LKoeiploegen: matig niveau Fortuna veel te komt kort folleybalbond zoekt andere wegen I Het Amsterdams Toneel in de Stadsschouwburg Alle Nederlanders naar herkansingen 10 ëreldkampioen- chappen roeien ^olitie lost inbraken op Van der Burg blijft winnen PPSC kraakte SV V-amateurs Uitslagen DFC kansloos te»en FSC: 4-1 Apartheid Haarlem remahkelijk naar 2-0 SVV blijft overeind De Zwerver tegen Unitas op dreef DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1971 <ÜdEN HAAÖ De Nedtr- Boi dse Volleybal Bond zit dui- de tj ijk met de handen in het acht r Op het technische vlak is 234 n druk aan het werk ge- e (3j gen. De ontstellend slechte tsche staties van het nationale enteam op het internationale ^b. 1 nooi in Tilburg zijn als een ingeslagen. NeVoBo's voor- Piet van Dorst zelf heeft nationale technische sectie Iracht gegeven de schermen lijmen. Technisch voorzitter •w»ischa moet met een nieuw komen. Hij heeft er maar tijd voor. r omfeVoBo's praeses Van Dorst sug- lerde vorig jaar al dat er aan de Hoifer ■den Isen van i Tjii ichte ;n va lubbdrt huidige kern van volleybalintema- tionals iets gedaan moest worden. Hidde van der Ploeg, die in die da gen bondscoach was, had enkele vastomlijnde plannen. Onder meer de vorming van een B-selectie. Ook hij zag wel dat bij de huidige spe lers er een aantal was dat nodig verjongd moest worden. Wat van Van der Ploeg ook gezegd mag wor den. hij probeerde met zijn team hard te werken en slaagde er misschien weliswaar ten koste van enkele andere elementaire zaken tenminste in, dat de.blokverdediging van de ploeg die naar Bulgarije moest in ieder geval enige allure had. Falen Wie de Nederlandse ploeg zater dag tegen Frankrijk, zondag contra Japan en maandag in de strijd met Italië zag. moest constateren dat op een incidentele uitzondering na de blokverdediging op vele fronten faalde. Met name de spelverdelers schoten ook al omdat zij door het slechte spel van hun ploeggenoten zeer veel werk moesten verrichten op dat punt duidelijk tekort. Het is natuurlijk een onrechtvaardige zaak het falen van dit nationale team op hun schouders te schuiven. In feite moet de NeVoBo nog dankbaar zijn, dat zij zich beschik baar stellen. Veel te laat gaat de NeVoBo de zaak aanpakken. Bijna driekwart jaar geleden na het ont slag van Hidde van der Ploeg is men naar een buitenlandse trainer gaan zoeken. H'et lukte niet met het ge volg dat technisch directeur Johan van der Haar met de herentrainin gen belast werd. Men wilde meer. Moeizaam kwamen er wat districts trainingen tot stand. Daaruit groei den weer enkele regionale trainin gen. Verontwaardigd. Piet Moerman, oud internationaa scheidsrechter en al minstens zo vijftien jaar technisch kaderlid daarover: „Van sommige districten kreeg je maar bijzonder weinig me dewerking. Het zuiden geeft hele maal geen medewerking" In het desbetreffende zuidelijke district is men daarover verontwaardigd. „We hebben een redelijk plan voor lange termijn ingediend. Het is zonder enig verder overleg van tafel ge veegd". In het betrokken district woont de voorzitter van de NeVoBo. Het is overigens maar een kleim voorbeeld- van de chaotische toe stand. sse )PENHAGEN Vierendertig van de 84 plaatsen in de halve fi- zijn verdeeld. En de Nederlandse vertegenwoordigers op de ipese roeikampioenschappen voor heren, die gisteren op