Amateurstayers enige lichtpunt in baansport ijl Koikitis Nacional ontstemd Ruys: plannen voor profploeg Belangstelling voor nationale! titelstrijd verder teruggelopeiy Wolkers redt jonge zeehond door Joop Holthausen Aj jax: tienmaal raak Tien mille voor tip over vermoord 0V61* llOlldillg Ajjx meisje uitgeloofd OfiSESS Deze klant P vanu leest per dagf™ gemiddeld drie kwartieiS in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 JULI I AMSTERDAM De armoede in de baanwielrennerij kwam gis teravond tijdens de eerste dag van de Nederlandse kampioenschap pen duidelijk tot uitdrukking. Op de wielerbaan van het Olympisch Stadion kwam er heel weinig nieuw talent naar voren. Peter van Doorn werd volkomen volgens de verwachtingen de opvolger van Jan Jansen bij de sprinters. Van Doorn bedwong in de finale Lang- kruis. Voor de 33-jarige Bert Boom werd dit kampioenschap tot een feest. De oud-wereldkampioen reed op indruk wekkende wijze naar zijn eerste na tionale titel. In zijn spoor bereikte de 25-jarige Nico Been de tweede plaats. Bert Boom: „Ik rijd beter dan vorig jaar. Toen was ik wereldkampioen en verplicht in iedere wedstrijd goed .voor de dag te komen. Nu heb ik mij veel rustiger kunnen voorbereiden. Voor Nico Been ben ik geen moment bang geweest Ik kon nog rapper rij den, maar het was niet nodig". TEKORT En Nico Been, de 25-jarige bar-ex- ploitant uit Groningen: „Ik kwam iets tekort om Boom nog te kunnen pakken". Teleurstellend was het rij den van Cor Groenewegen. Stayers- coach Martin Wierstra: „Cor was op van de zenuwen en dan gaat het niet als stayer. Denk maar eens terug aan Bert Boom. Die werd twee jaar geleden op 10 ronden gereden in het nationaal kam pioenschap. Maar een paar weken la ter was hij wel wereldkampioen. Groenewegen blijft een van de kan didaten voor het wereldkampioen schap. Boom en Been gaan er zeker heen, Niemeyer en Groenewegen moeten vechten om de laatste plaats." ACHTERVOLGERS Bij de achtervolgers, die dit toer nooi tot de halve finales afwerkten, ikwam Fedor den Hertog als grote fa voriet naar voren. Met Peter Nieu- wenhuis, en de nieuwkomers Emi Nieuwenhuis en Roy Schuiten zal hij die volgende week uitmaken wie uit eindelijk de kampioenstrui van de af wezige Frans van der Ruit zal over nemen. Den Hertog kwam in de ochtendu ren tijdens de series tot een indruk wekkende 4.59,8. Den IHertog: „Dat is een goede tijd, temeer omdat ik pas een week op de baan in training ben. Maar als ik aan de wereldkampioen^ schappen wil deelnemen, wil ik toch zeker 4.55 gereden hebben. Anders ga ik echt niet naar Varese." MOERAS De baanwielrennerij is ook het af gelopen sieozen niet omhooggekomen uit het moeras van de malaise, waar in zij al jarenlang verzonken ligt. Tijdens deze Nederlandse kampioen schappen bleef de belangstelling eens te meer ver beneden peil. En zelfs van de zijde van de wielrenners is er 'geen merkbaar stijgende tendens in de belangstelling waar te nemen, als het op baanwedstrijden aankomt. Vorig seizoen riepen KNWU-offi- clals om het hardst met de komst van het Rotterdams sportpaleis „Ahoy" er een verbetering in de situatie zou op treden. Die verbetering is er (nog) niet gekomen. Nog altijd dringen de TEXEL Een jong zeehondje, waarover de in afzondering op het eiland Rottumerplaat levende ternacht heeft ontfermd, is door bemiddeling van de luchtmacht overgebracht naar Texel, waar het diertje nu door deskundigen verzorgd wordt. Wolkes vond het dier, dat door zijn moeder verlaten was, 's nachts. De hele nacht heeft hij getracht het beestje te verzorgen. Via de radioverbinding waardtver getracht het beestje te verzorgen. Via de radioverbinding waarover hij beschikt wist de schrijvre de luchtmacht in het geweer te brengen. Gisteren nog voor de middag landde een luchtmacht helikopter op het kleine stukje Nederlnnd om het diertje van Wolkers over te nemen en het naar Texel te brengen. oude vertrouwden