SPECTACULAIRE 'REDDING' Blokvoorzieningen in de Merenwijk Woningverbetering aan Trompstraat e.o. halve prijs Inhaken GARAGE IN BADHUIS Kostuums Stijlgroep Groningen* 169.- 129.- -149.- en 198.- Parkeermeters vernield Twee gewonden bij aanrijding Schots meisje uit Katwijk in Den Haag aangetroffen Inwoner Noorden gelukt verom Bouwplan Mors (350) bijna klaar Minder eerstejaars uit Suriname Lijk dreef langs nieuwe leidse courant 3 maandag 2 augustus 1971 LEIDEN De medische faculteit van de Leidse universiteit zal in het nieuwe studiejaar niet meer dan 25 eerstejaars uit Suriname kunnen plaatsen. Vorig jaar waren dat er nog 35. Tussen Leiden en de Universiteit van Suriname bestaat de afspraak, dat Surinamers in Leiden het pre klinisch gedeelte kunnen doen. Dit in afwachting van de tot stand ko ming in Paramaribo van de nodige accommodaties voor het preklinisch gedeelte. Volgens de afspraak zou den er per jaar niet meer dan 15 studenten naar Leiden komen. In de loop der jaren is dit aantal ..wait uit de hand gelopen". Dit jaar komen overigens voor het laatst Su rinaamse studenten naar Nederland voor het volgen van medische studie. Volgend jaar zullen in Paramaribo de faciliteiten gereed zijn voor het preklinisch gedeelte. LEIDEN In het kader van de verbetering van oude woningwetcom plexen volgens het in overleg met de Federatie van woningbouwcorporaties opgestelde urgentieschema hebben in de afgelopen jaren 621 woningen een verbetering ondergaan, t.w. 118 wo ningen (plan I) van de woningbouw vereniging Eeensgezindheid (Zijlsin gel e.o.), 72 woningen (plan I) van „De Goede Woning" (Sophiastraat e.o.), 124 woningen (plan II) van „De Een dracht" (Lombokstraat e.o51 wo ningen (plan I) van „Ons Doel" (Ka naalstraat e.o.), 147 woningen (plan II) van de Vereeniging to.' Bevorde ring van den Bouw van Werkmans woningen (Billitonstraat e.o.), en 109 woningen (plan II) van „Ons Belang" (Mauritsstraat e.o.). In uitvoering is de renovatie van 142 woningen (com plex II) van de woningbouwvereni ging „De Tuinstadwij k". Inmiddels is ook het plan van het architectenbureau H. van Straalen te Zeist voor buitengewoon onderhoud en verbetering van de 114 woningen (plan II) van de woningbouwvereni ging Eensgezindheid (Trompstraat e. Door bijzondere omstandigheden zijn wij erin geslaagd een aantal kostuums uit de topklasse "Stijlgroep Groningen" te kunnen aanbieden voor o.) voor uitvoering gereed. De minis ter van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening heeft bericht, dat hij zich ermee kan verenigen, dat de uit voering van deze werken aan deze 114 woningen wordt opgedragen aan het aannemersbedrijf firma F. J. en J. J. A. Togni te Leidscher.dam voor f 1.228.591.47. De aan de woningen te treffen voorziieningen bestaan uit het herstellen resp. vernieuwen van da ken, schoorstenen, ramen, deuren, ko zijnen, plafonds, vloeren, gas-, water en elektriciteitsleidingen, alsmede 't vernieuwen van de keukens en het aanbrengen van douche-cellen. Het ligt in het voornemen aan de bewoners voor de aan te brengen verbeteringen een huurverhoging van f 4,35 per week of f 18,85 per maand in rekening te brengen. Het huurpeil is dan tevens gelijk aan dat van vergelijkbare na-oorlogse wo ningwetwoningen. Stijlgroep va ra GroningerTM AAuA'v de top in v\\\Vv>.' kwaliteit in herenkleding, gemaakt van de prachtigste stoffen, met een perfektie in coupe en afwerking, vermaard over geheel de wereld I nü een prachtig Stijlgroep Groningen" kostuum van259«" van 298.