Toekomst staat centraal voor atletiekploeg Sparta slaat aanval Nicols af Hansje Bunschote raast gewoon doo Jürgen May kampt met beenblessure w HONKBALUITSLAGEN a Eddv Merckx toch naar Mendrisio Fred Niemeyer naar Varese MAANDAG 9 AUGUSTUS 191 HELSINKI Het accent in de Nederlandse atletiek is in de twee jaar na de Europese atletiekkampioenschappen in Athene duidelijk verschoven. Was in Athene de hoop ge vestigd op incidentele successen van de uiterst smalle top, hij de tiende Europese titelstrijd die morgen in Helsinki begint, staan de toekomst en de langzame groei in de breedte cen traal. Dit verschil manifesteert zich duidelijk in de omvang van de afvaardiging. Want mede door het feit dat er in de atletiekunie in de wat ondoorzichtige selectie-procedure hij vijf gevallen het argument van de jeugd van doorslaggeven de betekenis was, telt de ploeg voor Helsinki met twintig atleten liefst elf deelnemers meer dan de groep die naar Athene werd gezonden. ROTTERDAM Zeven jaar lang heeft de Nederlandse zwen wereld tegen het sprintrecord van Erica Terpstra opgezien. Pas d sei zoen werd die toptijd door Anke Rijnders eerst geëvenaard e 00 kort daarna zelfs met een halve seconde tot 1.01.2 verbeterd. Het b^ad tekende, vorige maand in Heilo, een ware sensatie. Nu al is het h«riel- gewoon. Want de tijd, die Hansje Bunschoten zaterdag onder c [ehp beroerdste omstandigheden in Rotterdam liet klokken, geeft snel li het indicatie, dat het 100 meter-record deze week al weer rijp voor ve H< nietitging is. MILAAN-BRUSSEL Eddy Merckx zal toch starten in het wereldkampioenschap op de weg in Mendrisio. Het conflict tussen de groepering van extra-sportieven en de Belgische Wielrijders Bond is opgelost. Een bespreking tus sen Giorgio Albani, de Ita liaanse ploegleider van Eddy Merckx en de voorzitter van de BWB, Marice Moyson, heeft uiteindelijk geleid tot oplossing van het conflict, dat vooral de Belgische sport wereld dagenlang heeft bezig gehouden. Eddy Merckx toonde zich verheugd over de gelukkige afloop. „De oplos sing is niet ideaal. Maar onder de gegeven omstandigheden, meen ik dat dit het beste was, wat wij konden bereiken. Ik ben blij dat ik aan de wereld kampioenschappen kan deel- Merckx en Albani weigeren overigens bijzonderheden te ge ven over het akkoord. Zij ver klaarden dat de BWB de over eenkomst dinsdag bekend zal ma ken. Albani was door Maurice Moyson voor een bespreking uit genodigd. Moyson had een plan uitgedokterd, dat de tegenstand van de ir.erkenbazen met één klap zou moeten breken. De BWB-voorzitter kwam met het voorstel dat er voor het wereld kampioenschap een ploeg zou worden geformeerd rond Eddy Merckx. Molteni zou dan van haar kant het contact met de an dere Belgische sponsors moeten verbreken. Moyson gokte daarbij op de commerciële belangen van de Italiaanse worstfirma, die in het Zuidzwitserse Mendrisio heel graag een „eigen" winnaar zou willen hebben. De houding van Albani bleek echter meer principieel dan Moyson had ver moed. Molteni bleef solidair met de andere sponsors, hetgeen in hield dat Merckx van zijn baas geen toestemming zou krijgen om. in Mendrisio te starten, indien de eisen van de sponsors niet zouden worden ingewilligd. Na de bespreking met Albani ontbood Moyson nog Pol Clays en Lacroix, respectievelijk voorzitter en vice-voorzitter van de groepe ring van extra-sportieven. In die bespreking zijn de grondslagen gelegd voor het akkoord, dat morgen officieel bekend zal wor den gemaakt De merkenbazen hebben in