ALLEN WINT MARATHON Z LET OP UW ZAAK k Europese judotop kan nog geen indruk maken sL X ierduizend bezoekerr zagen liarde wedstriji O Cupfighters spelen dag eerder Handtekeningen Wereldrecord voor Corrie Ebbelaar Smeman beste tienkamper Herstel van de Danaiden -UWE LEIDSE COURANT SEPTEMBER 19T ENSCHEDE Toen de kleine Bernie Allen zaterdagmiddag in het Diekmannstadion zich gereed maakte voor de start van de dertiende Enschedese marathon, was hij er nog een uit het grote leger naamlozen. Ruim negen kwartier later was hij echter de uitbundig bejubelde winnaar. De 25-jraige Engelse chemicus zorg de tien jaar nadat Peter Wilkinson de achtste tweejaarlijkse loop door het Twentse land had gewonnen, niet alleen voor een nieuw Brits succes maar hij verbeterde ook het wedstrijd-record dat se dert 1953 met 2 uur 19 minuten en 22 seconden op naam stond van zijn landgenoot Jim Peters. Allen liep de 42 km en 195 meter in 2 uur 16 min en 54.2 sec. Dat nieuwe wedstrijdrecord was hei laatste wat de organisatoren zich nog te wensen hadden want de der tiende editie van „Enschede" had al een record aantal deelnemers (262) uit achttien landen opgeleverd. Bernie Allen heeft er weinig twijfel over laten bestaan wie de sterkste in het veld was. De kleine Brit was al du eet na de start in een kopgroepje van tier. lopers met o.a. de Amerika nen Vitale en Lorenz, zijn landgeno ten Faircloth en Badgery, de Japan ner Ohtuki en de Nederlanders Jan sen en Steylen te vinden. In de groep ontbrak Mamo Wolde, de winnaar van de Olympische marathon in Mexico De Ethiopiër zou in het ge- AMSTERDAM Het pro gramma voor de nationale com petitie heeft enkele kleine wijzi gingen ondergaan, nu de eerste ronde van de verschillende toer nooien om Europa Cups steeds naderbij komt. PSV gaat twee maal op een zaterdagavond st>e- len. Aanstaande zaterdag spelen de Eindhovenaren savonds om acht uur op eigen terrein teger Volendam omdat op woensdag te gen Chemie Haile gespeeld moei worden. Ook bij de return spelen de Eindhovenaren een dag eerder (25 september) tegen Ajax. De Amsterdammers staan dan kort voor het tweede duel tegen de Oostduitse kampioen Dynamo Dresden. In verband met het eerste duel tegen deze club speelt Ajax zaterdagavond al in Gro ningen tegen FC Groningen. Go Ahead - Feijenoord dat oorspron kelijk aanstaande zondag zou worden gespeeld, wordt ook op zaterdagavond al afgewerkt. De Rotterdammers spelen vier dagen later tegen Olympiakos Nicosia. Straf 1 D estrafcommissie van de En gelse voetbalbond heeft de derde dlvlsiecl ubAston Villa een voor waardelijke boete van 3.000 pond sterling (ruim 25.000 gulden) op gelegd wegens slecht gedrag van de spelers van die vereniging in leaguewedstrijden. De boete zal niet behoeven worden betaald in dien aan het eind van het seizoen 1972 - '73 blijkt, dat het gedrag van de spelers aanmerkelijk is verbeterd. Aan het begin van het vorige seizoen waarschuwde de strafcommissie Aston Villa al. Desondanks werden in 1970-'71 twee spelers van die club van het veld gezonden en waren er 19 boekingen. Straf 2 De Hongaarse voetbalbond is het er helemaal niet mee eens dat MTK Boedapest negen spelers die hun excuses aanboden voor erns tige vergrijpen waarvoor zij langdurige schorsingen hadden