BAnRICK WINT FINALE Wilma weer helemaal hersteld Vakantiemaanden: zwarte periode voor het verkeer Evonne Goolagong grijpt damestitel Schitterend pel in ilversum Belangstelling voldoet aan verwachtingen Klacht tegen Mulder van Hemmes' vader Ongelukken met goed-bezette auto's raak ernstiger Okker slaat goud bijeen 9 MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 Hans- Enith iouten J (PSV) T (HPC) I" 4.3. 8 6. n dei (Ziai STfR); 5.9: 3. ?Vstrl« ioutei HILVERSUM Twee jaar rhtereen heeft de hoogst ge- plaatste speler op de Engelse tennisranglijst de finale van de Internationale Nederlandse kam- pioenschappen bereikt. De eerste vas professional Roger Taylor, lie een jaar terug op het Hilver- mse Melkhuisje in een boze (waaraan de lijnrechters schuld hadden) de Nederlandse titel in de strijd tegen Tom Ok- L;er zonder meer uit handen gaf. tweede was Gerald Battrick; ;n speler van mindere klasse dan Roger Taylor en die dit jaar 2. dan ook alleen de Engelse lijst ''aanvoert omdat de namen van 'e profs Roger Taylor en Mark !ox zijn geschrapt. fout» bu. NAR), v. RJnus K« )p i ii ittelci ireliei HuUt 5.01.1, 2. van 4.27.1, 4.31.2, 1.9. 2. arm a I (Jo- rden) 5. El» Buys GE- van HPC) .5, 6. m de lden- ncols llzer- SZC) Bob Boer De „amateur" Battrick echter wam gisteren op Hilversum in de nale tegen de jonge Australiër Ross lase zijn verplichtingen tegenover et publiek beter na dan Taylor, on- anks het feit dat het prijzengeld raarom werd gestreden dit jaar van 000 dollar (10-000 gulden) tot 1.000 ollar was gezakt. Battrick vocht wel igelijk en versloeg de Australiër in rie spannende sets (63 64 9—7). Dat Battricks mogelijkheden gerin- er zijn dan die van zijn bij Lamar unts profgroep World Championship ennis aangesloten landgenoot Tay- r, deerde het tennispubliek nauwe- jks; evenmin als de afwezigheid van am Okker. De 24-jarige Battrick en t vijf jaar jongere Ross Case legden et dat raffinement aan de dag dat in Okker, verfijnd technicus met n verrassend slagen-arsenaal, een iar tevoren wel demonstreerde. Bat- ick en Case echter speelden met een izet, die dit kwalitatieve verlies limschoots opving, terwijl zij ook ijwel foutloos speelden. Voeg daar- j dat op de trage gravelbaan de islag van Battrick noch Case een rerheersende rol kon spelen en aan voorwaarden voor een tenminste eiend duel is voldaan. •fe Boeiend Dat boeiende bestond uit lange sla- Wisselingen, die veelal vanaf de hterlijn werden uitgevoerd. I?as at na de opslag kregen zowel Bat trick als Case de gelegenheid naar het net te snellen om de strijd om het punt af te ronden. Hierdoor werd het spel van een aanval opbouwen en af maken (met (cross)volleys, smashes of aanvallende lobs) ook aanzienlijk doorzichtiger voor de minder in ten nis geschoolden van het publiek. Bat trick toonde zich in dit eenvoudige, maar vrijwel foutloos uitgevoerde spel de sterkste: door zijn iets grotere precisie, door zijn iets betere cross volleys, maar vooral door de tactisch goed gebruikte aanvallende lob en door zijn dropshots. Het was dan ook typerend dat Battrick juist met een van die lobs in de zestiende game van de derde set zijn tweede matchpoint benutte. Case bleek niet in staat ook dit punt tegén hem ongedaan te ma ken en sloeg onder de bal door. Zijn verklaring voor deze onverwachte te rugval in de derde set, die hij aan- HILVERSUM Evonne Goolagong heeft ook op Hilversum de verwachtingen waargemaakt, die zij na het veroveren van de Wimbledon-titel heeft gewekt. Evonne, zaterdag twintig jaar geworden en ter gelegenheid daarvan gisteren extra in de bloemen gezet, versloeg in de finale van het damesenkel spel de Zweedse Christina Sandberg met 86 en 63. Tot aan die finale heeft Evonne Goolagong, voor wie het reizen over enkele weken is afgelopen, weinig tegenstand ondervonden; niet in de laatste plaats omdat veel Australi sche en Amerikaanse topspeelsters in de Verenigde Staten zijn en Margaret Court