de bespreking met de BWB echter hun standpunt gehandhaafd dat het wereldkampioenschap zo snel mogeliik met merkenteams moet worden verreden in plaats van met landenploegen, en formule, die nog steeds wordt gehanteerd. Vorig jaar in Leicester, tijdens de strijd om. de regenboogtrui dron gen de extra-sportieven al aan op wijziging van de formule. De vraag werd opnieuw actueel op 17 juli, toen de merkenbazen op de voorlaatste dag van de Tour de France in Parijs besloten om opnieuw actie te ondernemen teneinde de landenformule zo snel mogelijk af te schaffen. In België kwam het tot een na tionale rel, toen de BWB-leiding de ploeg bekend maakte, die naar de wereldkampioenschappen in Mendrisio wordt afgevaardigd. Geen van de bazen van de be trokken renners voelde zich ge lukkig met de selectie. Alleen Walter Godefroot, de enige aan gewezen renner, die niet bij een Belgische sponsor in dienst is. maakte geen bezwaren. Merckx Protesteerde omdat hij slechts twee knechten uit eigen stal toe gewezen had gekregen: Van Soringel en Swerts. Hij wilde ook Soruyt in de ploeg hebben. Pol Clays, directeur van Mars-Flan- dria, was ook al boos, ondanks het feit dat hij in Leman en Ro ger en Eric de Vlaeminck drie kanshebbers had voor de titel. Het grote knelpunt was echter André Dierickx, de winnaar van de Ronde van Luxemburg, die gebrouilleerd is m.et een andere uitverkorene: Frans Verbeeck. door HANS SCHMIT Deze groei garandeert echter geenszins succes. Nederland be zat twe ejaar geleden in Wilma van den Berg en Maria Gom- mers nog twee atletes die in staat moesten worden geacht een rol van betekenis op het hoogste niveau te kunnen spelen. In Hel sinki échter is van deze vooruit zichten ge ensprake. De namen van de Nederlandse atleten ko men op de ranglijst die de afge lopen week door een stortvloed van topprestaties tijdens de laat ste test van de Oostduitse ploeg in Berlijn verrassend is gewij zigd, veelal in lage positie voor. Jef Hensen mag dankzij zijn ex plosieve race op Papendal, waar in hij achter de Zuidafrikaan Broberg en diens landgenoot Malan tot 1.46,4 kwam op de vierde plaats van deze lijst staan, ook de Limburgse at leet zelf beseft dat deze positie in Helsinki zelf nauwelijks waar te maken zal zijn. Van de twee troeven uit Athene is Maria Gommers die na haar huwelijk met de topsport is gestopt afgevallen. Wilma van den Berg maakt nog wel deel uit van de ploeg, maar de Uden- se sprintster is door meerdere oorza ken uit het centrum van de belang stelling verdwenen. In Athene werd zij nog tweede op de 100 meter achter de Oostduitse Petra Vogt. Ook het af gelopen seizoen ontwikkelde zij zich nog verder door op de sprint het na tionale record tot 11,2 seconden op te trekken. De afgelopen winter echter doken voor Wilma van den Berg moeilijkheden op. Zij liep pen vrij ernstige blessure aan de Achillespees op waardoor het programma van haar wintertraining pas later kon worden afgewerkt. Daarna kreeg zij ook nog last van haar voet, maar uit eindelijk leek het seizoen voor haar toch nog succesvol te worden. Tij dens de interland tegen Frankrijk en Roemenië in Uden legde zij een Wilma van den Berg werd op Papendal behandeld door dokter maand terug de 200 meter op indruk wekkende wijze af, m^ar enkele uren later leek de hoop op Helsinki geheel te zijn weggevaagd. Tijdens de esta fette forceerde zij zich met als gevolg een gescheurde dijbeenspier. Voor de ze blessure staat een genezingstijd van ongeveer zes weken, maar toch bereidt Wilma van