SER-voorzitter bepleit inder arbeidsmarktbeleid Raad Alphen blij met 324 eengezinshuizen »<T 5 Rijksuniversiteiten Leiden en Groningen waarschuwen De Brauw Prinses Beatrix: inspraak moet geen farce worden Soldaat v. S. die lelgen doodde in observatie aadsel van logboek traal jager o Bunker zou Minh en Ky geld hebben geboden Nu meer Britten vóór dan tegen Euromarkt Minister Stuyt: Rapport Spever voldoet wel" Uit de RIJNSTREEK Beursoverzicht HaarLmeer stelt beslissing over woonwagenkamp uit Uit de DUINSTREEK (E IEIDSE COURANT 7 VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1971 i onze parlementsredactie DEN HAAG Meer dan i$ verleden het geval is ge lest, is een modern arbeids- ïrktbeleid nodig. Een dergelijk jleid moet de plaats innemen in t totale beleidsprogramma. W. de Pous, voorzitter van [SER heeft dezer dagen bij de in- NHEM De auditeur-militair de arrondissementskrijgsraad te ihem verwacht dat men in okto- 'november de dienstplichtig sol- at Robert, van S. zal berechten. Op moment verblijft de man, die in nacht van 2 op 3 mei twee rijks- chters uit Knokke met een salvo zijn automatisch Uzi-pistool odschoot, in een psychiatrische kli- ik. Gedurende zes weken zal hij ar worden geobserveerd. Auditeur- litair J. van den Berkhof gelooft Van S. in paniek de politieman- heeft neergeschoten. Volgens m zal het psychiatrisch onderzoek wijzen dat de eenzaamheid van n S. een grote rol heeft gespeeld, tenlastelegging omvat doodslag op agenten Willy de Bree en Paul de irey. Voorts mishandeling ernstig sel ten gevolge hebbend van twee dere rijkswachters en de wapen - efstallen uit de Elias Beekmanka- rne te Ede en de legerplaats Wit- nberg. Een uitgebreid onderzoek in richting van een internationaal mplot op het gebied van wapen- ïokkel heeft niets opgeleverd. DEN HAAG De stukken van het :boek van een verongelukte Star- hter die woensdagmiddag bij mswerd zijn gevonden hebben de rhtmacht aanvankelijk voor een adsel gesteld. Kimswerd ligt name- k even ten zuidoosten van Harlin- en hemelsbreed ruim tien kilo- eter van de plaats in het IJsselmeer lar stukken van de woensdag ver- gelukte straaljager zijn gevonden. Gistermiddag is het raadsel echter gelost. Een inwoner van Kimswerd eft woensdagmiddag op het IJssel- eer bij Makkum gezeild en de stuk- n van het logboek uit het water vist, zo is gebleken. stallatie van de regionale" raad voor de arbeidsmarkt in Limburg voor een dergelijk modern beleid gepleit. De arbeidsmarktaspecten, zei drs. de Pous moeten bij de vaststelling van de essentiële onderdelen van de so ciaal-economische politiek (het sprei- dingsbeleid, het woningbeleid) volle dig tot hun recht komen. Het functio neren van de arbeidsmarkt in de toe komst is echter onvoldoende onder zocht. De SER-voorzitter zei ons desge vraagd deze uitspraak niet op te vat ten als een kritiek op de regering. De uitwerking van het bepleite arbeids marktbeleid, dat drs. De Pous een structuurbeleid op middellange ter mijn noemde, is niet alleen aan de regering, maar ook aan allerlei in stanties als het Nationaal Plan Bu reau, de economische wetenschap en ook aan de Nationale Raad voor de Arbeidsmarkt, waarvan drs De Pous zelf voorzitter is. Een modern arbeidsmarktbeleid zoals thans wenselijk is, moet diep gaand en veelomvattend zijn. Het gaat om méér dan alleen het voorko men van de werkloosheid. Er zal ook gelet moeten worden op de kwaliteit. Min of meer is van een dergelijk be leid al sprake in landen als Zweden, de Verenigde Staten en in West- Duitsland. Belangrijk is dat een wisselwerking ontstaat met dit beleid. Het totale be leid moet steeds worden getoetst aan Vrijstelling dienst plicht gevraagd voor verplegers DEN HAAG De Tweede-Kamer leden Van der Spek en Wiebenga (beiden PSP) vinden dat