Genoteerd met stip: de'Golden Cheese'LP kontuur in bijgelegd Ruzie met roos 1 TV-comnentaar Memisa-aktie moet 20 miljoen opbrengen Filmprijzen in Venetië 7 Fries Dagblad krijgt een eff-sel fiers ITEliE VISIE! VAIVAV»! België - Nederlands 18 30 Kleur: Fabeltjeskrant 18.35 Je- vanjong, kinderprogramma 19.33 Weerbericht 19.40 Mede delingen 19 45 Nieuws 20.10 Kleur: Gunsmoke, tv-western (12) 21.00 Schatten op zolder 21.45 Volksconcert: Symf. Or kest van de BRT 22 15 Gast- programma: Het vrije woord 22.45 Nieuws. R ADIO Hilversum I 402 m. NCRV 18 30—18.40 Nieuws NOS: 19 00 (S) S.N.IF.: signalementen, nieuws, Informatie en feiten uit de wereld van de lichte muziek 19.50 Programma voor blinden en slechtzienden 20.00 (S) Woensdagavond-muziekma- gazlne met herhaling uit Hol land FestlvSlprogramma's n.a.v. verzoeken van luiste raars 22.30 Nieuws 22.38 (S) Mensen, ontmoetingen, menin gen 23.55—24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NOS 18.00 Nieuws 18.11 Actualiteiten 18 20 Uitzending van de PVDA 18.30 (S) Klink Klaar, zonder nonsens 19 30 Nieuws 19 35 (S) Licht muziekprogramma 20.30 Confrontatie: discussiepro gramma 21.05 (S) Licht orkest (gr.) 21.40 (S) Festlno: klein ra diokoor 22.30 Nieuws 22.38 Me dedelingen 22 43 Actualiteiten 22.50 (S) Radio Jazz Magazine 23.15 (S) Stereo-pop 23.55—24.00 Nieuws. MORGEN RADIO MORGEN (donderdag 9/9) Hilversum I. 402 m. KRO; 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerie: klassieke muziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.40 (S) Ba dinerie: klassieke muziek (gr.). 8.00 Nieuws. 8.11 (S) Badinerie: amusementsmuziek (gr.). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw.) NOS: 10.00 Pedagogi sche kroniek. 10.20 (S) Muziek uit de Barok. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-vast: gevarieerd pro gramma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en nu: 12.58 Radio-rebus.) 14.00 (S) Marinierskapel. 14.30 (S) strijkkwartet en harp. 15-00 Gereformeerde mlddagdlenst. NOS: 15.30 Informatie en mu ziek uit de Bondsrepubliek. 16.00 Nieuws. 16.03 De stem van de sprekende minderheid. NCRV: 17,30 NCRV en bloc. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgyn nastiek. 7.20 (S) Dag met ee plaatje (gr.). 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Her haling en incidentele program ma's. 9.35 Waterstanden. AV RO: 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 Nieuws.) 11.30 Voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12 30 Sportre- vue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. 13.30 (S) Karakteris tieke combinaties. 14.02 <S) Zangers met pianobegeleiding. 14.30 Biels Co.. strip. 15.00 Palet: voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.03 Aspecten: kunst programma. 17.00 Mobiel: mu ziek. aktualiteiten en radio spelletjes met onder meer om: 17.40 Alles voor de klub; 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Licht muziek programma. (10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. EO: 11.03 Gospel sound. 12.00 Nieuws VPRO: 12 03 Felix Meurders Show 13.00 Nieuws 13.03 The Joe Blow Show. 14.00 Nieuws. KRO: 14.03 Pop-mixture, (elk heel uur nieuws.) NOS: 18.00-22.00 Firato 1971: De Her man Stok Show. waarin o.a. tussen 20.00 en 22.00 gedeelten van het TROS-tv-programma zullen worden overgenomen. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1971 MARY STEWART 42 Het was geen nachtmerrie geweest, dat vreemde gesprek tussen de duistere bouwvallen, mijn flauwte, de onverstoorbaarheid van de man die me even min los wilde laten als een minnaar - ik kon de holte zien waar hij op het andere bed had gelegen, de indruk van zijn hoofd op het kussen, en een hoopje peukjes in de asbak tussen de bedden. Ik ging zitten en zwaaide mijn benen over de rand van het bed. Ik voelde me een beetje stijf doordat ik zo opge rold had geslapen en alsof mijn slaap niet lang genoeg had geduurd, maar verder schenen de avonturen van die nacht me lichamelijk niet zo hevig te hebben aangegre pen. Geestelijk echter verkeerde ik in heftige beroering. Waar was Richard Byron op dit ogenblik? Wat was hij van plan vandaag te doen? En hoe, hoe kon ik aan hem ontsnappen? Ik liep naar de deur, draaide die op slot, trok toen mijn mantel en mijo jurk uit en waste me, waarna ik koud water over mijn wangen plensde tot mijn huid gloeide en ik me fris en gesterkt voelde. Ik borstelde mijn haren krachtdadig en schudde mijn groene jurk uit, waarbij ik de scheikundige onderzoekers dankte voor hun kreuk vrije stoffen, en trok die toen weer aan. De vertrouwde handgrepen om mijn haar en mijn gezicht te verzorgen droegen heel wat bij tot het herstel van mijn zelfver trouwen. Ik zou wel een kans vinden om aan hem te ont snappen, terugkeren naar Avignon, een uitvlucht beden ken tegenover Louise, en dan zouden ergens anders heenrijden voor onze vakantie, althans totdat Loraine en de jongen vertrokken waren naar de kust. Of op zijn on gunstigst, als ik mijn vijand niet van mij af zou kunnen schudden, kon ik hem op een dwaalspoor leiden, weg van Avignon... hoewel ik een koud rillinkje van de welbeken de angst voelde bij de gedachte wat hij zou doen, als ik hem weer dwarszat. In elk geval zou ik mij -yaorbereid houden op elke voorkomende kans. Ik stopte mijn boek, mijn donkere bril, mijn tandenborstel, alle kleinigheden die ik voor 's nachts had meegenomen, in mijn lijvige handtas, keek de kamer rond om te zien of ik niets vergeten had, hing toen mijn mantel om mijn schouders, deed de deur van slot en ging de gang op. Richp-d Byron stond me op te-wachten onderaan de enige trap van de herberg. Hij leunde tegen de trap, rookte zijn onafscheidelijke sigaret, en toen ik aarzelend de trap afkwam, keek hij op en wenste me sarcastisch goedemorgen. „Ik hoop dat je goed geslapen hebt?" zei hij. - - „Wanneer wij man en vrouw zijn," zei ik, „hoorde u dat te weten. En ik wil graag een sigaret hebben, alstu blieft." Hij gaf me er een en we liepen naar buiten, Ret terras op. Eén of twee mensen waren nog aan het ontbijten, maar ik had laat doorgeslapen, en de meeste gasten wa ren al de bouwvallige stad in gegaan, of met hun wagens vertrokken. Hij volgde me naar een tafeltje aan de rand van het I terras, en schoof een stoel voor me achteruit Ik ging in de schaduw zitten zónder hem aan te'zien of te praten, en keek hoe de rook van mijn sigaret in tere blauwe pluimen omhoogdwarrelde naar de hangende wingerdranken, die de terrasmuur bedekten. We zaten daar enkele minuten zwijgend, maar het was niet de troostende stilte van kameraadschap; ik kon zijn blik op mijn gezicht voelen en was me scherp bewust van zijn aanwezigheid aan de overkant van