hei svaerdmeer bij Kopenhagen zijn begonnen, zullen hun heil in de ansingen moeten zoeken. Een trieste balans voor een land, dat et nabije verleden grootmachten als de beide Duitslanden en and tartte. De ironie wil, dat de zo onaanzienlijke roeinatie als ië wel een van zijn ploegen rechtstreeks in de volgende ronde tste. erdaad een trieste, maar ook rijwel bij voorbaat vast te stel- ilans. Van de vier Nederlandse ties, die op het water kwamen, immers slechts de vier met nan van Laga een reële kans erie te winnen en daardoor de eindstrijden te bereiken. Vast ook dat de Delftenaren in de ran Dukla Praag een gevaarlijk itander troffen. Op de Rotsee- ta van Luzem hebben de Tsje- de vorige maand Laga al versla- n de morgenuren toonde Dukla ip het toen vrijwel rimpelloze van Bagsvaerd een te sterke De tweede plaats in de se- jiedt Laga weliswaar goede mo eheden via de repechages verder men. Het blijft echter wel zeer aag of de Delftenaren sterk ge- zijn om de eindstrijd van zon- bereiken. ïd verwachting roeide de com- f-acht van Nereus, waarvan de IGBY Tijdens het gisteren in ly bij Kopenhagen gehouden ;s van de internationale roeife- e (FISA) is het principe besluit len met ingang van 1974 ook dkampioenschappen voor dames iden, waarvoor Nederland altijd varm pleitbezorger is geweest, ïiciële beslissing valt pas in omdat alleen in een na-Olym- jaar de reglementen van de FI- innen worden gewijzigd, organisatie van de wereldtitel- voor dames en heren is voor opgedragen aan de Zwitserse ind. De wedstrijden zullen op de bij Luzern worden verwerkt, land dat aanvankelijk ook had :ht dit evenement te mogen or- iren. trok zijn kandidatuur en- naanden geleden in mede in nd met de hoge kosten, ander belangrijk principebe- dat na 1973 slechts zal wor- estreden om wereld- en Olym- titels. De Europese kampioen- Jen zullen dan eventueel alleen n vastgesteld als de wereld- of lische kampioenschappen op afstand van Europa worden ge landen bleken bereid volgend bij de Europese kampioen pen voor dames als gastheer op den, te weten West- en Oost and, alsmede Joegoslavië. Het •bestuur werd gemachtigd zelf wedstrijdenreeks toe te wijzen, r was al besloten dat in 1973 in ou de Europese kampioenschap- voor dames en heren zullen ivinden. De junioren krijgen itrijd om de FISA-titels in 1972 laan en het daaropvolgende sei- de nieuwe baan in Notting- ITERDAM De politie in Rot- m heeft vijf mensen aangehou- die ervan worden verdacht een van 16 inbraken in de Maas hebben gepleegd. zijn de 18-jarige schilder J. R., ■-jarige J. K„ eveneens schilder >eroep, de 20-jarige plaatwerker de 21-jarige loswerkman A. F. L. 25 jarige J. A. de B., eveneens ikman. Tevens werd de 38-ja- deermaker J. van H. K. wegens S aangehouden. Tegen beide is procesverbaal opgemaakt, Jl de eerste vier voor de offi- van justitie zijn geleid, inbraken werden gepleegd in de "nsrestauratie in Rotterdam 'bouwen, industrieterreinen en stadion Feijenoord waar het een vergeefse poging deed de van de Europa-cup te ont ken om hem voor goed in Rot- te houden. De totale buit van 'braken bedroeg slechts 3.000 en Partij radio-apparatuur. uitzending naar Kopenhagen veelal sterk werd bekritiseerd. De 5 min 48,71 sec. die een derde plaats in de eerste serie bracht is zeker verdiens telijk. Al bewees Nieuw Zeeland even later onder mogelijk iets