den Berg in het tijdelijk in het teken van de atletiek staande studentendorp Otaniemi zich „volledig genezen" voor op de strijd. Wilma van den Berg dankt het op merkelijk snelle herstel aan een grondige medische begeleiding. Op het nationaal sportcentrum Papendal veranderde zij in korte tijd van een HELSINKI De kans is klein, dat Jürgen May, die twee jaar terug in Athene voor een bewogen Europees kampioenschap zorgde, deze week in Helsinki zal starten. De 29-jarige May was in Athene door de Westduitse atletiekbond wel ingeschreven, maar dit werd niet geaccepteerd omdat May vanuit Oost-Duits- land naar de Bondsrepubliek was gevlucht en reglementair vier jaar niet aan wedstrijden kon deelnemen. Toen May in Athene niet mocht uitkomen, trok de gehele Westduitse afvaardiging zich terug, waarna Oost-Duitsland het merendeel van de me dailles vrij gemakkelijk voor zich kon opeisen. Dit jaar mag Jürgen May wel aan de start verschijnen, maar het is de vraag of hij ,zal kunnen. De Westduitse artsen hebben een groot vraagte ken achter zijn naam geplaatst, nadat hij tijdens zijn voorbereiding op de 3000 meter steeple chase zijn bovenbeen heeft geblesseerd. May heeft sinds zijn vlucht naar de Bondsrepubliek nog niet aan belangrijke wed strijden deelgenomen. Vorig kon hij niet uitkomen in de strijd om de Europa Cup in Stockholm omdat hij teveel last had van het trekken van een kies. De late afmelding dit jaar (pas in het atleten-dorp kwam May met zijn blessure naar voren) heeft overigens binnen de Westduitse ploeg voor het nodige rumoer gezorgd. May bleef op vragen over zijn late afmelding het antwoord schuldig. De Oostduitse atletiek heeft vorige week, opmerkelijk kort voor de Europese kampioenschappen, in Oost-Berlijn een laatste selectie gehouden. Met de vele goede prestaties die in die wedstrijden zijn geleverd hebben de Oostduitsers opnieuw (en op een psychologisch goed gekozen moment) aangetoond nog steeds de sterkste atletieknatie in Europa te zijn. Deze gevolg gehad dat de ploeg kleiner werd. Aanvankelijk zouden 89 atleten selectie heeft, doordat hij na de inschrijvingsdatum is gehouden, wel tot de reis meemaken, maar gisteren kwamen er in Helsinki slechts 70 aan. Commentaar van de Oostduitse ploegleiding: „We hebben bij de in schrijving geen risico's genomen en iedereen die in aanmerking kwam ingeschreven. Ook mogelijke reserves. Zij die niet aan onze normen voor het Europees kampioenschap voldeden zijn echter thuisgelaten". meisje op krukken in een topsport ster, die weer over normale spier kracht beschikt. Het lijkt een wat wonderlijk snelle en mogelijk wat geforceerde genezing, maar NSF-arts dokter De Jongste, die Wilma met de fysiotherapeut Klaas Huisman heeft behandeld, schrijft de successen toe aan de intensiteit van de behande ling. De Jongste: „Er is beslist niets geforceerd. We h,ebben gebruik ge maakt van de gegevens die ons ter beschikking staan en de algemene opvatting is dat de meer intensieve behandeling die we hebben gevolgd, de voorkeur verdient. Die behande ling is echter niet altijd mogelijk om dat mankracht en het geld vaak ont breken. Op Papendal echter kun je iemand meerdere keren per dag be handelen. Dat is een groot voordeel. Door een scheuring in de spierweef sels komt veel bloed in de spieren. Door de elektrotherapie bewerkstellig je een betere bloedsdoorstroming waardoor ook de genezing sneller verloopt. Inspuitingen zoals met der gelijke blessures bij voetballers wel worden gebruikt, worden meeren- deels