SOEDAN IN SPOOR VAN EGYPTE—S Britten zien steeds meer in de EEG Moskou argwanend jegens Nixons reis naar China El-Nimeiry wil toetreden 'j tot Arabische federatie Shell: Inkrimpen van produktie is geen politieke beslissing Akkoord Allende en Argentinië Nederlanders in Zweedse cel extra bewaakt Eerste officiële Russische reactie Twee arrestaties na jacht Syrië en Irak nemen Amman in wurggreep 5 MAANDAG 26 JULI 1971 i KHARTOEM, CAIRO, BEIROET (Reuter, UPI, AFP, DPA, AP) Soedan zal zich in januari insluiten bij de federatie van drie Arabische republieken Egypte, Lybië en Syrië. Dit heeft resident el-Nimeiry gisteren op een persconferentie meegedeeld. De aansluiting zal gebeuren, zodra 'je politieke instellingen van het land gereorganiseerd zullen zijn. Politieke waarnemers nemen aan, dat el-Nimeiry hiermee doelt op een organisatie van het Soeda- ese politieke leven volgens Egyptisch model, waarbij er maar één politieke partij bestaat die alle ieslissingen kan nemen en doen uitvoeren. hei Soedan heeft saterdag de diploma- opke betrekkingen met Irak verbro- bjjbn, als gevolg van de positieve hou- Ing die de .Iraakse regering tegen- ter het rebellen-bewind van de ndijnununisten had ingenomen. i) „Geschenk" Engeland - Mi xtgen< Pierri Tribunalen [genomen wordt, dat de Soeda- :ommunistische partij ongeveer feend geregistreerde leden heeft. I volgens Idriss ligt het aantal listen in de Soedan tussen de i twintigduizend. „Nu het Soe- volk zich tegen deze verrader- leperlng heeft opgesteld, zal 1 communistische partij in Soe- r zijn", zo deelde hij mee. [earresteerde communisten zul- rechtvaardige tribunalen" moeten staan. Gisteren vertel- [sident el-Nimeiry dat tot dus- mensen gearresteerd waren, wie honderd officieren. Zes tri zouden de verdachten von- Gedetineerden n daarbij ïtrekkelijl^sterse journalist heeft ge- ki v*3* aankomst uit Cairo b™.er\ brtoem meteen onder verzeker- Kiy,aring werd gesteld. Na twee ken de merkten de autoriteiten, dat hij ui(omnunist was en werd hij op j binnenbeten gesteld, dan denH dat we 2Z®B henderden gedetineerden ïrven bini» onder strenge bewaking in zijn. Dol- Stapds geconflskeerde lite- waarondcr de werken van Engels en de gedachten van Toeng n pocket-uitgave, la- de grond. ?regeld id Nederland Maatiegelen verkopen irectie vei functionaris legde uit: „We (el gedwongei om strikte vei- naatregelen te nemen. De ge- zijn vd. Eén van onze is, dat vij geen ruimte 1 om al die meisen in onder te beschi ig, rustig len tot v< loral ook ng middell erwonderei er een hu| and die joi paleis gaat, wordt door de militairen aangehouden en ondervraagd. Geen hulp Klopjacht »e klopjacht op de linkse opstande- het igcn en op alle communisten in het nciapd gaat intussen onverminderd lort. De twee door Lybië gekldnap- Soedanese leiders van het nieuwe E- ikse bewind, zijn inmiddels hartoem al ter dood veroordeeld. jjoor Faroek Hamadallah, die wel-» i'ht premier ln de regering had zul- p worden, is geëxecuteerd. [oionel Babakir el-Nour, die tot sident werd uitgeroepen, was vol- s el-Nimeiry nog niet ter dood ge- Jjeht, maar hij zou in de loop van dag of de avond doodgeschoten arden. President el-Nimeiry heeft onthuld, dat Egypte vorige week had voorge steld om de Soedanese troepen, die aan het Suezkanaal gelegerd zijn, naar Soedan terug te vliegen, tenein de de communistische coup te bestrij den. Tijdens zijn persconferentie van gisteren prees el-Nimeiry opnieuw de houding van Egypte en Lybië. Maar hij zei, dat de hulp van de in Egypte gestationeerde troepen niet nodig ge weest was, omdat de Soedanese mili tairen in Soedan het alleen hadden afgekund. Ook hoge Egyptische en Lybische militaire functionarissen zouden aan de operatie hebben meegewerkt, die door Egyptische en Lybische vliegtui gen uitgevoerd werd. Deze verklaring verheldert de duis tere uitspraak van president Sadat van vrijdag, waarin hij opmerkte dat de kracht van de Arabische