in 'Flora' Verpleegtehuis aan Persant Snoep weg GROOT KINDERCORSO Grote bedrijvi 'tv. v - vmm - m - iJ Wij willen de bomen houden Weid nog steeds bewusteloos in A.Z.-eentrum BEKENDMAKING Ploegenklassement nu ook voor Chr.- Nationale School NOORDWIJK AAN BEZORGER te NOORDWIJK een administratief medewerkster NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 AUGUSTUS 1971 RIJNSBURG In veiling „Flora" heerste vanochtend een extra bedrijvigheid. Dit in ver band met het grote bloemen- i corso dat zaterdag naar Leiden zat gaan. In een aparte hoek van één van de hallen stonden enkele grote wagens al gereed om te worden opgetuigd. Er raas nog niet veel „praal" aan te zien. omdat de bloemen ont braken. Toch kregen wij al een indruk van wat er alzo in liet bloemencorso zal meerijden. Praalwagen 16 was reeds voorzien v an een enorme hoeveelheid kazen: Goudse, Leidse en Edammer, zodat ook de zuivel dit keer aan z'n trekken komt. Deze wagen wordt aangeboden .oor de Coöp. Raiffeisenbank in Rijns burg. Ook rijdt er een kamee1 uiter aard geen echte mee in de stoet. Deze praalwagen belooft iets heel moois te worden. Aan sommige van die rijdende bloemenpaleizen werd nog getimmerd en geschaafd. Televisie Toch waren er vanochtend al bin ders bezig met de voorbereidingen. Bloemen werden in bossen gerang schikt en op personenauto's werd mos aangebracht «1 was men bezig met het bevestigen van ijzerüraad enz. Het eigenlijke bindwerk zal echter in de loop van de dag en vooral van nacht gebeuren. Een grote (toekomsti ge) praalwagen moest van een hal naar een andere plek in de veiling worden gesleept. Dat kostte nogal wat moeite en op een gegeven moment bleek zelfs dat de wagen ternauwer nood door de deur kon. Het topje van de wagen, allemaal grote punten, boog onder de deurpost. Zij braken nèt niet af In een ander deel van de hal heers te een ongekende bedrijvigheid, die echter ook nauw verband hield met het corso. Grote auto's van de Neder landse Omroep Stichting stonden er en kabels lagen hèr en dèr verspreid. Dit alles in verband met de uitzen ding die vanavond via de TROS op de beeldbuis komt. Rijnsburg krijgt dit keer een behoorlijke aandacht. Watten Van de TROS rijdt zaterdag een grote praalwagen mee. Een wagen waarop, althans zo meenden wij van ochtend in het beginstadium te kun nen opmerken, maanmannetjes mar cheren. Voor de „versiering" van de ze wagen is gebruik gemaakt van o.a een enorme hoeveelheid watten. Rijnsburg maakt zich op om „zijn" produkt. de bloemen, te tonen. Via een bloemencorso dat, evenals vorig? jaren, weer iets geweldigs zal worden Overigens staat het reeds vast dal de praalwagens zoals wij eerder al meldden voor een belangrijk deel op 26 september meerijden in eer corso in Keulen, terwijl er ook plan nen bestaan met het corso naar Hüt- tental te gaan. De Duitse radio en te levisie zijn al geweest om opnamen te maken in de veiling, die kort vóór de bloemenfeesten in deze partner- gemeente van Rijnsburg worden uit gezonden. RIJNSBURG Bijna tweehonderd kinderen veertig meer dan vorig jaar voorzien van versierde fiets, step of driewieler, vormden van ochtend een kleurige stoet. Onder hen waren er 162 die hun „vervoermiddel" door een vak kundige hadden laten optuigen. Dertig waren op eigen initiatief aan het werk gegaan. Stuk voor stuk waren het pronkjuwelen die door de Rijnsburgse straten trokken. Bij veiling .JFlora" werd hier en daar een laatste bloem geschikt. Maar precies op tijd vertrok de stoet, voorafgegaan door .jde mu ziek". naar het gemeentehuis om zich aan het college van b. en w. te presenteren. Het zag er aanvankelijk somber uit: kwart voor tien begon het te regenen. Toen de optocht op weg ging was het gelukkig droog. Niet alleen Rijnsburgers toonden belangstel ling voor dit hoogtepuntonder