afgeraden. Wilma is geheel in orde en de kans dat zij opnieuw de zelfde blessure oploops is niet groter geworden. Het risico is gelijk geble ven." Volledig genezen. Er blijven echter vraagtekens. Wat heeft de gedwongen periode van rust voor invloed gehad op haar voorbereiding, hoe verwerkt zij het feit dat zij midden in het sei zoen en vlak voor de Europese kam pioenschappen niet voluit kon sprin ter. Ook is het mogelijk dat zij bang is geworden voor een hernieuwde blessure en dat zij niet tot die explo-. sies van snelheid en kracht durft te komen die voor de sprint zo belang rijk zijn. Chef d'equipe Hans Koo- men: „Je hebt pas honderd procent zekerheid als je de eerste wedstrijd hebt gelopen. Het is in hoofdzaak een Hansje Bunschoten zwom tijdens de halve finales van de NOS-jeugd- competitie de sprint in 1.01.4. Slecnts twee tiende seconde onder het record van haar Amersfoortse rivale en ruim onder de zo lang gekoesterde tijd van Erica Terpstra. Een prestatie die vooral bewondering afdwingt, omdat deze in uiterst moeilijke omstandig heden gelverd werd. De stormachti ge wind blies de zwemsters tot twee keer toe voor het startschot al van de blokken. De tweede valse start werd door de kandidaten zelfs niet opge merkt. Pas na 25 meter werd hun krachtsexplosie door de jury onder broken. Voor hansje Bunschoten was dit blijkbaar nauwelijks een aantasting van haar plannen, haar strategie was afgestemd op Anke Rijnders, die naast haar in de het roerige water dook. De 13-jarige Naarden-pupil aasde in de eerste plaats op revanche. Wraak voor de door haar met hand slag verloren race tijdens de grote finales van de Nederlandse kam pioenschappen in Den Haag. Hansje Bunschoten slaagde. Zelfs meer dan die zij tijdens de winterkamp» schappen gewekt hebben, deze zoi niet of nauwelijks waar Enith Brigitha kwam zaterdag vedrer dan 1.02.5 (dezelfde tijd ook 400 meter-specialiste Astrid ver opschrijven) en Cora Schol deed de klokken pas bij 1.04.7 pen. Hansje Bunschoten en Anke ders moeten voorlopig zonder im ging van buitenaf alleen dt ji voortzetten. Een jacht, waarbij Naardense meisje op langere tei wellicht nog iets meer mogelijkh» bezit. Haar vader, Naarden-i Han: „De techniek van Anke op laatste meters is niet helemaal fect. De vloeiende lijn verdwijnt plotseling uit haar stijl. Hansje h< de beste slag. Voor de 100 meter je een surplus aan kracht en teel hebben. Iedereen die sttrk is, kan: 50 meter loeihard zwemmen. Maar die afstand verdubbelt wordt, gaat techniek een uiterst belangrijke splen". De fysieke kracht van Hansje Bu schoten is het laat9te jaar sterk to dat. Ze raffelde door de golven van genomen. Zelfs na een zware wisse het zwembad De Plompert in de siag weet zij zich verbazend snel snelste tijd, die zij ooit op ie afstand herstellen. Han Bunschoten: „Han4naai heeft gerealiseerd. Anke Rijnders, js eigenlijk een jaar te jong voor minder ambitieus dit keer, had 0,3 zwaardere werk. Als ze een seconden langer nodig. Ook altijd nog ouder was geweest, waren haar ka 'e een solide basis voor een aanval op sen volgend jaar op de Olympisci rfc het record, dat deze week tijdens de Spelen aanzienlijk beter geweest. 