door tot de halve finales, al is er hier en daar een en kele uitzondering te bespeuren. NIEUWE FIGUREN Baancoach Frans Mahn: „Bij de achtervolgers zijn Roy Schuiten en Emi Nieuwenhuis nieuwe figuren. Zij zijn pas vorige week echt ontdekt en nu al op dit kampioenschap hebben zij laten zien over zekere kwaliteiten te beschikken als achtervolger". Willem van Steenbergen, voorzitter van de sportcommissie, ervaart de ge ringe belangstelling van de renners als een teleurstelling. „Tijdens de po- pulaires op de verschillende wielerba nen was er dit seizoen meer te bele ven dan in voorgaande jaren. BITTERE PIL Er waren rr.eer deelnemers dan er in veel jaren geweest zijn. Maar toen wij aan het eind waren van de in schrijvingstermijn voor de nationale kampioenschappen hebben wij een bittere pil moeten slikken. Het aantal deelnemers bleek nog te zijn terugge lopen bij voorgaande jaren. Waren er vorig jaar nog 29 sprinters, nu kwa men er maar 22 opdagen. In de popu lates valt geld te verdienen. In de nationale kampioenschappen rijden de amateurs om medailles. Ik denk dat de geringe belangstelling te wijten is aan dat verschil. En bij de professionals is het al niet veel beter. Zij krijgen een percentage van de re cette als prijs. Maar bij de profstayers komen er volgende week maar 3 coureurs in de baan. Dat zijn dan wel renners van wereldklasse (Stam, De Wit en Oud- kerk), maar het zou leuk zijn ge weest, indien er een paar meer had den ingeschreven". LICHTPUNT Een lichtpunt is de amateurstayerij. Voor het eerst sedert jaren moest er een selectie worden toegepast. Elf renners gaven te kennen te willen rijden om de trui, die vorig jaar door Kees Stam werd veroverd. Slechts acht man konden tot het kampioen schap worden toegelaten. Stayerscoach Martin Wierstra ziet de toekomst in zijn specialiteit dan ook met gerechtvaardigd optimisme tegemoet. „Het is nog nooit zo goed geweest als in dit seizoen. Van de KNWU had ik zeven stayersfiesten gekregen. Ik heb ze alle zeven kun nen uitbesteden. VOLGEND JAAR Er foas zelfs meer belangstelling dan er fietsen waren. Ik heb ver schillende jongens moeten teleurstel len. Zij krijgen misschien het volgend jaar een kans". In die stayerswereld hebben zich de opvolgers van wereld kampioen Kees Stam al aangediend. Martih Wierstra heeft daarbij voor al zijn hoop gevestigd op de 26-jarige Cor Groenewegen, een Amsterdamse brandweerman, die dit seizoen al en kele opvallende uitslagen heeft ge maakt. Wierstra: „Groenewegen werd 3 jaar geleden tweede in het Neder lands kampioenschap. Daarna is hij gestopt met wielren nen, omdat hij een cursus moest af maken voor het diploma brandweer man. Deze winter belde hij mij op met de mededeling, dat de cursus was voltooid en dat hij weer opnieuw wil de gaan stayeren. Zijn eerste grote wedstrijd was de Grote Prijs van Amsterdam. Daarin Cor Groenewegen fietste hij direct al naar een derde plaats op niet al te grote afstand van winnaar Bert Boom. Daarna heeft hij Boom diverse keren verslagen". Oud-wereldkampioen Bert Boom is vrijwel zeker van zijn plaats in de equipe voor het wereldkampioen schap. De 34-jarige Entenaar zege vierde vorige week nog in een wed strijd in Utrecht. Wierstra: „Boom begint steeds beter te rijden. Hij is met Groenewegen een bijna zekere kandidaat voor het wereld kampioenschap in Varese. Voor de derde plaats zal het wel gaan tussen Fred Niemeijer uit Hengelo en Nico Been uit Gronignen. Ik denk dat het stayersgroepje dat ik nu heb in Vare se goed voor de dag zal komen. HANDICAP Internationaal gezien zijn Podlesch en Gnas de sterksten. Zij draaien al enkele jaren aan de top mee, maar werden achtereenvolgens door Boom en Stam van de wereldtitel, gehouden. Ik denk echter dat Boom en Groene wegen wel met deze jongens kunnen concurreren". Een extra-handicap voor de stayers is nog dat twee van de beste Neder landse gangmakers, Bruno Walrave de vaste man