Oefencampagne Quick Boys en Noordwijk opmerkelijk sterk DE ZWERVER MAAKT INDRUK IH Zuidland en SHO nog VASSILI SMYSLOV WINT ONGESLAGEN JAN VAN KATWIJK WON IN HET GORS DOTO in vakantiestemming Reeks experimentele duels van start m s$g behoorlijk van start: 4-1 Janbroers alleen weg in Poeldijk Jan Breur sprong op tijd uit het peloton Oefenprogramma Wilstra op schot voor Zwervers 971 7 MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 1-J2 V i, Piet Vrauwdeunt oog in oog Jaap van Duyvenbode. Het feou geen doelpunt opleveren. piet DOTO-PPSC 41. In de openings fase van deze leuke en sportieve wedstrijd was er van krachtsverschil nauwelijks sprake. Pogingen van De Jong en Van Dijk om DOTO op 10 te brengen mislukten. Aan de andere kant was 'Krabbendam dicht bij een doelpunt. Geleidelijk aan kregen de Pernissers het spel in handen. Door van Dijk en Maarten Polderman had FPSC na een half uur binnen, enkele minuten een 2—0 achterstand opgelo pen. Kalkman knalde daarna tegen de paal. In de tweede helft bleef DOTO sterker. In de 13e minuut scoorde De Jong 30. DOTO liet de teugels vie ren, waardoor de Schiedammers via Van Veen de eer konden redden. Zes minuten voor het laatste fluitsignaal van de goed leidende arbiter Brand uit Schiedam verhoogde Polderman de stand, nadat de Jong de Schie- damse keeper op zijn weg had gevon den. Bij DOTO maakte Van Dijk een zeer goede indruk, terwijl bij PPSC Kalden uitblonk. 'S-GRAVENZANDSE SV-DE GEU ZEN 30. Het was duidelijk te mer ken dat De Sport al enkele weken geducht aan het trainen is. De Geu zen kwam conditioneel nog veel achter bij de Westlanders, die overi gens met weinig geestdrift dit oefen duel afwerkten.. Na ruim een kwar tier werd de openingstreffer geboren. Goed voorbereidend werk van Ted Moritz werd gaaf afgerond door Kees Koedood. In de 30ste minuut pikte Leo de Haan een uittrap op van de Amsterdamse doelman en retourneer- de de bal foutloos: 20. Ted Moritz miste daarna een strafschop. In de tweede helft verweerde De Geuzen zich beter Niettemin zou het 30 worden, toen Leo de Haan de bal via de doelman in het net deponeerde. Deze nuttige en sportieve wedstrijd werd daarna niet meer opgefleurd door doelpunten. KATWIJK-TER LEEDE 1—1. On danks het technisch overwicht dat Ter Leede in de eerste helft aan de dag legde, kunnen we rustig stellen dat deze wedstrijd een gelijkopgaand verloop kende. Aan de Sassemse kant miste Cock Versluis enkele goede kansen, waarbij hij ook nog een keer op de lat knalde. Na twintig minuten in de tweede helft stelde C. van Duy venbode H. van Duivenvoorde in Ring te nemen. Een misverstand in de defensie van Katwijk was er de oorzaak van dat Bert Mondriaan, de score weer in evenwicht kon brengen. Katwijk, dat in dit soort wedstrijden een enorme reputatie als kampioendoder heeft verworven verworven verdiende dit gelijkspel beslist. Het was een aardige wedstrijd, hij bukt ging onder het verlies van Jan- de van der Plas, Ter Leede liet mer- de ken en hoe kan het ook anders nog ver van de competitievorm af te zijn. Vitesse won gisteren op eigen terrein met 43 van Monaco. De 5000 toeschouwers zagen de Fransen nadat Van Wijk voor 10 had gezorgd, via Coun gelijk komen. Daarna liep Vi tesse door treffers van Melchers (strafschop). Stovers en Veenstra tot 4—1 uit. Monaco kwam door twee doelpunten van Belgith; en Petit kort voor het einde nog dicht bij de nieu we eredivisieploeg. FC Twente versloeg Wageningen gisteren met 