Rottemeren: straks voor elck wat wils Pannenverkoop op „house-parties" leidt tot proces Dwergnijlpaarden nemen hun intrek in blijdorp ze: Als de gebruikers er de boel niet gaan vernielen ei P Delft krijgt toch nog haar taptoe GS aanvaarden grenswijziging Papendrecht Grote wens eindelijk vervuld BNG emitteert lening 5 DINSDAG 27 JULI 1971 on- h«! een eldorado voor niet alleen de water liefhebber, een gebied waar geboden wordt. bijna letterlijk voor elck wat wils BLEISWIJK „Persoonlijk iou ik het fijn vinden als de Uitbreiding van vliegveld Zes- ienhoven niet doorging, want Ie nieuwe aanvlieg-trog zou jrecies boven het Bergschen- loekse gedeelte van het pcreatiegebied komen te liggen." Lldus de heer K. van Biwgen, andschapsarchitect bij de Zufid- iollandse Provinciale Planolo- {ische Dienst, in een gesprek (ver het recreatieplan „De Rotte- neren". I De plannen van het recreatieschap, aari7i Rotterdam, Bergschenhoek, leisiotjk en Zevenhuizen samen- terken, zien er aantrekkelijk uit. it het gesprek met de heer Van lergen die verantwoordelijk is voor en deel van deze plannen, maar poral uit de huidige situatie rond Je Rotte, blijkt echter dat er ook tal an grote en kleine gevaren zijn die e toekomstige recreatie in dit ge- ied onaangenaam kunnen maken. VEELZIJDIG Als men over tien jaar het recrea- egebied betreedt vanuit Rotterdam il men ontdekken dat naar het borden toe het grote stadspark eeds meer een polderlandschap tordt. Dat op zich betekent al dat er n grote verscheidenheid is in re- eatievormen en -mogelijkheden, egen Hillegersberg aan komt het oor Ifege Bergse Bos, een puur stadspark fct veel voorzieningen. Fiets-, wan- en ruiterpaden doorkruisen dit na bied van honderdtachtig hectare, sch t voor een deel uit water bestaat, se f Het gebied is door dat water in onqrschillende eilanden verdeeld, die tencdle een verschillende bestemming ist lebben. Er is een bouwspeelplaats de Ifpland, een indianeneiland, een vlot- die mhaven, een kinderboerderij en ordeijlfs een gunstig „weggestopt" brom- ts-cross-terreintje. Maar ook een lit tenverhuurPlaats> 6611 rnidgetgolf- an, een manége, verscheidene exo- zen, Che tuinen, expositieruimten, een Palier in de bestaande onderbouw en cn een oude molen en een leestuin lien in de toekomst aanwezig zijn. oppit recreatieschap hoopt ook bij Hen cht weer mensen te kunnen opvan- het water zal bovendien 's win- s in een gezellige schaatsruimle nnen veranderen, igewi MIJMERPARK 'egen dit bos aan komt het Hoge •gse Bos, een gebied van hon- Inegentig hectare. Het plan was fst dit bos op gelijke hoogte met de >tte te brengen dat gaat niet door. imenteel wordt echter wel gewerkt een geringere verhoging van het •ein: in de bocht in de Rotte te- hover Oude Verlaat zal een uit- htpunt worden aangelegd. Het Ho- Bergse Bos is, veel meer dan het idere bos, een rustig en groot park ibr fietsers, wandelaars en paardrij- nde mensen. Ook dit bos bevat een 1>te „waterpartij", zij het minder 411ig. Het bos is, aldus de heer Van Ber- ji, vooral bedoeld voor de „mijme- "ide" mens. De bewoners van Om- tord vinden hier, vlak voor de deur, rustig, groen gebied waar ze 'aks hun stenen omgeving kunnen tvluchten en misschien zelfs verge- be pure watersportliefhebbers ko- filmstn ten oosten van de Rotte en ten WarnOrden van Ommoord en haar toe een afastige zusterstad Zevenkamp aan trekken. In de Nessepolder wordt dit ogenblik reeds zand gewonnen de graafwerkzaamheden voor de lieg van de Zevenhuizer Plas, die in groot zal zijn als de Kralingse Ongeveer honderdvijftig boten chter Plen een Plaats kunnen vinden in de Lhthaven. De plas zal via een drie- und<wrurs sluis verbonden zij" met de te kut?lte' en za^ in de zuidoosthoek een fgi j ar c irdi uur Essi ging t het x mi iet di ;ang hebben die leidt naar een verbinding met de Hollandse il. 