IV-commentaar kontuur in Til iq no\ Fokker: Bonn kan niet uit Airbus-project Van Gend en Loos sluit overeenkomst met Japanse scheepvaartmij 1 Constant Stichting tegen ontwikkeling naar vrije abortus edi Fi WOENSDAG 28 JU,] Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM/BONN Fokker verwacht niet, dat Duitsland zich zal terugtrekken uit het Europese Airbus-project. Een woord voerder van het bedrijf verklaarde dit naar aanleiding van berich ten, dat verscheidene Duitse parlementsleden er bij minister Schiller (financiën en economische zaken) op zouden hebben aangedrongen de onderneming te laten schieten omdat zij te duur zou worden. „Het project is nu al te ver om er nog mee te kunnen stoppen", aldus Fokker. Zoals bekend, houdt het Airbus project de bouw in van het eerste Europese middenafstandsvliegtuig met plaats voor 250 passagiers. Het wordt uitgevoerd door Frankrijk en Duitsland (die het leeuwedeel voor hun rekening nemen) en Engeland en Nederland (dat de bewegende delen van de vleugels maakt). Twijfel Reden waarom diverse Duitse par lementsleden tegen het project zijn, is Zeeland in Kenmerk en bij VPRO-Campus HILVERSUM In Kenmerk, ac tualiteitenrubriek van de kerken van vanavond (Nederland 1, half acht) zal onder meer aandacht worden besteed aan de kanalen die geprojecteerd zijn vanuit België en die als ze eenmaal zullen zijn gerealiseerd een Zeeuws natuurgebied bedreigen. De Zeeuwse problematiek zal mor genavond aandacht krijgen in VPRO- Campus. Dit programma heeft tot thema: industrialisatie. In het infor matie-gedeelte van Campus zullen onder anderen de waarnemend com missaris van de koningin, de heer Van Poelje, te zien zijn en de heer Jansen van het opbouworgaan Stich ting Zeeland Verder ook vertegen woordigers van de projectgroep Rijn- Schelde-Delta, de Vereniging milieu hygiëne Zeeland en enkele gemeen teraadsleden. de twijfel of er wel voldoende toe stellen kunnen worden afgezet om de kosten eruit te halen. Men wijst in dit verband op de concurrentie, die van de Amerikaanse fabrieken Boeing en Douglas te ver wachten is. Volgens hen zouden deze fabrieken vergelijkbare toestellen op de markt willen brengen, die tien procent lager in prijs zouden liggen. Bij Fokker zegt men officieel niets van de tegenstand in Duitse parle- mentskringen te weten. „We kunnen ons ook niet voorstellen, dat Duits land, dat een van de belangrijkste partners in het project is, er nu in eens zou uitstappen. Wanneer dat zou gebeuren, zou Bonn honderden mil joenen guldens in het water gooien". Krediet Volgens een woordvoerder van het bedrijf worden de voorbereidingen in Nederland normaal voortgezet. Nog voor het eind van dit jaar hoopt men te beginnen met de bouw van de vleugeldelen, die Nederland voor zijn rekening heeft genomen. De Neder landse regering heeft hiervoor een krediet van 100 miljoen gulden be schikbaar gesteld. Tot nu toe hebben luchtvaartmaat schappijen optie genomen op enkele tientallen toestellen van de Europese Airbus. Het charmante model Julie Kimber de collectie voor de komende herfst toont hier een cerise vilten hoedje uit en winter op een modeshow in Londen. ii Het bokscommentaar van Ruud ter Weijden (AVRO's sportpanorama) be stond uit ongeveer drie zinnen: „Clay is constant in beweging"; „Ellis moet constant op zijn hoede zijn" en ten slotte: „Ellis heeft het moeilijk". Naar schatting is in deruim een half uur durende uitzending het woord „con stant" zevenhonderd - vierenvijftig maal gevallen. Gelukkig was het zo, dat achter het AVRO geluid ook nog BBC geluid hoorbaar was, zodat je als je de oren gespitst hïéld, nog iets zinnigs kon opvangen. Bovendien gebruikte ter Weijden hardnekkig de naam Cassius