zieken verzorgers, ziekenverplegers, en zij die daarvoor worden opgeleid, vrij stelling van de militaire dienst moe ten krijgen. Zij hebben hierover vra gen gesteld aan de ministers De Kos ter (defensie) en Stuyt (volksgezond heid). De Kamerleden betogen dat de bestaande tendentie, meer mannen als ziekenverpleger of -verzorger te werk te stellen, positief moet worden gewaardeerd. Want er kan verwacht worden dat van de mannen een hoger percentage in dat beroep zal blijven werken dan van hun vrouwelijke col lega's, omdat die vaak na een huwe lijk niet meer buiten hun gezin blij ven werken, zo redeneren de vra genstellers. Mocht minister De Koster geen vrijstelling van dienst willen ver- verlenen, dan verzoeken de Kamer leden tenminste uitstel van dienst te willen verlenen aan degenen die een opleiding voor deze beroepen volgen totdat die opleiding is vol tooid. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De katho- ëke universiteit van Nijmegen ift minister De Brauw (we- inschappelijk onderwijs) ont- effing van de bouwstop ge raagd. De rijksuniversiteit te eiden is bereid tot een zekere ersobering van het bouwpro- ramma, maar dan met zo min togelijk nadelen. Wanneer de igering de bezuinigingspolitiek Jorzet zal de universiteit ge- wongen zijn het instrument van e studentenstop nog vaker te anteren. Voorts heeft het bestuur van de fa- ilteit der geneeskunde aan de rijks- riversiteit te Groningen minister De rauw een brief geschreven over de ïlating van eerstejaars-studenten licijnen. De situatie in Grpningen ?igt onaanvaardbaar te worden en aarom wordt er bij de regering met lem op aangedrongen helemaal van welke wachtlijstregeling ook een fundamentele beslissing te ne- ien over het medisch onderwijs, aarbij zullen volgens het bestuur, oed tegen elkaar moeten worden af- ewogen het studentenaanbod en de litelijke behoefte aan artsen in ons |nd. Het bestuur van de Nijmeegse uni versiteit wijst erop dat de katholieke universiteit de snelst groeiende is. Met name in de B-faculteit zijn kost bare voorzieningen nodig om de stroom studenten op te vangen. Een bouwstop zou tot grote moeilijkheden leiden bij de studierichtingen chemie, biologie en rechten. De Leidse curatoren schrijven dat jaarlijkse bezuinigingen onvermijde lijk zullen leiden tot een uitbreiding van de studentenstop Behalve de so ciale faculteit zullen dan ook de (sub) faculteiten van rechten, biologie en letteren hiertoe moeten overgaan. De Utrechtse studenten die ver enigd zijn in de USF hebben besloten tot acties tegen de voorgenomen ver hoging van het collegegeld, de stu dentenstop 'en de verkorting van de studieduur. de gevolgen voor de arbeidsmarkt. Het is zaak steeds na te gaan en na te rekenen of alles wel klopt met de arbeidsmarkt. Dat, aldus de toelich ting van drs De Pous, is tot nu toe onvoldoende tot uiting gekomen. Een regering dient steeds de verschillende doelstellingen en prioriteiten tegen elkaar af te wegen. In het dan ont worpen beleidsprogram wordt dan volledig rekening gehouden met de arbeidsmarktaspekten. Duitslanden voerden voorbereidend overleg BERLIJN (Reuter) De Westduit- se staatssecretaris Egon Bahr, en zijn Oostduitse tegenspeler, Michael Kohl, hebben gisteren in het gebouw van de Oostduitse ministerraad in Oost- Berlijn een zestiende gesprek gevoerd over het verbeteren van de betrek kingen tussen de beide Duitslanden. Na afloop van het overleg, dat ruim vijf uur duurde, verklaarde Bahr aan een correspondent van het Westduitse persbureau DPA, dat zijn gesprekken met Kohl nog niet het stadium van werkelijke onderhandelingen hebben bereikt. Dit zal, volgens hem, eerst kunnen gebeuren na ondertekening van het door de ambassadeurs van de Grote Vier opgestelde verdrag over Berlijn. De volgende