Kijkdichtheid blijft ongeveer gelijk kontuur in ftlicfnon ~/7 TV-commentaar Winstgroei van ICI bleef beperkt rrico Kritiek op leiding NOS Zwitserse banken maken reclame bij Afrikaanse top Weigeraars mogen voetballen tegen dienstplichtigen „Gevonniste" clubs niel in actie Dollar verdeeld VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1971 HILVERSUM De kijkdichtheid op Nederland 1 en 2 samen is het tweede kwartaal van dit jaar 42 pro cent geweest. Dat betekent, dat er gemiddeld 4,2 miljoen mensen van twaalf jaar en ouder tussen kwart voor zeven en kwart voor elf hebben gekeken. Tweede kwartaal vorig jaar lagen deze cijfers ongeveer gelijk met die van dit jaar. De gemiddelde kijkdichtheid op Ne derland 1 was 27 procent (vorig jaar 24 procent) en die op Nederland 2 15 procent (vorig jaar 16 procent). In het tweede kwartaal van dit jaar werden voor het eerst kijkers van twaalf tot veertien jaar in het onderzoek betrokken. Op het totaal van de kijkers maakt deze groep slechts acht procent uit. Deze jeugdige kijkers besteedden minder tijd aan televisiekijken dan de volwassenen, maar evenveel tijd als 51 SS HILVERSUM De middenkader chefs van de NOS zijn het er una niem over eens, dat het bestel een po litiek compromis is, dat een in wezen onwerkbare organisatorische werk vorm heeft gekregen, waarin geen werkelijk management mogelijk is. Men karakteriseert de hoogste lei ding wel als „onmachtig in hun eigen positie, onmachtig om als een enigs zins coherent directieteam een geza menlijk beleid op te stellen en men onderkent daarom dat veel functiona rissen zich terugtrekken op hun ei gen gebied". Dit is een citaat uit een door het omroeppersoneelsblad „Spreekbuis" gepubliceerd rapport over de werksituatie bij de NOS. Het ontbreken van een delegatiepa troon in de zin van het overdragen van taken en bevoegdheden wordt bij de NOS als pijnlijk ervaren. Het werkt verstarrend omdat de mensen geen verantwoordelijkheid aandur ven en beslissingen afschuiven. De stijl van leidinggeven wordt als autoritair gekarakteriseerd, waarbij als voorbeeld wordt gegeven dat de top te veel zelf in handen houdt, zich te veel bemoeit met geringe zaken en weinig gevoelig is voor adviezen. De Communicatie binnen het bedrijf is niet optimaal door het ontbreken van een efficient en vast vergaderpatroon. Over het rapport dat op dinsdag 7 september bij een kaderbijeenkomst van de NOS wordt besproken zegt de leer K. de Wilde, commissaris voor personeel, sociale zaken en opleidin gen in rapport „Spreekbuis" teleur gesteld te zijn door de eenzijdigheid. Hij noemde het rapport volstrekt on genuanceerd als het gaat om punten die betrekking hebben op de uitvoe ring van de omroepwet. Hasj en Grass uit het museum ARNHEM In Arnhem wordt handel gedreven in hasj en marihu ana die een paar kien% „rokers" hebben bereid uit de oogst van de kleine hennepplantage in Arnhems openluchtmuseum. Al sinds jaren groeit hier welig de cannabis sativa, de plant die met zijn bladeren en zaden garant ^taat voor een goede soort hasj. „Het was een goede oogst", zeggen ze. „We zijn erg gelukkig met deze Arnhemse variëteit die niet onderdoet voor andere kwaliteiten. Zonder dat iemand iets heeft gezien zou drie ki logram geplukt zijn. De kruidentuin, midden in het uitgestrekte museum wordt slechts summier bewaakt. De entree bedraagt een kwartje. De han delswaarde van de drie kilo loopt in de duizenden gulden. Overigens is het een publiek geheim dat in diverse achtertuintjes het „grass" welig tiert. de groep van