opgelopen, zo maar alle straf heeft kwijtgescholden. De voet balbond heeft het bestuur van MTK onbevoegd genoemd en de hele zaak opnieuw bekeken. Het gevolg is dat zes spelers tot het einde van dit jaar niet mogen spelen. De overige drie drie spe lers zullen het nog langer zonder voetbal moeten stellen. Ex-aan voerder Lajos Dunai mag pas eind volgend jaar spelen. Istvan Sarkuzi mag eind september 1972 weer in aktie komen, terwijl Ti- bor Kiss drie maanden eerder al vrij van straf is. Daarmee is MTK dat zijn topspelers zeer hard nodig had, weer diep in de zorgen komen te zi "ten. Na afloop van de wedstrijd Ajax-Excelsior, bood het aktieco- mité „Ajax moet naar de wereld cup", 15.000 handtekeningen aan aan Ajax-voorzitter Jaap van Praag. Voorzitter van dit comité, dr. C. Vendrik, vertelde dat deze handtekeningen verzameld waren tijdens de wedstrijd en dat ook de handtekeningen van bijna alle eerste elftalspelers er bij waren. Hij wilde niet de namen van de spelers kwijt die niet getekend hadden. Voorzitter Van Praag nam de handtekeningen in ont vangst en verzekerde het comité dat de petitie serieus zal worden behandeld: „Aan de andere kant kan ik wel met 100.000 handteke ningen komen van mensen die niet naar Urugay willen", aldus de Ajax-praeses. heel geen rol spelen. Hij kwam in Enschede na een zware militaire op leiding voor het eerst sedert vele maanden weer in een wedstrijd uit en toonde zich na afloop met een twintigste plaats (2.31.34) dan ook zeer tevreden. De kopgroep liep op de eerste vijf km., die de atleten over een nieuw gedeelte van het parkours voerde, met 15.39 minuten een scherpe tussentijd en daarmee was de slijtageslag be gonnen. Aad Steylen moest na zeven km als eerste lossen, maar Geert Jansen kon het tempo toen nog goed volgen. Zeven kilometer nadat Stey len was afgevallen, bij het passeren van de Buurser Beek, verhoogde Al len het tempo. Hij kwam gemakkelijk los en geen van de anderen uit de kopgroep maakte aanstalten om te volgen er kennelijk van uitgaande dat een zo vroeg begonnen solo een voudig op niets uit kon lopen. Allen disafde opvallend gemakkelijk van zijn concurrenten weg en nauwelijks vier kilometer verder op (18 km) had h<i al ruim een minuut voorsprong op het tot zes man gedunde volgers- groepje waarin inmiddels Geert Jan sen het ook had moeten laten afwe- len. Bij het keerpunt (21 km) was het voordeel zelfs gegroeid tot bijna twee minuten. De Engelsen Faircloth, vorig jaat derde bij de Commonwealth Ga mes in Edinburgh, en Badgery deden or alles aan om hun landgenoot terug te halen maar toen Faircloth last van kramp kreeg, viel de „motor" weg. EERSTE DIVISIE VeendamDe Graafschap 11 PEC—De Volewijckers 1—2 Helmond SportHeerenveen 02 Fortuna VI.Roda JC 20' EindhovenWageningen 10 Fortuna SC—SW 2—0 SC Cambuur—FC VVV 0—2 Blauw Wit—AZ '67 2—0 DFCHaarlem 11 Willem IIHeracles 30 Eindhoven Heerenveen Haarlem SW Volewijckers FC WV Wageningen AZ '67 Blauw Wit HVC Veendam Fortuna SC Fortuna VI De Graafschap Willem II Roda JC Heracles Cambuur DFC PEC Helmond Sport 4 2 0 10 3 2 1 2 2 1 2 1 1 1 1 8— 4 9 10— 2 9 10— 5 8 9—7 7 6—4 7 12— 8 7 7—4 7— 5 5— 5 9- 6 7— 8 8— 7 6— 6 33 5— 6 2- 9 7— 8 2 2 1 5 1 5—13 3—12 Moeilijk Fet groepje achtervolgers versplin terde langzaam en