FC Den Haag rammelt aan alle kanten LET OP UW ZAAK Sport-allerlei Fortuna verrast Ui Attraktief voetbal van aanvallend UVS Poppe zegevierde in 's-Gravendeel Ot ZBVH sterk bij Unicum STUg IEUWE leidse courant MAANDAG 16 AUGUSTUS 1971 >eg DEN HAAG Alles wat het „nieuwe" FC Den Haag zich wenste was een goed competitiedebuut. Want alleen een flonkerende ouver ture zou zelfs de meest sceptische Hagenaar van de juistheid van de uiteindelijk toch tot stand gekomen fusie overtuigen. Een afge- tekende triomf over het gepromoveerde FC Den Bosch zou ook de 1 fikse groep Holland Sport-fans naar het Zuiderpark lokken en de misère rond hun „overleden" club doen vergeten. t pl er 3ur, tteiC, Ltte. Maar het mocht niet zo zijn. FC de jDen Haag, met alleen Roggeveen als ex-Holland Sporter, rammelde aan ie Halle kanten en bleef in ziïn eerste fduel onder de .nieuwe' vlag duidelijk "onder de vorm van het voorgaande seizoen. Sterker nog: het nietige en voor velen bij voorbaat al gedegra deerde FC Den Bosch kreeg alle gele genheid om zich als een meer dan r rujgcceptabel eredivisie-elftal te presen- eren. Slechts het gebrek aan durf en irvaring voorkwam dat de mannen van oefenmeester Jan Remmers één lunt uit Den Haag meenamen. Nu verd het een 2—1 nederlaag, maar jet was zoals de Haagse aanvoerder Zölfyansveld zei: „Als wij volgende veek zo tegen Ajax spelen krijgen ïrdll v'j met 80 klop" we de Ron iet k o fa Weinig veranderd Veel is er niet veranderd bij het oude" ADO, dat thans officieel onder ,w2 Ie naam FC Den Haag ADO verder seft. Het enige voor het publiek 1 be^-chtbare voordeel van de fusie is de omst van Sjaak Roggeveen en Paul toodnat, die samen met de van Tel- Jtar overgenomen Thijs Wijngaarde, Me selectiegroep in de breedte deed - St roeien. Speltechnisch is de FC Den stile laag nog altijd ADO, agressief en pportunistisch maar, zoals wel meer i thuiswedstrijden tegen zwakkere pponenten, weinig gevarieerd in de nde anval. Dat was dan ook het grootste ezwaar van trainer Vaclav Jezek: rift ihocwi^ sPeelden te veel door het cen" rum. Harry Hestad was op links de AinSiangewezen man, maar hij werd vrij- stei rel genegeerd. Wij kregen toch nog t;te j ansen, maar van de zes die wij ons- ïlf in de eerste helft schiepen werd r één benut. Een belachelijk gemid- elde". En Jezek had gelijk. De FC )en Haag door zijn trainer nadruk- S eelelijk gewaarschuwd voor het gevaar C Den Bosch te onderschatten, artte te nerveus en bleef gedurende e gehele wedstrijd een onzekere for est latie. Zo onzeker dat FC Den Bosch vaak gevaarlijke en van inzicht .igende tegenstoten kon komen, lende Jan Remmers: „Wij konden tot de contra attaque komen in ik had verwacht. Ik vreesde dat FC Den Haag ons de volle negen minuten onder druk zou houden, lar dat is niet gebeurd. Dat is mij ons Qieegevallen en van onze te- tander bijzonder tegengevallen". emi le il| de als! iken ?er Pieoteoasses Een duidel'iker analyse is er eigen- Ik niet. Tegen het konsekwent dek- de FC Den Bosch kwam de Haag elf slecht tot weinig openbrekende ivallen. Harald Berg, absoluut uit- jlinker, was de enige van het mid- itrio, die gevaar inhoudende diep- jasses wist te geven. Advocaat ver- itte bergen afbrekend werk, maar am offensief tot bitter weinig con- ictiefs en Sjaak Roggeveen is nog tijd ver van een redelijke vorm ijderd. Gevoegd bij het falen Wietse Couperus en