wegens de dood van haar moeder moest afzeggen voor Hilversum. De meeste tegen stand bood Trudy Walhof, die Evonne als enige (in de kwartfina les) tot drie sets dwong. Want ook Christina Sandberg kon Evonne Goolagong geen set af handig maken in een duel. dat zich voornamelijk aan de achterlijn af speelde. Evonne Goolagong kwam slechts zelden naar het net om de strijd af te maken, terwijl haar voortdurende opkomen juist in de Wimbledon-finale Margaret Court kansloos maakte. Christina Sand berg daarentegen ontwikkelde een noe sterker voorliefde voor de ach terlijn, van waaruit zij met scherp geplaatste bal'en Goolagong pro- teerde te bestoken. Doordat van beide speelsters vooral in het begin de opslag verre van betrouwbaar was, kenmerkte de eerste set zich door zeven breaks in veertien ga- nes! Van de dames, die op Hilversum door de afwezigheid van de manne lijke profs en topamateurs meer aandaeM kr^en dan gebruikeliik. Was Beth' S+gve de succesvolste Nederlandse speeVpr. Met de Transman Jean-Claude Barclav won zij gisteren het gemengd dub belspel tegen Christina Sandberg en de Fransman Patrice Domin- guez. De dag daarvoor was Betty Stöve succesvol in het damesdub belspel, toen zij met Christina Sandberg aan haar zijde de falende combinatie Trudy Walhof/Katja Ebbinghaus terugwees. Prijzengeld Hilversum werkte dit jaar met een kleinere begroting dan voor gaande jaren, toen de profs het ge zelschap nog completeerden. Het prijzengeld zakte hierdoor tot rond de 5.000 dollar, waarvan Gerald Battrick het meeste in de wacht sleepte. Hij verdiende 1065 dollar (3750 gulden). Het prijzengeld vormt chter niet deenige bron van inkomsten voor de 'amateurs', want de organiserende HLTC keert ook (noodgedwongen, omdat er, zoals voorzitter Jan Mulder vertelde, 'an ders niemand komt') startgelden uit. Die startgelden kunnen zoals bij Evonne Goolagong, oplopen tot 1 000 dollar (3600 gulden). De top-11, wat verdienste be treft, van Hilversum zijn: Gerald Battrick 1065 dollar (ongeveer ƒ3750), Ross Case 565 dollar, Evon ne Goolagong 535 dollar. Jean- daud Barclav 500 dollar, Christina Sandberg 450 dollar. Bettv Stöve d00 dollar. Daniel Contet 350 dollar, Jun Kamiwazumi en Ken Fletcher 250 doi'ar. Colin Diblev 225 dollar en Trudy Walhof 155 dollar. vankelijk op zijn naam leek te bren gen. was vermoeidheid: „Het was de eerste keer dat ik de finale van een internationaal meetellend toernooi heb bereikt. Zaterdag won ik pas in vijf sets van de Japanner Jun Kami wazumi en de vermoeienissen daar van deden zich in de derde set tegen Battrick gelden". Nieuw gezicht Steeg Gerald Battrick door de wrij vingen tussen de profs en de nationa le tennisorganisaties in een jaar tijd van de derde naar de eerste plaats op de Engelse ranglijst, de (papieren) winst die Ross Case boekte in het aan profs zo rijke Australië, is nog groter. Vorig jaar nog stond hij op een be scheiden veertiende plaats; dit jaar is hij de vierde van zijn land. De pas 19-jarige Ross Case is dan ook een nieuw gezicht op de Europese tennis banen. Begin dit jaar werd hij geko zen in het Australische Davis Cup team, dat Hong Kong en Indonesië versloeg maar dat met 32 van Ja pan verloor. Met die verkiezing veranderde ook de houding van de Australische ten- nisbond. Werd in het verleden een harde lijn tegenover jonge, talentvol le spelers gevolgd; dit jaar zag men de noodzaak in van een zekere vorm van bescherming van de jeugdspelers. De twee jonge Australiërs die vorig jaar nog op Hilversum in aktie waren en werden gezien als de toekomst van het Australische tenrris, John Alexan der en Phil Dent, spelen dit seizoen immers reeds voor het profcircus van Lamar Hunt, waardoor zij niet meer in de Davis Cup kunnen uitkomen. Alexander verzuchtte een jaar terug op Hilversum nog dat de bond wel iets meer voor de ieugd zou kunnen doen. De Australische LTA heeft dat dit iaar gedaan. Ross Case: „Na de strijd om de Davis