vijftien tot en met negentien jaar en die van twintig tot en met 24 jaar. De kijktijd van de jongste groep was wel meer ge concentreerd in de eerste helft van de avond. Kolonialisme Voor wie van combineren wist, was er gisteravond een boeiend program ma uit het medium te krijgen. De Tros breide onverdroten voort aan de reportagereeks over het koninklijk bezoek aan de Oost, terwijl de VPRO een herhaling bracht van de afleve ring uit de serie 'De jaren '20-'30' die over het kolonialisme handelde. Zo doende konden we ons op één en de zelfde avond verbazen over een uit spraak van destijds dat Indië mis schien over 300 jaar rijp zou zijn om over zijn onafhankelijkheid te gaan nadenken, terwijl we kort tevoren in het journaal hadden gezien hoe Van der Werf aan de Indonesische ambas sadeur vroeg, of er in zijn land geen oppositie bestaat tegen de Koningin en haar bezoek. Dat was vissen naar een compliment, want het antwoord luidde natuurlijk: „Nee helemaal niet." Zowel het ene programmaon derdeel, als het andere wekte de in druk, dat we onze rol in Indië respec tievelijk Indonesië nogal overschat ten. Ten eerste heeft het geen 300 jaar geduurd voordat het land onaf hankelijk werd (zelfs nog geen 30 jaar), ten tweede suggereerde de vraag naar eventuele oppositie tegen het bezoek, toch nog iets van een spe ciale verbintenis, zij het dan in een negatieve. De affaire van Ajax, dat niet wil spelen tegen Nacional uit Uruguay is inmiddels een door de tv uitgekauwd onderwerp. Niettemin werd het gis teravond door de Tros nogmaals aan gesneden en zowaar met enig resul taat. Het was voor zover wij weten, de eerste keer dat de Tros moest mel den dat iemand had geweigerd voor haar camera te verschijnen. Dat was Ajax-voorzitter Van Praag. Hij had een weerwoord moeten geven op al lerlei beschuldigingen van Uruguayse zijde (flauw, onsportief enzovoort). De Tros suggereerde daarmee te zijn doorgestoten tot de echte informatie en dat was ook zo. Het ging alleen over een kinderachtige voetbalruzie en voetbal staat goed genoteerd op het ogenblik in het actualiteitenwe zen. C. J. L. DAR ES SALAAM (Reuter) In de kranten van de Afrikaanse repu bliek Tanzania is gisteren een boekje open gedaan over praktijken van Zwitserse bankiers. In de kranten is een fotokopie geplaatst van brieven van Zwitserse banken aan president Julius Nyerere, aan minister van fi nanciën Amir H. Jamal en aan ande re Tanzaniaanse leiders. De Zwitserse bankiers roepen in de brief de leiders op een bankrekening te openen in Zwitserland, uiteraard bij de bank uit welks burelen de brief afkomstig is. In de brief wordt erop gewezen dat de leiders in voort durend gevaar leven van „ondermij nende communistische rellen". Be- loods wordt alle details van de bank rekening strikt geheim te houden. Het Tanzaniaanse regeringsdagblad The Standard, heeft de wervingscam pagne van de Zwitserse banken aan de kaak gesteld onder de kop: „Hoe Zwitserse banken Afrikaanse staats hoofden naar zich toe lokken". In het artikel wordt voorts gezegd dat het niet bekend is of ook andere Tanza niaanse leiders soortgelijke brieven hebben ontvangen. In Tanzania is het verboden een bankrekening in het buitenland te openen. Aangenomen wordt dat de reclamecampagne van de Zwitserse banken publiekelijk is gehekeld als waarschuwing aan het adres van hen, die zich zouden laten verleiden hun geld naar Zwitserland over te maken. Carmiggelt wil Kronkels niet in Vrije Volk Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De dagelijks in Het Parool