1AIGON STELT BESTAND VOOR Vader, moeder en vier kinderen verongelukt Hoessein verwerpt akkoord van Caïro Nixon gaat niet naar Hanoi „Hereniging na vrije verkiezingen 2 moderne theeglazen Het Kwartet Crita) E" Op weg nacir vakantie adres in Luxemburg Ook inzittende van Duitse auto gedood NTOORINRICHTING N.V.CIEBA LEIDEN Nèt op tijd voor de zomen bon Mensensmokkel op Nederlandse kustvaarder Spiro Agnew wist niets Chinese delegatie bezoekt Parijs het weer Vrij koel Kremlin zwijgt nog JUl Leidse Courant Maandag 19 juli 1971 —52ste jaargang vooraanstaande prot. christelijke dagbladen CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING „Stantvastieh is ghebleven mijn hert in teghenspoet!" •jkantoor Leiden Steenstraat 37 Telefoon 31441 Abonnementsprijs p. w. 1,63, p. m. 6,95, p. kw. 20,65 Klachtendienst bezorging 18.00—19.00 uur klGON (AFP) De re- Ing van Zuid-Vietnam ft de regering van Noord- knam voorgesteld zonder jrwaarden handelen t :and. vooraf te on ver een totaal de wanens zwijgen, kun- I beide partijen hun gedachten gaan over het organiseren 909 [vrije algemene verkiezingen je twee zones, onder interna- toezicht, om op die wijze WIJ tiereniging van het gebied te aldus de regering in jet voorstel is gedaan ter gele- leid van de 17e verjaardag van van de akkoorden het ÏGenève, op 20 juli 195-1, waar- Vietnam in tweeën werd M Naast elkaar "L S'lgon. dat eraan herinnert dat ad/i{elfde voorstel twee jaar gele- ook is gedaan, zegt dat de twee sdelen in vrede naast elkaar nen bestaan in afwachting van hereniging- :htig wordt de Noordvietna- utoriteiten gevraagd hun nega- houding te beëindigen en on- ellijk zonder voorwaarden af ernstig te gakn onderhande er een volledig staken van het Commando's vluchten naar Israël AMMAN, CAIRO, TEL AVIV (Reuter, UPI, AFP) De Jordaan se regering heeft gisteren officieel bekend gemaakt, dat zij de op 27 september 1970 in Cairo gesloten overeenkomsten en het proto col van Amman van 13 oktober, die regelingen betreffende de Pa lestijnse verzetsorganisaties bevatten, niet langer erkent. Een woord voerder zei, dat „deze akkoorden getekend zijn in omstandigheden, die op het ogenblik niet meer bestaan". Alle goede spreuken zijn reeds op de wereld; men verzuimt slechts om ze toe te passen. h een meer serene sfeer dan neer de kanonnen schieten, -zql- de twee partijen de modaliteiten algemene verkiëzingen onder 'nationaal toezicht in beide zo- bespreken om te komen tot de niging van het land. In afwach- van de hereniging, welke enige zou vergen, zouden de twee zo- in ieder gevaf in staat zijn klzaam naast elkaar te bestaan het welzijn en het geluk van al- lensen te bevorderen". [resident Nguyen Van Thieu It ruim twee jaar geleden een rtgelijk voorstel gedaan in een eramma van zes punten. Het iwe voorstel valt samen met lere vredesinitiatieven zoals het Besvoorstel dat de Vietcong op 1 in Parijs heeft gedaan en de den pndmaking dat president Nixon na zal bezoeken. Prins Bernhard, president van het Wereld Natuurfonds, prins Philip van Engeland en Peter Scott, oprichter van de Britse afdeling van het WNF. trachten de aandacht te trekken van een adelaar, die het balter ge legenheid van de tiende verjaardag van het Fonds, met zijn aanwezigheid luister bijzette. BRUSSEL'Bergen (VZoom Zes van de zeven leden van een LLEM BARENTSZSTRAAT 35«terrein„De Waard"«Tel. 01710-49044 gezin uit Bergen op Zoom zijn omgekomen toen de auto waarin zij op weg waren naar een va kantieadres in Luxemburg even ten zuiden van het Belgische Geel op een Duitse auto botste. Alleen het jongste kind van net ge zin bleef gespaard doordat het de vn- kantietocht niet meemaakte en hij fa milie was ondergebracht. Eén van de inzittenden van de Duitse auto (zij zouden bij familie op Walcheren va kantie gaan houden) kwam ook om het leven. De Nederlandse slachtoffer^ beho ren tot het gezin Hoornick uit Bergen op Zoom. Het zijn de 44-jarige heer F F. Hoornick, zijn vrouw Suzanna Hoornick-Van den Boom (35) en hun kinderen Paul (11), Christiaan (10, Monica (8) en Sabina (5). Het kind dat gespaard bleef is de anderhalfja- rige Hans, die bij familie in Goes is. Frontaal Het ongeluk gebeurde op de Boude- wijn-autosnelweg bij Eindhout; de auto van de heer Hoornick botste (voor ieder die een nieuwe abonnee opgeeft) Met houders in 