ÏCHARN NIET NAAR HELSINKI De Vries naast Nieto Ton Vissers ver gevorderd met nieuwe profploeg tari an Ackermans tag ook niet mee J za-Sparta weer kon»p schot: 16-1 Okker winnaar in Louisville Ans Schut stopt MAANDAG 26 JULI 1971 IONN De jacht op een plaats in de ploeg voor de Europese ;iekkampioenschappen in Helsinki heeft een wrang vervolg ge- |en. Hoofdrolspelers in het allerlaatste gevecht voor uitzending, n jich zaterdag op de tartanbaan van het Sportpark Nord in Bonn pelde, zijn Haico Scharn, Marjan Ackermans en Hans van Enk- n en. Hordenloper Van Enkhuizen, die nog één kans had gekregen aa het sluiten van de termijn aan de limiet te voldoen, slaagde n iet in zijn afvaardiging veilig te stellen, maar Haico Scharn 0 meter in 3 minuten 40,8 seconden) en Marjan Ackermans (1.76 ïr hoog, voor wie de KNAU de deur definitief had dichtgeslagen, jeden wel aan de eis die een week geleden nog een plaats in de 1- g had kunnen garanderen. is KNAU is gisteren reeds begon- fe gerezen moeilijkheden te ont- ►n. Indien de atletiekunie vast- 1 aan het standpunt, waarop zij Irorige week stelde toen achttien en atleten voor Helsinki wer- I aangewezen, komen Haico Marjan Ackermans noch J van Enkhuizen in aanmerking ian lari de ploeg te worden toege- De resultaten van de strijd in 1 hebben echter die eerder ont- ïe visie tot een twijfelachtige f j bkt. In principe was het voldoen !en limiet niet meer dan een lei aal i en zou de selectie meer dan ns- lomme optelsom van cijfers al- De KAU betrok bij de ping over uitzending meerdere henten (zoals dat van de jeugd) jees met milde hand achttien deen aan. Die mildheid strekte of uit tot Hans van Enkhuizen, de 110 meter horden met zijn j van 13,9 seconde een alleszins (tabele prestatie had geleverd en mis bin-ROTTERDAM NEC heeft was.lerdagmiddag in Bielefeld met en i gewonnen van Arminia, dat dige*'» seizoen juist niet uit de men5tse Bundesliga degradeerde. arr.-pbiinia, met de oud NEC-speler -rnergen Jendrossek in zijn voor- nor-ide, nam na een kwartier een zelforsprong door Bi'aun. Janssen akte in de dertigste minuut _e_ijk en tien minuten voor tijd "joot Eggenkamp raak van de Doelman Siesso een doelpunt voorkomen een overtreding tegen Thys- ZOU-1 te begaan. TEIJENOORD won in Assen t 51 van Achilles na een pra-itstand van 30. Negenduizend aakt^chouwers zagen doelpunten n Hasil, Schneider, Maiwald Boskamp en de Asser speler W'Hnth. 5PARTA versloeg in Midwolda 4000 toeschouwers een com- jatie van HOW en WS met tvi1 na een ruststand van 61. 1 jnjan (7), Koudijzer (5), 'fcenbroek (2), Van der Veen en sveld scoorden voor de Rotter- nmers. >WS speelde bij het uit de ere- isie gedegradeerde AZ'67 met gelijk. AZ stond dankzij een lpunt van Siem Tijm in de e minuut bij de rust nog met <7M) voor. Gerrie Deykers maakte 31 minuten voor het einde voor S (zonder Overweg en Bian- gelijk. 'C DEN BOSCH, de nieuwe -divisieclut», kwam tegen de neens nieuwe amateureerste- er BW niet verder dan nadat BW in de eerste nog een 10 voorsprong Thillaard) had gehad. De Aikmaker was van Hyens. xcelsior klopte zaterdagderde- jser 's-Gravenaznde met 05 leen 03 ruststand. De doel- iten kwamen op naam van fker (2), Coenen (2) en A. den GRONINGEN bleef op Te met 21 aan de goede kant de score tegen het militaire il, dat via Ajacied Arie Haan 01 voorsprong had geno- Oosterwold zorgde daarna de twee Groningse treffers. nieuwe