CHOLERAGEVAAR IS IN SPANJE BEDWONGEN I Wandelveteraan! Verkerk (72) pakt administratie in TV-commentaar 2 moderne theeglazen Aftellen van Apollo-15 verloopt zeer goed Sterke toeneming Europees toerisme NS-Vakantie- dagtochten Samen op reis? Neem een 2-pluskaart! Een schort Winkeltruc levert voor twee mille Porto Rico moet vrij worden Nètoptijd voor de zomen bon I I I Pand reisbureau ontruimd Onderministers naar Italië voor beëdiging Vooral naar Griekenland Maximumsnelheid 100 km in West-Duitsland Haarlemmermeer overweegt proces tegen NV Schiphol t gdm u -T ^ier milioen locli LRlVl-subsidie voor T Indiërs door dekolonisatiecongres waterdakloos Vliegtuig van Twl in VS gekaapt ZATERDAG 24 JULI 1 een dag onbeperkt reizen door Nederland. 2 personen f 30.- 3 personen f 35.- 4 personen f 40.- 5 personen f 45.- Zaterdag: en zondag onbeperkt geldig. Maandag t/m donderdag van 9 uur 's morgens af, vrijdag niet. Neem een pasfoto mee! voordelig uit met NS „Zomaar een zomeravond zal vol gende keer worden gepresenteerd door Dore Smit. Ze zal zich voor die gelegenheid kleden in een schort, maar ze weigerde te zeggen waar die is gefabriceerd. Dat was ongeveer de belangrijkste informatie die we op staken van Zomar een zomeravond" van Letty Kosterman. De roemruchte dagen van dit roemruchte VARA-zo- merprogramma lijken definitiéf voor bij te zijn. De serieuze informatie die vroeger door het programma werd gestrooid, is verdnderd in een soort tipgeverij. Een sprekend voorbeeld was de aankondiging van een boek van Harriet Freezer. Dat gaat over verwaarloosde vrouwen en was op zijn minst een kleine gedachtenwlsse- ling waard geweest, maar die kwam niet. Een ander voorbeeld was de we zenloze afronding van een zigeuner film. Het gesprekje in de studio na de geprefabriceerde film sloeg nergens op zodat we er nu nog naar hadden kunnen raden wat de bedoeling van die film mag zijn geweest, als we niet in een krant hadden gelezen hoe het zit. In Achter het Nieuws zagen We wat tweederangs nieuwsonderwerpen. Een behandeling van de mislukte vuillozing door de Stella Maris was alleen de moeite waard omdat Achter het Nieuws zich veel meer dan ande re zendgemachtigden duidelijk boos maakte over de plannen di ehadden bestaan en omdat Jan Wolkers die vandaao van zijn eiland wordt ge haald. die boosheid nog wat kon ver scherpen. Verder was het de derde keer deze week dat we de IJssel- meer-paling met de kuil hebben zien vangen. Hier en Nu behandelde de binnenlandse problemen vanuit de studio. De Groningse wethouder Van de Berg was dan wel blij met de vijf miljoen die de regering wil steken in de Groningse kledingindustrie, maar hij moest nog zien dat na deze eerste stap de berg ook verder 20! uiordén beklommen. MADRID (Reuter, AP, UPI, DPA, AFP) - Het choleragevaar in Spanje is volgens de Spaanse regering bedwongen. Dit heeft men kunnen bereiken door een grootscheepse inenting van de bevolking in de provincie Zara- goza. De gouverneur van deze provincie deelde vrijdag mee dat de zeven mensen die aan deze ziekte leden inmiddels uit het quarantainecentrum in Epila zijn ontslagen en dat er geen gevaar voor uitbreiding is. Volgens officieuze berichten zouden er in de provincie nog 250 mensen worden behandeld en zou het totale aantal dodelijke aflopen 22 bedragen. Dit in tegenstelling tot het getal ze ven, dat door de regering is genoemd. Goedaardig De in Spanje geconstateerde chole ra is een tamelijke goedaardige vorm Van deze ziekte, aldus een woord voerder van de Wereldgezondheidsor ganisatie in Genève. Hij zei, dat de zeven bij Zaragosa geconstateerde ge vallen door de WGO als incidenteel en van geen enkel belang voor de in Spanje verblijvende toeristen worden beschouwd. De Wereldgezondheidsorganisatie acht het mogelijk, dat zich in