Clay, hoewel deze bokser al jaren ge leden van die naam is afgestapt. Hij heet sindsdien Muhammed Alï. De Britse commentator zei het wel en de ondertiteling liet het zien, De naamsverandering is destijds een politieke uiting van de bokser ge weest en de AVRO houdt, als het enigszins kan, graag de politiek er buiten. Dat was ook even in Televi- sier te zien. Wibo's tochten over de vervuilende Waddenzee hebben nu de allure gekregen van het zeehond-red- den. Hij overwoog gisteravond nog even, of er geld moest worden gege ven aan een Texels museum dat zich om moederloze zeehondbaby's bekom mert. De heer de Haan, verbonden aan dat museum, zei echter dat hij liever zag dat er geen baby's meer moeten worden binnengebracht. Een andere vertroebeling van za ken troffen we aan in de reportage over het bedrijf van de fa. Verwey van de piratenzender Veronica. De programmaleider van deze zender zei, dat hij de publieke opinie wil gaan mobiliseren in de laatste uren die voor dit soort bedrijven lijken te hebben geslagen. „We hebben ons be staansrecht bewezen", zei hij. Je kunt ook zeggen dat, na de haat en nijd en bomaanslagen van de laatste maan den, nog even is duidelijk geworden dat niet het wel en wee van de luis teraarmaar de commercie op de voorgrond heeft gestaan. Een brutaal staaltje om voor zo'n alarm de pu blieke opinie te willen mobiliseren. C.J.L. Railcontainerdienst via Rusland UTRECHT Algemene Trans port- en Expeditie Onderneming Van Gend en Loos heeft een overeenkomst op basis van ex clusiviteit voor de Benelux ge sloten met de Japanse scheep vaartmaatschappij Y amashita- Shinnon Steamship (Y.S.-Line). Deelgenoot van deze overeen komst is tevens de Russische ex peditieorganisatie Sojuzvnesh- trans, die het daadwerkelijke vervoer over het immense tra ject door de Sowj et-Unie voor haar rekening neemt. De Y.S.-Line heeft eveneens overeenkomsten gesloten met expediteurs-vervoerders in ande re Westeuropese landen, waaron der in West-Duitsland en Zwit serland met Danzas. Een en ander betekent voor Nederland en de andere Benelux- landen in de praktijk dat een geregelde rail-contaiiierdienst zal worden onderhouden, zowel voor het vervoer van komplete containerladin gen als voor groupage-goederen. Met een looptijd van circa 35 dagen en een ten opzichte van het zeever voer gunstige tariefstelling wordt, naar gebleken is in een bestaande be hoefte voorzien, ook al omdat de overland-route heeft bewezen een schadevrije route te zijn. Bij deze verzendwijze wordt gebruik gemaakt van de befaamde Transsiberische spoorweg tussen Nachodka en Mos kou. De oversteek tussen Japan en Na chodka wordt met containerschepen verzorgd. De nieuwe samenwerking zal leiden tot een aanzienlijke schaal vergroting van het vervoer-overland tussen Japan en West-Europa. De Yamashita Shinnon Steamship be schikt over een vloot van 100 sche pen, variërend van 5000 tot 195.000 ton, waaronder containerschepen, olietankers, bulk- en ertsschepen. (Van een correspondent) UTRECHT De „Stichting voor het ongeboren kind" heeft de minis ter van justitie gevraagd maatrege len te treffen waardoor de „huidige ontwikkeling naar vrije abortus" wordt tegengegaan en de „werkelij ke hulp aan zwangeren in nood" be vorderd wordt. De stichting (opgericht als „tegen hanger" van de zogenaamde vrije abortusklinieken) herinnert aan het door ex-minister Polak gevoerde soe pele vervolgingsbeleid. De stichting geeft toe dat er, hangende het ont werp Lamberts-Roethof, kans bestond dat voor artsen volledige aborteer- vrijheid zou ontstaan, waardoor eni ge grond voor souplesse bestond. Het regeerakkoord (hoewel nog discrimi nerend voor het ongeboren kind) geeft echter geen uitzicht op