Groninger-doelman Iström was goed op dreef. [AC kwam tegen de Franse divisieploeg Monaco vijf ^guten voor het einde aan de overwinning, toen de van .D overgenomen Van Dijk ui' scrimmage scoorde. NAC had eerste helft door Bish met de leiding genomen. Vlak na Irust maakte Chaffard gelijk. Snd F UTRECHT heeft in 7i)n zen stduitse trainingskamp het ïte duel gewonnen. Lieg werd 16 verslagen, bereikte zaterdagavond ;n een Sallands elftal met Abe :tra als gastspeler een 81 ,0biokjes£e na een ruststand van 10. soms geiie Van der Bos(2), Fer- idez. Stoffels. Kragt en Van Horst scoorden voor de Zwol- tormatie. IE VOLEWIJCKERS bleef te- het gesaneerde Zaanse ZFC 30 (rust 10) in de meer- ieid. Blok, Waayenberg en De fer scoorden. 'FC kwam tegen een andere meerde club. RBC, niet ver- dan 00. !V heeft in Bergeyk de ama- •vierdeklasser van die naam slagen met 41. De doelpun- kwamen op naam van Hid- (2), Kemper en De Vrindt. Bergeyk scoorde Van der iosdijk. f rITESSE won uit met 20 van Westduitse Regionalliga-club fmerhaven 93 met 20. De "^r.d was reeds bij de rust be- K ;rve!end lal war. jf erbij F ai lang F mor daarom nog een soort herexamen kreeg. ÜT Onlogisch Merkwaardigerwijs toonde de KNAU verder een strenger en weinig logisch gezicht. Hans van Enkhuizen bleek namelijk een uitzondering, want geen van de overige „twijfel gevallen" kreeg zo'n. laatste kans. Van die dubieuze kandidaten be wees Haico Scharn overduidelijk wel zo'n kans verdiend te hebben. De Arnhemse atleet kwam dit jaar laat in vorm, maar vooral de laatste we ken toonde hij aan dat die vorm snel groeiende was. Hij miste de limiet op 0,1 seconde, maar maakte toen al dui delijk dat hij tot meer in staat is. Het afdoende bewijs leverde hij zaterdag. Na veel geharrewar rond de start (eerst mocht Scharn noch Bram Was senaar in de A-loop starten, maar toen één plaats voor een Nederlandse atleet was bedongen, trok Wassenaar zich terug om Scharn een kans te geven) koos Scharn het spoor van Harald Norpoth. die als „trekhaas" voor de Westduitse lopers fungeerde. Na duizend meter had Scharn zich op de tweede plaats genesteld en toen Norpoth na 1200 meter uit de baan stapte, ging Scharn alleen en op on-^ weerstaanbare wijze door. Scharn:' ..Ik kon die laatste ronde alleen goed doorhalen. Ik had dat niet verwacht, omdat ik de afgelopen week last heb gehad van een spierblessure'.' Door deze race is Scharns positie ongeveer identiek aan die van Bram Wasse naar, toen deze werd opgenomen in de ploeg voor Helsinki. Wassenaar was met zijn (overigens internatio naal goede) tijd van 3.39.1 bij zijn selectie ook pas één keer onder de limiet gebleven. De tweede keer rea liseerde Wassenaar pas in Bonn. waar hij de B-loop won in 3.42.0. ">V Dwaas Marjan Ackermans stelde eveneens haar kandidatuur voor Helsinki, zij het minder dwingend dan Scharn. Marjan Ackermans, dit jaar begon nen aan een come-back, had reeds eerder aan de limiet voldaan en be wees bovendien de meest constante van de hoogspringsters te zi.'n. Zij kwam dit jaar tot 1,73 meter (twee keer), 1,74 meter en 1,75 meter (beide téén keer). In Bonn voegde zij daar meter aan toe en deed dat op zeer overtuigende wijze. Vanaf 1,60 meter slaagde zij steeds in haar eerste po ging. Het Nederlands record bleef echter buiten bereik, omdat zij op 1,78 meter drié keer missprong. Mar jan Ackermans: „Bij 1,78 viel de spanning weg omdat ik al geslaagd