andere Europese landen eveneens cholerage vallen zullen voordoen. Wij verwach ten echter absoluut gee® uitbreiding op grote schaal van deze epidemie, voorzover men bij zeven gevallen van een epidemie mag spreken. Inentingsactie "Onder de 1.2 miljoen inwoners van Casablanca is donderdag een. massale anti-cholera inentingsactie begonnen. De regionale gouverneur deelde mee, dat er echter geen enkele reden voor alarm was. Tot nu toe zijn in Spanje ongeveer 7 miljoen mensen tegen de cholera ingeënt. Inmiddels hebben de cholera-ver- schijnselen in Spanje in verscheidene landen geleid tot maatregelen voor toeristen uit en naar Spanje. De Franse minister van gezondheid, Ro bert Boulin drong er vrijdag voor de radio sterk opaan dat alle Franse toe risten, die naar Spanje gaan, zich zouden laten inenten, maar hij stelde de vaccinatie niet verplicht. Ook zei hij, dat nog geen datum is vastgesteld. Dit in tegenstelling tot een verklaring van functionarissen van zijn ministerie, die als datum 4 augustus hadden genoemd. Nederland Naar aanleiding van de gebeurte nissen in Spanje en de maatregelen van de Franse regering daarop heeft de Alg. Ned. Ver. van Reisbureaus (ANVR) een communiqué uitgegeven. Hierin staat, dat slechts reizigers, die na 4 augustus over land de grens naar Frankrijk vanuit Spanje zullen overschrijden tot nader bericht voor vaccinatie moeten zorgen tenzij zij in het bezit zijn van een nog geldig vac cinatiebewijs. In Spanje Clan ringen op Vijfde slachtoffer verkeersongeluk Van onze correspondent MEPPEL Drie jongemannen, in leeftijd variërend van 19 tot 20 jaar, hebben kans gezien uit de winkel van de juwelier C. v. d. V. uit Meppel een tableau met gouden ringen (waarde tweeduizend gulden) weg te nemen. De jongelui kwamen de winkel bin nen en toonden belangstelling voor een klokje uit de etalage, dat hun bij nader inzien echter niet beviel. Na hun vertrek miste de jüwelier de rin gen uit de etalage. NEW YORK De afgevaardigde van Cuba heeft bij de V N meege deeld dat zijn regering plaatsing op de agenda van de komende assemblee zal verzoeken van de kwestie van de onafhankelijkheid van Porto Rico. Porto Rico staat onder Amerikaans bestuur. (voor ieder die een nieuwe abonnee opgeeft) Met houders in 4 hippe kleuren-, oranje - paars - groen - geel leuk op de camping, of een fijn zomeravondfeestje Ik geef op als Ik geef op als nieuweabonnee: natm; slraat: pl"'s: J betaalt: O.per kwartaal par maand Alsbeloning voor mi jn aktiviteit ontvangik 2 theeglazen. Iontvangik2theeglazen. m De nieuwe abonnee krijgt onze I krant veertien dagen gratis. I j Mijn naam «raat: Voorzover vaccinatie wegens tijd gebrek in Nederland niet mogelijk is, kan daartoe in Spanje worden over gegaan. Voor toeristen, die uit Spanje in Nederland terugkeren, bestaat geen vaccinatieverplichting, omdat de situatie in Spanje volgens de ANVR zodanig is, dat deze niet zal verslech teren'. De Amsterdamse geneeskundige diénst heeft besloten reizigers, die via Frankrijk Spanje willen aandoen in de gelegenheid te stellen zich tegen de cholera te laten inenten. EINDHOVEN Het pand, waarin het Eindhovense reisbureau Spantour was gevestigd is gisteren ontruimd in verband met het faillissement van de coöperatieve vereniging Australië Reizen. Spantour nam in februari de ze vereniging over en verplichtte zich al haar schulden te betalen. Het reis bureau bleek echter niet in staat de schulden van Australië-reizen te 'be talen. De Eindhovense kantonrechter, sprak 1 juli het faillissement van de ze vereniging uit. Spantour kwam enige tijd in het nieuws, doordat de door dit bureau georganiseerde reis van Ajax-suppor- ters naar Londen mislukte. Het bu reau bleek toen niet in staat de reis- sommen terug te betalen. O. Flevoland BIDDINGHUIZEN De 