een zo grote aborteervrijheid als kennelijk in de abortusklinieken wordt aange nomen. De stichting vraagt „in het belang van het recht van de onge boren mens op een adequate be scherming van zijn leven" zodanige maatregelen dat de vruchtafdrijving in elk geval wordt beperkt. Tevens vraagt zij de minister van justitie in samenwerking met zijn ambtgenoten te bevorderen dat effectieve hulp ge boden kan worden in situaties „wel ke thans dienen als argument om een vruchtafdrijving goed te praten". Geen maatregelen VARA-uitzending over Croiset Jr. Van onze radio- en TV-redactie DEN HAAG Minister Engels van CRM zal geen maatregelen tegen de VARA nemen vanwege de radio-uit zending van 14 juli waarin de dien sten van de heer G. Croiset jr., aan wijlen prinses Armgard ter sprake 'werden gebracht. Het Kamerlid J. H. de Jong (middenstandspartij) had de minister gevraagd of die het met hem eens is dat in de radio-uitzending „misbruik werd gemaakt van zend tijd". Volgens de minister is de VARA niet buiten de grenzen van de wet gegaan met deze uitzending en ligt het niet op zijn weg zich uit te spre ken over de inhoud van een program ma, netzomin als hij zich uitlaat over publikaties in de pers. De minister voegt daar aan toe, dat er bij wets overtreding alleen achteraf maatrege len kunnen worden genomen. De re gering heeft geen 'bevoegdheid vooraf toezicht uit te oefenen op uitingen van de media, aldus de minister. Gescheiden vrouwen willen uitkering snel geregeld zien Van een verslaggever AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de bond van gescheiden vrouwen „Divortium" dringt er bij de regering op aan, dat de wetsvoorstellen betref fende de indexering van de uitkerin gen voor levensonderhoud, de wijzi ging van de pensioenrechten voor de gescheiden weduwe en van de alge mene pensioenwet zo spoedig moge lijk. maar in elk geval voor 1 oktober "(de datum waarop het nieuwe echt scheidingsrecht in werking treedt) worden bekrachtigd. De bond betreurt het dat het nieu we echtscheidingsrecht per 1 oktober in werking treedt, zonder dat de be krachtiging van bovengenoemde wetsontwerpen is afgewacht. In een verklaring wordt de rege ring voorts verweten, dat zij zelfs de eindredactie niet heeft afgewacht van het concept van de interdepartemen tale commissie die belast is met een onderzoek naar de positie van de ge scheiden vrouw. De bond vreest, dat een groot aantal bij een echtscheiding betrokken vrouwen de ongesalarieer de en niet-gesubsidieerde staf van „Divortium" zal overstelpen met vra gen om advies over zaken waarvoor nog geen richtlijnen bestaan. Bond zonder Naam blijft in de lucht HAARLEM (KNP) De Bond Zonder Naam blijft in de lucht. De Kroon heeft namelijk gunstig beslist op het beroep van de bond tegen de beslissing van de minister van crm, waardoor de Bond Zonder Naarr. per 1 oktober a.s. van tv-zendtijd zou worden uitgesloten. De Bond Zonder Naam, die een zendtijd heeft van een uur per jaar, krijgt een plaatsje in het zondag avondprogramma van de NOS. t Vanavond te zien NEDERLAND I NOS 18.55 k Journaal 19.05 uur De dubbeldekkertjes 19.30 uur (CVK/rKOR/RKK) Ken merk 20.00 k Journaal 20.30 uur Uit de wereld der insekten, filmreportage 20.45 uur De avonturen van Tom Sa wyer, speelfim 22.30 k Journaal NEDERLAND li KRO 18.55 k Journaal 19.05 uur Liedjes uit-Wenen 20.00 k Journaal 20.21 uur Gezag en orde, film 21.40 uur Nachtconcert. 