federatie met betrekking tot Soedan nu wel duidelijk gebleken was en waarin hij iedereen waarschuwde niet in de in terne zaken van Egypte, Lybië, Syrië en Soedan tussenbeide te komen. BUENOS AIRES (EFE) De staatshoofden van Chili en Argenti nië, Salvador Ellende en generaal Alejandro Lanusse, hebben zaterdag een verklaring uitgegeven, waarin zij hun politiek van non-interventie be krachtigen en zeggen, dat zij tegen ideologische grenzen tussen de landen van Latijns Amerika zijn. De belangrijkste punten van hun verklaring zijn: Ratificering van een akkoord, waarin de arbitrage wordt geregeld inzake het geschil tussen hun landen over het Beagle-kanaal. Deze water weg vormt de grens tussen het zuiden van Argentinië en Chili. Bevordering van de bilaterale handel. Een verdrag over de principes van non-interventie en zelfbeschik king. Erkenning van een maritieme 200 mijlszone, doch met het recht van na vigatie voor de ander. SAIGON (AP) President Ngoejen van Thieu heeft zaterdag formeel aangekondigd, dat hij zich herkies baar stelt voor een tweede vler-jarige ambtstermijn en oud-premier Tran van Hoeong aangewezen als zijn kan didaat voor het vice-presidentschap. In een verklaring van slechts acht regels gei Thieu, dat hij besloten had zich opnieuw kandidaat te stellen, omdat hij besefte nog altijd verant woordelijk te zijn jegens vaderland en volk. Thieu heeft reeds maanden lang zijn kandidatuur voorbereid» en de basis gelegd voor zijn verkiezings campagne, zodat de aankondiging dan ook een formaliteit was. Vice-president Ngoejen Cao Ky en oud-generaal Doeong van (Grote) Minh zullen waarschijnlijk de tegen kandidaten zijn van Thieu bij de ver kiezingen, die op 3 oktober worden gehouden. Ky heeft zijn kandidatuur reeds aangekondigd, Minh heeft laten weten, dat hij zich kandidaat zal stel len. Eerder zaterdag hadden betrouw bare zegslieden in Saigon reeds ge meld, dat Thieu de 67-jarige in Zuid- Vietnam geboren Hoeong voor het vi ce-presidentschap had gevraagd. In dien hij had geweigerd, zou premier Tran Thien Khie door Thieu zijn aangezocht voor de post, Bulgarije Luchtbrug zou] louwfe twee Soedanese officieren wer- eg vA door de Lybiërs uit een Engels go#s8giersvliegtuig gehaald, nadat ns ojk Lybische gevechtsvliegtuign de kompot tot een landing op een Lybisch Egveld gedwongen hadden. Lybische regeringsdelegatie, vrijdag in Khartoem aankwam aan el-Nimeiry de hartelijkste ge- :n van de Lybische regering te bieden, nam de twee mannen ït vliegtuig mee en overhandigde aan de Soedanese machthebbers. In strijd met el-Nimelry's medede ling zijn de berichten uit Cairo. Daar hebben politieke kringen ont huld, dat tussen de coup van vorige week maandag en de tegen-coup van donderdag een luchtbrug was inge steld om de Soedanese brigade ln Egypte (ter sterkte van ongeveer tweeduizend man) naar de buitenwij ken van Khartoem over te brengen. De operatie stond onder leiding van el-Nimeiry's minister van defensie, generaal-majoor Khaled Hassan Ab bas, die op dinsdag vanuit Joegosla vië in Cairo aankwam. Bulgarije heeft intussen het bericht van het Egyptische dagblad Al Ah- ram ontkend, waarin werd meege deeld, dat de communistische coup in de Bulgaarse ambassade in Khartoem was voorbereid. Volgens Al Ahram had de secreta ris-generaal van de Soedanese com munistische partij Abdel Khalek Mahjoub, na zijn ontsnapping uit de gevangenis, zijn toevlucht in de Bul gaars ambassade gezocht. Hij begon toen onmiddellijk contact te zoeken met rebellerende officieren. De Egyptische vice-president Hoes sein el-Shafei feliciteert een breed lachende president el-Nimeiry (links) van de presidentiële garde, die afge lopen vrijdag geëxecuteerd werd. Het Bulgaarse persbureau dat het bericht van Al Ahram ln strijd met de waarheid noemde, verklaarde te vens, dat dit bericht „door de wester se pers gebracht en gedistribueerd was met het doel de traditionele vriendschap tussen