Fluitconcert voor FC Den Haag t Excelsior improductief LET OP UW ZAAK k Arsenal raakt verder achterop Geen doelpunten tegen FC Twente) SPORT - ALLERLEI LU Hezemans versterkt positie UWE IFH S. COURANT MAANDAG 30 AUGUSTUS 19) DEN HAAG De eerste kennismaking van de nieuwe FC Den Haag met het Haagse publiek, precies een maand geleden in een warenhuis, had veel weg van een stormachtige verovering. Daarna echter ontbrak het de met enkele spelers van Holland Sport aange vulde ADO-kern echter aan zeggingskracht. Op het Zuiderpark bleef na het matige „debuut" tegen FC Den Bosch (een kleine over winning, 21) weinig plaats voor enthousiasme en na het tweede optreden, gisteren tegen FC Twente, bereikte de teleurstelling die zich uitte in een aan duidelijkheid niets te wensen overlatend fluit concert een onverwacht dieptepunt. Niet zozeer het doelpuntloze gelijke spel, doch eerder het patroon waar langs de „botsing" tussen Den Haag en Twente verliep, vormde de aanlei ding tot dit ongenoegen. Want de strijd bleef bijna geheel verstoken van alles wat voetbal boeiend kan maken. Verrassing, snelheid, tempo en vooral ook durf waren de voor naamste tekortkomingen, die zowel de ploeg van Vaclav Jezek als die van Kees Rijvers ten toon spreidden. Het resultaat was dat een defensief ingesteld FC Twente gemakkelijk de volgens een vast patroon verlopende Haagse aanvallen opving, dat FC Den Haag steeds meer tijd nodig had naar de nauwelijks voorkomende openin gen te zoeken en dat FC Twente ten slotte met de tegenaanvallen de niet geheel zekere Haagse defensie enkele keren in ernstige moeilijkheden bracht en zelfs dichter in de buurt van een overwinning kwam. Kees Rijvers, trainer van de FC Twente, was een van de weinigen die aan het gelijke spel een gevoel van tevredenheid kon overhouden. „We hebben voorzichtig gespeeld, meer kansen gehad en een punt veroverd. De overtuiging in het eigen kunnen is hiermee weer enigszins teruggeko men. Voor het begin van de competi tie, in de oefenwedstrijden, draaiden we goed. Als je dan de competitie begint met een nederlaag thuis tegen Ajax en de week daarop moeizaam van Vitesse wint, dan verdwijnt de overtuiging. Tegen FC Den Haag speelden we dan ook voorzichtig: Epi Drost bijvoorbeeld ging niet naar vo ren, hoewel daar wel gelegenheid voor is geweest. In het laatste kwar tier van de eerste helft en van de tweede helft hadden we het spel in handen. Als we voor deze wedstrijd beter hadden gespeeld, hadden we zonder twijfel meer gedurfd". Dat gebrek aan durf manifesteerde zich aanvankelijk in een massaal af schermen van het doel van Piet Schrijvers, maar toen bleek dat FC Een attaque van Wietse Couperus van FC Den Haag (links) wordt foutloos door Oranen opgelost Op de achtergrond kijkt Willem de Vries toe. Den Haag die defensie niet onder constante druk kon zetten, werd het accent naar het middenveld verlegd. Daar kreeg FC Twente gelegenheid de strijd meer en meer te dicteren, zonder overigens dat de twee spitsen, Jeuring en René van de Kerkhof, werkelijk gevaarlijk konden worden. FC Den Haag, vorige week in Am sterdam tegen Ajax knap verdedi gend pas in de laatste minuut onder uit gegaan, bleek niet in staat de strijd te maken. Vaclav Jezek wees bij de vraag naar het waarom eerst naar het uitstapje dat zijn elftal deze week naar de Canarische eilanden heeft gemaakt en waar het donderdag met 00 gelijkspeelde tegen de Spaanse eerste divisieclub Las Pal- mas. Jezek: „De wedstrijd in Las Palmas heeft op zichzelf waarschijn lijk geen invloed gehad, hoewel we waarschijnlijk beter woensdag had den kunnen spelen. De terugreis was echter erg vermoeiend. We zijn vrij dag om half tien 's morgens wegge gaan en waren, via Cassablanca en Frankfurt, pas acht en een half uur latre in Nederland. Die vermoeidheid werkte nadelig op het reactievermo gen en de startsnelhed van de spelers. •fe Blessures Maar Las Palmas (waar de spelers