Nederland nadert zwemtop Duitse treedt voetbalbond streng op Peter Prij dekker is gebrand op titels Sparta wijst Storks leruj. Feijenoord niet naar Cypru 1"cr. |staar 20*zelei fH afsta MAANDAG 26JUUVE LEID DEN HAAG Steeds duidelijker manifesteert zich het optimis me over het tempo waarmee de zwemsport in Nederland de ver bazend grote achterstand op de internationale top probeert weg te werken. De nationale kampioenschappen, die deze week in Den Haag worden gehouden, zullen die positieve ontwikkeling ongetwij feld verder onderlijnen. De terugval van enkele jaren geleden is in middels verbouwd tot een basis boordevol nieuwe perspectieven. De volwassen en zakelijke aanpak waar menig andere sportorganisa tie jaloers naar mag blikken van de KNZB gaat nu tot resultaat leiden. In het voor-Olympische jaar tracht de zwemtop bewust dichter bij de aansluiting op Europees niveau te ko men. Terwijl toplanden als de Ver enigde Staten en Oost-Duitsland met hun vedetten dit seizoen naar een rustpunt in de prestatiecurve streven, vecht Nederland keihard door. In hoeverre de achterstand is terugge bracht zal over enkele weken pas goed duidelijk worden. Na de Neder landse titelstrijd, volgen nog de Euro pese jeugdkampioenschappen in Rot terdam, een vierlandenwedstrijd met West-Duitsland, Engeland en Honga rije in Beieren en de ontmoeting voor de Europa Cup in Bratislawa. Een se rie toppers, waarbij Nederland zich met een groot aantal Europese zwem- landen van formaat kan meten. Krachtproef Voor de élite vormt eerst de „natio nale" een eerste krachtproef. Deze week immers moeten de veertien da mes en zes heren, die tijdens de win terkampioenschappen naar de eerste selectie voor München snelden, be wijzen dat hun vorm uiteraard ge handhaafd is gebleven. De tijden, die in april in een 25-meterbad zijn ge realiseerd, moeten nu in een 50-meter 'bassin gemaakt worden. Voor de ko mende winterkampioenschappen zal de limiet aanzienlijk verscherpt zijn, waarna het Nederlands Olympisch Comité de definitieve eisen voor uit zending naar de Spelen op tafel zal leggen. Als de verwachtingen geba seerd op de prestaties in het voorsei zoen, beantwoord worden, kunnen vooral de dames volgende week een geheel nieuwe recordlijst gaan sa menstellen. Nico van Dam, voorman adviseur van de KNZB, is de afgelo pen maanden in Amerika en Oost- Duitsland gaan kijken. Zijn ervarin gen hebben tot een groter optimisme geleid. „In die larvden zijn de moge lijkheden voor de training en de be geleiding aanzienlijk groter. Maar echt nieuwe zaken heb ik niet kun nen ontdekken. Nederland moet zijn eigen gang maar gaan. Ik heb gezien, dat we hier op de goede weg zijn. Wie de tijden op diverse afstanden tussen de Oostduitse en Nederlandse top vergelijkt, zal merken dat de verschillen al veel minder groot zijn. Ik heb in Leipzig de fameuze Sport- hochschule DHFK bezocht. Ik ben daar door één van de zwemspecialis- tendocenten uitvoerig rondgeleid. Het is geweldig wat ze daar doen. Maar echt nieuws was er niet bij." Bij de Sporthochschule bevinden zich, naast een overdekt 50-meterbad, drie buitenbaden van dezelfde groot te. Daarin worden topsporters ge kweekt. De bassins, gebouwd voor de Europese titelstrijd in 1962. zijn de gehele week voor de wedstrijdzwem mers gereserveerd. Een legertje full time krachten begeleidt de talenten tot in de perfectie. Geld en ruimte. Die allesbeheersen de mogelijkheden vormen het grote pré van de Europese zwemnatie Oost- Duitsland. De Nederlandse top moet zich in een veel bescheidener situatie omhoog werken. Maar hoe groot de mogelijkheden plotseling worden als die ruimte en dat geld wèl beschik baar komen, werd gisteren bewezen. Op de