de toeschou- u>ers bevonden zich ook buitenlanders, voor namelijk Duitsers. De kinderen die in de op tocht meeliepen zagen eruit om door een rin getje te halen. Toen het corso stond opgesteld voor het ge meentehuis, gaf de heer D. Heemskerk een toe lichting. Hij zei dat erin totaal 106 manuren in het binden zitten. Gebruik is gemaakt van ondermeer 7000 gladiolen gratis beschikbaar gesteld door kwekerij Konijnenburg Mark te Noordwijk 4000 dahlia's en 1000 anjers. Na een toespraak van burgemeester Koomans en voorzitter C. de Mooy van de Oranjevereni ging vertrok het corso voor zijn tocht door het dorp. Duizenden stonden langs de weg. Vóór het kindercorso bij het gemeentehuis kwam was er een aubade met medewerking van Wilhel- mina". De regen overviel de aanwezigen, die zich in de ruime hal van het gemeentehuis terugtrokken. Even later kwam de zon toch weer door. In de loop van de dag werden volksspelen gehouden. LISSE De bewoners van de Nar cis 9e nst ra at hebben een scherp pro test aangetekend tegen het mogelijke voornemen van het gemeentebestuur tot het rooien van de bomen in hun straat. „Wij willen de bomen behou den". aldus de hoofdinhoud van het schrijven dat aan het gemeentebe stuur werfl verzonden. Men heeft ge zien wat een verandering het geeft in de Wilhelminastraat, waar ook alle bomen gerooid zijn. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Nog steeds is er hoop voor de 31-jarige Horst Weid, die zaterdagmiddag ogenschijnlijk leven loos uit de zee voor Zandvoort is gehaald en die nu in het beademings- centrum van het Academisch Zieken huis te Leiden wordt verpleegd. Daar wordt bij de Duitser nog wel hersenactiviteit geregistreerd; verder heeft Weid een eigen, zij het niet volledige ademhaling, bloeddruk regeling en temperatuurregeling, d.w.z. dat deze niet meer kunstmatig in stand behoeven te worden ge houden. Overigens blijft de toestand van de patiënt zorgwekkend, omdat men in Leiden niet weet of en hoeverre er door zuurstofgebrek de hersenen zijn bijna een uur onvoldoende met zuurstof gevoed geweest hersen beschadiging is opgetreden. Dr. J. J. van Zanten, de behande lende internist en het hoofd van de afdeling intensieve verpleging te Leiden, verklaarde, dat de patiënt nog steeds bewusteloos is. Ervaringen wijzen uit, dat van binnengebrachte drenkelingen een derde sterft, on danks reanimatie (het kunstmatig overnemen of bijregelen van levens belangrijke functies) en dat twee derde in leven blijft. Van die twee derde is slechts één procent bij wie de hersenen zodanig zijn bescha digd, dat normaal leven niet meer mogelijk is. Of de heer Weid tot die één procent zal behoren of niet, zal de tijd moeten leren, aldus dr. Van Zanten. Bepalingen in Russisch certificaat Kometa-M mag geen Prijzen in Rijnsburg passagiersdienst op Engeland onderhouden De burgemeester van Katwijk maakt ter voldoening aan het ge stelde in artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad der gemeente Katwijk in zijn vergadering van 29 juli 1971 heeft verklaard dat voor dc hierna, op de bij die besluiten behorende tekeningen nader aangegeven, delen van de gemeente bestem mingsplannen c.q. herzieningen van de voor de binnen die gebieden §eldende bestemmingsplannen wor- en voorbereid, t.w. a. het gebied, zoals dit thans hoofd zakelijk wordt bestreken door het bestemmingsplan Katwijk aan Zee (Centrum); b. het gebied, zoals dit thans wordt bestreken door het Wederop bouw plan Katwijk aan Zee (met uitzondering van de gronden ge legen in het ...Witte Hek" en de Zuid-Boulevard c. het gebied omsloten door de Sluisweg. Rijnmond en Prins Hendrikkanaal, waarvoor thans nog gelden de voorschriften ex artikel der Woningwet 1901. vast gesteld bij raadsbesluit van 2 augustus 1946; d. de gronden gelegen ten noorden