was. Ik ben naar Bonn gekomen met de duidelijke bedoeling te laten zien dat ik de limiet kan halen. Ik heb mijn vakantie hiervoor uitgesteld. Toen ik de selectie hoorde, dacht ik: ik ga eerst nog naar Bonn. Niet om dat ik zo graag naar Helsinki wil, maar omdat het een dwaze zaak is. Het is vreemd alleen Van Enkhuizen een kans te geven en de overigen niet. Of niemand of iedereen". Mar jan Ackermans, die niet naar Helsin ki heft toegewerkt en pas in maart met de training is begonnen, wacht overigens niet af of zij ul dan niet aan de ploeg wordt toegevoegd, want zij is vanmorgen met echtgenoot en dochter op vakantie gegaan. it Van Enkhuizen Degene rond wie de moeilijkheden zijn ontstaan, Hans van Enkhuizen, lijkt het meest slachtoffer van de ontwikkelingen te zijn geworden. Dit jaar heeft hij zich, onder leiding van Wil Westphal. serieuzer dan ooit op de horden-sprint geworden. Een eer ste tegenslag was de limiet die voor( zijn afstand was gesteld (14,0 secon den), die sterk afweek van de inter nationale eisen. Was de KNAU op de Haico Scharn zegevierde op de 1500 meter in een tijd die lag onder de Helsinki-limiet. Scharn (147) is hier aan zijn laatste ronde bezig voor Wessinghage (134) en Stratman (139). meeste onderdelen even streng als de IAAF, juist op de 110 meter horden was de Unie nog strenger. Deson danks liep Van Enkhuizen naar een nationaal record van 13,9 seconden, maar hij slaagde er niet in voor de tweede keer aan de limiet te voldoen. In Bonn hoopte de goed voorbereide LOUISVILLE Tom Okker heeft in Louisville de finale herenenkelspel van het tiende proftornooi in de serie van twintig om het wereldkampioen schap gewonnen. Hij versloeg in de finale de Zuidafrikaan Drysdale met 3_6 64 61. Het was de eerste overwinning van de 27-jarige Neder lander in een tornooi tellend voor het wereldkampioenschap, dat dit jaar voor het eerst wordt gehouden, onder auspiciën van de profgroep „World Championship Tennis" (WCT). Okker was vierde geplaatst. Hij verdiende met zijn overwinning een bedrag van 36.000 gulden. De Australische Wimbledonkam- pioene Yvonne Goolagong, die deel neemt aan de internationale tennis kampioenschappen van Nederland, welke maandag in Hilversum begin nen, heeft het kampioenschap van de Midlands op gras gewonnen. Ze zege vierde in de finale met 62, 61 over de Amerikaanse Patty Hogan. Het Nederlandse dames junioren team heeft ook in de troostronde van het tennistornooi om de Coupe Annie Soisbault in Le Touquet verloren. Dn- -BlsaWBl a Cl joon ua SJnquaifie^ uau ger-Blom verloren de beide enkelspe len in de wedstrijd tegen Hongarije. Door het slechte weer kon het dub belspel niet worden uitgespeeld. De Australiër Ian Fletcher, de jon gere broer van de veelvoudige dub belspelkampioen van Wimbledon Ken, heeft het internationale tennis tornooi van Noordwijk gewonnen. In de halve eindstrijden en in de finale stond hij zijn tegenstandei's, Jan Hor- diik en de Indiase speler Amritny, slechts drie games toe: 6—2, 6—1. De Nederlandse kampioen Fred Hemmes verloor in de halve finales van Amri- tray. Spanje, Hongarije. Zweden en Frankrijk hebben zich geplaatst "nor de eindronden van het tennistornooi om de Galea-beker, het Daviscuptor- nooi voor heren-junioren. De laatste uitslagen zijn: België - Spanje 05. Hongarije - Italië 32. Tsjechoslowakije - Zweden 23. In Thorn trad de ploeg van Rus land, na overwinningen van 5—0 