eerste dag van de kampioen schappen in het gloednieuwe zwem bad Overbosch in Den Haag kwamen enkele honderden jongens en meisjes van onder de twaalf jaar op de start blokken. De „kinderraces", nog ver verwijderd van de topsport, die vanaf vandaag gedemonstreerd zal worden, illustreerden echter geruime kansen, die in ons land gecreëerd kunnen worden. Uit het „niets" diende zich bij die allerkleinsten een vereniging aan, die in vrijwel ideale omstandig heden aan een wedstrijdgroep kan bouwen. De familie Faber (Willy, Linda, André en Jacqueline) en de talentrijke Louise Vliegen zwommen voor hei Veenendaalse VZC/Ritmees- ter een fors gewicht aan eremetaal bij elkaar. Niet alleen de Veenenda- lers, maar het grootste deel van de honderden kinderen liet verrassend goede tijden noteren. Tijden, die in een vergelijking met het „grote" Amerika zeker niet misstaan. Inspirator VZC/Ritmeester bezit in het Vallei dorp ruimte en geld. Dat is naast het grote enthousiasme van de begelei ders de solide basis voor het gevecht tegen de chronometer. Trainer Henk Uri (26) is de inspirator van het pro ject. Hij vertelt: „Een paar jaar gele den had Veenendaal zelfs nog geen eigen zwemgelegenheid. Nu hebben we de beschikking over een overdekt 25-meter bad en een 50-meter bassin in de open lucht Ik ben bedrijfslei der van die baden en krijg van de directie alle gelegenheid om me met de club bezig te houden. In 1967, toen we alleen nog maar over een instruc- tiebad beschikten, telden we 80 leden. Inmiddels zijn het er meer dan 350. Alle uren die beschikbaar zijn wor den voor training gebruikt. We kun nen bijna net zoveel trainen als we willen. Dit ook dankzij de geweldige medewerking van de gemeente. De badhuur zouden we nooit zelf op kunnen brengen. De gemeente steunt ons daarmee." Sponsor Sinds kort heeft VZC zich ook van financiële hulp van de sigarenfabriek Ritmeester verzekerd. De hoge kos ten, die voor en grondige opleiding en begeleiding van veelbelovend ta lent gemaakt moeten worden, komen nu voor een aanzienlijk deel op reke ning van Ritmeester. Uri hierover: „Ons budget is nu veel ruimer. Rit meester heeft zich garant gesteld voor onze kosten en is bereid geble ken een aantal wedstrijden te finan cieren." Het enthousiasme, waarmee in het Utrechtse plaatsje naar hoger niveau gewerkt wordt, heeft inmid dels ruimschoots resultaat opgeleverd. Louise Vliegen zwom vorig jaar, tijdens de nationale titelstrijd in Leeuwarden, de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.14.-. Diezelfde af stand won ze gisteren na 1.06.7. Uri: „Drie jaar geleden zijn we met de opbouw van een wedstrijdgroep be gonnen. Daarom hebben we bij de ouderen nog geen topmensen. Maar die moeten zich binnen een paar jaar manifesteren. Alle aandacht richt zich nu voorlopig op de jongste groep." Voor het eerst ging de jeugd van onder de tien jaar op de nationale kampioenschappen van start. Nog geen zeven jaar geleden brak er bin nen de KNZB een ware revolutie uit, toen de medische commissie weigerde haar fiat te geven aan een „startver gunning" voor de groep onder de veertien jaar. Nu streeft men zelfs in alle stilte naar een verdubbeling van de afstand van „onder tien" tot 100 meter. Charles Razoux Schults, vol ijverig trainer van het Haagse ZIAN: „Nu al tijdens de training zwemmen die kinderen 100 en 200 meter op tijd. Ze trainen minstens twee kilometer per dag. Een optimale begeleiding is daarvoor noodzakelijk. Louise van Vliegen, de winnares op de 100 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar, wordt gefeliciteerd door Corrian- ne Heymans. Als die er is zie ik geen enkel be zwaar voor wedstrijden van die kleintjes." En Henk Uri: „Je moet die