gunstiger omstandigheden, dat het aanmerke lijk sneller kan door het baanrecord terug te brengen tot 5.40.90. Voor de Nereiden geldt al even zeer dat het bereiken van de finale een uiterst zware opgave zal worden. Te meer daar toen duidelijk werd dat de zege en dus rechtstreekse plaatsing in de halve finales onbereikbaar was geworden niet alle ploegen tot de rand van hun mogelijkheden zijn ge gaan. Erg veel conclusies mag men voorts vooralsnog niet verbinden aan de ra ce van Aegir bij de ongestuurde vie ren. Uit een veld van vijf boten gin gen er maar liefst drie over. De Gro ningers, die op de openingsdag een matige indruk maakten, waren echter in een „strafserie" ondergebracht. Oost-Duitsland, West-Duitsland en Rusland in al dan niet gewijzigde samenstelling eerste, derde en zesde tijdens de wereldkampioenschappen van St. Catherines in Canada be hoorden tot de tegenstanders van Aegir, dat al gevonnist was voordat er ook maar een meter geroeid was. De tweede plaats van Proteus-Ere- tes, in de tweede tijd van de tweeën met stuurman, was verdienstelijk. Al zal ook in dit geval de toekomst moe ten uitwijzen of het verstandig is in het begin van het gevecht om de Europese titels erg veel waarde te hechten an tijden alleen. Rusland en Oost-Duitsland waren, volkomen volgens verwachting, gis teren de succesvolste naties. Beide landen stelden vijf plaatsen in de halve finales veilig, eeri prestatie van formaat. Zeker als men bedenkt dat beide grootmachten in de series veel al eikaars tegenstander waren en voorts strijd moesten leveren tegen West-Duitsland. De Tsjechen waren met vier ploe gen die een ronde verder kwamen goede derde, gevolgd door West- Duitsland dat drie ploegen heeft die geen herkansingen behoeven te roeien. De openingsdag van de titelwed- strijden was overigens een dag van records. Nu eindelijk op het Bags- vaerdmeer de omstandigheden guns tig waren werden in alle zeven klas sen de baanrecords in sommige ge vallen achttien jaar oud scherper gesteld. Van de 116 ploegen die in actie kwamen bleven er maar liefst 55 beneden de oude recordtijden. En dan te bedenken dat het gevecht om goud, zilver en brons nog moet be- 'S-GRAVENZANDE Sjef van der Burg uit Berkel behaalde gister avond in 's-Gravenzande z'n negende overwinning van dit seizoen. In de eindsprint was de 24-jarige Trico No- ble-coureur sneller dan z'n vijf me devluchters Cees van Dongen, Peter Legierse, Ton van der Spiegel, Bert Broere en Lou Verwey. Deze groep was reeds na tien kilometer uit het peloton ontsnapt en wist na zestig ki lometer een ronde voorsprong te ver krijgen. De uitslag was: 1. S. van der Burg (Berkel) 100 km in 2.29.03, 2. C. van Dongen (Oud Gastel), 3. P. Le gierse (Den Haag), 4. T. van der Spie gel (Voorburg). 5. B. Broere (Ouden bosch), 6. L. Verwey (Pijnacker) 7. K. van der Knaap (De Kwakel), 8. A. Voogt (Scherpenzeel), 9. J. Hordijk (Rotterdam), 10. H. Stander (Oude Tonge). KLAASWAAL Wim Bravenboer, die evenals Zoetemelk, Van Leeuwen, Dolman en Tabak z'n ontslag heeft gehad bij Mars Flandria, heeft giste ren z'n contract getekend bij de nieu we profploeg Wybert. De IGaaswaler deed dat in aanwezigheid van z'n (nieuwe) ploegleider Charles Ruys. Verwacht wordt dat binnenkort ook Harry Jansen, Harry van Leeuwen Ben Janbroers en Jan Zoons een con- trakt voor deze firma zullen onderte