het is ver- ard waarom de FC Den Haag zo iceizaam tot scoren kwam. Al zei iiner Jezek terecht, zonder naar ex- ises te zoeken: „Kees Krijgh van len Bosch heeft alles in zich om een •ote te worden". Vooral in de tweede helft draaide Den Bosch op de 21-jarlge Kees •ljgh. Viel hij voor de rust als [usputzer nog niet zo op (wat hij ïed getuigde overigens wel van een iktisch groot inzicht) na de pauze leek hij verplaatst naar het mid- uw il enveld in staat de rol van Spiel- g hijhacher (toebedeeld aan Hans Verha- Franian* zat) moeiteloos te vervullen. Zei de st wvoerder Wim Wolbers: „Het is keel lmmer Krijgh als laatste man te gelot kruiken. Daar benut hij slechts 20 en s van zUn kunnen. Maar als mid denvelder is dat de volle 100 pet En Jan Remmers: „Krijgh is misschien wel een probleem voor mij. Hij is overal te gebruiken en is overal zo goed dat ik moeilijk kan besluiten waar ik hem inzet Maar dit soort problemen heb ik graag". -fa Moeilijkheden De brutale solo-acties van de jonge Krijgh verontrustten de FC Den Haag bijzonder. In de tweede helft, toen FC Den Bosch door treffers van Mansveld en Wijngaarde, in ogen schijnlijk kansloze positie was gema noeuvreerd kwam de FC Den Haag zelfs nog in moeilijkheden. Mitic, de Joegoslavische spits die vorig seizoen bij Holland Sport vrijwel niets pres teerde en nu Mansveld en De Zoete handenvol werk gaf, scoorde na een Krijgh-actie beheerst tegen. Jezek: „Er was vaak geen enkele organisatie in onze verdediging. Een jongen als Krijgh kon een bal rustig aannemen 's-Gravendeel In 's-Gravendeel gin gen er halfkoers vijf man op zoek succes. Dat waren Cees van der Mey- den, Henk Poppe, Cees van Dongen, Bert Broere en John Moret. Dit vijf tal trapte zo hard op de pedalen dat er rap een flinke afscheiding was tus sen de vluchters en het peloton. Voor al Van Dongen, die later de leiders- prijs zou winnen, trok er hard aan. Het gevolg was, dat Van der Meyden het tempo niet kon volgen en moest afhaken. Voor hem kwam Zuijdweg in de plaats die meteen trachtte al leen de leiding te nemen. Dat lukte niet. Poppe had meer succes. Hij nam twee ronden voor het einde de benen en zijn belagers zagen hem eerst aan de finish als winnaar terug. Bij de nieuwelingen eiste de kampioen van Nederland, Dekkers de winst voor zich pp. De uitslagen: AMATENRS 1. H. Poppe (NUverdal) 90 km. In 2.13.4; 2. J. Zuijdweg (Rotterdam) 3. C. van Dongen (Oud Gastel) 4. B. Broere (Oudenbosch) 5. Moret (Rotter dam) 6. W. Llebrechts (Vlaardlngen) 7. N. Vermeulen (Amsterdam) 8. L. VerwclJ (Pljnacker) 9. K. St. Nicolaas Cs-Graven- deel) 10. A. van der Spiegel (Voorburg). NIEUWELINGEN: l.A. Dekkers (Uden- hout) SO km. In 1. 14.2; M. Reehorst (Den Haag) 3. D. Huiberts (Boxtel) 4. H. Mut searts (Schijndel) 5. J. van Dijk (Den Hoorn) gen, die echter geblesseerd langs de De Noor Harald Berg van de FC Den Haag (links) in fel duel met een verdediger van FC Den Bosch en aan een solo beginnen. Dat mag niet gebeuren, hoe goed die Krijgh ook speelde. Zelfs toen het kort voor tijd 2—1 was geworden wilden Mans veld en Koorevaar nog naar voren, terwijl ik juist Van Vliet als extra verdediger had ingezet om te consoli deren". Het „kleine" FC Den Bosch bleek na zijn eigen treffer te onervaren om door te drukken. Begrijpelijk, want zo verklaarde trainer Remmers te recht: „De meeste jongens kijken nog op tegen een elftal