Cup maak ik met nog drie spelers (Case, Masters en Di- bley) een trip rond de wereld. De kosten worden betaald door de bond; het prijzengeld dat ik win, mag ik houden. Na Wimbledon hebbpn we in Gstaad, Aix-cn-Provence en Kitzbühl gespeeld. Deze week ga ik naar Cin- cinatti. waar we aan een tien weken durende trip door de Verenigd-» Sta ten beginnen". Sedgman Het viertal wordt op deze rondreis begeleid door een van de bekendste topspelers, die Australië heeft gehad: HILVERSUM Hoewel de organisatie van een internatio naal tenniskampioenschap een uiterst kostbare aangelegenheid is, zal de strijd op het Hilver- sumse Melkhuisje waarschijn lijk ook dit jaar niet met tekor ten kampen. Door de afwezig heid van de profs, en in het bij zonder Tom Okker, moest reke ning worden gehouden met een dalende recette, maar juist op dit onzekere punt in de begro ting is de verwachting overtrof fen. Jan Mulder, voorzitter van de HLTC die de strijd organiseert; „De achterstand die we halverwege deze week opliepen, is dit weekeinde inge lopen en de begrote recette (42.000 gulden) is met ruim tweeduizend gul den overschreden". Binnen twee weken zal de HLTC aan de internationale federatie (ILTF) moeten opgeven of er volgend jaar in Hilversum weer een interna tionaal kampioenschap zal worden gehouden. Jan Mulder: „Als het door gaat, en mijn antwoord is, als mijn medewerkers akkoord gaan, ja, zal het vermoedelijk weer zonder profs zijn. Want als er voor 1 januari niets verandert, zullen de profs volgend jaar niet meer op banen van bij de ILTF aangesloten organisaties mogen spelen. Mocht er in deze situatie ver andering komen, dan wil ik wel een gemengd toernooi organiseren. Maar alleen de profs doen we niet. Voor zo'n gemengd toernooi is waarschijn lijk wel een sponsor, die de hogere kosten wil dragen. Dat toernooi zal echter niet de naam van die sponsor gaan dragen. Alles heeft zijn grenzen en ik laat me door profs noch door reclame verleiden". HILVERSUM De storm rond de Nederlandse tenniskampioen Fred Hemmes is nog steeds niet geluwd. Fred Hemmes verloor dinsdag in de tweede ronde van het herenenkelspel van de inter nationale Nederlandse tennis kampioenschappen in Hilversum met 60 60 van de Italiaan En- zo di Matteo en deze nederlaag was voor de organisatoren van het toernooi aanleiding het nog niet betaalde deel van het start- geld van Fred Hemmes (350 gul den) te blokkeren. De zaak leek hiermee afgeslo ten, maar gisteren zorgde de va der van de nationale kampioen, tennisleraar Willem Hemmes, voor een vervolg. Hij diende bij de tennisbond (KLTB) een offi ciële klacht in tegen Jan Mulder wegens laster. De heer Hemmes meent dat de heer Jan Mulder zich eerst volledig op de hoogte had moeten stellen van wat zich tijdens de wedstrijd heeft afge speeld alvorens in eer communi que de naam van mijn zoon in diskrediet te brengen". De klacht zal vandaag in een bestuursver gadering van de KLTB ter spra ke komen. Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN HILVERSUM De vakantiemaanden juni, juli en augustus vor men (nog steeds) de zwarte periode voor liet verkeer. Enkele trieste cijfers: vorig jaar vielen er in die periode op de Nederlandse wegen 840 doden en ruim 19.500 gewonden; iets minder dan in 1969, toen er 908 doden en 20.000 gewonden waren. Wat het dit jaar zal worden, is nog nauwelijks te zeggen, al doen verkeerspolitie en Veilig Verkeer Nederland er met acties als „inhalen - vergeet het maar" en „twee uur rijden - kwart uur rust" alles aan om de cijfers naar beneden te krijgen. De Australiër Ross Case (rechts) fe liciteert Gerald Battrick de nog steeds aktieve Frank Sedg man. De 42-jarige Sedgman heeft hiermee tijdelijk de taken overgeno men van Neil Fraser, die alleen de leiding van het Davis Cup-team op zich heeft kunnen nemen. Angst dat het viertal protegees door Lamar Hunt wordt „opgekocht" behoeft de Australische bond niet te hebben, want ze zijn