Derde dag grootste Vierdaagse krachttoer kontuur in 'Rliqnon /-commentaar Dubbele belasting kan aantrekken eigen '"kapitaal belemmeren I Uitbannen .26ft weer in Europa Bier Kamervragen over NOS-reportage Koninklijk bezoek F estival-concerten nogmaals voor radio Oogoperatie voor Ella Fitzgerald DONDERDAG 22 JULI 1971 et meest absurde dat we gisteren iamen was, dat de Britse docu- taire 'Dumping Grounds' in Zuid- ika alleen i;oor vertoning geschikt panneer de inmiddels onder huis- •st geplaatste pater Desmond eruit it verwijderd. Het Zuidafrikaan- parlementslid Helen Susman zei n Kenmerk, dat zijn hele afleve- aan Desmond besteedde, et ongerijmde van die maatregel in de eerste plaats, dat het meest ikkende materiaal in die docu- itaire niet werd aangedragen door later maar door een aantal dokto- die in de zogenaamde 'thuislan- werken. De NCRV heeft 'Dum- Grounds' vorig jaar vertoond zo- we erover kunnen oordelen. de tweede plaats toonde het ment in Kenmerk aan hoe radi- men Desmond dus blijkbaar uit Zuidafrikaanse maatschappij wil annen. Want terwijl huisarrest op zelf alle kenmerken heeft van een iverklaring('s avonds binnen Ien, niet je woonplaats verlaten, i bezoek ontvangen, niet schrij- is het juist een van de kwalitei- van televisie dat het beelden en y kraken kan vasthouden. Ook dat 1 Tis niet toegestaan. -32 et op één na somberste fragment de televisie te zien gaf, zat gister- id in het Veilig Verkeer-filmpje tussen de reclame en het VARA- —gdennummer op het tweede net vertoond. Er was een saaie Ne- V andse straat 'te zien met aan twee W ten daarvan rijen geparkeerde K 's. „Rij voorzichtig, er kunnen Ieren spelen. Houd daar rekening luidde het commentaar. ^Het werd uitgesproken op een soort urbeschermingstoonhet zal wel waarschijnlijk zijn dat er kinde zouden spelen, maar je kunt nooit m. En dan te bedenken dat wij zijn opgegroeid met waarschu wen als 'Kijk uit, er kunnen auto's m. Houd daar rekening mee'. C.J.L. rei- bi is ÏE. D iox fu weer max. min. neer temp. temp. slag gist. gist. mist 18 11 1 1. bew. 19 12 0 1. bew. 24 12 0 onbew. 24 8 0 h. bew. 20 9 0 onbew. 18 11 0 regen 25 15 21 zw. bew. 22 12 0.6 onbew. 23 10 0 onbew. 31 12 0 1. bew. 27 17 0 1. bew 19 9 O 1. bew. 25 17 0 1. bew. 25 11 0 h. bew. 29 17 0 onbew. 22 7 0 onbew. 21 8 0 Van onze speciale verslaggever NIJMEGEN Het gedunde wandelleger begint vandaag aan de beruchte zevenheuvelen- tocht" in het gebied rondom Groesbeek. Als vanouds wordt de onderschatte afdaling van de heuvels vaak het slagveld der uitvallers. De voorlaatste dag van de Vier daagse is de grote krachttoer. Wie deze heuvels bedwingt, zal op de laatste dag Cuyk zien en over de Maas trekken en de kroon op het spierenwerk zetten. De verwachting is dat rondom de 10.000 deelnemers van de 14.000 die op papier aanwezig waren de marsen zullen uitlopen. Familieiva ndelen De teruggang van de wandelanimo zal in het komende jaar een onder werp van beraad uitmaken voor het bestuur van de KNBvLO. De Vier- daagse-leiding is van plan het fami- liewandelen meer dan tot dusver te propageren door erop te wijzen dat lopen in familieverband mogelijk is. Gezinsleden vanaf 13 jaar kunnen gezamenlijk de 30 km wandelen. Deze mogelijkheid ziet men als een waar devolle socialisering van de marsen. Het is dan echter niet mogelijk voor een kruis in aanmerking te komen, wel voor een diploma. Prestatie De