4 hippe kleuren: oranje - paars - groen - geel leuk op de camping, of een fijn zomeravondfeestje r Ik geef op als nieuweabonnee: natm: J betaalt: O-per kwartaal per maand I Alsbeloningvoormijnaktiviteit Iontvangik2theeglazen. De nieuwe abonnee kri jgt onze (krant veertiendagen gratis. Mijn naam ^plaat»: Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: Nieuwe Leidse Courant antwoordnummer 267, Leiden Van een verslaggever SOUTHEND Op de kustvaarder Noorderiiaven uit Groningen heeft, de Britse douane vijf Indiërs aangetrof fen, die opeengedrongen zaten in de kettingbak. De ontdekking werd ge daan toen het schip bij de nadering van de Theemsmonding werd aange houden. De Indiërs zijn voor een verhoor naar Southend gebracht- De Noorder haven is doorgevaren naar Green wich. waar rechercheurs begonnen zijn met een ondervraging van de be manning. Nederlander door vissen verslonden Van een correspondent NEIVA. COLUMBIA Twee toeris ten, een Nederlander en een Ameri kaan. zijn omgekomen toen hun kano op de rivier De Yari, in Columbia, omsloeg. Ze zijn door piranha-vissen verslonden, heeft een functionaris in de stad Huila meegedeeld. De naam van de Nederlander wordt opgegeven als Abraham Wilfredo Booi. hande laar van beroep. De twee mannen na men deel aan een safari in Columbia. frontaal cp de Duitse auto. In die laatstgenoemde auto kwam de 20-ja- rige Wolfgang Meis om het leven Er zaten verder in de 61-jarige Kurt Meis, de 66-jarige Kurt Horner, en diens echtgenoot mevrouw Helena Hörner-Rieder (65). Zij zijn allen af komstig uit Solingen. Geschrokken Volgens een kapitein van de rijks wacht gebeurde het ongeluk bij een oprit Dc heer Hoornick zou, zo wordt verondersteld, geschrokken zijn van een auto die bij de oprit plotseling de weg opreed. Hij zou toen de macht over zijn stuur verloren hebben, door de mid denberm gereden zijn en tegen de Duitse auto gebotst zijn, die weer te gen een elektriciteitspaal botste. Uitgebrand De identificatie stelde de politie voor een erg zware opgave omdat de auto bij het ongeluk totaal uitge brand is. De gang van zaken was erg moeilijk te recons rueren daar er be halve de inzittenden van de Duitse auto, die allen in een ziekenhuis op genomen zijn, geen getuigen waren. De heer Hoornick, die gemeen teambtenaar was, is de vorige jaren steeds op vakantie geweest op een recreatieoord dicht bij zijn woon plaats. Intussen is bekent1, geworden, dat Palestijnse commando's in dc afgelo pen dag-n van Noord-Jordanië uit naar de door Israël bezette westelijke Jordaan-oevcr zijn gevlucht. Aange nomen wordt, dat zij zich liever door Israëlische militai-en gevangen lieten nemen dan zich over te geven aan het Jordaanse leger, dat korte metten lijkt te hebben gemaakt met dc Pa lestijnse verzetsgroepen. Volgens Palestijnse leiders vlucht ten meer dan 70 guerrilla's over de WASHINGTON President Nixon heeft vice-president Spiro T. Agnew niet van te voren ingelicht over zijn plan China te bezoeken, zo wordt van welingelichte zijde op het Witte Huis vernomen. Volgens de zegsman is Agnew geheel buiten de voorbereidin gen voor deze toenaderingspoging tot China gehouden en hoorde hij daarvan pas nadat Nixon donderdagavond voor radio en t.v. zijn bekendmaking had gedaan. Agnew was toen in Afrika aan het slot van een wereldreis van eer. maand. Het is bekend dat eerder dit jaar het Witte Huis ontstemd is geweest over Agnew toen hij het bezoek van een Amerikaanse tafeltennisploeg aan Peking beschreef als een ramp voor de VS en een propagandazege voor Chi na. Intussen heeft dr. Henry Kisinger. die de reis van Nixon naar China heeft voorbereid, gezegd dat hij Ver wacht dat Nixcn :n het voorjaar naar China zal gaan. PEKING (AFP) Premier Tsjoe En-lai heeft gisteren in Peking be kendgemaakt dat een officiële rege ringsdelegatie onder leiding van een vice-premier oor 1 oktober een officieel bezoek aan Parijs zal bren gen. Het zal het eerste bezoek van Chinese leiders aan een westelijk land zijn na dc culturele revolutie in China. Het wrak van de auto van de familie Hoornick. 