jongens en meisjes zo individueel mo gelijk aanpakken en ze heel voorzich tig leiden. Plezier moet voorop staan. De tijden zijn veel minder belang rijk." -fa Jacht Ook de strijd bij de jongste lichting wordt gekenmerkt door een jacht naar verbetering van de beste tijden. De kleine Veenendaler André Faber zwemt zich voor een zak patat naar een niewe toptijd. Spelenderwijs worden op deze manier toekomstige vedetten gekweekt. Charles Razoux Schultz: jHet gevaar dreigt natuur lijk, dat ze over een jaar of vier, als de werkelijke top bereikt moet wor den, uitgeblust zijn. Daarom zullen we zeer omzichtig, maar vooral sti mulerend moeten handelen." De age-group-swimming, de kracht van de zwemsport in Amerika, wint in Nederland steeds meer terrein. De massale tewaterlating van gisteren vormt daarvoor het bewijs. Bondsad- viseur Nico van Dam: „We zullen al leen de clubartsen moeten stimuleren om wat vaker naar het zwembad te gaan. En de trainers zullen de ge maakte tijden niet op de eerste plaats moeten zetten. De echt goede trainer wil, dat de jeugd technisch fijn zwemt en vooral plezier aan de sport beleeft. Dan komen de prestaties vanzelf. Het is natuurlijk radicaal verkeerd als een trainer zijn pupil een week niet aankijkt, omdat hij niet aan de verwachtingen voldaan heeft. Als de kinderen gewoon zwem men kan er tegen die jeugdige leef tijd geen enkel bezwaar bestaan. Sterker zelfs: „Het kan een prachtige basis voor de toekomst gaan vormen." Uitslagen Meisjes onder twaalf Jaar: 100 meter vrije slag: 1 Louise Vliegen (VZC Ritmees ter) 1.06.7; 2. Corianne Heymans (Aegir) 1 08 8 3. Jeanet Flapper (PSV) 1.08.9. 100 meter schoolslag: 1 Janet Flapper (PSV) 1.27 7; 2 Barbara Hindriks (ZPA) 1 29 2 3. Carin Meyer (Hellas) 1.29 8. 100 meter vlin derslag: 1. Louise van Vliegen (VZC Rit meester) 1.16.0; 2. Nanetto de Roo (ZIAN) 1.16.4; 3. Jeanet Flapper (PSV) 1.179 100 meter rugslag: 1. Irene Wentink (Naarden) 1.17.7; 2. Winnie Faber (VZC Ritmeester) 1.18.5; 3. Valentine van der Zon (DWT) 1.19 5. Jongens onder twaalf jaar: 100 meter vrije slag: 1. Marcel Rens (AZPC) 105.9; 2. Freddy Eefting (Vechtstreek) 1 06 0 3 Ron nie van der Glessen (AZPC) 1 07.0. 100 me ter schoolslag: 1 Wim ten Wolde (DWR) 1.24.3; Erik Cadzand (Polar Bears) 1.26.6; 3 Anton van der Mast (KZC) 1 27 3. 100 meter vlinderslag: 1. Ronald Woutering (Zeemacht) 114 6; 2 Robert Loof (HPC' 1.18.4; 3. Marcel Rens (AZPC) 1.18.8. 100 meter rugslag: 1. Freddy Eefting (Vecht streek) 1.14.1; 2. Marcel Rens (AZPC) 1.15.4; 3 Ronnie van der Giessen (A.ZPC) 117 0 Meisjes onder tien jaar: 50 meter vrije slag: 1. Linda van der Ven (Excelsior) 33 0; 50 meter schoolslag: 1. Maja veenstra 1. MaJa Veenstra (DZPC) 43 9; 50 meter vlin derslag: 1. Colette Melsen (UZSC) 38.3: 50 meter rugslag: 1. Astrid Verheul (Zwem- lust/Den Hommel) 38 8. Jongens onder tien jaar: 50 meter vrije slag: 1 Hans Beukers (PSV) 33.5: 50 meter schoolslag: 1. Dick Vlootman (De Ham) 41.1: 50 meter vlinder slag: Andre Faber (VZC. Ritmeester) 37.3; 50 meter rugslag: 1. Jelle Zandhuizen (Zee macht) 40.1. FRANKFURT Het West- duitse Sportgericht heeft zater dagavond in Frankfurt zware straffen uitgesproken over de betrokkenen bij de meest opzien barende omkopingszaak in de voetbalgeschiedenis van het land. Tasso Wild (Hertha BSC) en Manfred Manglitz (FC Köln) werden voor het leven geschorst. Bernd Patzke (Hertha BSC) werd in feite ook voor het leven geschorst. De 28-jarige Berlijner DEN HAAG Met ingang van vandaag zal het Haagse zwembad „Overbosch" zeven da gen lang in het teken staan van de nationale zwemkampioen- schappen 1971. Een titelstrijd, die met name bij de dames met argusogen door de vaderlandse zwemwereld