van Bert Boom en Noppie Koch voor het wereldkam pioenschap gecontracteerd zijn door de Westduitse wielerbond. Walrave zal in de strijd om de regenboogtrui de „windvanger" voor Gnas zijn, ter wijl Koch Poldesch naar het erepo dium moet proberen te sturen. PROBLEEM Wierstra: „Dat is inderdaad een probleem. Maar wij hebben nog even de tijd. Voor het wereldkampioen schap zal ik moeten uitvissen, wie de sterkste is. Hij mag dan achter 'Joop Stakenburg rijden. Volgend seizoen hebben wij Koch en Walrave terug, omdat de interna tionale wielrenunie een bepaling heeft uitgevaardigd, waarin staat dat vanaf 1972 renners alleen nog maar door gangmakers van dezelfde natio naliteit gestayerd mogen worden". Van onze sportcorrespondenten AMSTERDAM Ajax heeft van zijn derde oefenduel, gisteravond in Norg tegen de amateurtweedeklasser Gomos, een partijtje doelschieten ge maakt. Gomos, dat in de eerste helft de score nog dragelijk kon houden (03), werd na de rust onder de voet gelopen: 0—10. De rond 9000 toe schouwers zagen doelpunten van Cruijff (5), Rep (2), Swart, Van Dijk en Haan. Van een speciale verslaggever AMSTERDAM Er is een kans dat er volgend seizoen een nieuwe Nederlandse professio nele wielergroep tot stand komt. De suikerwarenfabriek Wybert heeft hierover manager Charles Ruys benaderd. De plannen voor de nieuwe ploeg verkeren nog in een embyronaal stadium. Ruys: „Ik ben een. week of vier geleden opgebeld door de publiciteits- chef van Wybert. Zijn ideeën gingen in de richting van een amateurwie lerploeg, maar daar voelde ik niet zo veel voor. Toen heb ik hem in overweging gegeven om het in de profsector te proberen. Ik heb drie kostenramingen gemaakt. Een voor een kleine ploeg, voor een middelgrote en een grote ploeg. Zelf ben ik het meest geporteerd voor een middelgrote ploeg, die in het eerste seizoen nog geen Tour de France hoeft te rijden. Liebregts Als de ploeg inderdaad tot stand komt zal Ruys die ook manager is voor het Rotterdams sportpaleis Ahoy. Piet Liebregts polsen voor het ploegleiderschap. Liebregts, die tot het eind van dit seizoen verbonden is aan de amateurploeg Acifit, die zich uit de wielersport terugtrekt, staat echter nog in dubio. Liebregts: „Vandaag wordt er in Rijen beslist of Goudsmit-Hoff al dan niet doorgaat met de wielrennerij. Gebeurt dat wel dan maak ik goede kans om te worden aangezocht als hulp-ploegleider. Ik denk wel dat ik dat aanbod zal accepteren, hoewel ik ook veel voel voor het plan van Charles Ruys." Ruys wil in ieder ge val zelf als manager gaan optreden voor de nieuwe formatie. Kopman „Ik heb al verschillende renners gepolst. Daarbij denk ik aan Wim Bravenboer, Ben Janbroers, Juul Bruessing, Jan Hordijk en Kees Priem. Dat zijn jongens, die stuk voor stuk wat kunnen, maar tussen de wal en het schip dreigen te vallen. Als Wybert een grote ploeg wil, zal ik moeten zoeken naar een kopman. Daarvoor denk ik dan aan een renner van het type Gerben Karstens." Van onze sportredactie AMSTERDAM Het bestuur van Nacional is hevig ontstemd over het feit, dat Ajax heeft af gezien van het spelen om de of- ficieuse wereldbeker voor clubs. In Montevideo gaat men er van uit, dat Nacional alles heeft ge daan om Ajax ter wille te zijn en ondervindt men de houding van de Europa Cup-houder dan ook als een zeer onplezierige verrassing. Van.de. zijde van Nacional is men er van overtuigd, dat Ajax volgens de reglementen van de Europese voet balunie en de Zuidamerikaanse voet balbond wegens het niet willen spe len om de wereldbeker een boete van 25.000 dollar plus de door Nacional gemaakte kosten van 25.000 dollar (in totaal dus 50.000 dollar, rond 180.000 gulden) zal moeten betalen. Feijenoord Ook de spelers van landskampioen en (nog) wereldbeker-houder Fêijen- oord zeggen in hun Zeister trainings kamp weinig begrip op te kunnen brengen voor het besluit van Ajax. Trainer Ernst Happel heeft zijn spe lers zelfs