probleem Landbouw vraagt kabinet melkprijs vrij te laten Duitse kerk ziet af BER0EP1^'SW van vrijstelling studenten theologie alles goedi enl uver Tien Haagse journalisten naar andere krant Uw is het onze Minister Langman bezorgd over prijsstijging Puzzelhoek Franco tolereert leger des heils Leraar wordt predikant in Rotterdam Man stort in ravijn Een ivoord voor vandaag Noordhollandse naïeven in kerk te Warmenhuizen Prof. mr. Hooykaas overleden 'pJP COMMENTAAR De vrije zee Ultimatum van Athos-monniken Boeing droomt van duizend mensen in een vliegtuig u Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling norden genomen. Ge heimhouding ts verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten "VRAAG: Hoe kan men een grote ge galvaniseerde bus een koperkleur ge ven zodat het lijkt alsof deze van koper is. ANTWOORD: Kleine voorwerpen kunnen door electrolyse behandeld worden, piaar dat moet door een vak man geschieden. Bij een bus vangrood formaat is dit niet mogelijk, zowel wegens het formaat als wegens de kosten. Men zou kunnen proberen (te be ginnen met deksel en onderkant) ver nis te spuiten en hierover bronspoe der aan te brengen. Vakmensen zien echter niet veel heil in deze bewer king. Vraag: Een vrouw is onlangs over leden en had voor haar sterven de wens te kennen gegeven dat haar zuster het nagelaten geld gou verde len onder bepaalde instellingen en voor kerkelijke doeleinden. Maar een testament wilde ze nooit laten maken. Kort tevoren was haar andere zuster overleden en de kinderen van die overleden zuster maken ook aan spraak op de nalatenschap. Hebben die daar recht op? Antwoord: Het is jammer dat de zuster nooit een testament wilde la ten maken, want de kinderen van overleden broers en zusters treden in de rechten van hun ouders. Nu de overledene kennelijk geen ouders had, maar slechts twee zusters, tre den de kinderen van de vooroverle den zuster in de rechten van hun moeder en zij hebben gezamenlijk recht op de helft van de nalaten schap. De andere helft kan overeen komstig de wens van de overledene worden besteed. Als het over vrij veel geld gaat. is het geraden eens met een notaris te overleggen, hoe men dit het beste kan doen in ver band met de successierechten. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De drie cen trale landbouworganisaties heb ben er gisteren bij de regering op aangedrongen om in het ka der van de vrije prijsvorming, die in het komende najaar wordt ingevoerd, ook de prijzen van consumptiemelk en melkartike- len vrij te laten. 1 2 3 4 S 6 7 8 9 2 3 4 6 7 8 9 Kruiswoordpuzzel zonder zwart Horizontaal: 1. ouderwetse dans - pa pegaai, 2. plaats in N.H. - bereide die —renhuid, 3. honingdrank - elk, 4 tel woord (Eng.) - deel van een fornuis - Assistant Engineer (afk.), 5. ris - niet goed doorbakken, 6. aansporing -laf en toe, 7. nors - water in Utrecht - slede, 8. plaats in Engeland - een ze kere - scheik. element, 9. buigzaam - lekkernij. Verticaal: 1. gedenkwaardig, 2. lust hof - keur, 3. schade - houten vat, 4, plaats in Zweden - broeibak - scheik. element. 5. landschap in Griekenland - smalle weg, 6. kweek - zwemvogel, 7. rivier in Italië - vat met een heng sel, 8. buitenhaven - onheilaanbren gende godin - atmosferische over druk (afk.), 9. aanhouding - vlug. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. amaril - era, 2. mare - degen, 3. Irene - leed, 4. Agen - malie, 5. negotie - Dr, 6. tent - order, 7. sloom - Alea, 8. aar - ia - Deen, 9. snar - naald. Verticaal: 1. amiant - sas, 2. marge - elan, 3. are - eg - Nora. 4. ren - notoir, 5. idem - toman, 6. lel - air - Ada. 7. egel - ed - Lea, 8. ree - ideëel, 9. ander - rand. Prof. H. Langman Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, verklaarde dit gistermiddag na afloop van het gesprek tussen de re gering, de drie landbouworganisaties en de drie centrale ondernemersorga nisaties in het midden- en kleinbe drijf in het Catshuis te Den Haag. In dit gesprek zijn, zo zei premier mr. B. W. Biesheuvel, in grote lijnen dezelfde problemen ter tafel gekomen als 'bij de vorige week gehouden be sprekingen met de vakcentrales en de industriële werkgeversverbonden. Het ging in hoofdzaak over het toèkèmsfi- ge (vrije) loon- en prijsbeleid, rr.aar ook kwam een aantal specifieke vraagstukken voor de kleine zelfstan digen aan de orde. LANDBOUW Daarbij werd er van landbouwzijde met name op gewezen, dat deze sec tor voor de prijsvorming in belangrij ke mate afhankelijk is van de EEG- ministerraad. Als gevolg van de sterk gestegen kosten zijn de prijzen voor landbouwprodukten nog steeds onvol doende. Om wat mfeer „ruimte" te krijgen willen de landbouworganisa ties daarom ook vrijheid voor de prij zen van melk en melkprodukten. Ingewijden verwachten dat de re gering een aantal belangrijke pro- dukten en diensten zal uitzonderen van de vrije prijsvorming. Daartoe zouden niet alleen bv. tarieven in de gezondheidssector (artsen, ziekenhui- MADRID De Spaanse regering heeft het Leger des Heils in het land toegelaten. Een groep van vijf man zal nog deze maand in Spanje aanko men, om in La Coruna te gaan wer ken in het noordwesten, een van de armste streken van het land. zen, e.d.) en het openbaar vervoer, maar ook aardgas, brood en melk kunnen behoren. Premier Biesheuvel verklaarde, dat er ook in het gesprek met landbouw en middenstand geen beslissingen zijn genomen of bekend gemaakt, maar dat het beraad een zuiver oriënterend karakter droeg. MIDDENSTAND Namens de drie ondernemerscen trales in het midden- en kleinbedrijf verklaarde de voorzitter van het Ne derlands Christelijk On dernemers ver bond, de heer H. de Mooij, dat de vrije prijsvorming een grote verant woordelijkheid op de schouders van de detailhandel zal leggen. „De hevige concurrentie zal er ech ter wel voor waken dat er met de prijzen al te gekke dingen gebeuren, waarbij dan niet vergeten mag wor den dat ook het midden- en kleinbe drijf niets kan doen aan het sterk stijgende invoer-prijspeil. Wij zullen onze leden echter met klem op hun verantwoordelijkheid bij de inflatie- bestri jding wijzen." De NCOV en het Katholiek Onder- nerr.ersverbond hebben zich in het gesprek met de regering nadrukkelijk gedistantieerd van de kritiek van de heer P. G. van der Weele, voorzitter van het Koninklijk Verbond van On dernemingen in het midden- en kleinbedrijf, op de benoeming van drs. J. J. M. Oostenbrink tot staatsse cretaris van economische zaken. De heer De Mooij: „Om iemands kracht te kennen moet je hem eerst laten tillen. Wij treden de heer Oos tenbrink voorshands vol vertrouwen tegemoet, waarbij wij hopen dat hij alle kans krijgt om een goed geïnte greerd beleid voor het midden- en kleinbedrijf te voeren." PRIJSSTIJGING De minister van economische za ken, prof. mr. drs. H. Langman, ver klaarde dat ook hij zich ongerust maakt over de stijging van het prijs peil „die in het eerste halfjaar he laas wat sneller is gegaan dan ver wacht werd." De bewindsman deelde mee, dat het centraal planbureau momenteel bezig is het „hele beeld nog eens grondig te bekijken" en dat het kabi net op grond van de nieuwste cijfers „zeker speciale aandacht aan deze problematiek zal schenken." Premier Biesheuvel verklaarde dat ■het overleg tussen de regering en midden- en kleinbedrijf zal worden geïntensiveerd. In de tweede week van augustus zal de regering een ge sprek hebben met de consumentenor ganisaties. DEN HAAG De heer J. C. Kraima, leraar godsdienst aan de Chr. Scholengemeenschap Ovcrvoorde in Den Haag wordt predikant van de Evangelisch Lutherse kerk in Rotter dam Zuid. Op 22 augustus hoopt hy zijn intrede te doen. Zondagmiddag 15 augustus zal hij door ds. P. H. G. C. Kok van Wees, preases van de synodale commissie in de Lutherse Kerk in Den Haag worden bevestigd. Ds. Kraima studeerde in. Leiden en Amsterdam theologie. Hij was o.m. werkzaam als ambtenaar ter griffie van de rechtbank. HOOGEZAND De 33-jarige on gehuwde D. 