bekeken zal wor den. Want, zoals bekend mag worden verondersteld, staat Ne derland op het punt weer enig internationaal aanzien in de dames-zwemmerij te verkrijgen. Sterker nog: telt het al weer degelijk mee. Namen als Anke Rijnders, Linda de Boer en Hans je Bunschoten worden in één adem genoemd met cracks op de vrije slag, zoals de Italiaanse No vella Calligaris en de Oostduitse Elke Sehmisch. Bovendien zijn op andere nummers Marian Ver- maat en Frieke Buvs veelbelo vende talenten. Met München '72 in het vooruitzicht hoopgevend; dat zeker. De heren, staan ook nu weer in de schaduw van de Eva-collega's. Zoals gewoonliik dus. Voor de laatste Olympische prestatie een enkele fina'e-plaats dan bu'ten beschouwing gelaten moet men bijvoorbeeld te rug naar Rome 1960 waar Wieger Mensonides, in feite nog onverwzcht, een bronzen plak veroverde. De in ternationale bijrol ijkt van chroni sche aard. Typerend is ze en aan vaard. Maar hoewel veel minder op vallend an bij die records brekende meisjes, komen momenteel ook bij de heren enkele positieve prestaties naar voren. We denken aan Ton van Klooster. Bob Schoutsen en Franois van Kruisdijk. die ze leverden. Ook aan Peter Prijdekker, de 23 jaar te rug in Woerden geboren, kort daarop naar Zuid-Afrika geëmigreerde en verleden jaar vandaar teruggekeerde vrije slag-zwemmer uit Den Haag. TITELS Peter Prijdekker begon op 16-jarige leeftijd in Johannesburg met de zwemsport. Hij werd al snel geselec teerd voor de Zuidafrikaanse ploeg, bleef weliswaar de Nederlandse na tionaliteit behouden, maar werd be schouwd als uidafrikaan en kon zo doende ook nationaal kampioen wor den opde 200 en 400 vrije slag. En nu dan gaat hij proberen daar en of meer Nederandse titels aan toe te voegen. Van eén kampioenschap lijkt hj zelfs al vrij zeker: „Op vier on derdelen ga ik uitkomen. DE 100. 200. 400 en 1500 meter vrije slag. Als ik de tijden vergelijk, geloof ik op de 200 meter wel een goede kans te maken om te kinnen winnen. Momenteel ben ik op die afstand1 vier seconden snel ler dan mijn naaste concurrenten. Sa men met de 400 meter ligt die afstand me ook het beste. De 100 meter vind ik altijd weer een gok. Je moet een goede start en een goed keerpunt hebben om enigszins uit te komen en de 1500 meter vind ik nogal lang. Daar wordt het zwemmen ook een kracht-soort. Trouwens, in wedstrijd verband heb ik die 1500 meter in fei te nog maar eén keer gezwommen. Dat was enkele weken geeden in Sy racuse tiidens de C.I.S.M.-kampioen- schappen" Voor alle duidelijkheid: C.I.S.M- ,-kampioenschappen zijn zoveel als wereldkamoioenschappen voor mili tairen. zonder dat topsporters uit de Warchau Pakt-landen tot de concur rentie kunnen behoren. Prijdekker werd daar kampioen op de 200 meter vrije slag ln een tijd van 2.00.4 min. Op de 1500 meter, die hij dus voor de eerste keer zwom veroverde hij zilver met een tijd van 17.39 min. en zwom daarmee gelijk de beste Nederlandse tijd achter Ton van Klooster. Deze bezit het record met 16.47. DIENST Over die kampioenschappen zegt hij: „Afgezien van de trip op zich was het geweldig en van veel belang voor mijn verdere ontwikkeling. Kijk, ik zit dus in militaire dienst. Je gaat naar die kampioenschappen. Dat be tekent een trainingskamp van een week, waarin men zich ideaal kan voorbereiden: eten, slapen en zwem men. Over het algemeen heb ik toch niet te klagen over medewerking vanuit het eger wat het zwemmen betreft. Ik ben in mijn woonplaats gelegerd en krijg alle gelegenheid tot trainen". Dat trainen bestaat dan al weer ge durende een maand of vijf uit vier uur training per dag met een gemid delde zwemafstand van twaalf kilo meter. Onder leiding van coach Ra- zoultz-Schultz