f Zeppelin wijst de weg naar Leidato en 'hobby-stad' Kustbrigades krijgen nieuwe vletten Autowiel rolde spoorbaan op Nieuw repertoire Haagse Comedie Bankbediende ging er vandoor met f 50.000 Leden akkoord met schoolbestuur Benthuizen T V-opnamen in Nieuwe Kerk SERENADE VOOR UNI-Ü Vit de RIJSSTREE Éiur. Ibin felijl ALPHEN: Op een tussen de dar delsweg en de Produktieweg g(£ perceel industrieterrein heeft de. Beheermaatschappij Blauw-J8 LL, gevestigd te Amsterdam, ee dustriehal gebouwd. Deze hal de vennootschap verhuurd aé( firma Zanussi. De goederen w| on per spoor aangevoerd. In vel vai daarmee heeft Blauw-Fonds i zal aan de N.V. Transportvoorlüjde van de Ned. Spoorwegen als acting gemeentebestuur gevraagd onoorl bruik mag worden gemaakt va(uisv meter stamlijn. Burgemeestetvai Wethouders stellen de raad vo(ve medewerking te verlenen tegejert- jaarlijkse vergoeding van f 113Qghei de stamlijn en van f 1340 huur mt de grond waarover de lijn loopttieli; de Spoorwegen verlenen Zanusiing' dewerking. ll ALPHEN: Als begin van een f dige atletiekaccommodatie vo(voc AVV'36-combinatie, welke verei1"15 al jaren uitkijkt naar een eige^^ me, stellen burgemeester «n w^m ders de gemeenteraad voor eerurzj diet van f 66.000 beschikbaar te£an len voor de aanleg van een ieia! baan, een vérspringbak en een y h, ring, ten zuiden van het sporke „De Bijlen." fuis: ALPHEN: Het nieuwe postkénee nadert zijn voltooiing. Bij de derig handelingen over de grondaake werd ook het oude postkantocfcott' trokken, dat iets ten zuiden valt la nieuwe staat en dat Burgemeesi Wethouders, in verband met de ring van het centrum daar wel willen. Aan de gemeenteraad LSU) voorgesteld een krediet van f, B, beschikbaar te stellen voor he' pen van het kantoor. Jr KOUDEKERK Ter hoogtij Dorpsstraat nr. 74 vond gisteroc|s een verkeersongeval plaats. Hetde dek ter plaatse is sterk door de. sc des tyds aangetast. Dat ondej, een 30-jarige Alphenaar die mcgdei auto komend uit de richting va^ r woonplaats moest afremmen een tegenligger. De auto raakte f slip, schoot de stoeprand op, een lantaarnpaal, om tegen ee^ keie meters veruer siaanue bot stilstand te komen. De autol zwaar oescnauigu; de Dcsiuurcf zijn meue-inzitienue kwamen c licnte verwondingen nog goed KOUDEKERK „Ons Geno| nam deel aan de weaviuonc bi. Ghisiain over ly6 km. Gek 9 uur bereikte de eerste hok om 12.05 uur (l.Uob mete nunuu'.j, en de 31e om 12.28 ui| uitsiag: J. r'aoer: imiz— 25; Jac. de Jongh: 2V11f 28; H. van Vegien en Co.: 21—24; Gebr. De Wit: 4 9151630; M. ScneiwngernoJ 23—27L. A. Smits: 28—31; Hoven: 29. HAZERSWOUDE Vredesj De uit de bevolking van Hazerst en Koudekerk gevormde com „Vredesweek 1971" heeft Vredesweek (1926 septembefl verse activiteiten op haar progr» staan. Een van de activiteiten F voettocht, die wordt gehoud^j zaterdag 25 september. Centrum van de activiteiten tent od het terrein van Nedairc de Rijndijk, nabij Rhynenburch, deelneming aan de tocht kan zich melden bij de heer J. Cle Rhynenburcherlaan 20, Hazer de-Rijndijk (telefoon 017143; HAZERSWOUDE gemeentelijk sportpark gehoudJ letiekwedstrijden, die de plaa» afdeling van de Katholieke 9 lands Jongeren organiseerde, I de winst winst op voor de ld woudse ploeg, die in totaal 149| ten scoorde en daarmee beslagI op een wisselbeker. De ploel Maarssen werd tweede. len j v; )edr >p, i Vit de ROLLEVSTREEK Officier bij Haagse rechtbank eist 10 maanden gevangenisstraf (Van