als dat van FC Den Haag. Die calculeren van tevoren twee verliespunten in. Maar ik doe dat nooit. Ik hoop dat deze wedstrijd mijn spelers heeft overtuigd dat alle mensen die riepen en roepen dat wij er bij voorbaat uitvliegen doodge woon ongelijk hebben". De FC Den Haag kan Remmers' optimisme alleen maar onderschrijven. FC Den Bosch is beslist een formatie die opbouwend voetbal wil spelen en vooral ook e«n formatie die dat kan opbrengen. FC Den Haag mocht zich gelukkig prijzen dat FC Den Bosch zich be perkte tot het blootleggen van de zwakke punten en schroomde er ook werkelijk van te profiteren. Trainer Jezek: „Onbewust heeft mijn elftal FC Den Bosch toch onderschat. Tegen Ajax, de volgende week, zal het an dersom zijn. Dan hebben wij niets te verliezen". Mocht de FC Den Haag in Amsterdam een kans denken te ma ken, dan zal er vooral defensief veel moeten veranderen. De laatste vier, bestaande uit Wijngaarde, De Zoete, Mansveld en Koorevaar, tasten op merkelijk vaak mis en er ontbrak duidelijk enige coördinatie. Wijngaar de had zijn handen vol aan de defen sief goed spelende linksbuiten Wim de Jong (de voortreffelijke scheids rechter Frans Derks moest De Jong overigens wegens ruw spel in het boekje noteren) en kwam nauwelijks aan aanvallen toe, terwijl de overige drie vaak op het verkeerde ogenblik de aanval kozen. Feit is bovendien dat het merendeel van de Haagse spelers "liever Kees Weimar (hersteld van een langdurige blessure, maar door Jezek bewust nog niet gekozen) in de achterste linie prefereren. Je- zek's „tegen Ajax zal ik toch iets moeten veranderen", wijst wellicht al in die richting. Het zou terecht zijn. VENLO In een op redelijk peil staande wedstrijd heeft Fortuna Vlaardingen in de altijd lastige uitwedstrijd tegen VVV een verras sende 21 overwinning behaald. De Vlaardingers, zowel technisch als taktisch gegroeid in vergelijking met het vorige seizoen, lieten vooral in de eerste helft goed en gevarieerd voetbal zien. Fortuna's taktisch concept concentreerde zich op het middenveld, waar Pietje de Vries en Arie Don als stoorzenders optraden. Ze verzuimden overigens ook hun voedende taak niet waardoor Fortuna ook aanvallend goed voor de dag kwam. De formatie van trainer Piet de Wolf startte met twee spitsen: Aad Reygersberg en Robbie van der Bol (ex-Holland Sport). Piet de Wolf: „Van der Bol in de spits was een experiment. Overigens wel noodgedwongen. Loet Kwist is namelijk van de week in het militair hospitaal opgenomen met rugklachten. Daardoor raakte ik een spitsspeler kwijt. Van der Bol heeft het overigens goed gedaan". Fortuna zat na 45 minuten voetbal al op fluweel. Via treffers van Pietje de Vries, op het middenveld de grote animator, en Aad Reygersberg zetle het VW op een onoverbrugbare achterstand. Dat bleek in de tweede helft toen VW tevergeefs probeerde de balans weer terug in evenwicht te brengen. Alleen Heynen slaagde er in een bres te slaan in Fortuna's goed functionerende achterste linie, waar Robbie van der Bol na rust een hoofd rol vertolkte. ZBVH—UNICUM 3—0. na achttien minu ten kwam ZBVH op voorsprong, toen een Unicum-speler een schot van Bijl van richting veranderde: 1—0. Bijl maakte er voor rust ook nog 2—0 van. In de tweede helft bepaalde Van Gameren de eindstand op 3—0. Leuke oefenwedstrijd met goed ZBVH en een bedenkelijk spelend Unicum. Arbiter Letterman: goed. HEINENOORD—IFC 1—2. Een ln de eer ste helft Iets sterker Helnenoord kwam na 25 minuten verdiend aan de leiding, toen Leeuwenburgh een voorzet van Plet Have- laar met een kopbal ln een goal omzette. De vreugde was maar van korte duur, want vijf minuten later zorgde Lagendijk uit een pass van Van Wingerden voor 1—1. Lagendijk bezorgde IFC ln de tweede helft de zege, toen een schot van hem door Van de Hoek van richting werd veranderd en doelman Preesman werd gepasseerd. HOOGVLIET—SPARTA-AMATEURS 3—3. Nadat Henk Betlst na tien minuten al een droomkans had laten liggen de door Pos tegen de lat geschoten en terugspringende bal knalde hij voor open doel over was het dezelfde speler, die vijf minuten later wel scoorde. Na rust kwam Sparta al snel op 1—2. maar Relnlnk en Kamijn keerden de rollen weer om: 3—2. Twee minuten voor tijd werd doelman Macor door een penalty na hands van Hoogeveen versla gen: 3—3. Goede leiding van arbiter Mast. hattem—'s-gravenzande 2—1. Een zonder Arie Boers en Koos Lankester spe lend 's-Gravenzande moest al voor rust een 0—1 voorsprong toestaan aan Hattem. Van EchthuLzen was de schutter die Van Staalduinen passeerde. Kort daarna miste Ton de Gier een beste kans. Na rust door Cornellssen 2—0. Ton de Gier zorgde voor 2—1 hermandad—spirit 0—1. Een gedu rende de gehele wedstrijd sterker Spirit ontmoette ln de Hermandadkeeper Gerard de Jager een struikelblok van belang. Ter wijl de zonder normale voorhoede spelend Hermandad aanvallend uiteraard geen grootse daden verrichtte gelukte het pas vijf minuten voor tijd aan Brandwijk zijn club aan de verdiende zege te helpen. HvOduno o—i. Door de goede combi naties aan belde kanten werd dit een aan trekkelijk oefenduel. Na tien minuten scoorde Jack Favre het enige doelpunt. Het sublieme spel van HVO-ultbllnker Pim van RIJ ten spijt bleef de gelijkmaker uit. Helaas liep Rooders (HVO) een ernsti ge beenblessure op waarvoor hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. SSS—sparta b 0—3. vooral voor rust was dit onder de goede leiding van Inval ler-arbiter Coehoorn een aantrekkelijke wedstrijd. Pot gaf Sparta de leiding <0l). Pleun Notenboom, over keeper Van Beek heen spelend, gaf de Spartanen een ruime re marge (0—2) en na rust benutte Peter de Quant een strafschop wegens hands (0—3). Toch prima werk van SSS-defensle. DIE HAGHE—KENNEMERLAND 1—1. Tegen deze derde klasser uit West I met de ex-Die Haghespeler Bert Molsbergen kwam de thuisclub nog niet uit de verf. Op 1—0 van Ulttenbroek met een fraai schot antwoordden de gasten al gauw met een houdbare gelijkmaker van Nederhoed. Na rust Het een sterker Die Haghe tal van kansen liggen dso—rijnsb. boys 2 1—0. Het reserve team van de Rijnsburgers ontmoette een sterk spelend dso dat aanvallend Iets meer presteerde. Van der Hoeven scoorde na 32 minuten 1—0. Ook na rust leuke combinaties waarbij De Jager een voorzet van v. d. Hoeven op enkele centimeters miste. Arbiter Hoogduin goed en Juiste uitslag. naaldwijk-melissant 4—2. Halver wege beschikte Naaldwijk door v. Daalen voor 31 waarna MeUssant eerst een pe nalty onbenut Het maar door j. Hameete toch op 3—2 kwam. Op de valreep maakte Meijer Naaldwljk's verdiende zege Iets rui mer (4—2). maas dam-arc l—l. Al kort na de af trap leidde een handsbal van Jan Schouten tot een vrije trap die Bogers fraai ln een doelpunt omzette (0—1). Vedrlend