'oorlopig zullen boten die naar iwijk willen varen nog gebruik iten maken van de Zevenhuizense (nnlpsloot die via een sluisje bij het mhuizens Verlaat te bereiken is. plannenmakers hopen de oevers in de plas vrij te houden voor de varende waterliefhebbers, door ten zuidwesten van het water een groot zwembad aan te leggen. De totale op pervlakte van dit deel van het plan is tweehonderd vijf tig hectare, ongeveer honderd hectare daarvan zal bestaan uit water'. RANDREKR'EATIE Ten noorden van het Hoge Bergse Bos ligt een gebied waarvoor nog geen bestemming is. Aansluitend daarop ligt langs de meren de steeds smaller wordende Bleiswijkse Zoom, die zich uitstrekt tot aan rijksweg 12. In het zuiden van dit gebied, tegen de grens met Bergschenhoek, komt een zwembad. Vanaf deze plaats, waar vroeger de Bleiswijkse galg heeft ge staan, zal zich een kanovijver door de zoom slingeren, tot aan de Lange Vaart. De heer Van Bergen: „Wij Neder landers zoeken altijd de rand van iets op. Daarom is deze kanovijver geen verkleining van het oppervlak, maar eerder een vergroting. Er ontstaan veel meer randen waar de mensen zich langs kunnen nestelen. We hopen hiermee bovendien de mensen naar de vijver te trekken zodat de barende watersporters meer ruimte op de oever van de Rotte zullen krijgen." Via vrij korte verbindingen kunnen mensen uit Bergschenhoek, Benkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Moerkapelle, Zevenhuizen, Nieuwerkerk en Capelle aan den IJssel en Hillegersberg, maar vooral ook uit Zevenkamp, Ommoord en Alexanderstad over tien jaar dit mooie recreatiegebied bereiken. Of het oord dan nog dezelfde bekoring zal hebben als nu is echter een grote vraag, vooral wat betreft de Rotte- zelf, en haar oevers. Ook de door de plannen gegarandeerde rust is nog twijfelachtig. VERKEER De twee bossen worden immers aan de noordkant begrensd door een drukke provinciale weg (20), en van elkaar gescheiden door rijksweg 16. De Zevenhuizer plas ligt in de hoek tussen diezelfde provinciale weg en provinciale weg 21. Het nog onbe stemde gebied zal geheel door deze drie, elkaar kruisende, wegen worden begrensd, terwijl d? mogelijkheid nog niet is uitgesloten dat ook het lucht verkeer hier een aanmerkelijke sto ring zal betekenen De westrand van de Bleiswijkse Zoom tenslotte zal worden gevormd door rijksweg 16. Alleen over de komst van deze rijksweg bestaan nog lichte twijfels. De heer Van Bergen: „Voorlopig zal ze nog niet worden aangelegd. De grond is ervoor gereserveerd, maar of de weg er ook komt is nog niet zeker. Overigens hebben we met opzet het recreatiegebied tot net over de rijks weg gepland, zodat het recreatieschap zeggenschap zal hebben over de aan kleding van de weg Naast die gevaren van buitenaf be staan er voor de rust, maar vooral ook voor de natuur in en om de Rotte nog tal van andere gevaren. Die ko men met name van de gebruikers, de bezoekers van het recreatiegebied. Slechts langs het zuidelijk deel van het boezemwater mogen auto's de Rottedijk gebruiken, maar brommers zijn overal toegestaan, behalve dan op een stuk in Bleiswijk, een pad dat over enkele jaren geheel zal verdwij nen. De brommers bezorgen nu al veel onrust. VERNIELZUCHT Gevaar voor de natuur leveren vooral de directe gebruikers ervan, de watersporters. Rietkragen worden on bewust vaak kapotgevaren, samen met de vogelnesten die zich daarin bevinden. Vissers trappen riet plat, zodat de dijk op vele plaatsen onbe schermd raakt tegen afslag. Boten varen vaak te hard zodat vernielende golfjes ontstaan in het smalle water. Grote plastic zakken met afval ver dwijnen nogal eens in het water in plaats van op de oever. Tegen al deze vaak onbewust veroorzaakte storin gen uitte het provinciaal bestuur van Zuid-Holland zich al enkele jaren ge leden in een foldertje. Onder het mom „Recreatie ja... maar hoe lang zal dat nog duren?" wees het bestuur op al