12. Voor de Twentena ren scoorde Notten, terwijl de Wage- Ininger Wellerdieck meehielp door in eigen doel te schieten. Het tegendoel punt kwam van Oostenbruggen. AGOVV speelde met 22 gelijk 'tegen De Volewijckers. De Apel- doornse doelpunten kwamen op naam ^n Pasman en Vinne terwijl De Vo- «wijckers door Waayenberg en Bie- rens naast AGOW kwam. ZUIDLAND-SHO 0—2. Halverwege de tweede helft van de wedstrijd Zuidland - SHO bleken achteraf twee minuten van beslissing te zijn voor de uitslag. Reedijk scoorde immers in de 25 ste minuut na rust na eer. plotselinge vrije kans 01 en nog geen honderd seconden later kopte Troost op fraaie wijze de bal na een goed door Slotboom genomen hoek schop achter invaller doelman v.d. Wacht. Dat waren bijna de enige hoogtepunten van dit qua voetbal zeer matige duel. Natuurlijk zat de vakantie nog in de benen van de spelers, maar toch hadden we meer inzet verwacht, vooral van SHO, dat met een experi menteel elftal voor de dag kwam. Voor keeper Groenenberg vormden. Lokhorst, Leening, Schipper en Bra- venboer de defensie, met De Boer, Troost en Reedijk op het middenveld. Dat liep allemaal vrij aardig, maar de voorhoede bezat in Slotboom, Hordijk en De Graaf (na rust De Groot) te weinig stootkracht. Ook Zuidland kon niet imponeren. Defensief deden P. Bevaart, L. Be- vaeft, L. v. Sintmaartensdijk en Geil- voet het wel goed, maar de midden velders J. Bevaert, K. van Sintmaar tensdijk en De Zwart konden te wei nig hun voorhoede assisteren. Die be stond uit Van Seveter, aanvoerder Van Kempen en Schrijver. Beide bui tenspelers misten voor rust een sco ringskans. Vooral trainer v. Woerden (Zuidland) zal nog één en ander moe ten .bijschaven'' wil' zijn ploeg zich in de tweede klas ruim handhaven. SHO kan beter, maar deed het tf, kalm aan. Een zeer sportief duel, dat uitstekend werd geleid door arbiter Van Driel. Jan Hordijk (SHO) ziet zich dé weg versperd door Bevaart. HEERJANSDAM-ZWIJNDRECHT. 32. Met een magnifiek doelpunt na een puntgave pass van Meulmeester werd aanvoerder De Beeld drie mi nuten voor het einde matchwinnaar voor Heerjansdam. Geen revanche POELDIJK Vele toeschouwers omzoomden gistermiddag het duizend meter lange parcours in Poeldijk, waar Leo Duyndam voor eigen pu bliek als dè grote favoriet van start ging in het criterium voor professio nals. De renners zorgden voor een at tractief koersverloop, waarin de ont snappingen elkaar opvolgden. De Amsterdammer Ben Janbroers verliet acht kilometer voor het einde het toen volledige peloton, hij nam honderd meter en werd niet meer te ruggepakt door een inmiddels ge vormde achtervolgingsgroep van tien renners met o.a. Leo Duyndam, die echter in dé laatste ronden nog lek reed, evenals trouwens Wim Braven- boer. Ben Janbroers, die voor het eerste jaar als beroepsrenner rijdt en (nog) onder contract staat bij Peugeot behaalde daarmee z'n tweede zege in dit seizoen, nadat hij eerst in Sta broek (België) had gezegevierd. De uitslag was: 1 B. Janbroers (Amster dam) 100 km in 2 25, 2 H. Ottenbros (Hoo- gerheide). 3 G. Harings (Scheulder), 4 M. de Koning (Seherpenzeel), 5 J. van Kat wijk (Oploo). 7 P. Post (Amstelveen). 8 T Verschueren (St. Jansteen). 9 W. Prinsen (Hank). 10 L. Duyndam (Poeldijk). 11 W. Bravenboer (Klaaswaal). 12 J. Bruesslne (Bovenkerk). 13 W. Wanders (Mecrssen). 14 H. van Leeuwen (Den Haag). 15 J. Zoons (Voorschoten). 16 G. Lelieveld {Amster dam). 