^oorschoten verwacht op 28 juli 500 paarden WEEKAGENDA >ai Feestelijkheden rond gouden Jeanne cFArc LPHENSE COMMISSIE BIJEEN afschuwelijk mgeluk op irkeersplein Bejaarden keken naar volksdansen Expogé-er Pan den Burg onderscheiden EI. Politie zag gestolen auto wegrijden Volle Bethelkerk genoot van Jubilate Jog te bouwen lyceum in 1973 al te klein Man onder bed Gezinsverzorging Haarlemmermeer nu op één adres Burgerlijke stand NOORDWIJKER VEROORDEELD NA EEN DODELIJK ONGELUK Vormingswerk in Leiden WINKELJUFFROUW f/E LEID5E COURANT DINSDAG 13 JULI 1971 id hel iidd& el is Oorschoten circa 500 is berden zullen dit jaar op 28 juli de rsohotense paardenmarkt be vol- De Voorschotense paardenmarkt reeds sedert het jaar 1200. Floris verleende (gelijk met nburg en Vlaardingen) in 1282 narktreohten. In de middeleeu- was de paardenmarkt reeds be id, wat blijkt uit het feit, dat ling van aflossing en rente voor ptheken werden gedateerd op de van de paardenmarkt. tor de laatste wereldoorlog was iparkt van veel betekenis, maar de oorlog en daarna verloor markt alle aantrekkelijkheid [dat het boerenpaard steeds meer vervangen door mechanische middelen. De traditionele paar- |narkt werd een soort braderie de middenstand, waar slechts paard werd aangevoerd door lentehandelaar H. v. d. Meij, ^als echte Voorschotenaar bleef i in een paardenmarkt. 1960 is een comité tot instand- ng van de paardenmarkt op- pht. Het comité zag een latente befte in deze welvaartstjjd j het goedkopere rijpaard en po- /XI Aanvankelijk stond iedereen itisoh tegenover de plannen van comité, maar nu is het een "istisohe belevenis, duizenden kntiegangers bezoeken de paar- markt, waar oude folklore wordt —g^ndhaafd: koekslaan en schand- benevens het plaatsen van het orschoten heeft de enige kruis- it, hetgeen vroeger in hield, dat ohout en zijn rakkers nimmer nd gevangen mochten nemen irege de bescherming door het kruis. De burgemeester plaatst het kruis ieder jaar met enig ceremoni eel in de daarvoor bestemde markt- paal. Vervolgens bezoeken de be langstellenden de kermis en ook de kortebaandraverij die dit jaar op 26 juli valt. Steeds meer handelaren bezoeken nu de paardenmarkt, die op weg is de paardenmarkt van de Randstad Holland te worden. In 1960 is men begonnen met een showmarkt waar niets werd ver kocht. De aanvoer was toen 203 28 juli open. iPHEN Wijs geworden door rvaring wordt de vraag om in- ik, die enkele jaren geleden zo klonk, wel wat minder. Ook in Tgemeente staat men er niet om jhgen, zoals wel blijkt, nu enke- neentelijke commissies in het vergaderen. Gisteravond i de commissie voor de ruimte- ordening en stadsontwikkeling let raadhuis bijeen. Naast de "f personen, die er, wat men kan ben „ambtshalve" waren, woon- i nog drie mensen uit de burgerij ■gadering geheel of gedeeltelijk dat, terwijl toch wel enkele ijke zaken aan de orde wa- |sthouder J. C. Duin had als izitter van de commissie de lei- i Eerst sprak men over het nieu- jchoolcomplex van het Christelijk lum, nabij de Tolstraat. Dat dit complex, als het in 1973 geopend zal worden, waarschijnlijk al weer te klein zal zijn, vonden enkele leden maar een moeilijk te verteren zaak, maar men begreep wel. dat men deze zaak nu niet meer kan afremmen om andere mogelijkheden te bezien. De conrector van het lyceum, de heer Van Brenk, die als lid van de ge meenteraad ook deel uitmaakt van de vergaderende commissie, liet ove rigens wel uitkomen, dat het. bestuur in deze zaak diligent is. Johannesstichting Een volgende zaak die de aandacht kreeg, was de eerste aanzet van de nieuwbouw van de Johannes-Stich- ting bij Zwammerdam. Het gaat hier om een zusterhuis en drie paviljoens voor verpleegden. Met name