54-jarige mevrouw S. IJzerman-Houlo uit Meppel is vrijdagavond in een zie kenhuis te Zwolle overleden. Zij is het vijfde slachtoffer van het ver keersongeluk dat woensdagmiddag Mj Biddinghuizen in Oostelijk-Flevoland is gebeurd, waarbij haar echtgenoot om hët leven kwam. Haar zoon, die het busje bestuurde, werd licht ge wond. Hooibroei: 1,5 ton schade VEENDAM Voor enkele tonnen schade werd aangericht toen de sla gerij van J. Zuidema in Veendam door brand werd verwoest. De brand werd ontdekt door een weduwe, die gen deel van het pand bewoont. Waarschijnlijk is kortsluiting de oor zaak. De Romeinse ontwerper Tiziani, die in zijn geboorteland Amerika nog Evan Richards heette, showt hier twee pastelgele avondjurken, die onderling iets verschillen. Ze zijn bedrukt met dansende mandarijnen en andere Chinese motieven. KAAP KENNEDY (Reuter) Het aftellen van de start van het Ameri kaanse ruimteschip Apollo-15, dat maandag naar de maan vertrekt, is tot dusver „zeer goed" verlopen, zo is gisteren officieel meegedeeld, er heb ben zich geen noemenswaardige pro blemen voorgedaan. Wel is een stel batterijen in de maanlander vervan gen. omdat daar deeltjes magnesium in bleken te zitten. Voordat een volgens programma vastgestelde onderbreking van twaalf uren in het aftellen begon, werkten David Scott, James Irwin en Alfred Worden opnieuw in de vluchtnaboot- ser van de Apollo-capsule. De weerkundige dienst verwacht bevredigende weersomstandigheden voor het tijdstip van de start. Wel wordt gerekend op onweersbuien in de avond, zoals die in dit jaargetij veelvuldig voorkomen, maar voor het tijdstip van vertrek, 09.34 uur plaat selijke tijd, wordt een licht bewolkte hemel, zwakke wind en goed zicht verwacht. Op de vraag of een onweer moge lijk gevaar voor de start zou opleve ren, zei een NASA-woordvoerder. dat de zeer vluchtige brandstof pas acht uren voor het vertrek zou worden overgepompt. De laatste maand is het lanceercomplex elf maal door de I11 graclit gevonden meisje was Finse Van één onzer verslaggever AMSTERDAM Het meisje, waarvan dinsdag het stoffelijk over schot uit de Prinsengracht in Amster dam werd opgehaald, blijkt een 20-jarige Finse studente te zijn. In het Vondelpark verblijvende vrin- hebben haar geïdentificeerd. De poli tie heeft naam en woonplaats nog niet vrijgegeven, omdat eerst de ouders moeten worden ingelicht. De identiteit van de ongeveer 20-jarige jongeman, wiens lijk een dag later in de Lijnbaansgracht werd gevonden, is nog niet vastgesteld. Bij de politie is een groot aantal tips bin nengekomen, die echter tot nu toe niets hebben opgeleverd. Gezien het merk van de broek, die hij droeg,, wordt vermoed, dat de jongeman, die evenals de Finse studente door ver drinking om het leven is gekomen, een Fransman is. Van onze parlementsrcdactie DEN HAAG Het kabinet heeft gisteren zes nieuwe staatssecretaris sen voorgedragen om door de Konin gin benoemd te worden. Zij zullen volgende week door koningin Juliana op haar vakantieverblijf in Italië worden beëdigd. Zoals begin deze week al in grote lijnen is komen vast te staan, gaat het om de volgende kandidaten: mr. J. H. Grosheide (ARP) voor justitie, dr. R. J. H. Kruisinga (CHU) voor verkeer en waterstaat, mr. J. G. Riet kerk (VVD) voor sociale zaken, mr. C. E. Schelfhout (KVP) voor onderwijs en de heer H. J. L. Vonhoff (WD) voor crm. Met de voordracht van deze kandi daten is het aantal staatssecretarissen op twee na rond. Er ontbreken nog een onderminister op volkshuisves ting en ruimtelijke ordening en een tweede onderminister op het departe ment van crm die geleverd moeten worden door respectievelijk DS'70 en de KVP. Zoals bekend had DS'70 eerder het kamerlid mevrouw Phia van Veenen- daal kandidaat gesteld voor volks huisvesting. Zij kon echter niet