het tafeltje, en de lucht tussen ons in knetterde gewoon van de onuit gesproken vragen en de niet gegeven antwoorden. (Wordt vervolgd) Meteen hoog binnengekomen en nog steeds stijgend in de top tien: de Lekkere Plak kaas uit 't vujstje. Een soepel swingend hapje, deze gouden ouwe die al langer meegaat dan de Beatles. En zoals u weet: van zichzélf al een Gouden Plaatje! Vanavond te horen HILVERSUM I NOS 19 00 uur SNIF 2000 uur Woensdagavond - muziek- magazine 22.38 uur Mensen, ontmoetingen, me ningen HLVERSUM II 19.35 uur Met de muziek mee 20.30 uur Confrontatie, discussiepro gramma 21.05 uur Licht orkest 21.40 uur Festino, klein radiokoor 22,50 uur Jazz Magazine 22.38 uur Licht muziekprogramma Vanavond te zien NEDERLAND I NOS 19 10 uur De Dubbeldekkertjes, jeugdserie 19 30 uur (IKOR CVK RKK) Ken merk 20 35 uur Uit de wereld der insekten, natuurfilm 20.50 uur Billy Bud, speelfilm 22.55 uur Studio Sport NEDERLAND II AVRO 19.05 uur Pop van Jan de With 20.21 uur Peyton Place 21.05 uur Met een paoyrusboot over de Atlantische Oceaan, documentaire film 22.05 uur Cabaretprogramma VENETIë De Italiaanse filmcri tici hebben de „Premio Pasinetti" toegekend aan de film „The devils" van Ken Russell als de beste buiten landse inzending van het filmfestival van Venetië. Vanessa Redgrave en Oliver Reed spelen de hoofdrollen in deze film. De journalisten kenden aan de Britse Glenda Jackson de „gouden parel" toe voor de beste ac trice van dit jaar. Afzakken De sterren struikelende haast over el kaar in hun weg naar de top. Giste ren toonde de platenmaatschappij „Phonogram" de pers een ware stort vloed van platen onder het motto Van Doderer tot Gaaikema en alles daartussen". Amsterdam (YvA): benoemd tot gewoon hoogleraar in de economische geografie dr. J. G. Lambooy; Brussel: benoemd tot buitengewoon hoogleraar inmonetalre theorie en mone taire politiek aan de Vlaamse economische, hogeschool dr. G J. M. Vlak; Amsterdam (VU): mr P. J. Verdam, com missaris der koninging in de provincie Ut recht, heeft een benoeming aanvaard als lid van het college van uratoren van de Vrije Universiteit. Hij volgt mr. J. Meynen on die onlangs is afgetreden. ARNHEM Een conflict tussen de 36-jarige Arnheise karate-spe cialist Sai Fu Gered M. en zijn 24-jarige plaatsgenot Richard Pol, een bekend onderiereldfiguur, is in de Arnhemse reatszaal gisteren afgedaan met een blem. M. stond gisteren >oor de recht bank omdat hij vijfmaanden gele den Pol verwondde met een schot uit een zware Colt. Aan het eind van de zitting nam I. de gelegen heid om een vredtsboodschap te prediken: „We moetei leren, dat er nog liefde bestaat." „Het is toch zinlo>s elkaar steeds weer te bevechten', zei hij en hij vervolgde„Als Pd nu even naar voren komt en mij een hand geeft, dan hebben we too. iets moois be reikt." Daarop kivan Pol inderdaad naar voren om de oos in ontvangst te nemen, die M. Ij zich droeg. Pol had al eerder geegd, dat M. wat hem betrof al larv genoeg had ge- teten. Overigens gava de heren niet dezelfde lezing over de gebeurtenis sen, die tot de rechtszitting van gis teren leidden. M. was samen met een vriend naar Pol gegaan, omdat die vriend nog geld van laatstge noemde kreeg. „Hij had het zo no dig", verklaarde M. Volgens M. was het bij het huis van Pol tot een handgemeen geko men omdat Pol moeilijkheden maakte, maar