22.15 k Journaal navond te horen HILVERSUM I NOS 19.00 uur Snif 20.10 uur Der fliegende Hollander, opera van Wagner 22.38 uur Mensen, ontmoetingen, me ningen HILVERSUM II VARA 19.35 uur Met de muziek mee 20.30 uur Ontmoeting met Tante 21.05 uur Herman van Veen: Wie ben ik eigenlijk (herh.) benikeigenlijk(herh-) 22.50 uur Jazz Magazine 23.15 uur Stereo-Pop MARY STEWA HOOFDSTUK 2 Toen ik beneden kwam op de kleine binnenplaats, gon die vol te lopen. Louise was nog niet beneden, en 1 zocht ik een tafeltje uit in de schaduw, en bestelde Cinzano. Ik keek om me heen, berustend in het feit dat vrij alle hotelgasten ook Engelsen zouden zijn. Maar tot c; ver leek de collectie tamelijk gevarieerd. Ik begon i spelletje te spelen van raden naar het beroep van; mensen - en, in dit geval, naar hun nationaliteit, i tuurlijk heb je het bijna altijd bij het verkeerde e; maar toch, ik speelde het. De twee mannen aan de tafel naast de mijne wa' Duitsers. De een was mager en had een intelligent zicht, en de ander was de Duitser met de speknek, di op de spotprenten ziet. En daar ik hem „Ach so?" hoo zeggen tegen zijn tafelgenoot, was er niet veel inz voor nodig om de rest .te gissen. Er was een jong stel te zien op huwelijksreis, waarschijnlijk Amerikai Dan had je de knappe" Fransman, die op zijn eentjf het hoekje zijn pernod dronk, en een andere man die leen bij l>et traliehek zat, een boek las en voorzichtig" waritrouwend aan een helgroen drankje nipte. Over 1 brak ik me een hele tijd het hoofd - hij kon van zijn - tot ik de titel van het boek zag. „Four QuarteS van T. S. Eliot. Dat leek afdoende. Er waren nog til gezelschappen, die van alles konden zijn. Op dit ogenblik kwam Louise bij me zitten. „Ik ben van mijn drankje afgehouden," klaagde voor haar doen bitter, „door de patronne, die ervan ovjl tuigd is dat ik geen seconde kan wachten om defl vensloop, zaken en antecedenten van iedereen in het ff tel te leren kennen. En die, tussen twee haakjes, zaj| snakken om de mijne en de jouwe aan de weet te men." Haar vermouth werd gebracht en zij hield die J een tevreden zucht tegen het licht. „L'heure de l'apéritif. Wat een beschaafde instelll Ach, dat is ongetwijfeld monsieur Paul Very." Zij k»Tone naar de Fransman in de hoek. "Hij komt uit Parijs. Hq iets te maken met antiek." „Dat klinkt opwindend." „De' andere loslopende man is een Engelsman, schoolmeester; Hij heet John Marsden en hij is vrij zeker p&dvinder en bovendien geheelonthouder." „Waarom denk je dat?" vroeg ik verbaasd. „Omdat," zei Louise droog,„iedere loslopende man tegenwoordig ooit binnen, mijn bereik komt, beide schi te zijn, en dan op de koop toe vrouwen schuwt. Is dat goede woord, schuwt?" „Ik meen van wel." „Ik vraag me af, waarom hij zo'n plechtstatig gezij zet? Denk je dat hij Whiter England leest, of zoiets?" „Het is T. S. Eliot," zei ik. „Four Quartets." „O, juist," zei'Louise; die poëzie als iets overbodigs schouwt. De heer Marsden was afgehandeld. „Ik vermoed dat dat stel Amerikanen zijn?" vroeg ik| Inderdaad. Hun naam is Cornell, of ze komen uit i nell, of zoiets. Op dat punt begaf mijn Frans het. En 1 ma en Papa onder de palmboom komen kersvers i Newcastle in Schotland". „Schotland?" zei ik onnozel. „Dat vertelde Madame me. Schotland, dat is het no den van Engeland, n'est ce pas? De dochter vind ik le jij niet? Het „Jonge Geval". MOri Ik keek voorzichtig om, Het echtpaar onder de pak dou; boom zou overal hebben kunnen poseren voor het portie Ve uedoc ivond serve in We vc van Kleinburgerlijk Engeland op Reis. (Wordt vervo Smidje Verholen en de veedieven van Texas no one. Lep frog, Love walked In, My heart beau like a ham mer. Cleopatra's dream, Duld deed, Down with It. Dnce- land. Borderlok, A peck a sec. I wished I knew, Blues for Hilversum I. 402 m. NCRV: (18.30-18.41 Nieuws). NOS: 19.00 (S) S.N.I.F.: Signalementen, nieuws, Informatie en feiten slechtzienden. 