ommen en de spelers, coaches en captain, die in elf spelen Alphen zulke successen bezorgden. Volgens de geruchten zou de heer Van Ommen er nu een punt achter willen zetten, maar de burgemeester zei ervan overtuigd te zijn, dat als men voor een volgende Zeskamp of een spel in andere vorm opnieuw een beroep op de captain zou doen, hij de ge meente niet in de steek zal laten. Ad van Ommen zei dat het moeilijk is als men steeds gedoodverfd wordt als de grote kanshebber. Men heeft het nog kunnen waarmaken ook; zonder dat men net als de Duitsers twee weken in een trainingskamp ging. „De inzet was steeds geweldig". LEIDEN De heer M. Koolhaas, Rijn- en Schiekade 25, heeft een open brief gestuurd naar de gemeen teraad, die met deze „verklaring" begint. „Voordat de stad Leiden geheel uit woonkazernes, universileits- kolossen, grootwinkelbedrijven en parkeerterreinen bestaat, zou ik de gemeenteraad het volgende onder ogen willen brengen. Leiden is een noodlijdende gemeente. Door de huidige bouw- en afbraakpolitiek van de gemeente zal Leiden niet alleen noodlijdend blijven maar totaal verpauperen". De heer Koolhaas hekelt het feit, dat Leiden zich allerlei voorzienin gen ten behoeve van de universiteit veroorlooft en dat alles daarvoor moet wijken. Nu zou men verwach ten, dat Leiden dan ook veel in komsten door de universiteit zou verkrijgen, vervolgt hij, maar dat is niet het geval. „Weet de gemeente raad eigenlijk wel welk percentage van de hoogst gesalarieerden (van wie dus de belastinggelden ten dienste van Leiden komen) werk zaam bij de universiteit, in Leiden woont?" Flatwoestijnen De heèr Koolhaas geeft ëén Opsom ming.' öhtleend aan de recente col- legeroosters van 'de Lèidse univer siteit. Dé hïè'riiï opgenomen adres lijst leert, dat van de 1360 recht streeks bij het onderwijs aan de universiteit betrokkenen er slechts 445 in Leiden wonen, dit wil zeggen nog geen derde. Is het dan zo vreemd dat ei moei lijk capabele figuren voor bestuur lijke functies in Leiden zijn tc vin den?. zo gaat hij verder en hij geeft in dit verband cijfermateriaal over de laatstgehouden Statenverkiezin gen, waaruit blijkt, dat Leiden één statenlid per 6250 inwoners leverde, Oegstgeest één per 2750 inwoners, Wassenaar één per 2455 en Lciedr- dorp. één per 4000 inwoners. Doordat Leiden aan de hogere in komens geen aantrekkelijke woon- mogelijkheden biedt („ik denk hier bij aan de flatwoestijnen in de nieu we woonwijken, de dempingen, de af- en doorbraken"), terwijl die mo gelijkheden door de bouw van de VOORSCHOTEN In de wijk Noord-Hofland te Voorschoten is een gevaarlijke souvenirjacht ontdekt door de dienst Openbare Werken. In de spoorlijn Leiden-Den Haag is een recht van overpad voor de boerderij Van der Hulst in de Ste- venshofjespolder. Deze boerderij heeft ook nog weiland in Noord-Hofland. De bebouwing van de Voorschotense wijk is nu tot ongeveer honderd me ter van het spoorwegoverpad gevor derd. Op verzoek van de buurtbewo ners heeft de dienst openbare werken enige maanden terug te overpad be veiligd door het aanbrengen van borden en haken, waardoor het hek gesloten kan worden en vooral kin deren gewaarschuwd worden. Regel matig moet de gemeente o.a. de bord jes „Verboden Toegang" vervangen. De gemeente is van mening dat ge vaarlijke belangstelling voor de di verse verbodsborden alleen voorko men kan worden als de buurtbewo ners ook een waakzaam oog willen houden op deze onbeveiligde spoor wegovergang. *2 ondii /rede mis" rtred tele* st, istefl r eid dspo! nel :e ikd ar.'- ker 7 Parkeergelegenheid hee/t U bij ons «P één minuut afstand v. d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee roinuten Hooigr.. (Ir. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht (Lichtfa brieken). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te «en. Onze traditie is „altijd voordeli ger", geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar «voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eieen ateliers onderstrepen dit, door ®chte vakservice te bieden. Doet er Uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovingsringen, horloges, klokken, cassettes, verzilverde geschenkartike len, briljant. Be beste merken, de ruimste keuze Juwelier - Horloger HAARLEMMERSTRAAT 181 LEIDEN In verband met de in gebruikneming van nieuwe gebouwen op het universitaire uitbreidingster rein aan de Wassenaarseweg is in overleg met de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer-Maatschappij besloten tot het nemen van een proef met betrekking tot de behoefte aan openbaar vervoer naar dit terrein. Deze proef zal wor den gerealiseerd in het tijdvak tussen maandag 4 oktober en vrijdag 26 no vember. In deze periode zal op werkdagen van half acht 's morgens tot zeven uur 's avonds tussen het Stations plein en het uitbreidi n,gsterrein een busdienst worden onderhouden, die zal worden aangeduid met lijn 17. VOORSCHOTEN Gespreksdien- sten. De Oecumenische Werkgroep Voorschoten zal in het komende sei zoen weer een aantal gespreksdien- sten beleggen onder auspiciën van de Raad van Samenwerkende Kerken. De predikanten De Beus, Van Bilder- beek en Reedijk zijn bereid gevonden bij de voorbereiding van de diensten behulpzaam te zijn. De eerste dienst is zondag 19 september 10.45 uur in het Creatief Centrum, Molenlaan 32. Het thema is: Gezond zijn. Als ge spreksleiders treden op dr. Ch. de Beus, Herv. predikant en dr. H. M. J. Krans, arts. Pracht collectie bestel- en vrachtwagens Keuze uit de volgende merken: 5 MERCEDES-BENZ bestelwagens type L406D. Diverse uitvoeringen van '68-'69-'70 '69 OPEL BLITZ chassis/cabine, 6 cyl. motor, eventueel met gasinstallatie. Zeer mooi. '70 FORD TRANSIT compleet met open laadbak met huif Achterwielen dubbellucht. Km.stond 30.000 '69 FORD-VRACHTWAGEN type D-750, prachtige auto met open laadbak. Lvm. 7.500 kg. '66 BEDFORD-VRACHTWAGEN type KFt5, open laadbak met huif. Lvm. 6.750 kg. Wi) zijn de gehele week en ook zaterdags bereid U onder het genot van een kopje koffie nader over deze auto's te informeren. U wordt gastvrij ontvangen bij: VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.4454S universiteitstoren nóg onaantrekke lijker zullen worden, worden steeds meer mensen met financiële moge lijkheden gedwongen buiten Leiden te gaan wonen. De spiraal wordt hierdoor steeds nauwer. Want ai die mensen moeten om naar hun werk te komen van de auto gebruik ma ken en vragen dus parkeerruimte, dus: meer afbraak, meer demping en ga zo maar door. Weer meer men sen die de stad als woonplaats de rug toekeren, minder belas .ingop- brengst voor Leiden, enzovoort, enzo voort". LEIDEN' Maandag wordt begon- kapel „Werkmans Wilskracht" be- nép met het slopen van Korevaar straat 13 op de hoek van het (korte) Levendaal. Tijdens de sloop wordt bekeken of ook de panden Korevaar straat 15 en Raamsteeg 10 kunnen worden afgebroken. Dat hangt af van het pand Korevaarstraat 17 op de hoek van de Raamsteeg, dat nog enige tijd blijft staan. Voor de hierin gevestigde schoenmakerij is inmid dels vervangende bedrijfsruimte ge vonden in de onmiddellijke omge- vjhg LEIDERDORP Op vragen van het raadslid J. Reugebrink over het harde water van De Rijnstreek, hebben b en w geantwoord, dat de onthar ding momenteel nog in studie is, evenals de hieruit voortvloeiende kosten verhogingen. Wel heeft De Rijnstreek in samenwerking met het Ryksinsti- tuut voor Drinkwatervoorziening gezocht naar mogelijkheden om de kwali teit van het water te verbeteren. Dit heeft ertoe geleid, dat tien nieuwe bronnen zyn geboord, die eerstdaags in gebruik worden genomen. LEIDEN In „The boys in the band" Jongens onder elkaqr deze week in CAMERA draait. wordi> de homoseksualiteit aan de orde ge steld. Hoewel in het, naar het gelijk namige toneelstuk van Crowley be werkte scenario verschilleride homo seksuele typen ten tonele, worden ge voerd, staat daarin Micliqel centraal als degene, die zijn homoseksuele ge - aardheid niet kan accepteren en zich zelf en anderen kwelt met een ver beten cynisme. Homoseksualiteit is hierin niet als een object voor voy eurs behandeld maar als een vorm van menselijk gedrag, waarin met na me de algemeen menselijke aspecten de aandacht krijgen. De roman van Margit Söderholm stond model voor „Als er dauw hangt, komt er regen", (LUXOR). waarin rijke hereboeren, wel en niet gewen ste liefdes en menselijke botsingen en tragedies zijn aaneengesmeed tot een geheel, dat liefhebbers van dit genre wel zal aanspreken. In REX een vijfhoeksdrama: Het Overspel. Patroni-Griffie, die het stuk zelf schreef, heeft het pretentieus verfilmd in een dolce-vita-sfeer, waarin wat modieuze politieke pikan terieën voorkomen, zoals bedscènes met een hakenkruisvlag. De