Bulgarije en de Arabische landen te vernietigen". De pers in de Sowjetunie heeft za terdag zonder enig commentaar aan de gebeurtenissen in Soedan slechts enkele regels gewijd. Aanleiding „Vriendschap" Terwijl die contacten in de Bul gaarse ambassade gelegd werden, hield Mahjoub zich verborgen in de woning van luitenant-kolonel Osman Hoessein, de voormalige commandant verzoek van de Engelse mini- van buitenlandse zaken aan El- teiry om hun levens te sparen, door El-Nimeiry verworpen, verraders zijn Soedanese bur en wij moeten onder de gegeven andigheden de noodzakelijke itregelen treffen", zei hij. et Britse verzoek was opzettelijk vaaS gesteld, om el-Nimeiry niet idee te brengen dat Londen in Soedanese interne aangelegenhe- m »wil Ingrijpen. Niettemin stelt de f°"r se regering zich op het standpunt, 1° de twee mannen zich op Engels iöoy, "itorium bevonden en daarom bifc hadden op Britse bescherming. Executies tussen zijn, behalve de twee door gekidnapte mannen, in de af in dagen, al zeven leiders van de van maandag door een vuurpe- geëxecuteerd. El-Nimeiry kon dat de terechtstellingen zullen gaan en „twaalf of dcr- illen bedragen". I jacht op communisten en hun [athlsanten, die door el-Nimeiry >evolen, verloopt „volgens plan", danese minister van staat, Mo- 3 Idriss, heeft verklaard, dat in mende dagen alle communisten i Soedan zullen worden gearres- jen dat de communistische partij lorden verboden. |zei echter ook, dat dit van geen i invloed zal zijn op de nauwe ;kingen, die tussen de Soedan I Sowjetunie bestaan. „Er is in -ekkingen niets nieuws", aldus i Hij deelde mee, dat er al dui- lensen zijn opgepakt. LONDEN (Reuter) Volgens een „onderzoek van de opinieon derzoeken", gebracht door de Sunday Times, helt de Britse openbare mening steeds meer over naar de kant van toetreding tot de EEG. Het blad publiceerde een kaart, die toont dat de kloof tussen de voor- en tegenstanders sedert het begin van dit jaar steeds kleiner wordt: van 65 procent tpgen en 20 procent voor, in maart, naar 42 procent tegen en ?8 procent voor, nu. Het onderzoek van de opinie-on derzoeken kwam tot stand aan de hand van de bevindingen van de vier belangrijkste organisaties voor het peilen van de openbare mening. Een ander blad. de Sunday Tele graph, schreef gisteren, dat de cam pagne tegen de Britse toetreding tot de Europese Gemeenschap uiteen spatte tot een schande. Dit kwam, omdat de Labour-oppositiepartij, die een historische kans werd geboden om de partij van de natie, de verde digster van het rijk, het brandpunt van patriottische gevoelens te wor den, zich onwaardig voor zo'n grote zaak had getoond. Een gewapende Amerikaan, die vrijdagavond op het vliegveld uan New York Ivoor de tweede keer in korte tijd een vliegtuig wilde kapen om naar Milaan te vliegen, werd doodgeschoten door een agent van de FBI. Nadat hij eerst een lijnvUegtuig van de TWA liad gekaapt en de ge zagvoerder had gedwongen naar New York te vliegen, maakte hij zich daar, met een stewardess als gijzelaar, meester van een auto en snelde naar het vliegtuig, dat klaar stond om naar Milaan te vertrekken. Een overstapje, dat tot zijn dood leidde. Op de foto de stewardess na haar angstig avontuur. Over de houding van partijleider Wilson in de EEG-kwestie schreef het blad: „Wat hem betreft, ging het gro te debat niet over Engeland en Euro pa, maar over de heer Wilson en Europa." STOCKHOLM/HEERLEN De twee Heerlense drugsmokkelaars An no M. en Robbie van L., die sinds begin dit jaar in de Zweedse Kumlu- ge-gevangenis zitten, hebben extra bewaking gekregen. Aanleiding hier toe is de recente brandkastkraak in het Zuidlimburgse Born, waarbij 30 kg dynamiet werd buitgemaakt. De Zweedse justitie, die hiervan door Interpol op de hoogte Is gesteld, houdt er rekening mee, dat -leze kraak in verband zou kunnen staan met een eventuele poging tot bevrij ding van het tweetal. Een dergelijke poging werd eerder in juli