bespreking tussen Bahr en Kohl is vastgesteld op 6 sep tember. NEW YORK (AP) De Ameri kaanse omroepmaatschappij ABC heeft gisteren bericht dat de Ameri kaanse ambassadeur in Saigon, Ells worth Bunker, vice-president Ngoe- jan Cao Ky en generaal Daeong Van Minh geld heeft aangeboden, als zij zich kandidaat zouden blijven stellen in de komende presidentsverkiezin gen. Volgens Sydney Byrnes, de corres pondent van ABC in Saigon, hadden zowel Ky als Minh het aanbod van Bunker verworpen Byrnes voegde eraan toe, dat hij het bericht had vernomen van „welingelichte zegs lieden" en zei dat de Amerikaanse ambassade het verhaal ontkent. Ook de perswoordvoerder van Ky, ontkende, dat de Amerikanen de vi ce-president geld hadden aangeboden. Een woordvoerder van Minh wilde geen commentaar leveren en ook het Witte Huis in Washington onthield zich van commentaar op het bericht. LONDEN (RTR) Het aantal Brit ten dat voorstander is van Engelands toetreding tot de Europese Economi sche Gemeenschap is nu groter dan het aantal tegenstanders, zo blijkt uit een onderzoek van de publieke opinie verricht in opdracht van de Europese beweging in Engeland, die voor Enge lands aansluiting bij de EEG is. 47 percent van de ondervraagden was voor het lidmaatschap van Engeland en 45 percent tegen. De rest liet we ten geen bepaalde mening te hebben. ARNHEM De Arnhemse politie heeft in het holst van gisternacht een viertal uit de SpijkerDuurt afkomsti ge Arnhemmers opgepakt die beizg waren teilen vol forellen op te schep pen uit de kwekerij van Sonsbeek. Ze hadden al honderden vissen buitgemaakt toen de door een omwo nende gewaarschuwde politie ingreep. Het viertal was van plan de vangst per bestelwagen af te voeren. Van een verslaggever EN HAAG Minister dr. L. B. J. tuyt (volksgezondheid en milieuhy- iëne) is het niet eens met het Ka- lerlid drs.H. Wiebenga (PSP), als iu het rapport van de commissie- peijer over de Willem Arntszhoeve Den Dolder .op geen enkele wijze oldoen aan de eisen, die men aan rapport van een onderzoekcom- lissie mag stellen De minister wijst er op. dat het spport zich veel genuanceerder uit- nJkt, dan in de vragen van de heer -^iebenga wordt gesuggereerd. De raag van drs. Wiebenga, of het niet 'oodzakelijk is alsnog een commissie 1 formeren die èn de vereiste zake- gegevens èn daarop gebaseerde ibevelingen kan verschaffen, lt ontkennend beantwoord. In het 'oord wordt nog gesteld, dat Jhands nog moet worden afge- :ht het resultaat van de werk- nheden van het interim-bestuur it tracht te komen tot normalisering «ij®) sanering van de situatie in de »[JWA-hoeve. ZWOLLE „Inspraak moet geen farce worden." Deze uit spraak deed prinses Beatrix gis termorgen tijdens een gesprek op het provinciehuis in Zwolle, waar zij op de tweede dag van het werkbezoek aan Overijssel met haar man werd ontvangen door het provinciaal bestuur, het college van gedeputeerde staten en de fractievoorzitters in de staten (met uitzondering van de CPN-vertegenwoordiger). Tijdens het gesprek werden voor namelijk de onderwerpen ruimtelijke ordening en volksgezondheid behan deld, omdat de onderwerpen aanslui ten op de persoonlijke interesse van het prinselijk paar, maar ook omdat de beide items als een rode draad door het informele werkbezoek in Overijssel lopen, zoals de commissaris der Koningin van Overijssel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden ,zei. Gedeputeerde mr. J. L. M Niers lichtte in het kort de vraagstukken van de ruimtelijke ordening toe en voerde het gesprek naar het onder werp wegaanleg; in Twente met na me uiterst actueel door de discussie over rijksweg 1 en rijksweg 15. De inspraak-procedure bij deze aanleg werd uitvoerig besproken. Tijdens de discussies kwam prins Claus tot de uitspraak: „Ook