op Polen en Nederland, niet aan voor de groepsfinale tegen Frankrijk, dat daardoor zoxtder té spelen overging naar de eindronde. Nederland .verlopr in zijn laatste ontmoeting van Polen met 14. Van Enkhuizen („ik heb een hele staf meegenomen") in twee races tegen onder anderen de Westduitser Trzmiel zijn (bij andere atleten zo slecht ontvangen) laatste kans te grij pen. De eerste keer echter kwam hij, na vier (niet door hem veroorzaakte) valse starts, te laat uit de blokken en trof hij een tegenwind van 1,5 mr per sceonde. De tweede race, waarin hij weer Trzmiel versloeg, was die wind opgelopen tot 2 meter per se conde en bleef hij ééntiende van de limiet verwijderd. Aan de KNAU is nu de beslissing of de ploeg al dan niet wordt uitge breid en zo ja, wie dan de gegadigden zijn. Een van de moeilijke punten hierbij is dat met een nog grotere ploeg de kosten nog meer zullen stij gen. Bovendien zou hét geringe aan tal trainers, dat naar Helsinki mee reist (twee) dan ook zeker uitbreiding behoeven. De vraag of hiervoor vol doende financiële middelen zijn, kon gisteren niet worden beantwoord, omdat het merendeel, van de be stuursleden en de leden van de tech nische commissie niet bereikbaar wa ren. Een beslissing zal echter van daag genomen moeten worden. Niet alleen om de atleten niet te lang te laten wachten, maar ook omdat van avond de inschrijftermijn voor de Europese kampioenschappen afloopt. A" Resultaten HEREN: 100 meter: 1. Bieler (Wld) 10.6; 2 Metz (Well) 10.7 200 meter: 1. Jellinghaus (Wdl) 21,2; 2. Krüger (Wdl) 21,4. 400 meter: .1. Scholske (Wdl) 4S.2: 2. Reich (Wdl) 47,1; 3. Jaris (Wdl) 47.2. 800 meter: 1. Pace (VS) 1 46-7: 2. Föhrenbach (Wld) 1.47.7; 3. Ber tram (Wdl) 147.8: 3. Hensgens CNed) 1.48.7 B-loop; l. Boonen (Bel) 1.49 1; 2. Van den Heuvel (Ned) J.49.3. 1500 meter :A-loop: 1. Scharn (Ned) 3.40 8; 2. Wessinghage (Wdl) 3.42.2; 3. Stratmann (Wdl) 3 43.3. B-loop; 1. Wassenaar (Nedi 3 42.0 5.000 meter: 1 Flake (Wdl) 14 00 6. 110 meter horden: Eerste loop: 1. Van Ervkhui- zen (Ned) 14.2; 2. Trzmiel (Wdl) 14.3: 3. Eckmeir (Wdl) 14.4; Tweede loop: 1. Van Enkhulzen 14,1 sec; 2. Trzmiel 14.3; 3. John (Wdl) 14,4. 400 meter horden: 1. Reibert (Wdl) 50,9: 2. Hennlge (Wdl) 50,9, Discus werpen: 1. Hennig (Wdl) 62,72 meter: 2. Neu (Wdl) 57.20 meter. Kogelstoten: 1 Mo- ser (Wdl) 19.12 meter; 2.- Blrlenbach (Wdl) 18 95 meter. Hoogspringen: 1. Magerl (Wdl) 2,20 meter: 2. Spielvofiel (Wdl) 2,14 meter. Verspringen: 1. Schwartz (Wdl) 8.07 meter. Polsstokhoogspringer)1. Engel (Wdl) 5.10 meter; 2. Ohl (Wdl) 5,00 meier. DAMES: 200 meter: A-loop: 1. Raelene Boyle (Aus) 23,6: 2. Rita wilden (Wdl) 23.8. B-loop: 1. Trudy Ruth (Ned) 24,0. 400 me ter 1. Hildegard Falek (Wdl) 53.7: 2. Chris tel Frese (Wdl) 54,3: 3. Annette Rückes (Wdl) 94.7: 6. Stans Brehm (Ned) 54,9. 1500 meter 1. Joke van der Stelt (Ned) 4.18.6; 2. Chfista Merten (Wdl) 4.20 9. 100 meter horden 1 Eltl Melerholz (Wdl) 13.7; 2 Margit Mach (tvdl) 13 8 verspringen: 1. Ingrid Mickler (Wdl) 6.72 meter: 2. Elke Hundemit (Wdl) 6,10 meter. Hoogspringen: i. Marjan Ackermans (Ned) 1,76 meter; 2. Karen Mack. Wal) 1.73 meter. Kogelstoten: 1. Els van Noorduyn (Ned) 17,10 meter: 2. Hans van Enkhuizen legde in Bonn de 110 m horden in 14,1 sec. af; 0,1 sec. boven de limiet voor Helsinki. Van Enk huizen had, zoals de windmeter regi streerde, evenwel 2 meter tegenwind per seconde. Een strop van 0,2 sec Sigrun Koflnk Wdl) 16,46 meter. Discus werpen: 1. Liesel Westermann Wdl) 60.66 meter; 2-. Brlgltle Berendonk (Wdl) 58.06 meter. Speerwerpen: 1. An.ieliesa Gerhards (Wdl). 