tot overeenstemming komen met minister Udink. Het overleg over een volgende kandidaat duurt nog voort. De KVP kwam hiermee voor de noodzaak te staan een vrouwelijke kandidaat te leveren, wil er althans een vrouw zitting kunnen nemen in de nieuwe regeringsploeg. Dit leverde nogal wat moeiliikheden op, maar premier Biesheuvel taxeerde gister avond voorzichtig dat het de partij toch wel zou lukken. Arrestatie na overval on antiquair Van een correspondent GRONINGEN In Amsterdam is gearresteerd de 39-jarige H.J. ten C. uit Groningen, die verdacht wordt van het uitlokken van een roofover val op een Groningse antiquair op 21 juni. Bij die overval maakten een man en twee jongens (die al eerder gearresteerd werden) ruim vijftien mille buit. Ten C. zou daarvan twee mille gekregen hebbên. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Vandaag pakt Martinus Verkerk (72) de wan del-burgerlijke stand van de Vierdaagse in: een slordige hon derdduizend namen, geboorte data en adressen, oogst van tien tallen marsen. Gouden kruisdrager Verkerk uit Voorburg is de administrateur van het jaarlijks weerkerende grootste wandelfeest in Europa. „Het circus gaat dicht", zegt deze gepensioneerde PARIJS (DPA) Het inter nationaal toerisme is in het eer ste half jaar van 1971, wat de Europese landen betreft, sterk toegenomen. Bijzonder goed merkbaar werd de stroom reizi- gets uit West-Duitsland groter, iets minder sterk was de stijging van het aantal toeristerT uit Frankrijk en Groot-Britannië. Dat schrijft de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een overzicht over het toerisme in 1970, waarin tevens gegevens zijn opgenomen over de eerste helft van dit jaar. bliksem getroffen. Nadat de Apollo-12 op 14 november 1969 bij het omhoog gaan door de bliksem was geraakt, waardoor de elektrische stroom in het ruimteschip enige minuten was uitge vallen, is destijds bepaald dat een lancering moet wachten, totdat on weersactiviteit uit de omgeving is verdwenen. FRANKFORT (DPA) Nog dit jaar zal in West-Duitsland voor alle verkeerswegen een mazimumsnelheid van 100 km worden ingevoerd. Alleen de grote snelwegen vallen daarbuiten. Minister van verkeer, Georg Leber, zei gisteren, dat een desbetreffend voorstel na de zomervakantie bij bet parlement zal worden ingediend. Dc ervaringen, die men in andere landen met het beperken van de snelheid heft opgedaan waren voor hem aan leiding deze maatregel ook in est- Duitsland in te voeren. Voorts zal het toelaatbare alcoholpercentage in het bloed voor vrachtrijders op 8,8 pro mille worden gesteld. Het toerisme uit Noord-Amerika richting Europa werd ten opzichte van de twee voorgaande jaren daa rentegen iets kleiner en Japan dat n 1970 recordaantallen toeristen ontving voor de wereldtentoonstelling in Osa ka, moest met een terugslag genoegn nemen. Blijkens gegevens die de OESO voor de afzonderlijke landen over de eerste twee tot zeven maanden van dit jaar beschikbaar heeft, blijkt dat griekenland met een stijging van27 pet op de eerste plaats staat van de landen waar het aantal toeristen is toegenomen. Finland volgt met een stijging van 24 procent, Zweden met 23, Spanje met 19, Groot-Brittannië met 12, West-Duitsland met 12, Por tugal met 11, Denemarken met 11, Noorwegen met 8, Verenigde Staten Wehrmami verwezen naar psychiater DEN IHAAG De arts van zijn onderdeel heeft de langharige dienst plichtige Ririus Wehrmann naar een psychiater verwezen. Dit is het resultaat van een „huis houdelijk onderzoek" dat gisteren werd ingesteld naar de achtergronden van Wehrmanns afwezigheid bij de schoolbatterij van de 107e afdeling veldartillerie in 't Harde. Wehrmann is intussen weer nor maal ingedeeld, nadat hij zich na een lang weekeindverlof niet op maandag om 12 uur, maar pas donderdagavond