17 N. Hill (Engeland), 17 P. Dubbel man (Lage Zwaluwe), l« H. Jansen (West- zaan), 20 J. van der Vleuten (Mierlohout). zodoende voor Zwijndrecht dat vorig jaar met 51 werd verslagen en nu tuk was op winst. Dat leek er in deze levendige wedstrijd aanvankelijk dik in te zitten, want op het midden veld werd Heerjansdam door het fa len van Huisman overklast. Na 17 min. dik verdiend 01 toen Hollan ders (ex-ASWH) doorspeelde aan Den Hollander die Bons kansloos liet Heerjansdam, met v.d. Vorst en Meulmeester, (exZwart Wit) op de vleugels speelde aanvankelijk peute rig en onsamenhangend. Invaller Leo de Vries (v.d. Pas was met vakantie) deed het echter goed. Hoewel De Beeld met een kopbal dicht bij 1—1 was. werd het bijna 0—2, maar een inzet van Boudewijn keerde Bons fraai Meulmeester miste na een schitterende pass van v. Workum voor een vrij doel. maar na 32 min. wred een solo van Zijderveld de inleiding tot 11. Er kwam een cor ner uit, waarna Vlasbom de bal voor zette en De Beeld achterwaarts fraai inkopte. Heerjansdam domineerde toen en zo ook in het begin van de tweede helft. Een doelpunt kwam er echter niet uit, doordat de juiste com binaties nog ontbraken. Bij verras sing scoorde Zwijndrecht na 22 min. via invaller De Wit 12, nadat Bons in eerste instantie de bal tweemaal had weggeslagen. Nadat Tieleman zich had laten ver vangen door v. Driel werd het na 30 min 22 toen v.d. Vorst een zeer snel genomen vrije trap van De Beeld fraai afrondde. Heerjansdam was in de slotfase heer en meester ook al klopte het defensief nog niet geheel. Vlasblom knalde rakelings over voor dat De Beeld voor 32 zorgde in dit sportieve duel. goed geleid door arbi ter Ten Braak. Woensdagavond om 6.45 speelt Heerjansdam tegen Feijenoord B met spelers als Geil- man, Posthumus Van Dale etc. QUICK BOYS DWS 1—3. DWS, de derde tegenstander uit de betaalde sector die Quick Boys in zijn oefen campagne ontmoette, heeft ondanks het technisch surplus en het grotere raffinement wat vooral in de per soonlijke duels bleek moeilijke momenten gekend. Quick Boys had een greep in de 4-3-3* kast gedaan en daardoor speelde Klinkenberg weer in de halflinie. Hij had het daarin opbouwend op- Zich erg moeilijk, want zijn mede strijders op dat terreingedeelte, Barn- hoorn en Leo Haasnoot, kwamen niet uit de verf. Barnhoorn omdat hij op zijn sterkst is als hij moet breken, een man moet uitschakelen (daar concentreerde hij zich trouwens op) en Haasnoot omdat hij snelheid en conditie tekort komt. In de voorhoede was Wim v.d. Plas de nuttigste man en hij was het ook die zijn club na een 20 achterstand kort na de her vatting naar 12 knalde. Voor de rust kregen de Amster dammers dotten van kansen. Deykers had daarbij niet veel geluk en boven dien speelde J oop den Hollander weer een. gave partij. Zes minuten voor rust scoorde Visser uit een vrije trap. Na de hervatting was het Klaas Nuninga, zoals gebruikelijk knap in de combinaties en erg slim, die voor 02 zorgde. Na de tegentreffer van Wim v.d. Plas bracht Gerrie Deykers de stand op 13. Spelerswisselingen aan weerszijden hadden geen enkel effect op de score Scheidsrechter v.d Burg floot redelijk. Er waren 4000 toeschouwers. NOORDWIJK - RVC 4—2. Niet slechts vooral, maar bovenal alleen in de tweede helft van het oefenduel tussen Noordwijk en RVC, hebben nog vrij talrijke aanwezige toeschou wers een levendig en goed duel ge zien.. Was het in deel één allemaal een vrije flauwe vertoning, geduren de die tweéde periode van vijfen veertig