onze rechtbankverslaggever) DEN HAAG Teneinde uit zijn financiële problemen te komen, deed donderdag 21 december van het vo rig jaar een 23-jarige bankbediende uit Noordwykerhout een greep in de door hem beheerde geldlade, hetgeen hem f 50.000 opleverde. Het had ook f 250.000 kunnen zijn, want dat was het totale bedrag dat zich in de tas bevond. In plaats van zijn schulden te be talen ging de jonge man er vandoor en in drie maanden tijd verteerde hij in het buitenland f 45.000. Toen kwam hij naar ons land terug, waar zijn schuld slechts met ge noemd bedrag was vergroot. Van morgen eiste de officier van justitie tegen verdachte tien maanden ge vangenisstraf waarvan twee maan den voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. Verdachte, die het volle vertrou wen van zijn directie genoot, was kassier in een bijkantoor dat in de Groenoordhal te Leiden was inge richt. De bewuste ochtend stuurde hij een assistent om een boodschap en haalde toen de f 50.000 uit de tas, die hij later naar het hoofdkantoor terugbracht. Daarna ging hij er vandoor. Drie maanden bleef hij onvindbaar. RAPPORT Volgens het rapport van de psy chiater zou verdachte niet zo bar onder de indruk zyn van het'gebeur- BENTHUIZEN Veel leden be zochten gisteravond de vergadering van de christelijke schoolvereniging. Besloten werd akkoord te gaan met het beleid van het schoolbestuur. Wethouder Van Hoeven, die onlangs nog ernstige beschuldigingen uitte aan het adres van het schoolbestuur, was het er ook mee eens. De moeilijkheden die zijn ontstaan rond de bouw werden toegelicht door de adviseur van de schoolvereniging, mr. Matze. Het conflict tussen het bestuur van de school en het gemeentebestuur ontstond toen B. en W. lieten weten geen architektenkosten te zullen be talen, terwijl zij een half jaar eerder hadden toegezegd dit wel te zullen doen, waardoor het schoolbestuur af stapte van de plannen. de en een scherp reclasseringstoe- zicht werd noodzakelijk geacht, zulks in tegenstelling met de reclasserings- ambtenaar zelf, die verdachte juist meer vrijheid wilde toestaan. „Ik weet dat dit een standpunt is ingevolge de opleiding van de Sociale Academie, maar de rechtbank heeft juist groot vertrouwen in het oor deel van de psychiater dr. Haveman. Het algemeen verschijnsel om meer vrijheid heeft de rechtbank bittere ervaringen en meer recidivisten op geleverd", aldus de president. De officier van justitie zei dat uit de feilen een zekere infantiliteit van verdachte spreekt, doch anderzijds is het een maatschappelijk kwaad door verdachte begaan, die overigens een eigen en waarschijnlijk goede toekomst op deze wijze heeft ver gooid. Verdediger, mr. G. Smelt wees er op, dat verdachte niet zozeer uit geldzucht heeft gehandeld, want dan zou hij wel de volle f 250.000 hebben meegenomen. Pleiter vroeg een nieu we kans voor zijn cliënt door het op leggen van een kortere gevangenis straf dan geëist was. Uitspraak op 7 september a.s. 