alleen Austin (GB) en de somber kijkende Amerikaan John Vitale bleven op twee minuten achter Allen hangen. Bij het voor de tweede maal passeren van de Buurser Beek (30 km) bleek Allen duidelijk in moeilijkheden te verkeren. Zijn pas sen hadden een groot deel van de Het marathonveld nog bijeen. Twee de van links de Brit Allen, de latere winnaar voorgaande souplesse verloren. „Ik had het echt moeilijk", vertelde Allen arriveerde, maakte in de laatste kilo meters een triomftocht. De vele dui zenden langs de weg juichten de klei ne Brit enthousiast toe en bij het binnenkomen van het stadion kreeg hij een bos bloemen in de handen gedrukt waarmee hij zwaaiend naar de tribunes de laatste 200 meter liep. lat(r „Ik had alleen het geluk dat ik ruim twee minuten voorsprong had en het publiek mij als het ware over de inzinking heen schreeuwde. Toen het oude ritme na 35 km. weer terug keerde. wist ik dat ik ging winnen". Allen, die op eigen kosten .naai- En schede was gekomen en pas vrijdag avond tegen middernacht in Enschede Bijna drie minuten later kwam Ed ward Austin die in de laatste kilome ters Vitale was gepasseerd als tweede binnen. Peter Hampton werd als der de Engelsman vierde en de gebrilde Amerikaan Herb Lorenz, die in de laatste tien kilometer bijzonder sterk had gelopen, finishte als vijfde. Geert Jansen, die na 36 km. op de zevende piaats terecht was gekomen omdat de Bril Taylor daar de strijd staakte, moest in de laatste kilometers toch nog de Italiaan Bassi laten gaan. De Amsterdammer finishte als eerste Nederlander op de achtste plaats en werd daarmee nationaal kampioen. De Amsterdammer kreeg een tijd van 2 uur 25 minuten en 18 seconden, waarmee hij ruim vier minuten snel ler was dan drie weken tevoren bij de Europese atletiekkampioenschap- pen in Helsinki. Zondag: De GraafschapPEC. De VolewijckersHelmond Sport, Hee renveenFortuna VI., Roda JC Eindhoven, WageningenFortuna SC, SW—SC Cambuur. FC VW—Blauw Wit, AZ '67—DFC, Haarlem—HVC, HeraclesVeendam. DOVER Corrie Ebbelaar, de 22- jarige zweminstructrice uit Bussum, heeft het wereldrecord kanaalzwem- men van de Amerikaanse Greta An derson gebroken. Volgens officials in Dover heeft Corrie Ebbelaar de oversteek van Engeland naar Frankrijk afgelegd in 10 uur en 40 minuten. Greta Anderson maakte in 1964 een tijd van 13 uur en 40 minuten. Corrie Ebbelaar is slechts 20 minu ten boven het herenrecord gebleven. Zij vertrok gisteren om 13.00 uur uit Dover en bereikte de Franse kust kort voor middernacht. LUDWIGSHAFEN De woorden van de (uiteraard) Japanse kampioen in de halfmiddengewichtklasse, Hisashi Tsuzawa, waren de enige maatgevende na zijn finalepartij tegen de onttroonde we reldkampioen Hiroshi Minatoya. „Tussen de Japanners, die in Lud- wigshafen in de lichtere klassen aan het werk zijn geweest en de Europese top, zit nog een hele grote groep Japanners." Het was de enige conclusie, die verbonden mocht worden aan een toernooi, dat sterker dan algemeen al werd verwacht (of beter: gehoopt) beheerst werd door de technische en taktische mogelijkheden van de Oost aziaten. Geen enkel Europees land heeft in Ludwigshafen indruk kunnen maken. Nederland niet, ook al pakte het da met Wim Ruska de enige Europese medaille in het zwaargewinht. De DDR