van Z.I.A.N. de club waarvoor hij uitkomt werd dat met de naderende kampioenschappen steeds verminderd. Alle aandacht is momenteel gericht op de Nederlandse kampioenschap pen. Peter Prijdekkers hoofddoe. is echter München Bescheiden stelt hij: „Zoals de tijden nu zijn, zou ik er niet komen, maar er zit nog steeds vooruitgang in. Ik ben in ieder geval opgenomen in de ongeveer vijftien man telende Olympische selectie. De K N.Z.B. heeft als eis gesteld dat de tijden, die ik afgelopen winter in een 25 meter bad heb gezwommen, hand haaf'. Vooral op de 200 meter verwezen- limktc hij' met 1.58.6 min. een opval lend sterke tijd in zo'n 25-meterbad. Ter vergelijking: in Barcelona was hij verleden jaar tijdens de Europese kampioenschappen met die tijd vier de geworden. kreeg een schorsing van 10 jaar opgelegd. Horst Gregorio Canel- las, de voorzitter van Kickers Offenbach die de hele affaire aan het rollen bracht, is voor het leven uitgesloten van het recht een functie te bekleden in een Westduitse voetbalorganisatie of een bij de bond aangesloten ver eniging. De „kleinere" straffen vielen be stuursleden van Kickers, die als mee lopers werden beschouwd, toe. Wal- demar Klein en Fritz Koch zijn voor drie jaar uitgesloten van alle functies, Friedel Mahn voor een jaar. Kickers Offenbach zelf zal als de vereniging eindigt op een plaats die recht ge^ft op promotie naar de Bundesliga pas weer in 1973 een aanvraag mogen in dienen voor een plaats in de hoogste klasse van de Westduitse competitie. FC Kölns doelman Manfred Manglitz moet overigens ook de 25.000 mark die hij heeft ontvangen voor zijn ..medewerking" terugbetalen aan de Duitse voetbalbond. Hegeld zal aan een charitatieve instelling worden ge schonken. "m" Advies Op de tweede dag van het proces werden onder meer Wilfried Straub, de verantwoordelijke man in het be stuur van de voetbalbond voor het verloop van de competitie in de Bun desliga, en de journalist Werner Bremser gehoord. Straub, die al ver voor het slot van de competitie op de hoogte schijnt te zijn geweest van de manipulaties van Canellas, zonder overigens de bedoelingen precies te begrijpen, verklaarde dat hij Horst Gregorio Canellas had geadviseerd voor het competitieslot met zijn be wijsmateriaal te komen. De Kickers Offenbach voorzitter had dit echter geweigerd, omdat hij zei met nog meer onthullend materiaal te kunnen komen. Straub zou toen Canellas heb ben gezegd het spel maar mee te spe len. een uitlating die hij zich zaterdag tijdens het verhoor niet meer kon- herinneren. Wel zou hij Canellas heb ben gevraagd zich op de FC Köln te concentreren. De „kroongetuige" van Kickers Offenbach, de journalist Werner Bremser kon ook geen nieuw licht op de zaak laten schijnen. Het bleef over en weer bij verwijten. Bremser was als enige aanwezig ge weest bij telefoongesprekken van Canellas met verscheidene spelers. Het requisitoir van Hans Kinder- mann, de „openbare aanklager' in dit proces die een dagtaak heeft als rechter te Stuttgart, nam een uur in beslag. Kindermann legde minder de nadruk op de juridische aspecten van deze zaak als wel op de sportieve kant. Hij greep terug op een artikel uit het reglement van de DFB dat gaat over sportiviteit. „Wij kunnen de mensen, die ons voetbal kapot ma ken. niet in onze kringen dulden. Wanneer wij niet alles doen om het geknakte vertrouwen in het voetbal en het beroepsvoetbal in het bijzon der te herstellen, dan is het voetbal zoals wij dat gekend hebben, dood." Kindermann noemde Horst Canel las de kwade genius achter de hele affaire, die zijn rol heeft gespeeld tot de laatste dag voor de slotronde van het vorig seizoen. Manglitz heeft zijn onaanvaardbare houding