'J. van der Veen uit IHoo- gezand is gistermiddag in Zwitser land verongelukt. De heer Van der Veen was in Zwitserland samen met twee vrienden uit Hoogezand. Tijdens een uitstapje naar Santis ging het ge zelschap .uit de bus om een berg te beklimmen. Tijdens de terugkeer is de heer Van der Veen.in een 25 me ter diep ravijn gestort. CULEMBORG De 23-jarige C. J. Dam uit Dirxshom is gistermiddag bij een verkeersongeval in Culemborg om het leven gekomen. De jongeman verleende met zijn motorfiets geen voorrang aan een autobus en botste tegen de achterkant van de bus. Daarom zijn wij te allen tijde vol goede moed-(2 Corinthe Paulus spreekt er dikwijls over in zijn brieven. Het is een dat de christenheidgrotere aandacht moet schenken dan zij Wie vol goede moed is, heeft hoop en wie hoop heeft, leeft verwachting en toont dit ook. Het moet spreken uit de blijmi heid, waarmee hij het leven tegemoet treedt, uit zijn hele wijzl leven. Laten wij nooit vergeten, dat wat wij de wereld noemt ons let. Vol goede moed zijn en zoals Paulus eraan toevoegt te allen Dat betekent onder alle omstandigheden. Kan dit? Ja, ook dil Christus zijn weten van verdriet en zorg, van teleurstelling en slagen. Ook bij hen kunnen de tranen rijkelijk vloeien. Maai zij kunnen door hun tranen heen zien, en het oog gericht hi op Hem, die voor hen is gestorven en opgestaan, die alle dingt goede doet werken, die de tranen droogt en hen door alle d\\ heen eens veilig thuis brengt. ;ide ide. he Di larie We lezen vandaag Jesaja 601-11. ir d •rma ;ani; idt" 3-ok d [geve lens irev riteit sexi L V! L St hg i! WARMENHUIZEN In de oude Ursulakerk te Warmenhuizen een kerkje uit de 12e eeuw met plafond schilderingen van Jan van Scorel exposeren tot 16 augustus „Negen Noordhollandse naïeven": Pieter Ha- goort, Cornelis de Geus, Cornelis Kaay, Simon Min, Jacob Kuiter, Ber nard van den Heuvel, Adriaan Dek ker, Johanna van de Wint en Tjeerd Sotemann. Hun schilderijen hebben typisch Noordhollandse onderwerpen, dorpsgezichten, landschappen, boerde rijen met vee. Enkele van deze naïeve schilders exposeerden al eerder, maar voor de meesten is deze tentoonstelling toch een debuut. Als gast zal tot zondag 1 augustus ook de Spaanse naïeve schilder Rafsel Cobos Solano exposeren. Hij is 86 jaar en schildert nog steeds. Hij stelde zijn werk al eerder ten toon in Malaga en Salamanca en zijn schilderijen zijn ook te vinden in het Museo Nacional de Arte Moderne. De expositie is op werkdagen ge opend van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Zaterdag en zondagmorgen ge sloten. BONN Het moderamen van de evangelische kerk in Duits land heeft minister Helmut Schmidt van defensie geschre ven, dat deze kerk „niet langer geïnteresseerd is in een toepas sing van paragraaf 12,2 van de dienstplichtwet." Volgens deze bepaling zijn theologische stu denten vrijgesteld van militaire dienst. De minister had de evangelische kerk om een stellingname gevraagd. Bij een opiniepeiling 'onder de leden- kerken bleek de meerderheid voor opheffing van de vrijstelling van theologische studenten te zijn, maar niet van predikanten. Het motief daarvan was, dat in eventuele nood situaties de pastorale verzorging van de gemeenten gegarandeerd moet blijven. De vrijstelling gold oorspronkelijk alleen rooms-katholieke theologische studenten. Zij was het gevolg van het feit, dat in het rijksconcordaat van 20 juli 1933 canon 121 van de codex juris canonici werd opgenomen. Deze ca non verbiedt r.k. geestelijken, in mi litaire dienst te gaan. In maart verklaarde staatssecreta ris Berkhan in de Bondsdag, dat de regering niet van plah is, de bestaan de praktijk te veranderen. Zij voelt zich hiertoe op grond van het concor daat verplicht en de regel van gelijk heid gebiedt gelijke behandeling van protestanten en rooms-katholieken. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Op 70-jarige leeftijd is in Amsterdam overleden mr. J. P. Hooykaas, tot voor enige jaren hoog leraar in het administratierecht in Utrecht. Professor Hooykaas was vanaf 1950 tot januari 1969 aan de rijksuniversi teit in Utrecht verbonden. Hij nam vervroegd ontslag na het rumoer dat ontstond tengevolge van uitlatingen die de professor deed tijdens een kamp voor jonge studenten. Hij ver kondigde daar de stelling dat er uit arbeidersmilieus geen intelligente studenten kunnen voortkomen. Uit zonderingen op deze regel moesten volgens de professor verklaard wor den met een bijzonder samenspel van factoren. Op deze uitlatiiigen ont stond een golf van kritiek. De positie van de 'heer IHooykaas werd daardoor zodanig dat hij zijn functie neerlegde. Voor zijn komst naar Utrecht was hij na zijn studie in 1925 afgerond te hebben een reeks van jaren ■verbonden aan het departement van justitie in Den Haag. In 1946 werd mr. Hooykaas raadsheer bij het ge rechtshof in Amsterdam, in 1948 volgde zijn benoeming tot advocaat- generaal van de Hoge Raad. Kerken financieren vluchtelingenkamp STUTTGART (EPD) Het wereld- diakonaat van de Westduitse protes tantse kerken zal met 2,1 miljoen mark de opbouw van een vluchtelin genkamp in Salbony (Westbengalen) financieren. In dit kamp zullen 200.000 vluchtelingen uit Oost-Pakis- tan een onderkomen vinden. Reeds eerder hebben de Westduitse kerken 2,5 miljoen beschikbaar gesteld voor de Pakistaanse vluchtelingen. NED. HERVORMDE KERKfaar Beroepen te Willige-Langerak]?ats< deroijen en Stavenisse: 'kand. Pe§ei Samson te Breukelen; te HarliPns J. Dol te Nijkerk (b.u.i.w.) Psex) Aangenomen de benoeming dqes v wereldraad van kerken vooif"""* werk van Interohurch Aid,, plaats Beiroet: F. de 'Jonge te |n h Espel p de Beroepbaar: H. A. Samson, öe^er van Couwenhovenstraat 4, BreuF, de GEREF. KERKEN Bedankt voor Lutten-Slagharfbbe: F. ter Hart te Vlaardingen. fain OHR. GEREF. KERKEN h i) Bedankt voor Hillegom en WoMtsl veer: G. L. Bom jr kand. te j doom. ferme e toe &TDNa Christelijk en eerlijK Ik las dat de firma Bosch ning aanvankelijk zou meewë aan het uitgeven van „de aiFjVJ voor onze scholen. 67-j bleek dat deze agenda verschilisng( dingen bevatte waartegen chif lijke ouders bezwaren hadden£uiai h( Iphe Na de Noorse regering heeft nu ook de Ierse regering bezorgdheid kenbaar gemaakt over de lozing van chemische afvalstoffen van het AKZO- concern in de vrije zee. De nieuwe dumpplaats ten Westen van Ierland in de Atlantische Oceaan be tekent niet meer dan dat de moeilijkheden geogra fisch zijn verplaatst. Die moeilijkheden betreffen dan het vrije ge bruik van de vrije zee als stortplaats van kwalijke afvalstoffen. Eeuwenlang heeft het beginsel gegol den van de vrije zee. Hugo de Groot schreef al in 1609 zijn beroemde boekje over de vrije zee, Mare Liberum. Maar dat beginsel is gezien tegen de achtergrond van de milieuvervuiling niet meer houdbaar. Het is onduldbaar dat de vrije zee in steeds toenemende mate misbruikt wordt als ver gaarbak van giftig afval. Formeel gesproken mag er geen enkele wette lijke basis zijn om het dumpen van afvalstoffen te verbieden, toch dringt de vraag zich op of de AKZO-leiding, gezien het voornemen om het niet bij eenmalige dumping te laten, haar beleid niet mede op aandrang van de Nederlandse