ook niet, dat na Japan de mee ste medailles mee naar huis nam. Een situatie, die alleen kon ontstaan om dat de reglementen van de internaz- tionale judo federatie nu eenmaal verbieden dat een land méér dan twee deelnemers per klasse mag in schrijven. En tenslotte: ook West- Duitsland kon niet imponeren, al tel de het in Klaus Glahn de enige Judo ka, die tijdens dit wereldkampioen schap twee medailles veroverde. Voorop stond in Ludwigshafen de bevestiging van de Japanse macht en pure klasse. Van de zes finales waren er vier puur Japanse aangelegenhe den. In het halfzwaargewicht Sato Sasahara, in het middengewicht Fuji Shigematse, in het halfmiddenge- wicht Tsuzawa Minatoya en in het lichtgewicht Kawaguchi Nomura. Slenhts in het zwaargewicht (Ruska Glahn) en in de klasse alle catego- riën domineerden de Japanse lichtge wichten wat minder, al verloor de Rus Koetsnetsow die eerst nog wel Sekine de voet dwars had gezet, in de finale alle categoriën van de andere Japanner Shinamaki. In de vier geheel Japanse finales stond vooral de mengeling van de ju- dosport met het pure spel en het sho welement voorop. Anton Geesink, de in Ludwigshafen opnieuw een veel besproken Nederlandse coach, kon ook niet ontkennen, dat wat Japa allemaal ten beste had gegeven, on hele toernooi. „Wij kunnen alleen nog steeds maar leren van hen. Zij heb- VLAARDINGEN De Rotterdam se atleet Hans Smeman (AVR) is in 'r,et sportpark „De Vijfsluizen" in Vlaardingen voor de derde achtereen volgende keer Nederlands kampioen op de tienkamp geworden. Hij behaalde een totaal van 7163 punten De tweede plaats was voor TVI! Jonkers (Volt - Tilburg) met 6743 punten. Derde was Bert Krijnen (GAC - Hilversum) met 6672 punten. De dagen worden iets minder lang. De dagen worden koeler. Dat is duidelijk te merken in de herenzaak tussen Breestraaten Botermarkt Er komen allerlei nieuwe kleren binnen voor buiten, voor straatje om voor dagje de vrije natuur in. Nieuwe kleren, lekker modern en natuurlijk laag geprijsd. Deze week willen we het aksent leggen op het jek voor september. Er zijn jeks voor iedere mai voor iedere smaak. Progressieve jeks en klassieke jeks UVS-ROODENBURG DOELPUNTLOOSVt ROODENBURGUVS 00. Een kleine vier duizend toeschouwen keken gistermiddag naar een onder ideaal voetbalweer gespeelde! topper in de Leidse voetbalwereld. Een week voordat de amateur-; competitie van start gaat speelden UVS en Roodenburg een vriend schappelijke wedstrijd op het Roodenburg-terrein. Vriendschap was er in het heetst van de strijd niet te vinden mede omdat er spelen zijn die zichzelf niet in de hand kunnen houden. zijn ben laten zien hoe topjudo attractief ka zijn. Wij kunnen daar van leren, als we willen Volgens mij moeten wij ons nu ook nog meer gaa richten op Japan Niet meer alleen met de judoka's, maarvo oral met de judole raren. We moeten in Nederland gaan werken aan het kader, dat kan zor gen voor de opleiding van de jonge judoka's. Natuurlijk ziet de toekomst judoka's. Natuurlijk ziet de toekomst er'niet rooskleurig uit, maar er zijn - nog mogelijkheden voor ons over om ook ma' de Olympische Spelen van Mühhhen weer een rol van betekenis te spelen". Die gedachte van Geesink, is één van de weinige, zo niet het enige idee, waarover de