deze kleine- zaken die samen van levensbelang zijn voor de planten- en dierenwereld in recreatiegebieden. Eenzelfde op roep tot medewerking deed ook het recreatieschap Rottemeren in een brochure dver haar gebied. Beperking van aanlegplaatsen schijnt echter evenmin te helpen, gezien de lelijke prikkeldraadversperringen die hier en daar nodig blijken om de riet kraag te beschermen. De Rotte moet uitgediept worden, hier en daar woelen boten al in de bovenste lagen modder. Zwemmers trouwens ook. Toch wördt het ondie pe water nog vervuild en dus enigs zins gedempt door de recreanten. De laatste jaren is het water van de Rotte steeds groener geworden door een overmaat aan algen, zwem men wordt steeds sterker afgeraden. „Door dat groen, de alg, wordt het water echter niet ongezond", aldus Van een onzer verslaggevers DELFT Ook dit jaar krijgt Delft wellicht voor het allerlaatst zijn tap toe. Van 27 augustus tot en met 4 september zal dit kleurrijke muziek festival zich op de Markt voltrekken, zoals de folders melden. Dit ondanks het feit, dat het er in april van dit jaar voor de Taptoe Delft nog somber uitzag. Toen overwoog het bestuur van het taptoecomité de traditionele militaire muziekparade op de Markt af te schaffen, als er dit jaar even veel of minder bezoekers komen dan vorig jaar. Toen trok het evenement namelijk ongeveer 40.000 belangstel lenden. Bovendien was ook de financiële si tuatie van dien aard, dat met het verdwijnen van deze nazomerse tra ditie ernstig rekening werd gehouden. De gemeente Delft is echter nog steeds een warm voorstander van de taptoe. En deze heeft zich ook dit jaar weer garant gesteld. Verder heeft het ministerie van CRM zich bereid verklaard voor een eventueel tekort van maximaal 16.000 gulden garant te staan. De heer J. W. v. d. Hoek, directeur van de stichting Delfesta, vindt voor al dat laatste erg belangrijk. Hieruit blijkt duidelijk, dat CRM de waarde van dit soort evenementen ziet. De heer Van der Hoek hoopt verder vu rig, dat er meer bezoekers komen dan vorig jaar. Hij denkt aan zo'n 50.000 bezoekers", want dat is toch wel het minimale, willen we er een beetje uitspringen." De kerkvoogdij van de hervormde gemeente heeft tegen betaling de Nieuwe Kerk beschikbaar gesteld voor de Taptoe Delft 1971. In vorige jaren waren daar moeilijkheden over gerezen. Vooral na protesten van de Delftse afdeling van SSR, die toen de centrale kerkeraaé van de hervormde gemeente daarover verwijten maakte. Dit had tot gevolg, dat voortaan eerst overleg werd gepleegd tussen kerke- raad en college van kerkvoogden, voordat recht tot doorgang door de Nieuwe Kerk werd verleend. milieudeskundige Smook, die werk zaam is op het ^Provinciehuis, „Maar het betekent op den duur wel een storing in het natuurlijk evenwicht." Het ontstaat volgens hem door het afvalwater dat Zoetermeer loost in de Rotte. Dat water bevat veel niet-or- ganische stoffen, waardoor het voe dingsmilieu van het water sterk ver rijkt wordt. Binnenkort zal Zoeter meer haar afval in zee gaan lozen, waarna de Rotte ongetwijfeld weer helder zal worden. DEN HAAG GS van Zuid-Hol land hebben zich verenigd met het voorstel tot herziening van de grenzen tussen de gemeenten Papendrecht en Oud-Alblas en zij hebben het voor ontwerp van wet betreffende deze grenswijziging naar de betrokken ge meenten gezonden. Volgens voorstellen is het de be doeling, dat alle gebied van de ge meente Oud-Alblas gelegen ten zui den van de rijksweg van Alblasser- dam naar Gorinchem bij Papendrecht wordt gevoegd. Dit gebied is trapeze- vormig en wordt behalve door de rijksweg nog besloten door de Ach- terdijk tot in het westen het Noord- hoekse Wiel, vlak achter de water kering. In het Noordhoekse Wiel zullen de grenzen tussen Papendrecht, Oud- Alblas en Alblasserdam samenkomen. De nieuwe grens loopt van hieruit noordwaarts, de bestaande