zelf heen wilden en waartegen ook clubarts Slager geen bezwaar had) is niet de enige oorzaak voor het te leurstellende optreden van FC Den Haag, dat het overigens wat het ver spelen van punten betreft niet slech ter doet dan ADO vorig seizoen. Want ADO verloor vorig seizoen ook uit van Ajax en kwam tegen FC Twente in het Zuiderpark ook niet verder dan een gelijkspel. Vaclav Je zek: „In de eerste plaats zit ik met het feit dat Lex Schoenmaker op het middenveld wordt gemist. Daarnaast hebben we ook wat pech. Zo zijn Paul Roodnat, Aad Kila en Thijs Wijngaarde geblesseerd en juist hun afwezigheid gaat ten koste van de snelheid en de bewegelijkheid, die we tegen FC Twente tekort kwamen". Door de afwezigheid van Thijs Wijngaarde, (die vorige week kort na het begin het veld verliet, de afgelo pen week medisch onderzocht is, in orde werd bevonden en deze week weer in training gaat), kon Theo van der Burch weer zijn rentree maken. Maar ook hij kon, met zijn opkomen de acties, niet voor verrassing zorgen, evenals trouwens de andere vleugel verdediger, Joop Korevaar, die zich na vaak goede solo's bij herhaling vastliep in de Twentse defensie. Bleven in de eerste helft de ge vaarlijke momenten voor Twente- doelman Piet Schrijvers beperkt tot twee schoten (van Piet de Zoete en uitblinker Harald Berg), Jan Jeuring kreeg in de laatste minuten twee uit stekende kansen. Eerst echter schoot hij slecht in en daarna werd hij, toen hij vrij voor doelman Thie was geko men, door een (onbestrafte) half mislykte alles-of-niets actie van Kees Weimar zo uit zijn evenwicht ge bracht dat hij naast schoot. Kees Rij vers: „Het voetbal is niet op de goede weg. Dit slaat niet op deze wedstrijd, maar geldt in het algemeen. We moe ten van de uitdrukking „professio neel" af. Iedereen schermt hiermee maar het spel is er niet mee gebaat." In de tweede helft werd FC Den Haag gevaarlijker, niet in de laatste plaats doordat René Pas de gebles seerde Wietze Couperus verving. Je zek: „In de eerste helft was Twente een klasse beter dan wij. We speel den te veel door het centrum en te veel volgens vaste patronen. Na de komst van Pas werd er meer over de vleugel gespeeld". FC Den Haag mocht na de komst van Pas op rechts gevaarlijker worden, het gevolg was wel dat Sjaak Roggeveen nog na drukkelijker het centrum van de aanval moest opzoeken en nog moei zamer dan voorheen zijn weg zocht. Roggeveen, in Holland Sport vaak een belangrijke spil van de aanval, vond die weg ook gisteren niet. Het enige gevaar kwam dan ook van Ha rald Berg (hij schoot uit een voorzet van Hestad in vrije posite over) en Dick Advocaat, die zijn kopbal op prachige wijze door Schrijvers zag gestopt. ZANDVOORT Zelden zal een buitenlandse autocoureur op het cir cuit van Zandvoort zo hartstochtelijk zijn toegejuicht als de Oostenrijkers Dieter Quester, nadat hij gisteren met zijn zilvergrijze BMW 2800 CS de zesde race om het europees kam pioenschap toerwagens boven 2000 cc had gewonnen. Het ongebreidelde enthousiasme had twee redenen. Ten eerste was Quester moederziel alleen de hem belagende Ford Capri van de Westduitser Glemser en diens soms unfair strijdende stalgenoot Helmut Marko (Oostendrijk) de baas geble ven, maar ook had hij de Nederland se lieveling Toine Hezemans dichter bij de (officieuze) Europese titel ge bracht. Hezemans werd namelijk in deze zelfde race met zijn okergele Al fa Romeo winnaar van de tweede di visie (1300-2000 cc) en verhoogde daardoor zijn puntental met negen tot 39. De tweede plaats van Glemser was „slechts" goed voor zes punten, hetgeen zijn totaal op 42 bracht. Met nog twee wedstrijden voor de boeg heeft Hezemans dus nog alle kans op prolongering van het bezit van de Europa Cup. Het is overigens in deze race, waarin de tweede en derde divisie gecombineerd reden, niet zo gelopen als het Zandvoortse publiek graag had gezien. Men koes terde de vage hoop dat Toine Heze mans