vorig jaar in Zweden gedaan: toen betrof het de wegens drugsmokkel veroordeelde H. P. uit Schaesberg, wiens vrienden een po ging ondernamen hem met geweld uit de gevangenis van Helsingborg te ha len, zonder succes overigens. De Zweedse justitie neemt de zaak zo ernstig op, dat zij de extra-bewa- kingsploeg heeft uitgerust met twee helikopters. Een aanleiding tot de voorzorgs maatregelen ls ook het bezoek van de echtgenotes van beide gevangenen. Volgens de gevangenisdirectie toon den deze meer dan gewone belang stelling voor het beveiligingssysteem van de gevangenis. BAAR' i aan de I )et overigë a typisch H komt. Wa de strijd van vorige week om goed ingelfchte kringen in zouden meer ian 400 perso- gekomen zijn, Andere bron- >men meer dan cuizend doden. is nog st-eds een uit- ïrbod van krach, dat van •gang tot zonsc>)gang loopt, die langs het iresidentiële Volgens Al Ahram was de aanlei ding tot de staatsgreep de speech van el-Nimeiry van 25 mei, waarin hij had aangekondigd, dat Soedan uitein delijk slecht eén politieke organisatie zou hebben. De communisten zouden hebben ge vreesd, dat dit het einde van hun partij zou kunnen betekenen en ke ken uit naar „opportunistische" offi cieren, die een coup zouden kunnen uitvoeren. Daarna zouden die uit de weg zijn geruimd en de partij de al leenheerschappij krijgen. Aldus Al Ahram. El-Nimeiry beschreef, hoe hij tij dens de tegencoup van donderdag per abuis bijna door loyale troepen was doodgeschoten. "Hij was zijn bewakers ontvlucht en over 'n vier meter ho ge muur van het presidentieel paleis geklommen, nadat tanks bemand met loyale troepen 't vuur op de rebel len hadden geopend. Hij was eerst gedwongen op de grond te gaan liggen, terwijl de rui ten van het paleis overal aan digge len vlogen. Daarna vluchtte hij door de paleisgangen om naar buiten te komen. „Mannen, vrouwen en kinde ren waren buiten samengestroomd en gaven massaal uiting aan hun rtcun voor mij en de revolutie", zei hij. Soldaten, die hem niet herkenden, hadden het vuur op hem geopend, maar hij slaagde erin bovenop een legertruck te klimmen en zich bij zijn mensen te voegen. Kamertje In een korte omschrijving van wat er precies gebeurde, toen vorige week dinsdag de staatsgreep werd ge pleegd, gaf Nimeiry te kennen, dat hij was gevangengenomen en een uur lang met zijn handen boven zijn hoofd had moeten staan. Rebellerende officieren hadden hem naar het presidentiële paleis ge bracht, blootsvoets en in zijn nacht kleding met allerlei soorten wapens op hem gericht. Twee dagen land was hij in een kamertje opgesloten en had hij slechts enkele happen te eten gekregen. Irak De president uitte felle beschul digingen aan het adres van de Iraak se regering, die betrokken zou 'ijn geweest bij de samenzwering tf»gen hem. „Ik voel me beschaamd te moe ten zeggen dat zij actief bij de coup betrokken was" zei hij. Zijn regering beschikt over documenten, dat de Iraakse Baath-partij beslist niet lij delijk had toegezien. Soedan had za terdag reeds om deze reden de be trekkingen met Irak verbroken. MOSKOU De eerste officiële Russische reactie op Nixons voorgenomen reis naar Peking bevatte gisteren waarschuwingen aan het adres van zowel China als de VS hun contacten niet te gebruiken voor het uitoefenen van druk op Rusland. De reactie verscheen in het partijblad Prawda en werd overgenomen door het persbureau Tass. Behalve diep wantrouwen in de Chinees-Amerikaanse toenadering, sprak uit het artikel ook de afwach tende Russische houding. „In de Sow- jet-Unie ziet niemand reden tot s?n- satie in de Chinees-Amerikaanse contacten", schreef de Prawda. GEVOLGEN „Onze partij en staat zullen reke ning houden met alle mogelijke ge volgen van deze contacten... Het spreekt echter vanzelf, dat elk voor nemen om de contacten tussen Pe king en Washington te gebruiken om druk uit te oefenen op de Sowjet- Unie of op de staten van de socialisti sche gemeenschap slechts