volgens deze had M. hem direct een pistool op de borst gezet. Doordat hij het weg geslagen had, was de kogel door de buik ge gaan en niet door de borst. President mr. B. W. van Houten wilde weten, waarom een man met zo'n vredelievende instelling als M. een pistool bij zich droeg. In zijn antwoord merkte M. onder meer op, dat hij als karate-specialist in staat is tegenstanders met één klap morsdood te slaan. De officier van justitie mr. F. O. Leusink eiste zeven maanden met aftrek van de vijf maanden voorar rest, die M. er al op heeft zitten. Wat allemaalzo mooi cultureel be gon gisteravondmet een documentai- over schilerijenverzamelaarster Peggy Guggenbim, zakte langzaam, na de jongensbekenromantiek van Thor Heyerdahl af naar het moeras van oplichterijer rancune en ordinai re politieke Durnruzies, waarop Te- levizier ons vergstte. Peggy Guggeiheim, lang geleden lid van de saaie dure en burgerlijke Guggenheimfamiie (zoals ze dat zelf uitdrukte) was prekend onderwerp van een erg moo gemaakte documen taire, waarin de kunstenaars die ze financieel hielp, van wie ze werk kocht (in de oorlg één schilderij per dag) en met wie a trouwde, hoofdza kelijk via portrtten, anecdotes en hun werk een btangrijke rol speel den. De belangrikste rol was voor Peggy zelf, niet aleen vanwege haar miljoenen en haa goede neus en/of oog voor kust, maar ook van wege haar boeiene verhalen. Of de nadruk bij haar oj die neus of op het oog ligt, op de zaelijke kant, bleef onduidelijk. Waarschijnlijk kn een verzame ling als die van har in Venetië al leen maar dank zijeen perfecte men geling van deze bede eigenschappen, gevoegd bij een strk zelfbewustzijn, totstand komen. De AVRO zond ht filmverslag van de reis van Heyerdhl met zijn eerste papyrusboot Ra uit Vanavond volgt de tweede Ra, die wel de overkant bereikte Het rare Tas dat het ver van de boot mt 7 mannen erop gefilmd en verteld \erd alsof het al- emaal speciaal in ;cène gezet was voor een televisiefih. Eén van de spannendste ervarigen was de vreemde combinatie fan modern (de vervuiling van de zet met antiek (de voorgeschiedenis vande papyrusboot vanuit het museum). Televizier tenslottehad nogal wat ruzies en misvèrstanen in zijn uit zending. Dat begon mt de wonderlij- handelaar in stujes recreatie- grond met of zonde bouwvergun ning 'bouwplan. De ertegen woord i- ger van de Zwitserse feleggingsmaat- schapppij ging, wonerlij k genoeg, steeds blijer kijken, narmate de in terviewer hem het vuu nader aan de schenen legde. Na een interview mt Nederland- sche Unie-man J. Linhorst Homan (jammer, dat Van Meeken hem niet interviewde; die tfebbet aanmerke lijk minder) de ruzie n de Neder landse Middenstands fertij. Televi zier liet NMP-ers De Jog en Dessing vrijwel ongestoord kifen over voor de kijker nogal detailistische kwes ties. Een keukendrama noemde Wibo van de Linde het bij oorbaat, en de heren deden werkelijkniets om van betiteling af te komn. Ambtsoveriracht Van een verslggever ,'DEN HAAG Weens het berei- itn van de 50-jarigeleeftijd zal de imandant zeemach Nederland, vi- dmiraal A. van de Moer met in- ig van 14 januai zijn functie trdragen aan emmandeur B ildkamp, chef staf an de comman- int zeemacht, die tf zijn opvolger benoemd. De Memisa aktie „geef gezondheid", waaraan de AVRO op 14 september een televisie- en een radio-uitzending