de mo gelijkheden, die in verband met deze nieuwbouw aanwezig zouden zijn voor de woongemeenschap Zwam merdam, omdat hier ook nog het ge meentelijke plan De Burcht speelt, kregen de aandacht; voorts de ver keerssituatie langs de rijksweg, waar het instellen van een maximumsnel heid toch wel een dringende zaak wordt. Met de Rijkswaterstaat en Ged. Staten is over al deze zaken wel contact, zei wethouder Buin en de hoop op bevredigende resultaten is stelling aanwezig. Winkelcentrum Een volgend punt was de ontwik keling van het Winkelcentrum Rid- derveld I, in verband waarmee ook het kerkelijk centrum, daarmee an nex, de corridorwoningen en een te bouwen torenflat in dit complex aan dacht kregen. Men hoopt dat de fi- op i \iin ;r 'V !e2t, ÏIDSCHENDAM Twee dames gistermiddag om vier uur, op verkeersplein Voorburg-Leid- idam omgekomen, toen de auto, )e irin zij zaten, van achteren ge- kil1* werd door een vrachtwagen, nu to vloog onmiddellijk in brand Ie dames konden zich niet meer :n. De slachtoffers zijn nog niet intificeerd. '"'Sfaarschijnlijk omdat de chauffeur de vrachtwagen, de 49-jarige 1 E. uit Dordrecht, teveel op ver achter hem lette, zag hij de en van de dames te laat. Het tuig werd gemangeld tussen de k en een personenwagen. Het tuig vloog direct in brand. De p zat zó in elkaar, dat de politie vagen, met de verkoolde slacht- pï "s er nog in. naar het politie- au van Leidschendam heeft ten vervoeren. De lichamen y .en zo ernstig verbrand, dat zij 'elm 'p heden n°£ niet geïdentificeerd Jen worden. Men vermoedt, dat dames uit Rotterdam afkomstig voorste personenwagen werd beschadigd. Een achtjarig ;etje uit die wagen, moest met wonden in St. Anthoniushove den opgenomen. De chauffeur de vrachtwagen werd met een k naar het ziekenhuis overge- :ht. Het verkeer ondervond ern- e vertraging. WARMOND De organisatoren van de Kaagweek hebben in hun pro gramma ook de bejaarden niet ver geten. In de feesttent in park „Groot Leerusf' keken zij naar volksdansen van de groep Miserlouen goochelen door Ted Tevano. De liefhebbers van het Nederlands cabaret hebben in Ut sloepie kun nen genieten van het optreden van Dimitri van Toren, die ook in België zo'n groot succes heeft. Hij is 32 jaar en won in 1964 het songfestival in Oostenrijk. Bijna alle teksten schrijft hij zelf, evenals de muziek. Woensdag om half twee wordt in 't Trefpunt een kaartmiddag gehou den voor de bejaarden, waaraan ver schillende attracties zijn verbonden. St 8 ,0 EI DEN Een patrouille van de j tie zag gisteravond op de Lam- 0CTt markt de Opel commandor, die Het Motorhuis was gestolen, weg- v len. De auto, die de richting van kust uit ging, kon, nadat de politie de kustplaatsen was gewaar- uwd, in Noordwijk worden aange- ?n: iden. De inzittenden, een 17-jarige 1. «en 20-jarige jongen uit Leiden, ads rden overgebracht naar 't politie- 'eau in Leiden en voor nader ver- T ingesloten. LEIDEN De heer W. M. van den Burg is gisteren in zijn woning in de Vivaldi onder scheiden met de zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemees ter Vis reikte de onderscheiding uit en mevrouw Van den Burg speldde haar op. De heer Van den Burg kreeg deze onderschei ding voor alles, wat hij in de afgelopen 25 jaar voor de afde ling Leiden van de Expogè Vereniging van ex-politieke ge vangenen" heeft gedaan. Sinds 1946 is hij bestuurslid. Vooral door zijn ijver leidt de afdeling nog steeds een bloeiend bestaan. Dat de onderscheiding gisteren werd uitgereikt, had een feestelijke reden: de heer Van den Burg vierde namelijk zijn zeventigste verjaardag. (Foto N. van der Horst) SCHEVENINGEN De Bethelkerk aan de Jurriaan Kokstraat bewees gis teren in haar nieuwe gedaante uitste kend