al zijn in bepaalde plannen al vele investeringen gedaan, je moet de uitvoering daarvan kun nen stopzetten en niet als een enorme tank doorzetten." Dat prins Claus zelf veel aandacht besteedt aan het vraagstuk van de ruimtelijke orde ning bleek wel. uit de vele zakelijke vragen die hij stelde en de veelheid van aspecten die hij ter tafel bracht, zoals de gewesbvormingsproblematiek. Na de discussie op het provincie huis, en een drank aangeboden door het provinciaal bestuur, woonde het prinselijk paar in Raalte de start bij van het Sallandse oogstfeest Stöppel- haene, een traditioneel evenement dat jaarlijks in Raalte wordt gehouden onmiddellijk na het binnenhalen van de oogst. Een bezoek aan het berg- kwartier in Deventer waar kunstfoto graaf Ger Dekkers zijn woon-werk ruimte heeft, kompleteerde het mid dagprogramma van de tweede dag van het Overijssels bezoek. Gister avond werd het prinsenpaar ontvan gen door het gemeentebestuur van Zwolle, waar gesproken werd over de stedelijke problematiek van de Over ijsselse hoofdstad. Tegen half elf eindigde de tweede dag van het bezoek, die voor het prinselijk paar al om half zeven 's morgens in de ambtswoning van de commissaris van de Koningin was be gonnen. Prinses en Prins keken na melijk naar de reportage die de NOS- televlsie gistermorgen verzorgde van de aankomst van koningin Juliana an prins Bernhard in Djakarta. Een kijkje op de hobby-ten toonstelling „Vaardige Vingers" van de Leidato. Vanavond om 7 uur gaat de Leidato voor iedere belangstellende open. Gemeentesecretaris Voorhout jubileerde VOORHOUT De raad kwam gistermiddag in buitengewone zitting bijeen omdat gemeentesecretaris J. \v. v. d. /larüwcg z\jn zilveren jubi leum vierde .Burgemeester J .A. van Stolwijk zei dat deze veel zwaarder was dan men destijds kon vermoden. De gedetailleerde taakomschrijving mislukt steeds, omdat de taak van het gemeentebestuur zich in sneller tempo evolueert. Wij zijn u dankbaar voor de vele extra inspanningen die hiervoor nodig waren,' aldus de bur gemeester, die o.a. ook wees op de ondankbare taak van „vooruitgescho ven post bij de woningverdeling". Namens de raad, sprak de heer L. R. van Vliet. Na de vergadering kwam 't perso neel bijeen om de heer v.d. Aardweg te feliciteren. De heer H. P. L. Stan- daert hield een beschouwing over de afgelopen kwart eeuw. Ook de heer H. G. Philipsen sprak de heer v.d. Aardweg toe. Om half zes kwamen inwoners van Voorhout de gemeente secretaris de hand drukken LEIDEN Bromfietser geschept. Gisteravond om half negen kwamen een auto en een bromfiets op de kruising Haagweg-Churchilllaan met elkaar in botsing. De auto, bestuurd door een 23-jarige inwoner van Was senaar, reed op de Haagweg richting Voorschoten. De bromfietser, een 19- jarige Leidenaar, wilde bij de Chur- chilllaan de Haagweg oversteken, en werd door de auto geschept. Hij werd met een hersenschudding door de EHD naar hét AZ vervoerd. De oromfiets werd vernield en de auto zwaar beschadigd. ALPHEN Gisteravond vergader de de gemeenteraad. In de ingeko men stukken had de heer Van der Vlies over het jaarverslag van de Koningin Julianaschool te Zwam- merdam dingen gelezen, die hem de wenkbrauwen deden fronsen. Zijn de gebreken, daarin genoemd, al her steld? De heer Jac. Bfjl zei, dat de heer Van der Vlies ook had kunnen weten, dat juist voor deze school bij zonder veel wordt gedaan, welke me ning door de wethouder van onder wijs, de heer Paats, werd onder streept. Het is de enige basisschool in deze gemeente, die een extra leer kracht heeft, met toestemming van het departement. De aankoop van „Het Kasteel" in Ridderveld kreeg aandacht van me vrouw Hardijzer. Zij vroeg of de ex ploitatie rendabel is te maken en wat de functie van het gebouw zal zijn, als het