verschijnende Kronkels van Simon Carmiggelt zullen niet worden opgenomen in Het Vrije Volk, als deze krant straks deel uitmaakt van de Perscombinatie, die onder meer Het Parool uitgeeft. In zijn Kronkel van gisteren schrijft Carmiggelt: 'Op mijn hoofd en op dat van mijn hoofdredacteur is geen haartje dat er over denkt deze ru briek ook in 'Het Vrije Volk' te pu bliceren'. Nadat bekend was gewor den dat Het Parool en Het Vrije Volk fuseren, was op de redactie van het Vrije Volk het plan geopperd de Kronkels en eventueel andere Pa rool-rubrieken over te nemen. De abonnees van het Rotterdams Pa rool, dat als gevolg van de fusie ver dwijnt, zou het daardoor gemakkelij ker vallen een abonnement op Het Vrije Volk te nemen. Gevraagd waarom hij zijn Kronkels niet in Het Vrije Volk opgenomen wil zien, zei Carmiggelt ons gisteren da» hij in de eerste plaats verknocht is aan Het Parool en dat hij daarnaast gelooft dat zijn rubriek, die naar zijn mening typisch Amsterdams is, voor Rotterdammers 'niet te pruimen' is Uit Rotterdam, aldus Carmiggelt, komt er ook zelden een reactie op zijn rubriek en uit dat zwijgen leidt hij af dat de Rotterdammers zijn Kronkels niet waarderen. Die typisch Amsterdamse humor kwam weliswaar ook de lezers van Het Rotterdams Parool onder ogen, maar vindt Carmiggelt, het is wat anders als straks '168.000 Roterdam- mers' zijn Kronkels zouden moeten lezen. Desgevraagd gaf Carmiggelt toe dat hij Het Vrije Volk ook niet zo'n geschikte krant vindt voor zijn Kronkels. Carmiggelt: 'Te links? Ach, wat is links? Het is meer de hele manier waarop die krant gemaakt wordt'. Van een verslaggever DEN HAAG Een elftal van in Den Haag tewerkgestelde gewetens bezwaarden speelt komende dinsdag avond in het Haagse sportpark Hoek waterstraat een voetbalwedstrijd te gen een team van dienstplichtige mi litairen. De wedstrijd is onderdeel van een actie die de weigeraars voeren om betere sportmogelijkheden te krijgen. De gewetensbezwaarden beschou wen het als een onrechtvaardigheid in diensttijd niet aan sport te kunnen doen en vinden dat hun lichamelijke conditie door het zittend (kantoor-) leven zoze'er is verzwakt, dat sport op medisch advies niet langer kan wor den ontbeerd. 4 Eerder hadden de weigeraars op door hen naar voren gebrachte be zwaren van het bureau gewetensbe zwaarden van het ministerie van de fensie te horen gekregen, dat sport een onderdeel is van de militaire ge vechtstraining, die de dienstweige raars op gewetensgronden afwijzen. APELDOORN (ANP) De gevonniste clubs (RBC, RCH. Limburgia, NOAD, ZFC en AGOVV), die gedwongen werden het betaalde voetbal te verla ten mogen zondag a.s. hun eerste wedstrijd voor de competities van het zondagamateurvoetbal nog niet spe len. Voor vier van de clubs was een wedstrijd vastgesteld: de KNVB heeft de clubs hiervan gisteren telegrafisch op de hoogte gebracht. De vraag is namelijk hoe de spelers van deze ex- profclubs moeten worden beschouwd, die Dij de KNVB een schadeclaim hebben ingediend. Indien zij hierdoor nog als contractspeler dienen te wor den aangemerkt kunnen zij ee jaar lang niet in het amateurvoetbal uit komen. Tot 10 september kunnen de spelers een claim bij de voetbalbond indienen. Vanavond te zien NEDERLAND 1 EO en NCRV 19.05 uur The British Colombia Boys Choir 19.20 uur Stemmen uit de. diepte van de zee, documentaire film 20.31 uur Wie doodde de geheimzin nige mr. Foster tv-film 22.00 uur Opera fragmenten 23.05 uur Journaal. Aansluitend: Staatsbezoek aan Indonesië NEDERLAND II NOS en VARA 19.05 