57,86 meter. 2. Amelle Koloske (Wdl) 54.86. APELDOORN Ans Schut zal het komende seizoen niet meer deelnemen aan grote schaatswedstrijden, zoals de Eu ropese- en wereldkampioen schappen en de Olympische spe len in Sapporo. De Apeldoornse rijdster heeft de afgelopen week een brief gestuurd aan het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond, waarin zij uiteen ,zet in verband met haar onlangs gesloten huwelijk niet meer aan topwedstrijden te kunnen meedoen. Het ligt niet in de bedoe ling de - opengevallen plaats in de kernploeg door een ander te laten in nemen. Ans Schut, die op 26 november 19-14 in Apeldoorn werd geboren, heeft een wat ongelukkige schaatscarrière ge had. Nimmer kon zij een belangrijk kampioenschap veroveren, meestal door pech of een plotselinge inzin king. Bij de Nederlandse titelstrijd moest zij steevast Stien Kaiser, Carry Geysen of Atje Keulen voor laten gaan. De grote kracht van Ans Schut lag vooral op de lange afstanden. Hoogtepunt voor haar was de winst op de 3000 meter tijdens de Olympi sche winterspelen van 1968 in Greno ble. Veel activiteiten op ,wielermarkt' AMSTERDAM De kans is zeer groot, dat het aantal Ne derlandse professional wielerploegen het komende seizoen uit breiding zal ondergaan. Want behalve Charles Ruys, die vorige week donderdag aankondigde naar mogelijkheden voor een „Wybert"-ploeg te zoeken, ontplooit men ook bij Raleigh-Gazelle, Mars Nederland, Caballero en Goudsmit-Hoff de nodige activi teiten. De plannen van Kees Pellenaars en Mars zijn in de afgelopen weken al wat doorgedruppeld. Pellenaars wil, wanneer zijn directie besluit door te gaan, een groot aantal an dere renners aantrekken, omdat in zijn huidige formatie er heel wat renners zijn die niet de door hem gewenste mentaliteit zouden heb ben. Mars breekt straks, na de we reldkampioenschappen, met Flan- dria en gaat (met waarschijnlijk een mede-sponsor) verder met een grotendeels Nederlandse ploeg ge formeerd rond Joop Zoetemelk. Het Britse merk Raleigh dat Gazelle heeft overgenomen, wil met een grote ploeg komen en ploegleider Ton Vissers heeft daarvoor al de nodige gesprekken gevoerd. Hij is praktisch rond met René Pijnen en Gerben Karstens, terwijl ook Jan Janssen er wel iets voor zou voelen om met Vissers in zee te gaan. Vissers heeft ook Rini Wagt- mans gepolst, maar deze zei het lucratieve aanbod van het Ita liaanse S CIC moeilijk te kun nen laten lopen. Cabellero ten slotte, dat vorig jaar tegelijk met Visseers' Willem II-Gazelle stopte, maar wel de amateurpoeg op de been hield, komt met het her nieuwde onderzoek van de Wieier- markt de toendertijd gedane „be lofte" na, dat men zodra het kli maat in de profwielrennerij wat zou opklaren, men opnieuw de zaak zou bekijken. Dat er direct vijf Nederlandse wielerploegen zullen komen is ove rigens zeer onwaarschijnlijk. Het potentieel aan Nederlandse rijders is daarvoor te gering. Zeker wan neer men deelname aan de grote ronden (Frankrijk, Italië, Spanje) voor ogen stelt. Ton Vissers: „Ik verwacht dat Raleigh-Gazelle bin nenkort wel van de grond komt. Van Ruys en Cabellero zie ik dat nog niet zo zitten. Mars heeft na tuurlik het voordeel dat het reeds een Nederlandse kern heeft met een