in zyn fabrieks Alfa Romeo 1750 GTam op het bochtige Nootdholland- se circuit opgewassen zou zijn tegen de sterere Ford Capri's (bijna 3000cc) van Glemser en Marko. Deze iltysie bleef slechts vier (van de 72) ronden in stand. Daama be gonnen de Capri's en de „dikke" BMW van Quester gestadig weg te lopen van de rest van het veld. Achter deze kanonnen bleef er voor Hezemans als \enige concurrent nog slechts natio naal kampioen Han Akersloot in zijn foutloos voortrazende Ford Escort. ROTTERDAM Nog altijd is Excelsior er niet in geslaagd zijn dammers steken in hun hardnekkige pogingen hun zo langzamer- eerste doelpunt te scoren. Zelfs tegen FC Den Bosch (00) toch bepaald geen hoogvlieger in het eredivisie-milieu bleven de Rotter dammers steken in hun hardnekkige pogingen hun zo'langzamer hand zorgwekkende improduktiviteit te doorbreken. Een benauwend beeld, in het bijzonder voor de ambitieuze trainer Joop Castenmillar, die zijn formatie heeft omgeturnd tot een aanvallende ploeg met een goed sluitende afweerlinie en een „brekend" (Van der Heide) middenveld. De voorhoede, bestaande uit de on ervaren Meutsege, de altijd gevaar lijke, maar te weinig gelanceerde Kwakkernaat en de grillige linksbui ten Bassant, is echter het grote zor genkind en zal dat bij gebrek aan alternatieven voorlopig wel blijven ook. De doelpuntloze score, die de Rotterdammers tegen FC Den Bosch bereikten, is een flinke streep door hun rekening, al mag niet worden vergeten dat de brigade van Jan Remmers zich, vooral verdedigend, knap had hersteld van de 30 neder laag vorige week tegen Sparta. De verdediging van FC Den Bosch die toen een brokkelige, weinig zelfverze kerde indruk maakte, sloot tegen Ex celsior uitstekend. De forse Gerard Schuurman goed bijgestaan door van der Hout, Schriever en Metten, domi neerde vooral in de lucht. Excelsior speelde overigens zijn tegenstander volledig in de kaart. Herhaaldelijk prikten Van Nierop, Van der Heide en A. den Butter de bal hoog in het strafschopgebied van de Bossche ploeg die niet de minste moeite had dit eenzijdige gevaar te ontkrachten. Castenmiller: „Ik had opdracht gege ven, zoveel mogelijk over de vleugels te spelen, maar alles ging door het centrum. Dat is in feite ook wel te verklaren. Vorig seizoen, toen Van Toledo en Kwakkernaat de twee spit sen waren, moest alles wel door het midden. Ik ben nu bezig het team over te schakelen. Dat proces vergt enige tijd. Je kunt niet van de spelers verwachten, dat zo van de ene op de andere dag een gewortelde traditie overboord wordt gegooid". Ofschoon Excelsior in de eerste helft een licht veldoverwicht had, was het FC Den Bosch dat zich de beste scoringskans schiep. Het harde schot van de ijverige middenvelder Krijgh werd echter door Van der Roer bekwaam gekeerd. Het was het enige vuurwerk dat in deze fase werd ontstoken. De Rotterdammers waren nauwelijks gevaarlijk. Meutstege werd door Schriever aan banden ge legd en Netten hield Bassant stevig in bedwang. De opkomende Thijs Li- bregts verloor verder ook elk duel met zijn opponent Krijgh. Libregts die in tempo veel te kort schiet, werd door Castenmiller later vervangen door Van der Vaart. Een wijziging die wat meer vaart in de Rotterdam se gelederen bracht, maar toch niet voldoende om de resoluut ingrijpende defensie van FC Den Bosch te ver ont rusten. FC Den Bosch' trainer Jan Remmers over de wanhopige pogin gen van de Rotterdammers een doel punt te forceren: „Onze verdediging heeft de les, die Sparta ons vorige week gaf danig ter harte genomen. Ik wist dat Excelsior zou proberen via de vleugels ons schaakmat te zetten. Daarop heb ik mijn taktiek afge stemd. Netten en Schriever hebben zich uitstekend van hun verdedigende taak gekweten. Dit punt is uiterst be langrijk voor ons. FC Den Bosch komt per slot van rekening in aan merking om te degraderen. Als je dan in uitwedstrijden een puntje pakt is dat meegenomen en