kenen. West-Duitsland was de sterkste in de serie van de „achten", waarin ook Nederland startte. De Duitsers hier op de voorgrond (4); Nederland, ginnen. Immers als vandaag de her kansingen zijn verwerkt zijn pas 32 van die 116 deelnemende boten uitge schakeld. KOPENHAGEN De loting heeft de Ne derlandse ploegen in de herkansingen van de Europese roeikampioenschappen, die vandaag worden verwerkt, als volgt inge deeld: Vier met stuurman, derde serie: Zwitser land. Turkije, Nederland (Laga), Frankrijk vertegenwoordigd door Nereus, werd derde 6. achter grond). Ne derland zal zich via de herkansing waar moeten maken. er. Denemarken (Nummers een, twee en drie naar halve finale). Twee met stuurman, derde serle:Noor- wegen, Nederland (Proteus Eretes), zwe den en Frankrijk (Nummers een en twee naar halve'finale) Vier zonder stuurman: Nederland (Aegir), Groot Brittanlë, Bulgarije. Spanje en. Polen. (Nummers een twee en drie over naar halve finale). Acht: eerste serie: Joegoslavië. Verenig de Staten. Nederland (Nereus), Finland en Rusland (nummers een, twee en drie naar halve finales) (Van onze kunstredactie) De Amsterdamse Stadsschouwburg wordt vanaf 1 september bespeeld door een nieuw gezelschap: Het Am sterdams Toneel. Het heeft allemaal nog een enigszins provisorisch karak ter, want de artistieke leider, Fons Rademakers, gaat zo omstreeks 1 ja nuari weg en zijn opvolger is nog niet bekend. Zakelijk leider is Donald Bleyleve, voorzitter van het stich tingsbestuur Bezige Bij-uitgever Geert Lubberhuizen. Men streeft naar een wijze van produceren, waarbij schrijvers, regis seurs en acteurs in teamverband de voorstelling ontwikkelen en realise ren. Er zullen Nederlandse eigentijd se stukken worden gespeeld, doch uiteraard ook buitenlandse stukken en stukken uit het verleden. Wat die stukken uit het verleden betreft, vermeldt de pers-folder dat zij „niet alleen zullen worden ver taald, maar ook opnieuw gestructu reerd en verwoord en zo herkenbaar gemaakt voor spelers en publiek". Een beetje vreemd is dat: als een klassiek stuk niet in elk tijdsgewricht herkenbaar is voor spelers en publiek is het geen klassiek stuk, zou men zeggen. Het Amsterdams Toneel wil meer publiek aantrekken. Om tot dit doel te geraken is men gestart met een presentatieadvertentie in enige dag bladen, waarin een grootmoedig aan bod werd gedaan. Vierduizend wille keurige Amsterdammers zijn uitgeno digd om de eerste voorstelling in het nieuwe seizoen: „U hoeft Amsterdam niet voor me in te pakken, ik eet het hier wel op" van Dimitri Frenkel Frank en Eli Asser, gratis te bezoe ken. Andere nieuwigheden zijn: eens per week een voorstelling die om half ze ven begint, ten gerieve van de bui tenwijk-bewoners. Ze kunnen in de pauze enige hapjes en snackjes ver krijgen om de honger te stillen. Voor het toekomstige schouwburg publiek, van zes tot twaalf jaar, wordt in de kersttijd een kin derstuk gespeeld van Ronald Oorbeek en Robert Borremans (met acteurs en marionetten), waarbij de kinderen actief worden betrokken. Er zijn ook plannen in de maak om de Stadsschouwburg drastisch te ver bouwen en er een soort open huis van te maken in het kader van de hele Leidsepleinscène, maar die verkeren nog in het allereerste stadium. Centrum gaat niet meer in de Stadsschouwburg spelen en Het Am sterdams Toneel niet in de Haarlemse