uur Uit de wereld der insek- ten 19 30 uur Netzilik Eskimo's, docu mentaire 20.31 uur Zomaar een zomeravond 22.00 uur Dokter Corwin, tv-film 23.15 uur Staatsbezoek aan Indone- Vanavond te horen HILVERSUM I NCRV en TROS 19.30 uur Veel gevraagde gewijde muziek 20.00 uur Van Strauss tot Stolz 21.35 uur Het verraad, hoorspel 22.00 uur Metropole Orkest 22.40 Het Koninklijk Staatsbezoek aan Indonesië 22.55 uur Afgekeurde bankbiljetten, hoorspel HILVERSUM II VPRO en VARA 16.03-21.00 uur VPRO-Vrijdag ac tueel programma 21.00 uur Concertgebouworkest 22.55 uur Licht platenprogramma Man verpletterd onder instortende steiger AMSTERDAM De 23-jarige Johnny Ruigrok uit Haarlem is giste ren om het leven gekomen, toen hij op het terrein van het gemeentelijk handelsentrepot aan de Cruquius- weg in Amsterdam-oost onder een in stortende steiger werd verpletterd. Twee collega's van het slachtoffer wisten zich met een noodsprong in veiligheid te brengen. Op het moment van het ongeluk waren de drie mannen bezig een ge deelte van de steiger, waarop onder houdswerk aan het entrepot was ver richt, af te breken. liet Bossche kaaslied ROTTERDAM De raad van be stuur van ICI maakt heden de resul taten bekend over het eerste halfjaar van 1971. Ale cijfers zijn in miljoenen pounds sterling. De cijfers over het eerste halfjaar van 1970 en de totaal cijfers over 1970 tussen hakjes. Totale omz. v. d. groep 767 (720) Totale omzet van de groep 767 (720) (146?) Winst van de groep voor aftrek belast. 74 (77) (134) Winst van de groep na aftr. van belast. 55 (53) (99) Winst van de groep na aftrek van belas tingen toekomend aan ICI Ltd49 (49) (80) Omzet buiten Gr.- Brittannië 407 (373) (768) Omzet in Gr.-Britt. 360 (374) (694) Exportten (fob) 138 (129) (253) Vergeleken met het tweede half jaar van 1970 hebben de winstmarges van de groep in Groot-Brittannië zich in de eerste helft van 1971 enigszins hersteld, mar de stijgende kosten en moeilijke omstandigheden in bepaalde sectoren van de werkzaamheden van groep zijn de belangrijkste factoren die de winst-verbeterihgen beperken. Evenals voorheen zijn noch de win sten va nde Carington Viyella groep, noch ICI's aandeel in de niet-ver- deelde winsten van gelieerde maat schappijen, geconsolideerd. Atlas Che micals Inc. is pas na 30 juni 1971 een dochtersmaatschapij geworden. Van daar dat de resultaten van dit bedrijf niet in deze cijfers zijn begrepen. Voor het jaar, eindigend op 31 de cember 1971 wordt een interim-divi dend van 6V«°/o uitgekeerd. Dit per centage is gelijk aan dat voor 1970. De resultaten over de eerste negen maanden van 1971 zullen op 25 no vember worden bekendgemaakt. n iet vergeten.,, Frico eten MARY STEWART 38 Hoe lang ik daar buiten zat, in een hoek van gehouwen steen en ruwe rots, weet ik niet. Nogal lang, neem ik aan, want mijn wake bracht uiteindelijk de dageraad mee. Ik zag het eerste licht, voorbode van de zon, samen vloeien in een kroes van de oostelijke wolk, samenvloeien en stijgen en tot aan de rand komen, tot het tenslotte als melk over de gouden lip heenliep, en het duistere gelaat van de hemel van het ene eind tot het andere bevlekte. Van het oosten naar het noorden, en weer terug naar het zuiden, verijlden de wolken, flikkerden de sterren, die trilden op de grens van uitgaan, in het morgenkoeltje en waren de poorten van de dag bereid om open te gaan op het trompetgeschetter... Opeens had ik het koud. De behaaglijke melancholie was vervluchtigd en daarvoor in de plaats groeide onge vraagd de kleine kiem van