het plannetje voorgelegd om de plaats van Ajax in te nemen. Iets, dat de Feijenoord-spelers niet gek in de oren klonk. Happel: „Ik zal de zaak met manager Brox bespre ken. Die moet maar uitzoeken of er mogelijkheden zijn dat wij als beker houder de plaats van de Europa Cup winnaar kunnen innemen." Commentaar van de gisteren van vakantie teruggekeerde Guus Brox: „Ik heb hierover nog niets gehoord. Het verzoek van de spelers zal mij nog wel bereiken en daarna kunnen we er altijd over gaan praten". Cyp •rus Dat laatste, praten, doet een dele gatie van Feijenoord inmiddels al wel op Cyprus. Voorzitter Couwenbergh en bestuurslid Visser zijn op verzoek van Olympiakos Nicosia naar Cyprus gevlogen, waar onderzocht wordt of en op welke voorwaarde de belde wedstrijden tussen Feijenoord en Olympiakos voor de eerste ronde van het Europa Cup-toernooi in Rotter dam kuhnen worden gespeeld. UITHOORN De vader van de vermoorde Cora Mantel heeft 10.000 gulden uitgeloofd voor degene die aanwijzingen kan geven, die leiden tot opsporing van de dader. Het 15-jarige meisje werd op 21 juni dicht bij haar woonplaats gewurgd gevonden in een slootje. Het onderzoek door de politie hééft nog geen resultaat opgeleverd. Vast staat, dat Cora na een avondje in Amsterdam te zijn uitgeweest om tien voor half 12 bij het Leidse Bosje in een tram van lijn 1 is gestapt. De rijksrecherche is ervan overtuigd, dat er mensen moeten zijn, die waarde volle inlichtingen zouden kunnen ge ven over Cora's gangen tussen dat moment en het tijdstip van haar dood. Door het plaatsen van een adver tentie in plaatselijke en regionale bladen hoopt de vader van Cora, eigenaar van een Uithoornse timmer fabriek de tip te krijgen, die ophelde ring verschaft in deze moordzaak. Het onderzoek van de politie concen treert zich op het ogenblik op het nog niet of onvoldoende nagetrokken deel van de honderden tips, die haar be reikten. 0 Vakantiehulp boven 18 jaar gevraagd als verkoop ster in textielzaak, voor de twee eerste weken van aug. 's Maandags vrij. Brieven onder no. 5073 bur. blad. 0 Bollenpellers(sters) ge vraagd bij Gebr. Noort, Voorhouterw. 79, Rijnsburg. Tel. 01718-12573 0 Kistenfabriek Guldemond Valkenburgseweg 19, Kat wijk a. d. Rijn, vraagt voor vast dienstverband perso neel voor haar machinale houtbewerking. Tevens en kele jongens of meisjes v.a. 15 jaar. Omscholing is goed mogelijk. Tel. 01718-12843 0 Mevr. Veenstra, Tjerk Hiddesdreef 7, Voorschoten (wijk Noord Hofland) zoekt per 1 augustus een werkster voor een halve dag p. week. Tel. 01710-31291. 0 Voor onze groente-afde ling hebben wij plaats voor een verkoper. Uitstekend sa laris. Spar Supermarkt, Fa. P. A, Starreveld, Da Costa- singel 34-36, Hazerswoude- Rijndijk. Telefoon 01714-2365 0 Bijverdienste: voor ge zinnen in omgeving Zijlsin gel/Herensingel en Lage Rijndijk. Drukwerken/enve loppen postklaar maken. Schoon en gezellig werk in de huiselijke kring. Brieven postbus 42 Leiderdorp. 0 Ons modebedrijf in het centrum van de stad vraagt direkt: voor de administratie een pientere, snelle, accura te en vriendelijke assistente. Prettige, moderne werkge meenschap waarin u geen nummer is maar uw indivi duele gaven mag en kan ontplooien. Goede salarië ring en toekomstmogelijkhe den. Kledingkorting/toelage. Heeft u interesse? Tel. 01710- 31747, heer Brand, Peek en Cloppenburg N.V., Breestr. 78-80, Leiden. 0 Ons modebedrijf in het centrum van de stad vraagt direkt: voor de afdeling jon- genskleding een verkoopster of verkoper. Prettige, mo derne werkgemeenschap waarin u geen nummer is maar uw individuele gaven mag en kan ontplooien. Goe de salariëring en toekomst mogelijkheden. Kledingkor ting/toelage. Heeft u interes se? Tel. 01710-31747, heer Brand, Peek en Cloppenburg N.V., Breestr. 78-80, Leiden. 0 Gevraagd flinke jonge man tot 17 jaar voor het be voorraden van onze winkel. 