Vierdaagse blijft het prestatie element van de grote dagafstanden voorop stellen. De teruggang van de belangstelling dieonmiskenbaar is zou door een betere propaganda van het familiewandelen een halt kunnen worden toegeroepen. Bovendien wordt dan voor een jongere generatie gemakkelijker het klimaat geschapen om later tot een prestatie te komen. De verwachting is dat het gezinswan- delen een nieuw facet van de Vier daagse gaat worden. In Heumensoord. het grootste, tij delijke mannendorp van Nederland waar een kleine 5.000 militairen ver toeven hebben wij de meest bespro ken loper ontmoet. Rapport iverkgeversbotiden ider X •tyEN HAAG Ons belastingstelsel moet zodanig zijn opgezet, dat richi bedrijf niet alleen op grond van fiscale overwegingen zijn juri- Z. fthe vorm kiest. Op een aantal punten zijn voorzieningen nodig lpha voorkoming van onevenwichtigheid. Dit zegt het rapport „Dub- je druk" van de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden. In lichaam werken samen het Verbond van Nederlandse Onder- hingen en het Verbond van Christelijke Werkgevers. ÏO en NCW hebben kortgeleden kabinetsinformateur Steenkamp ledrongen op een spoedige aan- en het vraagstuk van de samen- i van vennootschapsbelasting en Imstenbelasting op uitgedeelde jten. Het nu verschenen rapport op deze problematiek dieper in. jj de dubbele druk gaat het om Verschil van fiscale behandeling de winst, behaald in een per- lijke onderneming (eenmanszaak Irma) en die in een bedrijf, dat prm van een rechtspersoonlijkheid p gekozen, bijv. een naamloze (ootschap. In het eerste geval t de hele winst, ongeacht of deze de onderneming wordt aange- 9 of voor privégebruik in de in- Itenbelasting, die maximaal ruim iet. bedraagt; bij een n.v. echter de vennootschapsbelasting, van 47 pet. 1 houdt in, dat bedrijfsinvesterin- Voor een nv aanzienlijk voorde- zijn dan voor een firma, maar rzijds, dat het aanwenden voor fcgebruik voor aandeelhouders j een nv bezwaarlijker is dan een persoonlijke ondernemer. Aandeelhouders betalen inkomsten belasting over een bedrag, dat over blijft na aftrek van vennootschapsbe lasting. Al in 1960 heeft de regering ver zachting van de dubbele druk in het vooruitzicht gesteld, maar destijds was daar geen geld voor beschikbaar. Bovendien wilde de regering voor rang geven aan een oplossing binnen de EEG. Er dient voor gewaakt te worden, zegt het rapport, dat met het opschroeven van de tarieven de ver houdingen niet verder worden scheefgetrokken. Het rapport stelt, dat in hét huidige stelsel uitdeling vanwege de dubbele druk een groot fiscaal offer vraagt. Het aantrekken van risicodragend kapitaal wordt erdoor bemoeilijkt. Dat klemt des te meer, omdat rente op vreemd kapitaal wel fiscaal af trekbaar is, maar een overeenkomsti ge beloning voor eigen kapitaal niet. In andere EEG-landen houdt men met deze problemen wel rekening. Zo heeft de Duitse Bondsrepubliek een verlaagd vennootschapstarief voor uitgekeerde winst. Het is een 24-jarige Deense sergeant, die ruim een maand geleden te voet uit Jutland naar Nijmegen is vertrok ken. „Ik heb ruim 1.000 km afgelegd", zegt Gert Norgaard, een blijmoedige beroepsmilitair die en passant nog drie internationale marsen op zijn tocht naar de Waalstad heeft mee genomen. Hij heeft de bekende Deense mars in Viborg gelopen (90 km), nam aan de Apeldoornse Vierdaagse deel (160 km), wipte nog even naai