'C DEN HAAG „MUURVAST" Feijenoord zonder zenuwen dient Sparta mokerslag toe Sheffield nog ongeslagen PSV haalt fors uit: 4-0 Uitslagen Schoenmaker opnieuw matchwinner Andreiko gaat aan de leiding Zoetemelk aarzelt nog MAANDAG 13 SEPTEMBER 1971 ROTTERDAM Een ritmisch schouderophalen begeleidde de fgang van FC Den Haag. Vragen over de voor de Hagenaars dra- """'latische grote nederlaag (52) tegen het speelse Sparta bleven ibeantwoord. De oorzaken van het bombardement op het doel van on Thie kon niemand aangeven. FC Den Haag, tot gisteren in de- competitie slechts twee keer gepasseerd (door Ajax en FC Den osch) schutterde als een beginneling. Waarom, waardoor? „Ik eet het niet", liet trainer Vaclav Jezek weten. „Ik weet het niet", »iden de spelers," stuk voor stuk. PSVVolendam 40 PSV is uiteindelijk losgebrand. Voor het eerst in deze competitie ipeelde de Eindhover-formatie ;ich gemakkelijk naar een 'ruime overwinning. Hetgeen vooral te danken was aan de naar doel- luntenhongerende spits Johan jevrindt die maar liefst viermaal folendam-doelman Leo van 5traaten de ontmoedigende gang laar het net liet maken. Dezelf- le Van Straaten hield PSV ove rigens van een nog ruimere over winning af. MVVVitesse 00 Vitesse heeft zich in Maastricht «perkt tot het dichtspijkeren 'an het doel van Gert Bals. Dit werd bijzonder degelijk gedaan, want Bals kreeg in de eerste helft neer terugspeelballen dan scho en van de aanvallers van MVV e verwerken. Na rust wisselde rainer Knobel van MVV Mraz oor Hoenen in, en Herben in laats van Zenden. MVV kreeg stootkracht in de aanval, naar de afwerking van de Lim- lurgers bleef onnauwkeurig. Er ielen twee doelpunten voor MVV, naar scheidsrechter Berrevoets leurde beide af wegens buiten- pi. NEC—Tektar 2—1 Telstar heeft zijn eerste neder- geleden. Het was het Nij- •gse NEC, dat na een aanvan- ke 01 achterstand, toch de punten in Nijmegen hield. Is na tien minuten nam Tel de leiding door een goal van Wit. NEC begon een offen- jef, maar Telstars doelman Paul an der Meeren bleek goed op reef. Kort voor de rust moest ^^ij capituleren voor een schot an Miel Peijs: 11. Drie minu- >n na rust was het Thijssen, die ;lstar en Paul van der Meeren 'initief velde: 21. EN61 VACDen Bosch 10 Slechts ^én doelpunt viel er in [|J| ize Brabantse derby tussen het redase NAC en de FC Den ^fosch. Beide formaties bleken te ischikken over bijzonder sterke erdedigingen, die vrijwel ,de ge- ele wedstrijd het spelbeeld be- lalden. Daar ook beide teams toten schutter misten, bleef de lelpuntenoogst schaars. NAC RDAferdiende de overwinning vol- omen, want drie kwart van de ïtmoeting was het team in de eerderheid. Het enige doelpunt an de Bredanaars kwam op re ining van Stanley Bish, die uit voorzet van Bertus Quaars bal in een scrimmage achter an der Pluym schoot. DWSUtrecht 20 blunder van de Deense telman van FC Utrecht, Hen- iksen. bracht in de ontmoeting .5Utrecht de beslissing. Na schot van Gerrie Deijkers hij de bal vallen, waarvan xs dankbaar profiteerde: 10 i een gelijkopgaande eerste waarin beide teams niet scoren kwamen, legde Utrecht i in de tweede helft toe op verdediging. Toen echter het ilpunt van Husers viel, moes- de Utrechters in de aanval DWS ving het offensief