ten opzich te van de sport alleen al gedemon streerd door zich geld te laten tonen. „De fouten van Patzke en Wild acht te Kindermann voldoende bewezen door de getuigeverklaringen van de vice-president van Kickers Offen bach, Klein. De verdediger van Manfred Mang litz, mr. Simon vroeg om een beperk te straf voor zijn cliënt. Manglitz zou slechts op de aanbiedingen zijn inge gaan om die op een of andere manier in de openbaarheid te brengen. Bo vendien vond mr. Simon, dat het aannemen van 25.000 Mark door Manglitz om een morele strijd te winnen, nergens verboden is. Juist beroepsvoetballers ontvangen premies om wedstrijden te winnen. Het feit dat Manglitz 100.000 Mark zou hebben aangeboden gekregen voor een neder laag van FC Köln, werd door de verdediger van FC KTlns doelman onvoldoende bewezen geacht. Daarbij kwam dan nog, dat het initiatief tot deze transaktie helemaal zou zijn uit gegaan van Kickers Offenbach. "fc Alcohol De verdediger van de Hertha BSC spelers Patzke en Wilde, stelde dat slechts een straf als een boete, een tijdelijke schorsing of een waarschu wing op zijn plaats was. „Patzke en Wild" zo stelde mr. Sandner, „hebben onder invloed van alcohol een. spelle tje veel te ver doorgevoerd". Daar naast stond het voor hem als een paal boven water dat zijn cliënten de ge sprekken met de vertegenwoordigers van Kickers nimmer als een serieuze poging tot omkoping hebben gezien. Vrijspraak vroeg dr. Schiefhauer voor zijn cliënten, de bestuurders van Kickers Offenbach. Dr. Schiefhauer probeerde in de eerste plaats duide lijk te maken dat het betalen van een overwinningspremie van 25.000 mark aan Manglitz op geen enkele manier strafbaar kon zijn. „Het betalen van een overwinningspremie is in statu ten noch reglementen verboden. De handelwijze van mijn cliënt is der halve niet strijdig met het gewone, noch met het sportieve rechtsbegrip. AMSTERDAM Sparta heeft door „concurrent" Storks t' maal duidelijk achter zich te laten (83 en 52) de eerste pl in de competitie behouden. Met slechts één punt voorsprong oj)00 landskampioenen Haarlem Nicols dat met ADO geen enkel probf had (161 na 6% inning en 91) blijven de Rotterdammer?^ ranglijst aanvoeren. Ajax deed opnieuw van zich spreken door^ reingenoot OVVO een verrassende dubbele nederlaag te bezo^IONJ (52 en 110 na 7 innings), waarmee het met een late eindsiP er de degradatie perikelen wil ontlopen. Feijenoord en HCAW gj^ho sikaar geen run cadeau en deelden de punten (1011 en 32). fkpeu le vo€ Op de Haagse Esc amp kwamen Storks en Sparta zaterdag geladen in het veld en wilden niets liever dan een gaaf en keihard honkbal duel. Het was Sparta dat de eerste klap uitdeelde, want na enkele ogenblikken was Richardson al over de thuisplaat gesneld (01). In de tweede slagbeurt vergrootten de Rotterdammers de score tot 02 omdat Ben de Brouwer zich een opening naar het tweede honk had verschaft. Storks wilde het even wicht herstellen maar Sparta be sliste onmiddellijk na een regen-in termezzo de wedstrijd. Eerst sloeg Beckers een home-run 1), waarna ook Jonkers de bal buiten net speelveld deponeerde (05). De Ha genaars, gegriefd d oor hun slag prestaties stelden (door de pauze wat uit het ritme) er weinig tegen over, alhoewel Hudson John met Arindell voor zich uit in een bewe ging voor 25 zorgde. Wie dacht dat de thuisclub de achterstand nog verder kon verkleinen vergiste zich want De Brouwer hield het Haagse hout in bedwang. Nadat het score bord 27 aanwees in de vijfde in ning sleepte het matige .duel zich naar het einde. Over.en weer werd nog gescoord (Richardson een ho merun) waardoor de eindstand van het foutloze duel op 38 werd be paald. De 31-jarige Storkcoach Wim van