schouwburg. Er komt een andere uit wisseling: de kaartjes voor Haarlem SVV (amateurs) PPSC 1—9. PPSC speelde vooral na rust subliem, het scoreverloop was: 10 na fout Kronenburg, Vos 11, Krabbendam 12, rust, Bosdijk 13, Krabbendam 14, Kalden na solo 15, Krabben dam 16, Van Veen 17, Kalden 18, Bosdijk 19. Redelijke leiding arbiter Van der Toorn. HEERJANSDAM OVERMAAS 22. De Rotterdammers profiteerden in de eerste twintig minuten knap van enkele fouten in de Heerjans- damse defensie. Tweemaal moest doelman Meyer daardoor naar het net. Nog voor rust rondde Rob van Zijderveld een combinatie met Van der Spoel doeltreffend af: 1—2. De tweede helft gaf een oppermachtig Heerjansdam te zien, dat uiteindelijk (opnieuw) via Rob van Zijderveld, na een voorzet van Piet de Beeld, op 22 kwam. Sportieve wedstrijd. DHL MVV 1—1. Leuke wed strijd. Aan beide kanten werd er goed gevoetbald. In de eerste helft was DHL duidelijk de betere ploeg. Na de hervatting wijzigde het spel- beeld volkomen. Toen bleek de betere conditie en spelopvatting van de Maaslanders, die uiteindelijk via een strafschop van Bastemeyer op gelijke hoogte kwamen: 11. SSS VOORNE 0—1. Door de be tere inzet ging Voorne met de ver diende winst naar huis. SSS zakte na een goed begin, ernstig terug. Vooral Krien Koster is nog totaal uit vorm. Voorne getraind door oud SSS-speler Henk de Jong, nam na een half uur de leiding. Van Oudheusden bekroon de met een diagonaal schot een pass van Preesman. Hoewel SSS enkele mogelijkheden kreeg daarna de ge lijkmaker te scoren, hield de voor treffelijke keeper De Bakker zijn doel schoon. Arbiter was de heer Van den Poel. TOGB UNICUM 5—0. -Het klas- severschil kwam duidelijk tot uiting. De zondag tweede klasser uit Berkel. met o.a. zes broers Vermeulen, namen na 25 minuten een voorsprong door Van Braat. Chris Vermeulen bepaalde met een kopbal de ruststand op 20. Het met enkele zeer jonge spelers uit komende Unicum kreeg na de wisse ling enkele mogelijkheden om tegen te scoren. Toen dit niet lukte ver grootte TOGB door drie treffers van Pim Vermeulen (een zuivere hattrick) de marge: 50. Nuttige oefenwed strijd. De score viel enigszins te hoog uit. Goede leiding arbiter Rorije. EERSTE DIVISIE Fortuna Haarlem 02 Eindhoven HVC 32 Helmond Sport AZ 02 Cambuur Blauw Wit01 Heracles Roda JC 5—0 Veendam SW 22 Zwolle VW 3—3 Willem II Wageningen 10 Graafschap Heerenveen 11 Fortuna SC DFC 4—1 Haarlem 2 2 0 0 4 4—0 Heracles Heerenveen AZ '67 SVV Eindhoven Veendam Wageningen Fortuna SC HVC 2 Fortuna VI. 2 Willem n 2 Graafschap 1 Volewijckers 1 VVV 2 PEC 2 Cambuur 2 DFC 2 Helmond Sport 2 Roda JC 2 2 110 3 2 N 0 1 2 kunnen ook in Amsterdam worden gekocht en omgekeerd. Bussen met gereduceerd tarief zorgen voor de verbinding. Wat het repertoire betreft: begon nen wordt op 3 september met het reeds genoemde stuk van Dimitri Frenkel Frank en Eli Asser, een soort revue-achtig geval met schetsjes, zang en dans waaraan hét gehele ta bleau de la troupe meewerkt. Verder zijn in de nabije toekomst te verwachten: „De Vader" van Strindberg, „Old Times" van ginter, „Interieur" van Hugo Claus, geba seerd op zijn roman „Omtrent Dede" en een nieuw stuk van Harry Mu- lisch, dat vermoedelijk door Lodewijk de Boer zal worden geregisseerd. En nu maar afwachten wat hef wordt. C GELEEN DFC gaat een moeilijk seizoen tegemoet. Al