nationale coach en de bondsbestuuraers het helemaal eens zijn. Toekomst zit er nog in. Al leen over de wijze van aanpak be staat een enorm verschil van mening. HoofdbestuurslidWim Luiten: „Ik heb zoveel talent in Nederland aan het werk gezien dat ik echt niet bang ben. We moeten het alleen op de juis te manier aanpakken. Dat moet onze grote zorg zijn in de komende maan den". De Leidenaar is het volstrekt on eens met Anton Geesink over de wij zigingen, die eventueel in de ploeg aangebracht hadden moeten worden. Karei Gietelink bijvoobeeld, werd door Geesink (hij coachte zijn pupil niet tijdens de wedstrijden, dat werd gedaan door verzorger Pierre Zenden) een man genoemd, die zijn waarde nu alleen nog zou kunnen bewijzen i de teamwedstrijde. Luiten daar tege nin: „Dat is tonh niet zo. Kijk eens naar wat Karei Gietelink zaterdag morgen heeft laten zien. Dat is toch geweldig. Hadden we hem niet mee moeten nemen? Hij is toch bii de laatste zes terecht gekomen in de lichtgewichtklasse, dat -is toch een topprestatie. Als je ziet wat daarin allemaal rondloopt, dan hoor je be slist bij de top als je zo ver kunt komen. Vooral in de lichtere klassen is de concurrentie geweldig zwaar". Er was nog een punt van overeen komst tussen de provonerende' Gee sink en de judobestuurders. Allen waren het er over eens dat de voor bereiding op Ludwigshafen uniek is geweest. Voorzitter e&thorst begon de eerste dag met dat te stellen, voor alle min of meer bittere pillen waren geslikt. Anton Geesink sloot er het toernooi ook mee af. „In Beauvallon (aan de Franse zuidkust) hebben we ons geweldig voorbereid oop deze wedstrijden. Er is daar een geweldige eenheid ontstaan binnen de ploeg. Daar ben ik dankbaar voor. Het heeft mij deugd gedaan de jongens daar keihard aan het werk te zien. Als ik kijk hoe Ernst Eugster daar de ber gen opsjouwde, dan kan ik alleen maar de grootste bewondering heb ber} voor hem. En zo zijn er veel meer leden van de ploeg die een ge weldige njentaliteit hebben laten zien". Maar ondanks die voorbereiding, ondanks die geweldige mentaliteit, liet iedereen in het Nederlandse kamp blijken dat er toch ook iets was als teleurstelling. Niets anders buiten die gouden medaille van Willem Rus ka. En dat alles moet dan nog gezien worden (zoals alle andere niet Japan se verrichtingen in het hele toernooi) in het kader van de uitspraak van het grootste Japanse talent van het ogenblik, de negentienjarige Shozo Fudji. Tom Okker heeft zonder moeite de derde ronde bereikt van de open tenniskampioenschappen van de Ver enigde Staten. Hij versloeg de Aus traliër Phil Dent met 64 6—3 63. De Nederlander Ton Strouss is in het Belgische plaatsje Nijvel twee de geworden in een formule Ford-ra ce voor de Eurotrofee. De Nederlandse golfspeler Mar tin Roesin k is er niet in geslaagd de finale te bereiken van het Greater Hartford-tornooi in Wetherfiels (Con necticut). Buiten de incidenten was er attrac tief voetbal te zien in een wedstrijd waarin Roodenburg de ploeg was met de gemiste kansen. In de 35e minuut kwam UVS goed weg nadat Rol in het strafschopge bied hands had gemaakt. Scheids rechter Booy floot niet en liet het spel doorgaan. Tien minuten later viel doelman Sloos van UVS met bal en al achter over het doel