schept dat vol doende zelfvertrouwen voor een vol gende wedstrijd. Dat zelfvertrouwen ontbrak Excelsior dat in een chaoti sche slotfase, waarin Bassant plaats maakte voor Coenen zijn zo vurig Uw eigen herenzaak tussen Botermarkt en Breestraat beroemt zich op een uiterst gevariëerde, uiterst laaggeprijsde kollektie pantalons. Of u broeken zoekt in katoen of kunstvezel, in city- of westernstiil, voor uw werk of uw vrije uur: u vindt de broek die u zoekt bij C&A. en deze week bovendien als extraatje een sportieve wandelpantalon met riem en vleugelzakken van onkreuk bare Diolen (polyester/wol) in vier kleuren, voor LONDEN Het „onver slaanbare" Arsenal, dat vorig seizoen met overmacht het landskampioenschap en de En gelse beker greep, heeft zater dag zijn derde achtereenvolgen de nederlaag in de nieuwe com petitie moeten incasseren. Dit maal verloren de Londenaren op eigen terrein met 01 van Stoke City. John Richie gaf Stoke in de 18e minuut de leiding, een doelpunt dat voldoende bleek voor de overwin ning. Stoke City revancheerde zich hiermee voor de nederlaag in de halve finales van het vorige toerriboi om de FA-cup. Arsenal heeft hu zelfs al op eigen terrein twee wed strijden verloren, wat in meer dan een jaar nit was gebeurd. ebutant Sheffield United verloor gijn eerste punt. De wedstrijd tegen West Bromwich Albion bleef doel puntloos. Maar Sheffield blijft aan de kop met negen punten uit vijf wedstrijden. De Engelse scheidsrechters hebben zaterdag hun strengheidsactie voort gezet. Het aantal „boekingen" in de nog jonge competitie is de 150 nu reeds gepasseerd. Manchester United neemt de tweede plaats in in de eerste divisie na het 11 gelijke spel tegen Wol verhampton Wanderers. George Best, die nog steeds wacht op zijn vonnis, maakte het doelpunt voor de Mancunians. De club van manager Frank O'Farrell staat tweede op de ranglijst dankzij een beter doelge- middelde dan Liverpool, dat het ge promoveerde Leicester City met 32 versloeg. De deolpunten werden ge maakt door Hieghway, Keegan en Welshman Toshack. Leeds United, dat al twee jaar de competitie als tweede beëindigde, maar dat het nieuwe seizoen niet overtuigend begon, toonde een stij gende vorm door Ipswich Town met 2—0 de baas te blijven. Doelpunt West Ham United heeft zaterdag na 414 minuten spelen voor de eerste keer dit seizoen het net van de te genstander gevonden. Het was de op de Bermuda-eilanden geboren Clyde Best, die na negen minuten in de tweede helft van de wedstrijd tegen Everton scoorde. Het betekende met een de zege, de eerste sinds de com petitiestart. De wedstrijd Crystal Palace- Nottingham Forest moest verschei dene minuten worden onderbroken als gevolg van het feit dat de arbiter van mening veranderde, nadat hij op een gegeven moment Crystal Pa lace een doelpunt had toegekend. Bij nader inzien was hij van mening dat de bal door het zijnet was gegaan, hetgeen op de tribunes tot ongere geldheden leidde. Het werd uitein delijk 11. In Bristol sloeg de politie een goe de slag, toen zij een bus met suppor ters van Middlesborough Wanderers aanhield. Dezen bleken allerlei wa pens bij zich te hebben, zoals bijlen, scheermesjes en geslepen metalen kammen. Vier jonge mannen zullen zich maandag voor de rechter moe ten melden. Bundesliga BONN Na drie speeldagen van de Westduitse voetbalbundesliga is Schalke'04 de enige club die nog geen punt heeft verspeeld. Zaterdag won dit jonge, verbazingwekkend zelfverzekerde elftal in Hamburg met 1—8 van HSV. Het enige doel punt werd gemaakt in de 26e mi nuut door Scheer, die een voorzet van Fichtel met een goede kopbal afrondde. HSV, met Uwe Seeler, had weinig kans tegen het homogeen op- rerende Schalke dat over alle li nies beter was. Trainer Ivica Hor- vath van Schalke was vooral tevre den over het spel van Heinz van Haaren. die de nodige rust bracht op het middenveld. Helmut Schoen, bondstrainer, was onder de indruk van