minuten, nam het spel een dermate enthousiaste wending en kreeg het scoreverloop een dusdanig verrassend karakter, dat men zich opperbest met de partij kon amuse ren. Na een ruststand van 11 werd het een uiteindelijke 42 winst voor de in het blauw gestoken Noord wij kers. In de eerste helft toonde RVC zich nog het meest verdienstelijk. Het combineerde gemakkelijker en vooral de tandem Kloor-Schuurman was goed op dreef. Het betere spel van de zonder onder meer Joop Jochems, Guus Haak, Koos van Dullemen, Ger rie Hup en Mede Ruis optredende Rijswijkers, leidde na een goed kwar tier tot de verdiende openingstreffer. Het was één van de prachtige acties van voetbalintellect Schuurman, die v. d. Oever (ook al ex-ADO) in staat stelde invaller-doelman Van Rooy te passeren. Overigens was Van Rooy niet de enige stand-in bij Noordwijk, want ook Bröring ontbrak op het ap pèl Als invaller fungeerde de niet bijster op dreef zijnde A-junior Sluvs. Acht minuten later was het echter al weer gelijk, toen de gelan ceerde Oude Velthuis vallende doel man Van Assendelft passeerde. Type rend was trouwens dat alle doelpun ten van Noordwijk ontstonden na dieptepasses. Vooral Map Marijt toonde zich vol begrip op doordacht splijtend werk van tweede-lijner Al- bert Spaanderman. Voor rust kreeg RVC de beste kansen op een tweede goal. maar het nam eerst kort na rust de leiding. Het was Peddenhof, die het laatste Rijswijkse doelpunt voor zijn rekening nam. Noordwijk liet het allerminst bij die achterstand zit ten en kwam via een uitstekende combinatie Vermin - Marijt - Plaat- zer op gelijke hoogte, alvorens Oude Velthuis op de rand van buitenspel voor Noordwijk-voordee! zorgde. Het laatste woord was wederom aan Oude Velthuis, die zodoende de eindstand op 42 bepaalde. Onvermeld mag ten slotte niet blijven, dat kort voor dat vierde doelpunt Carol Schuurman van vijfendertig meter afstand een vrije trap buiten bereik van Van Rooy ongelofelijk hard tegen de paal knalde. DEN HAAG Het gladde asfalt rond het Zuiderpark was er de oor zaak van dat alle deelnemers, behal ve de door pech uitgeschakelden, het toch wel vlotte tempo konden volgen. Zodoende bleef het peloton het grootste gedeelte van de wedstrijd een kleurig lint, waarin A. Werner uit De Bilt het meest voorin was te vinden, hetgeen hem later de leiders- prijs opleverde. Met nog een kilome ter of tien te rijden ontstond er een kopgroep van veertien winstbelusten. Toen ontbrandde de strijd pas goed. Breur, Kroon, Wim Liebrechts en Piet Legierse, uitermate belust naar de bloemen, wilden bewijzen dat het venijn van deze koers wel degelijk in de staart zat en zorgden zodoende toch nog voor de nodige spanning in de slotfase van deze verder matte strijd. Breur vond het nog niet ge noeg en nam alleen de benen. Met zo'n vijftig meter voorsprong finishte hij en mocht triomfantelijk de armen omhoog brengen als winnaar. De uitslag 1. J. Breur (Schiedam) 80 km in 2.01.23; 2. E. Kroon (Den Haag), 3. W. Liebrechts (Vlaardin- gen), 4. P. Legierse (Den Haag), 5. K. Maaskant (Zoetermeer), 6. Sj. Koe vermans (Vlaardingen), 7. R. Lie brechts (Vlaardingen), 8. A. van Oort (Rotterdam), 9. A. Liebrechts (Vlaar dingen), 10. A. Werner (De Bilt). ROTTERDAM Het voetbalpro gramma voor de komende week ziet er als volgt uit: 3 aug. Hoek van Hol land - Vlaardingen; 4 aug. RWH - Zwart Wit (6.45), Noormannen - Ar- nemuiden, 's-Gravenzandse SV DHL (7.00), CSVD - VUC, Heerjans dam -Feijenoord B (6.45), Monster - ADO-jeugd (6.30), Emma -De Zwer ver (6.30), Excelsior M. - SVV (6.30), Ameide - Schoonhoven (7.00); 5 aug. Zuidland - Bloemhof (5.00), GDA - Loosduinen, Gr. Lindt -Overmaas B. (Van een medewerker) AMSTERDAM Oud-wereldkam pioen Vassili Smyslov heeft het 11e IBM-schaaktoernooi gewonnen, smyslov maakte in de slotronde snel temise met de Oostduitse grootmee ster Uhlmann. Hij kwam daardoor op een score van 10 punten uit 15 par tijen. Smyslov bleef ongeslagen Hij liet aan de directe concurrenten Browne en Portisch over de achter volging te organiseren Portisch had, met wit, te doen met zijn landgenoot meester Adorjan in tegenstelling tot de verwachtingen werd het geen „ere-remise" of een walkover, doch ontwikkelde zich een venijnig duel, dat vrijwel 7 speeluren in beslag nam. Toen was grootmees ter Portisch, driemaal winnaar van een IBM-toernooi, van zijn kansen op een gedeelde eerste plaats beroofd. Adorjan had hem over de kling ge jaagd. De Joegoslaaf Ivkov, die „in zekere zin" ook toernooiwinnaar mag wor den genoemd, omdat hij tegen Smys lov totaal gewonnen is komen te staan (doch remiseerde), versloeg in een adembenemend tijdnoodduel de Australiër/Amerikaan Browne. Het betekende niet slechts voor Ivkov een pleister op de wonde, doch tevens, dat Browne op de gedeelde 2de plaats halt moest maken. Overigens verdient de prestatie van Browne alle waarde ring. Keres speelde door een Caro-Kann van Donner heen en landde aldus naast Portisch en Browne. Het bete kende niet slechts de met drie man gedeelde tweede plaats, doch even eens voor de nummer een tot en met vier een grootmeesterresultaat vol gens de normen van de wereld schaakbond (FIDE). Niet bepaald dramatisch, doch wel betekenisvol, was de nederlaag die Timman leed tegen landskampioen Hans Ree. In een open combinatoir gevecht toonde Ree zich de sterkste. De landskampioen veroverde aldus door WIM HUISMAN OOSTVOORNE Jan van Kat wijk glimlachte verlegen. „Harte lijk gefeliciteerd. Jan", zei een dui delijk tevreden Goudsmit Hoff-di- recteur Heere, met nog vele duizen den weekendtoeristcn aanwezig bij de eerste profkoers in het Kruinin- ger Gors. De 24-jarige Oploër, dit jaar 87ste in de Tour de France, was halfkoers weggesprongen uit de kopgroep van zeventien renners, ontstaan tussen de 20e en 35e kilo meter. In gezelschap van Karei Del noy (tien dagen prof) en Gé van der Winden bouwde hij z'n voor sprong gestadig uit. Slechts Theo Verschueren kon na een knappe so lo nog aansluiting vinden. Vooral door het knappe werk van Jos van der Vleuten groeide het gat uit tot één minuut. De eerste ontsnapping kwam op naam van Wim Bravenboer, die uit ervaring weet hoe zwaar het altijd is op het mooie 2,5 km lange par cours in Oostvoorne. Spoedig kreeg hij steun van ploegmakker Harry van Leeuwen en Piet de Wit. Onder aanvoering van Leo Duyndam en René Pijnen werd het trio na een dappere strijd weer in de kraag ge grepen. De slag viel kort daarna, toen Stam, Verschueren, Gilmore, Kelle- her, De Wit, Van Katwijk, Dolman, Duyndam, Zoons, Van der Winden en Ottenbros zich afscheidden. Ger Harings kwam er alleen bij en la ter zouden Bravenboer, Prinsen, Delnoy, Van der Vleuten en De Koning zich bij de koplopers ver voegen. Toen vijf renners na vijftig kilo meter het hazepad kozen, leek dit niet de juiste „sneltrein" te zijn. De „concurrentie" reageerde echter niet, waardoor Van Katwijk van- JAN VAN KATWIJK wege zijn sprintsnelheid meteen de grootste favoriet werd. Hij liet het niet op een eindspurt aankomen en liet z'n metgezellen in de laatste toer in de steek om met veertig meter voorsprong op Theo Ver schueren en Karei Delnoy z'n twee de overwinning van dit seizoen te pakken, nadat hij eerder vanuit Hansweert de bloemen mee naar huis had genomen. De eerste drie aankomenden mochten daarna een bezoek aan de dokter afleggen voor dopingcontro le. De uitslag was: i. j van Katwijk (Oploo) 100 km in 2.22.07, 2. T. Verschue ren (St. Jansteen). 