kerkelijk centrum en ge meenschapscentrum in Ridderveld klaar is. Wethouder Duin zei, dat de eigenaar van het gebouw afwilde en dat de gemeente daarom snel moest beslissen. Ook als het kerkelijk cen trum over ongeveer anderhalf jaar gereed is. zal er behoefte blijven be staan aan ruimte voor verschillende doeleinden in Ridderveld. Met alge mene stemmen werd het voorstel aangenomen. Over het voorstel, inzake het ter rein aan de Sportlaan, waar een par ticulier een bowlingcentrum wel doen verrijzen, bracht mevrouw Hardijzer haar reeds in de commis sievergadering geuite bezwaar weer naar veren. Weihouder Duin vertel- BENTHUIZEN De volleybalaf- deling van N.A.S. zal in de competitie met 2 herenteams en 1 damesteam uitkomen. In het afgelopen competi tiejaar was bij het eerste team een stijgende vorm te constateren, van daar dat het hoge ogen wil gooien voor het kampioenschap in de derde klasse van de afdeling Delft. Er wordt niu twee keer per week ge traind. De andere teams doen dit jaar voor het eerst aan de competitie mee. KOUDEKERK Raadsvergade ring. Dinsdagavond om 8 uur komt de gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt"dë volgende punten: Onbewoonbaarverklaring panden Hondsdijk 16, 17 en 18. Blijkens een door Gemeentewerken inge steld onderzoek zijn deze wonin gen ongeschikt ter bewoning. Het pand Hondsdijk 16 is reeds ont ruimd. Bescherming oevers langs de Oude Rijn. Vaststelling verordening ga rantie betaling rente en aflossing geldlenigen voor aankoop eigen woningen. Liquidatie „Rijnzicht". Dit voormalige bejaardenhuis heeft als zodanig opgehouden te be staan. Er is nog een liquidatie overschot van f5265,48. B. en W. stellen de raad voor dit te storten in een fonds om het gebouw zono dig in stand te houden. Ook een legaat van f 1000 zal in stand worden gehouden, terwijl de jaar lijkse opbrengst ten goede komt aan het jaarlijks te organiseren bejaardenreisje. Ook de renteop brengst van twee 5 pet. obligaties t.l.v. de Ned. Herv. Kerk ad f 500 elk, komt ten goede aan dit doel. Beschikbaarstellen aanvullend krediet voor het bouwrijpmaken van gronden in Dorp-Oost III. -X- Krediet voor reparatie Koude- kerkse brug. Wij vernamen nog, dat, hoewel niet op de agenda vermeld, ook de moei lijkheden met betrekking tot de S.L.F. dinsdag ter sprake komen. KOUDEKERK Nazomerfeesten. Het verenigingsleven van Koudekerk houdt zich op het ogenblik bezig met de organisatie van ..Nazomerfeesten". In dit kader pasten ook de reeds ver reden wielerronde en de voetbalwed strijd KoudekerkQuick Boys. Het programma voor de komende dagen ziet er als volgt uit. Zaterdag: kilometertocht in het zwembad; 's a- vonds: Zomeravondconcert door de muziekvereniging „Kunst Na Arbeid" in het plantsoen tussen „Rhijndael" en ..Nieuw Poelgeest". Maandag 30 augustus: open schaakavond in de kantine van de V.V. „Koudekerk" op het sportpark. Iedere belangstellende kan deze avond schaken in een si- multaan-seance tegen de oud-jeugd kampioen van de Leidse schaakbond Charles Kuypers. Aanvang 8 uur. Donderdag 2 sept: Lampionnen- optocht, m.m.v. „Kunst Na Ahbeid". de, dat men in het college ook lang durig over deze zaak gesproken had, maar er was geen acceptabele andere mogelijkheid. B. en W. zien deze ves tiging in Alphen toch wel graag. Atletiek-accommodatie Over de verkoop van grond nabij de Churehilllaan aan Bouwfonds Na tionale Nederlanden voor de bouw van 324 laagbouwwoningen, voerden ook verscheidenen het woord, meest al in waarderende zin. Voor het voorstel om f 70.000 be schikbaar te stellen voor een be scheiden atletiekaccommodatie voor de A.A.V. '36-C. zat veel jeugd op de tribune. De voorzitter en wethouder Goedhart waarschuwden voor een te groot optimisme. Het grote plan dat rnen voor deze vereniging heeft, is nu niet haalbaar. Voor dit beschei den begin wil men een douceurtje gebruiken dat men nog tegoed heeft, als tenminste Ged. Staten dit goed keuren. De burgemeester deelde nog mee, dat 2 september het rapport Rijnom legging aan de pers wordt aangebo den. AMSTERDAM. 