te kunnen dienen als centrum van even actieve als saamhorige zang. Door het volumineuze Chr. Mannen koor „Jubilate" uit Katwijk, welk vis sersdorp tevens had gezorgd voor een flink aantal koorfans in traditionele klederdracht Door de zeer talrijke aanwezigen, die al direct in het eerste nummer van het programma-onder deel „Liederen van de Vrede" met een melodieuze meezinger werden gecon fronteerd. En niet in de laatste plaats door de snel populair geworden bari ton Marco Bakker, die zijn sonore en fraai gekleurde stem in dienst stelde van religieuze solotrekjes, spirituals, een tweetal aria's uit Handels Messias en Oostenrijkse evergreens als „Dun- kelrote Rosen". Dirigent Sander van Marion had het allemaal organisatorisch en composi torisch weer goed voor elkaar. Het vo caal meelevende publiek hoort nu een maal graag traditionals en wat is er dan tegen als een volle kerk enkele uren geniet? Aan de vleugel zat Klaas J. Mulder, een musicus die men gewoonlijk op de orgelbank of aan de dirigeerlessenaar aantreft. Als begeleider voldeed hij wel, maar improvisatie aan de vleugel in het land van George van Renesse, Harry Holtman en Paul Niessing is 'n hachelijke zaak. f. D. paarden, in 1970 waren dat er 472. De laatste jaren was er veel handel. Van vrijdag 23 juli af is het ver- maakcentrum (dat door de bejaar den wordt geopend) tot woensdag nanciering van genoemd winkelcen trum spoedig rond zal komen, zodat nog dit jaar hiermee kan worden be gonnen. Als dit centrum er eenmaal is. zei de heer Winninghoff, die als voorzitter van de R.K. Midden standsvereniging ook deel uitmaakt van de Stichting Winkelcentrum Noord, dan zullen de bewoners van Ridderveld al het leed, dat zij op het gebied van de winkelvoorziening hebben geleden, snel vergeten zijn. De bouw van een torenflat in het ontwerp „Lupinesingel-Noord", het ontwerp Eisenhowerlaan, een aan trekkelijk plan van 344 woningen westelijk van de Herenweg met noodzakelijke waterpartijen en veel groen en tenslotte ook nog het ont werp Oudshoornseweg I, mede in het kader van Rijn-omlegging en brug genbouw kregen de aandacht. Amerikaanse organiste in de Pieterskerk LEIDEN Zaterdagmiddag vond een bewoner van een pand aan de Rijnsburgerweg een 35-jarige los- werkman onder zijn bed. De be woner belde daarop de politie, die de man arresteerde. De man, geen onbekend voor de politie, bleek voor zeshonderd gulden aan gestolen sie raden op zak te hebben. LEIDEN Vrijdagavond zal de Amerikaanse organiste Sylvia Pal- more een concert geven in de Pieters kerk. Dit zal het tweede in de reeks van vier zomerorgelconcerten zijn, die onder auspiciën van de Leidse Volksuniversiteit K O worden ge houden. Sylvia Palmore is een knap ver tolkster van werken van Joh. Seb. Bach. Het programma van het vrij dagavond-concert is dan ook geheel 'Bach-iaans'. Na een van de 18 Ko ralen volgen 'Toccata, Adagio en Fu ga in C gr. t.' en de lieflijke Trio So nate nr. 5, eveneens in C grote terts. Voordat de organiste eindigt met het 'klapstuk' Passacaglia en Fuga in C, brengt zij nog twee koraalpreludes ten gehore. Sylvia Palmore, organiste van we reldnaam, genoot haar opleiding aan het Camegie Instituut in haar ge boortestad Pittsburg een van de meest beroemde conservatoria in de Verenigde Staten. Ook als pianiste heeft Syvia Palmore veel roem ge oogst, zij het dan louter in Amerika. HAARLEMMERMEER Het voor nemen van dc Stichting Gezinsver zorging en Gezinshulp Haarlemmer meer en omstreken om naast haar administratie ook de bureaus van de leidsters onder te brengen in één gebouw is nu verwezenlijkt. Deze oplossing is bereikt dank zij het feit dat de nodige ruimte kon worden verkregen in het Groene Kruisgebouw, Nieuweweg 