5 d. werkweek, goed salaris, 3 weken vakantie, 's maan dags vrij. Sollicitaties dage lijks van 8.30—6.00 uur. Vlie land, Nieuwe Rijn 50. 0 Mode atelier Canda Inter national vraagt modinettes, liefst ervaren. Hoog loon, goede sociale voorwaarden. Uitstekende spaar- en va kantieregeling. 20 procent korting op winkelcollectie van C A. Nieuw pand met air-conditioning. Reiskosten vergoeding of vervoer wordt in overleg geregeld. Canda International, Hoorneslaan 108, Katwijk aan Zee. Tele foon 01718-71246. 0 Kapster gevraagd, pretti ge werksfeer. Maison Kreeft, Coiffeur Internationaal Oegstgeest. Wilhelminapark 1, teL 01710-50670 (na 18 uur 54223). 0 Slagerij v. d. Zalm vraagt voor z. sp. mog. twee flinke winkelmeisjes met slagerij ervaring. Voor pittige meis jes betalen wij pittige sala rissen. Heeft u interesse? Bel 50107 na 7 uur en we praten verder. De Kempenaerstraat 33, Oegstgeest. 0 Onze nieuwbouw is bijna klaar. Wij vragen hiervoor: monteurs, hulp- en leerling monteurs. Tevens hulp voor magazijn en boodschappen dienst. Aanmelden: AKRO n.v. Hoofdstraat 151, Leider dorp, teL 01710-21708. Ford truck - hoofddealer. Te koop aangeboden 0 Bagagewagens West Falia, slechts f 590 incl. BTW. Schalkers, Nieuwe Beesten markt 32, Leiden, telefoon 30358 of 01718 - 14717. Te koop: alle soorten aan hangwagens vanaf f375. Te bevragen: Warmonderweg 31, Sassenheim, telefoon 02522 - 12099. Heugafelttegels alle kleu ren, direct uit voorraad le verbaar, 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley mes cadeau bij aankoop min. 20 tegels. Smit's woninginrich ting, Mare 98, Vrouwensteeg 9, telefoon 23913. Voor geisers, gasfornuizen, sanitair, koelkasten, wasma chines en gashaarden naar: Loodgietersbedr. J. v. Rijn, Dorpsstraat 110. Warmond, telefoon 01711 2613. 0 Perfecte parketvloeren. Blok, visgraat en stroken. Elke gewenste houtsoort voorradig en 15 jaar garan tie tegen slijtvastheid. Des kundig advies. Vanaf f7,50 per rti2. Wilt u meer weten De Houthal, Hogewoerd 99, telefoon 23612. Bij G. v. Brussel, Haar lemmerstraat 267, telefoon 22061, vindt u een grote sor tering bruiloftsliedjes, slin gers, feestmutsen en andere feestartikelen. Het vanouds bekende en ook goedkoopste adres. 0 Ford 15M bj nov. '69, km- stand 26.000, vr.prijs 4200,— 4 pers. rubberboot met 4 pk. motor en druktank 500,— 4 pers. bungalowtent 100, Dames bromfiets Berini 1% jaar met verz. 150,Ver baan, Kruisstraat 44, Leiden. Jl Aangeboden nieuwe kin- erwagen, exclusief model met kroon keur, is iets bij zonders 175,Cleopatra skai stoel, kleur wit 125, pick-up met box en verster ker, stereo 95,Linge- straat 110, Rivierenbuurt Hoge Rijndijk. 0 Aangeboden Dames- en herensportfiets, als nieuw 75,per stuk. Lingestraat 110 Rivierenbuurt Hoge Rijndijk. 0 Te koop aangeb. bagage wagentje merk Ponny, 8 mnd. oud, licht beschadigd. Nieuwprijs 650,nu voor 350,Te bevr. Warmon derweg 31, Sassenheim. Tel. 02522—12099. 0 Te koop aangeb. vouw caravan, i.z.g.st. met voor tent. Prijs 775,Te bevr. Warmonderweg 31, Sassen heim. TeL 02522—12099. Te koop gevraagd 0 Zebravinken, parkieten, japanse meeuwtjes, Chinese dwergkwartels te koop ge vraagd. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. Auto's en motoren Vamor Rijschool Frans Goddijn lest in Opel. Torna- tenstraat 57, telefoon 34430, b.g.g. 25574. 0 10 autorijlessen voor f 47,50. Vervolg- en losse les sen f 8,50. Autorijschoolcom binatie „De Centrale", Lei den: Hoge Rijndijk 106, tele foon 34255. Alphen a.d. Rijn: Hooftstraat 257, telefoon 3732. Katwijk: Boslaan 243, telefoon 71777. □ATSUN AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 Wij leveren banden voor alle merken auto's tegen een zeer speciale prijs, bijv.: 560 x 13 f 35 per stuk, incl. montage, excl. BTW. Ge monteerd terwijl u wacht. Informeer dus eerst bij uw bandendealer, Automobiel bedrijf Rijnland N.V., tele foon 01710 - 44741, 24647, 52476 en 01719 4300. 