West- Duitsland om daar een trainings marsje mee te pikken en doet nu de Nijmeegse loopjes. „Ik heb 20 internationale marsen in de benen zitten", vertelde Gert, die soms meewarige blikken opvangt om dat zijn voeten bedekt zijn met vele pleisters. Die hebben echter niets te betekenen, ze dienen uitsluitend als voorzorg. het Hij loopt gemiddeld 7 km per uur en ziet er niet tegen op 20 uur achter een te lopen. Hij is het onbetwiste wandelfenomeen van Nijmegen en zeker in Heumensoord, waar de gang van velen reeds waggelend is en het merendeel van de internationale ge- uniformeerde macht de indruk wekt op eieren te lopen. Overeenkomstig goed Deens ge bruik heeft Gert een weddenschap lo pen die hij inmiddels glansrijk heeft gewonnen. Bij thuiskomst wachten hem 500 glazen bier! Geen wonder dat heel Heumensoord deze aardse ruimtereiziger met afgunstige blikken volgt. „Ik ben de gek van onze familie", verklaarde Deen mei een veront schuldigende lach, terwijl hij voorbe reidingen trof om in Nijmegen te gaan dansen. Ondertussen denkt hij er ernstig over ook de thuisreis te voet te maken. Bemoedigend Over militairen gesproken, een be snorde zegsman die in Wychen de doortocht gadesloeg, betoogde: „Dit is bemoedigend; de spier komt weer aan zijn trekken. Onze militairen rijden te veel en lopen te weinig. Zo'n Vier daagse doet het leger goed." De Israëliërs gedragen zich bedui dend minder spectaculair dan in voorgaande jaren. De tamboerijnen shows blijven achterwege, de delega tie is ook minder omvangrijk, alhoe wel de mooie gebruinde meisjes niet bij de Karmel zijn achterget/even. Het is tot dusverre een rustige Vierdaagse, hier en daar met de be kende charmante facetten zoals de deelneming van een Deens echtpaar met een baby in kinderwagen, een voor velen vertederend schouwspel. •fe Grootmoeder Er is de grootmoeder die met haar kleindochter loopt, de kleindochter valt uit, oma is nog in de strijd. In Wychen kregen de burgemeester van Druten en zijn vrouw (lopend op de 40 km) een glas sherry aangeboden van de nieuwe burgemeester van Wychen. Over de Waaldijk legde de achter hoede er een schepje bovenop. In de achterhoede op alle afstanden vindt men lieden die zich hebben verslapen want een Vierdaagse is een dankbare prooi voor Morpheus. De voettocht van de nog 12.000 is een mobiel gebeuren van drie tot vier generaties zonder enig conflict. Men wandelt al pratend en praat al wan delend. Waarover spreekt men met elkaar op een afstand van 50 of 40 kilometer? Een steekproef in dit verr band wijst uit dat men al spoedig in de sfeer van de saamhorigheid en strevend naar hetzelfde doel geneigd is levensgeschiedenissen uit te wisse len nadat eerder opgedane wandel- avonturen zijn meegedeeld. ting die deskundigen bezorgd hoofd doet schudden. Er is nog wel enig gemor bij de 65-plusselfc die gedoemd zijn de 30 km te lopen omdat er een leeftijds grens is gesteld. Velen van de oude garde zien er geen been in de rekord- afstand te lopen. Er is echter be schikt dat hun wandelleven bij de 30 eindigt en menige gouden-kruisdra ger kan dit niet verkroppen. •fe Prins Georg Gistermiddag is de 51-jarige prins Georg van Denemarken, achterneef van de Deense koning, op Schiphol aangekomen om vrijdag in Nijmegen het slot van de Vierdaagse bij te wo nen. Daar zal hij de circa 400 Deense militairen inspecteren, die aan de tocht deelnamen. De prins is namelijk