3. K. Delnoy (Heer len). 4 G. van der Winden (Beverwijk), 5 T. Kelleher (Australië) op 55 sec., 6 W. Bravenboer (Klaaswaal) op 1 min.. 7 G. Harings (Scheulder). 8 H. Ottenbros (Hoogerhelde), 9 J. van der Vleuten (Mierlohout), 10 M. de Koning (Seher penzeel). 11 L. Duyndam (Poeldijk). 12 G. Gilmore (Australië), 13 E Dolman (•s-Gravendeel). 14 P. de Wit (Wormen. 15 J. Zoons (Voorschoten), 16. W. Prin sen (Hank>, 17 C. Stam (Koog a/d Zaan), 18 R. Pijnen (Woensdrecht) op 2.05, 19 J. Serpenti (Egmond aan Zee) op 2.20, 20 A. van Midden (Hilversum). 8'/t punt, slechts een half punt bene den het grootmeesterresultaat. Hij werd aldus tevens de best geklasseer de Nederlander, in dit grootste toer nooi ter wereld. Ter gelegenheid van de prijsuitrei- kisg voerde professor dr. Max Euwe het woord. Bij de bespreking van de resultaten legde hij de nadruk op de geweldige strijdlust van de deelne mers. Hij achtte die mede veroor zaakt door het feit, dat het toernooi- comité erin is geslaagd voor de (pro fessional) deelnemers gunstige sociale voorwaarden te verwerkelijken. 15e ronde grootmeestergroep: Gllgorlc - Hartich 1—0. Smyslov - Uhlmann 'If—1!--, Timman - Ree O—l. Keres - Donner 1—0. Scholl - Langeweg 0—1. Portisch - Adorjan 0—1, Bobotsov - Evans 'hj. Jukov - Browne 1—0. Eindstand: 1 Smyslov 10, 2/4: Browne. Keres. Portish 9. 5/7. GllgorU, Ivkov. Ree 8't. 8. Bvans 8. 9/10. Hartoch. Uhlmann 7'r. 11/12. Adorjan. Donner 7. 13. Timman 6«/t, 14/15. Bobotsov. Langeweg Vit, 16. Scholl 3. DES-ZWERVERS 2—3. Een zwaar gehan dicapt Zwervers heeft DES de eerste nederlaag toegebracht in de door de club uitgeschreven nederlaagserie. Na een half uur opende Vriding de score, maar drie minuten later zorgde v.d. Wekke voor de gelijkmaker. Nadat Paul Wilstra eerst zijn schot goed gestopt had gezien door dc goed spelende Van 't Geloof, scoorde hij toch uit de corner van v.d. Graaff, Wilstra zorgde ook voor 1—3. Na rust bracht Stolk de achterstand tot 2—3 terug. DSO-CAPELLE 2—4. Voor rust aantrek kelijk spel vooral op het middenveld. Spekman zorgde voor 0—1, maar kort daarna was het via Akkerman weer gelijk. Na rust gaf de betere conditie van Capelle de doorslag, hetgeen in eerste instantie een doelpunt van Van M au rik opleverde, veer tien minuten \'oor het einde scoorde v.d. Hoeven 22. maar doelpunten van De Wit en van Maurlk betekende 24. HONSELERSDIJK-DEVJO 1—8. Belde ploegen kwamen met een groot aantal in vallers In het veld. om tot een beoordeling te komen voor de competitie. Acht minu ten voor rust scoorde Valk het enige doel punt. Tegen het einde miste v.d. Burg een penalty. Over het algemeen een aantrekke lijke wedstrijd, waarin de wind een grote rol vervulde. MVV-RFC 1—2. Nadat RFC na twintig minuten voor was gekomen, scoorde Wil Boer uit een penalty ln de 35e minuut de gelijkmaker. Een uitval na een kwartier ln de tweede helft bezorgde dit vrij pittige duel. dat een aantal aantrekkelijke combi naties