- verder nog LEIDEN De heer W. van den Brink is vanmorgen onderscheiden met de zilveren ere-medaille ver,- bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Hij kreeg die onderschei ding bij zijn 40-jarig jubileum bij de gemeente Leiden. De heer Van den Brink van geboorte Utrechte naar, is momenteel werkzaam als chef afdeling interne controle en statistiek bij de Sociale Dienst. Op een bijeenkomst in het ge bouw van de Sociale Dienst aan het Steenschuur speldde mevrouw Van den Brink, in hert bijzijn van bur gemeester A. J. Vis, de jubilaris de versierselen op. Ook bulten zijn werkkring is de heer Van den Brink bekend. Al meer dan 25 jaar bespeelt hij het orgel van de Geref. Zuiderkerk. LEIDEN Drie-en-dertig par keermeters zijn dit weekeinde min of meer ernstig beschadigd. De par keermeters die in de omgeving van de Mare staan, werden in veel ge vallen ontdaan van het uurwerk. LEIDEN Op de Heressingel bij de Herespoortsbrug kwam de auto van een 34-jarige Leidenaar onder steboven op het wegdek terecht. De Leidenaar die was gestopt om een bromfietser uit tegenovergestelde richting voorrang te verlenen, werd vanachter geraakt door de auto van een 44-jarige inwoner van Katwijk. De bromfietser die door de kante lende autp werd geraakt liep geen letsel op. De Katwijker is met in wendig letsel, en de Leidenaar met een hersenschudding naar het AZ vervoerd. LEIDEN In de nacht vaai vrij dag op zaterdag heeft een onbe kende de ruiten van een seksshop aan de Haven in gegooid. De dader had op een steen „Houdt uw stad rein" geschreven. Aan de uitge stalde goederen werd geen schade toegebracht Er wordt niets ver mist Enige tijd geleden is ddt ook al gebeurd. LEIDEN Spreekbeurt. Student Van der Berg hoopt morgenavond' om half acht een spreekbeurt te ver vullen voor de Geref. Gemeente in Nederland in het gebouw aan de Ho ge Rijndijk. KATWIJK Vijftig man politie personeel en vrijwilligers hebben zaterdagmiddag de duinen nabij Katwjjk afgezoeht naar een 13-jarig NIEUWKOOP BU een verkeers ongeval op de rijksweg Utrecht- Amersfoort. onder de gemeente Soestcrberg. is de 50-jarige heer M. C. van Maarsseveen uit Noorden om het leven gekomen. Het ongeval werd veroorzaakt door een uit de richting Utrecht ko mende bestelauto waarvan de be stuurder ter hoogte van restaurant 't Zwaantje linksaf wilde slaan. Op dat moment naderde uit de richting Amersfoort de personen auto bestuurd door de heer Wen- del uit Noorden met als medepas sagier de heer Van Maarsseveen. De Noordense auto greep de plot seling afslaande bestelauto in de flank en botste tegen het terras- muurtje van het restaurant. De hevige botsing had tot gevolg dat de heer Van Maarsseveen uit de auto werd geslingerd en ter plaatse aan zijn verwondingen over leed. De heer Wendel werd met ver wondingen in het ziekenhuis De Lichtenberg opgenomen. Ook de uit Zeist komende be stuurder en passagier van de be stelauto werden met ernstige ver wondingen naar De Lichtenberg vervoerd. Schots meisje, dat sinds vrijdagavond zoek was. Het meisje zat op dat moment al op een politiebureau in Den Haag, waar zc al verbleef sinds vjjrdagavond laat. Het meisje was in Katwijk even een boekwinkel gaan opzoeken maar verdwaalde onderweg. Langs het strand lopende kwam ze tenslotte terecht in Den Haag. Het meisje verbleef sinds dinsdag met haar klasgenoten in Katwijk voor een vakantie van een week. De oorzaak van de vergeefse speur tocht is nog niet bekend, maar is ver moedelijk te wijten aa neen commu nicatiestoornis tussen de Haagse po litie en de gemeentepolitie van Kat wijk. Een communicatiestoornis, die ook zaterdagmiddag oorzaak was van een moeizame tocht terug naar Kat wijk vanuit Den Haag. Het kind sprak alleen een Schotse streektaal, zodat de rechercheur van de kinderpolitie zaterdagmiddag heel Den Haag met het meisje heeft af- getoerd om haar terug te brengen. Het enige wat het kind duidelijk kon maken, wat dat ze in elk geval niet in sommige Haagse hotels moest zijn. Uiteindelijk kwam men terecht in Katwijk, waar ook de ouders van het kind inmiddels waren