11 in Hoofddorp. Vanaf 19 Juli zullen de leidsters (van maandag tot en met vrijdag spreekuur houden en daar bereik baar zijn voor aanvragen om ge zinszorg of gezinshulp bij bejaarden en chronisch zieken. De nieuwe spreekuurtijden en te lefoonnummers zijn als volgt: voor gezinsverzorging van 9.00-10.30 uur, tel. 02503-6304 en voor gezinshulp bij bejaarden en chronisch zieken van 8.30-9.30 uur tel. 02503-7318. De spreekuren van de leidsters aan huis zijn vervallen. Het verzorgingsgebied van de stich ting omvat de gemeenten: Aalsmeer, Alkemade, Haarlemmermeer, Lei- muiden/Rijnsaterwoude en Wou- brugge. NOORDWIJK Spreekuur wet- houre. De wethouder van maat schappelijke zorg, verdeling woon ruimte, financiën en personeel, zal op de donderdagen 15, 22, 29 juli en 5 augustus geen preekuur houden. NOORDWIJK Modeshow. Woensdag 14 juli wordt in de Mira- mar-zaal van het Palace Hotel een internationale modeshow gehouden. Deze show begint om kwart over 8. NOORDWIJKERHOUT Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de muziekvereniging ,£t Jeanne d' Arc" is een comité in het leven geroepen, dat in samenwerking met het Winkel-Actie- Comité de festiviteiten rond het gouden feest gaat verzorgen. Onder het motto „Klank en kleur" zal Noordwijkerhout tijdens het week einde van 1 augustus a.s. bruisen van activiteiten. Op vrijdag, 30 juli, wordt om 8 uur 's avonds de Oud Hollandse Markt op de Brink geopend. Een dertigtal oud- hollands aandoende kramen wordt opgefleurd door in 17e en 18e eeuwse kostuums gestoken marktkooplui en „St. Jeanne d'Arc" geeft, voor de laatste maal in „oude" kostuums ge stoken, een concert. Zaterdag, 31 juli, wordt de jubile rende vereniging door het gemeente bestuur in de burgerzaal van het raadhuis ontvangen. Om 2 uur is er voor de genodigden in hotel Van der Geest een ontvangst, tijdens welke de door de burgerij geschonken nieu we uniformen zullen worden aange boden. Om half vier is er de algeme ne receptie, waarbij de nieuwe uni formen en de instrumenten zullen worden getoond. 's Middags om kwart over vijf uur treden op de Brink de show and brassband „Stella Duce" uit Venlo en „DVS" uit Katwijk op. Om half ne gen biedt de zustervereniging „De Harpe Davids" tijdens de oud-hol- landse markt op de Brink een con cert aan. Op zondagmorgen, 1 augustus, is er in de St. Jozefkerk een Eucharistie viering, tijdens welke „St. Jeanne d'Arc" met de zangkoren van Sancta Maria en Rokazano de Deutsche Messe van Franz Schubert zal uit voeren. Daarna is er om 11.30 uur op de Brink een broodmaaltijd in Oud hollandse sfeer. Iedereen kan daar aan deelnemen. Diezelfde zondag is er om 14.30 uur op het sportpark „De Boekhorst" een drumbandfestival, waaraan negen korpsen uit het gehele land deelne men. Zaterdag, 7 augustus, is er in de Tennishal een grote feestavond met de Mounties en Rita Corita en vele andere bekende artiesten. De dans muziek komt van de blaaskapel uit het Brabantse Dungen. LEIDEN Geboren: Richard A., z.v. H. van Diggelen en M. L. Körn- mann Rudi; Olaf M., z.v. J. F. Schef- fers en H. van der Horst; Sonja, d.v. J. H. A. Vlaanderen en H. M. Ver schoor; Petronella E„ d.v. T. M. G. Onderwater en W. Mulder; Paftrick, z.v. K. C. Lindhout en J. J. J. Hoo- gervorst; Elizabeth P. J., d.v. A. van der Voorn en J. H. Rusman; Mi chael V. W., z.v. W. v. Beelen en V. P. Carty; Johanna W., d.v. C. Haze- noot en G. van Duijn; Silvia F. E., d.v. C. H. Mens en E. Siera; etro- nella, d.v. L. Fllemon en A. J. van Rossen; Saskia M., d.v. J. van Hun- nik en E. J. van Rossum; Sandor M., J. K. Vrij en D. H. A. de Wolf: Alain J., z.v. W. A. E. Bongenaar en T. A. M. Logtenberg; Paul, z.v. L.. P. Verheijdt en