van de Hoornespolder, aange duid als Rijnsoevcr; e. de gronden gelegen binnen het industriegebied 't Heen; f. de gronden begrensd door de Rijn. het Uitwateringskanaal en Huize ..De Wilbert": g. de noordduinen en de zuid duinen. Bij genoemde besluiten is tevens bepaald, dat het verboden is zonder of in afwijking van een schrifte lijke vergunning van burgemeester en wethouders aanlegvergunning) in de onderhavige gebiedsdelen de in de besluiten nader omschreven werker of werkz.aamheden uit te voeren. De voorbereidingsbesluiten liggen met bijbehorende kaarten vanaf heden voor een ieder ter gemeente secretarie (kamer 12) ter inzage. Katwijk, 5 augustus 1971 De burgemeester van Katwijk, A. G. VERMEULEN (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN Het is zeer de vraag of de Norfolk Lijn toestemming krijgt van de Scheepvaartinspectie om met de Russische draagvleugelboot Ko- meta-M een lijndienst voor pas sagiers te beginnen op Engeland. Door de Russische autoriteiten zelf is namelijk een certificaat afgegeven, waarin is bepaald dat de draagvleugelboot zich niet verder dan 20 mijl van de kust mag verwijderen, terwijl de dichtstbijzijnde haven binnen de 50 mijl moet liggen. Zoals bekend heeft de Norfolk Lijn de Kometa-M (de M is van „modem") naar Nederland gehaald om te onder zoeken of het de moeite waard is zo'n draagvleugelboot te kopen. De prijs bedraagt ongeveer f 1,5 miljoen. Mor gen begint de Russische kapitein Vasi- ly Tsvetkov met de rondvaarttrips voor publiek. De boot ligt aan de zuidzijde van het visafslaggebouw en de vertrektijden zijn tien, twaalf, drie en vijf uur. Kosten zes gulden per persoon, kinderen 13,50. Overigens heeft de Norfolk Lijn vol gens de heer W. Wolters van de Scheepvaartinspectie nog niet te ken nen gegeven met een eventueel ge kochte Kometa de Noordzee te willen oversteken. ..Pas als er bij ons een aanvraag wordt ingediend zullen wij bekijken of de Kometa qua zeewaar digheid en veiligheid geschikt is voor passagiersvaart naar Engeland. De Russische bouwers van het schip ge ven overigens zelf al een indicatie om trent de prestaties en mogelijkheden van de draagvleugelboot", aldus de heer Wolters. NEGATIEF Directeur L. Remceus van de Nor folk Lijn is niet zo te spreken over de medewerking van Scheepvaartin spectie. „Het zijn voor 100 pet. amb tenaren. De Scheepvaartinspectie heeft deze zaak erg negatief bena derd. In 1968 heb ik al tekeningen van de Kometa aan de heren voorge legd en er nooit een duidelijk ant woord op gekregen. Ik heb de dos siers toen niaar laten weghalen". Bij een proefvaart voor de kust gistermiddag onderging het gezel schap genodigden de sensatie van een supersnelle rush over de Noord zee, waarbij met een windkracht van 4 a 5 een snelheid van 65 km per uur werd bereikt. Bij een bepaalde snel heid verheit het schip zich en glijdt met voor en achter een soort water- skies over de golven heen. Door het schokken en stoten bij de hoge snel heid bleek het niet mogelijk zonder gevaar voor een gebroken been of arm door het gangpad te lopen. Di recteur Remeeus hierover: „In een vliegtuig kan je bij een luchtzak ook onderuit gaan. Trouwens, als wij gaan varen is het voor het publiek verboden te gaan lopen. Dat kan ook niet als je zo'n 100 man aan boord hebt". GOEDKOPER Een retoertje Scheveningen-Great Yarmouth, dat per ferryboot Duke of Holland f95 kost, zal per Kometa on geveer f75 kosten. De overtocht van 96 mijl zal ongeveer drie uur duren. De handelsonderneming Sudo Import in Moskou heeft al een groot aantal draagvleugelboten verkocht. In Rus land varen de Kometa's onder andere op de Wolga, Zwarte Zee en Witte Zee. Verder zijn er tien Kometa's in Joegoslavië, vijf in Bulgarije, twee in Italië, een in Polen, twee in Marokko en één in Frankrijk, Roemenië, VS