gearriveerd. G. S. Snaar jubileerde bij gemeente Lisse LISSE De heer G. C. Snaar is 25 jaar bij de gemeente werkzaam. In de kantine vatn de sporthal werd hij gehuldigd. Wethouder A. J. Mes mam sprak namens het gemeentebe stuur en bood een horloge met in scriptie aan. De voorzitter van de personeels vereniging. de heer F. van Leeuwen, vestigde de aandacht op de collegiali teit van de jubilaris en overhandigde een wandplastiek. De directeur van openbare werken, de heer P. W. E vel eens, memoreerde de loopbaan van de heer Snaar, die bij het gasbedrijf begon. Sinds 1954 is hij bij openbare werken. De direc teur bood mevr. Snaar een boeket bloemen aan en de jubilaris mocht een enveloppe met inhoud in ont vangst nemen. LEIDEN: Haarlemmerstraat Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 3 augustus. Hoog water 12.17, laag wa ter 7.48 en 20.25 uur. Maandag 3 augustus Terrein Groenoordhal: 8.15 uur: stunt- rijden. Dinsdag 3 augustus RIJNSBURG: Immanuelkerk, 8 u.: chr. mannenkoor uit Bodegraven en Dirk Schoneveld. orgel. Stadhuis. 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Em I gratiecentrale. FILMS STUDIO (Steenstraat 39). „Samen uit. samen thuis", a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 zondag 2.30, 4.345. 7 en 9.15 uur. Iedere ochtend, beh. zon om 10.30 uur „SJors en SJimmie". LIDO Steenstraat 39). ..Lawman". 14 Jaar, dag. 2.30 7 en 9.15. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. CAMERA (Hogewoerd 49-51), „Jungle Book", dag. 2.30 uur. Zo 2. 4.15 uur: „Kellies Heroes". 14 Jaar. dag. en zo 7 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: „Het Slot Der Verloren Vrouwen", vrijdag en zaterdag 23.30 uur. LUXOR (Stationsweg 19). „The Great Race". a.l„ dag. en zo 2.30 en 8 uur. TRIANON (Breestraat 31). „Een Haar In mijn soep" 14 jr., dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. REX: „Bellestarr". 14 Jr.. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag eveneens 4.45 uur. Nachtvoorstelllng: „Django. de mjn zon der genade". 18 Jr. Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Apotheken Na vrijdag 30 Juli vanaf 17.30 uur: Zuiderapotheek. Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheken Voorschoten en Leiderdorp gesloten. Apotheek Oegst- geest geopend. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. LEIDEN De kans bestaat gedurende de eerstkomende paar ja; in de Merenwijk nog indet kan y/or den beschikt over een aantal defi nitieve voorzieningen, die voor eei goed leef- en woonmilieu toch drin gend gewenst zijm. Men denkt hie: aan een winkel voor dagelijkse vensmiddelen, een dokterspraktijk een crèche en aan ruimte voor eer opbouwwerker, een sociale raads- LEIDEN Bjj de opening van de actie „Leiden Museumstad", heeft de heer C. Marrès lid van de staf van V. en D.-Leiden de directeuren van de tien Leidse musea een tipje van de „Warenhuisfilosofie" opgelicht. Voor zgn gasten, die nog steeds wat onwennig stonden tegenover de warenhuisetalages, waarin zij j voorwerpen zagen tentoongesteld, i die in hun collecties thuishoren, verklaarde hjj: „Het warenhuis probeert met beide benen in de omgeving te staan en in te haken op het actuele gebeuren in die omgeving. Daardoor ziet men bjj i V. en D. het commerciële en het niet-commerciële bijeen". De heer Marrès sprak de hoop I uit, dat deze bizarre combinatie een geslaagd „voorportaal" zou I blijken voor de musea, waaraan Leiden zo rijk is. Tot slot gaf hij alle eer aan de etalagechef, de heer W. Uythoven en zijn perso neel, die zijn idee op zo'n aan trekkelijke wijze gestalte hebben i gegeven. Dr. W. Pott directeur van het I Rijksmuseum voor Volkenkunde, I antwoordde namens zijn collega's. I Hij zei dat de musea niet alleen f wetenschappelijke verzamelingen van vreemde dingen zijn maar dat