Van 't Spijker christelijk gereformeerd hoogleraar Veel minder vacatures 11 i111111 i11 iïiïi'iï W oningwetbou^ per jaar met 1.000 omhoog; Doordeweekse preek levert priesters "n tientje méér op Uw probleem is het onze.. Synode boog zich over hogeschoolzaken Godsdiensttwisten op de Filippijnen Hul u actie ÏCCC voor Pakistan Een woord voor vandaag Prognose hogeschool Kampen Belastingen in gereformeerde kerket van de baan COMMENTAREN Kassier Bredase drie Leger des Heils betrekt nieuw hoofdkwartier Puzzelhoek I 2 I i Mill hl I I II i *»i i 1 Rabbij ij n Kalia vestigt zich in Israël BEROEPÏNGSWERK Weer priesters veroordeeld in Brazilië Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Pet orlef dlcnl een gulden aan postze gels te worden ingesloten Vraag: Twee weken geleden werd mij in een schoenenzaak een rekening gepresenteerd van schoenen, die in het laatst van 1970 op zicht waren meegenomen. Nu zijn er hier op het dorp meer mensen met dezelfde naam. Bovendien kom ik nooit in de ze zaak behalve veertien dagen gele den. toen ik er schoenen heb gekocht en betaald. En vanmorgen kwam er met de post een rekening voor de schoenen-op-zicht. Mijn moeder heeft de zaak opgebeld, waarop de eigenaar zei: "Dan nemen wij andere maatre gelen en dan betaalt u graag". Kan deze man mij dwingen deze rekening te betalen voor iets, wat ik niet gehad heb? Antwoord: Ga eerst eens rustig - dus niet geëmotioneerd - spreken met de winkelier en vraag hem eens, de bon te laten zien die elke winke lier laat tekenen als hij iets op zicht meegeeft. Vraag hem eens heel rustig hoe hij dan zou kunnen bewijzen dat u de bewuste schoenen heeft meege nomen en niet de familie Bakelaar in een andere straat (misschien kunt u wel een lijstje maken van andere mensen, die dezelfde naam hebben als u). Mocht de winkelier vervelend worden, wandel dan rustig de zaak uit en zeg: Goed mijnheer, bespreek de zaak maar met uw advocaat. Het beste is als u een of twee rustige personen als getuigen meeneemt. Wacht vervolgens op een volgende rekening of aanmaning. In het laatste geval kunt u (als u een proces niet betalen kan, een bewijs van onver mogen vragen op het gemeentehuis en daar wijst men u wel verder de weg. Waarschijnlijk is dit niet nodig en lost de zaak zich van zelf op. Vraag: Waar staat de fabriek van de ventilators van het merk Morotair No I. made in England? Antwoord: Gaarne zouden we' nog enige bijzonderheden weten. Wat is de functie van de ventilator? Is het een raamapparaat, dient het als be geleiding van een kacheltje, is het een haardroogapparaat? Enz. Infor meren is onmogelijk als we de naam van de importeur niet hebben of al thans die van de leverancier. Vraag: Wat ontvangt de weduw naar, die eerst samen met zijn vrouw A.O.W. genoot, als de vrouw komt te overlijden? Antwoord: Als een de? echtgenoten overlijdt, ontvangt de langstlevende lIn uw geval de weduwnaar) nog vijf maanden na de laatste dag van de maand, waarin de echtgenoot(ote) overleed, gehuwden-A.O.W.. daarna ongéhuwden-A.O.W. Wij nemen aan, dat de weduwnaar zelfstandig recht had op A.O.W. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De generale synode van de christelijke gerefor meerde kerken heeft met algemene stemmen dr. W. van 't Spijker benoemd tot hoogleraar kerkgeschiedenis en kerkrecht aan de Theologische Hogeschool te Apeldoorn. Als hij zijn benoeming aan neemt, volgt dr. Van 't Spijker zijn schoonvader, prof. J. Hovius, op, aan wie gisteren op de meest eervolle wijze emeritaat werd ver leend. Prof. Hovius is hoogleraar geweest sinds 1947. Dr. Van 't Spijker is 44 jaa?. Hij promoveerde in 1970 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam op 'De ambten bij de Straatsburger reforma tor Bucer'. Hij wérd in 1950 predi kant in Drogeham en staat sinds 1962 in Utrecht. Hij is assessor van deze synode. Hij presideerde de synode in 1968-1969. De synode hield zich gisteren, de eerste dag van haar tweede zitting- periode grotendeels bezigmet hoge schoolzaken. Daarbij werd duidelijk dat de Apeldoomse hogeschool aan betekenis wint, ook buiten de christe lijke gereformeerde kerken. In 1968 werd de hogeschool openge steld voor studenten die niet voorne mens zijn predikant te worden in de christelijke gereformeerde kerken. Van deze mogelijkheid is nog maar spaarzamelijk gebruik gemaakt. Maar dit jaar werd in de kring der gereformeerde kerken (vrijgemaakt buiten verband) die geen eigen pre dikantenopleiding hebben geadviseerd om van Apeldoorn gebruik te maken. Ook de commissie voor de predikan tenopleiding van de Reformatorische Concentratie (de organisatie van ver ontrusten in de gereformeerde ker ken) onderzoekt de mogelijkheden van studie in Apeldoorn. Hogeschoolzaken De synode machtigde het curato rium om zodra de hierop betrekking hebbende wijziging van de wet op het wetenschappelijk onderwijs tot stand is gekomen, erkenning van de hogeschool te vragen als bijzondere instelling van theologisch-weten- schappelijk onderwijs, zodat ook de door haar verleende graden voortaan erkend zijn. Specialisatie Pe mogelijkheid van doctoraalstu die is al in onderzoek en de synode droeg het curatorium tevens op te on derzoeken of en zo ja op welke wijze ook het promotierecht aan de hoge school zal kunnen worden uitge oefend. Daarbij gold de overweging „dat willen we in de theologische discus sies onze invloed behouden en zo mo gelijk vergroten," er ook onder'onze theologen mensen moeten zijn die zich in één of meer onderdelen van de theologie hebben gespecialiseerd" (zo luidt de instructie van de particu liere synode van het noorden) terwijl het wenselijk werd geacht „dat chris telijke gereformeerde predikanten in eigen kring en aan eigen school hun studie kunnen voortzetten. Wel vroeg synodelid ds. W. Heerma zich af of het karakter van de hoge school bij al deze plannen niet te veel inrichting voor wetenschappelijk on derwijs wordt. Hij vreesde dat de op leiding tot wat hij noemde „goede af gescheiden dominee" onbedoeld scha de zou lijden. Ook was hij bang dat de hogeschool financieel een te zware belasting voor de kerken zou wor den. geschool een kwart miljoen per jaar, terwijl jaarlijks nog eens 70.000 gul den bijeengebracht wordt voor het studiejonds. Schooldag De belangstelling voor de jaarlijkse schooldagen taant. Verschillende sy nodeleden deden suggesties, die va rieerden van het uitnodigen van de Maastreechter Staar" tot het beleggen van regionale avondbijeenkomsten, waarin hoogleraars het daadwerkelijk leven aan de hogeschool onder de aandacht zouden moeten brengen. Lof was er voor het initiatief tot hot doen verschijnen van de reeks „Apeldoornse studies". Als eerst nummer verscheen de oratie van prof. dr. B. J. Oosterhoff over „De af wezigheid Gods in het oude testa ment". Per jaar zullen twee of drie deeltjes verschijnen. Ds. M. C. Tanis (Sliedrecht) meende, dat door deze studies de spanningen in de kerken verminderd zouden kunnen worden. Hij vroeg wel, dat er klare wijn in geschonken zou worden („laat ze niet Ie hypothetisch zijn") en dat ze ook zo populair