grens tus sen Oud-Alblas en Alblasserdam vol gend. ROTTERDAM Wat gladder van huid, veel donkerder, een iets guitiger snuit en wat „lichter" van gewicht dan zijn grote „broer": het dwerg nijlpaard. Een dier dat slechts in weinig dierentuinen in Europa te vinden is en dat een lang ge koesterde wens is van Dier gaarde Blijdorp, een wens die morgen in vervulling zal gaan. De Vereniging Vrienden van Blij dorp heeft ervoor gezorgd dat dieren liefhebbers vanaf woensdagmiddag voor het eerst een paartje dwergnijl paarden in Blijdorp kunnen gade slaan. Dieren, die zelfs in het wild n\oeilijk te vinden zijn. De dwerg-hippo leeft in Guinea, Sierra Leone, Liberia, Ghana en Ni geria. Wat uiterlijk betreft verschilt Nu nog een grote waterpartij, speelplaats voor nog te weinig Rotterdammers. hij op het eerste gezicht niet veel van de gewone hippopotamus en een op pervlakkig bezoeker van de diergaar de zou misschien zeggen: acht hij is alleen wat kleiner. Dan kijkt hij ech ter niet verder dan zijn neus lang is. Het dwergnijlpaard lijkt in zijn le venswijze meer op een wild zwijn dan op zijn grotere naamgenoot. Om te beginnen al, is hij lang niet zo dol op water. Modder en drassige grond wel. of de bossen. In het water gaat hij alleen om zich te wassen of om een stroom over te steken. Juist deze levenswijze maakt het zoeken naar hem moeilijk en onzeker, vooral omdat zijn dagelijkse wande lingen zich niet tot een en dezelfde plaats beperken, maar zich uitstrek ken over grote gebieden. Zijn voedsel bestaat voornamelijk uit jonge boomtakken, boomblad, kruiden en afgevallen bosvruchten, die in hoger gelegen bos worden op gezocht. Volgens de bewoners van de landen waar het dier leeft, zou hij zo vast slapen, dat hij makkelijk te be naderen is als men hem tenminste heeft gevonden en te doden. „LICHTGEWICHT" Het dwergnijlpaard kan maximaal een gewicht biereiken van 260 kilo. Zijn grotere „broer" daarentegen kan ongeveer 3000 kilo zwaar worden. De eerste Nederlander die het dier in het wild tegenkwam was dr. Johann BOt- tikofer, die van 1897 tot 1924 direc teur van de Rotterdamse diergaarde is geweest. Voor die tijd wist men weinig of niets van het dwergnijl paard af. Het dier leeft niet in troepen, zoals het gewone nijlpaard. Het schijnt dat elk enkel paar zo zij al paarsge- UTRECHT, juli Dat je als consumentenorganisatie gauw op zere tenen trapt heeft de Utrechtse stichting voor huis houdelijke en gezinsvoorlichting ondervonden in een zaak waarin het gaat over verkoopmethoden en prijzen van pannen, die onder het merk AMC in de handel worden gebracht via house-par ties. De adjunct-directrice van de stich ting, mevrouw J. Boudewijn-Blonk gaf onlangs, geconfronteerd met klachten van kopers die zich geno men voelden, een waarschuwing door aan kranten, waarin zij stelde dat de pannen die op de parties worden getoond ongeveer 300 gulden duurder zijn dan pannen van andere bekende merken van dezelfde kwa liteit. „Bezint eer gij begint en ga voordat U nieuwe pannen aanschaft eerst eens kijken in de winkels", waarschuwde mevrouw Boudewijn, die toen geen namen noemde. Degene die de schoen paste trok deze echter aan en de fabrikant van de AMC-pannen spande een kort ge ding aan tegen de Utrechtse stich ting. Aan de president van de Utrechtse rechtbank, die de zaak be handelde, vroeg hij verdere publika- ties die kwaad spreken van de AMC pannen en de house-parties te ver bieden op straffe van een boete van duizend gulden. De raadsman van de pannenfabri- kant, mr. G. van Niekerken zetten uiteen, dat de actie van de Utrechtse stichting afbreuk doet aan de pan- nenhandel: de omzet is in de pro vincie Utrecht gedaald. Dit geheel ten onrechte, omdat de AMC-pannen volgens mr. Van Niekerken boven alle andere pannen uitgaan in kwa liteit en hoedanigheden. Zo kan er en de groenten kan er in worden ge kookt zonder