thans, daar ziet het wel naar uit. Na de 10 nederlaag in.de ope ningswedstrijd tegen Blauw Wit, kreeg .de formatie van Ludwig Veg gisteravond in Geleen van Fortuna SC andermaal klop. Met. 41 nog wel. Cijfers die voor zichzelf spreken. DFC mag eigenlijk blij zijn dat het er nog zo genadig van af gekomen is. In feite was het krachtsverschil tus sen beide ploegen namelijk veel gro ter. Fortuna SC liet uitstekend voet bal zien. De jeugdige ploeg van oefenmeester Evert Theunissen zette de arme Dordtse ploeg van de éerste tot de laatste minuut onder grote druk. Met name door Bohnen die een uitstekende wedstrijd speelde DFC's defensie rammelde van begin af aan. Slechts doelman Ton Ruts kon zich in het Limburgse geweld staande houden. Dankzij hem kwam Fortuna dan ook niet verder dan een viertal doelpunten. Voor rust slaagde Fortu na er slechts eenmaal in het net te vinden. Dat gebeurde tien minuten voor de thee toen Bohnen Ruts geen schijn van kans gaf. Na rust draaide de Fortuna-machi- ne eerst goed. DFC werd bij vlagen volkomen onder de voet gelopen. Via Jo Geyselaars (2x) en Bohnen keek DFC dan ook al snel tegen een 40 achterstand aan. Verder kwam Fortu na SC niet. Vlak voor tijd mocht DFC zelfs tegenscoren. Via de attente Kui ters die een aarzeling van doelman Vogels resoluut afstrafte: 41. DURBAN (Reuter) Een bas- ketbalploeg van het Franse oor logsschip de „Enseigne Henry", dat een goodwill-bezoek aan de Zuidafrikaanse havenstad Durban bracht, heeft kennis gemaakt met de apartheid in Zuid-Afrika. Het gevolg was dat de Fransen wei gerden een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. De Franse jantjes kregen toen Zij op het veld aankwamen van een functionaris van de basket- balbond van Natal te horen dat twee kleurlingen in hun ploeg door blanken moesten worden vervangen. Zij voelden hier niets voor. Kort voordat de wedstrij&J zou beginnen verlieten zij het veld en gingen naar hun schip terug. Een bestuurslid van de Zuid afrikaanse club zei alleen dat de wedstrijd niet doorging, maar vertelde niet waarom. Een hoofd bestuurslid van de Natalse bond zei gisteren dat deze functionaris verkeerd had gehandeld door de wedstrijd niet te laten doorgaan. Hij zou hiervoor worden berispt. „Wij doen dit beslist nooit. Wij bemoeien ons niet met de sa menstelling van de bezoekende ploegen. Wij proberen onze ima ge in de sportwereld te verbete ren". aldus dit hopfdbestuurslid. T - Een van de aanvallen van Fortuna Vlaardingen op het doel van Haarlem. Op de foto de Haarlemmers Van Breevoort (links) en Hoeben en de Vlaardingers Corver en De Vries. VLAARDINGEN Nog slechts enkele maanden geleden gaapte er een kloof van maar liefst twee divisies tussen Fortuna Vlaardin gen en Haarlem. Door de degradatie van Haarlem enerzijds en de „promotie" van Fortuna anderzijds werd de kloof echter in korte tijd volledig overbrugd. Op papier althans, want zowel de equipe van Haarlems Joop Brand als die van Fortuna's Piet de Wolf komt nu in de eerste divisie uit. In werkelijkheid gaapt er echter nog altijd een ontstellend groot gat tussen beide ploegen. Haarlem be wees dat gisteravond in Vlaardingen nadrukkelijk. Niet eens zo,zeer via de 20 overwinning, maar eerder via de grotere technische en taktische gaven en vooral het betere spelinzicht van de Haarlemmers. Fortuna kon niet in de scha duw staan