rollen zijn over het algemeen sterk bezet maar de film is, hoe pretentieus ook, als geheel mislukt. Tenslotte drie prolongaties„Wat zien ik" in LIDO. The Go-Between j.n STUDIO en „Geluk bij een ongeluk" in TRIANON. toonzaal hogerijndijk25 leiden openingstijden dagelijks van: 9.00-17.00 uur donderdags van 19.00-21.00 uur zaterdags van 9.30-13.30 uur tfllMENEXCOl r: recep- 85-jarig LEIDEN De Leidse Harmonie- staat op 17 februari 1972 zeventig jaar. Een jubileumcommissie heeft het plan opgevat voor nieuwe uniformen, instrumentarium en clubhuisinventa rissen te zorgen. LEIDEN Geboren: Wouter Ja cobus Maria, z v P A M Pont en M A Straathof; Edwin, z v J Pison en F H Claus. Gehuwd: WAF Sondermeijer en P E M Berendsen; H J A M Rands- dorp en M T R Biegstraaten; J H Zirkzee en K J Reijken; J W van 't Hoofd en P J van der Hoogt A J T van Niekerken en C M van Oord; A T Groenendijk en A M Slingerland. Ondertrouwd: J P Manberg en H Boogerd; B P Kriek en J W M van Kessel; L H M Dickhoff en M H I Frankhuizen; I Spatharakis en D M Lukanski; N M Verbraak en E E Steman; H Bakker en E van Rhec- nen; J F Gortzak en M E Stol; H Stouten en M J G Vlemmings; J W H B Gentrop en E M-J Quanjer; C I M Beenakker en G M B Hoogkamer; LAP Huijgen en A I H Vreeburg; A Pennenburg en M J Bloemink; J P M van Velzen en M W van Maren; J A J M Schepman en R H Peters; W van Duivenbode en H Hillebrand; G Schermer en S Vreeken; W albers en G K Rietberg; E J Al tink en C de Beer; W K Batteljee en H J T Sis- termans; Q A Doeswijk en W A J van der Steen; R L Freeke en T M Sluiter; C A G van Haaster en C M J Babin; D Honders en M W Augusti- nus; P J R Hunik en A A Kaersen- hout; J Keijzer en C van der Vos; E G Pot er. P S Oudakker; W Veer man en J F Bruno; T H A van der Voort en A M A te Meij. Overleden: G Kuijt, 21 jan 1919 'man; C Montanus, 7 sep 1901 wed van A J Mingels; L E Lamens, 25 jun 1971 dochter. Zaterdag 18 september Kreatief Sentrum. Breestr.: 11 u.: rommelmarkt, 8.30 u.: popgroep Forma tie Kraaieveld. Den Burcht. 16—20 uur: inschrijving voor uitdeling van haring en wittebrood op zaterdag 2 oktober. Aula Bevrijdingskerk, 3—5 uur: tie Leidsche Zwem club t.g.v bestaan. Hooglandse Kerk. 7 uur tot half acht: avondgebed. Maandag 20 september Turk. 4—fl uur: receptie T F Vlie land. Stadhuis. 7 uur: raadsvergadering. Stadsgehoorzaal, half 9: openbare raadsvergadering (nota voetgangersge bied). Bovenzaal Gehoorzaal. 8 uur: film avond kynologenvereniging. Dinsdag 21 september Turk,. 5—6.30 uur: receptie J Plat- teel t.g.v. zil\teren jubileum bij NLC. Zaal Zuiderkerk, 7.45 uur: afd. Cen trum Christenvrouwenbond, over „Die Schöpfung". Stadhuis. 7—8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7—8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Steenschuur 6. 2—4 en 7.30—9.30 uur: inzameling goederen wlnterkleding- beurs. 4—6 uur speciaal tieners. Steenschuur 5, 8—8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Woensdag 22 september Stadhuis. 4—8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Steenschuur fi. 9.30—3 uur: verkoop goederen winterkledingbeurs; tieners tot 4 uur. Uitbetaling 4.30—5.45 uur. Donderdag 23 september uur: Residentie- Vrijdag 24 september Zaterdag 25 september Antonius-dubhuis, 4—5.30 uur. recep tie zilveren jubileum „De Leidse Golf brekers". Thorbecke-mavo, 3 uur: receptie zwem- en polovereniging De Sleutel stad. FILMS CAMERA: „Wtnnetou, het grote opper hoofd. a.l.. za en wo 2.30 u„ zo 2 en 4.15 u.: „The boys In the band", 18 Jr., 7 en 9.15 u„ do vr ma di 2.30 u.; nacht voorstelling: „De bekentenis", 18 jr., vr en za 23.30 u. LUXOR: „Als er dauw komt. komt er regen". 18 Jr., 2.30, 7 en 9.15 u., zo 2.30, 4.45, 7 'en 9.15 u. STUDIO: „The go-betwecn»\ 14 Jr., 2.30, 7 en B.15 U., ZO 2.30, 4.45, 7 en 9.15 LIDO: „Wat zien lk", 18 Jr., 2.3», 7 en 9.15 u.. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. TRIANON: „Geluk bij een ongeluk1", a.l.. dag. 2.30, 7 en 9.15 u. REX: ..Overspel met zijn eigen vrouw-, 18 Jr.. 2.30, 7 en 9.15 u., zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u.; nachtvoorstclllng vr en za 23.30 u. „Rlngo, de gemaskerde ridder", 18 Jr. Apotheken Geopend Haven-apotheek, Haven 18, tel 20085. Ook de apotheken Voor schoten en Oegstgeest zijn geopend. De apotheek Leiderdorp Is gesloten. Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3