water. Mevrouw mr. De Geus-Vietor, raadsvrouwe van de Utrechtse stich ting, zei dat er voor dit braden zon der vet varkensvlees wordt gebruikt. „Deze vleessoort is zo vet dat je er bij het braden ook in andere merk- pannen geen vet bij hoeft te doen. De groenten worden met aanhan gend water gekookt. Het is onjuiste voorlichting als je beweert dat je ze zó in de pan kunt stoppen.Het zijn juist die verhalen, die door de verkopers, daartoe speciaal opgeleid, worden verteld en waarmee de men sen worden overbluft", stelde me vrouw De Geus. Tijdens de parties worden de pan nen met toebehoren zo indrukwek kend mogelijk uitgestald. Alles wordt gedaan om de eventuele kopers er van te overtuigen dat ze iets heel bijzonders zien. Zo zijn de pannen verpakt in fluweel, vertelde me vrouw De Geus. Op parties zelf mag niet over geld worden gesproken. De verkoper komt een paar dagen later bij degenen die de party hebben bijgewoond op be zoek en zet dan alle zeilen bij, ge daan te krijgen dat een contract wordt getekend. „Is dat eenmaal gebeurd dan is er niets meer aan te doen. Er wordt wel eens gezegd dat men nog terug kan, maar een van de kopers, die dat had bedongen, kwam toen hij zich inder daad wilde bedenken tot de conclu sie dat hij veertig procent van de aankoopkosten moest betalen om er vanaf te kunnen komen. Daar komt bij (en dat vindt de stichting ook erg gevaarlijk) dat de parties vooral in wijken georganiseerd worden waar minder draagkrachtigen wonen. In de praktijk leidt dit tot grote finan ciële problemen voor vele kopers", vervolgde mr. De Geus. De verkoopleider-Nederland van de omstreden pannen, de heer B. J. Arteveld, die de zitting bijwoonde in gezelschap van een dame van Duitse afkomst, die hem regelmatig instructies gaf, vertelde dat „de zaak juist bijzonder coulant is". Ko pers die door bijzondere om standigheden van hun contract af willen, bijvoorbeeld door ziekte, kun nen dat als zij maar een attest van de arts overleggen. De rechtbank president vond dit laatste een hele opgave, daar de meeste artsen er niet meer voor voelen dergelijke briefjes te schrijven. Mr. De Geus toonde aan, zwaaiend met een recente uitgave van de Con sumentengids, dat de Consumenten bond, die allerlei pannen heeft on derzocht op eisen als vormgeving, kwaliteit, het al dan niet snel aan branden en service, tot de conclusie is gekomen dat de BEKA-pannen de beste zijn. De AMC-pannensets staan veel lager genoteerd. Daarmee is aangetoond dat het onzin is te stellen dat dit wonderpannen zou den zijn. Tevens is daarmee volgens mr. De Geus duidelijk geworden, dat het onzin is een paar honderd gul den meer te betalen voor de AMC- pannen. Bij de pannensets van de AMC (de juniorset van 595, de senior-set van 795 en de super-senior-set van 845) wordt nog een aantal artikelen gele verd in de vorm van schaaltjes (die meestal nooit worden gebruikt, aldus mr. De Geus) en bestek. Telt men de waarde van deze toegiften op bij de waarde van de pannen dan komt men nog tot de conclusie dat de AMC-pan nen een paar honderd gulden te duur zijn. Mr. Van Niekerken voerde aan, dat er bepaald geen sprake is van het „overdonderen van bezoekers van de houseparties". „Mevrouw Boude wijn heeft gesteld dat weerloze vrou wen vaak het slachtoffer worden. Tijdens die parties valt er geen on- overtogen woord en er zijn meestal ook mannen bij" riep hij uit. „Daaruit blijkt nog eens extra hoe gevaarlijk die verkoopmethoden zijn. Als ook mannen er geen weerstand aan kunnen bieden", kon mevrouw Boudewijn niet nalaten op te merken. „Het is allemaal niet waar" rea geerde de Duitse dame op de ach tergrond. „In Duitsland worden de AMC- pannen nu al sinds 1963 met groot succes in de handel gebracht. Er zijn duizenden tevreden klanten. Klachten komen er bijna niet binnen. Als er iets niet in orde zou zijn met die pannen, zouden de pannen