0 ',a'; Europese jeugdkampioenschappen in worden. De vorderingen, die Hansje Bun schoten op de 100 meter heeft ge maakt, zijn ronduit wonderbaarlijk. Tijdens de kringkampioenschappen in Utrecht kwam de talentrijke Gooise zwemster tot 1.02.8. Toen een presta tie, die door zwemminnend Nederland hevig bejubeld werd. nu al is ze 1,4 seconde sneller. Een curve ie, ruim een jaar voor de olympische Spelen, zeer veelbelovend is. met name voor de estafette-équippe op de 4 x 100 meter, op dat nummer heeft Neder land in de loop der jaren een gave internationale traditie opgebouwd. Met Anke Rijnders vormt Hansje Bunschoten een ijzersterke as voor die ploeg. De vraag blijft voorlopig in hoeverre de „rest" van de nationale „top" zich aan de prestaties van dit duo kan optrekken. Meest serieuze kandidaten voor die estafette-brigade zijn voorlopig Cora Schouten (VZC) en Enith Brighita ('t IJ). Beide meisjes hebben de beloftes, psychische belasting, die je kwijt raakt als het in de eerste echte race goed gaat. Zelfs al de trainingstijden goed zijn raak je het nog niet kwijt. Die eerste race is er nog niet ge weest." er r i 'rite in 2 deze wek, tijdens de Europese kaï lotl® pionschappen is dat een nadeel." Hasje Bunschoten zal vrijdag, terdag en zondag in het fraaie, ma snel door wind geteisterde bad, ong n n twijfeld het nodige eremetaal vera melen. Zij start, als enige in de N derlandse ploeg, op maar liefst vi T nummers: de 100, 400 en vrije slag en de 200 meter wisselsla Ze ontmoet Anke Rijnders op de en 400 meter. De Amersfoortse AZ PC-troef start ook nog op de 100 m ter vlinderslag. ROTTERDAM De honkbaluitslagen in de hoofdklasse waren: Sparta Haarlem Nicols 33 (na 12 innings). AjaxADO 94, HCAWOVVO 1316 (na 6Vz innings), StorksFeijenoord 713, FeijenoordStorks 910 (na 10 innings), OVVO—HCAW 1—0. ADO—Ajax 6—10 (na 10 innings), Haarlem— NicolsSparta 45. De stand is met nog drie wedstrijden voor de boeg: Sparta 25^3, Nicols 25—40, Storkso 25—26, HCAW 25—23, OVVO 24—22, Feijenoord 25—22, Aja 2516, ADO 238. HAARLEM Het doek over de baseballcompetitie van dit jaar lijkt dit weekeinde te zijn gevallen. Met drie probleem loze wedstrijden voor de boeg heeft Sparta een comfortabele drie-punten-voorsprong op Haar lem Nicols. Sparta komt de titel, gezien het spel in beide confron- ties met de Haarlemmers ook volledig toe. Zaterdag mochten de Rotterdammers dan op eigen terrein niet verder reiken dan een 33 gelijkspel, de overwin ning in het hol van de leeuw gistermiddag (45) geeft de titel waarop Sparta afstevent al leen maar meer glans. Sparta heeft het dit seizoen niet makkelijk gehad. De ploeg kreeg het vooral op de werpersheuvel zwaar te verduren. Aan het einde van het vo rige seizoen stopte Flip Lecuivre met de topsport. Hij speelt nu nog wel (bij de Uithoornse eersteklasser Tha- men) maar Lecuivre wilde van de spanning en de tijdrovende bezigheid als werper van een van de sterkste Nederlandse basebalclub af. In eerste instantie leek het voor Sparta niet zo'n bezwaar dat hij vertrok. De el lende begon pas goed toen John van Westrenen wegens een ernstige bles sure niet beschikbaar was. Van West- renen die stage heeft gelopen in Amerika en beschouwd wordt als Ne derlands grootste werperstalent heeft dit seizoen alles bij Sparta vanaf de kant (lange tijd zelfs vanuit bed) moeten zijn gebeuren. Om de plaats op te vullen deden de Rotterdammers een beroep op derde-honkman Ben de Brouwer. Het bleek een zeer gelukki ge greep. Beidschat Fred Beckers had Sparta een top duo dat in de duels tegen Haarlem Nicols zijn waarde volledig bewees. In het eerste duel stond Ben de Brouwer op de heuvel. Zijn tegen stander was Jan Dick Leurs. De op stelling van Leurs was min of meer een verrassing. Immers, Herman Beidschat had wekenlang in ernstige onmin geleefd met de bestuurders van Haarlem Nicols. Eind