^irohito zou brein ter oorlog zijn Jumpsuit met blouson van Courrèges, jersey tailleur van MissDioi; mantel van Heymans bij Maison de Bonneterie Weigeraars van Slllltll SCMKClt zich echter. De Nederlandse topten- volkstelling krijgen Tom ()|<kfT uit SSriSs binnenkort brief Ontwerp internationale zuivelovereenkomst 32- Amerikaanse schrijver beschuldigt: Sociale premies 1,5% omhoog Maison de Bonneterie Franse Basset van Mevrouw Gondrexon te Rhenen. HET NIEUWE VOGELBOEK HYGIENE VAN DE VROUW Sociale verzekering voor bejaarden in tehuizen nodig Rogers bezoek borkwam komplot in Egypte Dr. Claus König Zoogdieren van Europa met 140 kleurenfoto's uit de vrije natuur (deJi-s een demonstratie als protest tegen het ontslag van neger-onder- jtkrs is in Butler, Alabama het 20-jarige meisje Margaret Knott gedood ten aanrijding van een auto. De auto werd bestuurd door een blanke (ner van Butler. Op de plaats van het ongeluk knielden inwoners van fr tijdens een gebedssamenkomst. met een woord vooraf van Dr. A. Scheygrond Da in het wild levende zoogdieren van Neder land en van heel Europa in schitterende kleuren foto's. U ziet ze alle in hun natuurlijke omgeving. Een fraai kijk- en determineerboek met deskundige beschrij vingen en tal van bijzonderheden. Doorzijn handige formaat gemakkelijk mee te nemen als u met kijker en camera da natuur in trekt m de serre DE NATUUR IN KLEUREN gebonden f 15,90 Verkrijgbaar m de boekhandel YORK (UPI) Keizer van Japan, die tot dus- de historici werd voor als een beminnelijke die tegen zijn oorlogs-docu- tekende, zou in werke- het meesterbrein achter invasie in Mandsjoe- 1931 en achter de „blitz"- op de Amerikaanse basis Harbour in 1941 zijn ge- „de machtige autocrati- achter de Japan- politiek. Tot de- komt het boek „Japan's Conspiracy", geschreven in Tokio geboren David Volgens de schrijver, die od documenten en inter net Jaoanse hoffunctionaris- e keizer al in 1921 op twin- leeftijd een geheime studie- gevormd. waardoor hij richten tot zijn steeds gro- aanhangers. Die geheime werkte in het weerkur.- van het paleis werden ..de eerste plannen voor de Japanse poging om van de wereld te veroveren". Hirohlto's zogenaamde „goodwill- bezoek aan Europa in 1921 was niets anders dan een onderzoek om wa pens en oorlogsschepen te kopen. Volgens de schrijver is het even min waar dat Hirohito niets afwist van de aanval op Pearl Harbour. ..Hij zelf gaf het bevel om in het ge heim een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van een ver rassingsaanval op Pearl Harbour", aldus de schrijver. Tijdens het oorlogstribunaal van Tokio na de oorlog drongen Austra lië, Nieuw-Zeeland en China er mei kracht op aan om Hirohito bovenaan de lijst van oorlogsmisdadigers te zetten. Maar zij moesten buigen voor de beslissing van generaal MacAr- thur „die van de keizer gebruik wil de maken om Japan weer te reha biliteren". Het boek wordt ingeleid door de hoofdaanklager van het proces van Tokio, de Australiër Sir William Webb, die Bergamini's werk een ..ge weldige prestatie" noemt, dat tot een volledige herwaardering in de ogen van het Westen zal leiden van de oosterse geschiedenis. De schrijver deelt rnec dat hij vele tienduizenden pagina's aan documen ten uit Engelse, Duitse, Franse en Japanse bron heeft gebruikt, als mede CIA-documenten, l'TRECHT Het Christelijk Na- tmnaal Vakverbond heeft becijferd dai volgend jaar waarschijnlijk ruini 1,5 procent meer zal moeten worden betaald aan de premies voor de socia le verzekering. Het CNV baseert zijn rekensom op een stijging van de AOW-premie van 9,9 tot 10.3 procent, die van de AWW- premie van 1.5 tot 1.6 procent, van de AWBZ-premie met waarschijnlijk 0,4 procent, verhoging van de