in Duits land toch niet zo hard zijn gegaan gedurende acht jaar", ging mr. Van Niekerken verder. Even later moest hij toegeven, dat de verkoop in Duits land ook niet zonder problemen ver loopt. Ook daar hebben consumen tenorganisaties gewaarschuwd tegen de verkoopmethoden en de hoge prij zen. Maar nu schijnt de strijdbijl begraven te zijn. Mevrouw De Geus bracht naar vo ren dat haar cliënte de zaak hoog opneemt en deze heeft doorgegeven aan de nationale federatie voor huis houdelijke- en gezinsvoorlichting. Deze instantie zal ook een uitspraak over de pannenkwestie gaan doen. „De stichting is er in het belang van de consument. Evenals de con sumentenbond is de stichting er om kritisch voor te lichten. Dat mag op felle wijze gebeuren, als hetgeen ge zegd wordt maar op waarheid be rust. Wij hebben bij het naleven van deze opvatting de Hoge Raad aan onze zijde. Tenzij de rechtbank het verbiedt zijn wij van plan in voor tkomende gevallen opnieuw voor deze 'pannen te waarschuwen. wijs leven zich ophoudt in uitge strekte gebieden. Ze zijn bijzonder agressief, zelfs tegenover elkaar en dat is ook één van de redenen dat zij moeilijk in dierentuinen te hou den zijn. Zeker moet ervoor worden gezorgd dat zij direct van elkaar ge scheiden kunnen worden, zodra moei lijkheden rijzen. In Blijdorp is een splinternieuw verblijf voor hen gebouwd tussen het apenhuis en de Rivicrahal. Er zijn twee afzonderlijke hokken, die beiden uitkomen op het „zwembad". Oor spronkelijk kwamen zowel het man netje als het vrouwtje uit de dieren tuin in Basel, waar men hen met veel succes heeft gefokt. Blijdorp wilde echter elke risico voor „inteelt" ver mijden en ruilde het mannetje voor een ander exemplaar uit Hannover. De draagtijd van het dwergnijl paard is gemiddeld 199 dagen, onge veer 40 dagen korter dan de dracht van een grote hippo. Een babydwerg- nijlpaard weegt bij de geboorte hoogstens 6 kilo, de „grote" baby on geveer 35 tot 40. Per dag neemt een jong dwergnijlpaard ongeveer een pond aan gewicht toe. LEREN ZWEMMEN Het feit dat deze dieren niet zo erg aan het water gebonden zijn, bete kent ook dat het dwergnijlpaardje niet in het water wordt geboren, zijn grote naamgenoot wel. Een dwergba by blijft zeker de eerste tijd op het droge en moet daarna „leren" zwem men. Zeker is dat de „Vrienden van Blij dorp" voor dit geschenk diep in de tteurs hebben moeten tasten maar het Is dan ook bijzonder waardevol een paar dieren te hebben die in het wild nauwelijks te vinden zijn. Terecht stelt diereninspecteur C. van Doorn: „In vergelijking met het dwergnijlpaard, breek jc in de wildernis bijna je nek over de ruggen van de grote nijlpaarden." DEN HAAG De rente in ons land neigt naar een iets hoger niveau. Dit mag worden geconcludeerd uit het feit, dat de Bank voor Nederlandse Gemeenten thans een 8 25-jarige lening aankondigt. In april jl. werd een lening met een looptijd van 25 jaar uitgegeven tegen een rente van 7,5*/«. De nieuwe BNG-lening is groot 100 miljoen. Koers van uitgifte is evenals van genoemde 7,5 lening 100 pet. Bij overtekening wordt het recht voorbehouden de lening te ver groten tot het ingeschreven bedrag, echter maximaal tot 150 miljoen. De datum van inschrijving is 5 augustus, de stortingsdatum 1 sep tember. Notering op de beurzen van Amsterdam en Rotterdam zal worden aangevraagd. Het prospectus ver schijnt 28 juli. De lening zal worden afgelost in 15 achtereenvolgende, na genoeg gelijke, jaarlijkse termijnen, waarvan de eerste vervalt op 1 sep tember 1982. Vervroegde aflossing is in de eerste 10 jaar niet toegestaan. Daarna is zij mogelijk van 1981 tot en met 1985 tegen 101,5 pet en verder te gen 101 pet. De obligaties zijn nominaal groot 1.000,en verkrijgbaar in cf- of k- stukken. Ook aan deze lening zal een schuldregister worden verbonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5