be- 'aam op en in de laatste mi lten vergrootte Van Slooten de xe tot 20 in het voordeel van Amsterdammers. De angst van FC Den Haag voor Sparta kan een van de oorzaken van de debacle zijn. Want juist deze Rot terdamse formatie verstoorde vorig seizoen op het zelfde Spangen bruut de „winning mood" waarin (toen nog) ADO voor opvallende prestaties zorg de. Dë 20 voorsprong werd na rust in een pijnlijke 4—2 nederlaag omge bogen. Die wedstrijd staat nog steeds in het geheugen van de meeste Haag se spelers gegrift. Vaclav Jezek wist dat. Daarom heeft hij („om psycholo gische redenen") de afgelopen week vrijwel niet over deze nieuwe con frontatie gesproken. Daarom ook liet hij de voorbereiding op dit zo belang rijke duel „zo normaal mogelijk" ver lopen. Alleen: clubarts Slager voelde kort voor de aftrap de pols van de spelers. „Ze waren niet nerveuzer dan anders", zei hij later. „Maar toch..." •fe Knock-out De polsslag van de nog steeds stroef draaiende Haagse spelers moet al na één minuut tot formidabele hoogte zijn opgelopen. Want na nauwelijks zeventig seconden legde Sparta al de basis voor deze gigantische knock out. Voor de eerste keer ging de ver dediging van Jezeks formatie, Coen Weimar met name, niet vrijuit, toen Kowalik attent de bal uit een vrije trap van Venneker doorkopte. Aan voerder Aad Mansveld, onthutst: „Door zo'n vroege tegentreffer krijg je een ongelooflijke tik. Je begint eigenlijk met een 10 achterstand aan de wedstrijd." Sparta buitte het onverwacht vroe ge voordeel magnifiek uit. Sparta ..tikte" daarna minutenlang op de manier, die trainer Elek Schwartz sinds zijn entree op Spangen zo ver beten gepropageerd heeft. Volkomen ontspannen, hooghartig bijna, raasden de Rotterdammers door de verbijster de Haagse linies. Kowalik, vorig sei zoen voortdurend doelwit van venij nige kritiek van Georg Kessler, ont dekte in die. fase plotseling weer, dat hij voetbal óók voor zijn plezier kan spelen. „Het ging geweldig. Op derge lijke momenten voel ik me heerlijk." Kowalik niet alleen. Charly Bosveld, ook al een slachtoffer van Kesslers snelle vooroordelen, liep bij vlagen met een imponerende speelsheid te voetballen. Bosveld: „Ik ben dit sei zoen nog niet zo moe geweest. Ik was kapot, maar het ging lekker." Bosveld inspireerde, dicteerde en trok ook Kristensen en Klijnjan mee in zijn show. -fo KijJivoetbal Dit Sparta was in vergelijking met vorige week in het verloren duel tegen FC Twente - onherkenbaar. De terugkeer van aanvoerder Hans Eijkenbroek en de ijverige Nol Heijerman gaven de Spartanen plot seling weer het zelfvertrouwen terug, dat ze een week eerder in Enschede zo schromelijk gemist hadden. In die vlaag van verrukkelijk „kijkvoetbal" haalde Sparta (via een daverend af standsschot van Klijnjan) zijn tweede doelpunt binnen. Het leek alsof de tegentreffer van Harald Berg met een licht schouderophalen werd ont vangen. Want nauwelijks een minuut later was de afstand (door Bosveld, via de schoen van Weimar en de vuist van Tie) wéér twee doelpunten. Schwartz, genietend: „Het voetbal, dat we in die periode speelde, wil ik zo graag zien. Ze hebben me uitgela chen en hevig gekritiseerd tijdens de voorbereiding en in het begin van het seizoen, omdat ik „spielerisch" voet