regering moet herzien. Van wetenschappelijke zijde wijst men er ons op, dat dichloor-ethaan daar gaat het om bij deze dumping niet gedumpt behoeft te worden. Het heeft een zekere handelswaarde en kan bovendien door verhitting omgezet worden tot vixylchloride en zoutzuur. De door AKZO te dumpen produkten bevatten echter ook teerachtige residu's, die slechts langzaam door het zeewater worden afgebroken en wel degelijk desastreuze gevolgen voor bepaalde diersoorten kunnen hebben. Ook bij AKZO's dump- materiaal zou volgens onze zegsman met accumu latie in voedingsketens rekening moeten worden gehouden. De hele deining rondom de dumping van de 600 ton chemische afvalstoffen leidt tot de volgende conclusie: Ten eerste: als die 600 ton afvalstoffen dan zo gevaarlijk zijn, waarom ontwikkelt de AKZO dan niet alsnog een methode om de residu's in eigen bedrijf te verwerken? En waarom wordt de thans opgebouwde voorraad residu's niet opgeslagen tot dat de interne verwerking in bedrijf komt? Een centenkwestie mag het niet zijn. Er zullen ook geen vergunningen meer mogen worden afgegeven voor de bouw van nieuwe fabrieken, die niet bij voor baat de afbraak van afvalstoffen in het produktie- proces hebben opgenomen. Ten tweede: er zal aan het gebruik van de vrije zee als vuilnisbak voor afvalstoffen paal en perk moeten worden gesteld. Internationaal zullen af spraken moeten worden gemaakt en regels gesteld. Een conferentie van de landen rondom de Noordzee is in voorbereiding. Dat is een goed begin, maar het probleem is natuurlijk van veel wijder strekking. De milieuvervuiling is zo'n ernstige zaak geworden dat eindeloos praten en confereren er niet bij mag zijn. Het is nationaal en internationaal gezien een gemeenschappelijk belang, dat er snel gehandeld wordt. In Garath, een voorstadje van Düsseldorf is de bouw voltooid van deze „kasteelkerk" naar een idee van prof. Gottfried Böhm. Het bouwwerk, dat misschien wel interessant, maar beslist niet mooi is, is geschilderd in fel rood en blauw. ATHENE De monniken van het Russische Pantaleimonklooster op de berg Athos hebben gedreigd de Rus sische orthodoxe kerk te zullen verla ten, wanneer patriarch Pimen niet spoedig met de Griekse orthodoxe kerk tot overeenstemming komt over aanvulling van de sterk slinkende monnikengemeenschap op de Athos. Zij zullen dan toevlucht zoeken tot de Russische orthodoxe kerk in ballingr schap. Op het ogenblik is een uitge breide Griekse delegatie in Moskou. KWARTET I TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman J van Hofwegen. DEN HAAG Op de redactie van de Haagsche Courant, onderdeel van het Sijthoff-concern, heerst enige on rust omdat binnenkort tien man zul- 'len worden overgeplaatst naar de re dactie van het dagblad Het Binnen hof. De overplaatsing zou tegen de wil van de betrokkenen plaatsvinden. De redactie van Het Binnenhof vreest van haar kant dat de identiteit van het blad door deze maatregel zal worden aangetast. Het katholieke voornamelijk in Den Haag en omgeving verschijnende Binnenhof werd enige tijd geleden samen met de Leidsche Courant (bij elkaar 40.000 abonnee's) opgekocht door Sijthoff. Beide kranten kregen de garantie dat de redacties strikt onafhankelijk van elkaar zouden blij ven opereren. Voor het Sijthoff-con cern was de overname alleen aan trekkelijk om zijn advertentiemarkt aanzienlijk te vergroten. Het Binnenhof en de Leidsche Cou rant (Westerpers N.V.) krijgen als ge volg van de overname een aanzienlij ke uitbreiding van het aantal adver tentiepagina's. zodat een uitbreiding van het aantal redactionele pagina's noodzakelijk zal zijn. Hiervoor is weer een vergroting van de veertig man tellende redactie nodig. De heer F. Plug, hoofdredacteur van Het Bin nenhof: „Ik zie geen gevaar voor de identiteit