mogelijk geschreven zou den worden. De synode hield zich gisteren ver der bezig met de verhouding kerk en .jeugd, een voorstel inzake de prakti sche vorming van de aanstaande pre dikanten en een suggestie, om een sy nodaal getuigenis tot de overheid te richten over de demoralisering van het volksleven, maar deze discussies werden nog niet afgerond. MANILLA (Reuter) In het zui delijk deel van de Filippijnen zijn in het afgelopen weekeinde bij gevech ten 28 mensen om het leven gekomen, onder wie een burgemeester. Aanlei ding tot de strijd zijn conflicten tus sen islamieten en christenen over landeigendommen. In de provincie Cotabato kwamen veertien islamieten om in twee ge vechten met regeringstroepen, die hen achtervolgden, nadat zij zaterdag twee christenen hadden vermoord en hun huizen verbrand. Bij andere in cidenten in de provincies Cotabato en Lanao del Norte sneuvelden in totaal veertien personen. Onder hen bevond zich burgemeester Madid Untora van de plaats Magsaysay, die door islami tische gewapende mannen werd c'.jodgeschoten vanuit een hinderlaag. In de provincie Lanao del Norte zijn tot dusver drie burgemeesters gedood. AMSTERDAM Internationale christelijke handreiking (ICH), de hulporganisatie van de internationale raad van christelijke kerken (Frede- riksplein 24, Amsterdam), heeft een inzameling georganiseerd voor vluch telingen uit Oost-Pakistan. De actie beoogt steun voor een team onder leiding van ds. J. J. Wesley, dat de zorg op ,zich heeft ge nomen voor een deel van deze vluch telingen in de Indische staat Andhra. Vroomheid is een woord dat in onze tijd niet erg populair Onze tijd houdt niet van vrome mensen, dal zijn kwezels. iVe zullen het er wel naar gemaakt hebben. Maar vergeet non dat Christus ook over vroomheid spreekt. Hij toornt tegen b paalde vormen van vroomheid, tegen bidden op de hoeken van straten, tegen opschepperig geven, tegen zeer treurig vasten. Zonder vroomheid kan geen christen echt in gemeenschap God leven. Er is vroomheid en vroomheid. Er is de vroomheid die allei j maar godsdienstige show is. Waardeloos", zegt Christus. Dat u een uiterlijk geven voor de mensen. Dan wilt u door hen op§ merkt worden. Maar val nu niet in een ander uiterste. Denk i niet dat helemaal niets meer belangrijk is. Er is een andt W( vroomheid. Er is de mens die weet dat God hem ziet en die i e feit bepalend laat zijn voor zijn woorden, zijn daden, zijn k, ga ding. Dat is echte vroomheid. We lezen vandaag: Ezechiël 36: 26-38 1 "I BfiQ Subsidie Wat dit laatste betreft, uit het cu ratorenrapport blijkt dat er al enige tijd gestudeerd wordt op de vraag of men gebruik zal maken van de moge lijkheid die er inzit dat „Apeldoorn" straks in aanmerking komt voor rijkssubsidie. In christelijke gereformeerde kring wordt hierover niet gelijk gedacht. Curatoren spreken van een „gecom pliceerd vraagstuk". Tegen het aan vragen van rijksstucTietoelagen door d& studenten bestond bij de synode geen enkel bezwaar. Verwacht wordt dat deze aanvragen binnenkort niet meer zullen worden afgewezen. Nu bedragen de lasten van de ho- Een onmiskenbaar zwarte kassier bedient de klanten van Barclay's Bank aan de Sauerstraot in Johannesburg. Hij heet Johannes Noge en hij verricht arbeid die in de Zuidafrikaanse wetgeving alleen aan blanken wordt toevertrouwd. Zaterdag nog verklaarde zijn chef, dat er wel bezoek van een arbeidsinspecteur was geweest, maar dat de regering er wel mee akkoord zou gaan. Maar maan dag zei de minister van Arbeid. Marais Viljoen. dat hij dit soort „schouder-aan-schouder-integra- tie" niet. zal toestaan. En Barclay's Bank was nog véél meer van plan, namelijk gelijke betaling van blanken en zwarten op dezelfde posten. Hoe zal dit aflopen? Het antwoord op die vraag zal beslissend zijn voor het slagen van een methodiek om de apart heid te doorbreken, de zogenaamde „Polaroid-me thode". Het Amerikaanse moederconcern Polaroid heeft een paar jaar geleden enorme heibel gekre gen met zijn zwarte werknemers toen deze erach ter waren gekomén, dat het goed verdiende aan het passenstelsel waardoor de niet-blanken in Zuid- Afrika met fotografische nauwkeurigheid worden afgezonderd. De directie kwam hier lelijk mee om hoog te zitten en beloofde niet alleen beterschap, maar ontwierp zelfs een strategie om via haar in vesteringen in Zuid-Afrika het apartheidsdenken daar te doorbreken. Het zou in snel tempo niet- blanke werknemers gaan scholen om ze dezelfde promotiekansen en dezelfde lonen te geven aJs blanken in zijn Zuidafrikaanse vestiging. Ook an dere Amerikaanse bedrijven met grote investerin gen in Zuid-Afrika, die al geruime tijd last had- Het lot van de drie Duitse oorlogsmisdadigers in Breda is opnieuw in discussie gebracht, nu mi nister Van Agt te kennen heeft gegeven, niet te gen vrijlating van de Bredase drie te zijn. Wij jui chen dit niet toe (want de zaak van dit drietal ge doogt geen juichtoon), maar delen het standpunt van de minister wel. Met het handhaven van een volstrekt uitzichtloze gevangenisstraf. zoals Fischer, Kotalla en Aus der Fünten die ondergaan, overschrijdt onze samenleving, om met prof. mr. I. A. Diepenhorst te spreken, de grens van bet aardse strafrecht. Ze schendt een humaniteitsnerm die ze niet kan verontachtzamen zonder ook zich zelf te schaden. Een volstrekt objectief oordeel hierover mag van niemand worden verlangd, en zeker niet van lien die bij de gevolgen van wat de Bredase drie héb ben aangericht, het nauwst betrokken zijn. Maar juist daarom moet de vraag worden gesteld, of het afwijzend oordeel van velen hunner over een eventuele vrijlating doorslaggevend mag zijn. Wél moet. het spreekt vanzelf, worden vocko- komen, dat deze groep nodeloos gegriefd wordt, den van aandelen-boycots en andere acties van grote Amerikaanse kerken, beloofden het met die „Polaroid-methode" te gaan proberen. Zij ontmoetten veel wantrouwen. Was het niet een smoes om investeringen veilig te stellen? Kweekte je daarmee niet alleen maar een groepje zwarte ja-knikkers, die in de VS plegen te wor den aangeduid als Uncle Toms? Gehoord al deze kritiek zou men hebben ver wacht, dat de regering-Vorster dit streven van een groepje grote Amerikaanse investeerders zou ac cepteren. Er zijn al zoveel uitzonderingen op de regels van de job-reservering, dat de regering de ze er wel bij leek te kunnen hebben. Nu de rege ring zich er tegen blijkt te verzetten, begint de be langrijkste test van de Polaroid-aanpak. Om de ernst van haar voornemen te bewijzen zou Bar clay's Bank onwrikbaar zijn plannen moeten door zetten en er zijn hele vestiging van afhankelijk moeten stellen. Dan pas zou het bewijs geleverd worden dat je met investeringen in Zuid-Afrika iets ten goede kunt uitrichten. Maar de chef van kassier Johannes Noge heeft diens aanstelling tegenover Die Burger verdedigd met de opmerking dat het bijkantoor aan de Sauerstraat „baie niet-blanke klante het". Dat zou erop duiden dat de Polaroid-methode ter plekke heel anders gemotiveerd wordt dan zij in de Ver enigde Staten bedoeld was. Als de moedermaat- schappij