bal propageerde. Ik heb ze allemaal laten lachen. Ik kan tegen kritiek. Ik ga gewoon mijn eigen weg. Ik doe, wat ik het beste voor het elftal vind. Het enthousiasme, de spelvreugde, is belangrijk in een wedstrijd. En dat mag desnoods nog een of twee tegen treffers kosten ook." Sparta hield uiteraard zijn plezierige kijkspel niet constant vol. Vooral in de tweede helft was de „glamour" duidelijk uit het spel ver dwenen. Sparta kon in de eerste epi sode vlammen. Dankzij FC Den Haag, dat vooral in verdedigend opzicht een wanorde demonstreerde. Cees Wei- mar. de ambitieuze voor^opper, ging bij de twee eerste treffers niet vrijuit. Hij werd kort daarna dan ook door René Pas vervangen. Jezek: „Ik heb Pas voor de aanval ingezet. Om dat we qua conditie, qua taktiek en techniek zeker niet minder waren. Ik heb dan ook bewondering voor het elftal, dat het toch steeds weer dóór is gegaan. Niemand heeft er met de pet naar gegooid. We hebben alleen pech gehad. Erg veel pech zelfs. Het geluk, dat we vorig seizoen in dezelf de periode van de competitie hebben gehad, is nu zuivere pech geworden. Sparta heeft deze wedstrijd door onze fouten gewonnen. Ik ben geen toe schouwer, anders had ik dit een zeer attractieve wedstrijd gevonden. Als trainer heb ik heel andere dingen ontdekt." Jezek zal in de eerste plaats zi^n pupillen het zelfvertrouwen terlig moeten geven. Wellicht kan het duel tegen het zwakke Aris Bonneweg uit Luxemburg in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-Cup de kater morgenavond verdrijven. Jezek weer: „Door het ge brek aan zelfvertrouwen, door de nervositeit ook, zijn er grote taktische fouten gemaakt. We hebben voor deze wedstrijd een uitstekende stemming in de ploeg gekweekt. Maar wat heb je aan al die voorbereiding als je al na een minuut met 10 achterkomt. Dan vloeit in feite alles weg, ook het zo noodzakelijke zelfvertrouwen." Blessures FC Den Haag heeft het ritme van vorig seizoen (ADO) nog niet een keer teruggevonden. Een reeks blessures blijft de optimale samenstelling van het elftal tegenhouden. Niet alleen in de defensie, maar ook in de middenli nie De Zoete vooral en de aan val valt die terugslag te bespeuren. Spits Wietse Couperus: „We draaien gewoon niet. We missen overtuiging en vertrouwen. Door het wegvallen van Roodnat en Hestad, twee vleu gelspelers, weten we ons helemaal geen raad meer met de aanvallen. Dat type spelers hebben we juist hard nodig. Ik ben nu eenmaal een echte spitsspeler, maar ik kom aan die taak in dit concept nauwelijks toe." Jezek zal morgenavond wellicht de jonge Heikoop een kans geven. Met hem hoopt hij de voorlopige absentie van de twee aanvallers op te .vangen. Daarmee zijn echter de problemen in de verdédiging nog niet verdwenen. Want FC Den Haag wankelde in die linie voortdurend. Sparta bewees dat na rust nog eens twee keer. Door Ko walik (na een ongestoorde solo) en Bosveld, die kort voor tijd de bal ui terst lakoniek langs Ton Tie schoof. De Haagse aanval kwam door Pas niet verder dan een tweede treffer. Schwartz: „Het opmerkelijke is, dat iONDEN Sheffield United, onlangs naar de eerste divisie de Engelse league promo- rde, heeft ook zaterdag zijn [eslagen record en de leiding sail 'e hooSste afdeling