0 Autoradio's, reeds vanaf f 98, incl. speaker, inbouwset en ontstoringsmateriaal; mistlampen, reeds vanaf f 16; gratis montage auto banden tegen zeer speciale prijzen. Leidse Auto-repara tiedienst, Houtlaan 12 - 40, Leiden, telefoon 53038, 24-uurs autohulpdienst voor Leiden *en omstreken, takel wagen tot 9 ton hefvermo gen beschikbaar. 0 Fiat 850 de Luxe, 48.000 km. gelopen. Prijs 2550, of 120,— p. mnd. Oranje laan 6, Oegstgeest. Tel. 54793 0 Auto's! Auto's! Auto's! Volkswagen pracht auto met schuif dak, bj. '67 voor slechts 2750,—; Fiat 600 bj '67 1775,Simca 1301, model '68, radio, schuifdak 2850, Fiat 850 als nieuw '69, 20.000 km. 3750,Morris 1000, iets moois '68 3350,VW Variant '68 2950,Altijd goed bij v. d. Berg en fin. zonder aanbetaling. Lage Morsweg 67, tel. 30692. 0 Auto's! Auto's! Auto's! Opel 1900 met pook '68 4350,Renault R10 major '66 1250,—; Renault R4 '66 1350,—; Daf 33 '66 1250,—; Taunus 12M '66 1200,—; Opel Kadett, model '66 L.S. 2450,Cortina 1600 '68 3350,Bij v. d. Berg ko pen is veilig kopen en fin. zonder aanbetaling. Lage Morsweg 67, tel. 30692 0 Te koop aangeb. Simca S 1000 de luxe, i.z.g.st. Prijs 1950,Lupinehof 9, Kat wijk a. d. lüjn. Tel. 01718- 15551. 0 Opel 17110 1966 m. schuif dak, technisch 100%. Prijs slechts 1850,— of 20,— p. w. Leidsestraatweg 2 Oegst geest, Tel. 51453 0 Fiat 1500 comfort. Ruime wagen, met trekhaak, prijs 1750,of 20,p. w. Inruil mogelijk. Leidsestraatweg 2, Oegstgeest, tel. 51453 0 Fiat 850 1967, i.g.st., 60.000 km. gelopen, prijs 1950, Fin. ook zonder aanbetaling. Leidsestraatweg 2, Oegst geest, tel. 51453 0 Ford Cortina 1500 L '67 i.g.st. Prijs 1650,Inruil en fin. v.a. 20,p.w. Leidse straatweg 2, Oegstgeest, tel. 51453 0 Taunus 12M '66 nu extra laag in prijs v.a. 1350,Fin. zonder aanbet. mogelijk. Leidsestraatw. 2, Oegstgeest. Tel. 51453 0 Opel Kadett, nieuw mo del, als nieuw. Prijs 2550, Inruil en fin. mogelijk. Leid sestraatweg 2, Oegstgeest, tel. 51453 0 Buggy bouwpakketten op VW basis. Vele kleuren le verbaar v.a. 1550,evt. 20, p. week. Leidsestraatweg 2, Oegstgeest, tel. 51453 0 Goedkope auto's. Opel 1700 325,—; BMW 700 300,—; Peugeot 403 350,Leidse straatweg 2 Oegstgeest, tel. 51453 0 VW 411 L, 4 deurs, groen, 1969 5750,—; VW 1600 TLE schuifdak, radio enz., wit, 1971, 27.000 km. 8600— VW 1300, rood, 1970, 30.000 km. 5100,—; VW-bestel met ramen, lichtgrijs, 1969 4400,Auto Kortekaas, Prins Hendrikstraat 65, Alphen. Tel. 01720-3848. Ge opend: dagelijks van 9.00 19.30 uur, vrijdags van 9.00 21.00 uur, zaterdags van 9.00 17.00 uur, 3 minuten lopen van het station. 0 VW 1600 ponton, donker blauw, 1970, 15.000 km, ƒ7250,—; VW 1300, donker blauw 1969, 4400,-^-; NSU- Prinz 4. wit, 1967, 1550,—; Sunbeam-imp., wit/zwart, 1968 2950,—. Auto Korte kaas, Prins Hendrikstraat 65 Alphen. Tel .01720-3848. Ge opend: dagelijks van 9.00 19.30 uur, vrijdags van 9.00 21.00 uur, zaterdags van 9!00 17.00 uur. 3 minuten lopen van het station. 0 Peugeot, auto '64, trek haak, slaapb. en schuifdak ƒ800,— of B.M.W. type 1500 1250,Drieplassenweg 50 Katwijk Zee. 0 VW Kleinbus '69, kleur blauw, zeer goed onderhou den 3950,—; VW 1200 '66. kleur gi'ijs 1250,Fiat 600 '69, in prima staat 2500, Kamsteeg Occasion Centrum Geversstraat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-51940-52661. Dag. geopend tot 21 uur. Zat. tot 18 uur. 0 VW 1300 '67, kleur beige, met schuifdak 2450,VW 1300 '66 met schuifd. 1850, Ford 17M '68, kleur wit, 3 maanden garantie 4150, Kamsteeg Occasion Centrum Geversstraat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-51940-52661. Dag. tot 21 uur. Zat. tot 18 uur. 0 VW bestelwagens '68/69, gesloten en met ramen, 3 maanden garantie, px-ijzen vanaf 4100,Opel Rekord '65, kleur wit, in prima staat 1500,—; VW Pick-Up '68. kleur blauw, 3 maanden ga rantie. Kamsteeg Occasion Centrum, Geversstraat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-51940- 52661. Dag. tot 21 uur. Zat. tot 18 uur. Te huur aangeboden 0 Edy wasmachineverhuur. Verhuur wasmachines centrifuges. Verkoop m automaten. Betaling in over leg. Ravensbergen, Lage Moi-sweg 21, telefoon 32039, Leiden. Wij verhuren klapstoelen, tafels, glas, servies, kof- fieapp enz. Eradus, Heren straat 94, telefoon 33500, 31340. 