ze óók een sociale functie hebben. Niet alleen hopen de di recteuren dat veel mensen de weg naar hun museum zullen vinden, ze willen ook zinspelen op de belangstellingssfeer van hun bezoekers. Het is daarom, dat men de trait d'union met de musea, die de etalages vormen zozeer op prijs stelt. Hij bracht de etalagestaf complimenten van de genodigden over voor de I vormgeving. Na deze bijeenkomst die was I geopend door mr. W. J. M. Kerckhof, directeur van het wa renhuis, maakten de genodigden j een rondgang langs de etalages en vitrines, waarin meestal ander glazen stolpen museum- I stukken zijn uitgestald. Alle gegevens over de Leidse musea die men in de etalages niet ziet vindt men in een spe ciale stand, die door de Vere niging voor Vreemdelingenver keer is bemand. vrouw en de doorstromingsambte- naar. Voorts is er een gelegenheid voor diiverse blok activiteiten, zoals het houden van vergaderingen en kerk diensten, nodig. Deels zuilen deze fa ciliteiten te zijner tijd kunnen wor den ondergebracht in het geprojec teerde wijkwinkelcentrum en/of een buurthuis, doch voorshands zal nog naar een tijdelijke oplossing moeten worden gestreefd. De Commissie Blok voorzieningen, heeft B en W geadviseerd in de on derhuizen van het complex van 256 woningen enkele ruimten voor de omschreven doeleinden te maken. LEIDEN In augustus beslist de raad dat een herziening van het be stemmingsplan Morskwartier 1960 wordt voorbereid voor het gebied, be grensd door de Leidse Invalsweg, de Constantijn Huijgenslaan - Leegh- waterstraat en de door te trekken Warmonderweg. Aanleiding daartoe was de moge lijkheid in dit gebied o.a. de bouw van 350 woningwetwoningen in een aantal blokken van vier, zes of acht woonlagen tot stand te brengen. Het is nog niet mogelijk gebleken het bouwplan voor te leggen, aange zien het overleg omtrent een aan vaardbare situering van de bouw blokken en mede over een haalbare bouwprijs nog voortduurt. Het ziet er nu naar udt, dat binnenkort een stedebouwkundig verantwoord en te gelijkertijd een financieel haalbaar bouwplan gereed komt. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johanna C W, d v: P H van Amsterdam en J W Blom; Johannes H B, z v P B M Luyokx en E J Bos; Marcel P W, z v P C Jansen en P M van Gijlswijk; Remco. z v P van de Meeberg en G E de Vrind; Gerardina J W, d v C M van Abswoude en P G van Maren; Monique W Ch, d v G J A Juffer mans en T J M Zonderop; Johanna K, d v A van Schoonderwoerd den Be- zemer en J W A Verhorik; Guido J E, z v W A Sirach en D van Duijn; Es ther B, d v C J G Kromhout en W A M van Wieringen; Monica C J, d v A A C van Rijn en C G van Es; Yurian J P, z v A H J Martin en M van Hal; Wilhelmina G, d v J A M van Mil en A J G Oudshoorn; Johanna M, d v A M Stolwijk en J Leune. Overleden: A T de Ruijter, 11 febr 1898, man; D Muijzert, 26 okt 1912, man; A A van Boesschoten, 20 aug 1889, wed. van G J van der Ham; P L P van Roijen, 15 jan 1908, man. LEIDEN De heer F. G van Ton geren. alhier, heeft verzocht van de gemeente te mogen aankopen het voormalige badhuis aan de Van der Werfstraat 35, zij het met uitgesteld transport tot uiterlijk 1 augustus 1974. Tot deze datum wenst aanvrager het object te huren, waarbij het gehele onderhoud voor zijn rekening komt. Ook zullen de inmiddels aangerichte vernielingen op zijn kosten worden hersteld. Aanvrager heeft het voor nemen de benedenverdieping van het gebouw te gebruiken als garage an nex showroom en de bovenverdieping geschikt te maken voor kamerbewo ning. LEIDEN Krcatict Sentrum Zaterdag 7 augustus 20.30 uur treedt in het Kreatief Sentrum ..Neerlands beste popgroep" Sandy Coast op. Zondag 8 augustus 20.30 uur komt de toneelgroep .Dzjatsh" uit Am sterdam naar het Sentrum. Zij spe len twee eenakters; .Leven wij in een