sterke kopman. Hoe Pellenaars dan verder aan andere renners moet komen weet ik niet." De Ronde van Schotland voor amateurs heeft een opzienbarend slot gekregen. De Fransman Claude Aiguespaires die in het algemeen klassement een kleine voorsprong had1 op de concurrentie, kwam ter wijl hij deel uitmaakte van een kopgroep ten. va! na een aanrijding met de Nederlander Mari van Ven- rooy. De Fransman die daardoor twee misuten achterop raakte ver speelde zo de kans op de eindzege. Die was nu voor de Brit John Cle- warth. De laatste etappe bracht Mari van Venrooy de zege. Hij kreeg in eerste instantie, hij was samen met de Luxemburger Foger uit het kopgroep je ontsnapt, een. uitsteken de kans, toen Fogen kort voor de finish de verkeerde weg in reed. Van Venrooy wacntte een ter op hem om net in een eerlijKe eindsprint uit te maken. Fogen was üaann Kansioos. w De iNeuenandse sprint kampioen Peter van Doorn Vs als derde ge- emcugd m de urote Rrys van wan- nover^ Winnaar werd de Australiër jonn Niciioison, Daniel Moreion (Fr) werd tweede. Joaquim Agostinho heeft de eerste twee ritten in de Ronde van Ponugai gewonnen. Hij won oe proloog, een lijdritje over 46UU me ier. De etappe van Almaoa naar Setubai over 64 kilometer werd in de eindsprint in zijn voordeel be slist. De enige Neoeriandse deelne mer, Gerard Vianen die in de tijdrit vijfde werd staatook op die plaats in het algemeen klassement. H Gerben Karstens heeft zaterdag in Brette-les-Pins (Fr) een interna tionaal criterium over 100 kilometer gewonnen. Hij versloeg de Span jaard Luis Ocana met wie hij een voorsprong op het peloton had ge nomen van ongeveer een minuut in de eindsprint. Behaive Nederland hebben ook België, Spanje, West-Duitsand, Oostenrijk, Zwitserland, Polen en Tsjechoslowakije ingeschreven voor de Tour de lAvenir. Aan de vorige rondrit (1969, gewonhen door Joop ZoetemeiK) namen ouiten drie Franse ploegen 12 buitenlandse equipes deel. -K- loop Zoetemelk en Jan Janssen (volgend jaar onder contract bij Ton Vissers?) in actie tijdens de Ronde van het Limburgse Uiestra- ten. ANDERSTORP De span ning in de strijd om het wereld kampioenschap in de 50cc klasse is tijdens de Grand Prix van Zweden nog toegenomen. De Spanjaard Angel Nieto en Jan de Vries hebben gezamenlijk de leiding in het klassement met beiden 67 punten. Nieto won de race in Anderstorp. Hij kon ech ter geen afstand nemen in het klassement om de wereldtitel omdat dit weekeinde kwam vast te staan dat de Grote Prijs van Ulster niet door. zal gaan. De strijd om de wereldtitel is ver deeld over tien races, de renner met de beste resultaten in zes van de tien races (de vier slechtste plaatsen tellen niet mee) mag zich wereldkampioen it Heerser Giacomo Agostini heerste zoals ge woonlijk in zijn specialiteiten de 350 en 500 cc. In de laatste klasse greep de Nederlander Rob Bron weer naast de prijzen. Dat was hem overigens voor de start al duidelijk geworden, toen hij verklaarde bang te zijn het einde niet te halen. Reden: Bron ver scheen aan de start met versleten kopbouten op zijn cylinders. Hij moest inderdaad na enkele ronden in de stromende regen de pits weer op zoeken. it Uitslagen 50 c (15 ronden van 4018 meter)1 Angel Nieto (Sp) op Derbi 31 min. 23.61 sec. (gem. 115,067 km). 2. Gilbert© Parlotti (It) op Derbl 31.25,76. 3. Jan de Vries (Ned) op Kreldler 31.46,10, 4. Barry Sheene (GB) op Kreldler 33.5(7,80. 