maakte Gerard de Snoo na een half uur gelijk (l—l). Na rust een steeds harder wordende strijd met tal van onderbrekingen wegens blessures maar steeds minder aantrekke lijk' voetbal. JAC-EiXCELSIOR P. 3-0. In de eerste vijf-en veertig minuten gaf Exc. de Hage- naarc uitstekend partij en wist dt score dufbbelblank te houden. Na de thee brak eerst Polman de Pe misse defensie open (1—0), gevolgd door 3-4) van Sleyster met een zeer hard schot. Een na rust sterker JAC kwam door Gordijn aan de eindstand van 3—0. MW-VFC 2^-0. In een sportlef duel, goed geleid door arbiter van Oort, greep de Maaslandse formatie verdiend de overwin ning. Vlak voor rust gaf Bastemeyer zijn club ln deze goed gespeelde wedstrijd de leiding (1—0). De beslissing viel een kwar tier na rust toen de bal uit een hoekschop van Kapteyn rechtstreeks ln het Vlaar- dlngse doel verdween (2—0). duinoord-hoekse BOYS 3—0. Op nieuw een sportief duel tussen deze oude bekenden voor elkaar Er werd bovendien goed gevoetbald met Duinoord doorgaans iets sterker. Dat kwam dan ook ln de score lot uitdrukking namelijk voor rust - met 1—0 en 2—0 resp. door Baay en Du Chatenier en ln de tweede helft nog 3—0 van de voet van Verhey. Eindhovense schippers krijgen gevaren geld Van onze correspondent EINDHOVEN Beurtschippers die door het Eindhovens Kanaal varen krijgen van hun opdrachtgvers ge- varengeld. Per ton ontvingen zij veertig cent extra. De schippers voe len zich ernstig bedreigd als zijn langs het woonwagenkamp van Eind hoven moeten varen. Herhaaldelijk gebeurt het dat zij met stenen wor den bekogeld of zlefs worden bescho ten met luchtbuksen en flobertgewe ren. Ook komt het voor dat grote groepen jonge lui naar, de schepen toezwemmen en daar vernielingen aanrichten. De Eindhovense politie escorteert de schepen regelmatig. Aanvankelijk deed men dit met een surveillance-wagen maar toen ook deze auto het moest ontgelden, kwam hieraan snel een einde. Het escorte ren gebeurt nu door agenten te voet. De dagen worden iets minder lang. De dagen worden koeier. Dat is duidelijk te merken in de herenzaak tussen Breestraaten Botermarkt, Er komen allerlei nieuwe kleren binnen voor buiten, voor straatje om voor dagje de vrije natuur in. Nieuwe kleren, lekker modern en natuurlijk laag geprijsd. Deze week willen we het aksent leggen op het jek voor september. Er zijn jeks voor iedere voor iedere smaak. Progressieve jeks en klassieke jeks en deze week bovendien als extraatje een imitatie suèdejek met een acrylic bontkraag en een gewatteerde voering. De zakken hebben veilige ritsen.voor UVSZandvoort Meeuwen 61 Met Gilles Hcndrikse als debutant speelde UVS gistermiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen het zwakke elftal van de Meeuwen. De Meeuwen, die moedeloos werden van het steeds in de aanval gaande UVS, konden in de tweede helft hun ge zicht redden door een doelpunt, dat na een fout van de UVS-verdediging gemaakt kon worden. In de vierde minuut begon het prijsschieten. Middenveldspeler Koren scoorde met een hard schot 10. Bert Lardé bracht na een handsbal, met een strafschop de stand op 20. Even daarvoor probeerden Van Steijn en Balkhoven de stand te verhogen, maar schoten tegen de paal. In de dertigste minuut schoot Van Steijn, na een voorzet van Gilles, de bal tussen de palen, 30. Het eerste doelpunt dat de Meeuwen maakten was in de 