nu niet toont dat het haar ernst is dan krijgen die sceptici gelijk, die allang betogen dat het meer om de kassa dan om de kassier gaat. of geërgerd. Het lijkt voor twijfel vatbaar, of mi nister Van Agt daarvan voldoende doordrongen was, toen hij een paar argumenten noemde, die te gen hem als indiener van een voorstel tot vrijla ting zouden kunnen pleiten. Hij vestigde er de aan dacht op, dat hij 'een Ariër' was, en bovendien een jonge, die van de oorlog weinig bewust had mee gemaakt. We nemen aan, dat de "heer Van Agt dat wordt 'Ariër' gekscherend heeft willen bezigen. Maar dat maakt het gebruik van dit stukje nazi typologie niet acceptabeler. De minister had moe ten begrijpen, dat van vele Nederlanders niet mag worden gevergd, dat ze scherts van dit allooi ver dragen. Trouwens, ook afgezien van de formulering ma ken de twee argumenten, door de heer Van Agt genoemd, geen sterke indruk. Door zonder dwin gende noodzaak zijn eigen antecedenten in het ge ding te brengen, heeft hij de affaire van de Bre dase drie in een sfeer van subjectiviteit geplaatst, waaraan ze, terwille van een zuivere oordeelsvor ming, juist zou moeten worden onttrokken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het wetsont werp betreffende de betaling van rente over belastingschul den, dat nog by de Tweede Ka mer ter behandeling ligt zal, naar in Den Haag wordt ver wacht, door het kabinet Bies heuvel worden ingetrokken. De regering zou van plan zijn in plaats daarvan een versnelde inning van de belastingen mogelijk te maken door het aantal'termijnen te vermin deren waarin een belastingschuld mag worden afgelost. De intrekking van het wetsontwerp kost het rijk tachtig miljoen gulden. Mr. Scholten, de huidige staatsse cretaris van financiën, formuleerde toen hij nog Kamerlid was al grote bezwaren tegen het wetsontwerp. Het ging hem er met name om dat de belastingplichtige wat betreft de da tum van zijn aanslag, helemaal af hankelijk is van de belastinginspec tie. Hierdoor zouden ongemotiveerde verschillen ontstaan in de verschul digde rente. Het wetsontwerp voorzag overigens ook in vergoeding van de rente door het rijk over te veel betaalde belas ting. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De internationale commandant van het Leger des Heils, generaal Erik Wickberg uit Londen, zal zaterdag 20 november de officiële opening verrichten van het nieuwe nationale hoofdkwartier van het Le ger in Nederland aan de Damstraat in Amsterdam. De verbouwing van dit kapitale pand (een voormalig bankgebouw) nadert haar voltooiing. In de periode van 20 tot 29 september zullen de verschillende departementen, die op de Prins Hendrikkade gevestigd zijn, alsmede de afdelingen reclassering en redactie, die elders in de hoofdstad gehuisvest waren, naar het nieuwe hoofdkwartier verhuizen. Het is de bedoeling, dat het gebouw aan de Prins Hendrikkade (tegenover het Centraal Station) een hotel van het Leger des Hells wordt. SCHIJNDEL De 26-jarige heer C. G. van der Bolt uit Boekei is op de Quay in Wanroy met zijn auto tegen een boom gereden en omgekomen. Waarschijnlijk is hij verblind ge weest door het grote licht dat een tegemoetkomende vrachtauto voerde. Muur-puzzel In elk vakje een letter plaatsen die tezamen woorden vormen. Tot en met de zesde rij bestaat elk woord uit de zelfde letters als 't voorafgaande woord plus een letter. Na de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde letters minus een letter 1. rivier in Italië. 2. duw. 3. wijnsoort, 4. bende. 