'Jordaan omdat zij zich niet wilden laten neermaaien door de militairen van koning Hoessein. Israël maakte melding van 59 gevangen genomen Palestijnen. En een militaire zegsman in Am man heeft verklaard ,,dat de 70 ge- vluchten voor Israël hadden gespio neerd en zich nu bij hun beschermers hebben gevoegd". Dit laatste zou blijken uit een on derschepte boodschap aan Jasser Arafat, de leider van de grootste Pa lestijnse verzetsbeweging. Al Fatah. Ongeveer 500 commando's zouden nog opgesloten zitten tussen de be- standsgrens met Israël en de rotsach tige hoogten, vanwaar men uitziet over de vallei van de Jordaan. Uit Amman wordt bericht, dat van de 3000 man, waartegen de strijd werd aangebonden, er 800 gevangen zijn genomen. Ongeveer duizend anderen vluchtten naar Syrië. SYRIË Een militaire delegatie uit Syrië onderhandelde gisteren voor de derde achtereenvolgende dag in Amman om een oplossing voor de crisis in Jorda nië te vinden. Waarnemers menen dat de delegatie erin is geslaagd het conflict in de hand te houden. De geregelde troepen van het Pa lestijnse bevrijdingsleger en een groot aantal commando's bevinden zich in Syrië. Zij hebben een grootte van drie brigades. Als gevolg van de bemiddelingspogingen in Amman stond Syrië de Palestijnen niet toe, Jordanië binnen te trekken. (voor vervolg zie pag. 5) - ~^=- - Je kunt een worm van me le nen. Tommy. Pak hem uit m'n zak, maar blijf van de snoep jes afl DE BILT Aan het rustige en vrij koele weer komt vandaag nog geen einde. Wel kan een oud front, dat over de Noordzee lang- tijdelijk voor wat meer bewolking zaam naar het zuidoosten tretk, zorgen. Aan de kust blijft de wind vanuit zee waaien. In de koude lucht boven West- Europa worden de maxima in het algemeen niet hoger dan twintig graden. Daarentegen werden zon dag in Italië maximumtempera turen bereikt van boven de 35 graden. Strandweer Ook morgen droog met een wisselende bewolking en een zwakke zeewind. Nog wel iets te koel bij 17 1 18 graden in de middag, zeewater 17 graden. Vooruitzichten: Gematigd strandweer met zonnige perioden. BAROMETERSTAND: heden 10 uur 76.2 m (10.15 millibar), stijgende. Zon en maan 20 juli zon op 4.43. onder 20.49; maan op 2.01, onder 20.02; 22 juli N.M.. Hoog water Hoog water, 20 juli: Rotterdam le getij 2.44, 2e getij 15.16; Sche- veningen 1.08-13.44; Vlissingen 0.03-12.34; Haringvliet a. d. Zee zijde 1.36-14.11. WASHINGTON (UPI. Reuter, AFP, AP) President Nixon is niet van plan op zijn terugreis van Peking naar Hanoi te gaan, zo heeft het Witte Huis zondag meegedeeld. De Londense Observer had vanuit .welingelichte Roemeense bronnen" vernomen, dat president Nixon de Noordvietnamese leiders reohtstreek- se besprekingen had aangeboden over de beëindiging van dc oorlog. Wanneer Hanoi dit aanbod aan vaardt, dan is het waarschijnlijk dat de Amerikaanse president na zijn be zoek aan de Chinese leiders Noord- Vietnam zal aandoen Het Witte Huis ontkende het bericht niet. zodat aan genomen mag worden, dat Hanoi het voorstel heeft afgewezen. In Noord-Vietnam en Noord-Korea, beide bondgenoten van China, is nog met geen woord gerept over de aan staande reis van Nixon. Ook de dele gatie van de Viet Cong in Parijs wei gerde commentaar, maar wilde wel kwijt, dat ze tegen een algemene In- dochinese vredesconferentie is, zulks in weerwil van de veranderde hou ding van Peking in dit opzicht. Ook het Kremlin heeft nog geen duidelijke reactie gegeven, blijkbaar omdat het zeer verrast is en uiterst argwanend is geworden. De Prawda, het partijdagblad, wijdde zaterdag slechts honderd woorden aan het ko mende bezoek: twee korte berichten van het persbureau Tass over de be kendmakingen in Peking en Was hington. Geen commentaar was te vinden. De indruk heerst dat bet Kremlin zelfs nog niet het antwoord gevonden heeft op het besluit van Nixon. dat het zal dwingen hun taktick ten op zichte van China en Amerika te wij zigen. De eerste voorzichtige Russische reactie verscheen in het jeugdblad, Komsomolskaja Prawda. Het noemde het nieuws „ongebruikelijk, hoewel niet geheel onverwacht". GEHEIM PACT Wel deed Bulgarije één van Mos- kou's nauwste bondgeno'en, zijn mond open. In het partijdagblad Ra- botnichesko Delo verscheen de felste aanval uit het Sowjet-blok op Nixons' reis, waarin gezegd werd dat China een geheim verbond smeed met het imperialisme. De reis van Kissinger naar de Chi nese hoofdstad vond plaats „in ver dachte geheimzinnigheid, in de stijl van thrillers en detective-romans".

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 1