41e minuut, maar daar het in eigen doel was, werd de stand 40. In de tweede helft probeerden de Meeuwen met een andere keeper de stand zo laag mogelijk te houden, wat door het goede werk van de keeper ook zeker gelukt is. Het goede keepen gaf de Meeuwen zelfvertrou wen. Maar ln de 52e minuut werd Gilles door de Zandvoortse doelman onderuit gehaald, wat tot gevolg had dat UVS een strafschop mocht nemen. Een strafschop die ver naast ging. In de 55e minuut een schot tegen de lat. Koren ving de bal op en bracht de stand op 50. Zes minuten later een voorzet van De Groot die door de goed meekomende Steijn werd omgezet in een doelpunt. De Meeuwen die dankzij hun goe de doelman de kans kregen om meer in de aanval te gaan, scoorden in de 77e minuut, na een fout in de UVS- verdediging. De laatste 15 minuten waren voor de Meeuwen die alles op alles zetten om doelpunten te maken. Ze waren vlak voor het fluitsignaal niet ver van een doelpunt af, maar Stoffelaar schoot tegen de lat. Met nog een paar minuten te spelen, konden de Meeuwen niets meer aan dc stand veranderen, zodat UVS met een ver diende 61 zege naar huis kon gaan. AARLANDERVEEN Voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen hield Aarlanderveen een junioren- toernooi. De uitslag is: 1 Nieuwkoop, 2 TAW, 3 WSE, 4 Aarlanderveen. SJZPParaat 24. SJZ trad gis teren tegen de Haagse vierdeklasser Paraat met 3 nieuwe spelers aan: Koos Romljn (ex Docos), Wiebe Am- merlaan (ex SVLV) en Louis v. Veen (ex SVLV). Zij en de in de Zoeter- woudse spits spelende Sjaak Slinger land hebben echter niet kunnen voor komen, dat de Haagse ploeg met 42 zegevierde. Al na acht minuten spe len opende Fred Blokland voor de Hagenaars de score. Kort voor rust slaagde Sjaak van Slingerland erin de stand gelijk te trekken. Na de hervatting trok Paraat het initiatief tot zich. Vooral Simonis zorgde voor veel onrust ln de Zoe- terwoudse ploeg. Hij scoorde ook twee doelpunten. Bosch bracht het overige Haagse doelpunt op zijn naam. Sjaak Slingerland scoorde ook het tweede Zoeterwoudse doelpunt. Dat gebeurde in de dertigste minuut, nadat Loek Helden een vrije trap mocht nemen omdat Romijn was gevloerd. SVLVDocos 1t. Docos is gis termiddag door een ruime overwin ning op het Voorschotense SVLV in het bezit gekomen van de Gouden Leeuw, een beker, die door SVLV beschikbaar was gesteld. Docos heeft met de ploeg van trainer De Weger niet zo heel veel moeite gehad. De SVLV-supporters grepen al gauw naar het hoofd toen zij zagen hoe Stan van der Meel en Hein Heems kerk met kopballen resp. voor 01 en 02 zorgden. Voor rust bracht Kok v. d. Krogt de stand op 12, maar na de hervatiing liep Docos via doel punten van Peter Dubbeledam en Stan van der Meel uit naar 14. Bij SVLV speelden 3 jeugdspelers mee: doelman v. d. Zijl, linksachter De Wolf (hij viel al spoedig met een blessure uit) en UI jee. In de Voor schotense ploeg speelde ook Bert Jansen mee. Hij is jarenlang trainer Thijs van Wijngaarde (geheel links) scoort de uiteindelijk winnende treffer voor FC Den Haag. Rechts doelna» van der Pluijm SJGBlauw Zwart 21. In het kader van een nederlaagserie heeft SJC met 21 gewonnen van de Was- senaarse club Blauw-Zwart Daar vóór had SJC net verloren van Noordwijk (71) en gelijk gespeeld tegen Laakkwartier (55). Tegen Blauw-Zwart gisteren was Ted Lu- mondoing de grote man. Hij scoorde twee