5. Herman Meijer (Ned) op Jamathl 32.3-2.26. 6. Jan Bruins (Ned) op Kreldler 32.32.57. 7. op een ronde: Aalt Toersen (Ned) op Jamathl Snelste ronde: Nieto 2.03.81 gcm.: 117 km per uur. Stand voor liet wereldkampioenschap: 1. Nieto noemen. Dit jaar tellen door het af- De vries 67. 3. Schurgers (Ned) 34, 4 vallen van Ulster maar vijf wedstrij den voor de titel. Daardoor is De Vries nu toch naast Nieto gekomen. Gisteren kreeg dc Nederlander echter een .zware nederlaag toegebracht door de Derbi-combine Nieto-Parlotti. Het duo gaf de gehele race de toon aan en in de zware regen kon De Vries niet voorkomen dat hij een achterstand van bijna 21 seconden opliep. Meijer 31, S. Toersen 125 CC (38 ronden van 4018 meter): 1. Barry Sheene (GB) op Suzuki 49.'.5,99. 2, Börje Jansson (Zwe) op Maico 49.27.74. 3. Kent Andersaon (Zwe) op Yamaha 50.02.00. 4. Dieter Braun (WDld) op Maico 50.02.37 3. Dave Simmonds (GB) op Kawasaki 51.13.92, 30. op twee ronden: Aalt Toersen (Ned) met Maico. Snelste ronde: Angel Nieto op Derbi 1.55,79 gem.: 124,79 km per uur. stand om het wereldkampioenschap: 1. Sheene 74. 2. Nieto 60, 3. Jansson 56. 4. Braun 42, 5. Mortimer (GB) 35. 250 cc 31 ronden van 4018 meter): 1. Rodney Gould (GB met Yamaha 58.23.18 gcm: 128 001 k,m per uur. 2. Paul Sart (GB) op Yamaha 58.56,04, 3. Jarno Saarlnen (Flnl) op Yamaha 59.49 62 4. Torvo Lünsl- vuori (Flnl.) op Yamaha 39.51.58. 5. Frank Paris (GB) op Yamaha 1.00.C5.60. Snelste ronde: Mortimer (GB) op Yamaha 1.51.62 gem. 12 9km per uur. Stand wereldkam pioenschap: 1. Phil Read (GB) 55, 2. Gould 40, 3. Marsowsky (Zwi) 40, 4 Braun (WDld) 35, 5. GrasetU (It) 33. 10. Bult CNed) 18. 350 cc (58 ronden van 4018 meter). 1 Giacomo Agostini (It) op MV Agusta 1 M. 13,22 gem.: 128,63 km per uur. 2. Paul Smart (GB) op Yamaha 1.11.45.55, 3. Jarno Saarlnen (Flnl) op Yamaha 1.12.43,78., 4 op een ronde: Rodney Gould (GB) op Yama ha, 5. Kurt Ivan Carlsson (Zwe). Snelste ronde: Agostini 1 50,23 gcm. 131,22 km per uur. Stand wereldkampioenschap: 1. Agos tini 75. 2. Saarlnen 36. 3. Bult CNed) 3e, 4. Smart 34. 5. Pfirter (Oost) 23. 500 CC (40 ronden van 4018 meter): 1. Giacomo Agostini Ut) op MV Agusta 1.25.14.6 (gcm 113.12 km per uur). 2. Keith Turner (NZ) op Suzuki 1.25.43,4. 3. Tommy RObb (Ierl) op Seelcy 1,25.50.1. 4. op een ronde: Ulf Nilsson (Zwe) op Seeley. 5. Kaarlo Volvunieni op Setley Stand we reld-kampioenschap: 1. Agistl 1 105 pnt, 2. Turner 48 .3. Rob B.-on CNed) 18. 4 Olfen- stad (Fr) 25, 5. Robb 19 Breuk Nieto bleef heel lang achter de Ita liaan Parlotti hangen, maar zijn stal- genoot maakte in de laatste ronde ruim baan voor de titelverdediger om hem zodoende aan de hoogste punten- aantal te helpen. De Nederlander Jos Schurgens die derde staat in de totale rangschikking, moest de strijd in Zweden staken, toen zijn schakelpe daal afbrak. In de 250 cc-kiasse reed de Neder lander Theo Bult lang mee in de voorste gelederen. Het gevecht spitste zich toe rond vijf coureurs van wie er echter drie door motorpech uit de strijd werden geworpen. Bult moest ook aan de pits blijven, toen hij kort voor het einde met een gebroken kruk as te maken kreeg. Ook de Britten Mortimer en Brown moesten met pech naar de kant. De zege in deze klasse was voor de Engelsman Rod ney Gould op Yamaha. -M- Jan de Vries in actie op het circuit van Anderstorp in Zweden

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7