Bouwproductie hangt af van bestrijding inflatie Noodtoestand op IV-commentaar de Filippijnen kontuur in Brits soldaat gedood in Ulster Jonge kiezer moet worden voor; gelicht Klik-klak taboe in Maastricht Vanavond te Inzamelingsactie „geef gezondheid" via radio en tv horen Vanavond te zien nOmis DINSDAG 24 AUGUSTUS l Van onze parlementsredactie DEN HAAG Voor het be reiken van een bouwproduktie van 137.500 woningen in 1975 is in de eerste plaats een ef fectieve bestrijding van de in flatie vereist. Minister drs. B. J. Udink van volkshuisvesting en ruimtelijke orde- BELFAST (AP, Reuter) Een scherpschutter heeft gisteren een En gelse soldaat neergeschoten, die op wacht stond bij een fabriek aan Crumlin Road in Belfast, waar in de afgelopen twee weken protestanten en roomskatholieken in een dodelijke strijd gewikkeld zijn geweest. De jonge soldaat, wiens naam niet on middellijk bekend is gemaakt, over leed op weg naar het ziekenhuis. Eerder op de dag was in een zie kenhuis een katholieke burger over leden, die twee weken geleden werd gewond bij een vuurgevecht tussen Britse troepen en terroristen. Sinds 8 augustus zijn in Noord-Ierland nu 30 personen omgekomen bij de onlusten.' De Engelse regering heeft toegege ven, dat de situatie ernstig is in Noord-Ierland, maar wees het ver zoek van de labourpartij het parle ment terug te roepen van reces af. ning noemt uitdrukkelijk deze voor waarde. Wanneer de bouwprijzen blijven, stijgen (14 pet per jaar) zal van de woningbouw zelf een stimu lans voor de inflatie uitgaan. Gevolg zal .zijn weer een terugslag op de wo ningbouw, want de institutionele be leggers zullen op den duur de steeds duurdere woningen niet meer willen bouwen. Om een verdere scherpe stijging van de bouwprijzen tegen te gaan, zal de minister minder dan zijn voorganger streven naar nog betere kwaliteit van de woningwetwoningen. Het gaat de minister om de uitgifte van de woningen. Er zal een beleidsnota worden op- op de vele problemen die met de wo- gesteld, waarin zal worden ingegaan ningbouw hebben te makein. Doorstroming O Minister Udink liet op een informe le bijeenkomst, belegd om kennis te maken met de nieuwe staatssecretaris voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, drs. K. W. Buck, blijken zeer te hechten aan het slagen van de doorstroming voor de oplossing van het woningprobleem. De bewindsman was er niet afkerig van desnoods met een wettelijke maatregel te ko men. Een criterium voor het besteden van een bepaald deel van het inko- Gistermiddag vertrokken Len ny Kuhr en Euson van Schiphol naar de Poolse Oostzee-badpïaats Sopotom daar deel te nevien aan het elfde „Internationale Popsong Festival". men voor de woning leek hem niet onredelijk. Een belangrijk probleem volgens drs. Udink is de stadssanering, een taak waarmee staatssecretaris Buck speciaal is belast. Het ideaal van de staatssecretaris was, dat in deze,re geringsperiode voor de sanering* en krotopruiming een duidelijk beleid zou worden ontwikkeld. MAASTRICHT Op de John F. Kennedyschool, een openbare kleu terschool in Maastricht, is het vooral,, in Zuid-Nederland populaire klik- klak-spel taboe verklaard. De hoofd leidster van de school, mejuffrouw D. Smeets, heeft de ouders schriftelijk verzocht hun kinderen het speeltuig niet meer mee te geven. De klik- klakkers, bestaande uit twee aan een touwtje bevestigde ballen die met grote kracht tegen elkaar moeten worden geslagen, zouden builen en bloeduitstortingen veroorzaken. Ook zouden de kleuters elkaar bij ruzie met het tuig om de oren slaan. HAARLEM Burgemeester en wethouders van Haarlem vinden het, gezien de geluidshinder, van