in. Door een snelle re actie kon hij de bal net voor de doellijn wegwerken. In de aanval was UVS niet zo ge lukkig als in de verdediging, een charge werd of door Kereweer ge keerd of door de harde verdediging afgeslagen. In de 50e minuut kwam Van Koo- peren, van Roodenburg, in het boejeje van de scheidsrechter wegens natrap- pen. Vijf minbteh daarna lagen vier spelers horizontaal in het veld. Een overtreding van Den Os was voor Lagendijk aanleiding na te trappen. Bij het Roodenburg-doel lagen twee verdedigers, na een botsing met el kaar, op hun verzorger te wachten. Na deze onverkwikkelijke zaken °*jr kreeg scheidsrechter Booy vat op hel edfere spel. Door iedere overtreding onmid-liet; deillijk af te straffen, ontnam hij bij' 1 de spelers de lust „grapjes" uit teIaar halen. Direct nadat de geblesseerde spelen weer waren opgeknapt testte Van Kooperen keeper Sloos op zijn re actievermogen. 't Keiharde afstands- len-kl schot werd door de doeliman van UVS keurig gestopt. Rond de 70e minuut kwam Den 0 tweemaal alleen voor Sloos te sta. keepersgeluk en een mooie hielden de stand dubbelblank. UVS beantwoordde via' LagendJ de felle aanvallen van Den Os een hard schot'tegen de lat. Roodenburg trok zich daarop teni(9lvoo: in de verdediging en wist deze to lte het eindsignaal sluitend te houdenIn die he re met _,hij :\|1Ü schap Na de nederlaag van vorige week tegen Rohda is De Danaïden er tegen Ons Eibernest in de hoofdklasse in geslaagd een 66 gelijk spel te behalen. In de overgangsklas leed Vicus Oriëntis een kleine 6—5 nederlaag tegen het gedegradeerde HJCV. Zuiderkwartier wees ZKV met de duidelijke cijfers van 106 terug. Alle drie de eerste klassersploegen kwamen tot winst. KNS kwam goed voor de dag, het wist Groen Geel met 61 te kloppen. De Algemene overwoi Aurora met 96, terwijl Fluks voor een grote verrassing zorgde, BEP op eigen veld met 65 te verslaan. Tweedeklasser Crescent behaalde-de volle winst, zij het op het nippertje tegen ALO In de derde klasse krijgt Noorderkwartier het weer niet gemakkelijk, tegen Ten Donck verloor het met 83. nd o sel it ik an zij Mere Is eei dag, rwonjl Ons Eibemest-De Danaïden 6-6 (2-4). Een overdonderend De Danaïden slaagde er binnen een half uur spe len in om O.E. op een 4-0 achter stand te zetten. De goed op schot zijnde Erik Filemon schoot tweemaal raak, waarna Sander v. Unen -zijn voorbeeld volgde. Nadat de doelpuntenmachine aan de kant van de Danaïden even ha perde, wist O. E. voor de rust de achterstand terug te brengen tot 2-4. De scholieren die een klasse be ter speelden dan vorige week wisten dankzij Erik Filemon de voorsprong weer op te voeren: met twee af standschoten bracht hij de stand op 2-6. In heit laatste half uur kwam Ons Eibernest, dat het gevoel voor zui verheid weer had gevonden, duide lijk terug. Het heeft zelfs de beste kansen gehad op de eindzege, maar Ron Regeer liet vlak voor tijd een strafworp onbenut. Zuiderkwartier-ZKV 10-6 (4-3). Zuiderkwartier heeft in de eerste helft meer tegen zichzelf dan tegen ZKV gestreden. In de tweede helft ging het duidelijk beter, waardoor het een verdiende overwinning be haalde. Scoreverloop: 1-0, Nico v. Leeu wen; 1-1, 2-1 Albert de Groot, 3-1 Jarineke v. d. Berg 3-2, 3-3. Rust. 4-3 Niico v. Leeuwen, 5-3; Hen Zie- rikzee; 6-3 Jym v. Daim; 7-3 Jym v. Daim; 7-4. 