behouden, ffield United speelde op eigen rein met 22 gelijk tegen Mei tenham Hotspur. De nieuw- lers hebben na acht wed- spr< }den veertien punten verza- d. zij staan twee punten voor Derby County (40 tegen Mte City) en Manchester led (3l tegen Crystal Pa- field United verspeelde de 1 tegen Tottenham Hotspur door- ^an Gilzean, de Schotse aanval- I V 'an de purs, in de laatste mi- de gelijkmaker inkopte. Shef- was gelukkig aan de leiding ge- in de 39e minuut toen Mike 'and de bal in eigen doel werkte. Peters bracht in blessuretijd de Spurs met een kopbal echter 'weer gelijk: 11. Een kwartier voor tijd zorgde Stewart Scullion met een kop bal dat Sheffield United opnieuw aan de leiding kwam. Derby County had in een zeer een zijdige wedstrijd geen moeite met Stoke City. De doelpunten van Derby County werden gemaakt door Todd, O'Hare, Hinton en Gemmill. Het onderaanstaande Crystal Pala ce was geen partij voor Manchester United. Denis Law scoorde twee maal voor Manchester, Brian Kidd zorgde voor de andere treffer. Titelhouder Arstnal versloeg Leeds United, vorig jaar tweede, met 20. Na ruim'een half uur nam Arsenal de leiding na een weergaloze combinatie De Nederlandse atleet Edward de Noorlander is dit weekeinde bij een internationale tienkamp in München op de vierde plaats geëindigd met een totaal van 7470 punten. Een dag na zijn overwinning in Bonn eindigde Haico Scharn (Ciko'66) bij internationale wedstrijden in Mainz als tweede op de 1500 meter. ook FC Den Haag niet echt slecht gevoetbald heeft. De twee doelpunten waren gewoon erg mooi. Onze verde diging kreeg geen tijd zich door de snelheid van de aanval te organise ren." ■fa Defensie SpartaFC Den Haag werd een wedstrijd van matige defen sies. Die afweerlinies speelden zich echter op een in het tegen woordige voetbal zeer opmerke lijke manier naar de voorgrond. Het open, bijna „ouderwetse" spel, dat beide ploegen demon streerden leidde aan beide kan ten tot een vloed van kansen. Aad Mansveld merkte dan ook terecht op: „Voor hetzelfde geld is de uitslag 55, óf 75. Twee of drie doelpunten zijn volko men onnodig tot stand gekomen. Kokalik scoort het eerste doelpunt We waren te nerveus. Die 42 van vorig seizoen bleef toch door het hoofd spelen. Vijf doelpun ten tegen. Dat is in jaren niet gebeurd, geloof ik." Tjabel Ras (RWV) heeft in Pur- merend het Nederlandse record 2 uur snelwandelen verbeterd en gebracht op 23 km 589 meter en 89 centimeter. Eredivisie MVV—Vitesse 0—0; Go Ahead— Feijenoord (zat) 01; DWSFC Utrecht 2—0; NEC—Telstar 2—1; PSVVolendam (zat) 40; NAC FC Den Bosch 10; FC Groningen Ajax (zat) 00; SpartaFC Den Haag 52; ExcelsiorFC Twente 0—0. Feijenoord 5 5 0 0 10 10— 2 Ajax 5 3 2 0 8 5—1 Sparta 5 3 117 13— 5 MVV 5 3 1 1 7 7—4 NEC 5 3 0 2 6 8—6 Telstar 5 2 2 1 6 5—4 NAC 5 2 2 1 6 6—5 FC Twente 5 2 2 1 6 2—2 PWS 5 3 0 2 6 6—7 FC Den Haag 5 2 1 2 5 6—7 PSV 5 2 0 3 4 6—4 FC Groningen 5 0 4 1 4 23 FC Utrecht 5 2 0 3 4 5— Volendam 5 1 2 2 4 4—10 Go Ahead 5 1 0 4 2 6—9 Excelsior 5 0 2 3 2 0—3 FC Den Bosch 5 0 2 3 2 2—7 Vitesse 5 0 14 1 1—9 Eerste divisie De Graafschap—PEC 23; De Vo- lewijckersHelmond Sport 11; HeerenveenFortuna VI 10; Roda JCEindhoven 1-^0; Wageningen Fortuna SC 10; SVVSV Cambuur 1—4; FC VW—Blauw