zal wijden, zal blijkens het tijdschrift van de Memisa worden begeleid door vrijwel alle grote dagbladen. De aktie heeft ten doel om gelden bijeen te brengen voor Nederlandse missiemedewerkers in ontwikkelings gebieden. Het geld is nodig vobr de bouw van hospitalen en de inrichting daarvan, voor de aanschaf van instrumenten, medicijnen, revalidatiemateriaal, am bulances en invalidenwagens en voor dé salarissen van het medische perso neel. Becijferd is, dat bijna twintig miljoen gulden nodig is. Artikelen over de gezondheidsverzorging van de bevolking in ontwikkelingsgebieden in dagbladen, radio- en weekbladen en huis aan huis bladen moeten er voor zorgen dat elke Nederlander op de hoogte is van de nood op dit ter rein. Een aantal van deze artikelen is al verschenen, een aantal zal nog gepubliceerd worden. Onze krant komt binnenkort met een artikel van de hand van G. J. Brinkman. Ook op andere wijze wordt de aktie door de Memisa onder de aandacht van het publiek gebracht. Twintig miljoen gulden lijkt veel, maar het is gerekend over de hele bevolking nog geen twee gulden per Nederlanden. De enorm hoge kos ten van medische verzorging, zoals we die in Nederland kennen, gelden voor de gebieden waar de Memisa aktief is niet. Zo kunnen twee fram- boesiapatiënten voor een bedrag van tien gulden genezen worden. Voor 250 kan een poliopatiënt revalidatie materiaal krijgen en voor 50.000 kan al een kliniekje gebouwd worden, waar talloze mensën geholpen kun nen worden. Het televisieprogramma vanuit de Doelen in Rotterdam zal gepresen teerd worden door Willem Duys. Te gelijkertijd zal op 14 september een radioprogramma aan de Memisa-ak tie gewijd worden. Het moet voor een welvarend volk als het Nederlandse welvarend in verhouding tot de landen waar'de Memisa werkzaam is mogelijk zijn om die 20 miljoen gulden op te brengen ook zonder te vervallen in de bekende nationale televisiehistorie. E.O.: 90.000 leden HILVERSUM De Evangelische Omroep heeft een ledental van 90.000 bereikt. Alleen in de afgelopen week werden 4500 nieuwe leden geworven. Volgens de E.O. is deze spectaculaire ledenwinst vooral te danken aan een nieuwe ledenwerfactie, waarbij aan ieder lid is gevraagd een nieuw lid te winnen. De Evangelische Omroep streeft ernaar om nog voor eind sep tember 120.000 leden te hebben, waardoor zendtijd als C-omroep kan worden aangevraagd. In dat geval zal de E.O. in april van het volgend jaar over meer radio- en televisiezendtijd beschikken. LEEUWARDEN Het „Friesch- Dagblad", dat begin dit jaar een ren teloze lening van een miljoen gulden bij zij abonnees plaatste, zal over gaan op een nieuw zet- en drukpro- cédé. Het is de bedoeling, dat in het nieuwe gebouw, dat het Friesch Dag blad laat bouwen, fotografische zet machines en een off-set pers ge plaatst zullen worden. De aanschaf van de nieuwe, apparatuur zal niet leiden tot ontslagen, wel zullen enke le vacatures die ontstaan door pensio nering, niet worden opgevuld. DEN HAAG Wil de staatssecre taris van verkeer en waterstaat de resultaten van het onderzoek naar de vergiftiging van de Maas bekend ma ken? Dit vraagt het Kamerlid dr. Oele (PvdA) naar aanleiding van de recen te vergiftiging van het Maaswater op 2 september j.l. De heer Oele zou ook graag willen weten welke mogelijk heden de wet biedt om eventuele schuldigen te