eenzaamheid die, zoals ik wist, in deze duisternis en woeste omgeving maar al te snel kon rijpen tot de bloem der wanhoop. Ik begon vu rig te verlangen naar een sigaret. Ik stond op, rekte me uit, stond even te kijken naar het wassende licht. Misschien onbewust in afwachting van de trompet, die zijn schelle aubade tegen de sterren zou blazen. Achter mij bewoog iets. Het bewoog en sprak. Terwijl ik me met een ruk omdraaide, met bonzend hart, mijn handen aan mijn keel. „Dus heb ik je teruggevonden," zei Richard Byron. Hij stond amper drie meter van me af. In het duister kon ik hem slechts zien als een opdoemende schim op de helling boven me, maar overal zou ik die stem hebben herkend, met haar harde, scherpe, snijdende klank en een onprettige ondertoon van spot. Hij stond daar boven mij in het duister, en ik besefte dat ik in mijn rotshoek even zeker in de val zat als wanneer ik in een afgesloten kamer had gezeten. Links en achter mij de rotsmuur en de overblijfselen van een hoge zuil, rechts de steile val haar de vlakten van het zuiden, en voor mij Richard By ron. Ik stond stil, en'wachtte. Hij stak een sigaret op en bij de sissende 'gloed van de lucifer zag ik opnieuw het gezicht van mijn nachtmerrie, het donkere haar dat omlaagviel over het gefronste voorhoofd, de harde ogen, halfdichtgèknepen tegen de vlam. De lucifer beschreef een korte lichtende boog over de. klip. De sigaret gloeide rood op, nu hij er aan trok. „Hoe bent u hier gekomen?" vroeg ik, en ergerde me omdat mijn stem helemaal niet mijn eigen stem was. Hij zei: „Je hebt in St-Rémy gestopt voor benzine. Je bent de weg overgestoken en hebt iets gedronken in een café aan .de weg, terwijl ze de wagen smeerden en schoonmaakten". „Ja, dat heb ik gedaan. Was - was u in St-Rémy?" „Dat was ik. Ik dronk iets, net als jij, terwijl ze met mijn wagen bezig waren. Ik ging naar je garage en wachtte je op, maar toen ik je de man hoorde vragen naar de weg naar Les Baux, wist ik dat ik je kon vinden, dus leek het mij beter te wachten. Het is hier niet zo druk als in St-Rémy, en jij en ik hebben nog iets, waar we over moeten praten, niet?" „O ja?" Zijn stem klonk onbewogen: ..Jij verwenst klein kreng. Daar waren we weer op ons oude punt, behalve dat het verloop voor mij nu iets duidelijker was. Ik wist dat ik hem niet zou vertellen waar David was, maar ik wist ook, wat ik daarvoor slechts had vermoed, dat hij krank zinnig was en nergens voor terug zou deinzen om te krijgen wat hij wilde hebben. (Wordt vervolgd) Smidje Verholen en de veedieven van Texas AMSTERDAM Ook donderdag gaf de dollar op de Europese valuta markten een veeldeeld beeld te zien. In Parijs en Londen ging de notering omlaag. In Frankfort daarentegen bleef de koers vrij aardig gehand-: haafd. Ook nu speelde een rol de politiek van 'wait and see" van de kant van de handel. Dit met het oog op de komen de monetaire conferenties. De goud prijs gaf in Londen een vrij sterke stijging te zien van 50 dollarcent tot $41,60 per ounce. WASHINGTON (AFP) De Ver enigde Staten zullen West-Duitsland 175 jachtbommenwerpers leveren van het tppe Phantom F4. zo heeft minis ter van defensie Meivin Laird mee gedeeld- Hilversum I 402 m. NCRV (18.30-18.40 Nieuws; 19.00 - 19.10 wcrcldpanorama.) 19.30 Veel gevraagde gewijde muziek (gr.). 20.00 (S) Van Strauss tot Stolz (opn.) 21.30 Kunst- en vliegwerk: informatie over ac tuele tentoonstellingen. 21.35 Het verraad, hoorspel. Aan sluitend: Vooronderzoek, hoor spel. TROS: 22.00 (S) Metropole orkest met solisten (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Koninklijk Staatsbezoek aan Indonesië (NOS). 