20.00 Nationale Zwemkamploenschappen In Den Haag. 20.10 (S) Der «le gende Hollander, opera van Wagner uitgevoerd door Ra dio Filharmonisch Orkest en solisten (opn.) 22.30 Nieuws. 22.38 (S) Mensen, ontmoetin gen, meningen. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NOS: 18.00 Nieuws. VARA:M18.ll Ac tualiteiten. 18.20 (S) Klink Klaar - zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 (S) Metropole-or- kest en solisten 20.30 (S) Ont moeting met Tante Leen. 21.06 (S) Herman van Veen - wie ben Ik eigenlijk. 21.40 (S) Se renade: klassieke kamermu ziek. 22.30 Nieuws 22 38 Mede- dellnten. 22 43 Actualiteiten. 22.50 Jazz Magazine. 23.15 (S) Stereo-Pop. 23.55-24 00 Nieuws GRA.MMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VAN 18 - 20 UUR Volksmuziek uit Zwitserland Swing-medley. I'm just wild about Harry. My man I've got my love te keep me warm, Oh Johnny, oh! Lover's leap, The devil Is afraid of music, Mexi can hat dance. I'm coming Virginia, Ramona, It's you or TELEVISIE? VANAVOND België-Nederlands. 18.30 (K) De Fabeltjeskrant. 18.35 Je- vanjong. 19.39 Weerman, 19.43 Mededelingen. 19.45 Nieuws 20.10 (K) Gunsmoke, tv-Wes- tern. 21.00 (K) The Good Old Days, ouderwets amusement uit het city Variety Theatre In Leeds. 21.43 De toekomst van ons verleden. 22.15 Gastpro- gramma: Het vrije woord. Ket Humanistisch Verbond. 22.95 Nieuws. Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. NOS: 19.05 (K) De Dubbeldek kertjes, TV-serle voor de jeugd. IKOR/CVK/RKK: 19.30 Kenmerk; informatierubriek over kerk en samenleving. STBR: 19.55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. 2020 Staatslote rij. 20.25 (K) Uitzending stich ting Socutera. NOS; 20.30 (K) Uit de wereld der insekten: 6. De Coloradokever, fllmrepor- tage. 20.45 (K) De avonturen van Tom Sawyer, speelfilm. (Rijkskeuring: alle leeftijden), 22.05 Studio Sport. 22.30-22.35 (K) Journaal. Nederland U. NOS; 18 45 (K) Pip en Zip. STER: 18.50 (K) Reclame. NOS: 18.95 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. KRO: 19.05 (K) Liedjes uit We nen. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (IO Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.21 Film over de poli tie van Kansas City. 21.40 Nachtconcert: a) Amsterdams Kamerorkest; b) Het Danzi Kwintet; c) Het Nederlandse Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws; 7.11 Het levende woord; 7.16 (S) Badinerle: klassieke- cn moderne muziek (gr.); (7.30 Nieuws; 7 32-7.40 Ac tualiteiten); 8.00 Nieuws: 8.11 Voor de kinderen; 8.25 Over weging: 8.30 Nieuws; 7.32 Voor de huisvrouw; (9.00-9.10 Gym nastiek voor dc hulsvrouw): NOS: 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische rubriek; 10 20 (S) Muziek uit de Barok (opn.); KRO: 11.00 Nieuws: 11.03 Voor de zieken; 11.56 Me dedelingen; NCRV: 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma; (12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualitei ten; 12.50-13.10 Middagpauze- dienst; 13.14 Rebus): 14.00 (S) Lichte orkestmuziek; 14.30 (S) Viool en cello (gr); 15.00 Her vormde middagdlenst; NOS: 15.30 Spiegel van Duitsland: Informatie en muziek; 16.00 Nieuws; 16.03 Meer over min der: De stem van de spreken de minderheid; NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale Illustratie; (Tussen 17.45-18.00 IBM-Schaaktoer- nooi), Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws: 7.11 Ochtendgym nastiek; 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmu- zlek; 8.00 Nieuws; 8.11 Radio- Journaal; 8.20 (S) Dag met een plaatje, vervolg; (8.30-8.33 De groenteman); 8 50 Morgenwij ding; NOS: 9.00 Herhalingen en Incidentele programma's: 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 Waar zijn onze kinderen ge bleven: jongeren en hun va kantie; ïo.oo vpor de kleuters: 