en Iran. RIJNSBURG Zo'n kleine twee honderd mensen waren gisteravond present in Het Centrum. Met veel animo werd hier het bingospél be oefend waarbij mooie prijzen zoals een vouwfiets, tuinmeubelen en huis houdelijke voorwerpen waren te win- In zaal 5 hield de schoolclub een vierkamp-toernooi. Hieraan namen 33 leden waaronder 5 jeugdleden, deel. In groep A haalde G. Haasnoot de volle winst binnen. Groep B: A. Ravensbergen en Kmperman bei de Vit pt. Groep C: Kemperman jr. 3 pt., groep D Kamphuis 3; groep E: G Starkenburg en Houwaart elk 2 pt., groep F; H. Tijsterman en A. Vletter 2 pt., groep G H. de Mopy 2 pt. In de junioregroep werd P. van Zuylen met 4 pt. eerste, 2e A. van Nieuwkoop met 3 pt en derde Jac. de Mooy met 2 pt. Ook werd gisteravond de verlich ting van de straten beoordeeld. Van de lange straten won de Vliet de lste, de Peter van Saxenstraat de 2de en ook de Kanaalstraat haalde een 2e prijs, terwijl de Brouwerstraat een derde en de Sandtilaan een 4e prijs kreeg. Bij de korte straten was de uitslag: Irissenstraat le, Ret Hein- straat 2e en Trompstraat de 3e prijs. oefe and van ver; mei fotc doe wij: fair maj nog het dat LEIDERDORP Aan de Persant Snoepweg in Leider dorp is in de buurt van het St. Elisabeth-zickenhuis ook een diaconaal verpleeghuis in aanbouw, dat uitgaat van de in Leiden gevestigde interkerkelijke stichting tot ver zorging en verpleging van langdurig lichamelijk zieken. Er wordt naar gestreefd, het verpleegtehuis nog dit jaar in gebruik te nemen. Geneesheer-directeur is de Leiderdorpse arts H. Bake- ma, die reeds 1 januari vorig jaar als zodanig in dienst trad, wat het voordeel gaf, dat hij ook bij de voorberei dingen werd betrokken. Het tehuis zal 160 bedden gaan tellen. Het afzonderlijk? zusterhuis krijgt 54 eenpersoonskamers voor het verple gend personeel. In het verpleeghuis zal een uitgebreid! reactiveringsafdeling worden ondergebracht. Er zuller dan ook geen zieken worden opgenomen die er hun hel? leven lang zouden moeten blijven. Revalidatie is het doei van de opname. Verwacht wordt, dat het een klein jaa« zal duren voordat het verpleegtehuis vol is. Het ontwerp werd gemaakt door het Leidse architec tenbureau Schutte en Behaard. In oktober 1969 werd d( eerste steen gelegd. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Cornelia M dv P Siera en M T J Kok, Renger Jzv JS Rijkels en R M Jansen, Mar- tinus HtvPAH Gevers en E P G Kruis, Astrid A M dv T W A van Leeuwen en A J M v d Krogt, Gode- fridus J M zv G J v d Poel en A E M v d Zwet, Ellen A M dv G Turen- hout en A J van Kampen, Fleur dv G Spijker en J F E M Uittenhout, Ma- riella M dv G J Beers en W A Raar. Astrid J A dv C T Luijten en M P Tuinder. Rolkert A A zv A W Blok en E M v d Voort Alida T M dv A C Bouwmeester en B C v d Broek, Ewout H zv P W Bückmann en J E v d Bos. ROELOFARENDSVEEN Op de derde avond van de wielerronde voor de jeugd stond een ploegentijdrit over vijf ronden op het programma. Na de eerste twee ritten had de Mariaschool uit Roelofarendsveen de eerste plaats in het ploegenklassement veroverd, op de voet gevolgd door de Chr. Nat. school uit Oude Wetering. De ploegentijdrit werd dan ook een spannende aangelegenheid, waarbij de beste tijd (6.28.8) op naam van de Chr. Nat. school kwam. De verdere uitslag: 2. Gerardusschool II, Oude Wetering in 6.37.2; 3. Mariaschool in 6.38.4; 4. Ignatiusschool, Roelofarends veen in G.49.7; 5. Jozefschool, Rijpwe- tering in 6.53.8; 6. Jozefschool, Roe lofarendsveen in 6.56.2; 7. Bavoschool, Oud-Ade in 7.00,3; 8. Gerardusschool I in 7.01,7. Met de overwinning in de ploegen tijdrit heeft de Chr. Nat. school de eerste plaats in het algemeen ploegen klassement veroverd met 142 punten. Tweede is nu de Mariaschool met 129 pnt en derde de Gerardusschool II met 