3e jaars student (theol.) zoekt per 1 aug. grote kamer in centrum, tel. 44634. Te huur gevraagd Gevraagd te Leiden of omgeving vrye kamer. C. M. Bolhaar, Padangstraat 71 Enschede, tel. 05420-11902 Watersport Te koop stalen casco, type Skinet met sta-hoogte, lengte 8.20 m„ breedte 2.45 m., diepgang 1.20 m. Prijs 6500,Jachtwerf Ou wens, Havenstraat 1, Schiedam, telefoon 26.59.39 Te koop mooie jonge boxers, 9 weken oud, bruin met zwart masker, zijn inge ënt. ïnl. mevr. Paauw, Geer- weg 1, Zoeter woud e dorp. Tel. 01715-562. Onroerend goed Huisje of boerderijtje te koop of te huur gevr. Br. onder no. 5069 bur. blad. Putten. Aangeboden net pension op boerderij, nog 2 kamers vrij van 2431 juli en na 8 aug. Boerderij „De Schuit", Gervenseweg 23, tel. 03419-266. 0 Te huur gevraagd eenge zinswoning, 5 a 6 kamers, in gebied ten noorden van de lijn Leiden/Alphen aan den Rijn. Beschikbaar: soortge lijk huis te Vlaardingen. Br. onder nr. 5087 bur. van dit blad. Speciale aanbieding Pariij bankstellen, direct van fabriek, zeer fraai uit gevoerd in diverse kleuren, 5 jaar garantie op het bin nenwerk, normale prijs: f1300 voor f595,—7 Verkoop bij „Prettig Wonen", Wei- marstraat 263, Den Haag, te lefoon 070 - 600068. Hang-legkasten, linnen- keukenkasten, keukens, bu reaus en slaapkamer. Enor me sortering. Ultra modern! Niet duur! De Kastenspecia- list, Hoogl. Kerkgracht :9, hoek Nieuwsti'aat, te lefoon 01710 - 33078. Koop nu een autoradio en bespaar veel geld. Kies er een uit onze collectie, gratis ontstoi'en en gratis antenne. Ton Rijsbergen, Maresingel 64, telefoon 31260. 0 Voor al uw behang, en witwerk naar De Pelikaan. Ook voor het plakken van u plafondtegels. Verfhandel De Pelikaan, Pelikaanstraat 27, Leiden, telefoon 25813. 0 Voor al uw behang, verf, witsel, muurverven, gereed schappen naar De Pelikaan. Verhuur van plaktafels. Verfhandel De Pelikaan, Pe likaanstraat 27, Leiden, tele foon 25813. 0 Nieuwe diepvrieskisten, licht beschadigd, 200 liter, f 475; 300 liter f 580; 420 liter f 795; 600 liter f975. 5 jaar garantie, afgehaald 5 pet. korting. Eigen servicedienst. Telefoon 01710 31726, b.g.g. 02207 - 3921. Weber Koel techniek, Bemhardstraat 12, Leidei-dorp. De grootste keuze merk- horloges bij W. Brouwer, horlogemaker, Haarlemmer straat 23, telefoon 22078. 0 Krcidler Florett RS-brom- fietsen en motoren bij uw specialist voor Leiden. J. J. v.d. Geest, Pieterskerkgracht 4-6, telefoon 21775. Inruilen financieren. (Achter Trianon-theater) Sparta bromfietsen! Van licht tot zwaar. Van Happy tot Grand Sport. Allemaal in voori-aad bij uw dealer J. J. v.d. Geest, Pieterskerk - gracht 4-6. telefoon 21775. (Achter Trianon-theater) 0 Kreidler Fun-chopper! •Hoog in het stuur. Rielekst het zadel! Koop deze hip pe brommer bij de Ki"eidler- specialist voor Leiden, J. J. v.d. Geest, Pieterskerkgracht 4-6, telefoon 21775. (Achter Trianon-theater) Hallo hier is Japie. Heren spijkerbroeken 19,95 nu 11,95 jongens spijkerbroeken v.a. 4,95, Corduroy lange jon gensbroeken v.a. 11,95. Da mesnachthemden, iets leuks, 9.95 nu 4,95. Grote badlakens 3,98, meisjes stretch slips m. badstof kruisje nu 98 cent. Ketelboeterw. 5, over brand weer, waar de vlag waait, hoek Langebrug, Japie. 0 Onze grote plantenkas bevat een grote sortering groene en bloeiende kamer planten. Tuincentrum Die Leythe. Hoogmadeseweg bij sportvelden, Leiderdorp. Tel. 30934 0 Wij hebben nog steeds ruime keuze bloeiende perk- planten in soorten. Tuincen trum Die Leythe, Hoogma deseweg bij sportvelden, Leiderdorp. 0 Eternit- en plastic bakken en haken voor uw balkon. Tevens alle modellen tuin- vazen. Tuincentrum Die Leythe, Hoogmadeseweg bij sportvelden, Leiderdorp. Tel. 30934. 