keer. Een treffer werd er ech ter afgekeurd. J. v. d. Berg scoorde het andere doelpunt van de Noord- wijkse club. UDOOnze Gezellen 24. De oefenwedstrijd van UDO verliep tot de rommelige tweede helft vlekke loos; met een doelpunt van De Vreede en Strijk konden de spelers met een 20 stand de kleedkamers opzoeken. Veel veranderingen in de tweede helft gaven de wedstrijd een romme lig karakter. Keeper Korver die Heemskerk verving liet twee ballen door zijn vingers glippen. Nadat On ze Gezellen nog tweemaal gescoord had kwam de stand op 24 te staan. Het was vooral ln de tweede helft een experimentele wedstrijd waarin tot ■uitdrukking kwam dat UDO kon- ditioneel nog niet op peil is. LFCHOV 3—1. Het met Sjaak Bouwmeester en Van Laaghoven ver nieuwde elftal van LFC kon in de eerste helft na een strafschop van Van Weerlee met 10 de leiding ne men. In de tweede helft zag HOV de kans de stand op 11 te brengen. De van UVS teruggekomen Van Laar hoven bracht de score op 21. Tien minuten voor het einde zag Van Weerlee kans na een snelle door braak de stand op 31 te brengen. LisseHillegom 23. De conditie- accu die Sportclub Lisse de laatste weken door een straffe training aan het opladen is bleek nog niet vol doende om Hillegom aan de kant te kunnen zetten. Weliswaar liet de ex perimentele ploeg van trainer Spiers vooral in de eerste helft goed voet bal zien doch ook concentreerde de zwakte van de ploeg zich weer hoofd zakelijk in de achterhoede. Uitgezon derd dan de eerste helft waarin Sportclub Lisse via Theo Boot een I0 voorsprong wist op te bouwen. Na de rust zakte Sportclub Lisse zwaar terug. Alleen Theo Boot en Hans Hoogkamer kwamen in deze periode tot een voldoende. Hillegom profiteerde dankbaar van deze terug- slag. Eerst kwam men al snel gelijk dankzij een doelpunt van Van der Leede en nadat Theo Boot Sportclub Lisse nogmaals naar een voorsprong had geschoten trok het met twee doelpunten (Van der Schrier en WÜ- lemse) de wimst naar zich toe. Nic. BovsAltior 02. Een dras tisch gewijzigd Nic. Boys heeft geen kans gezien Altior op de knieën te krijgen. De Alphenaren beschikten daarvoor over een te goede conditie. Nic. Boys ontbrak het op de essen tiële ogenblikken aan uithoudings vermogen. Vooral in de achterhoede was dit duidelijk te merken. De Nic. Boys-spelers waren nauwelijks op gewassen tegen de razendsnelle uit vallen van Altior. Het wil echter niet zeggen dat Nic. Boys geen kan sen heeft gehad iets te stellen te genover de twee doelpunten van Al tior. Als Hogervorst meer succes had gehad en ook de lat iets hoger had gehangen waren de Alphenaren ze ker met een gelijkspel huiswaarts gekeerd. WarmundaBSM 20. „Het vo rige seizoen moet je zien als een aan loopperiode. Nu gaan we pas spelen", aldus Warmunda bestuurslid v. d. Voorn na afloop van het treffen te gen BSM. Inderdaad lijkt Warmunda een punt te gaan zetten achter de zwakke verrichtingen in voorgaande jaren. Speelde het onderdagavond reeds een knappe partij tegen de za terdagamateurs van UVS (40), dit keer werd een fraaie overwinning behaald op BSM. In de tweede helft werd het overwicht van de Warmori ders uitgedrukt ln twee doelpunten. Het eerste werd in de le minuut gescoord door Coos Kievits en het tweede door Jaap Meskers. OEGSTGEEST Waterpolo. In één van dc grootste waterpolotoer- nooien van Nederland, het „Koek- stadtoernooi" in Deventer, hebben