Wit 0—0; AZ 67DFC 1—0; Haarlem—HVC 2—0: HeraclesVeendam 31. Heerenveen 7 4 3 o li 11— 2 Haarlem 7 5 1 1 11 12— 5 Eindhoven 7 4 2 1 10 85 Wageningen 7 4 1 2 9 8—4 AZ '67 7 3 3 1 9 3—5 volewijckers 6 2 4 0 8 7—5 FC VW 7 3 2 2 8 12— 8 Blauw Wit 7 3 2 2 8 5—5 SVV 7 3 2 2 8 10—11 HVC 6 2 2 2 6 9—3 Fortuna SC 72236 8—8 Fortuna VI 72236 6—7 Veendam 7 1 4 2 6 8—11 Roda JC 72236 3—9 Cambuur 6 2 1 3 5 10— 9 Heracles 6 2 1 3 5 10— 9 De Graafschap 6 1 3 2 5 5— 6 Willem II 6 2 1 3 5 5—6 PEC - 7 1 2 4 4 8—15 DFC 6 0 2 4 2 3—9 Helmond Sport 7 0 2 5 2 4—13 Hans Posthumus Hans Posthumus, de Harder wijker, die vorig seizoen in de tweede transferperiode door Feijenoord werd aangetrokken en rra enkele optredens naar het B-team verhuisde, is zaterdag in de wedstrijd Feijenoord B - DWS B (70) van het veld gestuurd. Posthumus trapte naar de Am sterdammer Goedhart. tussen George Armstrong, Ray Ken nedy en George Graham, waaruit laatstgenoemde scoorde. International Peter Storey stelde de zege van Arse nal veilig toen hij in de 74e minuut een strafschop Kennedy was ge vloerd feilloos inschoot: 20. TIFLIS Na dc zevende ronde van het tornooi om het Europees kampioenschap dammen heeft we reldkampioen Andreiko (Rusland) met elf punten dc leiding. Zesde ronde: Andreiko Tsjegolev 1—1; Korchow V.d. Sluis 1—1: Zorn Rabatcl 1—!: SnlJbrands Deguée 2—0. Bergsma Ka de rabek 2—0: Zevende ronde: Bergsma Andreiko 11Sljbrands Rabalel 2—0. Tsjegolev Zorn 2—0: Gantwarg Kaderabek 2—0: Korchow Deguée 2—0 Dc stand aan de kop Is: 1. Andreiko 11 uit 7; 2 Sljbrands 10 uit 6; 3. Gantwarg 9 uit 6; 4 Bergsma Korchow en Tajegoiev a uit 9. DEVENTER De tijd dat Feijenoord met een fikse dosis angstgevoelens het terrein van Go Ahead betreedt, lijkt defini tief voorbij. Het huidige Go Ahead Eagles is in geen enkel opzicht meer te vergelijken met de 'Angstgegner' van enkele ja ren geleden. Feijenoord raakt in Deventer niet meer in paniek. Dat demonstreerde de Happel- elf zaterdagavond duidelijk op de Adelaarshorst. Want zelfs toen de stand diep in de twee de helft nog altijd 0—0 was, bleef Feijenoord, vooral dankzij de weer virtuoos voetballende Wim van Hanegem, koelbloedig wachten op die ene kans. Rotterdam voelde gewoon dat die kans zou komen. De grote kracht van het Feijenoord-van-dit-seizoen is juist de grote mate van zelfvertrou wen, een zelfvertrouwen dat wordt gepersonificeerd in de persoon van Van Hanegem. „Wij waren echt niet bang. Het heeft ons niet verontrust, dat wij zo lang op dat doelpunt moesten wachten". Het doelpunt kwam tenslotte van al weer Lex Schoenmaker. Na zijn „gouden" treffers tegen respectievelijk NAC, PSV en DWS nu opnieuw het beslis sende doelpunt. Wery pikte de bal halverwege de tweede helft op het middenveld op, solieerde een tiental meters en passte naar Moulijn. Coentje, die tot dan toe tegen Bart Kolkman weinig imponerends had kunnen laten zien, speelde één mo ment de oude meester. Schoenmaker stond feilloos op de goede plaats: 0—1. Dat doelpunt kwam na een periode, waarin Go Ahead veelvuldig op de Feijenoord helft had vertoefd, zonder x overigens erg gevaarlijk te worden. Barry Hughes, de trainer van de De- ventenaren, had Gerard Somer en Bart Kolkman weer laten opdraven, ondanks de