121 pnt. Algemeen klassement: 1. Aart de Jong; 2. Ton Wesselman; 3. L. Riet- broek, Wil van Veen en Bart Budke- ma. Puntenklassement: 1. Wil van Veen; 2. Aart de Jong; 3. Ton Wesselman; 4. Bart Buikema. Vanavond wordt het wielerevene- lk wilde het ook Bejaarde bromfietser eens proberen' DEN HAAG Een 21-jarige la borante uit Leiden was vergezeld van twee vriendinnen aan het 'win kelen' gegaan. In de supermarkt aan het Levend aal scharrelde het drietal zodanig rond, dat het personeel re den vond de meisjes in de gaten te houden. Dit had tot resultaat, dat de laborante werd aangehouden, toen zij de zaak wilde verlaten, zonder twee flessen vermouth, twee grammofoon platen en een blik worst te hebben betaald. Volgens verdachte was het de eer ste keer dat zij een dergelijke dief stal pleegde. „Ik wilde het ook eens proberen." Ze had geen geld genoeg bij zich. De officier vorderde f 100 boete. „En dat zal dan ook wel door de Sociale Dienst betaald moeten wor den," veronderstelde de politierech ter, omdat de inmiddels met een stu dent gehuwde vrouw, sinds maart een uitkering krijgt. Met die omstan digheid rekening houdend, werd het vonnis f 50 boete. ernstig gewond NIEUWVEEN De bejaarde heer P. Slof uit Ter Aar is gistermiddag ernstig gewond, toen hij met zijp bromfiets vanaf het Zevenhovend Tochtpad overstak naar de Schiilker- weg. Een uit de richting Nieuwkoop naderende auto, bestuurd door de 42- jarige H.G., kon de man niet meer ontwijken. De bromfietser werd met o.m. twee gebroken benen naar een ziekenhuis vervoerd. SASSENHEIM De produkten, die op de 'creatieve morgens' in De Stormbal werden vervaardigd, zijn tentoongesteld in de étalage van de winkel Hoofdstraat, hoek Oude Ha ven. Deze kunnen door de makers worden afgehaald op donderdag 12 aug. -a.s. 's middags 4 u. ment besloten met een wedstrijd over twintig ronden om het persoonlijk kampioenschap. ADVIESSNELHEDEN IN VOORHOUT - S'HEIM EN NOORDW.HOUT DEN HAAG De provincie neemt op enkele daarvoor geschikt bevon den wegen voor de duur van één jaar een proef met adviessnelheden. Deze worden aangeduid met rechthoekige blauwe borden met witte tekst. Het betreft o.a. de volgende wegen of weggedeelten: 1. Een gedeelte van de secundaire weg 3 in Voorhout en Sassenheim; adviessnelheid 60-80 km, 2. de wegen in het recreatiege bied „Het Langeveld" in Noordwijk en Noordwijkerhout; 40-70 km. SASSENHEIM Gistermiddag vertrokken van de gymnastiekzaal aan de Parklaan 70 deelnemers, van 8 tot 14 jaar. voor de fietspuizeltocht van de jeugdrecreatie. Er waren 10 eerste-prijswinnaars en 5 tweede- prijswinnaars. De poppenkastvoorstelling. die 's morgens gehouden z door de regen geen c' De Nieuwe leidse Courant vraagt voor direct een Leuke bijverdienste voor scholier. Geen incasso. Nadere inl. afd. inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. 01710 - 31441. Vit dp VEENSTREEK NIEUW-VENNEP Lambiek jongerencentrum, is verbouwd. Te vens is een begin gemaakt met een duidelijker koers. Het voornaamst? doel van dit „Open House" is de mo gelijkheid voor ieder zich in zijn vrije tijd creatief bezig te houden. Het gebouw, een oude school aan de rand van het dorp, is toegewezen door de gemeente. De bar is groter geworden. In dezelfde ruimte bevin den zich nu ook verplaatsbare podia In de hal, die als een soort nie mandsland tussen deze barruimte en het „theehuis" fungeert, is een „ze brapad" gekomen. Het theehuis is nu creatieve ruimte. GEMEENTE WOUBRUGGE Voor een spoedige indiensttreding bij de afdeling financiën wordt gevraagd: Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring van 664,tot 906, per maand. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad s_ dienen bij Burgemeester en houders van Woubrugge.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4