belang in samenwerking met andere ge meentebesturen uit de omgeving van Schiphol een civiele procedure te voeren. Storingen Het medium had gisteravond met plaatselijke storingen te kampen. Hier en Nu" had de president van de Nederlandsche Bank, prof. Zijlstra gefilmd met een kapotte camera waardoor deze functionaris maar af en toe, en dan nog onvoordelig, in beeld kwam. ..Hier en Nu" had aan een gedeeltelijke oplossing van dit probleem gewerkt, door af en toe het gebouw van de bank te tonen. Op die manier konden toij via allerlei ge- dochtansprongen toch.voor ogen..hou den wie er aan het woord was. HèVls bekend dat wij een buitengewoon mild oordeel hebben over technische storingen. Een heel andere zaak was de kwa liteit van het verslag dat het NOS- journaal vertoonde van het vertrek van de koningin naar Indonesië. Wij kregen bijna niets anders te zien dan ruggen, die vermoedelijk hebben toe behoord aan leden van de commissie van uitgeleide. Die mensen waren niet bereid een stap opzij te doen. of even door de knieën te zakken. Wij waren plotseling weer in de positie van jaren terug, toen er nog geen televisie was en dus Den Haag nog volliep op Prinsjesdag. In die dagen was het ook al een kunst om over de schouder van je voorman te kijken. Al met al zat de NOS toch maar in een zielige positie. Want het is toch zo, dat wij dank zij de ongebreidelde activiteiten van deze stichting als het ware allemaal een beetje naar Indo nesië gaan en nu konden er nauwe lijks beelden van het vertrek worden getoond. Nogal ondankbaar van de rijksinstanties. Gelukkig kon de ver slaggever op Schiphol ons wel vertel len welk type vliegtuig er voor de overtocht wordt gebruikt; hoeveel zitplaatsen daarin te vinden zijn en hoeveel daarvan tot de toeristen klasse behoren. De gedramatiseerde documentaire „Arthur Nebe". waarvan de NCRV het tweede deel vertoonde, is ons in zijn geheel een beetje tegengevallen. Wij vermoeden dat het materiaal on danks al het speurwerk toch niet toe reikend is geweest om Nebe werke lijk gestalte te geven. Het gebruik van zeer veel archief-film en het her- MANILLA (Reuter, AP. UPI) President Ferdinand Marcos van de Filippijnen heeft gisteren de autoriteiten bevoegdheid ge geven om personen zonder vorm van proces te arresteren en vast te houden. De president verklaarde, dat er in het land communistische rebellie heerst, die met alle middelen, die de staat ter beschikking heeft, vernietigd moet worden. Hij zei dit in een radio- en televisierede, nadat er' Zaterdag bij een aanslag op een bijeenkomst van de "liberale partij in Manilla acht mensen omkwamen en negentig men sen gewond raakten. President Marcos zei, dat de Filip pijnse opstandelingen de steun van een buitenlandse mogendheid krijgen om de regering gewapenderhand om ver te werpen. Hij noemde niet de naam van deze mogendheid. „De re bellen willen het wettige bewind ten val brengen en het bestaande politie ke leiderschap vervangen door een nieuwe op marxistisch-leninistisch- maoïstische grondslag gebaseerde re geringsvorm", aldus Marcos. Hij zei ook, dat de opstandige elementen, „terwijl zij onschuldig en onschade lijk lijken, voortdurend en systema tisch hun gelederen hebben versterkt aanhang hebben verworven bij boe ren. arbeiders, vakmensen, intellec tuelen studenten en het personeel van de massa-media." Volgens regeringskringen zijn reeds 27 mensen aangehouden in verband met de bomaanslag op de "erkie- zingsbijeenkomst van de liberale par tij. Daartoe behoren Nemesio Pruden ce, hoofd van het Filippijnse handels college, dertien leraren, jeugdleiders haaldelijk optreden van de commen tator