de verdediging van Schalke. waarin volgens Fichtel en Rüss- mann zeer goed werk deden. Fluitconcert Achter Schalke '04 troont Bayern München met vijf punten uit drie wedstrijden op de tweede plaats. Zaterdag wonnen de Müncheners in eigen stadion met 41 van Eintracht Braunschweig, maar kregen een fluitconcert van de 25.000 toe schouders als „beloning". Inderdaad was het elftal van Bayern slecht op dreef. Het maakte, met uitzondering van het laatste kwartier, een ver moeide indruk, hetgeen waarschijn lijk een gevolg was van het deelne men aan een tornooi in Spanje. De enige die het misprijzen van het pu bliek niet verdiende was Franz Bec- kenbauer, die in de 78e en 81e mi nuut door twee prachtige doelpunten de score op 4I bracht. Borussia Mönchengladbach be haalde zijn tweede overwinning (20) en wel op het gepromoveerde VFL Bochum. Aan de staart van de ranglijst vertoeven nog steeds Armi- nia Bielefeld, dat met 11 gelijk speelde tegen FC Kaiserslautem, en Hannover '96, dat eenzelfde resultaat bereikte tegen Hertha BSC. De verrassing van de dag was de overwinning van 40, die door Ein tracht Frankfurt behaald werd op de toch hoog aangeslagen ploeg van Werder Bremen. Vooral de aanval van Eintracht was zo sterk dat de beloning van vier doelpunten (Pa rits, Kalb en Grabowski (2)) eigen lijk nog te schraal uitviel. UDO—Graaf Willem Vac 3—2. Goe- mans 01, Werkhoven 11, Wellers 12, De Vreede 22, Werkhoven UDO maakte gisteren een beetje een vermoeide indruk. Het team heeft de laatste weken waarschijnlijk iets teveel getraind. Vooral in de eerste helft kreeg de defentie van UDO het moeilijk. Na rust schiep UDO zich een flink aantal kansen, maar het ontbrak de ploeg aan een afmaker. Peter van Werkhoven was gisteren de beste man. ForeholteBloemendaal 11. Voor rust was Bloemendaal duidelijk de meerdere van Foreholte. Een solo van een Bloemendaler langs vier Voorhouters resulteerde in het eerste doelpunt tj—1, Na de rust leek het erop, dat Fore holte dé langste adem had. Het middenveld werd door de Voor houters in de tweede helft in handen genomen. Na een één twee halver wege de tweede helft bracht Van Kampen de stand op 11. Opvallend was het werk van de beide keepers. RypweteringBodegraven 22 (00). Doelpunten van Rijpwetering in de tweede helft gescoord door L. van der Zwet en J. Brugman. Bodegraven heeft gisteren meestal het beste van het spel gehad tegen een nog niet op volle toeren draaiend Rijpwetering. De verdediging van Bodegraven hanteerde kwistig de buitenspelval en maakte daarmee veel aanvallen al in vroeg stadium onschadelijk. Beide doelpunten werden dan ook gescoord op de rand van buitenspel Beste man bij Rijpwetering was Hans Weenink. KennemersLugdunum 12. Het sterkere Lugdunum heeft gistermid dag een 12 overwinning op de Ken- nemers behaald. De doelpunten voor de Leidenaren werden beiden in de eerste helft door Collée gescoord. In de tweede helft wilde de Kenne mers, door het spel van kat en muis te spelen, een voor hen positieve eindstand bewerkstelligen. Door het goede teamwerk van Lugdunum bleef de schade beperkt tot één tegendoel punt. VVYLFC 30. Een door de reis vermoeid LFC kon zich tegen het hard spelende IJsselstein niet waarmaken. De eerste tegenslag voor LFC kwam vlak na het begin van de wed strijd, toen de doelman van LFC on gelukkig kwam te vallen. Hij werd daarop naar het ziekenhuis vervoerd om zijn schouder te laten onder zoeken. Na onderzoek bleek het mee te vallen. LFC, dat vooral in de tweede helft veel kansen had, kon bij gebrek aan een afmaker geen punten scoren. Oranje GroenVTL 32 (21). De Boer 01, Tetteroo 11, Schildhuizen 21, rust. Tetteroo 31, Verbruggen (strafschop) 32. Het toch al verzwakte VTL trad gisteren met vier invallers aan tegen Oranje Groen. Deze pas gepromo veerde ploeg was echter duidelijk veel sterker dan het hoger geklas seerde VTL. Vooral in de eerste helft liep het bij Oranje Groen