militair attaché voor zijn land in En geland en Nederland met standplaats Londen. Het is de derde keer, dat prins Georg het slot van de Vierdaagse bij woont. DEN HAAG Het Tweede Ka merlid Wolff (CPN) heeft premier Biesheuvel en minister Engels (CRM) gevraagd of de regering het toelaat baar vindt dat de NOS alleen al zes ton besteedt voor de verslaggeving van het staatsbezoek dat de Koningin zal brengen aan Indonesië. Volgens de heer Wolff draagt het bezoek een politiek sterk betwist karakter, omdat in Indonesië een politieregime heerst en er honderdduizenden politieke ge vangenen worden vastgehouden. Het Kamerlid zegt, dat op deze ma nier luister- en kijkgelden worden gebruikt om politieke en morele er kenning te verschaffen aan een staatsgezag dat door een groot deel van het Nederlandse volk wordt ver foeid. De heer Wolff vraagt verder, of de Rijksvoorlichtingsdienst de NOS een deel van de kosten zal vergoeden en of de NV Philips een aantal voorzie ningen zal financieren. Volgens de heer Wolff is op deze manier Philips direkt betrokken bij de politieke voorlichting en opiniebeïnvloeding. Apollo 15 - astronauten vanavond voor tv HILVERSUM De Tros zal van avond van tien voor half elf tot vijf over half elf (Nederland 1 een film uitzenden, die is vervaardigd door het Amerikaanse bureau voor ruimte vaart (NASA). In deze film zullen de drie astronauten van de Apollo-15 uitleggen wat zij op de maan zullen gaan doen. De Apollo zal maandag aanstaande worden gelanceerd. Vanavond te zien NEDERLAND 1 TROS 19.05 k Op losse groeven, muziek 20.21 k Mission Impossible, tv-serie 21.45 Jan-man show NEDERLAND 2 NOS en VPRO 19.05 k Van gewest tot gewest 19.50 k Toeristische tips 20.20 k Berichten uit de zomer 20.45 Laurel en Hardy 21.10 De jaren 20-30, documentaire 21.50 De Vampier, horrorfilm Vanavond te horen HILVERSUM II NCRV 19.00 uur Zingen met Cecilia 19.15 uur Muziek van het Leger des Heils 19.35 uur Ontvoerd, radiospel 21.00 uur Muziekprogramma 21.50 uur Haarlemse orgelmaand 1971 22.50 uur Vakantietoeslag, toeristisch magazine HILVERSUM II AVRO 19.40 uur (IKOR) Memo: theologische literatuur 20.05 uur Mozart en Salzburg, docu mentaire 22.55 uur Italiaans orkest met zang 23.20 uur Beroemde soloconcerten HILVERSUM De NOS-radio zal in augustus en september een aantal concerten herhalen, die in het afgelo pen Holland Festival zijn uitgezon den. De luisteraars hebben hun wen sen voor de herhalingen bij de NOS kenbaar gemaakt. De werken zullen in het muziekmaga- zine op de woensdagavonden in het NOS-pro gramma opnieuw worden uitgezonden (tussen acht uur en half elf). Het zijn: de achtste svmfonie van Mahler; Dies Irae van J. C. Bach; Psalmencantate van Frank Martin; Reouiem für einen jungen Dichter van Zimmermann; de Schubertcvclus door Ernst HafUger; de tweede sym fonie van Matthiis Vermeulen: II combattimento di Tancredi e Clorinda van Claudio Monteverdi; Mis in c kl. L KV 427 van Mozart; eerste sympho- nie van Matthijs Vermeulen en Der Silbersee van Kurt Weill. NICE (AFP) Jazz-zangeres Ella Fitzgerald zal een operatie aan de ogen moeten ondergaan. De jazz-zan geres zou te lijden hebben van een loslaten van het netvlies. Dit is be kend geworden kort voor haar optre den op het jazzfestival van Nice. FIJNAART De 33-jarige heer R Vermeer uit Bunschoten kwam om het leven toen ?ijn auto op de Oude Heyninkseweg in Fijnaart (NB) tegen