'STARTWEEK' IN RIJNSBURG RIJNSBURG Van 12 tot en met 19 houdt de geref. jeugd van Rijns- burg haar „startweek". Het program ma volgt hier. Zondag 12: Jeugdzondag onder het thema: „Levend Geloven", 's Mid dags: jeugddienst in de Immanuel- kerk, ds. P. J. Huisman. Verdere me dewerking wordt verleend door: B. de Mooy organist en het duo Luc Aalbrechts en Kees Koedood. Na af loop: broodmaaltijd en discussie. Maandag 13/9: Voetbalwedstrijd. In deze dienst komt de kerkeraad uit tegen leden van de jeugdverenigin gen. Aanvang: 18.00 uur. Voor perso nen boven de 16 jaar is er in 't Voor onder een bingo-avond en verder klaverjaswedstrijden. Voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar een filmavond in een zaal van het Centrum. Dinsdag 11/9: Toneelavond in de Petrakerk, in drie bedrijven. „Het vrolijke tankstation", aanvang: 20.00 uur. Woensdag 15/9: Puzzelritten op de fiets voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar (start 18.00 uur) 12 jaar en ouder (start 18.30 uur). Donderdag 16/9: Startavond in "t Vooronder. Het thema waarover de heer S. Landsheer uit 's-Gravenhage zal spreken is: „Welvaart en Wel- zijn". Vrijdag 17/9: Voor personen boven de 17 jaar is er in 't Vooronder: volksdansen. Zaterdag 18/9: Voor de jeugd van 12 t/m 16 jaar een ontspanningsmid- dag georganiseerd in Panbos. Het vertrek is om 1 uur vanaf het Raad huisplein. 's Avonds: Opening Zater dagavondsociëteit. Zondag 19/9: Opening Jeugdsocië- teit Leeftijdsgrens: 18 jaar en ouder, aanvang: 20.00 uur. A'dam se ivisselmarkt AMSTERDAM, 23 augustus Contante prijzen: Londen 8.49%—8.50, New York 3.48,1'c—3.48A. Montreal 3.43s,i—3.44'/«, Pa rijs 63.14%—63.19%, Brussel 7.14%—7:15*/», Frankfort 101.70*/r-l0l.75%, Stockholm 68.57—88.62, Zürlch 87.39%—87.44%, Milaan 56.791/.—56.84%, Kopenhagen 4 7.32%— 47.37%. Oslo 50.37%—50.42%, Lissabon 12.65*/»—12.66%, Madrid 4.96—5.20. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM. 23 augustus De ad- vleskoersen voor buitenlands bankpapier geldend In Amsterdam op de volgende werkdag lulden heden: Dollars 3.40—3.48. Ponden 8.40—8.60. Belg. frs. 7.00—7.20, ÜH». 100.00—102.50, Den. Kr. 45.00—47.0. Lires 55.0057.50, Escudo-s 11.90—12.50, Can. Dol lar 3.35—3.45, Fr. Frs. 62.50—64.50, Zw. Frs. 86.0088.00, Zw. Kronen 66.50-68.50, Nor. Kr. 48.00—50.00, Os. Sch. 14.36—14.64^ Pese ta's 4.93—6.20. NIEUWE LEIDSE COURANT NOORDWIJK Zes enthousiaste ploegen van vijf verschillende kust- reddingsbrigades hebben op het strand voor Post 1 van de Noord- wijkse Reddlngs Brigade strijd gele verd om het eremetaal van de wed strijden, die de vaardigheden van de brigades op de verschillende terrei nen van het kustredwerk moesten testen Deze wedstrijden georganiseerd door de Contact Commissie van de Kustbrigades in samenwerking met de NRB, zijn in feite een onderonsje geworden van de Katwijkse ploegen, die vrijwel in elk onderdeel eerste en tweede plaatsen wegsleepten. Daar konden Heemstede, Zandvoort, Rot terdam en vooral het organiserende Noordwijk dat in het bijzonder te kampen had met afzeggingen op het laatste moment niets aan verande ren. Interessant onderdeel van de de monstratie was ook de show met de nieuwe bondsreddingsvlet. De Koninklijke Bond tot het Red den van Drenkelingen besloot een aantal jaren geleden tot vervanging van het materieel waarmee zijn bri gades op dit moment nog werken Teneinde de nieuwe boot optimaal geschikt te laten zijn heeft men de brigades van de kust hun wensen en eisen kenbaar doen maken en met dat pakket opmerkingen is de Delftse hoogleraar in de scheepsbouwkunde, prof. ir. J. Gerritsma in samenwer king met de toekomstige bouwer, de IJmuidense rederij Mulder en Rijke, aan de slag getogen. Voor 't verkrij gen van fondsen (een kostbare zaak) zal te zijner tijd een actie worden gevoerd. Prof. Goslings wordt rector magnificus LEIDEN Prof. dr. W. R. O. Gos lings, hoogleraar in de