26 augustus De winstnemingen op Wall Street lieten donderdag niet na hun stempel op het Damrak ts drukken. Er "heerste een flauwe stemming, vooral bij de in-, ternationals. Zo moest Unilever f 1.40 terug naar f 118.30, Kon. Olie f 1,90 naar f 142 en Akzo f 0.70 naar f 79. Philips verloor f 0.P0 op f 38,30 en Hoogovens f 0.30 op f 69,80. KLM opende f 4,90 hoger op f 133. Heineken was f 1,50 in reactie op I 257.50. Bij de cultures deed Deli het f 0,30 beter op f 75,80, maar de andere fondsen moesten enig terrein prijsge-' ven. Bij de banken was Am robank nagenoeg onveranderd, maar daalde ABN een halve gulden naar f 280. De scheepvaartsector begon de dag in zijn geheel hoger. Van Ommeren deed het opnieuw goed met een winst- van 6.5 pnt op 261. KNSM steeg f 1,50 naar 97 en ook Scheepvaart Unie en HAL waren fractioneel beter. Na tionale Nederlanden was nauwelijks prijshoudend. De staatsfondsenmarkt was over de gehele linie flink hoger, wat vooral in verband werd gebracht met de verlaging van het promessen- disconto van 6.5 naar 6 pet. LokaaLwaren de verliezen wel in de meerderheid, doch tamelijk beperkt van omvang. Bij de uitgeverijen was Elsevier f 3.20 lager, Wegener f 1 en NDU 5 pnt. Drukkerij De Boer daar entegen was 10 pnt beter. Naarden was onder druk van winst nemingen f 1,20 op zijn retour. Gist verloor f 1 en Van der Grinten en ACF ieder f 2. Van Hattum en Blankevoort moest f 1,40 achteruit, Amev f 1,60 Chas Maointosh f 1,50, Bols f 0,80 en Scholten-Honig f 1,20. Gelderland- Tielens en Nederhorst daalden f 1 en ook IBB moest 5 pnt terug. Kemo moest 6 pnt prijsgeven en NMB f 1,20. Veneta, die na Bergoss nu ook een krachtig herstel heeft bekendgemaakt, was onveranderd 160. Van de andere tapijtfondsen was Bergoss 5 pnt hoger, maar moest Desseaux zelfs f 0,50 terug. BOZ, die donderdag een nieuwe obligatielening van f 9 min aankon digde, deed het 7 pnt beter. Jongeneel zette de opmars van woensdag voort met een stijging van 12 pnt. E.N.-Nill- mij steeg f 2.20, Norit f 1 en Bos Kalis een halve gulden. Bij de hoofdfondsen deden zich geen verschuivingen van betekenis meer voor, maar over het algemeen was er sprake van een licht dalende tendens. Start: 7.30 uur n.m. 2, 3 en 4 septem ber: kermis op een terrein naast het zwembad aan de Kerklaan. Zaterdag 4 september: 11 uur n.m. een groot vuurwerk in de nabijheid van het kermisterrein. BENTHUIZEN Onze correspon dent in Benthuizen voor de plaatse lijke berichtgeving is de heer Joh. Lcune, Dorpsstraat 154, telefoon 01790 - 9451. Hem kan men uitnodi gingen en berichten toezenden. BENTHUIZEN Bevolkingson derzoek. Het twee-jaarlijks bevol kingsonderzoek, onder auspiciën van de Stichting „Fonds tot opsporing van tuberculose Leiden" (kortweg: Fotu Leiden), zal in Benthuizen wor den gehouden op donderdag 2 sep tember en vrijdag 3 september in de kleine zaal van het Dorpshuis „De Tas". Donderdag 2 september 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur; vrijdag 3 september 's middags van 2.00 tot 4.00 uur; 's avonds van 7.00 tot 9.00 uur. KOUDEKERK Jubileum. Het was gisteren een kwart eeuw geleden dat de heer Nic. Hoogeveen, wonende te Koudekerk zijn werkzaamheden be gon bij Oosthoek betonwarenfabriek in Hoorn te Alphen. De jubilaris werd met zijn echtge note in het kantoor door de directeur ir. P. Kolk toegesproken. In de fa briek in de Hoorn is de jubilaris be gonnen als bandenstamper. Vele ki lometers banden heeft hij gemaakt. De jubilaris kreeg een geschenk on der