beter. KRVSt. Bernardus 05. De Boer 01, Van Wetten 02, De Boer 03, Van Wetten 04, Wortman 05. St. Bernardus heeft weinig moeite gehad met een falend KRV. De Kat- wijkers waren helemaal van slag af, zodat het toch ook bepaald niet im ponerende Bernardus royaal kon scoren. In de beginfase heeft KRV nog een paar aardige dingen kunnen doen, maar daarna was elk verband zoek. Bij St. Bernardus viel Van Wetten op door goed voetbal. MeerburgTriomf 02 (01). Meer burg heeft ook haar tweede oefen wedstrijd verloren. Toch maakte de ploeg geen slechte indruk. e ti ede ast: liei Iah net Meerburg was echter nog te in dividualistisch ingesteld om succes en. te hebben. Het team heeft de be- vas schikking over een nieuwe doelver- dediger Van Ruiten, ex-doelman van het tweede team van Docos. Hij speelde een goede wedstrijd. Uit blinkers bij Meerburg waren Straat hof en Kransse. Randstad Sport—ASC 1—3 (1—1). Van den Wijngaard 10, Logger (straf schop) 11, rust, De Goey 12, Kan tebeen 13. ASC heeft een verdiende overwin ning op het niet onverdienstelijk spelende Randstad Sport behaald, Vooral in de eerste helft gaven de Voorschotenaren goed partij, maar in de tweede periode zakten zij weg tegen het toen soepel draaiende ASC. LDWS—UVS reg. 7—2 (6—1). De Jong 10, Gallaart 20, 2-vl, De Roode 31, De Jong 41, Gallaart 51 en 61, rust, 62, Gallaart 72, LDWS heeft een gemakkelijke middag gehad tegen de regionalen van UVS. Het jeugdteam kwam vooral fysiek nogal veel tekort tegen het stevige LDWS, dat bovendien een voortreffelijke wedstrijd speelde en een sterkere indruk dan vorig jaar maakt DOS—UVS 0—2 (0—1). Koren 0—1, rust Lagendijk 02. UVS heeft in Utrecht tegen DOS een goede wedstrijd gespeeld. Vooral verdedigend draaiden de Leidenaars voortreffelijk. In de eerste helft was het fellere DOS vaak in de meerder heid, maar de Utrechtse aanvallen waren te doorzichtig van opzet om werkelijk gevaar te veroorzaken. Aan de andere kant kon UVS aan vallend ook niet imponeren. De Leidse aanval liep herhaaldelijk in de buitenspelval en begon naarmate de wedstrijd vorderde steeds slordi ger te spelen. Tekenend was het, dat de beide doelpunten door halfspelers gemaakt werden. Vooral het doelpunt van Lagendijk was een gaaf exemplaar. Hij misleidde de DOS defensie door alleen door te gaan vanaf het mid denveld. ZandvoortmeeuwenRoodenb. 11 (00). Hannaart 01. Zandvoortmeeuwen heeft Rooden- burg gisteren geen moment kunnen bedreigen. De Leidenaars wonnen weliswaar slechts met 10, maar maakten een nogal lauwe indruk en misten bovendien de nodige kansen Verdedigend klopte het ook alle maal wel bij Roodenburg, Vooral Keereweer maakte een sterke indruk. De eerste twintig minuten werden door Roodenburg benut om op volle kracht te draaien, daarna geloofde de ploeg het wel en liet men vooral het tempo in de opbouw zowel als in de aanval bedenkelijk zakken. TAVVSchoonhoven 11. Het was een zenuwenboel in de eerste wed strijd van de competitie, die TAVV zaterdagmiddag tegen haar rivaal Schoonhoven moest spelen. De ge spannen sfeer zorgde er voor, dat er niet veel goed voetbal werd wegge geven. Opvallend is, dat de gelijke eind stand aan Schoonhpven te danken is, die beide doelpunten maakte, waar van een in eigen doel. Schoonhoven zat feller op de bal dan TAW, waar door de achterhoede, met Bert de Bruyn aan het hoofd, handen vol werk had, Toen een verdediger van de thuis club een keer de bal miste, was Joop v. d. Berg er als de kippen bij om zijn elftal de leiding te verschaffen. De thuisclub begon na de rust met goede aanvallen, maar een sluitend geheel wist men niet in elkaar te zetten, er was wel altijd een Schoon- hovenaar, die er tussen kon komen. Ook dat ging niet altijd even goed, want een door een verdediger van ver teruggeschoten bal werd door de keeper gemist, zodat de stand gelijk werd, zonder dat TAW daaraan te pas kwam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 8