ziekenfonds premie met een zelfde percentage en stijging van de premie voor de ziek tewet met gemiddeld ongeveer 0,5 pToceat. De premie voor de arbeidsonge schiktheidsverzekering zal vermoe delijk iets kunnen dalen, maar vol gens hel CNV kan het verstandig zijn de huidige premie van 5,6 procent te handhaven om enige speling te hou den voor een verdere verhoging van de uitkeringen aan de oud-IWI (Inte rim We' In valid't eitstrekkers)-verze- -e- den. Het verbond neemt voorts i *- r dat de premie voor de werkloos heidswet gezien de aanwezige re serves gelijk kan blij 'en en dat dc premie voor de Algemene Kinderbij slagwet met 0,2 procent kan worden verlaagd van 2 tot 1,8 procent A. De wereld van Courrèges. Levendige Meuren, brederitsen. Duidelijk sportief van sfeer. Courrèges is bij Maison de Bonneterie breed vertegen woordigd. O. a. met pakjes, jurkjes, jumpsuits, mantels en capes. De prijzen variëren van 300.- tot 500,- Het afgebeelde Courrègespak liet zicb perfect combineren met een coltrui van Korrigan-Lesur. Van dit bekende jerseybuis vindt u bij Maison de Bonneterie pullovers, pantalons, knicker bockers en rokken. De prijzen liggen tussen 65,- en 200.- B. Uit Zweden komen dit jaar 3-delige tricot pakjes. Gaucbo, coltrui en spencer. Maar ook b.v. een combinatie van Bermuda,.minidress en soeks. Prijs rond 180.- C. Exclusief en beel feminien is de c.olleötie van Miss Dior. Maison de Bonneterie brengt uitzonderlijke T /"I -1 1 1 1M punten op voor Smith. O UV11UI1V1I. risrer had op het inmiddels aanzien- ~m -m 1 e Üjk droger geworden centre-court 1.1/111 Y/IYIYvi Uil c-en kans. Vooral de topspin, die hij in ,zijn forehandslagen legde, leverden hem vele punten op. In de laatste set was de Amerikaan echter weer oppermachtig. Hij door brak de service van de Nederlander in qe tweede game en kwam met 41 voor. Hoewel Okker zijn achterstand nog tot 34 wist te verkleinen, bleek hij kansloos. Wel werd het nog 3040, doch toen was de tegenstand van de Nederlander definitief gebro ken. Voor de grote sensatie op Forest HiJis zorde de Tsjech Jan Kodes. Hij versloeg de grote favoriet voor de eindoverwinning, de Amerikaan Ar thur Ashe. De setstanden waren 76, ,1—0, 4—6, 6—3, 6—4. Indien Ashe erin geslaagd was om Kodes te ver slaan, zou er voor het eerst sedert 1953 weet een Amerikaanse finale worden gespeeld. In het gemengd dubbelspel behaalde de Amerikaans-Australische combinatie Billy Jean King Owen Davidson de overwinning door Betty Stöve en Bob Maud te verslaan. De cijfers waren 63. 7—5 De titel in het damesdubbel ging naar het duo Rosemary Casals Judy Dalton, die de Frangaises Frangoise Durr en Gal Chanfreau met 63, 6—3 terugwezen. modellen van dit gerenommeerde buis. De prijs van het afgebeelde 3-delige tailleur is bijvoorbeeld 895,- D. Een boed van sportieve allure. Maison de Bonneterie beeft niet alleen een grote collectie boeden maar ook baretten, turbans en zeer modieuze gebreide en gehaakte mutsen. Sieraden in de wat sportieve sfeer zijn deze herfst van gegarneerd palissander. Ze komen uit Parijs. U vindt ze tussen 8,75 en 49,- E. De Nederlandse damesmode is bij Maison de Bonneterie o.a. vertegen woordigd door Max Heymans. Uit zijn Collection Diffusion deze mantel met afknoopbare pelerine waarbij zo prachtig boed en mof van roodvos passen. Mantels en capes vanaf 350,- De bontboeden tussen 39,50 en 600,- F. Schoudertassen uit Italië. U ziet ze in leer en suède. In zwart en bruin. De Italiaanse schoudertassen liggen rond de prijs van 130,- G. Herfstmode bij Maison de Bonneterie. Voor thuis. Of om zo maar te dwalen door bet bos. Met de bond misschien. Een lieve bosrenner is de afgebeelde Franse Basset. Mevrouw Gondrexon op Remmerstein