7-5. 8-5 Albert de Groot; 9-5 Hen Zierikzee; 10-5 Frits v. 't Riet; 10-6. HKV-Vicus Oriëntis 6-5 (3-2). Goede wedstrijd die in hoog tempo werd gespeeld. Beginoffensief voor HKV, waarna Vicus zich herstelde. In de slotfase moest het toch het hoofd buigen. Scoreverloop: 1-0, 2-0, 3-0. 3-1 Conny Carree; 3-2 Leny Nlesing. Rust. 4-2, 4-3 Bram v. Westbroek, 4-4, Nandy v. Helden; 4-5 Ruud Niesimg, 5-5, 6-5. KNS-Groen Geel 6-1 (1-0). Een keurig herstel na de grote ne derlaag van vorige week tegen Sperwers. Het uit de overgangs klasse gedegradeerde G.G. heeft geen tegenstand van betekenis geboden. Scoreverloop: 1-0 Hen Bakel; Rust. 2-0 Liesbeth Volkers; 3-0 Wim Bra- kel; 3-1. 4-1 Hans Filemon: 5-1 Hans Kluts; 6-1 Hen Slegtenhorst. Dc Algemene-Aurora 9-4 (4-2). Op een kleine inzinking vlak voor de rust na, is De Algemene duidelijk de betere ploeg geweest. De wat stug spelende Haarlemmers werde: je Joc verdiend naar een nederlaag ge |acfir, speeld. a| in Scoreverloop: 1-0 Liesbeth Thijsec" - sen; 2-0 Ruud v. Vliet; 3-0 Inek laar Thijssen; 3-1, 3-2. 4-2 Andries Mo iraak lenaar. Rust. 5-2 Ruud v. Vliet; 6- nn, Ruud v. Vliet; 7-2 Wim v. Iterson 7-3, 8-3 Wim v. Viiet. 9-3 Wim vaf d; Vliet, 9-4. aatste Bep-Fluks 5-6 (4-4). eerd Spannende strijd, die door Fluk ioensi in de slotfase winnend werd af ge sloten. Midde Scoreverloop: 0-1 Co de Haas; M «gen: 1-2 Wim Niesing; 1-3 Wim Niesing ijs, de 2-3, 3-3, 4-3, 4-4 Co de Haas. Rust ig, opn 4-5 Wim Niesing; 5-5, 5-6 Jan v. <1 eld, trc Leek. k de Crescendo-ALO 5-4 (3-1). Na een wat slap begin eindigd1100 v: het met spannend slot, dat Creslan M; cendo succes bracht. lton Scoreverloop: 1-0 Leny Kok; 1-1 fam 2-1 Piet La Mie. Rust. 3-1 Piet L "Jang( Mie; 3-2, 4-2 Louis Kok; 4-3. 5- Aad Schouten; 5-4. pnPar: Ten Donck-Noorderkw. 8-3 (3-1). Een goed combinerend NK?jp^ kwam in het schieten ver bij Ta Donck achter, vandaar die grote ne i~, derlaag. Score verloop: 1-0, 2-0, 3-0, 3-1 Ja ok, lie Mrkam Reijke. Rust. 4-1, 5-1, 6-1, 7-1, 7- Jan Reijke; 7-3 Aad de Vos; 8-3. Fortuna-Pemix 8-6. aartoe Aanvankelijk leek de westrijd vooi tnd, Pernix voorspoedig te verlopen, iegènd Direkt na het begin scoorden Va rijd, der Kooy en Bakker 2-0. lielerra Het antwoord van Fortuna wa te tot i minstens zo verrassend: na 14 mini) )en Hei ten hadden zij een 4-2 voorspron slink: genomen. In dezelfde minuut wiiloorFec Willie van Ek de achterstand ten4 Desoni te brengen tot 4-3. lertog j Pernix was gevaarlijker dan di induitsl Delftenaren, maar Fortuna wist d et eind Leidenaren, ten koste van een groo elds st aantal overtredingen, van succes a nateurw te houden. Zelf wisten zij de kor eikbaar wel te vinden: 3-5. Kees de Roe! net Ma bracht de stand op 4-5 maar "et de g de rust was het verschil weer W er Lini oor eer In de tweede helft scoorde Fre 'ortog: Breedveld uit een strafworp 5-6. N er Lint vijf minuten was het Fortuna vcee ai t) dat doel trof. Halverwege de tweed fonder, helft scoorde Jacob Bakker. e'ijke Fortuna ging ten slotte op balbe m Duc] zit spelen en wist, doordat PernX en Var verdediging risico's moest nemen 'uchemi de eindstand op 8-6 te bepalen. °°r om mep

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10