de Vivax-pupillen de daar aanwezige verenigingen met stomhocid gesla gen. Na aanvankelijk gelijk opgaande wedstrijden, met gelijke spelen tegen Flamingo's en dc Rijn, barstte de str|jd pas goed los tegen HZC/de Robben, welke wedstrijd met 3I werd gewonnen. Aangewakkerd door dit succes eindigde de wedstrijd te gen Vorden, dat buiten mededinging meedeed omdat er adspiranten in het pupillen-team meespeelden In een 2—2 gelijk spel. In de halve finale tegen W.Z.C. zag het er even somber uit toen Vi vax met 02 achterstond, maar door de wilskracht van deze jongens van 10 en 12 jaar was de einduitslag 52. Nog geen 20 minuten na deze over winning werd de finale al gespeeld. Van de zenuwen profiteerde Neptu- nus, dat al vlug een voorsprong met 02 nam, maar de wil overwon en 42 was de uitslag. Na de bekeruitreiking kreeg Vi vax nog een beker die speciaal werd toegekend aan de sportiefste vereni ging. WARMOND Warmondse Volley bal Club gaat weer trainen. Woens dag 18 augustus beginnen de trainin gen van W.V.C. Rooster: junioren van 18.00 tot 19.00 uur; senioren van 19.00 tot 20.30 uur; dames van 20.30 tot 21.30 uur. Sassenheim In de voorbereiding op óe nieuwe competitie speelden zaterdag de eerste 2 twaalftallen van Ons Eiland en TOP tegen elkaar. TOP 2, dat lang niet volledig uit kwam, verloor met 5-2 van Ons Eiland-reserves, welke ploeg in de competitie een klasse hoger speelt. TOP 1 begon na HPV en Pernrix aan zijn derde oefenwedstrijd. De eerste klasser Ons Eiland leek fin de begin fase af te stevenen op 'n grote over winning. Het ldep binnen een half uur uiit naar 4-0. TOP, dat aan bete re opbouw werkt leek verslagen. In de slotfase benutte Hfikto Krop een strafworp en de gelijkmaker hing in de liuoht. Het eindsignaal verhinder de dat echter, waardoor TOP met een 6-5 nederlaag het veld verliet HAZERSWOUDSE BOYS—DE LIER 4-2. Het spel dat Hazerswoudse Boys zaterdagmiddag liet zien, was in de wedstrijd tegen De Lier van een ge heel ander gehalte dan dat tegen DSO het vorige weekend. Men com bineerde er lustig op los en het was snel duidelijk dat De Lier alle regis ters open zou moeten trekken om toch tot een behoorlijk resultaat te komen. B|j de Boys waren L. Smit en D. Batclaan weer opgesteld. De sterke start leidde ln de zeven de minuut tot succes. Bij een aanval werd Rietveld zwaar gehinderd en vastgehouden. De goed leidende arbi ter paste de voordeel regel toe en te gen het harde schot van Rietveld had doelman De Jong geen enkel ver weer, 1-0. Het zou 2-0 worden toen Vondeling, de jonge middenvoor van de Boys, een misverstand in de De Lier defensie afstrafte. Pas toen lswam De Lier tot tegen acties. Het zou tot de 36e minuut du ren voor ze de achterstand konden terugbrengen tot 2-1 doo reen trek- bal vam Groeneveld. Even kwamen de Boys, dde sterk waren gestart, in moeilijkheden. In die 44e minuut werd de stand 2-2 toen Pruisen dankbaar gebruik maakte van een shipper van Loomans. Na de thee heeft vrijwel voortdu rend Hazerswoudse Boys gedomi neerd.. Met vlotte combinaties werd De Lier overspeeld. In de 53e minuut kwam het derde doelpunt tot stand. Vondeling trok de bal voor de voeten van de opgelopen Endlich die hard inschoot. De in moeilijkheden ge brachte achterhoede van De Lier speelde te zacht terug, zodat Vonde ling de stand op 4-2 bracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7