moeilijkheden! die er vooral rond Somer zijn gërezen. Hug hes' verklaring: „Gerard sukkelt een beetje met zijn vorni." Somer raakte er in ieder geval zijn aanvoerders band door kwijt. Die- ging na naar Henk Warnas. Gerard Somer kreeg er een plaats op het middenveld voor terug, waar hij een storende taak had In die middenlinie had ook Ger ry de Winkel een plaats gekregen. Hughes: „Hij moest pompen. Vijfeiv veertig minuten lang het. duo Van Hanegem - Jansen zoveel mogelijk proberen bezig te houden. Ik ben van mening dat dat aardig is gelukt. Van Hanegem is geen moment gevaarlijk geweest." In werkelijkheid kon De Winkel weinig positiefs doen. Aan vankelijk stelde hij zich dapper in de buurt van Van Hanegem op. maar binnen vijf minuten had ..De Krom me" hem al volledig dol gedraaid. Van Hanegem: „Van Eddy Treytel hoorde ik voor het begin van de wed strijd al welke taak De Winkel had. Ik wist waar ik aan toe was. Jansen en ik hebben hem volledig ingesloten. En De Winkel maar rennen. Het leek wel of hij aan de marathon bezig was." Dirigent De Winkel had geen moment vat op Van Hanegem. Als de grote dirigent heerste hij op het middenveld, op zijn bekende bijna lakonieke manier links en rechts verrukkelijke passjes uitde lend. Het klinkt als een contra-dictie, maar in feite heerste Feijenoord tij— dens de stormlopen van Hughes man schappen. Ernst Happel was de ka lende Engelsman zelfs gedeeltelijk te hulp gekomen. Hij had zijn man schappen zoveel mogelijk op eigen helft teruggetrokken, waardoor zelfs Wim van Hanegem verdedigende karweitjes moest opknappen. Go A- head kon daardoor naar hartelust ko men; mocht ook komen van de Oos tenrijker. „Ik moest de ploeg wel zo ver laten terugkomen, anders zou Go Ahead gebruik hebben kunnen ma ken van de dieptepass." Nu moest het voor de Deventenaren vooral komen van acties van Ruud Geestman en van Lambert Verdonk, de uitblinker in de Deventer gelederen. De kleine linkerspits, sedert drie wedstrijden in Hughes' gratie aangenomen, was een van de weinigen, die af en toe voor gevaar kon zorgen in de rood-witte gelederen. Ruud Geels, Deventers voornaamste gifangel, werd nauwltt- tend bewaakt door de nu ook weer ijzersterke tandem Israel - Laseroms Toch kwam Go Ahead in de eerste helft nog aan een verdiend doelpunt. Geestman kopte de bal achter Trey tel, maar beging bij deze manoeuvre een overtreding tegen Hasil, een actie die Boosten niet ontgaan was. Hughes was het er kennelijk niet mee eens. „Het was een glaszuiver doelpunt. Daar gebeurde echt niets. Het kostte ons misschien de wedstrijd. Want als dat doelpunt toegekend zou zijn, had ik nog wel eens willen zien, waar Feijenoord zou zijn gebleven." Hooghartig Feijenoord kon nu rustig doorbou wen. Geduldig passend, in feite supe rieur en £elfs bijna hooghartig wach tend op die ene kans, die dan uitein delijk pas ver in de tweede helft kwam. Hughes' traditionele antwoord was twee spelerswisselingen. De ver vanging van Gerry de Winkel door Egbert ter Mors betekende een goede greep. De kleine middenvelder bracht aanzienlijk meer vaart in de ploeg en slaagde er met enkele gevaarlijke schoten in om Treytel tot wat meer actie te manen. Hughes: „Ter Mors had de opdracht om het tempo op te voeren. Dat is