om 7 uur meldde. LC' (00 ite er nd referendaris van het ministerie financiën („Drees jr. was mijn ch< ?eeJ die, voordat hij vijf jaar geleden administratieve opperhoofd werd de Koninklijke Nederlandse Bcf! voor Lichamelijke Opvoeding zelf ventien maal de Vierdaagse h( °°r volbracht. |etrc mpe Wandellatijn Ml n: dai met 7, Ierland en Frankrijk met elk 5 en Zwitserland met 3 procent. Met een gezamenlijke ontvangst van 14.2 miljard aan deviezen en met 134 miljoen geregistreerde toeris ten heefthet internaiotiale toerisme in de éërstë helft Van dit jaar een toeneming van 10 a 125 procent on dergaan. In de Europese OESO-lan den nam de deviezenontvangst uit het toerisme mt 16 procent tot tot 10.4 miljard. Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL Ook de gemeente Haarlemmermeer overweegt een pro ces aan te gaan tegen de NV Luchtha ven Schiphol, wegens het lawaai dat vliegtuigen veroorzaken. Zoals be kend. kondigde de Stichting tegen ge luidshinder door vliegtuigen in Am sterdam al eerder aan dat Schiphol een proces zal worden aangedaan door de stichting. B. en w. van Haarlemmermeer hebben laten weten de gemeenteraad voor te stellen een civiele procedure aan te gaan, zodra blijkt dat het in middels gevraagde juridische advies positief luidt wat het succes van de afloop voor de gemeente betreft. Zo wel de stichting als de gemeente Haarlemmermeer hebben moed geput na het resultaat van een soortgelijk proces dat maanden heeft geduurd rondom vier luchtvaartmaatschap pijen die op het Franse vliegveld Or- ly opereren. De hoogste Parijse recht bank besliste ten slotte dat de maat schappijen schuldig zijn aan het scheuren van muren en aan de psy chische schade die talrijke inwoners van kleine dorpjes in de buurt van Orly lijden. De gemeente Haarlemmermeer heeft een in de arm genomen advo caat een dossier gegeven om naast de consequenties van de bestaande ge luidsoverlast, ook die in verband met de eventueel aan te leggen vijfde Schiphol-baan te bestuderen. Om het proces van de gemeente Haarlemmer meer is gevraagd door het D'66-raadslid J. Heemskerk. Er zijn er die zeggen dat Verk het „computerboek", zijn njeu^ hulpmiddel, onder zijn hoofdkus YC bewaart, maar dat is wandellat Hij loopt wel erg warm voor de Vij^ daagse, die hij andermaal met toegewijde staf cijferaars heeft leefd in het piepkleine hoofdkwarfer van de Vereniging aan het KeiWl Karelplein. Daar heerste Verkerk weer als kleine „keizer" over lijsten, kaart i kruisen, diploma's, kniptangen (50) de onvermijdelijke gevonden vo 'm] werpen, zoals: zonnebrillen, tass dassen, mantels, jacken, parapli reserveschoenen en wat dies meer linl Tu Verkerk is telkenjare de on\,2ei stoorbare vraagbaak achter de scl'Lj. men, even beminnelijk als prec,der Geduldig voor de Scandinaviërs, „.jx hij familieziek noemt „ze corf d sponderen bij het leven" en striJfr baar jegens de Duitsers, die hij or nisatorisch tracht te overbluffen. Hij beheerst het internation^ geldverkeer (stortingen van de zenden buitenlandse deelnemers) luistert geduldig naar dames, die zïl ook nu weer kwamen beklagen onwelvoeglijke liederen, naar ar loze informanten, die wensten dat terstond in de wandelèrmee een B' ziliaan of een Ier zou lokaliseren treedt tactvol op bij droevige familuil gebeurtenissen. V „Als ze mijn neus zien, stuiven Q\ op me af", mompelt Verkerk grinL,0 kend, die dit veelzijdige „loopwei. op z'n levensavond in een sociale miensie ziet. Einde j* iver „Ik zat destijds veel op financite Ze zeiden: je moet gaan wandel anc dat is goed voor een ambtenaar, ru 1950 meldde ik mij voor de Vierda anc se, ik houd van de natuur. Al ga*wat werd ik secretaris van de wand kring Den Haag, rolde toen in Vierdaagse-organisatie, waar ze vijf jaar geleden vroegen administi teur in