voor drie jaar gebonden. •fe Mentaliteit Wat Ross Case, een typische gras speler die op Wimbledon dit jaar ver rassend tot de laatste zestien door drong, tot een veelbelovende speler maakt, is zijn mentaliteit. Hij be schikt over een hardheid, die vooral de zeker enkele klassen zwakkere na tionale topspelers vreemd is. De steun zoals Case die nu krijgt, heeft hij in het verleden moeten ontberen. Case: „Ik heb nooit enige hulp van de bond gekregen. Ik heb er hard voor moeten vechten om er bij te komen en toen ik vorig jaar voor het eerst in het Europese circuit speelde, was ik ge heel op eigen kosten". Ross Case, wiens vader een veebedrijf in Toow- oom.be, 80 mijl van Brisbane, heeft, is in die jaren gehard en uitgegroeid tot een evenwichtig tennisser. Als hem dan ook gevraagd wordt een zwak punt aan te wijzen in Jan Hordijk, die van ongeveer gelijke leeftijd is, die de Nederlandse top vertegenwoor digt en die tegen Case in de eerste ronde in drie sets verloor, zegt hij: „Hordijk is een goede speler, maar hij is te wisselvallig; hii zakt te veel terug. Hij houdt niet aan". Een ander punt. waar elk jaar weer uitvoerig op wordt gehamerd, is de vakantiespreiding, waarbij het erom gaat „de piek te mijden". In hoeverre dergelijke acties vruchten afwerpen, laat zich moeilijk voorspellen, al wil opperwachtmeester Th. A. Leenders van de verkeersdienst als zijn voor zichtige mening wel kwijt, dat de mensen zich meer bewust in deze spreiding gaan inleven. Er bestaat nog altijd een verschil tussen het beroepsmatige vervoer en wat ik zou willen aanduiden als het lolmakende vervoer, zegt opper Leen ders. Het is een kwestie van aanpas sen en je mag tocty van het be roepsmatige vervoer een bepaalde to lerantie verwachten. Als de chauffeur van een vrachtwagen die dagelijks op de weg zit, een vakantieganger ziet prutsen, moet-ie bij zichzelf zeggen: nou vooruit, ga je gang maar, dan hou ik me wel een beetje in. Als je me vraagt of die acties de investering waard zijn geweest, zeg ik: „Ja". Vooral het „twee uur rij den kwart uur rust is erg ingeslagen. Ik ben dan ook van mening, dat het aantal rustplaatsen langs rijkswegen, maar ook langs secundaire wegen moet worden opgevoerd. Verlengstuk Opper Leenders, die zo'n 27 jaar in het vak zit, kan weinig zinnigs zeg gen over de oorzaken van ongelukken in vakantietijd. Dat ligt aan zoveel factoren. Of er kinderen in de auto zitten en: Kan de vrouw ze rustig houden? Kan de vrouw kaartlezen, waardoor ze haar man tot steun kan zijn tXj het rijden? In wat voor soort auto wordt gereden? Hoort deze auto wel bij deze man? Ook dat laatste is belangrijk. Ik beschouw de auto als een verlengstuk van de eigenaar, maar bij de aan schaf wordt op deze dingen weinig gelet en vaak bepalen uiterlijke din gen als bijvoorbeeld kleur de koop. Verder kopen mensen vaak vlak voor de vakantie een caravan en trekken dan op goed geluk door Europa zonder ermee te hebben leren rijden. Neem nu iemand, die absoluut on geschikt is om in het donker te rij den; die heeft toch vaak niet de moed om te zeggen: ik stop. morgen rijden we verder. Meer spreiding De heer Leenders: Algemeen geldt in vakantietijd dat er meer afleiding is en dat er vollere auto's zijn. Elke man. die in het dagelijks leven nor maal rijdt, wordt onder andere om standigheden afgeleid. Onder gerouti neerde automobilisten versta ik men sen, die hun auto kennen en die tij dens het tijden zowel op de weg kun nen letten als ook nog iets van de omgeving kunnen zien. Het zijn men sen. die het rijden visueel aankunnen. Wat de opperwachtmeester verier zorgen baart is het invoegen op auto snelwegen. Dat laat nog veel te wen sen over, zelfs bij vrachtwagenchauf feurs. die toch dagelijks op de weg zitten. Ook buitenlanders maken hierbij veel fouten, omdat daar vaak andere regels gelden. Opper Leenders is een vurig voorstander van het uniform maken van verkeersregels in Euro pees verband, zodat