in Rbenen is de expert, voor Bassets van de Brakkenclub. Deze vereniging behar tigt de belangen van dit oude Franse jaebtbondenras en van alle overige lopende bondenrassen m Nederland. Amsterdam. Kalverstraat/Rokin Den Haag. Gravenstraat/Buitenbol. DEN HAAG Twee groepen van degenen, die niet hebben deelgenomen aan de jongste volkstelling annex woningtelling zullen bij het verdere beleid bui ten beschouwing blijven. Het zijn personen, die 70 jaar en ouder zijn en zij, die op hei ogen blik of ten tijde van de volkstelling als geestelijk of lichamelijk gehan dicapte in een inrichting worden of werden verpleegd. Aldus is van de zijde van het ministerie van justitie meegedeeld. Het is nog niet bekend hoe het vervolgingsbeleid jegens de niet- deelnomers aan de volkstelling zal ziin. Dezer dagen beginnen de offi cieren van justitie met het verzen den van brieven aan die niet-deel nemers en eerst als beicond is hoe- velen van het blijven weigeren zal de vergadering van procureurs-ge neraal zich over het verdere vervol gingsbeleid beraden. De brief van de officieren van justitie bevat de uitnodiging om bn- *jen een termijn van drie weken, aan de afdeling bevolking op het stad huis of raadhuis mee te delen, dat er alsnog bereidheid is de vragenlijs ten in te vullen. Een proces-verbaal blijft achterwege als deze bereid heid getoond wordt, aldus de mede delingen van het ministerie. Wie een dringende persoonlijke reden heeft om medewerking aan de volkstelling te weigeren kan daar van aan de officieren van justitie mededeling doen. Daarvoor kan ge bruikt gemaakt worden van een anl- woord-formulier, dat bij de brief is ingesloten. SOEKHOEMI (ANP) In de 9e ronde van het Europese kampioen schap dammen individueel, dat giste ren in Soekhoemi werd gespeeld, heeft Sijbrands gewonnen van Piel Bergsma. In hel eindspel maakte Bergsma een blunder. Wereldkam pioen Andreiko won eveneens. Hij versloeg de Tsjech Kaderabek. FOREST HILLS (UPI'Reuter) - Tom Okker is gisteren in het toernooi om het open kampioenschap van de Veienigde Staten in de halve finales uitgeschakeld door de Amerikaan Stan Smith. De als tweede geplaatste Stan Smith zegevierde in vijf sets 7—f, 6—3, 3—6, 2—6, 6—3. Bij de stand 76, 10 in het voordeel van Sm'th was de partij wegens regenval onderbroken. Smith had toen al een achterstand van 25 en 040 in de eerste set weggewerkt. Het duel Smith Okker werd ge speeld op zéér drassige bodem. De aanhoudende regen van de laatste dagen had de grond doorweekt. De 24-jarige Amerikaan toonde zich al spoedig superieur aan Okker. die voel moeite had om tegen de service van Smith een passend wapen te vinden. De als vjerde geplaatste Okker had Eüikbaar meer moeite om zich aan deze moeilijke omstandigheden aan te possen dan Smith. Steeds weer gleed nij door in zijn pogingen de bal uil i'e krachtige services van Smith te retourneren. Ballen, die hij onder normale omstandigheden gemakkelijk had kunnen retouneren, leverden nu WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1571 Voor het kennen en herkennen van vogels in de vrije natuur F.M. ENGEL door Dr. E1»a Pereira-d'OUvelr» 19e druk f 8.70 Verkrijgbaar m de boekhandel yDEN HAAG Drs. R. SZijlstra, oorzitter van de Koninklijke Neder- mdsc Zuivelbond FNZ, heeft minis- er, Lardinois een ontwerp voor een ilernationale overeenkomst voor zui- elprodukten aangeboden. Dit voor- lel is afkomstig van een intematio- *]e commissie, waarin landbouw- en zuivclorganisaties uit dertien landen vertegenwoordigd waren. De hoofddoeleinden van de over eenkomst zijn: bevorderen van het evenwicht in de wereldzuivelhandel, het voorkomen van wrijvingen tussen de verschillende landen die een zui velbeleid voeren en het