het resul taat van gebrek aan realiteitsgevoel kan zijn". VREDE Het blad vervolgt: „De politieke beslissingen van Amerika en China moeten niet leiden tot het ingewik kelder maken van de internationale toestand. Zij moeten daarentegen lei den tot ontspanning. Het lijdt geen twijfel, dat de be langen op lange termijn van de vol ken van de Chinese Volksrepubliek en van de Verenigde Staten, evenals die van alle volken, beslissingen vra gen, die vrede en veiligheid zullen brengen en geen politieke combina ties, die tegen andere staten gericht zijn... De Sowjet-Unie is evenals in het verleden bereid krachtig samen te werken met alle staten, waaronder de Chinese Volksrepubliek en de VS, voor de versterking van de wereld vrede, de vrijheid en de onafhanke lijkheid, de vooruitgang en de wel vaart van alle volken". CHINA „Onze partij en onze staat", zo ver volgt de Prawda, „spreken zich uit voor de normalisatie van de betrek kingen tussen de Chinese en de Rus sische volken, wat van vitaal Gelang is voor beide volken, voor het we- reldsocialisme en voor de strijd tegen het imperialisme. Tegelijkertijd voeren wij een con sequente strijd tegen de anti-leninis tische basis van de Chinese leiding, tegen haar afscheidingsactiviteit, die leidt tot ondermijning van het anti- imperialistische front, de socialisti sche gemeenschap en de communisti sche en arbeidersbeweging in de we reld. kaar-bestaan toe. Zij is ook bereid haar betrekking met de VS te ont wikkelen, waarbij zij zich baseert op het feit. dat dit ln het belang van het Russische en Amerikaanse volk en van de wereldvrede zou zijn. Gelijktijdig zal de Sowjet-Unle zich steeds met beslistheid verzetten tegen de daden van agressie van de VS en tegen de politiek van geweld", aldus het Russische partijblad Prawda in zijn reactie op Nixons voorgenomen bezoek aan Peking. KRITIEK Ondanks de aanstaande reis van de Amerikaanse president, wordt hij door het Chinese Volksdagblad nog altijd uiterst kritisch bejegend. Zo schreef het blad gisteren, dat „de zo genaamde nieuwe Azië-politiek van de regering-Nixon niets anders is dan een samenraapsel uil de versleten, agressieve methoden van het Ameri kaanse imperialisme... Als er iets nieuws aan is, is het dat de regering-Nixon, die thuis en in het buitenland met steeds meer moeilijk heden kampt en ambities heeft, die haar macht ver te boven gaan, tracht met slimmer en gemener manieren vast te houden aan het beleid van agressie en oorlog". VOORBEREIDING Het artikel werd geschreven naar aanleiding van het bezoek, dat de Amerikaanse minister van defensie, Mel vin Laird, onlangs aan Japan bracht. Peking bereidt het Chinese volk op het komende bezoek van president Nixon voor door elke dag in de pers artikelen over de VS te publiceren. Dit verklaarden gisteren vijftien Amerikaanse wetenschapsmensen, die een maand lang zonder enige belem mering door China mochten reizen. INSTEMMING Volgens een opiniepeiling in de VS draagt Nixons voorgenomen bezoek aan Peking de goedkeuring weg van 67 procent van de Amerikaanse be volking. Van de 1002 personen, die werden ondervraagd, stond twintig procent afwijzend tegenover het be zoek. De overigen hielden er geen mening op na. Uit dezelfde steekproef bleek, dat 54 procent momenteel in stemt met de wijze, waarop Nixon het presidentiële ambt vervult. Van een verslaggever WILLEMSTAD „Het spreekt vanzelf, dat Shell in Venezuela verontrust is door de ontwikkeling inzake de nieuwe petroleumwet. Het tijdelijke in krimpen van de produktie staat echter in geen enkel verband met de recente ontwikkelingen inzake deze wetgeving". Dat zegt de directie van Shell Cu racao' naar aanleiding van geruchten LASTER Wij verwerpen de chauvinistische politiek van grote mogendheid van Peking, evenals de Chinese lasterpro- paganda inzake de politiek van onze partij en onze staat". „De Sowjet-Unie past standvastig het 'beginsel van vreedzaam naast-el- Van een