uitstekend gelukt. Hij bleef maar gaan en dat had tot ge volg dat Feijenoord nog verder terug moest." Wim van Hanegem bekeek de komst van Ter Mors wat nuchterder. „Het is logisch dat Ter Mors even de aandacht op zich kon vestigen. Hij was nog „vers" en loste inderdaad een paar goede schoten. Maar ik heb geen moment geloofd dat wij de wed strijd nog uit handen zouden moeten geven." Hughes haalde nog een man uit het veld: Ruud Geestman, Go A- heads tweede ster van deze zaterdag avond. Hughes: „Geestman moest verdwijnen om plaats te maken voor Henk Koenders. Henk kan vanuit de tweede lijn soms verrassende schoten lossen, die een wedstrijd een geheel andere wending kunnen geven". Dat verrassende schot kwam overigens slechts eenmaal. Vanaf een afstand van twintig meter verdween de bal echter aan de voor Go Ahead ver keerde kant van de paal. Feijenoord bleef overeind vooral door de koelbloedige rust, die er van het team uit ging. Het betekende dit weekeinde een winst van weer een punt op Ajax. Wim van Hanegem: „Je kunt toch zo vroeg in het seizoen nog geen conclusies trekken. Het is absurd om te zeggen dat het tussen Ajax en Feijenoord alleen zal gaan. De anderen mogen dan wat punten Kerc t verloren hebben, wij moeten nog ne- Tabak Feijenoords winnende treffer. Lex Schoenmaker maakte de goal weer. wedstrijden kwijt te raken. Terwijl hij van het veld liep, riep Ter Mors in de onmiddellijke nabijheid van Boosten: „Hij krijgt geen hand van mij." Boosten was van mening dat het voor hem bedoeld was en deelde daarop een waarschuwing uit. Ter Mors'verdediging: „Die woorden wa ren gericht aan het adres van Lase roms". Hughes: „Egbert had die waarschuwing nooit mogen hebben. Die man (Boosten red.) begrijpt ge woon de situatie niet." genentwintig wedstrijden verder." Zorgelijker Voor Hughes is de situatie wel wat /orgelijker. Twee punten uit vijf wedstrijden is voor een ploeg met een dergelijke kwaliteit erg weinig. Het excuus „Vorig jaar zijn wij ook slecht gestart" gaat maar gedeeltelijk op Toen waren de tegenstanders van Go Ahead in het eerste stadium van be duidend groter kaliber dan thans het geval is. Go Ahead loopt bovendien de kans om Ter Mors nog enkele AMSTERDAM Profwielrenner Joop Zoetemelk heeft nog niet beslo ten voor welk merk hij volgend jaar gaat rijden. De meeste kans maakt het Belgische merk Flandria. Dins dag gaat Zoetemelk samen met Jan Janssen, die in deze formatie ais mentor voor zyn jonge landgenoot zou gaan optreden, in België praten met Pol Claes, directeur van deze firma. Als men tot een accoord komt, zal Zoetemelk naast Janssen nog vijf Nederlanders mee mogen nemen. Ze kere kandidaten daarbij zijn Tino fflg1 en Matthijs de Koning. Ook Eef Dolman behoort tot de mogelijk heden, maar hij is eveneens in on derhandeling met Kees Pellenaars. Een tweede mogelijkheid voor Zoe temelk is het Franse merk Sonolor. „We zijn met Sonolor helemaal rond. Het enige hangpunt is dat Zoe temelk naar Frankrijk slechts één knecht mag meenemen", aldus Her man Krott, zaakwaarnemer van Zoe temelk. Tenslotte is ook Goudsmit- Hoff nog in de mail. il: 'iel ver broken zijn de onderhandelingen met de Italiaanse merken Salvarani en SCIC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9