vaste dienst te worden. Ein 'van m'n lopersloopbaan, dat v I "I Contact met veel mensen. LA De Vierdaagse jeugd? Die is i kwaad, best mee te praten en te w< Jten. Het werk geeft me veel voids 1 *ning. Tijdens\een Vierdaagse slaap maar een paar uur, ik heb een goi constitutie. In maart beginnen rr\ ei drukste maanden, het vele ex werk voor „Nijmegen", met daarna? A het doorgaande contact met onze Isie na vijfhonderd aangesloten verel ve gingen." Administrateur Verkerk ond|iai houdt vele internationale contact) ni In het voorjaar beginnen de telefoijkir des uit Europa, ook boeiend. jen uit. ,di7> nde Ongelukkig Wat hij vindt van die nu al jarr11, lang voortdurende ongelukkige situ tie van twee vierdaagsen in het k] J?e ne Nederland? „Er is een groeiende samenwerk era met de Nederlandse Wandel Bond voor Apeldoorn verantwoordelijk j. J Het is vooral de Nederlandse SpP Federatie, die dit stimuleert. Maan zal wel geen administrateur van L KNBvLO meer zijn, wanneer het L. één Vierdaagse in Nederland is gerT men." Straks gaat de heer Verkerk vakantie naar Rome. Daar ruilt hij I kilometers van Nijmegen voor I van de Italiaanse hoofdstad, met f gerede kans, dat hij er iemand teg< komt, die zegt: „Hé, dag Verkerk." Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het Nederlandse Comité voor internationaal jongeren werk heeft van het ministerie van GRM een brief ontvangen, waar in de organisatie wordt uitgenodigd tot een gesprek over een alsnog te verstrekken subsidie in de kosten van het dekolonisatiecongres, dat op 20 maart te Amsterdam is gehouden. Aanvankelijk had CRM een subsi die toegezegd en het ministerie van Buitenlandse Zaken had reeds subsi die uitbetaald. Toen echter de con grespapieren op tafel kwamen waar in met name Portugal en Zuid-Afri- ka fel bekritiseerd werden en Neder land verweten werd Suriname en de Antillen uit te buiten, werd de toe zegging van CRM ingetrokken en wilde Buitenlandse Zaken het reeds gegeven bedrag compenseren door in houding van andere subsidies aan het N.K.I.J. Deze organisatie spande een kort geding aan bij de Haagse recht bank dat de N.K.I.J. verloor. In hoger beroep vernietigde het Haagse hof van justitie dit vonnis en werd de N.K.I.J. in het gelijk gesteld. Het comité is uiteraard verheugd over de toezegging van minister En gels, al had men iets dergelijks min of meer verwacht na de uitspraak van het hof. Inmiddels heeft het congres vijf tienduizend gulden minder gekost dan aanvankelijk begroot was. Toen het bericht van de weigering van de subsidies kwam, besloot het hoofdbe stuur het congres wel te laten door gaan, doch men heeft tot het uiterste bezuinigd. CALCUTTA (AFP) Vier miljoen mensen zijn dakloos of geisoleerd door overstromingen in de deelstaat Bihar, in het oosten van India. De watersnood is het gevolg van de Moesson-regens. De verbindingen met de hoofdstad Patna zijn verbroken. Ook in de deelstaten West-Benga len, Orissa en Nagaland heeft men wateroverlast. Tegen boom gebotst Van een correspondent HEERDE De 19-jarige D. H. Bronsink uit Oene bij Epe is omgeko men toen hij met zijn bromfiets tegen een boom botste. Hij raakte met zijn pedaal een boomstronk. NEW YORK (AFP) Een vlij ttiigkaper, die naar Rome wil, ii gistermiddag een vliegtuig van TWA, dat op weg was naar Chici gedwongen terug te keren naar vertrekpunt, 't vliegveld La Guai te New York. Daar gaf hij bevel dienstwagen tot zijn beschikking stellen, waarmee hij zich naar Kennedy-vliegveld liet rijden, wj hij in een vliegtuig naar Rome wi stappen. De gewapende kaper heeft een wardess en een onbekende man f" gijzelaars meegnomen. Korte tijd later werd de kaper I1 Kennedy Airport door FBI-agenje: doodgeschoten. Zijn gijzelaars blevf ongedeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6