vorige wek echter werd het geschil (oor zaak van alles was een column van Beidschat in een dagblad, waarin hij ongezouten zijn kritiek liet horen) bijglegd. Herman Beidschat was weer beschikbaar, maar coach Tromp oordeelde het toch beter om hem eerst eens aan de kant te laten. Leurs had zich immers een week voorbereid op de confrontatie met de aarts-ri vaal. Daarnaast wilde Tromp ook niet de indruk wekken dat Beidschat „te rug was gehaald om tegen Sparta mee te kunnen spelen". Een pikant detail bij de hele kwes tie was nog dat Hrman Beidschat tijdens zijn schorsing bij de Nicolie- ten gewoon verder getraind had bij- ..Sparta. Het ontlokte gistermiddag tijdens het tweede duel de Sparta aanhang herhaalde maal een gescan deerd: „Beidschat overloper". Agressie Haarlem Nicols toone zaterdag middag al in de eerste slagbeurt alle opgekropte agressiviteit. Van der Vaart kreeg vier wijd en stal al snel het tweede honk. Robert Maat gaf daarop een forse slag in de richting van het tweede honk, waardoor Van der Vaart de thuisplaat bijna bereik te. De Haarlemmer waagde daarmee echter net iets teveel en werd uitge tikt. Tot de vierde slagbeurt bleven daarna de werpers volledig meester over de slag-equipe. Toen kwamen de Nicolieten echetr volledig los. Op nieuw Harrie Van der Vaart die drie wijd kreeg. Door de gebroeders Maat werd hij vervolgens naar het derde honk getikt. Fokke Jelsma gaf ten slotte de slag die Van der Vaart pro bleemloos thuis deed komen (01). Harry van der Vaart (16) be landt veilig op het tweede honk in de eerste ontmoeting tussen Sparta en Haarlem Nicols. De Spartaan Harrie van den Berg wacht met de bal in de handschoen op de beslis sing van de scheidsrechter. Lang beleefde Haarlem Nicols niet plezier van die voorsprong. Het was eigenlijk Jan Dick Leurs die de slag tot de gelijkmaker gaf. Met twee man uit liet catcher Blom een bal schieten waardoor Richardson naar het eerste honk kon komen. De driemaal vier wijd, waarvan eenmaal op Beckers opettelijk, betekenden toen 1—1. Het duel dt op zeer hoog peil stond werd in de achtste inning eerst goed aan trekkelijk. De Nicols kwamen toen op een 1—3 voorsprong. Boudewijn Maat joeg de bal met De Jager „aan boord" over de omheining. Sparta was echter nog niet versla gen. In de negende slagbeurt kwamen de Rotterdammers gelijk. Een twee- honkslag van Jonkers bracht Beckers over de thuisplaat, tefwijl Jonkers zelf door Ben de Brouwer naar huis werd geslagen: 33. Het was het sein voor Tromp om Beidschat zijn herop treden te laten beleven. Op zijn wer pen kreeg Sparta ook in de verlen ging wel kansen maar zelfs met een man op het tweede honk kwamen de twee stootslagen die nodig waren om de winst te grijpen er niet. Van der Vaart sloeg een vangbal. Bedrogen Haarlem Nicols leek door dat zo ostbare Rotterdamse punt in de tweede wedstrijd in het eigen uitver kochte stadion de aanspraken op de titel het meest waar te kunnen ma ken. Hoe bedrogen kwam de formatie van Tromp echter uit. Van de eerder dit seizoen bij elkaar geslagen 122 zege op de Spartanen leek geen ex- tra-zelfvertrouwen te zijn uitgegaan. Twee homeruns (in de tweede slag- beurt van Beckers en in de vijfde van Richardson) betekenden een 04 voorsprong voor Sparta. Er stond niets tegenover, omdat Fred Beckers (toch verkozen boven De Brouwer die zaterdag zo'n uitstekende indruk ach terliet) een niet te nemen hindernis leek. Pas in de zevende sensationele slagbeurt konden de Nicolieten weer iets goed maken en zelfs weer wat