een in de berm staande hoop 3tenen botste. BERKEL De 70-jarige mevrouw A. Hamers-Bogaerts uit Berkel (NB) is gedood toen zij bij het oversteken van de door haar woonplaats lopende rijksweg door een auto werd gegre pen. MARY STEWART 1 HOOFDSTUK 1 De hele geschiedenis begon zo bijzonder kalm. Toen ik die zomer mijn vriendin Louise een brief schreef en haar vroeg of zij met me mee wilde gaan op een autotocht naar het zuiden van Frankrijk, had ik er geen idee van dat deze uitnodiging gevaarlijk kon zijn. En bij onze aankomst op een namiddag in het bekoorlijke, ommuur de stadje Avignon, na een hete maar rustige reis, ver keerden we in die stemming van aangename vermoeid heid en gespannen verwachtingen, welke naar mijn me ning het begin hoort te zijn van elke normale vakantie. Geen wolkje aan de lucht, geen sombere schaduw op de gekanteelde muren; geen doordringende blik van een raadselachtige vreemdeling, terwijl wij binnenreden door de Porte de la République en verder de zonbespikkelde Cours Jean-Jaurès op. En bepaald geen onwillekeurige rilling van angst, toen wij tenslotte stopten voor het ho tel Tistet-Védène, waar wij voor het grootste deel van ons verblijf kamers hadden besproken. Ik neuriede zelfs voor me heen terwijl ik de wagen in de garage zette, en toen ik_ ontdekte dat ze mij een bal konkamer gegeven hadden,-die uitkeek op de bescha duwde binnenplaats, was ik verrukt. En toen, nog later, de kat op mijn balkon sprong, was er nog steeds niets dat er op wees, dat dit het begin was van de heel vreemde, moeilijke, -verwarde geschiedenis. Of liever het begin van mijn eigen rol in dit stuk, op het moment dat ik het toneel opkwam. En hoewel de rol, die ik in de tragedie zou vervullen, het patroon van mijn he le leven zou verbreken en vervormen,was het toch maar een heel klein rolletje, amper meer dan die van een figu rant in het laatste bedrijf. Want het grootste deel van het stuk was al opgevoerd; er was liefde geweest en wel lust en wraak en angst en moord - de hele santekraam van een bloederige tragedie, behalve dan het spook - en nu stond de moordenaar, met zijn handen druipend van het bloed, in de coulissen te wachten tot de lichten weer zouden opgaan, voor de laatste moord, waarna het gor dijn voorgoed kon zakken. Hoe moest ik, op die prachtige rustige middag, weten dat de meeste spelers in dit stuk op dat ogenblik bijeen waren in dit keurige, bescheiden hotelletje in de Proven ce? Dat wil zeggen, allemaal op één na, en die ene was niet zo heel ver weg en draaide, bezield met moordlust, onder die verzengende, zuidelijke zon, rond in de duistere cirkel van zijn eigen privé-hel. Een cirkel, die zich gelei delijk nauwer toetrok om het hotel Tistet-Védène in Avignon. Maar dat wist ik* niet en dus pakte ik langzaam en voorzichtig mijn koffers uit, terwijl Louise op mijn bed lag te roken en over de muggen praatte. „En nu - twee hele weken," zei ze dromerig. „Twee he le weken. En niets anders te doen dan drinken, en in de zon zitten." „Niet eten? Of ben je aan het vermageren?" „Stel je voor. Ik zou haast niet meer weten hoe. Maar ik heb me laten vertellen, dat het vee in Frankrijk nog biefstukken produceert. Ik vraag me af hoe ik een bief stuk zal verdragen." „Dat soort dingen moet je kalm aandoen." Ik trok een van de zonneschermen open, die gesloten waren om de namiddagzon buiten te houden. Laat je de muggen niet