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.); (11 00-11.02 Nieuws); 11.30 Voor de vrouw; (11.55 Beursberich ten); 12.30 Sportrevue, met om 12.55 Nationale zwemkam ploenschappen in Den Haag; 13.00 Nieuws; 13.11 Radiojour naal; 13.30 Karakteristieke combinaties; klassieke kamer muziek: 14-03 (S) Mezzo-so praan en piano: 14 30 Biels Co., wekelijkse strip: 15.00 Voor de zieken; 16.00 Nieuws; 16.03 Land der Muzen: kunst- magazijn; 17 00 Mobiel: mu ziek, actualiteiten en radio spelletjes. met om: 17.40 Alles voor de klub; 17.55 Mededelin gen. Hilversum III. 240 m. NCRV; 9.00 Nieuws; 9.03 Licht vokale muziek (10.00 Nieuws): EO: 11.00 Nieuws; 11.03 Gospel sound, muziek voor jonge mensen: VPRO: 12.00 Nieuws; 12 03 Felix Meurders Show: 13.00 Nieuws; 13.03 The Joe Blow Show: KRO: 14.00-18.00 Popmixture (74.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws). 116; De volgende ochtend heel in de vroegte stond smidje Verholen op. Dood stil kleedde hij zich aan en doodstil sloop hij het huis uit naar.de paardenstal len. Voorzichtig trad hij daar binnen en voorzichtig begon hij een oude, droef geestige knol op te zadelen, die door de cowboys nooit meer werd gebruikt. Die oude knol keek wel een beetje verbaasd, maar hij maakte geen geluid, even min als de andere dieren in de stal. Ze kenden de smid namelijk wel. Hij had ze immers al zo vaak van hoefijzers voorzien. Ging die smidje Verholen dan paardrijden, is natuurlijk jullie vraag. Ja, hij ging paardjerijden en hij had daar een héél bijzonder plannetje mee voor, maar dat zullen jullie later nog wel merken. Hij kon dat wel, want hij had wel eens meer op een paard ge zeten. Hij was vroeger immers de eenvoudige dorpssmid van Afflighem ge weest? En iedereen weet wel, dat dorpssmeden dikwijls de zo juist beslagen paarden dan terug moesten brengen naar de boer. Dan gaan ze er meestal op zitten. Zo kwam het, dat de smid wel zo'n beetje wist hoe je een paard moest bestijgen en hoe je met behulp van teugels en knieën sturen kon. Toen de smid de uitgekozen droefgeestige knol had opgezadeld, leidde hij het dier voorzichtig de stal uit en het erf af. Eenmaal buiten de terreinen van Andy's ranch trachtte de smid het dier te bestijgen en tenslotte gelukte hem dat ook. Dat de droefgeestige knol daarbij bijna in slaap viel, dat mocht hem de pret niet drukken. En daar klepperde de smid heen. Hij botste wel een beetje heen en weer op die paardenrug, maar dat gaf niet. Hij blééf er tenminste op zitten en dat is al een héél ding. Hij had zelfs de tijd om nog eens rustig over alles na te denken. „Ik geloof, dat ik de zaak begin te begrijpen", mompelde „Blikslager had natuurlijk recepten of fabrieksgeheimen in die kist. 1 werd gestolen door Jantje en Sjarl in hun vermomming als baron i pleegster. Op een of andere manier kwamen Jantje en Sjarl toen met in zee terecht. Een bootje in de buurt pikte toen niet alleen Jantje e maar ook die kist uit het water op. Die lui op dat bootje waren natuurl n dadigers. Ze deden wel net of ze niks konden vinden, maar intussen ha b het duo Jan-Sjarl al lang veilig en wel aan boord. Inplaats van die kist geven aan de rechtmatige eigenaar, hielden zij hem en maakten zij gebrjj] de inhoud. Nu zijn ze hier in de buurt aan het stelen van koeien gegaai jj moet de zaak wel in elkaar zitten. Het Is alleen jammer voor hen, daj daar zijn gaan vee stelen, waar smidje Verholen zich bevindt. Haha - kon hun wel eens bezuren!" Ja ja, jongens, zo zien jullie alweer, dat i niet loont. Al bereiden al die schurken hun misdaden nog zo goed voor, goede dag lopen ze tegen de lamp. Daar zal smidje Verholen wel voor i FERDNAND V 'II

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6