5. zwaar donkerbruin Engels bier, 6. deurwachter. 7. bepaalde hoe veelheid, 8. kleine huidopening, 9. be schermgeest, 10. koor van zangers, 11. voorvoegsel. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. sloom, 5. keg, 8. Aida, 9. lade, 10. ree, 11. mores, 12. Donar, 13. Ne. 16. A.K., 18. talie, 20. karet, 22. sen, 24. edel, 25. dole, 26. iel, 27. rente. Vert. 1. sar, 2. lied, 3. odeon, 4. o.a. 5. kar. 6. eden, 7. gesel, 9. lor, 11. madat, 14. lakei, 15. bison. 17. kade, 18. tel, 19. eelt,. 21. rel, 23. nee, 25. de. Van een onzer verslaggevers KAMPEN Het aantal predi kantsvacatures in de gerefor meerde kerken zal in de periode 1971-1977 drastisch dalen. Deze conclusie kan getrokken wor den uit een prognose in het Medede lingenblad van de theologische hoge school van deze kerken in Kampen. Het blad baseert zich daarbij voorna melijk op de aantallen theologische studenten aan de Vrije universiteit te Amsterdam en aan de Kamper ho geschool, die tot de gereformeerde kerken behoren. Uitgaande van een afvalpercentage van 25 procent, raamt het blad, dat in de komende tijd jaarlijks gemiddeld 61 nieuwe predikanten verwacht kunnen worden, terwijl er jaarlijks 38 predikantsplaatsen openvallen. Het aantal vacatures, dat per 1 sep tember van dit jaar 205 bedroeg, zal geleidelijk dalen tot 130 per 1 januari 1976. Daarna zal er een versnelde da ling optreden tot 67 per 1 januari 1978. Dit laatste is het gevolg van de ere1? aantallen studenten, die in 1969 en 1970 met hun studie zijn begon nen. Als gemiddelde studieduur is ze ven jaar aangenomen. de den de He. nsbi TEL AVIV (Rtr) Rabbijn Kahane, leider van de Joodse i éieliga in de V.S., is gisteren in aangekomen, waar hij zich gas tigen. Hij heeft in Amerika en daar! anti-Russische betogingen gee seerd om de aandacht te vestifl het probleem van de joden 4 Sowjetunie niet mogen verlate» De rabbijn zei bij aankomst^ Aviv dat hij in Israel geen 1 zal'bedrijven Hij wil zijn ka arise nationaliteit behouden i zijn tijd verdelen tussen Isra) Amerika. In de'VS blijft hij acerda de Joodse defensieliga. texti >mei voor 's-HERTOGENBOSCH - rige heer H. van Uden uil He verk overleden nadat hij in zijn inte Diaals met zijn auto tegen g hangwagen van een tractor was. elk. exj epte ïlijks NED. HERV. KERK Beroepen: te Zoelen: C. Hoogen- doorn te Oudelande-Ellewoutsdijk (verb, ber.); te Bloemendaal (toez.): H. D. van Hoogstraten te Middelhar- nis; te Ridderkerk (toez.): J. P. van Roon te Katwijk aan Zee; te Wou denberg: W. van Gorsel te Oude Tonge. Bedankt: voor Montfoort: P. J. Dorsman te Staphorst; voor Bergum: H. de Jong te Metslawier en Rija- wier. CHR. GEREF KERKEN Bedankt: voor Bennekom: H. Vliet- stra ,te Werkendam. GEREF. GEMEENTE Beroepen: te Zwolle: W. Suyker te Lisse. Bedankt: voor Norwich: P. Hon- koop te Kampen. GEREF. GEM. IN NED. Beroepen: te Uddel: J. de Groot te Rijssen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT/BREDA Wie als priester zondag-assistentie met preekbeurt verleent, moet daar op z'n minst dertig gulden voor hebben en wie weekend-assisten- tie verleent ,.met regelmatige preek", krijgt als minimum veer tig gulden. Zo willen het de r.k. bisschoppen van ons land blijkens een door hen gepubliceerde lijst van minimumver goedingen voor „die assistenties, die noodzakelijk zijn voor de eredienst op zielzorg". Een eucharistieviering op weekdagen levert een tientje op, maar wie acht bezinningsdagen op zich neemt, kan op tenminste zeshonderd gulden rekenen. Voor een vormings dag mag vijfenzeventig gulden in re