van Haarlem. Het verschil in kwaliteit was dermate groot dat de Vlaardingers zich van de eerste tot de laatste minuut een volsterkt „on waardige" rol Heten opdringen. Via een tot vervelens toe conse quent uitgevoerde mandekking werd, zonder zelf ook maar te trachten tot een positieve benadering van het voetbalspel te komen, gepoogd het spelritme van Haarlem te verstoren. ^7- Belachelijk Fortuna Haarlem was mede door de destructieve speelwijze van de Vlaardingers geen beste wedstrijd. Want ook Haarlem kon niet bepaald imponeren, alhoewel de prestaties van Joop Brands formatie toch altijd nog stukken beter waren dan die van Fortuna. Joop Brand: „Ergens is het logisch dat dit geen beste wedstrijd was. Wie is er eigenlijk op de idee gekomen om ons tweemaal op woens dagavond te laten spelen. Dat is toch goed waardeloos. Wanneer een club die alleen maar full-profspelers telt eens een keertje op woensdagavond een Europa Cup-wedstrijd moet spe len klaagt iedereen steen en been, maar ons semi-profs laten ze rustig vijf wedstrijden binnen vijf tien dagen spelen. Belachelijk. Neem zo'n jongen als Joop Burgers. Die stond 's-middags om half drie nog straten te maken. Een uur later zat hij met een lege maag in de bus op weg naar Vlaardingen. Dat kan toch niet. Trouwens je kon het in de twee de helft ook zien Het tempo was zo laag dat zelfs ouden-van-dagen mee hadden kunnen spelen. Maar moet je eens opletten: volgende woensdag en zondag wordt het helemaal verschrik kelijk!" Merkwaardig genoeg liet Haarlem in de tweede helft het beste voetbal zien. Voor rust werd er weliswaar technisch soms vaardig gespeeld, maar verzandden de meeste aanval len toch door te statisch spel. Brand: ,De jongens lieten de bal op zich af komen En dat moet je juist niet doen tegeh een tegenstander die zo conse quent de mandekking toepast. Goedkoop Haarlem is goedkoop aan beide doelpunten gekomen. Zowel de eerste als de tweede was in feite niets meer en minder dan een cadeautje van de Fortuna-defensie. Beide malen pro fiteerde spits Kees Bergman, gekocht VEENDAM Scheidsrechter Schuurman heeft de zesduizend toe schouwers bij VeendamSVV een plezierige avond bezorgd. Tot driemaal toe wees hij in deze beslist niet unfaire wedstrijd naar de witte stip, hetgeen evenzoveel malen voor de nodige opwinding zorgde. Veendam kreeg er twee, SW slechts eentje. Veendam be nutte de tweede elfmetertrap overigens niet. Mede daardoor kwam het niet verder dan een 22 gelijkspel. Veendam en SW hebben er een aardige wedstrijd van gemaakt. Vooral Veendam liet bij vlagen bijzonder aantrekkelijk voetbal zien. SW, dat in de van De Baronie gekochte Rinus Steebergen toch wel een aanwinst van bete kenis heeft, verdedigde echter secuur. De ploeg van trainer Jan Bens nam zelfs de leiding. Via Ger Bakkes (ex-Hermes DVS) die de Schiedammers halverwege de eerste helft onverdiend naar 10 schoot. Veendam sloeg echter goed terug. Via vaak verbluffend knap voetbal zette het SW onder druk. Het overwicht van de thuisclub leverde nog voor rust twee treffers op. De eerste werd gescoord door Blauw, de -iweede, uit een elfmetertrap door Beuvink. Dezelfde Beuvink miste na rust de kans om Veendam op fluweel te zetten door een tweede strafschop te missen. Aan de andere kant deed Ben Poot dat vlak voor tijd beter, waardoor SVV alsnog met een gelijkspel terug