couvert, en de legpenning van de Bond van handelaren in Beton. ALPHEN Een uit Hazerswoude afkomstige vrouw reed gisteren met haar auto, komende uit de richting Leiden, op de Rijksweg tegenover het geniecomplex recht op de ver keersgeleider en botste tegen een verkeersbord. De auto schoot naar links en kwam in de wegberm tot stilstand. Hij werd totaal vernield, de vrouw bleef vrijwel ongedeerd. Uit het politie-onderzoek kwam vast te staan, dat zij onder invloed van alcohol reed. Haar rijbewijs is inge nomen. ALPHEN Een wielrijdster uit de Piet Heinstraat werd gistermor gen. toen zij op de Ambonstraat naar links wilde rijden, aangereden door een van de Willem de Zwijgerlaan komende personenauto, die eveneens naar links kwam. De bestuurder pro beerde nog een aanrijding te voorko men maar de fiets werd geraakt. De vrouw viel en werd met een hoofd wond en een gebroken duim overge bracht naar Rijnoord. ALPHEN Hoewel toch bekend kan zijn, dat de Alphense politie bij her haling snelheidscontrole houdt, zijn er altijd nog tal van automobilisten, die er onverschillig voor zijn. Gister mogen maakte men op het voorste gedeelte van de Herenweg in enkele uren niet minder dan 37 bekeurin gen, waarbij men echt nog wel soe pel was, want de laagste was 67 en de hoogste 90 km. HAARLEMMERMEER De ge motoriseerde actie tegen de plannen een regionaal woonwagenkamp te stichten in Zwaanshoek, heeft voor lopig succes gehad. Burgemeester en wethouders heb ben in overleg met Gedeputeerde Staten van Noord-Holland besloten, de beslissing over de te volgen pro cedure een maand uit te stellen, op dat nogmaals een diepgaand onder zoek kan plaats hebben. Zwaanshoek juicht deze beslissing toe en verwacht dat B. en W. alsme de de raadscommissies sociale zaken en bouwaangelegenheden alsnog een hoorzitting zullen toestaan. Ook zal de gemeenschap geld inza melen om zich van rechtskundige bijstand te verzekeren'. LEIDERDORP Geboren: Pieter, zv Pieter de Groot en Jacoba de Roo- de, Lijsterstraat 13; Philip Erik, zv Philip Bart Begeman en Jelly Gerry Judo-examens LEIDEN De volgende leden van Eendracht zijn geslaagd voor een hogere Judograad: groen/blauw: Allee Klom, Henny Klom; oranje/blauw: Els Groen: geel/blauw: Karei Boehlee, Robert Henzen, Welko Krult, Roelof Lagendijk. Dlane Lagendijk, Peter de Romijn, Chris- te de Romijn, Ronald Slngeling, Ro- nald Vermeer. geel: Arnold v Walewijk, Marjolljn BclJ. Marchel Bosslnk, Marinus Braat, Hanske Goddljn, Pieter Groen. Peter v d Heide. Amalia Heljmans, Marianne Molenaar. Annelles Peet. Aat Straatman, Jimmy Tdlokreg. EUze v Veen, Fran- ciscus Vork. Helena Wels; wlt'bruin: Ronald Bink, Wilbert Vrou- wenvelder: e wit/blauw: Edwin Bosslnk. Kees v d Burg. Marga, Groen, Albert ter Haar. Franclscus van Hees. Danielle Heljmans, Laurens Kruit, Johan Meijer, Henk de Nobel. Marchel Rijpma. Monique Ver loop, Marga verloop, Ronald Verloop, Laura zweerus, Marianne Zweerus; wit/groen: Albert ter Haar, William Overbleek Bloem, Robert Roest, Richard van Veen: wlt'oranje: Erik Lemmlnga, Helgo Tulnhof de Moed; wit/geel. Henny Braxhoven, Sandrino Farina. Johan de Groot, Sandra Krou- wel, John v d Valk. Wiersma, Splinterlaan 88; Ester Eli sabeth, dv Jacobus Petrus Simon van i Leeuwen en Elsje Alida Detz, Merel straat 252. Ondertrouwd: Nicolaas Robert Ko ning, 25 j en Jacoba Plomp, 23 j. Gehuwd: C M Trouwborst, 25 j en K IJssennagger, 23 j; N G Stikkelo- rum, 22 j en J T Rietveld, 22 j. OEG^TGEEST Geboren: Arthur Antony Christian, zv F A Glimmer veen en A T C C Wagemakers; Be linda Gabriëlle. dv J A v d Zeeuw en van S S Baars; Jan. zv H v d Bosch en van W F v d Sleet. Ondertrouwd: J J M Verburg en A H Bank; P T v Werkhoven en C E v Tienhoven; G J V Hotze en C J den Haan; J L M Waihain en H M v d