men zich vooral in vakantietijd meer kan thuisvoelen op de Europese wegen. Ook de heer F. Sk. van Paasschen van Veilig Verkeer Nederland laat zich nauwelijks verleiden tot het doen van voorspellingen aangaande het vakantieverkeer: Dat is erg ge vaarlijk. Ik zeg niet: wat geweldig of het valt niet tegen. Waar ik persoon lijk wel blij om ben, is dat (tot nu toe) het aantal inhaalongelukken heel klein is geweest. Verder is mij opge vallen, dat het veelal jonge mensen zijn, die in het verkeer omkomen en dat vaak als gevolg van een gebrek aanrij-ervaring. Dit klopt met de statistieken. Dat er in vakantietijd meestal bij ongelukken drie of vier doden zijn te betreuren, is te begrijpen. Buiten va kantietijd hebben auto's een lage be zettingsgraad, maar nu wordt bij een frontale botsing vaak een heel gezin uitgeroeid. Voorlichter Van Paasschen": Een feit is verder, dat de meeste ongeluk ken op provinciale wegen gebeuren en niet op autosnelwegen. In het weekeinde 's zomers rijdt daar een stroom van auto', waarin de genie- tertjes zitten. In de vakantietijd is de bestuurder een ander mens dan wanneer hij naar zijn werk rijdt. Een bestuurder gaat nief met vakantie, die moet ge woon doorrijden. Dat vergeten de mensen vaak. Ook ervaren automobi listen hebben geen tijd om om zich heen te kijken. Ze moeten op het ver keer letten. Internationaal Al gauw komt de heer Van Paas schen terecht bij de acties „inhalen- vergeet het maar" en „twee uur rij den-kwart uur rust". Die acties heb ben grote bekendheid gekregen, ook al door internationale samenwerking. Een van de vele verkeersongelukken van de laatste weken: bijna een heel gezin kwam in dit wrak om het leven. Het inhalen en de rij/rusttijden zijn niet specifiek Nederlandse pro blemen. Deze zaken moeten interna tionaal worden aangepakt. Dit jaar zijn voor het eerst wat landen Mj elkaar geweest om daarover te pra ten en in het najaar is er opnieuw een bijeenkomst. De ideale situatie is als er een uitwisseling van ervarin gen komt en dat het mogelijk is, heb ben we al gemerkt. Het is ook de ervaring van Veilig Verkeer Nederland, dat er steeds meer vakantiespreiding komt, al is men ook bang. dat een mooie nazo mer nog een piek tot gevolg kan heb ben. Een mooie voorzomer echter, al dus voorlichter Ven Paasschen. kan eigenlijk nog veel gevaarlijker zijn, want dan komen er vaak mensen op de weg, die hun auto 's winters heb ben gestald. En bij de nazomer heb ben toch wel weer veel mensen in de vakantietijd wat ervaring opgedaan. Rijbewijs Die ervaringsfactor is trouwens erg belangrijk bij ongelukken. In de eerste drie tot vier jaar nü het beha len van het rijbewijs vallen de klap pen. Daarna heeft men een redelijke kans om erdoor te komen. Dat rijbe wijs is in Nederland, zegt de heer Van Paasschen, nog een statussym bool. Vergeet echter niet, dat autorijden, net als bijvoorteeld behangen, ook een vak is. Je wordt voor niet vol waardig aangezien, als je niet kunt slagen voor het rij-examen. Daarom ook gaat iedereen net zolang door tot hij een keer slaagt. Als iemand ge zakt is, durft hij niet te zeggen: ik houd ermee op. Voor ons blijft het vakantieverkeer ons zorgenkind, zolang er nog steeds per jaar enige honderdduizenden automobilisten bij komen. En als dit jaar de cijfers iets gunstiger mochten zijn, beschouw ik dat nog altijd als een toevalligheid. Ik heb nu eenmaal geleerd erg voorzichtig te zijn met het trekken van conclusies. Over de acties van Veilig Verkeer Nederland zegt hij: net effect daar van is vrij kortstondig. Op lange ter mijn hebben die acties geen uitwer king. Volgend jaar moeten we weer nieuwe mogelijkheden zoeken. Ons probleem is, dat we praten over over bekende zaken en die moet je zodanig brengen, dat de mensen ervan onder de indruk raken. En wel op een der gelijke manier, dat dat van invloed is op hun rijgedrag. Je kunt wel na gaan, dat dat erg veel inventiviteit vraagt. De mensen