microbiële ziekten en antibiotica, is voor het academiejaar 19711972 benoemd tot rector magnificus. Op 6 september neemt hij het rectoraat over van prof. dr. C. Soetelnan. NIEUWE WETERING Van dag is de kleuterschool in gébruik genomen die wordt gevestigd in een tijdelijk ge bouw dat in november ge reed komt. Voorlopig moe ten de kinderen het doen met het muziéklókaal van Door Gunst Verkregen. De kleuterschol is een belang rijke aanwinst voor dit dorp en bestemd voor kinderen van alle gezindten. Initia tiefnemers zijn de dames Van der Knijf, Zaal, Raap horst, Hoogenboom, Peeters en Obdam. Zij vormen ook het bestuur. De 32 kleuters staan onder leiding van mej. Bergisch. Zaterdag werd de school enigszins feestelijk geopend, met de kinderen erb. De „echfe" officiële ope ning is in november als het eigen gebouw in gebruik ge nomen wordt. KATWIJK AAN ZEE De Evan gelische Omroep houdt vandaag een zangavond in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat, waarvan tv-opnamen worden gemaakt. Medewerking wordt verleend door de Verenigde Veluwse Koren (in klederdracht) o.l.v. Marinus Brandsen, en de orga nist Wim v/d Panne. De aanvang is half acht. Verkeer uit Wassenaar omgeleid in Katwijk KATWIJK Deze week zal het verkeer dat zich op de provinciale weg bevindt, mogelijk nogal wat ver traging ondervinden. De reden hiervan is dat de weg vanaf het viaduct Zeeweg, in noorde lijke richting van een nieuwe deklaag wordt voorzien. Dit karwei zal ver moedelijk nog ongeveer vijf dagen duren. Gisteren waren de werkzaamheden tussen 5 en 7 uur aanleiding tot file vorming. Het verkeer dat uit Wasse naar komt wordt omgeleid via Zee weg, Julianalaan, Biltlaan, Hoornes- laan en Zwarteweg. LEIDEN Verkeerd gekeerd. Een 31-jarige Leidse vrouw, wilde gis- terochten op de Hooigracht met haar auto een parkeervak verlaten en di rect erna de weg oversteken. De be stuurder van een bestelauto kon haar toen niet meer ontwijken. De vrouw liep een gebroken rechterbovenbeen en hoofdwonden op en haar auto was op slag in een wrak veranderd. KATWIJK In alle stilte besloot het bestuur van de Katio\ j muziekvereniging UNI (Uitspanning na Inspanning) de heefT cobus van Beelen, AnrCastraat 25, een serenade te brengen. N\m venentwintig jaar lid te zijn geweest van UNI, wilde de heerr vi Beelen die lange tijd bezorger van de Nieuwe Leidse Cow, hu was ermee stoppen. Aanleiding om het bijltje er bij neer tele1 was ook het feit dat hij de 65 is gepasseerd. fer„ Het was voor deze Katwijker een enorme verrassing toen hij muziek" voor de deur kreeg. Met z'n huisgenoten nam hij de ifn in ontvangst. Voorzitter Nic. Hoek prees hem voor de wijze wa£ or hij de muziekvereniging trouw heeft gediend. „U heeft zichkce goed muziekbeoefenaar getoond. De partij van de tweede tuba,Q( bij u in goede handen. U wist uw muzikaal gevoel door middew*. uw instrument tot uitdrukking te brengen", zei de heer Hoek. Ja lang was het echtpaar Van Beelen conciërge van de UNI-zaal geen mede aanleiding was om de heer Van Beelen tot erelid te noemen. Hij kreeg de hierbij behorende gouden speld. In de zaal volgde nog een gezellige bijeenkomst. tac or kt we iet Gistermorgen om 9 uur is de trein naar Amsterdam op de spoorweg overgang te Warmond ternauwer nood aan een ramp ontsnapt De chauffeur van een wagen (met een inhoud van 16 ton) van de Leidse Beton-Mortelcentrale, die de over gang vanaf de Oranje-Nassaulaan naderde, merkte bij