Sorge na afloop: „Sparta was ge woon beter, vooral aan slag. Onze werper Renooy wisselde sterke en zwakke momenten af waardoor al les wat moeizaam en weinig gecon troleerd verliep". Van Sorge die de opvolger van Gaartman is (onlangs voor de eer bedankt) verder: „het bevalt me niet boven mate. Ik heb interesse in veel takken van sport o.a. roeien en basketbal. Dan pas komt het baseball. De coachplaats heb ik nooit geambieerd. Wanneer er volgend seizoen weer een beroep op me wordt gedaan ga ik wel door. Maar in het Nederlands honkbal voelen de spelers zich soms geweldig goed terwijl het nog maar zo amateuristisch is. Dat de Ameri kanen een niet te hoge muts op hebben van ons honkbal is begrij pelijk. Ook de scheidsrechters ver oorzaken veel troubles. In deze wedstrijd ook: ik vroeg uitleg over een beslissing maar ik kreeg te ho ren: niets mee te maken. Daar is mijn inziens de sport niet voor, evenmin de te fanatieke uitlatingen op het veld. Dat overschrijdt soms de grens van de sportiviteiten". L,R laas raakte scheidsrechter Wolf r v de kaak geblesseerd in deze cjge vai moeting, aangezien hij een bal^ Van het masker kreeg. Later moest L Storks speler Mulder het veld f men dankzij een schampschot, n Gisteren, op een goed b^°rz.aal Nieuw-Vreelust nam Storks tej0'.1'6 1 de verwachting in een 02 vdfdie" sprong dankzij knap slagwerk Blijder en Arindell. Ondanks j en c aanhoudende regen wisten de ver genaars onder leiding van Domlvor.m- voorsprong vast te houden ook t# d,t van der Wilk er een 12 f11 me< maakte. Werper Dom en Sto*11"?. ging in de zevende slagbeurt dfwe.'1J de knieën. Eerst was het Van Pns Berg die de gelijkmaker (22)Lt tec zijn naam bracht, waarna Beek Den een homerun los liet met twee nL vol, aan boord (25) Een spectacuLgj Sparta-dubbelspel tot slot was fjgtear juiste afspiegeling van een gQfcmel. wedstrijd, waarin werper Beckip sp in alle opzichten, met twee wfo l, kend homeruns, als de nuttig^efer speler bleek. s best Bij Sparta durft men nog over de onverwacht ontstane ka' ,Ver pioenskansen te praten. VoorzilLgigjn Ignatius: „We doen het stap vt Haa stap. Iedere wedstrijd en iedl het club is in de slotfase levensgeva^en lijk". Coach Hendriks: „Het zont mooi zijn. Een uitgeschakelde w cher (Van Westrenen), en ?er^n ,je proviseerde (Beckers) en een Iuw blesseerde De Brouwer en qjj jej kampioen" De Brouwer zelf: ^jen heb weer een spuit van clubs! voor Van ,Me j de Hoeven gehad en mijn h[ jo schouder is ingepleisterd". pasJ bid g Alle Storks-spelers waren hetUbij unaniem over eens dat de be(an overwinningen van de Spartan^ go verdiend was. Tevreden was nfowbaj ook over debutant Mel Simmon», wei 26-jarige Antilliaan, die met ,ve*k Nc in Nederland is. Simmons, ne cls Vc cher van de nationale ploeg vandevoo Antillen verrichtte goede prestajvan in de drapperige gravel-brij. Wi per Renooy: ..Simmons is een a' Dl winst maar in deze wedstrijd 11 het niet regelmatig voor mij. weekenden gooide! 21—36IOWO 2135 Feij enoord 21—24 Ajax 21—191 ADO bys, ft S' In ROTTERDAM Feijenoord en Olympiakos (Cyprus) zullen de twee wedstrijden voor de eer ste ronde van het tornooi om de Europese beker voor landskam pioenen beide in Rotterdam spe len. Het bestuur van Olympiakos en een delegatie van Feijenoord zijn be houdens formele goedkeuring van de UEFA overeengekomen de tweede wedstrijd, die oorspronkelijk voor 29 'To( eter Ivej Jarti september in Nicosia was vastge^er( een week eerder, op 22 septembet Rotterdam te spelen. De thuiswedstrijd voor Feijent wordt op 15 september gespeeld. Cyprioten arriveren op 13 septen in Rotterdam, en vertrekken daag! de tweede ontmoetng.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 8