0 Bescherm uw dure plan ten van tuin, balkon en ka mer tegen luis, schimmel en ander ongedierte. Afdoende bestrijdingsmiddelen tegen mieren, slakken, kakkerlak ken, koopt u bij vakmensen, bij Vlieland. Nieuwe Rijn 50. 0 Planten opbindmateriaal, van tonkinstokken tot raffia, van Tornado-ringen tot klim- plantrekken voor kamer- of tuinplanten. Voor het grove tuinwerk sterke, elegante handschoenen in alle maten. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. Gratis werpmolen schoon maken, invetten en nazien, dat doet natuurlijk De Goe de Vangst. De jonge maar actieve Hengelsportzaak, Morsstraat 47, Leiden. Z 0 Geen opruiming i verlaagde prijzen. ArisL Hi-Fi stereorecorder f 928,— nu G28,PIJ Hi-Fi stereorecorder 44f 722,— nu 499,—. Sonjf Fi recorder van 738,-I 598,Onze apparaten |t\/F den met volle garantie|EV leverd. Zie verder onzej lage. Radio Wira, HaarLnp|<j merstraat 91. T J' 0 Elektron, orgels. Nie(-2+ 4 en bespeelde instrume# of 10 met volledige garantieUo+50/ service. Alle bekende ken. Kom vrijblijvend! ken en luisteren in oni toonzalen. R. v/d Burg Piano- en orgelhandel, 1 hemsestraat 8. Amersfq350"1"1 telefoon 03490-13877 B50+1 Nieuw! 1972! Nieuw! tourcaravans 1972. 1 Rinel, Nene Valley, Goll Swan, Digue, nu nog mol. s nu nog praktischer. OtL. tuigt U, U slaagt altijdf'25 ons, door de grootste sofi ring caravans. Carava» drijf van Esveld, Pascali5st 113, Rotterdam-Lombard(6+2'/i tel. 010-19.55.40 of 32.58L+2v !+i5h 1.43 Verh. van kleurenfilm 8 mm Donald Duck, La] en Hardy. Foto De r Kempenaerstraat 21, Oei geest. Kleurenfilms ontwikke afdrukken in 2 dagen kl Foto De Groot, Kempen! sti-aat 21, Oegstgeesft. ki 0 Vakkundige reparaties^nhanc kunstgebitten, binnen e uren gereed. C. van E Henegouwen. Vronkeni geen filialen. Bereikip met 40 en 15, Zijlkwail' telefoon 33361. Naaimachine defect? p repareren elk merk snei+, peTfeot. NaaimachinehaBjoc Rooijackers, Da Costastn 41, Leiden, telefoon 31F Admiraal De Ruyterlaan r Katwijk, tel. 01718 - 5844. 0 Wij verzorgen drukwerk tegen billH prijzen, o.a. visitekaart E geboortekaantjes, verlovi .52 kaartjes. Prima afwerl vlotte bediening. D105 werk Service Halpa, H;f2s, lemmerstraat 64, tel. 2 naact n 1 IDELÏ K-. K i+2Js HOst i+5st „Rosine" geeft de hoojL prijs voor goud, zilverh juwelen. Grote keuze verlovingsringen, gou )THE zilveren en verzilverde kelen. Het adres voor reparaties en uurwer Steenstraat 16, tel. 26854. 10 Voor autoplaatwerk Blonk's autobedrijf, Nie straat 33-41, Leiden, telei 30600. 0 Hij loopt weer puik onderdelen van Struik. r al uw motor-, scoo en bromfietsonderdelen i T. Struik, Groenesteeg en 8, telefoon 22026. Jongeman, leeftijd 3 zoekt kennismaking nette vrouw, leeftijd 25 jaar. Voor gezellige gang in het weekend. huwelijk. Br. onder no. bur. blad. 0 Zaterdag 24 juli, ant markt. o.a. voltaires, ta stoelen, koper, tin, staa klokken, pendules, aai werk, hang olielampen. V5st 's morgens 11.00 uur tot 2( uur. Industriekade- Sass).+ 10s heim. I.Me.Vo.'s schriftel praktisch onderwijs: c ters- cn tandartsass., r>12Vü secretaresse, med. ass., i renartsass., med. en ch laborante, med. anali: apoth.ass., artsenbezoë verbandmeester, pedic sportmassage, kindervi amanuensis, alg. ontwik ling, apoth.ass. en ana Gratis studiegids, I.Me. afd. N. Baljuwenlaan Amstelveen, telefoon DEL, ),2'/j8 f5st 0 Jeugd viswedstrijd. M£ dag 26 juli oi-ganiseert Hengelspoi-tzaak, De Go Vangst, Morsstraat 47 viswedstrijd in de Singel om 2.00 uur n.m. V jongens en meisjes tot jaar, 50 cent p.p. Inschrij dagelijks Morsstraat Leiden. )+5st i+4st l+4st If 22 If 22 il.h 1 il.h 1 m, ind c Zo ziet u maar weer, s toc geen ander reclame- rr|Cf medium wordt zo Dhl0 intensief gelezen, als dep(li0, krant. Logisch want K die kunt u niet missen, I geen dag. ,eher nq (el fis 5 jriqto puqh

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10