de bushalte dat zijn auto aan de achterkant wegzak te. Hij dacht aan een lekke band en reed door. Daar de spoorbomen ge sloten waren, moest hij stoppen. Op hetzelfde moment liep het bui tenste wiel van het rechterwielstel af en rolde de spoorbaan op. Het ruim 1 m. hoge wiel bleef gelukkig liggen op de éne baan, terwijl op de baan er naast de trein naar Amsterdam voor bij denderde. Het bleek bij onderzoek dat alle wielbouten van het dubbele rechter wielstel waren gebroken, waarschijn lijk doordat deze niet voldoende wa ren vastgedraaid. Het verkeer ondervond veel hin der. daar het over één rijbaan moest worden geleid. Na reparatie van de wagen ter plaatse was omstreeks half één 's middags de situatie weer normaal. DINSDAG 24 AUGUSTU KATWIJK Collecte. De iri ling voor de vereniging „Draa kanders Lasten" heeft f 4100 bracht Kouwelijke honge RIJSWIJK Rond drie nacht kreeg de politie een stil i alarm van V D in „In de Bo| Een kordon van agenten werd i gebouw gelegd. Even later k 21-jarige losarbeider H. J. K. ge| worden. De man had reeds twe« mantels, twee hammen een rosbeef klaar gezet om mee te l| LEIDEN Een op ongeveer honderd meter hoogte veran kerde en door schijnwerpers „aangestraalde" Zeppelin zal de bevolking van Leiden en omge ving „de weg wijzen" naar de tiende Leidato-huishoudbeurs, die a.s. vrijdag haar deuren opent. Deze lustrum-Leidato wordt weer in de Groenoordhal gehouden, waar sinds gisteroch tend driftig wordt gewerkt aan de opbouw van de stands. In de naast de hal opgestelde „mini- hal" is de hobby-stad Vaardige Vingers al voor' een groot deel Ingericht. Ongeveer 260 hobby isten uit het gehele land tonen hier bij elkaar zo'n achthonderd werkstukken, die een zeer uit eenlopend gebied bestrijken. Er zijn werkstukken bij, waaraan meer dan vierduizend uur is ge werkt. LISSE Nieuw vaandel. Onge veer tweeduizend belangstellenden waren bij de viering van het zilveren jubileum van de landelijke ruiter- vereniging „Sint Hubertus." Op het terrein bij boerderij Rotteveel werd een voortreffelijke show gegeven. Er waren twee bestuursleden die mee jubileerden, namelijk de heren J. P. Rotteveel en W. Duineveld. Tijdens de parade werd een nieuw vaandel aan de voorzitter overhandigd. Later werd in de stallen van het nieuwe ruitercentrum in de Rooversbroek- polder een receptie gehouden. LISSE Badminton. De badmin- tonsport heeft in Lis$e ingang gevon den en breidt zich nog steeds uit. Het bestuur moet een wachtlijst aanleg gen. Een uitzondering maakt de in schrijving voor de jeugd, waarvoor speciaal de zaterdagmiddag is uitge trokken. Het nieuwe seizoen zal worden be gonnen met een onderling „kennis- makingstoernooi", op 1 en 8 septem ber. Voor de aspiranten is de leeftijd gesteld op 10 - 14 jaar, junioren 14 - 18 jaar,- opgaven bij de heer F. J. G. van Ravensberg, Barentzstraat 78. LISSE Morgen, woensdag 25 augustus kan men op de maandag en donderdagroute grof huisvuil meegeven met de kraakwagen. LISSE De openbare leesbiblio theek aan de Grachtweg zal vanaf heden ook elke woensdagmorgen van 10 tot 11.30 uur voor volwassenen ge opend zijn. LISSE De oude Blauwband hield een wedvlucht vanaf Duffel met 318 duiven. De uitslag: G. Does- wijk 1. 14. 17. 27. 31, 49 en 59; A. Balkenende 2. 28. 39 en 58; M.de Vreugd 3, 11. 18. 24. 30. 44, 45, 53. 57 en 61; J. Langeveld 4, 5. 8, 51 en 52; Meyer 6, 26: C. M. Zuidhoek 7; 19, 20, 25 en 37; Th. van der Ploeg 9. 12. 21. 