binnen, door die schermen open te doen?" „Het is nog te vroeg. Anders heb ik niet genoeg licht om mijn kleren weg te hangen. Heb je er iets op tegen om die sigaret op te roken of anders uit te maken. Hij stinkt." (Wordt vervolgd) M.OB LAATJE J Kleding De kleding is dit jaar weinig spec taculair. de lange broeken overheer- 111: Smidje Verholen gluurde voorzichtig om het hoekje en wie zag hij - daar? Dat was sheriff sen shorts zijn verre m de minder- Fa„ Hij kon zich e w°rdt weinig gezongen, het lijk vergissen in dat wandelfeest draagt een opmerkelijk - - - Smidje Verholen en de veedieven van Texas logge, dikke lichaam „Hrrmp! snrrk! Pfff! Wat hoor ik daar voor een lawaai?" steunde de dik ke Fatty. „Zijn ze daar aan het vechten? Dat mag op gymschoentjes loopt, een uitrus- ™g0rte" rustig karakter. Er zijn wel meer snorren en baar den dan vorig jaar. beduidend minder gekke petjes en hoeden, nauwelijks klompenlopers en honden aan de lijn. Opvallend is wel het grote aantal dat TKI i: VISJE \Utll>D Sir!, tv-fcullleton (4). 20.40 Re trospectieve van de Ameri kaanse muzikale films: Shall we dance (1937). 22.20 Abel Gance. Montagefilm van Kevin Brenlow. 23.10 Nieuws. kest met zang. 23.20 (S) Be roemde soloconcerten (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. fcderland I. NOS: 18.45 (K) en Zip. STER: 18.50 (K) :lame. NOS: 18.55 (K) Jour- 1 STER: 19 00 (K) Reclame. OS: 19.05 (K) Op losse groe- i - licht muziekprogramma. ER: 19.55 (K) Reclame. NOS: H) (K).Journaal. STER: 20.15 Reclame. TROS: 20.21 (K) islon Impossible. TV-film. Jan-Man Show: amuse- ntsprogramma. NOS: 0-22.25 (K) Journaal. ederland II. NOS: 18.45 (K) en Zip. SER: 18.50 (K) :lame. NOS: 18.55 (K) Jour- 1. STER: 19 00 (K) Reclame. 19.05 (K) Van gewest tot DONDERDAG Hilversum I 402 m. NCRV en bloc (vervolg). (18.30-18.41 Nieuws). 19.00 Zingen met Ce cilia: volksmuziek. 19.15 (S) Muziek van Het Leger des Heils 19 30 Op de man af, praatje. 19.35 Ontvoerd!, radio spel. 21.00 (S) Muziek, muziek, muziek: solisten, koren en rest. 19.50 (K) Tips van het kest. 21.50 (S) Haarlemse Orgel- VRIJDAG 23/7 Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badinerle: klassieke- en semi-klassieke Ï2/30 voor de 'landbouwT 12.40 Hilversum II 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgymna stiek. 7.20 Lichte grammofoon- muziek, waarin om 8.00 Nieuws en om 8.11 Radiojour naal en om 8.30 De groente man. NOS: 9,00 Internationaal spectrum: moderne en klassie ke muziek. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen. (11.00 Nieuws.) 11.30 Volksmuziek uit Peru. 11.55 Beursberichten. VARA/AVRO: 12.00 Alleen op een eiland: dagboek van Jan Wolkers. NOS: 12.10 Blik op de wereld: informatief programma. muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7 32-7.40 Actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Voor de kinderen. 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8 32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de (S) Lichte grammofoonmuziek 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Ac tualiteiten. 13.25 (S) Moderne kamermuziek (gr.). EO: 14.00 ruimte: magazine met gewijde Uonaal Bureau vbor Toe- ne STER: 19.55 (K) Recla- NOS: 20.00 (K) Journaal. ER: 20.15 K) Reclame. TRO: 20.20 (K> Berichten uit 1 zomer. 20.45 Blotto, film Laurel en Hardy. 