uitzicht krijgen op de titel. In een beurt nivelleerden de Haarlemmers de achterstand. Eerst via Leurs die Beenders binnen sloeg en vervolgens via twee home-runs van Harrie van der Vaart en Boudewijn Maat (44). In de van spanning zinderende achts te slagbeurt vloerde Sparta (vier ti tels en de vijfde op komst in acht seizoenen) Haarlem Nicols. Herman Beidschat werd opnieuw opgeroepen toen Nol Beenders twee honkslagen te verwerken kreeg. Het zo ervaren „zwarte schaap" kreeg echter meteen een honkslag te verwerken. Het was ook de nekslag. Kramer Freher kwam binnen op De Brouwers klap: 45. Een spectaculaire vangbal van Ha milton Richardson behoedde Sparta voor een verlenging. IAL nis ient< alle ht 1 rdag r n< alle dat AMSTERDAM Fred Niemeijer, de amateur-stayer, die in het Nederlands kam pioenschap een derde plaatJfcpro behaalde, gaat toch naar hdt^e 1 wereldkampioenschap Varese. Niemeijer zou aam vankelijk niet meegaan, dat de Koninklijke Nedr landse Wielren Unie d< financiële moeilijkheden zi< niet kon permitteren eefl^^ derde stayer te sturen. Nie mter meijer, die is opgenomen ii de ploeg van de Didamsep1161;; fabrikant Ton Ketting, kan echter door een royaal gebaar van zijn baas toch de reis naar Varese meemaken. Ket ting heeft de KNWU namelijk laten weten, dat hij de kosten van uitzending van Niemeijer voor zijn rekening neemt. "Later Vai enk gin eren man af se] kend ste Agostinho ÏUrg ami, In es De Portugees Joaquim Agos-feeen" tinho heeft voor het tweede ach- iwriai tereenvolgende jaar de Ronde van Portugal gewonnen. Agostin- ^"èrc ho, die van de eerste tot de laats- iranti te dag het leidersshirt heeft dragen, zegevierde ook in de af sluitende tijdrit. Gerard Vianen, die drie etappe-overwinnint behaalde in de Ronde van Portu- eindigde op de zevende plaats. Vianen greep zaterdag nog een tweede plaats en gister ochtend een derde. Agostinho wordt in het eindklassement ge volgd door Bernardino en Men- des. De eerste niet-Portugees de Fransman Alain Santy, die op de vierde plaats eindigde. Prinsen Wim Prinsen is gisteren als derde geëindigd in de traditionele ;end grote prijs van Aargau (Zwi). De wedstrijd werd gewonnen door aald de Fransman Michel Perrin, die rtier op- minder dan tien kilometerjde h voor de finish, in de laatste i de 23 ronden in een groep n vijftien renners ontsnapte. Op laatste helling van het parkoers liet Perrin zijn vluchtmakkers -in de sic de steek. ven kte Lage 6 Merckx De Belg Eddy Merckx, in Italië op toernee, heeft opnieufl een overwinning behaald. In een versloeg J? criterium in Ghedi Tourwinnaar het puikje van de Italiaanse wielrennerij door In de laatste rondes van de concurren- Ekh~ tie weg te lopen. Tweede werd uii, Dancelli, derde Gimondi en vier de Bitossi. Bravenboer Wim Bravenboer heeft zater dag de Ronde van Kortenhoé voor beroepsrenners gewonnen ansen De Rotterdammer, die voor 12.000 al te toeschouwers zonder twijfel <k meest actieve deelnemer was e» 'yH- herhaaldelijk ontsnappingspogin- rijd' gn deed, was er ook bij toen Q°or veertig kilometer voor het eindt e de Jos van der Vleuten, Harrie van Leeuwen, Cees Stam en Peter Post ontsnapten. Het ijverige vijftal nam een ronde voorsprong op het veld, waaruit ook nog Jan Janssen, Harm Ottenbros en Cees Rentmeester waren ontsnapt. Biberi Maa :rdan vv— MV oorz :nd Var prac. in: 1 Van aale KM. Gele Nl V0 eerd. 'ijl V stel. voc Lex E Po dn eens i Niett *ef. 2 Dorre der z> Na htig s Het >n Ai

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 8