22.55 Afgekeurde bank biljetten. hoorspel. 23.40 Licht pianospel (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. VPRO 18.00 en om 19.30 Nieuws. VA RA: 21.00 Concertgebouworkest (gr.): muziek van Nederlan ders. 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.45 Actualiteiten. 22.55 (S) Prettig weekend: mu ziek voor de vrijdagavond. 23.55-24.00 Nieuws. Ti l EVISIEj VANAVOND Nederland I. 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K) Reclame NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. EO: 19.05 (K) The British Columbia Boys Choir. 19.20 (K) Stemmen uit de diepte van de zee, do cumentaire film. 19.50 Tenslot te. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.25 (K) Reclame. NCRV: 20.31 (K) De man met het tweede geheugen. TV-film. 22.00 Lang leve - de opera: operafragmenten. 22.55 (K) Nieuws uit de klassieke en religieuze discotheek (3). NOS: 23 05 (K) Journaal. Aanslui tend: (K) Staatsbezoek aan In donesië. Nederland II. NOS: 18.45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.05 (K) Uit de wereld der lnsekten (9). natuurfilm. VARA: 19.30 (K) Netsilik Eski mo's; documentaire. Deel VII (slot): Dagen van overvloed. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.25 (K) Reclame. VARA: 20.30 (K) Zomaar een zomeravond, ge varieerd programma. 22.00 (K) Corwin. TV-film: Verleden in het heden. 22.50 (K) Achter het nieuws. NOS: 23.15 (K) Jour naal. Aansluitend: Staatsbe zoek aan Indonesië. België - Nederlands. 18.55 (kleur) Fabeltjeskrant 19.00 Vakanticqulz. 19.30 Ziet U er wat in? 19.40 De Weerman. 19.45 Nieuws. 20.10 (kleur) The Good Old Days. Amusement. 20.55 Le chagrin et la pitié. Kroniek van een Franse stad tijdens de Duitse bezetting. 22.55 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPRO- GRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND I. Albert Lortzlng "Der Wildschlltz" (le bedrijf). II. Ferdinand Hérold Ouverture „Zampa". III. Robert Plan- quette Sel. „Les Cloches de Corneville". IV. Aimé Maillart Ouverture „Les Dragons de villars". woord: 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr.): (7 25 Horen en zien; 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 hier cn nu); 8.00 Nieuws: 8.11 (S) Te Deum laudamus (gr): 8.30 Nieuws; 8 32 (S) Voor de vrouw; 9.00 Theologischer etherleergang; 9.35 Gymnastiek voor de huis vrouw: 9.45 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: A. Koor zang. B. Muziekvereniging: 10.15- inspraak: klassieke mu ziek op uw verzoek (gr.): 11.00 Nieuws; 11.03 Zelfmoord, le zing. 11.15 Solarium: een hoog- tezonproqramma voor ieder een. 11.55 Mededelingen; KRO: 12.00 Zonder grenzen: over missie en zending: 12.10' Uit balans: uitzending in samen werking met het NKOV: 12.14 Marktberichten: 12.16 Over heidsvoorlichting: 12.26 Mede- delingen t.b.v. land- en tuin- bouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Acu- taliteiten: 12.50 Buitenlands commentaar: NOS: 13.00 Ver- zoekplatenprogramma voor de militairen; KRO: 14 00 P.M.: een weekblad met veel plaat jes; (16.00 Nieuws); NOS: 16.30 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefe ning; hiro; 17.00 HIRO-Magazi- ne; KRO: 17.30 (s) Stereo: licht platenprogramma; 18.19 KRO: Kanjer Koning Kompetitie. Hilversum II. 298 m. VARA 7.00 Nieuws; 7.11 ochtendgym nastiek. Aansluitend: Postdui- venberichten7.20 (S) Z.O., ge varieerd programma met om: 7 33 Van de voorpagina: 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nieuws: 