bood. een 1—2 eindstand. RCL-SMS 5—2. Een duel om de zilveren sleutels van Leiderdorp. Ondanks een goed begin van vernieuwd RCL scoorde Schaap- sma 0—1. RCL kwam echter bijzonder sterk terug dank zij F. van Haver (1—1) en P. van Haver (21). W. van Haver bepaal de de ruststand op 3—1 en tussen die tref fers door miste De Witt een penalty. Eder- veen liet daarna nog iets van zJjn schut- terscapacitelten zien: 5—1. Schaapsma zorgde nog voor 5—2 in dit leuke, frisse duel. STEDOCO-WGZ 0—7. Een veel sterker WGZ kwam dank zij Busink (twee maal) De Man en Versteeg aan een 04 voor sprong bij rust. in het tweede bedrijf van deze ondanks het eentonige spelbeeld leu ke wedstrijd scoorden Busink, Jamin en Adel: 6—7. BARENDRECHT-RSM 4—2. De nieuwe KNVB-er RSM verweerde zich goed tegen Barendreeht. dat via Wim van MeggeJen op 1—0 kwam. Joop de Waard zou de gelijkmaker op het scorebord brengen Hans ppelo bracht na rust de stand op 2—2, waarna een elfmetertrap van «Tred Brandts 2—2 betekende. Wout Lems en Hans Appelo bracht na rust de stand op Rotterdammers daarna op een 4—2 achter stand. Leuk duel. HOEK VAN HOLLAND-'S-GRAVENZAN- DE 0—1. Een nuttig oefenduel, waarbij 's-Gravenzande-trainer Van der Klooster weer de nodige fouten van zijn pupillen heeft kunnen constateren. Hoewel men sterker was kwamen de gasten niet tot doelpunten, omdat doelman Leerdam uit blonk. NBSVV-EXCELSIOR P. 2—5. Een veel sterker Excelsior heeft nauwelijks moeite gehad met NBSW. Cees Birkhof en Bijl bepaalde de ruststand op 0—2. Nadat een solo van Birkhof 03 had opgeleverd scoorde Huisman tegen. Birkhof 1I, Den Tuinder 2en Van Noort zorgde voor 2—5. Verdiende zege van experimenteel Excelsior. MONSTER-GDA 3—6. Van krachtsverschil was er in de eerste vijfenveertig minuten nauwelijks sprake. Na de hervatting was Monster duidelijk sterker. Geleynse zorgde uit een kopbal voor 10. waarna Van der Linden met twee treffers de eindstand op 3—0 bracht. Woensdagavond speelt Monster op eigen veld tegen ADO-jeugd. Aanvang half zeven. KOUDEKERK-ARC 4—1. ARC stortte na een kwartier compleet in. Boelee en Cess Deemoed liet een 2—0 ruststand aanteke nen en in het tweede bedrijf maakte Deemoed 3—6. Jan de Jeu scoorde verdaend tegen, waarna Guldemond de eindstand op 4—1 bepaalde. Goede wedstrijd. HNC-ZWALUWE BOYS 3—1. Een team spelende Zwaluwse Boys. zonder Kok 'ge broken arm). Lucas en Vijfwinkel, begon goed, maar zakte tegen het einde weg. Vos gaf de gasten de leiding. Broeders scoorde nog voor rust gelijk. Opnieuw had Broe ders na de hervatting succes en Hoefnagel bracht het verschil op twee doelpunten. WASSENAAR Jodan Boys heeft zater dag met 3—6 verloren van Blauw Zwart. Bij rust stonden de Gouwenaars met 1—0 achter Het met een paar invallers uitkomende Jodan Boys speelt verm-»ede- iijk zaterdag op eigen terrein tegen Sparta B. De aanvang is vier uur. OVV DE ZWERVER 0—4. Na een zware training begon De Zwerver een uur later al aan dit oefenduel en het werd nog een succes ook. Na mis sers van Lodder en Roozendaal kwam de rust met 00. Na de hervatting bleek de grote waarde van de weer teruggekeerde Chris Birahy. Hij scoorde het eerste, derde en vierde doelpunt, waarvan twee in samen werking met Lodder. Het tweede doelpunt kwam op naam van Cock Slagboom, maar niet nadat er een'so lo van alweer Birahy aan vooraf was gegaan. OW (Oostvoorne) kon er nauwelijks iets tegenover stellen. RIJNSBURGSE BOYS GOUDA 12. Het veldoverwicht van de Rijnsburgers