naar Schiedam kon. van de amateurvereniging JOS, hqn- dig van de slordigheden. De eerste maal na een half uur spelen in de eerste helft toen Jan Olsthoorn (ex- Holland Sport) foutief op doelman Peter Eykelenboom terugspeelde: de tweede maal kort na rust toen libero Ger Robbemond wat al te slordig met Gerrie de Goede stoeide. Piet de Wolf: „Verschrikkelijk. Bei de doelpunten waren kapitale blun ders van onze defensie. Onze verdedi- girrg heeft toch niet best gespeeld. Er werd veel te slordig en paniekerig uitverdedigd. Ik wijt dit aan ons oefenprogramma. Wij hebben te veel wedstrijden tegen zwakke clubs ge speeld. Daardoo- is onze defensie geen moment onder druk gekomen, waardoor van inspelen geen sprake is geweest". Fortuna kwam echter ook aanval lend veel te kort. Met name Arle Don (ex-Excelsior) en Loet Kwist (ex- Overmaas) hadden weinig in te bren gen tegen de resoluut ingrijpende Haarlem-verdediging. Alleen Aad Reygersberg en „spelverdeler" Pietje de Vries kwamen nogal eens tot ver rassende acties. Effect sorteerden die echter niet. Enerzijds door goed in grijpen van doelman Poldervaart, an derzijds omdat net dat tikkeltje geluk dat nodig is om een doelpunt te ma ken ontbrak. De Wolf: „We hebben echt wel kansen gehad. We hebben echter geen speler die iedere kans in een doelpunt om kan zetten. En dat brak ons zwaar op." DE ZWERVER UNITAS 2—0. Het pas naar de zondag eerste klas gepromoveerde Unitas heeft het niet kunnen bolwerken bij De Zwerver. In de eerste helft kregen beide teams mogelijkheden tot scoren. Keeper Doddema verhinderde evenwel Kin- derdijkse treffers en de lat stond een doelpunt van Boon in de weg. Na de hervatting was Rozendaal vervangen door Cock Slagboom. Deze zou al in de derde minuut een pass van de op gekomen Peter de Jong achter doel man Stamkot in het net deponeren: 10. Na een kwartier werd de score opgevoerd. Een dieptepass bereikte Van Steenis. Deze passeerde drie te genstanders, gaf de bal af aan Kees maat, die via het lichaam van Van Gelder raak knalde: 10. Hoewel Cock Slagboom daarna nog de lat trof, bleef het daarbij. Goede wed strijd, bijgewoond door 500 bezoekers. SPRANG CAPELLE Het be stuur van SSC heeft de heer R. van Drongelen, belast met de afdeling da mesvoetbal, voor één jaar de toegang tot het terrein ontzegd. Bovendien mag hij de komende zeventien jaar geen lid meer worden van SSC. De reden schijnt een beleidskwestie te zijn. Voorzitter Van der Mast was niet bereid de zaak toe te lichten: „Het is een zuiver interne kwestie. Van fraude of zedendelict is geen sprake. De heer Van Drongelen: „Ik heb een zuiver geweten en ben niet van plan te procederen." Commentaar van Ir. H. Hopster, voorzitter van de afdeling Brabant: „Een voetbalterrein Is een openbare gelegenheid. Van Drongelen kan daar gaan en Staan waar hij wil, tenzij de rechter hem een straf heeft opgelegd. Wat zeven tien jaar ontzegging van het lidmaat schap betreft, daar bemoeit de KNVB zich niet mee. Hij kan wél in beroep gaan bij de commissie van beroep in zijn eigen vereniging". GOOD LUCK AMEIDE 2—1. Aantrekkelijk duel. De Vroome gaf Good Luck na een kwartier de lei ding. Henk Verduvn bracht de thee stand met een schitterend schot op 11. Vissers zou de eindstand bepa len op 21. Bekwame leiding arbiter Sch roots.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13