gaan, aldus de heer Van Paasschen, meer en meer beseffen, dat je de nodige ervaring moet opdoen voor je met vakantie gaat. Van onze sportredacite QUEBEC Tom Okker heeft het herenenkelspel van het prof- toernooi in Quebec gewonnen door in de finale de Australiër Rod Laver in vier sets (63, 76, 67 en 61) te verslaan. Okker behaalde hiermee voor de tweede achtereenvolgende keer een overwinning in de strijd om het wereldkampioenschap voor profs, dat in twintig toernooien wordt verwerkt. Een week gele den won Okker ook het tiende toernooi, dat in Louisville werd gehouden. De overwinning le verde hem evenals nu een be drag van 10.000 dollar (ongeveer 36.000 gulden) op. PAPENDAL Het had een laatste test moeten worden voor de leden van de Nederlandse atletiekploeg die meegaan naar de Europese kampioenschappen in Helsinki. Het werd zaterdag middag op Papendal echter een reeks van nietszeggende krachtmetingen, waarbij de le den van de selectiegroep zich zo veel mogelijk probeerden te ver schuilen. Een aantal zelfs zeer letterlijk, door helemaal niet op te komen dagen bij de start waar door de wedstrijden veelal niet uitstaken boven het niveau van een competitiewedstrijd. De laatste van de serie7 NOS-wed strijden had vooral een test. moeten worden voor het vraagteken in de ploeg, Wilma van den Berg. De Ulense atlete raakte twee weken ge leden tijdens de interlands tegen Frankrijk en Roemenië aan haar dij been geblesseerd. Wilma van den Berg vertrok daarna onmiddellijk naar het op medisch gebied zo goed geoutilleerde Papendal om er snel te herstellen van haar blessure. Onder leiding van dokter De Jongste is dat uitstekend gelukt. Zo goed zelfs dat de Nederlandse kampioene op de 100 en 200 meter zaterdagmiddag niet eens meer hoefde te starten om haar volledige genezing aan te tonen. En kele uren voor de wedstrijden was zij tot volle tevredenheid van de medi sche staf getest door (met vliegende start) enkele malen de 100 meter bin nen de 12 seconden af te leggen. Tevreden De artsen mogen dan tevreden zijn, Wilma van den Berg zelf heeft het geloof in haar eigen prestaties nog niet helemaal teruggewonnen. De Udense atlete is wat betreft de wed strijden in Helsinki bepaald jiiet opti mistisch gestemd. „Ik ben hu twee weken op Papendal geweest. Dat be tekent ook dat je een achterstand op loopt in je trainingsschema. Ik zal dan ook heel blij mogen zijn, als Ik in Helsinki de finales haal van de 100 en 200 meter. Meer niet. Wat er even tueel nog bij komt is allemaal mee genomen." De andere uitverkorenen voor Helsinki werkten rustig hun trai ningsprogramma af. Miep van Beek, Nederlands recordhoudster op de vijfkamp: „De kaarten zijn geschud. Topprestaties hoeven er niet meer ge leverd te worden. Ze zijn ook niet meer nodig, de ploeg is bekend, de dwang ls weg. „Ook voor Mieke Sterk die enkele weken .geleden nog kampte met eert blessure maar daarvan nu weer helemaal genezen ls. Voor haar betekende de 100 meter horden nog wel een test. De Amsterdamse atlete legde die echter goed af. Zonder eni ge tegenstand kwam zij uit op een alleszins acceptabele 13,8. Mieke Sterk beperkte zich er daarna vooral toe haar „zwakke punt" op de vijf kamp. het kogelstoten te verbeteren. Zij kreeg daarbij in ruime mate hulp van de Nederlandse recordhoudster op dit nummer Els van Noorduyn, die wel was ingeschreven maar ook niet aan de wedstrijden deel nam. Een nlet-Helsinkiganger, Bert Krijnen stelde zaterdag wel alle po gingen in het werk om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. De Hilversumse atleet faalde echter op nieuw in zijn pogingen de 4.80 meter hoge barrière te nemen. En dat on danks de lessen die hij kreeg van de Westduitse deelnemers aan dit num mer. en trainer Servee Wijsen. Het polshoog werd nu gewonnen door de Westduitser Heller die tot 4.90 minder foutsprongen had gemaakt dan zijn landgenoot Kuretzky.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9