8.11 Actualiteiten: 9.35 Water standen; 10.05 Gesprek over sociale problemen: 10.30 (S) Muziek en informatieshow; (1100 Nieuws); 13.00 Nieuws: 13.11 VARA-Varia; 13.13 Actua liteiten: 13.23 (S) Dit is het begin...: jongerenprogramma; NOS: 14.30 (S) NOS-Jazz: 15 00 Een konink te rijk met uw verzoekplaat; 18.00 Nieuws; 16.03 (S) Hobbyscoop: populair programma over electronica: VARA: 16.15 (S) De Staalkaart: 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NOS. 9.00 Nieuws: 9 03 De Vincent van Engelen Show: KRO: 10.00 Nieuws: 10.02 Djinn, geva rieerd programma: (Tussen 10.30-11.00 Wereldkampioen schappen wielrennen 1971): (11.00 en 12.00 Nieuws); NCRV: 13.00 Nieuws; 13.03 Nieuwe lp- pop; 14.00 Nieuws; 14.08 Pla tenprogramma met verzoek nummers; (15.00 Nieuws); 16.00 Nieuws: 16.03-18.00 Sportshow: sport en muziek met om 17 00 Nieuws; (14.03-14.08 15.03-15.08 16.03-16 03 16.30-17.15 Wereld kampioenschappen wielrennen op de weg in Mendrisio). Nederland I. NOS: 16 00 Journaal; KRO: 16.02-17 30 II Grlglo: kindercircus. Nederland II. AVRO: 14.^6 13e Internationale marathon Enschede: NOS: 15.15 Wielren nen tc Mendrisio (Zwitserland) AVRO: 15.45 Marathon: NOS: 16.15 Wielrennen te Mendrisio (vervolg); 16.45 AVKO-Mara- thon. afgewisseld door wiel rennen te Mendrisio: plm. 17.30-plm. 18.15 CHIO te Rot terdam: reportage van de Concours Hippique Internatio nal Organisation. België. Nederland. 12.50 We reldkampioenschappen op de weg te Mendrisio. voor ama teurs: 17 25-18.25 Atletiekont moeting in München. 147: „Dat goed betalen, dat kun je wel op je buik schrijven", meesmuilde Bil- lie de Licker. „Jij vervoert gestolen waar op je kar. Daar gaat het om!" „Juist!" zei toen Doeglas de Verschrikkelijke. „En nou begrijp je misschien ook, dat die smidje Verholen lang niet zo gek is als jij wel denkt! Die is namelijk omsprès boven op die ouwe brik van jou gesprongen! Hij liet zijn ouwe knol met opzet al die kissies en zak kies vernielen om te zien of er werkelijk soepblokkies in zaten! Dat had je niet gedacht hè, ouwe geiten- breier!" „Nee..., dat had ik zekers vanzelfs niet gedacht", klaagde oude Ezechiël Bottenbrook. „Maar één ding zei ik jullie nou verzekere, makkers! Die soepblokkiesherrie hangt me langzamerhand zo de keel uit, da'k van me leeve niks meer vervoer. Ik schei uit met vrachtrijje! Ik verkoop me huissie en me vrachtwagen en ik ga naar me broer. Die ken nog wel een verstandige hulp in ze winkeltje gebrui- ke." „Dat zou je wel willen!" viel Billie hem toen streng in de rede. „Jij gaat nog rustig even door met het ophalen van soepblokkies! Moest je vandaag ook weer wat hale of niet?" „Ja, Billie". antwoordde Bottenbrook. „Ik moest weer naar die afgesproken plaats in de bergen. Daar blijf ik staan wachten en daar brengen ze me dan de blokkies. „Dan zullen wij eens leuk met je meegaan", grijnsde Billie. „We verstoppen ons in. wat lege kisten." „In lege kisten! Een reuze idee!" bulderde Doeglas. „Jonge, jonge, wat zullen die vee dieven raar op hun neus kijken als wij daar zo plotseling te voorschijn komen en onmiddellijk van leer trekken met onze blaffers! Ze geven zich meteen over, wat ik je brom!" „Ik zie d'r niet veel in," gromde Ezechiël. „Maar ja, jullie moeten het zelf maar weten." Toen schakelde hij zijn oude auto in en reed weg, de bergen in, een geheimzinnige last met zich meevoerend ftjf.MtdW bÊO&SÏ Hér V-J{Éfc66LD, Ml-jw WAT C.K' r =V -SUBUTtUS, Mhtt)-., KOUb! -J_ (p FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11