Boogaard. KATWIJK Aanrijding. Op de Zeeweg stak gisteravond de 59-ja rige heer J. Barnhoorn uit Katwijk zonder op het verkeer te letten de rijweg over. Een 20-jarige motorrijder uit Voor hout .eed hem aan en kwam te val len. De motorrijder werd met een gebroken linker onderbeen, hoofd wonden en vermoedelijk met her senletsel met de voetganger, die een hersenschudding en hoofdwonden heeft, naar het AZ in Leiden ver voerd. VALKENBURG Speeltuinver eniging. Zaterdagmorgen van 's och tends half tien tot half twaalf begint de speeltuinvereniging haar weke lijkse bijeenkomsten in de kelder aan de Hervormde kerk voor Jongens en meisjes van 6 t/m 12 jaar. Hier wordt onder leiding van de heer Z. van Zon weer de handenarbeid ge- daan. De jongens en meisjes kunnen weer naar hartelust met allerlei ma terialen aan het werk, zoals met klei, karton, kralen, gips enz. Ook worden allerlei technieken beoefend o.a. emailleerwerk, knip- en plakwerk en nog veel meer. Er worden veel kinderen verwacht. Buiten deze creatieve arbeid zal binnenkort ook. hét wekelijkse zwemmen weer beginnen, waartoe op zaterdagmorgen per autobus naar het zwembad in Wassenaar wordt gere den. Zeer binnenkort zal de Valken- burgse bevolking om financiële hulp worden gevraagd. Het bestuur heeft nog vele plannen op zijn programma. KATWIJK AAN ZEE Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Duffel. Afstand 124 km. In concours 595 duiven. De uit slag: J. Nijgh, 1 14 50 108 en 112; C. van Velzen, 2 44 en 117; C. Ouwe hand 3 8 13 46 en 109; Gebr. Geijte- man 4 5 7 17 21 23 24 41 45 71 77 81 87 en 94; K. Aanhane, 6 en 130; Gebr. Kuijt, 9 12 16 33 43 48 49 51 60 62 69 74 en 95; C. van Dijk 10 127 en 136; J. Zuijderduijn, 11 25 32 42 47 67 75 93 98 134 135 137 en 146; J. Varkevisser 15 83 86 97 128 en 142; K. Geljteman, 18 62 en 96; T. Hou wer, 19 38 en 85; T. Guijt, 20 31 53 66 101 111 121 122 125 en 126; J. Broekhoff, 22 28 39 88 en 143; D. Houwer, 26 30 64 90 en 133; A. Guijt 27; P. de Mol 29 en 113; A. L. de Vreugd 34 35 en 104; K. Haasnoot 36 56 63 84 en 141; J. van Duijn, 40 en 140; M. Kerpershoek, 52; Comb. Mo- vel, 54 55 123 en 147; M. van Beelen, 57 72 76 79 en 129; P. Schaap, 58 1 68 73 99 en 148; J. van der Gugten 59 91 105 114 en 132; H. Dekker 61 en; 82; C. Guijt, 70 en 89; W. Nijgh, 78 en 138; W. de Vreugd 80 en 106; H. M. Tjebbes, 100 en 149; D. Parlevliet, 102 en 118;' Kr. Schaap. 103 115 116 119 en 124; L. van Delft, 107; C. den Duik, 110 139 en 145; P. Langmuur, 120 en 144; R. van der Kraan, 131. Noordwljkerhout Gemeenteraad. Dinsdagavond om half acht verga dert de gemeenteraad. De agenda vermeldt ondermeer het verlenen van medewerking voor het verbete ren van achttien woningwetwoningen aan de Parallelweg. De bedoeling is er douchecellen in aan te brengen en de riolering te vernieuwen. Verder is er een plan de Delfweg te verbeteren, waarmee f122.000 is gemoeid. NOORDWIJKERHOUT Dienst verlening. Het Algemeen Instituut voor Maatschappelijke Dienstverle ning (AIMD) in Noordwljkerhout ls niet zo ingenomen met het samen gaan met de Interkerkelijke Stich ting voor Bejaarden. Dit blijkt uit het zojuist verschenen jaarrapport. De hier uit voortgevloeide sectie, bejaardenzorg heeft volgens het AIMD nog niet geleld tot die open samenwerking die van de zijde van de overige sectiebesturen wordt on dervonden. Verheugd is het AIMD wel over het samengaan met de PCI in Voorhout. Die is in het kader van de toekomsteisen die het ministerie van Cultuur. Recreatie en Maat schappelijk Werk heeft gesteld zeer belangrijk zo stelt het AIMD. Behal ve met Voorhout zijn er ook Infor mele contacten met instellingen in andere omliggende gemeenten in het kader van een nauwere samenwer king.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7