had wél knappe schoten van Van Duyvenbode, Zwaan en Den Heyer tot resultaat, maar doelpunten leverde het niet op. Gouda ging steeds beter en vijf minuten voor de thee zou Clement voor 0—1 zorgen. Een blunder in de Rijnsburgse Boys defensie betekende na zeventien mi nuten in de tweede helft 02 via Den Deyker. Een fout in de Goudse ach terhoede, een minuut later, was voor Van Duyvenbode voldoende de eind stand naar 12 te tillen. Gouda won deze leuke en sportieve ontmoeting verdiend. MELISSANT SPIJKEMSSE 12. Spijkenisse kwam met drie in vallers binnen de lijnen en met uit zondering van de keepersplaats liet zioh dat toch enigszins gelden. Het Hannie van Loon technisch overwicht was maar juist voldoende om met een krappe 21 overwinning naar huis terug te keren. Voor rust opende Harry Koopman de score. In de tweede helft kwam Me lissant, dat nog nauwelijks had ge traind, via Jaap Hameete terug: 11 Cees Bevaart bepaalde de eindstand van deze redelijke wedstrijd, die in een sportieve sfeer verliep, tenslotte op 12. OLYMPIA HBSS 2—2. HBSS probeerde het in deze wedstrijd eens met de nieuwe doelman Rijk van Veen. Dat bleek een succes te zijn. De wedstrijd zelf was een minder groot succes, hoewel de Schiedammers een draw uit het vuur sleepten. Den Bra- ber scoorde 01 en na een ruststand van 11, kwamen de Gouwenaren zelfs op 21. HBSS liet even de tan den zien en dat resulteerde tien mi nuten voor het einde in de gelijkma ker van' Harry Jonkman. RWH—ALMKERK 3—1. RVVH's eerste wedstrijd was van matig ge halte. Almkerk maakte bovendien geen zwakke indruk. Amper had scheidsrechter Sanders het eerste fluitsinglaal ten gehoren gebracht of Heikel Mulder had na een pass van Gert Bestebreurtje de score reeds ge opend. In de beginfase van de tweede helft kwam Almkerk op gelijke hoog te. RWH, nog zonder Den Hartog, Steketee en In.'t Veld, had evenwel in Hanny van Loon een uitstekende speler. Toen zijn schot in de dertigste minuut tegen de paal belandde tikte Brouwer de bal in het net. In de laatste minuut bepaalde Van Loon de v'"'rrt pA Viï; lijf" '■aSÉ■ui-u eindstand op 31. Verdiende winst, zij het enigszins geflatteerd. BE READY SSC 1—0. Be Readv toonde in dit sportieve duel heel wat meer inzet dan het nog niet op volle sterkte spelende SSC. Bij SSC ont braken Viergever, Leo Timmermans, Kramer en Hans Lagrouw, die er hard ovér nadenkt met voetballen te stoppen. SSC was bepaald nog niet in vorm en enigszins verrassend slaagde de thuisclub er in tien minuten voor het einde na een schermutseling te scoren. De strijd kreeg daarna een grimmiger karakter, hetgeen voor de scheidsrechter aanleiding was om het duel voortijdig te beëindigen. WIT ZWART RAAMSDONK 1—3. Het nog niet aan de training begonnen Wit Zwart kwam in deze eerste wedstrijd duidelijk conditie te kort om het hardwerkende Raams- donk in zijn scoringsdrift te stuiten. Wit Zwart, zonder aanvoerder Le Sa ge, draaide voor de rust een behoor lijk tempo en de Raamsdonkers ont snapten toen ook enkele keren aan een treffer. Een schot van Rosen- brand trof de paal. Na rust nam Wit Zwart de leiding door Hans van Beek. De Sprang Capellenaren lieten het tempo zakken, waarvan Raams- donk profiteerde. Eerst met een bui- tenspeldoelpunt van Van Lieshout en daarna verraste de zelfde speler kee per Van Beek: 1—2. Enkele minuten voor tijd was het Van Mierlo, die met een harde schuiver de eindstand op I3 bracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7