zouden daarop kunnen wijzen. In de laatste aflevering van Water merk (VARA) zei milieuminister Stuyt dat hij van plan is alle instan ties die aan milieuverbetering wer ken, te bundelen; dat hij toil trachten de wetgeving tegen vervuilers uit te bouwen en dat hij de vervuiling aan de bron (de afvalproducenten) wil op sporen. Bosboom zei dat het goed zal zijn bij volgende verkiezingen na te gaan wat er van die voornemens is terecht gekomen. Roger en de televisiecommentator Arienda. De meeste Fillippijnse dagbladen bekritiseerden president Marcos. De invloedrijke Manilla-Times schreef: „De arrestatie en bestraffing van zondebokken kan ons niet afleiden van de verantwoordelijkheid van de president... Wij kunnen burgers die het goed met de bevolking menen, niet kwalijk nemen, dat zij hem vra gen af te treden". Van een verslaggevers HILVERSUM De Avro-radio en -televisie zullen op dinsdagavond 14 september via Hilversum 2 en Neder land 2 in gelijktijdige en rechtstreek se uitzendingen vanuit „De Doelen" in Rotterdam de inzamelingsactie „Geef gezondheid" ten behoeve van de medische hulpverlening aan de bevolking van de derde wereld on dersteunen. Deze Avro-uitzendingen. gepresen teerd door Willem Duys, ten bate van de Memisa-actie zullen tot ongeveer twee uur 's nachts duren. De Memisa heeft momenteel onge veer 700 aanvragen voor allerlei vor men van hulpverlening lopen tot een totaal bedrag van twintig miljoen gulden. Van de opbrengst van de ak- tie (waarvoor geen streefbedrag wordt genoemd) zullen in ieder geval voor 46 studenten hun medische stu dies worden betaald. Voorts zal geld beschikbaar worden gesteld voor de bouw van klinieken, terwijl tevens medicijnen en revalidatiematerialen voor de medische zending en missie beschikbaar zullen worden gesteld. PERSONALIA AMSTERDAM Aan professor dr. H D.. de Vries Rellingh Is per 1 september om gezondheidsredenen ontslag verleend als hoogleraar In de sociale aardrijkskunde en landbeschrijving. In verband hiermee treedt hij af als lid van het algemeen bestuur van de Academische Radio-om roep. Hij vertegenwoordigde de senaat van de universiteit van Amsterdam in de Acro sinds 1967 In zijn opvolging bij de Acro is nog niet voorzien. Van een onzer verslaggevers HAARLEM Uit democratisch oogpunt is een verlaging van de kies gerechtigde leeftijd toe te juichen, maar het is te betreuren, dat daarbij behorende noodzakelijke voorzienin gen ten aanzien van onderwijs, vor ming en voorlichting ontbreken. De schijn van een lichtvaardig hanteren van het kiesrecht is niet vermeden. Dit schrijft het Nederlands Centrum voor democratische burgerschapsvor ming in het jaarverslag over 1970. Het centrum pleit dan ook voor een snelle planning op dit gebied, pu bij de volgende verkiezingen ook 18-jari- gen naar de stembus kunnen gaan. Dit schept verplichtingen jegens hen, die nu 14 jaar en ouder zijn, want de verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd is verwezenlijkt, omdat men meer rekening wil houden met poli tieke opvattingen van jongeren. Evenals bij de eerdere verlaging van 23 .naar 21 jaar is er ook nu geen studiegemaaktvan de waardering, die''er''bij deze leeftijdsgroepen voor het kiesrecht bestaat, noch is er een beleid ontworpen, gericht op voorbe reiding tot zinvol kiesgedrag. Het op treden van kleine geruchtmakende minderheden is kennelijk voldoende om wetswijzigingen als deze te be werkstelligen. Rechten, die de burger niet ratio neel en in zijn eigen belang kan ge bruiken, zijn niet anders dan mani pulatie-kansen voor anderen, zo schrijft het NCDB in zijn jaarverslag. NEDERLAND 1 KRO 19.05 uur Daktari 20.21 uur Nieuw Zeeland, documen taire 21.20 uur Jan de Hartog en de film, speelfilms NEDERLAND II NOS en AVRO 19.10 uur Programma over het wel en wee van de recreatie 19.30 uur Operatie minus 5 20.21 uur Peyton Place, t.v.