21 10 (K) twintiger en dertiger Ja- documentaire 21.50 De mpier. Horror-film (BBC- iduktie). NOS: 22.20-22.25 (K) ten. 18 35 Uit welk programma derne muziek. 16.00 Nieuws. maand 1971 (opn.) 22.20 Avond overdenking. 22.30 Nieuws. 22.38 Lichte grammofoonmu ziek. 22.50 Vakantietoeslag: In formatie over het toerisme. 23.15 (S) Licht muziekprogram ma (opn.) 23.55-24.00 Nieuws. Actualiteiten: 13.00-13.05 Raden 17 55 Mededelingen), maar...). 14.00 Dood van een Hilversum iri 240 m. VARA: non. vervolghoorspel (5). 9.00 Nieuws. 9.03 De Eddv Bec- TROS: 14.55 (S) Verzoekpro- kcr Show. NCRV: 10.00 1 klassieke- en r iel trie-Nederlands. 18.55 >eltjeskrant. 19.00 is dit?) 19.30 Nieuws. IKOR: (K) 19.35 Kerk veraf en dlchtbli. 19.40 Memo: pas verschenen lelmzlnnigc 6 fllmfeullle- theologische nomen. 17 00 Aktua/Sportkom- voor de jeugd. (5). 19.15 Pufnstuf. jeugdfeullleton 19.35 Filmpje. 19 41 Mede- in gen. 19.45 Nieuws. 20.10 ekllcht. 20.15 (K) Please. aanverwante pas: (sport)nleuws, reportages. literatuur. AVRO: 20.05 Hart kommentaren en muziek. Tus- wener Show. waarin o.a. Europees Popparlement. 14.00 Nieuws. 14.03 De Herman Stok van goud: Mozart en Salzburg, sen 17 45 en 18.00 Het IBM- Show. met o.a. top Tien L.P.'s. documentaire. 22.30 Nieuws, schaaktoernooi in Amsterdam. 15.00 Nieuws. 15.03 De Eddy H - - - NCRV: 18.00 NCRV en Bloc: Becker Show. 16.00 Nieuws. actueel programma. 16 03-18.00 top-30 (17.00 Nieuws.) Pff. Ik zal die onruststo kers moeten inrekenen! Snrrk!" Amechtig steu nend kwam Fatty dich terbij gelopen zo snel zijn korte beentjes hem kon den dragen- „Wel, wel, nou dat ook nog!" mom pelde de smid. „Als ik niet gauw maak, dat ik wegkom, zal Fatty me nog aanhouden wegens verstoring van de openbare orde. O, wat jammer, dat ik nou dc winkelier niet kan ondervragen." Snel sloop smidje Verholen er vandoor en hij was net om het ene hoekje van het huisje verdwenen, toen Fatty om het andere hoekje te voorschijn kwam. „Wel, grrmp, hm!, knorde Fatty. „Daar ligt een lijk! Dat is moord! Hrrmp! Verschrikkelijk!" Voorzover zijn omvang dat toeliet boog Fatty zich over de winkelier heen. En toen mom pelde hij: „Hrrmp! Daar hebben ze die vervelende winkelier te grazen gehad! Pfff! Maar dood is hij niet. Nee. hij steunt. Dan is hij ook geen lijk. Ge lukkig maar. Er is met al die veediefstallen al narigheid genoeg in de buurt Daar hoeft heus geen moord meer bij te komen. Grrp- Ik weet toch al geen raad. Pfff. Ik zal deze vent maag naar huis dragen en rapport van de zaak •opmaken. Zo hoort het." Dikke Fatty begon nu te zeulen aan de win kelier en intussen liep smidje Verholen al buiten het dorp. Doch alvorens terug te keren naar de ranch van Andy Malone, zou hij eerst nog eens even een kijkje gaan nemen bij Ezechiël Bottenbroek. Misschien was die nog wel op. Dan zou hij naar huis gaan met al dat geld van Andy Malone, dat hij nog steeds zo veilig opgeborgn had onder zijn overhemd. Andy zou wel denken: Wat blijft die smid lang weg Zo peinzend liep de smid in de richting van Ezechiëls huisje. „Toch is er iets, dat ik niet begrijp," mompelde hij. „Eerst was ik bezig met die diefstallen van vee en nu raak ik plotseling verzeild temidden van Blikslagers Beenderopbouwende Krachtsoep- Zouden die twee dingen soms iets met elkaar te maken hebben? Wat kan dat dan zijn? Ik be grijp het niet! Maar toch moet ik proberen er achter te komen. En ik zal er achter komen ook!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9