bevorderen van de vraag naar melk- en zuivel- produkten. De overeenkomst bestaat uit drie gedeelten. Het eerste is een handels overeenkomst voor produkten. die van belang zijn voor de wereldzuivel- handel. Voor deze produkten worden minimumprijzen vastgesteld. Volgens het ontwerp moeten in de eerste plaats minimum-invoerprijzen voor de ontvangende landen worden vast gesteld. De uitvoerprijzen kunnen daar dan van worden afgeleid. Het tweede gedeelte van het ont werp betreft de georganiseerde marktinformatie. Het derde gedeelte beoogt vooral het gebruik van zuivel- overschotten voor voedselhulp te be- vorderen, maar ook het stimuleren j van de vraag naar zuivelprodukten in j de ontwikkelingslanden. Er zal een internationale zuivelraad moeten komen voor de uitvoering van de overeenkomst. De commissie, die I het ontwerp heeft gemaakt stond on- der leiding van de Nederlander ir. J. 1 B. Ritzema van Ikema. C c Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Volgens de voorzit ter van de Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg, de heer C. Egas, zou er voor bejaarden in tehuizen eep sociale verzekering moeten komen waardoor het voor hen niet meer noodzakelijk is bijstand te ontvangen. In het verslag over het werk dat de federatie de laatste vijf jaar heeft ge daan schrijft de heer Egas, dat het voor bejaarden uitermate frustrerend is bijstand te moeten vragen, ook wanneer zij over een redelijk pen sioen beschikken, omdat de pension- prijzen steeds stijgen „Ongeveer 500 000 ouderen leven op de rand van een bestaansminimum, waardoor een hoog percentage bijstand nodig is. Die noodzaak heeft psychisch meestal een negatieve invloed", schrijft de heer Egas. Prachtige afbeeldingen ven 200 vogels In hun natuurlijke kleuren. Met duidelijke beschrijvingen en vele detailtekeningen. Kenmerken, leefwijze, nestbouw, broedprocee, vllegtrant. voedselverwer- ving. vogelzang, vogeltrek enz. Een ideaal boek voor de vogelvriend Bewerkt door de bekende Nederlandse vogelkenner SINKE TOLMAN gebonden! IQ.00 Verkrijgbaar In boekhandel BEIROET, CAIRO (Reuter. AP, I) Het bezoek van de Ameri- anse minister van buitenlandse za- n William Rogers aan Cairo, enige tanden geleden, heeft president Sa- van Egypte in staat gesteld een mplot tegen zjjn bewind te ver«de- )it heeft generaal-majoor Ahmed mei. de vroegere chef van één van pte's veiligheidsdiensten gisteren r het „revolutionaire tribunaal" egd, dat Ali Sabry en 90 andere sonen berecht. en en ander staat in het Libanese blad Al Nahar, dat erin geslaagd im achter de tekst van de getui- verklaring van Kamel te komen, gens het blad zou Kamel, die zelf terechtstaat, in vijf hoorzittingen volgende hebben gezegd: ibry, die dikwijls werd beschre- als een Moskou-aanhanger, was leider van de samenzwering. De ister van defensie, generaal Mah- ed Fawzi en de vroegere minister i binnenlandse zaken, Sharawi nara moesten het leger en de ge ne dienst inschakelen om Sadat rresteren en hem tot aftreden te ngen ie belangrijkste doeleinden van de itsgreep waren: beëindiging van ats vredes-initiatief ter herope- van het Suez-kanaal en onmid- ijke oorlog met Israël, alsmede te rkomen dat Egypte lid zou worden de Arabische federatie met Lybië ivrië e staatsgreep was voor het einde april gepland, maar de bekend- ing van Washington, dat Rogers e eerste week van mei een bezoek het Midden-Oosten zou bren- dwong de samenzweerders hun sgreep uit te stellen. Tijdens dit el werd president Sadat van het plot op de hoogte gesteld en ont- 5 hij Sabry aan de vooravond van ts' bezoek aan Egypte op 2 mei. iet vertrek van Rogers liet Sadat ndere samenzweerders, arresteren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7