vervolgen. Televisie - Nedeiand I NOS: 18.45 (K) Pip en Zip STER: 18 50 (K) Reclame NOS: 18 55 (K) Journaal STER: 19.00 (K) Reclame NOS: 19.6 Den Haag vandaag 19.10 (K) De Dubbel dekkertjes, TV-seie voor de jeugd IKOR/CVKRKK: 19 30 Kenmerk: rubrlel over kerk en samenwerking. STER: 19 55 (K) - Reclame NIS: 20.00 (K) Journaal STER: 0.15 (K) Re clame PP.: 20.2i Uitzending van de Boerenparij SOC: 20 30 Uitzending Stlchtlig Socutera: een filmpje van let Humanis tisch Thuisfront TOS: 20.35 (K) Uit de wereld ter insekten. natuurfilm 20 50 Billy Bud tpeelfllm (14 jaa) (1964) 22.50 studio Sport 2.15-23.20 (K) Journaal Televisleprogranma's - Ne derland II NOS: 18 45 (K) Pip en Zip STBR: 18.0 (K) Recla me NOS: 19.00 K) Journaal STER: 19.05 (K) Reclame AV RO: 19 05 (K) Pep en Jan de ile With STER: 19 55 (K) Re clame NOS: 20.(X <K) Journaal STER: 20.15 (K) leclame NOS: 20 20 Service spo. AVRO: 20.21 Peyton Place 21)5 (K) Ra II - Met een papymboot over de Atlantische Ocean, documen taire film 22 05 a) Cabaretpro- framma NOS 2.35—22.40 (K) Journaal. Smidje Verholen en de veedieven van Texas 151: Ezechiël Bottenbrook had dit hele gesprek afge luisterd en zei zacht: „Zo, dit zijn dus een paar van die stinkbunzings, die op me mooie auto staan te knalle. Nou, dat zal ik ze dan effe inpepere. Ja, Ja, me broer had wel gelijk, toen- ie altijd maar zei..., hé...!" Bottenbrook's aandacht was plotseling van de broer afgeleid en keek hij naar een grote, engelse sleutel, die daar hing. „Da's een mooi wapentjemom pelde hij. „Maar ik heb zogezegd feitelijk indirect eigenlijk maar twee wa pentjes nodig, niet? Nou..., laat ik dan eerst deze af sluiter even van die mesjiene draaien; zo'n afsluiter is ook altijd een fijn ding om iemand mee te lijf te gaan. Hoepla, jongens. Draaien maai-!" In de hitte van het gevecht merkte niemand, dat de oude Ezechiël heel handig een grote afsluiter van de stoomleiding draaide en zelfs de ontsnappende, sissende stoom wolken vermochten niet de aandacht te trekken. Alleen Platvink-Jantje rook onraad. „Hé! Wat is dat?" riep hij uit, omhoogkijkend naar die stoomwolken. „Da's ditte," antwoordde Ezechiël en met een handige beweging schoof hij de zojuist gedemonteerde afsluiter over de rand. Met een slag kwam dit zware voorwerp terecht op de domme schedel van Sugarface, er zowaar een klein deukje in slaand. „Schei uit, sikmans," zei Jantje nog. „Je doet hem pijn!" „Ik doe jou ook pijn," gromde Bottenbrook giftig en met de zware sleutel gaf hij Jantje een fikse dreun op de bolhoed. Plokklink! Zo klonk die dreun en daar had Jantje niet van terug. Wie zal er zich dus over verbazen, dat zowel Jantje als Sugarface even later stilletjes op de grond lagen met dé oogjes dicht en kennelijk niet van zins deze de eerste paar uren open te doen. In zijn verbouwereerdheid had Jantje natuurlijk de stengun losgelaten, maar dat wapentuigje lag niet lang onbeheerd op de grond. Plotseling schoot er namelijk een hand naar toe, die de stengun weggriste. Bekijken wij die hand en het stukje van de fraai geruite kniebroek eens wat nauwkeuriger, dan zou het ons niet verbazen, als hand en ruitjesbroek toebehoorden aan een zekere Franse Sjarl FERDNAND we&KEuak- /CRflA PAliTtóTtSCH f^Geo DA7- u ME Mee kw'cii/ H6£L HARTÊLMk/ V- ÖANIC/ 7 V

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11