doktersstaat?" en „De rode dinky-dink bal". NOORDWIJK AAN ZEE Zater dagmiddag zwom een bader in zee tegen een lijk op. De bader die het lijk naar de kant wilde brengen, moest het wegens de sterke stroming weer aan het water prijsgeven. De reddingsbrigade die direct met een boot de zee afzocht, kon niets vinden en staakte na enige uren het zoeken. Het lijk van de man, die vermoede lijk tussen de 40 en 50 jaar oud was, droeg een lichtblauwe zwembroek en had blond haar. Er is in Noordwijk een omstreeks 30-jarige Duitser als vermist opgege ven, maar het is niet te zeggen of dit het lijk van deze man is. LEIDEN Bij voorlopige over eenkomst van ruiling is met de heer A. Kempeneers overeenstemming bereikt met betrekking tot de rui ling van eigendommen aan de Lan- gestraat en de Oranjegracht. De ge meente zal in eigendom verwerven de garage, waning met ondergrond en erf aan de Langestraat 13-19 en Oranjegracht 12, 14 16 en 18 en daar tegenover in eigendom afstaan een perceel bouwterrein aan de Lange straat. De eigendomsverwerving door de gemeente is noodzakelijk ter realise ring van het bestemmingsplan He rengracht-Zijlsingel. NOORDWIJK Onder ideale weersomstandigheden heeft de Noordwijkse Reddingsbrigade zaterdagmiddag op het strand voor de politiepost de jaarlijkse demonstratie gehouden. Assis tentie verleenden een helikopter van de Koninklijke Luchtmacht op Soesterberg en de motor - strandreddingsboot „Kurt Carl- sen" van de K.N.Z.H.R.M. Dui zenden zagen hoe een reddings- aktie verloopt. Ook heeft men zich kunnen overtuigen hoe zélf daadwerkelijke hulp kan worden geboden als medemensen drei gen te verdrinken. Het specta culaire werd gecombineerd met instructieve elementen. De voorzitter van de NRB. B. de Jong, attendeerde op het werk van de brigade, dat geheel vrij willig en belangeloos wordt ver richt. Daarom verdient dit werk aller steun. Dank bracht de heer De Jong aan die gemeen schap voor de bijdrage aan de nieuwe landrover, het jubileum geschenk ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. De aan winst kon men tijdens de demonstratie bewonderen. Men was dankbaar voor de assisten tie uit Katwijk, waar men be reid was gevonden de post in de noord te bemannen. Ina Venema gaf een vlotte toelichting op de verschillende onderdelen van de demonstra tie. Dank zij de bekwame leiding van de heer J. van Went kregen de belangstellenden een vlot af gewerkt en onderhoudend pro gramma te zien. Spectaculair waren de oefeningen met de roei- en motorvlet. Toen de vlet uitviel, werd een speedboot in gezet, die meer óver dan dóór de branding scheerde. Bij een lijnredding kwamen bestuurs leden en oudere werkers van de NRB in aktie. De EHBO paste mond-op-mond-beademing toe. Met de komst van de heli kopter H-81 ging de demon stratie naar een climax. Nadat de NRB liet zien hoe snel ruim baan kan worden gemaakt bij het in zee brengen van de red- boot, kwam de „Kurt Carlsen" in aktie onder commando van schipper Cees den Hollander. Voor de redboot, die enkele kan didaat-drenkelingen aan boord had, was het „een zee-tje om te zoenen". Van nabij zagen de toeschouwers hoe redders van het strand werden opgepikt en met de helikopter snel naar de plaats van aktie werden ge bracht. De bemanning zag zich daarbij voor de uiterst moei lijke taak gesteld iemand te droppen op de heen en weer slingerende boot. Een frappant staaltje vormde het oppikken van een drenkelinge uit zee. Hoog bengelde drenkelinge Agnes Plug (zie fotoaan de lus om even later met gelijke nauw keurigheid op het strand te worden neergelaten. De brigade werkster Anja van den Berg en Anja de Wit, en Dick Schaap maakten eveneens een „lucht reis" mee. Het publiek toonde waarde ring met een enthousiast ap plaus.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3