H. S. J. Wanders", Martijn, z.v. F. Spierenburg en A. M. van Zwol; Jeroen, z.v. F. Spieren burg en A. M. v. Zwol; Etienne, z.v. C. Vohverk en Y. J. Schout; Tamara, d.v. J. G. Calkhoven en A. Dekker; Diana J., d.v. H. W. M. Snoeren en D. A. Zitman; Martinus P. A.. z.v. W. J. J. van Leeuwen en P. E. T. Knappers. Getrouwd: P. M. Wondergem en C. W. Marks; _B. F. Ramakers en L. A. H. Creijghton; A. F. Corne- lisse en J. M. H. van Leeuwen. Overleden: C. Geervliet, 2 jun 1930 echtgen. van H. Brandt: P. Erthler, 3 feb 1932, man; M. L. Leeb, 9 aug. 1908, echtgen. van K. H. van der Plas; M. Dee, 24 ap. 1893. wed. van J. Laman; A. J. Weijers, 17 jan. 1900. man; P. A. Tomp, 14 jun 1912. man; E. B. N. Lilienthal, 20 jan 1904, wed. van G. A. van Manen. officier eiste f 100 boete en onvoor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van zes maanden. De rechter, die de eis eigenlijk te laag vond, veroordeelde toch conform en bracht nog naar voren, dat de remmen van de voor f 300 gekochte auto in slechte staat verkeerden. LEIDEN Voor de Leidse kan tonrechter verscheen gisteren een 20-jarig bloembollcnkweker uit Noordwijk. die in zijn woonplaats met zijn auto een rechts rijdende fietser had geschept: de fietser over leed aan de opgelopen verwondingen. De kweker had verklaard, dat het achterlicht van de fiets niet brandde maar een onderzoek in het gerechte lijk laboratorium had uitgewezen, dat het achterlicht wel degelijk brandde, terwijl de pedalen van de fiets reflecteerden. De officier van justitie vond, dat de kweker bijzonder onachtzaam had gereden op de geheel onverlichte Delfweg; de kweker reed met ge dimd licht en vrij hoge snelheid. De Ook een 50-jarige Leidse automo bilist werd voor een half jaar dc rij bevoegdheid ontzegd: bovendien kreeg hij f 100 boete. De man was op de Rijnzichtweg door het rode ver keerslicht gereden en had een op de zebra overstekend meisje aangere den. Daarna had hij zich nogal on hebbelijk gedragen tegenover de ver balisant. LEIDEN Zoals bekend, wordt op 1 augustus de leerplicht uitgebreid. Tot nu toe waren er acht verplichte schooljaren; vanaf 1 augustus zijn er dat negen. In het algemeen betekent dit, dat v jongens en meisjes van 6 tot ruim 15 jaar verplicht zijn om volledig dag onderwijs te volgen. Bovendien: voor jongens en meisjes die negen jaar op school hebben gezeten en daarna geen hele dagen meer naar school gaan (dus: geen volledig dagonder wijs meer volgen) komt er een par tiële gedeeltelijke) leerplicht. Dat wil zeggen, dat. die jongens en meis jes een dag per week moeten deel nemen aan: beroepsbegeleidend onderwijs in het kader van het leerlingwezen (de zogenaamde leerlingstelsels, waar over op het bedrijf waar men werk zaam is, eventueel nadere inlichtin gen kunnen worden gegeven); of: een cursus aan een vormings instituut voor werkende jongeren. In Leiden is er een vormingscen trum aan de Hogewoerd 57 met een dépendance in de 2e Haverstraat G4a. Dit vormingscentrum voor Leiden en omgeving krijgt jaarlijks heel wat jongens en meisjes te „verwerken". Want het is het enige vormingscen trum voor zo'n achttien gemeenten, te weten: Leiden, Leiderdorp, Oegst- geest. Voorschoten, Warmond, Zoe- terwoude, Lisse, Noordwijk, Noord wijkerhout, Sassenheim, Voorhout. Alphen aan den Rij-n, Koudekerk aan den Rijn, Hazerswoude, Alkemade, Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Woensdag 14 juli, hoog water 7.10 en 19.39; laag water 3.10 en 15.27 uur. Wegens huwelijk der tegenwoor- gevraagd, minimum leeftijd 17 jaar 5-daagse werkweek, 1 maal per 14 dagen zaterdagmiddag vrij. Brood- en Banketbakkerij T. DEN DULK Voorstraat 116 Katwijk aan Zee Telefoon 01718-12514. Woensdag 14 Juli KATWIJK AAN ZEE 20-21 u.: bei aardbespeling Oude Kerk door Hessel H de Harder. Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Vrijdag 16 juli Pieterskerk, 8 u.: orgelconcert. FILMS CAMERA Junglcbook. a.l., dag. 2.00. 7 en 9.15 uur, zondags ook 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. The case, 18 jaar. vr en za 23.30 uur. LIDO It is a mad mad world, a.l., dag. 2.30 en 8 uur. LUXOR Een moordslag, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. REX De lefschopper, a.l., dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.30 uur. Django Kill, 18 Jaar. vr en za 23.30 uur. TRIANON The sound of music, a.l., dag. 2 en 8 uur, zondags ook 5 uur. STUDIO Samen uit, samen thuis, a.l., aag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooigracht 48. tel. 21060. De apotheken te Voorschoten en' Oegstgeest zijn tij dens het weekeinde gesloten. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-. woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudlc Doorduin. Rijndijk straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tol zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 <zat. 10 uur voormiddag tot zondag" 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor Informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 1417 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april30 sep tember. 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Arthotheek 1870, tot 26 okto ber, dg. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13-0014.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van de af deling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00—12.30 en van 15.00—20.00 uur. Voor kraamvrouwen: van 10.0011.30, 15.00—17.30. 18.30—20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafdeling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij. van 18.30—18.45 uur; za. en zon. van 15.00—15.15 uur. Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7tot8 Elisabeth ziekenhuis: volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en van 18.4519.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30 uur: lste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.4519.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrij. en zat. van 15—15.30; dl. en do. van 18—18.30 uur. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, dl. en do. van 16—18.30 uur. AnnakllnleU: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur; lste klas 11—12. 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zondag 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgersma- kllniek: ma. t/m vrij. 16.45—17.45 uur; za terdag 13—15 uur: zondag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.0O—15.00. van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00J9.30 uur: kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19J0 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse- pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's a- vonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Lakenhal: Belgische kunst, 5 Juni tot en met 18 Juli, 10 tot 5 u., zondagen l tot 5 uur. Museum Volkenkunde, statlonsweg- Steenstraat: leven en werken van een eskimogemeenschap op Groenland (zo- mertentoonstelling, tot Jan. 1972). Galerie Pomp. Warmond: Aat van Rijn, moderne grafiek, dagelijks ge- ojend van 19.00—22,00 uur. zondags en in de Kaagweek 12.00—22.00 uur, tot 16 juli. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: leden van de Haagse kunstkring, schilderijen, keramiek en bronsplastle- ken. 1 juli tot 31 augustus. Bibliotheek Zuidwest. Eduard van Belnumstraat 2, tot 13 augustus: wand kleden, schilderijen en gouaches van Mla van der Lugt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3