kening worden gebracht. Deze zgn. richtbedragen zijn opgesteld in over leg met de Stichting Nederlandse Priester Religieuzen, omdat kloosters de grootste „leveranciers" van assis tent iepriesters zijn, zo meldt het KNP. „Gewone" priesters verdienen, al thans het bisdom Breda, waar we ons licht opstaken, per jaar een kleine zes mille tot een dikke zes mille, dat hangt van de leeftijd af. Hierbij zijn inbegrepen: vakantiegeld, reis- en representatiekosten. Verder krijgen de priesters ongeveer elfduizend gulden voor de kosten van de huishouding: de huishoudster zowel als de bus vim die z.j gebruikt, valt hieronder. Ten slotte betaalt het plaatselijk kerkbe stuur nog een aantal premies (ver- plegingsverzekering, emeritaatsver- zekering) ten bedrage van vijftienhon derd gulden per jaar. Onze zegsman concludeerde: ze hebben het niet slecht. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Minister Udink (volkshuisvesting) wil de woningwetbouw de komende vier jaar met duizend woningen per jaar opvoeren. Hij streeft ernaar in 1972 49.450, in 1973 50.325, in 1974 51.325 en in 1975 52.450 vergunningen voor woningwet- bouw af te geven. Dit jaar zal het aantal afgegeven vergunningen voor woningwetwonin gen rond 48.500 bedragen, terwijl de totale bouwproductie (woningwet, ge subsidieerd en ongesubsidieerd) door net ministerie op rond 131.000 wordt geschat. SAO PAULO (AP) Drie Domini caanse paters zijn tot vier jaar ge vangenisstraf veroordeeld wegens tegen de staat gerichte activiteiten. Een vierde geestelijke werd veroor deeld tet zes maanden gevangenis straf. De paters Fernando de Brito, Yves Lesbaupin en Carlos Alberto Christo werden veroordeeld na beraadslagin gen van de tweede krijgsraad te Sao Paulo die de gehele dag geduurd hadden. Veertien andere beklaagden werden vrijgesproken. De priesters stonden terecht wegens het verbergen van guerrilleros, het vervalsen van documenten en het hel pen bij de vlucht naar het buiten land van terroristen, die door de politie werden gezocht. De priesters zaten al sinds oktober 1969 in voorarrest. neer ig .te Om in 1975 na geleidelijke r in ring een totale bouwproduk etize i 137.500 woningen, omgerekend in Lei gunningen, te halen zal ook gez tal vergunningen voor gesuba dat bouw worden opgevoerd. Helaatste terie verwacht dat de niet-r tekort dieerde bouw de komende ja(e seri stant zal blijven hangen rekeni 22.500 vergunningen per jaar. an Le Onderzoek jK Minister Udink gaat bil y- met minister Langman (ecoi ja^e zaken) bekijken hoe de prodi nen van de bouwbedrijfstak kan verhoogd. Hiertoe zal een ^vertui onderzoek worden ingesteld net Ja alle bedrijven en bedrijfje we bouwnijverheid zullen word ld gelicht. In het onderzoek zal iro^ran dacht worden geschonken as itegen ruglopende interesse bij S| Fra werknemers voor de bouwsec Minister Udink en staats! Buck, die speciaal belast is reconstructie van de grotime' hebben vorige week een ges *en u had1 met de wethouders van ^ram' grote steden over de sanei §.ei?, stadsvernieuwingsproblemati ®j™ is de bedoeling dat de b windslieden regelmatig met 1 semeenten over dit onderwf^5 n leg zullen voeren. «te en eei een t. met 1 S (me Kava ty-mai Jjfridenk Publii ijk ava: Nieuwe Haagse Coul met h Nieuwe Leidse Cour entrum Di.rdts Dagblad Trouw KWARTET De Rotterdammer C r 1 Dl Commissie van hoofd: J de Berg (voorzittefco H. P Ester. G. .1 Brifki J van Hofwegen. ■eks var "eren in ,'s een ienst, iber heef rening 'gent kt febryar om ei

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2