van de krant, nu de redac tie aangevuld zal worden met mensen van de Haagsche Courant. Het gaat hier niet om eerste klas journalisten of rubriekschrijvers. Dit werk blijft geschieden door mensen van Het Bin nenhof." De heer B. Klaverstijn noemde het een normale zaak dat redactieperso- neel binnen een concern wordt over geplaatst. „Ik hoop dat het op vrij willige basis kan geschieden, maar ik sluit een onvrijwillige overplaatsing ook niet uit. Overigens moet de hele zaak nog met de redactie worden besproken," zo zei hij. De redactie van de Haagsche Courant telt 200 man. „Voor het maken van een goeie krant is dit niet veel. Ik zou daarom niet willen zeggen dat ik mensen over heb", aldus de heer Klaverstijn. SCHIPHOL Na de Boeing-747, geschikt voor 350 tot 500 passagiers, willen de Boeing-fabrieken nu een vergrote versie van dit vliegtuig gaan bouwen geschikt voor 1.000 passa giers. Daarvoor zal het huidige jumbo-ty pe een twee verdieping met een leng te van zeventig meter krijgen. De Boeing-fabrieken denken omstreeks 1980 met het duizend zitplaatsen tel lend vliegtuig op de markt te komen. sloot de directie haar naam bi* van de uitgevers te schrayroi maar de agenda toch te drukker«jn( Dat vind ik noch christelijk, - eerlijk. Als men een reputatie pv opgebouwd als christelijk uit#lg en men kan of wil niet langerbn doen aan de eisen, die die li met zich meebrengt, laat men f dan eerlijk voor uitkomen. Hef bliek heeft er recht op te weteiMwe de zaken staan. trok WADDINXVEEN A. Warnaaf sn, Magnetiseren (2) De heer Terwen .zegt dat|*~ Nieuwe Testament heel verschillende manieren van msj tiseren beschrijft en dat daarin dracht wordt gegeven o.m. ij I oplegging toe te passen. Ik vraj I mijnheer Terwen, één plaats I Gods Woord te noemen van maj I tisme met manier. Het woord magnetisme komt eens voor in de Bijbel. Toen man bij de Godsman Elisa k met zijn melaatsheid staat er Kon. 5:11; werd Naaman toom: ging heen, terwijl hij .zeide: Zi dacht bij mijzelf: hij zal zeker buiten, komen en daar gaan i en de naam van de Here, zijn aanroepen en zijn hand ovei plek heen en weer bewegen netiseren) en zo de melaat- wegnemen Maar Elisa had eer dere oplossing. Voor magnet had Naaman wel in zijn eigen dense land kunnen blijven. Handoplegging wordt wel noemd, maar in Marcus 16:17 Als tekenen zullen deze dinge> gelovigen volgen, in mijn zullen zij o.m. op zieken de ha leggen en zij zullen genezen den. Wanneer iemand „gen- wordt door een magnetiseur ziekte niet weg, maar wordt or drukt of gecamoufleerd. Deze baart zich echter later vrijwe tijd in zijn geest door depre zelfmoordneigingen, hardheid onmacht om het evangelie te vaarden. Zelf ben ik twee jaar lang verschillende kwalen behat door een magnetiseur maar tod Jazus Christus in mijn leven tflD kwamen de kwalen allemaal terug. Toen ben ik door han'dople! genezen in de naam van Jezus. Ik ben niet gekant tegen pi AT1 H< del vor bi Lei Armgard, integendeel, maar w«»urg gen elke duistere praktijk magnetiseurs. Je^zus Christusp g- Zoon van de levende God Zijn Geest aan hen die in Herder, loven en daarmede Zijn Zoals, er staat in 1 Cor. 12:8 t/jfcarr o.m. gaven van genezingen, neer dus „een kracht" geb wordt buiten Hem om, dan is niet van Hem maar van de duiv vindt u onder deze gaven somibjnr waarzeggerij, helderziendheid, ritisme. toverij etc.? Er staat ook niet voor nie Hosea 4:6: Mijn volk gaat te gi door gebrek aan kennis en in lf 4:1 staat ter waarschuwing: trouwt niet iedere geest, maa^"!; proeft de geesten, of zij uit' zijn. Over dit onderwerp is nog méér te schrijven: ik ben b hierover verdere vragen te b|j! woorden. GORINCHEM Van Goudoevers! Tel. 01830 - 59 bes Vdu b- dele lime •son e vi iota ^rspr u nte Itat

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2