-serie 21.10 uur De Carol Burnett-show 22.00 uur Televizier-magazine HILVERSUM 1 KRO 19.39 uur Programma met informa ties over de schoolradio voor het nieuwe schooljaar 20.00 uur Ein Walzertraum, operette 21.25 uur Het Radiokamerorkest o.l.v. Roelof Krol 22.50 uur Reisoogst, toeristisch maga zine HILVERSUM II AVRO en NOS 19.35 uur Vanavond, gevarieerd pro gramma 22.55 uur Verslag van een „Poetry- reading" in Eindhoven MARY STEWAR ID TUF •lands Open uit twi als jbardy ich Lui 2 9 We waren al een eindje Nfmes uit, voor een van onf.®£*' een woord zei. Toen merkte ik voorzichtig op: „Jij zag vader in de arena, niet, David?" „Ja." Zijn stem klonk zacht en vlak, en ik keek heif niet aan; ik liet vrijwel geen oog af van mijn spiegeltj^, waarin ik uitkeek naar een grote grijze wagen met ee| Engels nummerbord. „Ik hoorde hem eerst praten, toei keek ik en zag hem. Ik dacht niet, dat hij mij had gei zien." te „Dat had hij ook niet. Ik verraadde je per ongeluk. I%enoi kwam hem daarboven tegen bij de Tempel van Diana parti Boven in de tuinen,"? 1 „Wat is er gebeurd?" „O, hij wilde dat ik hem zou vertellen waar jij was. Itofjj verzon eén paar leugens en liep daarmee tegen de lam" - met dat soort dingen ben ik nooit erg gelukkig. Toei lukte het mij, hem in de waan te brengen dat wij met dP v t bus naar Montpellier zouden gaan." „Waarschijnlijk gaat hij daar achteraan?" VCI „Ja, dat hoop ik," zei ik monter. „En dat ligt precies d^ARL andere kant op als Avignon." ld. Vo „Ja, dat weet ik." laarle Er lag een klank in zijri stem, die mij prompt zijn kanfö^ deed uitkijken. Hij zat daar, met Rommel stijf tusseiw ct zijn knieën, en staarde voor zich uit met een uitdrukkingeer v die ik moeilijk vond te ontcijferen. Hirzag nog steed£»ris erg wit, en er lag iets gespannens over zijn jukbeendereij^6^ alsof de huid te strak getrokken was. Zijn ogen lekei) teru reusachtig groot, en terwijl hij opzij keek om mijn blifrnstig te beantwoorden, kon ik er ellende in lezen en een sooii van opwinding, door de tranen, heen, die geluidloos ovea«lr- zijn wangen biggelden. Mijn hart kromp ineen van me delijden, en ik vergat helemaal gewoon te doen. Ik staM mijn linkerhand uit en legde die even op zijn knie. «C( „Kop op, David. Is het heel erg?" Het duurde even voor hij antwoordde, én toen hij dafXiNi deed, begon hij zijn stem weer in zijn macht te krijgen. „Hoe ontdekte u dat van mijn vader?" he „Helaas werd er in het hotel een beetje gekletst. Ie-)^m® mand die het - het proces had gevolgd,, herkende jeLoia" stiefmoeder. Wist je, dat hij wellicht in Nïhies was?" winn „Nee. Ik dacht dat hij ons misschien hierheen achternsp" Re zou komen, maar ik wist niet.... Ik dacht dat het geenje^u^ kwaad kon één dag uit te gaan. U - u hebt hem tochrond niet verteld, dat wij in Avignon zijn?" rerbn De ontzetting klonk weer in zijn stem terwijl hij zichK- 2 half naar mij toedraaide. L^s „Natuurlijk niet. Het. is van het grootste belang dat hijmmw je niet ontdekt, nietwaar?" Hij knikte heftig, boven deiiend kop van Rommel. „Ontzaglijk belangrijk. Ik kan u niet vertellen, hoe be-|jj- langrijk. Het - het is een zaak van leven of dood." En op een of andere wijze klonken die afgezaagde, al te drama-I, tische woorden, uitgesproken door deze trillende kinder-^"- stem, niet in het minst belachelijk,en zelfs bijzondejfcNG overtuigend., j j( „David." sch „Ja?" [ers „Kan het je helpen, er over te praten?" cf®1 „Ik weet het niet. Wat hebben ze u in het hotel veradel teld?" ^ne „Niet erg veel. Alleen maar wat toentertijd in de kran- in ten heeft gestaan. Zie je, als je het me verteld had van jö-L g vader zodra je hem in Nlmes zag, had dit niet hoeven te^tnJ gebeuren. Wordt vervolgdfc en", feni Smidje Verholen en de veedieven van Texas Nederland i NOS 18.45 (K) Pip en Zip STER: 18.50 (IC) Reclame NOS: 18.55 (K) Journaal STER: 19.00 (K) Reclame KRO: 19.05 (K) Daktari. TV-film voor de Jeugd SIER: 19.55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K) Journaal STER: 20.15 (K) Reclame KRO: 20.21 (K) Documentaire film over Nieuw Zeeland 21.20 Jan de Hartog en de film: speelfilms naar werken van Jan de Har tog: Stella (The Key) NOS: 23.30-23.35 (K) Journaal. Nederland U NOS: 18.45 (K) Pip en Zip STER: 18.50 (K) Reclame NOS: 18.56 (K> Journaal STER 19.00 (K) Reclame NOS: 19.05 Den >k) Reclame NOS: 19.05 Den Haag vandaag 19.10 (K) Vrij uit: programma over het wel en wee van de rekreatie AV RO: 19 30 (K) Operatic Minus 5 (Barrier Reeft, tv-serie; STER: 19.55 (K) Reclame: NOS: 2000 (K) Journaal; STER: 20.15 (K) Reclame; AVRO: 20.21 Peyton Place, tv-feullleton21.10 (K) De Carol Burnett Show; 22.00 AVRO's Televller Magazine: sluitend: (K) Staatsbezoek aan Indonesië. Beide-Nederlands 18 55 (K) Fabeltjeskrant 1900 Tienerklanken: Het nieuws achterna. Presentatie: René Pleyns. Regie: Dries Wieme 19.28 Sportlva "71: Volgende sporttakken worden nader toe gelicht: Bowling. petanque. bolling. sport voor mtndervali- den en vrijetijdsbesteding voor gehandicapte kinderen. Regie: An Carrels. 19.43 Mede- Regie: An Carrels. 19.43 Mede delingen 19.45 Nieuws 20.10 Zoeklicht 20.15 Wachtwoord: quizprogramma o.l.v. Nand Baert en m.m.v Leo Rozen- straeten en Walter Captau 20.45 (K) Hugo en Jozeflen (1968): film van Kjell Grcdc. met Marie Phman en Frederik Beeklen; 22.05 Vergeet niet te lezen: 22 40 Nieuws. m RADIO MORfiÈ* Hilversum I 402 m. KRO 18.30 Nieuws 18.41 Ac tualiteiten 19 00 (S) Lichte mu ziek (opn) 19.30 Schoolradio 20.00 (S) Ein Walzertraum. ope rette van Oscar Strauss (gr) 21.25 (S) Radiokamerorkest met solisten: moderne en klassieke muziek 22.25 Overweging 22.30 Nieuws 22.38 Den Haag van daag 22 50 Toeristisch magazi ne 23 13 (S) Lichte muziek (opn) 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nieuws 18.11 Ra diojournaal 18.25 (S) Metropole Orkest 18.55 (S) Fanfare-orkest (opn.) 19.30 Nieuws 19.35 Van avond: gevarieerd programma met veel muziek 22.30 Nieuws 22.40 Mededelingen 22.45 Radio- Journaal NOS: 22.55 Dichters ln Lichtstad: verslag van een pctry-readlng in Eindhoven 23.5S-24.00 Nieuws. HILVERSUM 1 402 m. NCRV7.00 Nieuws 7.11 Het le vende woord 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke mu ziek (gr) (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu TROS 8 00 Nieuws 8.11 Ver- zoekplatenprogramma voor de militairen (8.30-8.32 Nieuws 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw) 9 30 Voor de kleu ters 9.45 (S) Omroeporkest: se- mi-klassleke muziek 10.45 Voor de vrouw 11.00 Nieuws 11.03 Aktua/Magazlne: nieuws, nieuwtjes, reportages enz.11.55 Mededelingen NOS 12.00 We reldkampioenschappen wiel rennen op de baan in Varese. KRO 12.05 (S) Van Twaalf tot twee: gevarieerd programma (12.22 WU van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- cn tuinbouw: 12.30 Nieuws 12.41 Actualiteiten: 13 00 - 13.05 Ra den maar..) NCRV 14 10 (S) Klassieke gewijde muziek (gr.) 15.00 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws 16 03 (S) Kinder koor 16.15 Radiostrip voor de kinderen 16 30 Jeugdland 17 30 NCRV en Bloc (17.50-18 00 Overheidsvoorlichting: Taptoe Delft 1971 II: Tussen 18 00-19 00 Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan in Va rese. HILVERSUM II 298 m. VARA 7.00 Nieuws 7.11 Och tendgymnastiek k 7.20 (S) Mu ziek en Informatie (Om plm. 7.33 Van de voorpagina) VPRO 7.54 Deze dag VARA 8 00 Nieuws 8.11 Actualiteiten 8.22 Dag woensdag (vervolg) (Om plm 8.35 Van alle markten thuis) 9 00 Radioweekblad met om. 9.00 Ons nummer Is...: 9.35 Waterstónden: 9 40 Schoolra dio; 10.15 Koning Klant: 10.30 De weekbladen: 10.45 Voor de kleuters; 11.00 Nieuws 11.03 In formatie en commentaar 12.00 (S) Licht strijkorkest. 12.25 Openluchtconcert door de Am sterdamse politlekapel. 13 00 Nieuws 13.11 Actualiteiten 13.25 Speelruimte met om 13.25 Ken nismaking met de buurtbewo ners, om 14.00 Operette-wereld, om 14.35 Kinderkoor; 14.50 De avonturen van Allee: voor" dracht en muziek; om 15 10 Buurtbewoners en hun favo riete muziek 15.40 Een grote naam van toen: profiel in mu ziek 16.00 Nieuws 16.03 Vragen- vuur 16 25 Muziek door en voor de jeugd. NOS 17.02 Von ken onder de as: serie pro gramma's over Nederlandse volksverhalen en volksgebrui ken 17 20 (S) Metro's Concert Music: Metropole Orkest 17 40 Toerlsmo: programma met toeristische Informatie uit bin nen- en buitenland 17.55 Mede delingen. HILVERSUM III 240 m. AVRO 9.00 Nieuws 9.02 Van meet af aan: licht platenpro- gramma 10.00 Nieuws 10 03 Ra diojournaal 10 06 Arbeidsvita minen: populair verzoekpla- tenprogramma (11.00 Nieuws) 12 00 Nieuws 12 03 Zet 'm op: licht platenprogramma (13 00 Nieuws. 13.03-13.06 Radiojour naal) 14 00 Nieuws 14.03 Gim mick 15.00 Nieuws 15.03 Muziek Boetiek 16.00 Nieuws 16 03-18 00 Licht platenprogramma (17.00 Nieuws, 17.02-17.05 Radiojour naal). 138: De smid ging nu eerst naar het kantoor van David N. Olliewoed, wat ge makkelijk te vinden was, want overal waren bordjes aangebracht, die in die rich ting wezen. In dat kantoor viel zijn oog al gauw op een grote kist, die in een hoek stond, vlak naast een open staande kastdeur. „Die kist heb ik meer gezien, jon gens", zei de smid. „Maar waarJa. het is de kist van dr. ir. Blikslager! Dat is de geheimzinnige kist, waar niemand in mocht kij ken en waar ik zelf op zat te waken, toen ik door Jantje en Sjarl overvallen werd! Maar hoe komt die kist dan hier? Jantje en Sjarl zullen hem vpst niet aan die andere kerels cadeau gegeven hebben. Ach..., nou begin ik het te begrijpen, geloof ik. Jantje en Sjarl bestalen mij en gapten de kist. Toen vielen ze met kist en al in handen van Kaarttruc-Willem en zijn kornuiten. Zodra die de kist hadden, lieten ze Jantje en Sjarl aan hun lot over. Jantje en Sjarl overvielen mij nogmaals en stalen de aanbevelingsbrief. Ze gingen r.aar Stinky Andy en traden daar in dienst, net doende of ze smid waren. Maar ze vielen gauw door de mand en werden gevangengenomen. Intussen was de bende van Kaarttruc-Willem ook in deze streken verzeild geraakt, want hier was veel vee, dat er om vroeg ge stolen te worden. De veedieven konden wel een paar extra schurken gebL en bevrijdden Jantje en Sjarl uit de gevangenis. Zo moet dat fraaie sr elkaar gekomen zijn. Het kan niet anders." Dat was slim geredeneeïf de smid, want wij lezers, die de hele historie op de voet hebben gevolgd, kS, daar over oordelen. De vraag blijft alleen of smidje Verholen nu ook ij staat zal zijn de politie op tijd in te lichten. Daar scheen hij zelf nog alj) op te zijn, want hij opende op zijn gemak de kist om te zien wat daar il, voor geheimzinnigs inzat. „Wel heb ik van mijn leven!" riep hij verwq* uit. „Een model van een machine!" r

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10