correspondent BREDA Na een urenlange ach tervolging, die zaterdagnacht in Am sterdam begon, is een surveillancepa trouille van de Bredase politie er in geslaagd in Oudenbosch twee minder jarige autobestuurders aan te houden. Bieden reden in gestolen auto's. Tijdens dq achtervolging, waarbij zeer hoge snelheden werden bereikt, probeerde een van de bestuurders de politie zo te hinderen dat de andere bestuurder er tussenuit kon knijpen. Dat lukte uiteindelijk niet. Nadat de politie uit de eerste wagen twee min derjarigen .had gehaald, kwam de be stuurder werd daarna ook ingerekend, gen langsrijden. Hij had de grote pech dat de motor van zijn auto pre cies afsloeg op het punt waar de poli tiepatrouille stond De 16-jarige be stuurder werd aarna ook ingerekend. DAMASCUS (REUTER, UPI) Syrië heeft gisteravond zijn grenzen met Jordanië gesloten, uit protest te gen „de liquidatie van het Palestijnse verzet en de beschieting van een Sy- risch dorp." Aldus is officieel In Da mascus bekendgemaakt. De gevolgen van deze stap zijn voor Jordanië zeer ernstig. Jordanië importeert namelijk het aller grootste gedeelte van zijn goederen via Bei roet (in Libanon). Vandaar worden de goederen in vrachtwagens overgela den en via Syrië naar Amman gere den. Ook ontvangt Jordanië zijn olie van de Libanese raffinaderijen via Syrië. Jordaniës belangrijkste export- produkten fosfaten worden eveneens via Beiroet of via de Syri sche haven Latakia verscheept. Als Jordanië zijn enige andere haven voor deze export gebruikt nl. Aka- ba aan de Rode Zee dan moeten de fosfaten om heel Afrika vervoerd worden om hun markten in Europa te bereiken. In Damascus voegde men aan het besluit toe, dat Syrië „vertrouwen blijft stellen in hei Jordaanse volk. Tevens zal het Jordaanse leger als een broederlijk, Arabisch leger, be schouwen, ondanks de mogelijke op drachten die het nog krijgt en die tot nog meer drama's en bloedvergieten kunnen leiden". De sluiting van de grenzen is daarom „met het Jordaan se regime". als zou het concern een politieke be slissing hebben genomen, Technischeoorzaak Shell wijst erop, dat de inkrim ping een „technische" oorzaak heeft, zij is nl. „een seizoenverschijnsel, merkbaar over de gehele wereld. Be halve een inkrimping van de produk tie van 130.000 barrels per dag door Shell in Venezuela, hebben ook de andere groepsmaatschappijen elders ter wereld hun produktie moeten te rugbrengen met 300.000 barrels per dag. Seizoeninvloeden De bijzonder sterke seizoeninvloe den van dit jaar vinden hun oorzaak mede in het feit dat de afgelopen winter, zowel ln Europa als in Noord- Amerika, aanzienlijk minder streng is geweest dan verwacht werd met als gevolg dat vele verbruikers van stookolie dit jaar nog over aanzienlij ke voorraden beschikten en niet in staat waren meer olie af te nemen wegens gebrek aan voldoende opslag ruimte. Niet „op het matje" Het ligt ln de lijn der verwach ting", aldus Shell Curacao, „dat later in het jaar deze voorraden geheel op gebruikt zullen zijn en het normuie produktieniveau weer bereikt wordt". Tenslotte wordt erop gewe zen, dat het verder eveneens niet cor rect is dat Shell in Venezuela „op het matje is geroepen", door het ministe rie van mijnbouw in Caracas. De directie van Shell in Venezuela heeft geregeld contact met de Vene zolaanse autoriteiten betreffende de huidige marktsituatie en zover haar bekend is, „is er in het geheel geen sprake van enig misverstand tussen de autoriteiten cn Shell". FIJNAART Het 15-jarige meisje N. C. Nieuwkerk uit Fijnaart (N-Br.) is zondagmiddag om het leven geko men bij een verkeersongeval in haar woonplaats. Het meisje zat als duo- passagiere achterop een bromfiets, die werd bestuurd door een 17-jarige jongen. De jongen raakte in een slip en werd geschept door een achterop komende personenauto. De jongen raakte ernstig, maar niet levensge- vaarijk gewond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5