22, 33. 35, 36, 56 en 63;Q. Doeswijk 10; G. B. Roodenburg 13, 29, 34, 43, 48, 60 en 62; R. Zoet 15; C. A. Oppelaar 16. 32, 38. 54, 55 en 64; B. Warmerdam 23; K. Ippel 40 en 50; G. Janssen 41; N. de Kuijper 42 en 46; A. de Vormer 47. Het is te verwachten, dat deze nationale hobbyexpositie (waar aan ook de Tros-televlsie aan dacht gaat schenken) voor vele mensen een bezoek aan de Lei dato nog meer voldoening zal schenken. Vrijdagmiddag om half 5 gaat burgemeester Vis de Leidato openen en 's avonds om 7 uur gaan de deuren voor het pu bliek open. De openingstijden zijn verder: van 1 tot 5 uur en van 7 uur tot half 11. Er zul- len dit keer, behalve bij de ope ning, geen artiesten 'optreden. Volgende week woensdagnacht is er voor de standhouders een groot feest in Meerrust te War mond. De Leidato duurt tot en met 5 september. Foto: Eén van de inzendin gen voor de hobby-expositie, voorstellend de „Leidato-Boys". De kop van de grote hobby hal wordt gevormd door een Rotonde, waarin elke middag en twee keer per avond een mode show wordt gegeven waarvoor echter apart toegangsgeld moet worden betaald. De vijfde klas sen van veertig scholen uit Lei den en omgeving zorgen er ten slotte met hun gemeenschap pelijke werkstukken voor. dat de hal „vol" komt. Er zullen ook demonstraties worden gegeven op het gebied van pottenbak ken, bloemschikken en schilde- DEN HAAG In het seizoen 1971/1972 brengt de Haagse Comedie de volgende stukken uit: In de Koninklijke Schouwburg: Driekoningenavond, of alles mag "Twelfth night, or what you will) van William Shakespeare, in de regie van Hans Croiset. Eerste voorstelling: 11 september, 't Is voorbij (All over) van Edward Al- bee, in de regie van Paul Steenbergen. Eerste voorstelling: 23 oktober. Blok aan 't been (Un fil k la patte) van Georges Feydeau, in de regie van Ko van Dijk. Eerste voorstelling: 6 november. Maak mevrouw niet wakker (Ne ré- veillez-pas Madame) van Jean Anouilh. in de regie van Joris Diels. Eerste voorstelling: 23 december. Nachtasyl van Maxim Gorki, in de re gie vaa Hans Croiset. Eerste voorstelling: 26 februari. In celebration, van David Storey, in de regie van Wim van Rooij. Eerste voorstelling: 15 apriL De Haagse Comedie handhaaft Schakels van Herman Heijermans en Mooi weer vandaag (Home) van David Storey op het repertoire. In het HOT komen de volgende pre mières: Het verborgen leven van Je zus Christus, van André Kuyten, in de regie van Kees Cooien. Eerste voor stelling: 15 september. Is 't "n mens, 'n steen, of *n boom Maldoror H). Uit: De zangen van Maldoror (Les chants de Maldoror) van Le comte de Lautréamont. be werkt en gespeeld door Jules Croiset. Eerste voorstelling: 23 september. Woyzeck, van Karl Georg Büchner, in de regie van Hans Croiset. Eerste voorstelling: 9 november. Koning Ubu, een bewerking van Ubu Roi en Ubu Enchainé van Alfred Jarry, door Jan Grossman en Milos Macourek in de regie van Jan Gross man. Eerste voorstelling: 3 maart. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag 25 augustus. Hoog water 15.33 en 17.52 uur; laag water 1.39 en 13.46 uur. LEIDEN Woonkeet tuindersbe- dryf. Donderdag doet de commissie beroepschriften uitspraak inzake een beroep van de heer C. J. M. Laken te Leiderdorp tegen een besluit van B. en W., waarbij hem goedkeuring is geweigerd voor de bouw van een woonkeet op zijn tuindersbedrijf aan de Vlietweg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4